Rampgebied kan dit jaar drooggemalen worden Buitenlandse hulp blijft overweldigend In St An ïi aland zegt men: er is een wonder gebeurd en Vrijdag 6 Februari 1953 Pagiua 6 „BERG JE MENSEN, DAAR KOMT HET WATER!" Allen bleven gespaard voor geweld van het water ZULK TIJ NOG NOOIT GEREGISTREERD (Van een bijzondere verslaggever). Menigeen ging in de nacht van Zaterdag op Zondag in St Anna land op Tholen niet rustig naar bed. Velen was dat zelfs onmoge lijk door dringende werkzaam heden en anderen hadden daartoe niet de moed of wensten af te wachten wat het worden zou. Er was immers gewaarschuwd voor gevaarlijk hoog water en de Noord-Wester storm ontketende van uur tot uur een groter ge weld. Toen we 's nachts om twee uur de waterbouwkundig ambtenaar spraken, merkten we bezorgdheid bij hem op. Er stonden al twee vloedplanken van de hoek bij hotel Rijnberg af naar het oude gemeentehuis ter bescher ming van de Langestraat en het overige dorpsgedeelte in die lijn en' het water steeg zo onrustbarend, dat het er drie moesten worden. Men had nim mer te voren drie vloedplanken op ten als waarschuwing: „Berg je men sen, daar komt het water!" Het kwam niet. Nee, het barstte los in een waterval van een niet te. beschrijven omvang, en met een ge weld, dat voor de daar wonenden elk bombardement geëvenaard moet heb ben. De door de orkanische wind voortgestuwde watermassa brak zich in een zondvloed baan over de Lange straat, naar later bleek, onmiddellijk achter de bescherming een gat slaand van ruim drie meter diep en alles wat op haar baan kwam, onmeedogen loos verbrijzelend, verscheurend, mee sleurend, wegslingerend van een vrachtwagen tot een stuk beton van het oude gemeentehuis toe. En clan is daar het grote wonder geschied. Een wonder, waarover men nimmer uitgepraat zal raken, waarvan men nimmer een verklaring zal kun nen geven. De mensen, die er een seconde tevoren nog aan het werk waren, de mensen, die daar op dat laatste ogenblik nog stonden te kijken, de mensen, die in 'hun deuren ston den. de mensen, die zich op de gangen of bij de ramen bevonden, ja zelfs die ri-.+ „„1 j* TT ene vrouw, die daar buiten de vloed- tot L\f rfrta ïSLFW over zich kreeg, zijn allen be- tot half drie scheen het gevaar te luwen. 'Na half drie werd het erger en het stond toen al vast, dat een vierde plank nodig was: zulk tij was nimmer te voren geregistreerd. Eer het drie uur was, werd de noodklok geluid, hetgeen voor hoog water in geen tientallen jaren was voorgekomen. Tevoren reden al zoveel vracht- wagens in het dorp rond, dat menigeen het bed al uit was. Bij het geluid van de klok stroomden honderden mensen naar de haven. De wind was gegroeid tot orkaan kracht. Het water vloog met don derend geweld tegen de woningen op de haven, waarin nog zo goed als alle bewoners aanwezig wa ren. Toch begonnen de eersten te evacueren. Geweld als van bombardement Men zat het meest in angst over de buitendijken. In de haven stond zo'n watermassa, dat de toestand met die orkaan hope loos ging worden. Het was tien minu ten voor vier, toen de ramp zich vol trok. Met man en macht was men nog aan het werk, toen er water door de bescherming voor de Langestraat begon ^te borrelen, een bescherming, die nimmer te voren zo hoog was aan gebracht. En vrijwel onmiddellijk na dat doorborrelen klonken de noodkre- JN oord -Oost-Polder EMMELOORD Spoedeisende vergadering van de poldercommissie Ter beraming van maatregelen tot leniging van de nood In verband met de ramp, die de bevol king van Zuidwest Nederland heeft ge troffen. is de poldercommissie voor alge mene belangen bijeengeroepen voor een openbare vergadering welke morgen om 17 uur in het voorlopig raadhuis te Ern- meloord zal worden gehouden. Tijdens deze spoedeisende samenkomst zullen de maatregelen worden beraamd welke de Noordoostpolder kan nemen ter leniging van de nood in de geteisterde gebieden. ENS Men probeert het nog eens. Bleek eerst de animo van gehuwde dames niet groot genoeg, thans is het aantal vol doende om noe eens een speciaal uur vast te stellen voor de gymnastieklessen, namelijk 's Woensdaesavonds van 9—10 uur. Gemeente-avond N.H. gemeente. