Oproep Gezin ui! Zierikzee in Meppel aangekomen ZONDAGSDIENST gebed, bezinning en verootmoediging Inzameling in nafura ten behoeve van de geteisterde gebieden MEPPELER COURANjT VAN VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 Dit nummer bestaat uit 1' pagina's en moet voor het binnenland gefran keerd worden met 4 cent. MEPPEL Alle bezittingen verloren gegaan PROMOTIE Woensdag 11 Februari hoopt onze oud-stadgenoot de heer K. v. Dijk. aan de Rijksuniversiteit te Groningen te promoveren in de faculteit der Rechtsgeleerdheid, oip een proefschrift en stellingen. Het proefschrift is getiteld „Radio en Volksontwikkeling". Een onderwerp dat ongetwijfeld interessant is om aan een onderzoek te onderwerpen. Wij willen echter opmerken dat wij in stelling X getroffen worden door het feit aat de promovendus uitslui tend spreekt over de dagbladpers en de tijdschriften. Hij vergeet daarbij, waarschijnlijk zonder opzet, de nieuws bladpers, o at zijn de niet dagelijks verschijnende couranten. Gezien de strijd die juist op dit punt steeds weer wordt gevoerd ten aan zien van de publicatie van de radio programma's, spijt het ons dat in dit geval deze stelling niet exacter gefor muleerd is. FILMAVOND DLG In zijn openingswoord voor de Dins dagavond in zaai Doosjen gehouden filmavond, waarop ook vele leden van de afdeling van de Plattelandsvrouwen aanwezig waren, stond ir J. M. L. Ot- ten stil bij de ramp in het westen des lands. Hij deelde mee, dat verschil lende leden reeds stalling en voedering van vee uit de getroffen gebieden had den toegezegd. Hierover wordt over leg gepleegd met de plaatselijke af deling van de CBTB. De heer ir W. Bakker, rijks vee teelt consulent te Assen, vertelde iets over zijn. reis naar Amerika. Hij vertoonde tevens enige films. LIJSTEN VAN SLACHTOFFERS TER INZAGE. De lijsten van de slachtoffers liggen ter inzage op het Politiebureau en op het bureau van de „Meppeler Courant". Deze lijsten worden dagelijks aange vuld. RODE KRUIS MEPPEL. Het bureau van het Rode Kruis is niet meer gevestigd in de D.A.B.O.-ga- rage. Voor inlichtingen van het Rode Kruis kan men opbellen overdag: 1114 en des avonds na 6 uur: nummer 1567. SCHAKEN Woensdagavond kwam de schaak club van de Noord-Nederlandse Druk kerij op bezoek bij de Meppeler Schaakclub in de bovenzaal van café Slot voor het spelen van een vriend schappelijke wedstrijd. De uitslag werd 9—3 in het voordeel van de gast heren. De volledige uitslagen waren: N.NJX 1-0 1-0 0—1 1—0 1-0 1—0 1-0 1-0 0-1 1—0 1-0 0-1 GEVONDEN VOORWERPEN ln de week van 29 Januari tot 5 Februari werden als gevonden voor werpen aangegeven grijze colbertjasjes, paar kinder klompsokjes, seinbordje, zwarte kip, zwarte hond, fietstassen, rood met geel wantje, rode zakagenda, blauw wolien rokje, zilveren kinderringetje, roodbruin wantje. Nappa handschoen, vijf patronen, elastieken riem, vishengel en -tuig, blauw "kindertasje en grijs geruite sjaal. Inlichtingen op het politiebureau des Maandags van 16—19 uur en Donder dags van 9—12 uur. Meppeler Schaakclub Wismeijer—Veneboer Teygeler—Bleyleven Van Asselt—Frankot Dekker—Withaar Van Dijk—Coroelissen Vonk jr—Stegeman Veldhuizen—Piest Van Buiten—Van der Veen Vonk sr—Amoureus Broek ema—Sprin ger Por teVan Brugge Brouwer—Knoop Woensdag is de heer J. van Urk met vrouw en twee kinderen uit Zierikzee in Meppel aangekomen. De familie Van Urk woonde reeds 7 jaar in Zierikzee (de heer v. Urk is Meppeler van geboorte) en is nu naar familie te Meppel ge- evacueerd. Toen het gezin het huis te Zierikzee verliet, stond het gedeeltelijk onder water. Men heeft niets anders kunnen redden dan het vege lijf, de kleren die mén aan had en enige baby