VERHUIZEN? JO BALDE Droéistartikelen BARENDREGT MEDEDELING GROTE OPRUIMING Mor/fes Op bezoek in het zwaarst getroffen dorp op Putten, ZUIDLAND Spijkenisse maakte vele angstige uren door! 3 bö DE BAAN Burgemeester De Kool is een voorbeeld voor allen NIEUWS UIT DE STREEK Hoogvliet heeft slechts materiële schade W.H.J.v. d. TOORN Laat ONS stofferen en Uw woning inrichten PASTORIEDIJK 155 - PERNIS TELEFOON 75296 j STENCILWERK Copieerinrichting „Cyclodruk" Emigratie- Verpakkingen Verhuizing [GETRON Rund-, Kali's- en Varkensslagerij G. BOELE BOTLEK JE S UITVOERING Teleüoon...voorMenecr! AVTPÏITÏT Pastoriediik 262 VUIUlljlJ Tel. 71485, Pernis VOOR WONINGINRICHTING KLEIN-MEUBELEN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Voor slechts f 76.80 C. van Cenderen In verband met de noodtoestand is ons bedrijf thans DAGenNACHT GEOPEND A. 't HART COMPL. WONINGINRICHTING ADVERTEERT IN ..DE BOTLEK I VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 DE BOTLEK' 3 (Van een speciale verslaggever.) Wie Zuidland van vorige week vergelijkt met liet Zuidland van vandaag, zal begrijpen, dat niemand in staat zal zijn, om het nameloze leed, wat over dit dorp is gekomen, onder woorden te brengen. Zodra men via Heenvliet, langs Abbenbroek de kwekerij „Nieuw Leven" passeert, krijgt men het gevoel, dat deze naam elk optimisme tart. Dit ernstig getroffen bedrijf valt echter niet op, ten opzichte van practisch alle andere in Zuidland. Elk bedrijf, elke zaak is getroffen door de ramp. veroorzaakt door de orkaan, die Zuidland tot hèt rampdorp van Putten maakt. Vlak voordat ik Zuidland inrijd, zie ik achter de hofstede van G. Stoof, een paard midden in het water een doorsstrijd voeren. Het dier moet de kop omhoog steken om deze strijd te winnen. Enkele koeien lopen achter het paard aan. Hun anstig geloei maakt er de mensen in de omgeving op attent, dat zij in doodsnood verkeren. De Stationsweg is rechts en links één watermassa. Alle huizen stean er diep in. Dat van de Notaris lijkt voorover te staan. Het laat de kop hangen. In de Nijverheids straat zijn nog juist de daken van automo bielen zichtbaar. Boten varen af en aan. Zij vervoeren mensen, die door dappere brandweerlieden of soldaten uit hun huizen zijn gehaald. Ik heb met mensen gesproken, die dankbaar getuigden van de grote moed, die hun redders aan de dag hebben gelegd. „Ongelofelijk", hebben ze gezegd, „onge lofelijk wat zij hebben gepresteerd. Midden in de storm zijn zij in onze huizen geklom men, hebben ons toegesproken en ons aan gemoedigd om sterk te zijn. Aan het ijzeren hek, wat rondom de Ring staat, zijn koeien vastgemaakt. Tientallen natte dieren, gered onder de moeilijkste omstandigheden, trekken zenuwachtig aan hun halsters. Zij loeien hartverscheurend, maar zij kunnen nog loeien in tegenstelling tot enkele honderen dieren, die in Zuid- lands polder verdronken zijn. Men spreekt zelfs van duizend stuks. Ja, het telt hard aan. Men noemt en telt op de vingers. Die boer, veertig koeien en die zestig, die twintig, die tien, die vijftien, veertig, zesentwintig, achttien en men blijft tellen. De lijst wordt langer en het getal hoger. Terwijl ik in Café Kabbedijk de zeer actieve Rode-Kruismensen gadesla, komt men met vreselijke tijdingen binnen. Men vteet nu zeker, dat er doden te betreuren zijn. Nog hoopte men, dat er loos alarm zich naar die plaatsen, waar nog hulp nodig is. gemaakt was, maar men is nu gecon fronteerd met de werkelijkheid. Men noemt namen en hoewel er geer officiële beves tigingen zijn. begrijpt men nu oe be weringen ook niet officieel worden