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. kerk een gemeente-avond gehouden. Ds Bleeker sprak over „Hoe brengen wij de ander tot het evangelie?" Veel vragen werden hierover gesteld, waaruit bleek 1 dal algemeen wordt aangenomen, dat er van ons te weinig uitgaat. Het christen zijn in de daad. een zich uitleven in het geloof, is voor de meesten te moeilijk. In verband hiermede werd de ramp over Nederland ter sorake gebracht. Naar aanleiding hiervan kwamen ook vragen los Ds Bleeker wees er od dat God in dezen iets tot ieder te zeggen heeft, al blijft het raadsel waarom Hij het toë ïiet. NAGELE Vertrek.^— De heer P. de Olde. die Na- gele binnenkort zal verlaten, daar hij el ders pachtte, bedankte als ouderling keikvoogd van de Ned. Herv. gemeente. Men ziet hem -node vertrekken. Hij diende in deze functie eerst de gemeente Ens en daarna Nagele. URK Voorlopig f 12.000.- bijeen Later tweede inzameling. De eerste geldinzameling voor de getroffen gebieden heeft te Urk ruim f i 0.000 opgebracht. Bovendien hebben schoolkinderen spaarzegeltjes ingeza meld en bij de betrokken winkeliers ingeleverd. Deze brachten ruim f 1000 op, welk bedrag door de winkeliers met f 500 is verhoogd. Bovendien zijn in de Ulo-scholen inzamelingen gehouden. Voorlopig kan op circa f 12.000 gere kend worden. Hierin zijn niet begrepen de bedragen bij de bank gestort, waar van het totaal nog niet bekend is. Men dient wel rekening te houden met het feit, dat vrijwel de gehele vis sersvloot van Urk sinds Maandag aan het reddingswerk in Zeeland deelneemt en dat er dus bijna geen gezinshoofden te Urk zijn. Door het dientengevolge wegvallen der visserij, de voornaamste bron van inkomsten, hebben zeer vele gezinnen deze week geen inkomsten, hetgeen wel. van invloed is geweest op de opbrengst der collecte. Er zal, zo dra de vloot weer ter visvangst kan uitvaren, nog een inzameling worden gehouden. Vlftotuilbreidïng In de haven is aan gekomen het casco van een nieuwe Noord- zeekotter. bestemd voor W. Pasterkamp. Het schip zal hier worden afgebouwd en voorzien worden van een motor. waard gebleven. Dit is "het grootste wonder van de doorbraak in de Lange straat even voor vier uur in de nood lottige nacht varr Zondag 1 Februari 1953... Een uur lang stroomde het water binnen Wat betekent de enorme schade, die aan de woningen is aangebracht, ver geleken bij dat ene wonder van een algehele bewaring. Ruim een uur stroomde de watermassa met een niet te beschrijven geweld het dorp binnen. En in de huizen de mensen: biddend, zuchtend, wachtend, tel lend, kijkend, sjouwend, meest op zólders, in kleine of grote slaap kamertjes, zonder licht of met lampje of kaarsje. In de haven stond tegenover het Shell-filiaal de grote losinstallatie van de suikerfabriek Dinteloord. Dit ge vaarte sloeg na de breuk aan de Langestraat, dwars door dat filiaal, het naburig huis meesleurend en daarmee van de Suzannapolder één watermassa makend. De mensen hadden zich daar tevoren weggespoed naar de Molen dijk. Ook daar is niemand omgekomen. De zeedijk is op een paar plaatsen doorgebroken Toen de dag aanbrak, zijn reddings pogingen met succes uitgevoerd. Met geen mogelijkheid kan men de krachts inspanning van tientallen St Axxna- landers op die Zondag weergeven. Het stormde nog steeds, al was het dan wel wat minder, en er kwam opnieuw een hoge' vloed. Die Zondag zijh van de lager gelegen delen veel mensen weggetrokken, temeer omdat enkele binnendijken in een zeer critiek sta dium verkeerden. Vooral oude mensen, vrouwen en kinderen werden wegge bracht naar Oud-Vossemeer en Tholen en daar met open armen ontvangen. Vier ton goederen