kleertjes. Het gezin heeft hier in Meppel gelukkig van alle kan ten steun ondervonden, zowel van het Rode Kruis als van particu lieren. De heer Van Urk vertelde ons, dat het op de Zaterdagmiddag voor de ramp reeds bijzonder hoog water was, Zondagnacht om 4 uur was het hoog tij. Om 1 uur 's nachts liep het zee water echter al over de vloedschot ten. Door de druk van het water be zweek de muur op het Kraanplein te Zierikzee en het water stroomde de stad binnen, terwijl de storm bul derde. Het water vernielde alles, wat op zijn weg kwam. Om 3 uur in de stormnacht had het drama zich al voltrokken. Op de laagste gedeelten van de stad stond 3 tot 4 meter water. Brandsirenes alermeerden de be volking. Men begon het reddingswerk in wind, water en duisternis in de meest bedreigde wijken van de stad. Velen werden gered over de daken van verschillende huizen heen! Over al bestond gevaar voor instorting van huizen, want de woningen werden door het kolkende water ondermijnd. De bewoners gingen allen naar de hoger gelegen delen. Toen Zondagmorgen het water be gon weg te ebben, dachten velen dat de beproeving nu wel achter de rug was. Het tegendeel was echter waar, Door dijkdoorbraken elders op het eiland stroomden de polders vol water en de golven beukten al gauw op het onbeschermde, naar het naar de poldezijde gekeerde deel van de stad. Het water liep niet meer weg. Bij iedere nieuwe vloed kwam er meer water bij door de gaten in de dijken, méér dan dat er bij eb uitliep. VAN HUIS WEG. Zondagavond werd het gezin Van Urk uit huis gehaald, daar langer blijven niet meer verantwoord was. Het water stond toen hoger dan ooit, terwijl het eb was! Het gezin werd in een ander deej van Zierikzee onder gebracht. Ieder huis kreeg er hier vier maal' zoveel inwoners bij. Gas, eleciriciteit, waterleiding en telefoon waren uitgevallen. Er waren het geheel geen verbindingen meer met het vasteland. Gelukkig had een radiohandelaar in Zierikzee. een zender en men' kon nog electrische stroom aftappen van de kabel int Vlissingen. Zo kwam er via deze ama teur-zender verbinding met de bui tenwereld tot, stand. Tegelijkertijd arriveerde er ook een Urker vissersboot, met radiotelefonie aan boord. Een aantal Urker vissers was door de storm op Het Kanaal naar Bi-eskens gevlucht. Daar ver'- nam men van de watersnood en toen verspreidden zich de schepen om hulp te gaan bieden. In Zierikzee zijn 15 slachtoffers ge vallen. merendeels oude mensen, die niet snel genoeg ter been warëh, of mensen die niet tijdig genoeg ge waarschuwd konden worden. Hpt was een „red je leven!" Er arriveerden allengs honder den schepen. Het 2 km. lange ha- venkanaal van Zierikzee was vol met vaartuigen. De Zierikzeese vissers hebben vanaf het begin prachtig v'èrk gedaan, door via de gaten in de dijken de polders binnen te va ren en mensen te redden. Er wa ren kleine mosselvaartuigen, die soms met een honderd geredden terugkeerden. Op een paar hon derd vierkante meter grond in de stad, waar het nog droog was, waren 10.000 mensen opeenge pakt. De vliegtuigen deden goed werk met het uitwerpen van benodigdhe den en het redden van mensen. Er kwamen ook 2 schepen met in totaal 550.000 liter drinkwater. Dat was meer dan men met z'n allen kon verwerken. Maar de koeien, die vier rijen dik rond de Herv. kerk en de Sint-Lievenstoren stonden, konden ook heel wat drinkwater gebruiken. NAAR ROTTERDAM. Dinsdagmiddag vertrok de familie Van Urk op een sleepboot. Op de Schelde werd men overgenomen door een sleepschip. Men bereikte behou den Rotterdam (Parkhaven). Eerst werd men naar het opvangcentrum in de Ahoyhal gebracht, daarna ging men naar Den Haag waar men bij familie logeerde. Woensdag