tegen- geproken, dat Zuidland het grootste offer heeft te brengen, dat te brengen is. Hoe moeiiijk ooic onder de omstandighe den, men vecht met nóg meer verbeten heid in de strijd tegen het water. Er zijn redders, die, ondanks dat zij meer dan dertig uur in touw zijn, met hernieuwde krachten de boten ingaan en zich aan de riemen zetten, want er zijn nog steeds men sen, die op hun zolders de hoop nog niet hebben opgegeven. Zij weten, dat alles op elles gezet zal worden om hun leven te redden. De Molendijk biedt wel een zeer triest beeld. Even voorbij de molen is de dijk totaal stuk geslagen. Soldaten, burgers, zelfs vrouwen gooien honderden zakken met zand in gapende dijkwonden. Of 't zal helpen? Men weet het niet, maar het moet geprobeerd worden. Een groot deel van de bevolking van Zuidland wordt per R.E.T.-bussen naar Rotterdam gebracht. In het Ahoy-gebouw zal men hen liefderijk verzorgen Het Rode Kruis verleent bemiddeling. Het Rode Kruis helpt. Men is er zeer dankbaar voor. Bur gemeester De Kool is de vraagbaak voor iedereen. Hij is nu niet de burgermeester, doch de burgervader van Zuidland. Bij hem vindt ieder raad. maar ook troost. Burge meester De Kool schijnt geen slaap te hebben, onvermoeid leidt hij de acties, die tot hulp van de bevolking wor den ondernomen Hij laat de beschikbare mensen werken, maar ook rusten en diri geert hen naar de Centrale Ktuken in Zaal Kabbedijk, want men moet eten. Zelf wil hij de tijd er niet voor afnemen. Hij kan het eenvoudig niet. Zuidlands burgervader is één met zijn volk. In tijden van vreugde, maar ook in tijden van diepe donkerte. Ja, ik geloof, van juist dan nog inniger ver bonden. JFist 17... dat de werkzaamheden aan het wegdek van de Pastoriedijk te Pernis gereed zijn, en dat de buslijn derhalve weer langs de nor male route rijdt? dat men bezig is de klok van de Ned. Herv. kerk in Rhoon te herstellen? dat de Drentse gemeente Peize Abbenbroek heeft geadopteerd? dat de St. Elizabethsvloed in het begin van de 15e eeuw niet zo'n hoogte bereikte als de vloed van Zondag j.l.? dat de gevolgen van de St. Elizabethsvloed echter ernstiger waren, omdat men in die tijd nog niet over zoveel hulpmiddelen be schikte als tegenwoordig? dat ook in 1916 het water een grote hoog te bereikte, maar dat 1953 toch de kroon spant? POORTUGAAL Algemene Ledenvergadering Ziekenhuisvereniging. De Ziekenhuisvereniging „Poortugaal" zal op 12 Februari a.s. in „Het Wapen van Poortugaal" haar algemene ledenvergade ring houden. Door de voorzitter zullen de leden van de kascommissie voor het jaa^ 1953 worden aangewezen. Periodiek aftredend bestuurslid is de heer F. v. d. Poest Clement, die zich herkies baar heeft gesteld. HEIJPLAAT. Sportforum. Op 10 dezer zal in het gebouw „Courzand" alhier een „sportforum" worden gehouden. Het Forum zal worden gevormd door enige bekende sprekers op sportgebied. Diverse voetbalverenigingen uit Westelijk IJssel- monde zullen aan de organisatie van deze avond hun medewerking verlenen. PERNIS. Een mens was te veel. Uitgaande van het bestuur van de Chris telijke Vereniging tot verpleging van be hoeftige Chronische zieken „Het Zonnehuis" zal hier (Geref. Jeugdhuis) op 26 Februari de film „Een mens was te veel" draaien. Er zullen twee voorstellingen worden ge geven. Woensdagmiddag draaide deze film voor het eerst in de Gehoorzaal van het Inst. v. d. Scheepvaart te Rotterdam. Daar na zullen in Rotterdam de volgende voor stellingen plaats vinden: 17 Febr.: „Palace" Zomerhofstraat; 18 Febr.: „Odeon", Gou- vernestraat; 19 Febr.: „Pro Rege", Oude- dijk; 20 Febr.: „Carnissehuis", Lepelaarsin gel: 24 Febr.: „Lommerrijk", Straatweg, Hillegersberg; 25 Febr.: Oranjegebouw, Overschie. Daarna volgt de reeds genoemde voorstelling te Pernis. De film „Een mens was te veel" is een product van. Rudi Horneclcer, op het witte doek gebracht met behulp van een groep dilettanten, aangevuld met enige ervaren krachten. Vanzelfsprekend wordt in deze film behandeld hel probleem van de ver pleging van cronische zieken; verschillen de, thans nog heersende toestanden worden aan de kaak gesteld. Toch is het geen film van het kaliber van de meeste propaganda films. Het thema is een gedramatiseerd gegeven, dat op uitstekende wijze is uitge werkt. Zij zal niet nalaten indruk te maken op hen, die de komende voorstellingen zul len bezoeken. OOSTVOORNE. Volksuniversiteit. In het kader van de avonden, georgani seerd door de Volksuniversiteit, heeft de heer D. v. d. Meulen, oud Nederlands ge zant in Saudi Arabië, verteld over dit land. Hij besprak de gewoonten en gebruiken van de primitieve bevolking van dit groten deels uit woestijn bestaande land. Voorts wees hij op de politieke spanningen die ontstaan door de primitiviteit enerzijds, en de groei tot een moderne oliestaat ander zijds. (Advertentie) Raffinaderij van de B.P.M. tijdelijk uitgeschakeld Ook de raffinaderij van de B.P.M. heeft ernstig te lijden gehad, door het hoge water. Naar wij vernemen is de toestand zodanig, dat het normale werk tijdelijk moest wor den onderbroken. Over ruim een week hoopt men de geil den schade in zoverre te hebben hersteld, dat het bedrijf weer normaal zal kunnen funclionneren. (Advertentie) Nieuw gevestigden! Alle benodigde heeft Voorstraat 55 - Spijkenisse Poortugaal heeft zes doden te betreuren Op de Zalmplaat te Poortugaal heeft zich tengevolge van de overstromingsramp een drama voltrokken, dat aan 6 personen het leven heeft gekost. 2 Mensen zijn op won derbaarlijke wijze aan de dood ontsnapt. De droeve lijst ziet er als volgt uit: Neeltje VerheüKampen Jan Verheij Mies VennemanVerheij Klaas Venneman Pietje Venneman Arie Verheij Het echtpaar Smit. wier woning, evenals die van de familie Verheij door het water werd vernield, beleefde een wonderbaarlijke redding. Man en vrouw zijn thans bij familie in huis. De boerderij van de heer Timmers werd geïsoleerd. Men kan er per boot ko men. De telefoonverbinding is hersteld. Ook de woningen van de families Schel ling en Van Ooyen op de Elfplaat en F. van Dorsen op de Meeuwenplaat zijn geïsoleerd. Persoonlijke ongelukken deden zich daar niet voor. In de nacht van Zaterdag op Zondag stroomde het water van de Oude Maas het Poortugaalse Polderland buiten de Al- brandwaardsedijk binnen. Wat zich zuide lijk van deze dijk bevindt kwam onder wa ter te staan, b.v. de Varkenshouderij van Maasoord met het daarbij behorende huis, bewoond door de familie Beukelman, en hel huis van de familie Harmsen. De tegen de dijk gebouwde huizen kregen waterschade in de kelders. Ook ontstond waterschade in de kelders van Maasoord. Even scheen de toestand kritiek te wor den. Nabij de woning van de familie Van Noordt sijpelde namelijk water door de Albrandwaardse dijk. Ijlings toog men aan het werk om de dijk daar ter plaatse met zand te versterken. Men slaagde erin de dijk daar te behouden. De dijk bij de Sluis brak door, waardoor Zalmplaat, Elfplaat en Meeuwenplaat on der water kwamen te staan. Op de Zalm plaat heeft de overstroming tot bovenge noemd ernstig gevolg geleid. Nadere bijzonderheden Op de Zalmplaat staat buiten de boerde rij van de heer Timmers een dubbele ar beiderswoning Waarvan een kant