uit Indonesië Per KLM onderweg De KLM-vliegtuigen die gisterochtend van Kemajoran zijn vertrokken hebben in totaal 4% ton goederen voor de slachtoffers van de watersnood in Ne derland meegenomen. Deze goederen waren met grote snelheid door de huis vrouwenvereniging en een aantal za ken te Djakarta bijeengebracht. De lading omvat wollen dekens, wollen goederen, ondergoed, handdoeken, een ton rijst en een hoeveelheid thee. De directies van het Indonesische dagblad „Pedoman" en van het week blad „Siasat" hebben aan het in Dja karta gevormde Comité Watersnood Nederland 1953 belangrijke bijdragen doen toekomen. Informaties over geevacueerden Uitsluitend bij Rode Kruis Informaties over geevacueerden moeten uitsluitend worden ingewon nen bij het Nederlandsche Roode Kruis, Prinsessegracht 27 te 's-Gravenhage. Hierdoor komt de mededeling te ver vallen, die een paar dagen geleden in een circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken over de registratie van geëvacueerden verscheen, dat deze informaties ook te betrekken waren bij de Rijksinspectie der Bevolkingsregis ters. Niet „Watersnood 1953" maar „De Ramp" Voorwoord van de koningin Het ligt in de bedoeling van de Ver eniging ter Bevoi dering van de belan gen des Boekhandels haar uitgave ..Wa tersnood 1953" tot een waarlijk nationaal album te maken. Dit nationale karakter wordt verhoogd door het feit. dat de Ko ningin de toezegging heeft, gedaan een voorwoord in het boek te zullen schrij ven. Als titel van de uitgave heeft de vereniging gekozen „De ramp". Er zal een uitgave komen in Franse. Duitse en Engelse tekst. Vijftigduizend exemplaren zal de eerste oplaag zijn van het boek „De Ramp", dat ten bate van het Natio naal Rampenfonds binnenkort verschijnt. Het boek zal 96 pagina's, met weinig tekst en ca 100 foto's bevatten. De bandomslag zal bestaan uit een grote foto. Deze om slag zal worden geplasticeerd door een fabriek te Rotterdam, die nu nog onder water staat. Voorts zal een in zeskleuren druk uitgevoerde kaart in het boek wor den opgenomen, waarop alle officiële 'ge gevens worden weergegeven. Reeds zijn uit het buitenland aanvragen ontvangen. Het boek zal ook in de Unie van Zuid- Afrika worden uitgegeven, voorzien van een voorwoord van de koningin en van de Zuid-Afrikaanse ambassadeur in Neder land. Zoals bekend zijn de baten van het boek bestemd voor het Nationaal Ram penfonds. IJscofabrikant veroorzaakte aanrijding in de NOP De Zwolse rechtbank hield zich gister ochtend bezig met een aanrijding, die het vorig jaar in de N.O.P. gebeurde en waarvoor de ijscofabrikant G.H.P. uit Zwartsluis door de kantonrechter te Zwolle werd veroordeeld tot een boete van f 25,00. Hij tekende appèl aan. Met zijn bestelauto had P. bij het linksaf slaan de los-werkman W. de B. uit Zwartsluis aangereden Hij verklaarde voor de rechtbank De B te hebben zien aan komen, maar omdat deze voorover op het stuur van zijn flets lag hem voor rang te hebben willen verlenen. Dit had hij in ieder geval niet goed gedaan, want de l'iets van De B werd aan het achter spatbord gegrepen, dus blijft er geen twijfel aan de schuld van P., aldus de officier van justitie. Bij het oversteken van de weg heeft P. deze niet behoorlijk vrij gelaten, zeide deze en hij eiste be vestiging van het. vonnis van de kantbn- rechter. Uitspraak over 14 dagen. Ir VAN VEEN IS OPTIMISTISCH Worden plannen voor één grote dijk realiteit? Drie rnillioen mensen BUITENLANDSE HULP VOOR DE GETROFFEN GEBIEDEN. Amerikaanse, Engelse en Belgische militairen werken mede aan de hulpverlening in de door waters nood geteisterde gebieden. Franse geniesoldaten tezamen met Neder landers in een rubberbootje op de overstroomde weg van Halsteren naar het stadje Tholen. In de hui zen, welke langs deze weg stonden kwamen 63 mensen tengevolge van de vloedgolf om het leven. werden bedreigd Na de vlucht, welke door een veer tigtal