zorgden de organisaties er voor dat het ge zin naar Meppel kon vertrekken. Juist bij het vertrek uit Zierikzee arriveerde daar Prinses Wilhelmina op haar tocht door de getroffen ge bieden. H.K.H. stapte op een vracht auto voor een rondtocht. De familie Van Urk is alles kwijt geraakt, maar men is blij er het leven, afgebracht te hebben. De heer Van Urk is. gaarne bereid om aan ieder, die familie of kennis sen in Zierikzee had, inlichtingen te verstrekken. Het adres is nu: Keizers- eracht 31, Meppel. - OP ZONDAG 8 FEBRUARI. NjEPPEL Dokter Karsdorp Apotheek Rinsema Van de doktoren Tjeenk Willink (De Wijk), Roell (Koekange) en Ter Braake (Ruinerwold) Heeft diénst: Dokter Ter Braake HAVELTE- Dokter Landeweer DEDEMSVAART Dokter Fock van Coppenaal NIEUWLEUSEN Doktèi» Dekker Uit het politiedagboek Aanrijding. Donderdagmorgen hatd in de Woldstraat op hei kruispunt bij. de No-teboomstr. een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. R. S. die in Oostelijke richting door de Wold- slraai reed, ging bij het naderen van het kruispunt op de linker weghelft, daartoe genoodzaakt door K. G„ die zijn auto binnen tien meter van de hoek had geparkeerd. Op dit moment kwam J. K. met zijn luxe wagen uit de Noteboomstraat, mede door de glad heid van de weg konden S. en K. hun auto's niet tijdig tot stilstand brengen. De wagen van S. werd aan de linker en die van K. aan de rechtervoorzijde beschadigd. Tegen de drie genoemde automobilisten, allen afkomstig uit Meppel, is proces-verbaal opgemaakt. „LIMELIGHT" IN LUXOK Het Luxor-theater komt deze week met een beroemde film: „Limelight" van Charlie Chaplin. Deze film is in de gehele wereld met grote instem ming ontvangen en Chaplin heeft met „Limelight" opnieuw bewezen een groot kunstenaar te zijn. Het is een film met diep menselijk gevoel, een hartstochtelijk betoog voor de vrijheid van de mens, zonder echter een spoor van bitterheid of cynisme. Chaplin, de laatste jaren vooral bekend en bewon derd door zijn „Dictator". „Monsieur Verdoux", geeft in deze nieuwe film een bijzondere boodschap: In de weini ge jaren, die mij nog resten, verlang ik waarheid.... waarachtigheid. Dat is alles wat mij nog overblijft: waar heid. En dat is alles wat ik vraag. En zo mogelijk een beetje waardigheid" „Limelight" zal ook in Meppel on getwijfeld veel bewondering trekken. SPEELGOED-ACTIE WERD SUCCES. De door de Meppeler Jeugd Actie in samenwerking met de scholen in gezette actie ter verzameling ^van speelgoed en boeken voor de kinderen uit de getroffen gebieden, is een groot succes geworden. Donderdag en Vrijdag konden de kinderen van kleuterscholen en la gere scholen en de leerlingen van de Ulo-scholen hun bijdrage mee naar school nemen. Allen leverden hun bydrage, de een wat meer, de ander wat minder, maar al met al was er vandaag een hele hoeveelheid op de verschillende scholen samengebracht. Poppen, ballen, kinderspelen, boeken, van alles was er bij. Veel kinderen hadden hun mooiste speelgoed mee gebracht. Het Rode Kruis zal thans zorgen dat het speelgoed verzonden wordt. DE VREDESDUIF" EXPOSEERDE De plaatselijke postduivenhouders- vereniging „De Vredesduif' (afd. van de bond vain Zaterdagsvliegers) or ganiseerde iop Vrijdag 30 en Zater dag 31 Jan. een tentoonstelling in de zaal van Chr. Belangen. Hoewel dat soort tentoonstellingen gewoonlijk ei ders ondergebracht worden, bleek de ze zaal uitstekend voor dit doel ge schikt te zijn. Al het ingezonden ma teriaal kwam goed tot zijn reeht, ter wijl nog ruime tussenpaden overble ven. In tegenstelling met andere jaren (toen een beperkte clubtentoonstelling gehouden werd) organiseerde deze ver eniging thans een tentoonstel ling waar van de