wordt bewoond door het echtpaar Smits, dat, zo als gezegd zich in veiligheid heeft kunnen stellen. Aan de andere kant woonde het echtpaar Verheij, waarvan de vrouw ziek was, en hun dochter Mies met haar man (Klaas Venneman) met hun 4-jarig zoontje Piet. Toen de toestand in oe bewuste nacht ernstiger werd is een zooi van de familie Verheij, Arie, wonende te Welhoek, naar zijn ouderlijke woning gegaan, om zijn zieke moeder te helpen vluchten. Door het 'geweld van het water en van de storm is de dubbele woning ingestort, en daarbij is het alleen de familie Smits ge lukt aan de dood te ontsnappen. Zondagnacht beierde ook in Spijkenisse de noodklok en loeide de sirene, waardoor de inwoners uit het dorp verschrikt hun huizen uitrenden. Burgemeester Bliek had n.l. tydig maatregelen getroffen om de be volking op het grote gevaar, dat dreigde, attent te maken. Het bleek niet voorbarig. Het steeds was sende water sloeg een gat in de dijk ach tel de molen, wat tot gevolg had, dat het wa ter met kracht in het vernauwde poldertje „Oostbroek" spoot, waardoor zestien huizen tot de daken in het water kwamen. Dat de ■in deze huizen wonenden waaronder een bejaard echtpaar, waarvan de vrouw bed legerig is tijdig hun woningen konden verlaten, is te danken aan de grote waak- Advertentie) VERHUUR VAN N.V. AUTOMOBIELBEDRIJF SPIJKENISSE TELEFOON 164 Hoogvliet heeft slechts materiële schade geleden. Mensenlevens zijn daar niet te be treuren. De dijk nabij de haven bleek niet bestand tegen de enorme waterdruk. Zij brak door, waardoor het er achter liggende lage land werd overstroomd. Aan de achter zijde drong het water de aan de Westelijke zijde van de Dorpsstraat liggende huizen binnen, waardoor schade aan meubilair en winkelinventarissen werd aangebracht. Tui nen en schuren werden vernield. Achter de huizen is 't een ravage van planken, pannen en ontwortelde bomen. De oude zeedijk (Dorpsstraat) hield stand. De huizen aan de andere kant van deze straat liepen geen schade op. Ook de nieuwbouw in De Put bleef gespaard. In de haven werd een zich daar bevinden de woonschuit door de stroom opgenomen en op het droge gezet. De in uitvoering zijnde werken tot aanleg van een nieuwe haven hebben ook schade bekomen. In de gereed zijnde dijk, lopend van Hoogvliet naar de Oude Maas werd een gat geslagen. Waterschade in Heyplaat In Heijplaat stroomde Zaterdagnacht het water door de straten, zodat beneden- etages en kelders onder liepen. Enige dagen lang is er gewerkt aan het leegpompen van de kelders. Buslijn F kon niet langs de normale route rijden. Eerst Maandag in de namiddag kon de bus weer langs de normale route lopen. zaamheid van burgemeester Bliek en 'zijn staf van medewerkers. Behalve de huizen in „Oostbroek" kwa men ook de woningen aan de Veerweg in het water, evenals de boerderij van de heer PI. Dekker. Door het actieve optreden van een wachtmeester der Rijkspolitie, konden de bewoners net op tijd uit hun huizen worden gered. Angstige momenten Terwijl Zondagmorgen de storm bulderde en men onder moeilijke omstandigheden de maatregelen nam, die nodig waren, kwam het bericht, dat de grote Zeedijk bij Ouden hoorn doorgebroken was en de dorpen Oudenhoorn, Zuidland en Simonshaven ge heel waren overstroomd. Welke gevolgen zou dit voor Spijkenisse J hebben? Niemand kon het voorspellen. Men 1 vreesde echter het ergste. En er was reden voor. Enige inwoners waren in de gelegenheid gesteld om de ramp die Zuidland zo diep had getroffen in ogenschouw te nemen ten einde zich te kunnen oriënteren welke maatregelen verder dienden te worden ge nomen. Toen