diplomaten boven de getroffen gebieden werd gemaakt, heeft dr ir Van Veen, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat, een korte uiteenzet ting gegeven aan de hai.d van dezer dagen genomen luchtfoto's. De heer Van Veen merkte op, dat, wanneer de springvloed 14 dagen later zou zijn gekomen, het water nog hoger zou zijn geweest. In zijn toelichting zei de heer Van Veen, dat men het overstroomde ge bied moet zien als een kunstmatig ge bied, dat door de aanleg der dijken werd gewonnen. Men verwachtte vroeger, dat iets dergelijks als thans het geval is, maar eens in misschien 500 jaar zou kunnen voorkomen en later dat een dergelijke vloed maar eens in de 350 jaar mogelijk zou zijn. Het water kwam thans echter hoger dan ooit tevoren. Men zal dus meer moeten doen. Hij gewaagde van de plannen, die er voor deze ramp bestonden, tot een grote afdijking. Wil men het water er uit houden, dan zal men het land geheel van de zee moeten afsluiten, met uitzondering van de Nieuwe Wa terweg en de Schelde. Groot gevaar bezworen Als de dijk ten Westen van Rotter dam, de Schielandse Hoge Zeedijk, was doorgebroken, dan zou de ramp nog geweldiger afmetingen hebben aangenomen, zo deelde ir Van Veen mede. Het gebied rond Rotterdam ligt nog lager dan het overstroomde. Deze dijk begon het op één punt te be geven. Er is toen met man en macht gewerkt om het gat te dichten, Alles werd aangesleept wat maar gepakt kon worden. Er kwamen schepen met zand, en was een ploeg van 300 mili tairen aan het werk en men zou zelfs een kerkgebouw laten springen om dichtingsmateriaal te hebben, als men dynamiet bij de hand had gehad. Want als deze dijk het begeven zou hebben, dan zou een groot ge bied van Zuid-Holland en van Noord-Holland zijn overstroomd. Den Haag zou gespaard gebleven zijn, omdat het op duinzand ligt. Dat zou betekend hebben, dat drie rnillioen mensen gevaar zouden hebben gelopen in dit dicht he- i volkte gebied van ons land. Men I is er echter in geslaagd de dijk I Zondag nog te redden. Gisterochtend nam dr Drees een ambulancewage7i in ontvangst, die door een Duitse autofabriek was aangeboden. Dr Drees bezichtigde de wagen in de tuin van het ministerie van Algemene Zaken in Den Haag. Hij maakte het de buitenlanders duidelijk, dat het niet mogelijk is over al de dijken te verhogen en te verster ken. Van ouds zijn vele steden op de dijken gebouwd. Zo kan men onmoge lijk Dordrecht geheel gaan verwijde ren. Men moet het dus in een andere richting zoeken, in welk verband hij herinnerde aan de hiervoor genoemde plannen. Ir Van Veen hoopte, dat de dijken deze zomer hersteld kunnen zijn. Na één of twee maanden kunnen de ge bieden weer di'ooggemalén zijn. Hij merkte op, dat men thans sneller 'kan werken dan. onmiddellijk na de oor log, omdat men thans weer beter geoutilleerd is en veel hulp kan ver vrachten. Hoe het met de landbouw gronden zal zijn, kan thans nog niet worden gezegd. Als dit alles zou zijn samengegaan met de vloed van de Rijn, dan zou het hopeloos voor het hart van Holland zijn geweest. Maar ongetwijfeld zullen wij het land terugwinnen, zo ant woordde ir Van Veen op de vragen van ambassadeui's-'en gezanten. Het kleine land zal zichsweer groot tonen. Vit vele landen grote en kleine schenkingen Geen einde komt er aan de stortvloed goede gaven uit het buitenland, of de toezeggingen daarvan, die ons ge teisterde land bereiken. Een korte bloemlezing kan slechts enkele voorbeelden geven. Zo heeft het In ternationaal Kindernoodfonds van de Ver. Naties een groot bedrag aan geld toegezegd. De paus liet onmiddellijk een trein sinaasappelen voor de kinde ren van de geteisterde gebieden in N.W. Europa vertrekken. Uit Luxem burg kwamen 2500 dekens. België zeg de onderdak toe voor duizenden kin deren; voorts stuurde het geld. 300 bedden, 300 matrassen, 600 dekens, al het kampeermateriaal van een aantal, jeugdorganisaties, een Rode