inschrijving voor iedereen open stond. Dit had tot gevolg dat er ruim 350 vogels in de kooien gebracht wer den, waaraan de beide keurmeesters, de heren Unteriiorst uit Rotterdam en Van Uden uit Zwolle een hele kluif hadden. Gerangschikt in diverse kleur- slagen werden de vogels in 17 ru brieken ondergebracht. Als gewoonlijk opende de rij met oude blauwkras doffers, waarvan 40 vogels present waren. Hier bleek een vogel van J. S. Mooy uit Zwolle met 93V2 punt aan de kop te gaan, welk exemplaar tevens het hoogste punten tal bereikte en als mooiste doffer en als mooiste vogel van alle 350 inzen dingen 2 hoofdereprijzen won. In rubriek 2 (oude blauwkras dui- vinnen) waren 33 exemplaren inge zonden, waarvan nr 59 van L. Al- blas uit Steenwijk aan de kop ging met 93 punten en tevens de prijs won voor de mooiste oude duivin. No 2 was hier de comb. Jacobs—Doom uit Meppel en 3 de comb. Bouwer—Kei uit Meppel. In rubriek 3 zagen wij 24 oude tilauwband doffers, waarvan de comb. JacobsDoom als nr 1 uit de bus kwam. Rubriek 4 gaf ons 16 oude blauw- band-duivinnen te zien, waar een in zending van de heren Bouwer en Kei aan de spits ging. Rubriek 5 was een mooie groep van 27 oi^e roodkras doffers waar J. W. Kloisp uit Den Hulst de beste vogel exposeerde, evenals nr 2 van H. Bisschop uit Nijeveen. Rubriek 6 was dun bezet met 11 stuks roodkras en roodband oude dui- vmnen, bier was het C. H. A, ten Berge uit Haren die aan de kop ging. Rubriek 7 gaf met 36 oude bonte doffers een beste concurrentie. Hier was J. S. Mooy uit Zwolle favoriet, direct gevolgd door H. Hokse uit Stap horst, die een fraaie vogel met 92 pun ten exposeerde. In rubriek 8 waren 38 oude bonte du 1 vinnen te zien met vele goede vo gels. De comb. Jacobs—Doorn liet hier de beste zien met 93 punten, terwijl nr 2 van J. Emmink hetzelfde pun tental haalde. De rubriek 9 begon met de jonge vogels en gaf 21 blauw- en zwartkras jonge doffers, waarvla 1 J. W. Klomp uit Den Hulst met de eer van dei mooiste ging strijken, en als nr 2 T. Aarsen uit Meppel. Rubriek 10 gaf 14 blauw- en zwart kras jonge duivinnen te zien, hier was het H. Hokse uit Staphorst die met een mooie vogel met 92Vs punt favoriet was en tevens de ereprijs ontving voor de mooiste jonge duivin vein de tentoonstelling. Hier was het de comb: Jacobs—Doorn die als nr 2 uit de bus kwam. Rubriek '11 gaf 13 jonge blauwband doffers mét als no 1 een examplaar van A. N. de Jong uit Anjum (Fr.)- Rubriek 12 was met 9 jonge blauw band duivimnen niet zwaar bezet, de cómb. Jacobs—Doorn ging hier met de eer strijken. Tn rubriek 13 zagen wij 19 rood kras en roodband jonge doffers, waar van de c-omb. Jacobs—Doom eveneens npmmer 1 was. Rubriek 14 was met 7 roodkras cn roodband jonge diuivinnen de kleinste rubriek met wederom de comb. Jacobs —Doom aan de spits. In rubriek 15 met 21 jonge bonte doffers was L. Veitman uit Heerenveen nr. 1 met 924/3 punt, die tevens de prijs ontving voor de mooiste jonge doffer. Rubr. 16 liet ons 23 jonge bonte au'i- virmen zien, waar de expert in de bontien, H. Hokse te Staphorst een mooie vogel met 92 punten exposeerde Als slot rubriek 17 met 12 late jon gen, waar de comb. BouwerKei te Meppel de le prijs in de wacht sleepte „De Vredesduif'* kan zeker met ge noegen op deze mooie show terugzien, en de stuwkracht van deze tentoon stelling, de ijverige secr.