deze mensen terugkwamen, waren zij practisch niet tot spreken in staat. Zoveel leed, zoveel menselijke ellende kon men niet verwerken. En Maandag, wat later op de dag, kwam de mededeling, dat degenen, die aan de buitenkant van het dorp woonden er goed aan zouden doen, wanneer zij hun woningen verlieten en bij andere dorpsgenoten onderdak zochten. Toen zag men mensen met bedden zeulen of zieken vervoeren of vee overbrengen en alles doen wat nodig was. Verscheidene boeren kregen het water al op hun erven en weer bleek, dat burgemeester Bliek zijn maatregelen tijdig had genomen. En terwijl wij dit schrijven Woensdag avond is de toestand onveranderd en lijkt het, dat Spijkenisse nog „vrij goed" uit de strijd is gekomen. Alarmerende bericlilen Wij onderbreken dit verslag, omdat er juist nieuwe berichten binnenkomen. De dijk tussen Zuidland en Simonshaven zal de strijd tegen het water waarschijnlijk ver liezen, ondanks dat hier duizenden en dui zenden zakken zand in de daar bevindende bocht zijn gedeponeerd. Na deze berichten zijn wij ons op de hoogte wezen stellen van hetgeen daar te zien was, teneinde u een overzicht te kun nen geven van de gebeurtenissen. Wel, het grenst aan het ongelofelijke wat wij in Biert hebben gezien. Steeds weer nieuwe zakken zand en zeilen worden op de weg aangebracht en een ingenieur van de Rijks waterstaat vecht aan het hoofd van mensen uit Amsterdam, Rotterdam, Woerden, Wil- nis onverbeten voort, mensen, die daar in, regen en kou hun diensten om niet zijn" komen aanbieden. Adj. Paskamp van de Rijkspolitie is eveneens ter plaatse. Hij komt zich persoonlijk op de hoogte stellen of zijn manschappen en de overige werkers aan de dijk de strijd zullen kunnen blijven volhouden. Het is de adju dant aan te zien, dat hij zeer vermoeid is. Neem toch rust, adviseert men hem, maar hij wil er niet van horen. Er staat te veel op het spel. Juist nu moet men volhouden, zegt hij en beschouwt de zaak hiermede als afgedaan. Hulde aan de mannen van de daad Ja, dat verdienen zij, ons aller hulde. Wij zullen niet de namen noemen van de vroul wen en de mannen, die zich zo verdienste lijk hebben gemaakt. Zij zouden een lange lijst vormen. Och, wij zouden het wel graag doen, maar wij weten, dat deze mannen van de daad dit niet op prijs zullen stellen. Daarom besluiten wij met te zeggen: Bravo voor alle dappere mannen en vrouwen, die zich hebben ingezet voor anderen! Begrafenissen Crematies Transporten van en naar alle plaatsen. Rott. Begraf. Ond. N.V. Rotterdam, Spiegelnisserkade 2, Telefoon 26194. Bij geen gehoor 43784. Waar vind ik een goed Smeerstation Aha VAN PELT, Tel. 15, SPI JKEIVISSE die smeert met de meest moderne hogedruk-apparaten Tevens vlugge en nette bediening Neem eens' een proefbe.urt» HET ADRES, ook voor complete woninginrichting IS en BLIJFT wordt door ons weer normaal 2 vervaardigd. S Voorslr. 54 - Tel. 70 - Spijkenisse Bestellingen in Pernis BURG. VERDUYNSTRAAT 1 worden evenals verzorgd door Telefoon 169 - Spijkenisse. Pastoriedijk 107, Telefoon 71266, Pernis NIET ALLEEN ONZE KWALITEIT MAAR OOK ONZE Gc-m. Zangver. „Onderling i. r\f\01 Genot", Pernis, op Zaterdag bediening en service is lUUyo n irohnnw 1 Na de pauze opvoering van het blijspel Kaarten verkrijgbaar bij Mevr. Ruizeveld de Winter— Keemïnk, Pastoriedijk 335; Mevrouw Schrijver—Bekker, Cremerstraat 102. Zaal open 7 uur. 'Aanvang 7.30 uur precies. GEMEENTE ROTTERDAM Accordeonschool ,,'t Centrum", Speciale lessen op Accordeons ïie direct Uw eigendom worden Zonder vooruitbetaling J v. F.fferen R. v d. Laan, Van Speijkstraat 143. Rotterdam. Telefoon 52532. Stoppage Voorwinde Westzeedijk 33, Telef. 