Kruis- colonne uit de stad Antwerpen, 2500 paar rubberlaarzen en een ton melk chocolade. Een trein levensmiddelen en een trein steenkool komen uit Saar land. Oostenrijk zendt veel geld en heeft honderden kinderen onderdak aangeboden. Een voorlopige bijdrage van het Amerikaanse Rode Kruis van 100.000 dollar is onderweg. Frankrijk zond nog een aantal hélicopters en een treiler uit Boulogne. Een vlieg tuig vol dekens en medicamenten ter waarde van 28.000 gulden zijn door Duitsland gestuurd. Het West-Duitse vakverbond schonk f 45.000 en een groot aantal rivierboten zakken de Rijn af om te komen helpen. Melkpoeder voor 10.000 1 melk komt uit Zweden, dat eveneens voor 15.000 kronen bont- gebracht. jassen stuurt, verder 100.000 dekens en een half rnillioen kronen. Denemarken stuurt nog vier rnillioen kronen, twee ton dekens, kleren en een vliegboot. Tweehonderd negentig kisten kleren komen per vliegtuig uit Canada en de Nederlandse emigranten in Australië brachten 5010 gulden bijeen. De rege ring schenkt 425.000 gulden. Spanje stuurt 500 kg goederen. Curasao bracht reeds 708.000 gulden bijeen, de directie van de BPM aldaar schonk f 500.000. Het eilandje Aruba zamelde f 55.000 in en goederen voor een waarde van f 10.000. Dekens, lakens, kleren en drie z.g. geprefabriceerde huizen komen uit Noorwegen. Italië stuurt vier vliegtuigen met dekens, kleding en levensmiddelen. Op Ae terugweg nemen ze wezen uit het noodgebied mee. Een bedrag van 37 rnillioen lire is ingezameld en 150 brandweerlieden komen hier helpen. Duizend kg rubberkleding, beddegoed, een helicopter en een colonne Rode Kruisauto's zijn op weg uit Zwitser land. De Rode Kruisorganisaties hebben al meer dan twee rnillioen gulden bijeen Prachtig volksconcert door de Gron. Orkestver. in Zwolle Tot de edelste scheppingen van onze West-Europese muziek behoort Suite in b moll voor orkest, die Johann Sebastian heel simpel als Ouverture bestempelde. Maar dit broze en toch zo sterke muziekwerk is als weinig andere kunstuitingen in staat het beste in de mens los te woelen. Ook zonder dat deze kristallen muziek met nadruk spreek* van deernis en menslievend heid, maakt zij ons ontvankelijk voor roerselen, die ons gróót maken - zin. dat we ons zelf eens vergeten voor anderen Dit is haar raadselachtige macht en de haast unieke waarheid hiervan zullen de toehoorders hebben ervaren, gisteravond tijdens het prach tige volksconcert door de Groninger Orkestvereniging. De grote zaal van de Buitensociëteit was matig bezet, maar de toehoorders o.w. zich de commissa ris van de koningin en de burgemeester van Zwolle bevonden, hebben met eer lijke en enthousiaste bijval van hun ingenomenheid met de muzikale Gro ningers en hun respectabele prestaties getuigd. Het gepi'ojecteerde programma was door de dirigent, Jan van Epenhuysen, nog meer in overeenstemming gebracht met de gevoelens, die in deze dagen het Nederlandse volk in zijn geheel in hechte verbondenheid bezielen. De doorschijnende rankheid van de Suite van Bach, waarin de fluiten met haar koele toon zich verstrengelen met de gedempte gloed van de strijkers, is heel moeilijk te realiseren. Maar het waas van weemoed, dat in de reeks gesty- leerde dansvormen, ondanks ie speelse lichtheid, is geweven, werd zuiver ge troffen. In technisch opzicht kunnen we enkele bedenkingen aanvoeren: een nog wat onrustige Ouverture, de ietwat stugge rhythmiek in het Rondeau en een klank die niet altijd helemaal hel der was. Maar als geheel klonk de Suite vloeiend en spiritueel, de ver schillende danstypen scherp geprofi leerd. Vooral de Sarabande was nobel van uitdrukking; de fluit klonk meer malen heel mooi. De Haagse pianist Jean Antonietti, die gestudeerd heeft bij de beroemde Beethoven-vertolker Frédéric Lamond, vertolkte op een Bechstein-vleugel (uit Groningen meegebracht) het Derde piano-concert van Beethoven. Jean Antonietti speelde het