22978, Rotterdam Het beste adres voor stoppen .van kleding f N Bij de Psychiatrische Inrichting „Maasoord" te Poortugaal (Z.H.) kunnen enige inwonende hulpen in de huishouding worden geplaatst. Leeftijdsgrenzen 16-35 jaar. Loon voor 23-jaiigen en ouderen f 33.95 - f 37.28 per week, min f 12.60 voor inwoning en voeding. Geboden worden o.a.: veelzijdige ontspanning, li/2 vrije dag per week, 14 werkdagen vacantie per jaar. Goede sociale voorzieningen. Godsdienstige ver zorging - zowel voor Prot. Chr. als R.K.- ls aanwezig. Sollicitaties binnen 14 dagen na deze oproep schriftelijk aan de Directie te Poortugaal (Z.H.), die desverlangd nadeie inlichtingen verstrekt. Bij ontbieding worden reiskosten vergoed. Accordeonpaleis ,,'t Centrum" Van Speijkstraat 143, Rotterdam Te bereiken met de lijnen: 8-11-14-17, Tel. 52532. Speciaal In Accordeons, Mondorgels en Snaarinstrumenten. Ie Klas stem- en reparatie-inrichting. Autoschade Autoplaatwer kerij en Spulterij G. van Jeve- ren. Jan van Avennesstraat 48-50-52, Tel. 33490, Aeibrechts- kade 105. Telefoon 34902. Na 5 uur: Telefoon 52803, R'dam. GROTE SORTERING Klokken in honderden Of het een grote of kleine klok moet zijn, elec- triscb of een klok met slagwerk, in moderne of klassieke uitvoering - MERKES toont U in iedere soort tientallen modellen.... en in iedere prijsklasse. Nieu we Binnen weg74 Qot1erdam OVER UNIEK GESPROKEN I Ge lederen kledlng-oorlog ls begonnen. Alle le klas mer ken voorradig. Komt, ziet en overtuigt U I Zo ook in onder- i g delen, banden, duo's, olie n zuigers met uitslijpen, Rijks- 15 en motoren. Ongekende prijzen vanaf heden bij Willy v. Gent, j EEN 3-DELIG NEVO-BEDSTEL MET KAPOKKUSSENS. Prima kwaliteit. IJzersterk. Noteer U het adres Voorstraat 20 - Tel. 169 - Spijkenisse Het' vanouds bekende adres Voor Woninginrichting. Vraagt inlichtingen Alle reparaties worden normaal uitgevoerd GARAGEBEDRIJF .OOSTBROEK' TEL164SPIJKENISSE Domes- en Herenrijwielen Ballon, Sport, Tour ln diverse kleuren en gem. betaling. Kom eens kijken bij Alblas. Paul Kiugerstraat 113. Telef. 75959 ten, schminken, enz. Feestan magaz. A. van Veen, Goudse- rijweg 136. Rotterdam, Tel 26456 Verhuizingen naar Hoogvliet en alle andere plaatsen worden steeds vakkundig en voordeiig uitgevoerd door Smits' Meubel transport, Rotterdam, Zwaans hals 286, Tel. 43484. Radio's in prijzen vanaf f 136.-. Betaling desgewenst in overleg. Adr. Kweekei, Voorstraat 24, Spijkenisse. Wat de ijskast is in de tropen, is de hoogtezon in Holland Vraag bi] ons inlichtingen. Adr Kweekei, Voorstraat 24, Spij kenisse, Telefoon 17. Wat Uw toestel mocht man keren, Kweekei kan het repa reren. Adr. Kweekei, Voorstr.24 Spijkenisse, Telefoon 17. Naaimachines, Necchi met zig-zag. Betaling in overleg. Adr. Kweekei, Voorstraat :'.4, Spijkenisse, Telefoon 17. Kinderwagens Kappen over trekken, spuiten, bekleden, reparaties. Zend briefkaart Telefoon 21498. Fa Bogert. Heer Gillisstraat 3, Rotterdam (Oost) Heerlijk uitgeslapen is U op een kapok- of verende matras „met volle garantie" geleverd door: Woninginrichting De Nieuwe Toonzaal. Goudserij- weg 67. Rotterdam, t.o. Vee markt, telefoon 23098. Te koop. spoed: 40 peren en appelboompjes. (Fyramide v. d. allerbeste soort). A. K. Lengkeek, Dorpsstraat 130. Hoogvliet. i Vanaf Maandag 9 Febr. a.s. WEGENS WATERSCHADE Alleen legen contante betaling en op spaarboekje Nieuwendijk 4, Pernis Telef. 70041 Textielverkoop wordt voortgezet tegen lage prijzen

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1