werk heel soe pel en met een glanzende loonvorming, maar bovenal bijzonder fraai van plas tiek. De herschepping van het eerste deel getuigde van veel eerbied voor Beethoven's intenties, zonder een zweem van pathos; alleen de cadens konden we niet waarderen. Het Largo klonk zeer gevoelig, de inzet was su bliem en de pittige Finale werd mees terlijk gespeeld. De orkestbegeleiding sloot uitstekend aan, al bleven enkele details wat onduidelijk en kon de diri gent een inzinking in het langzame deel niet verhinderen. Tenslotte Beethoven's Vijfde! Van deze stoere syt. phonie heeft Jan van Epenhuysen met zijn orkest een ver tolking gegeven, even beheersten sterk.van opbouw als Beethoven de vormen, waarin hij deze muziek goot, hanteerde, hoe hamerend de rhythmen vaak ook zijn. De homogeniteit van het orkest was prachtig, in knap evenwicht tussen blazers- en strijkersgroepen. Het koper, in het begin van het eerste deel nog niet gelukkig, mengde zich latei- tot een mooie gekruide klank. Als troostend contr. st met de bewogenheid in het met oerkracht geladen sterk- rhythmische eerste deel, klonk het Andante in stil-glanzende mildheid, die meermalen steeg tot een warm en diep menselijk accent; het hout bereikte in dit deel een opmerkelijk zuiver colo- riet. In de laatste, in elkaar over vloeiende delen van de Vijfde sympho nic heeft de dirigent cle grote lijnen met groot allure doorgetrokken. Het begin van het derde deel, Allegro, was magnifiek, van orkestklank, maar vooral door sterke uitdrukking. Ook de haast stokkende passages voor het derde deel overgaat in de Finale, wer den suggestief getroffen. En in de grandioze Finale van Beethoven's Vijfde, die anderhalve eeuw na haar ontstaan nog even overweldigend is als werd zij in deze dagen geboren, werden wij meegesleept door het be dwongen élan in de herschepping. Dit klonk als een waarlijk symbool van de triomferende menselijke wil dit is geen gemeenplaats, maar een beleve nis! Beethoven kende die ontembare wil tot het overwinnen van verslagen heid en leed als nauwelijks één van ons. In muziek klonk de overwinning- van de menselijke geest op, aan het eind van het concert gisteravond. Grandioos! Henri Th. Timmerman. Snoepgoed in Engeland van de bon Nog 7 artikelen gedistribueerd (Telefonisch van onze Londense correspondent). Een vreugdevolle gebeurtenis voor Engeland was het, toen ma joor Lloyd George, de minister voor Voedselvoorziening, gisteren in het Lagerhuis de opheffing aankondigde van distributie van chocolade en snoepgoed. Zijn mededeling werd met gejuich ont vangen. De prijscontróle op choco lade en suikerwerken werd tege lijk opgeheven. Er bestaat nu echter de vrees, dat de artikelen door 'de duui'te buiten bereik van velen zullen vallen. De meeste kinderen hebben nog nooit naar hartelust kunnen snoepen, behalve gedurende de vier maanden van 1949, toen lekkers van de bon afging, een experiment, dat toen mis lukte. Thans schijnen de voorraden vol doende. Desondanks stonden er reeds gisteravond lange rijen voor de win kels, omdat de mensen dachten, dat zij vandaag niet aan bod zouden komen. In Engeland zijn nog op de bon: suiker, boter en margarine, binnen landse kaas, vlees en bacon, ter wijl het brandstoffenverbruik sterk aan banden is gelegd. Zondag werd de vrije concurrentie in benzine hersteld, zodat nu alle be kende merken weer te krijgen zijn, in- plaats van het slechte eenheidsmengsel, waarmee de automobilisten het al die jaren hebben moeten stellen. De nieuwe benzine geeft groter snelheden, veroorzaakt minder vuil en is zelfs beter dan de vooroorlogse. Antwerpse rechter vermist Op Schouwen De Antwex-pse rechter Dex-ipainsel, die Zaterdag naar zijn buitengoed op het eiland Schouwen vertrokken was is nog steeds niet weergekeerd. Er werd niets meer over hem vernomen en men vreest dat hij is verdronken.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4