-penningmeesi- ter de heer J. Emmink, die hiervoor veel werk op zich nam, heeft wel eer van zijn werk. GENEZING DOOR IIET GEBED Maandagavond zal in schouwburg Ogterop een ingewijde in de genezing door gebed van Hermann Zaiss een voordracht houden over dit onderwerp, dat tegenwoordig wel de belangstel ling heeft. De heer Stroethoff uit Am sterdam, die enige malen in Wupper- thal is geweest en die Hermann Zaiss begeleidde op zijn tournee door ons land in het afgelopen najaar zal zeker interessante dingen kunnen vertellen over bekering en genezing. We zijn er nog niet Totinu toe heeft dé inzameling van Sn'"bri?e stffd_ fefi bate van het' Naüonale'Rampenfonds "f 3l.356.35 op gebracht of ongeveer f8 per gezin. Maar daarmee zijn we nog lang niet De grote ramp die ons volk trof vroeg in de eerste plaats 0111 onze helpende daad. Die daad is in deze week wel door het gehele Neder landse volk gesteld. Zo waar als woorden zonder daden veelal leeg zijn, zo waar zijn daden zonder woorden soms blind. Het komt in het uur der be proeving niet alleen aan op de uiterlijke daad, maar ook op de innerlijke houding, waarin wij staan tegenover onze naaste in nood, tegenover ons zelf en bovenal tegenover God. Daarom roepen wij de bevolking van Meppel op tot een uur van in de bijzondere dienst, die in de verschillende kerken aanstaande Zondag wordt gehouden in gemeenschap met de gehele Kerk in Nederland. Voor de tijden van aanvang zie men de lijst van diensten elders in dit blad. Jb. SCHAAJ\ Voorz. Centr. Iverkeraad Herv. Gem. IJ. K. YELLENGA, Voorz. Kerkeraad Geref. Kerk. W. N. VAN NOOTEN, Voorz. Kerkeraad Rem. Geref. Gem. L. LAURENSE, Doopsgezinde Gemeente. A. HOVENBERG, Voorz. Kerkeraad Chr. Geref. Gem. G. J. MAUREAU, Pastoor R.K. Parochie. A. VAN GREVEN, Officier Leger des Heils. N.B. In deze diensten zal zeker gecollecteerd worden voor het Rampenfonds. Wij wijzen U op de mogelijkheid om deze giften voor de belastingaangifte af te trekken, mits men be wijsstukken heeft. Daarom zal men ook een schriftelijke toezegging in de collecte kunnen deponeren. (8.15 uur) in de Geref. Kerk 'n orgel concert van gewijde muziek met so listische medewerking. Men verwacht velen op de avond van deze gebedsdag. In de Drentse Stoom-wasinrichting en „Waslust" kwam Dinsdagmorgen het idee op om gelden bijeen te bren gen. Binnen een uur was f 310 bijeen. Sommigen gaven een dagloon, anderen willen een snipperdag werken of ga ven een geldsbedrag. In verscheidene andere bedrijven wordt 2 van het loon afgestaan of acht uur overwerk. Ook in de verschillende zaken in Mep pel draagt men bij tot het lenigen van deze erge nood. Een voorbeeld is, dat de fa Egbert Volk en het kleding magazijn EVO besloten 10 van de ontvangsten ter beschikking te stellen aan het Nat. Rampenfonds. Wie volgt? Een klein meisje bracht de burge meester de inhoud van haar spaarpot en die van de andere kinderen in het gezin, vier rijksdaalders. Een weflyw^ ■die het-beslist niet 'breéf'heeft*, see» enveloppe met een bedrag van "tién gulden. Wie volgt? Een ieder weet waar de gemeente- SScAJSfcS, ™f„rZL^PPeI V°°r I ontvanger jetelt. Breng hem, „aar ven dag moet kunnen komen. Bij de gemeente-ontvanger kwam tot 'vanochtend elf uur een bedrag van f 13.431.35 binnen. De eerste col lecte bracht ongeveer f 5000 op, de tweede f7925. Voorts stortte een inge zetene een bedrag van f 5000. De col lecte, die Zondagavond in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden, bracht f 340 op. De personeelsvereniging van de Technische bedrijven keerde de spaarpot voor een reisje om en f 700 kon worden afgedragen. Meer geld komt nog, zo werd toege zegd. Een deel van het personeel van de gemeentesecretarie en van het ont- vangerskanloor zal f 240 van de reis- kas ter beschikking stellen. Ook het personeel van Gemeentewerken en de dienst Gemeentereiniging keert de reisspaarpot om, wat f 650 in het fonds zal brengen. Wie volgt? Er zijn tal van mensen, die reeds hun bijdrage offerden. Maar nu de ernst van de ramp in de loop van deze week pas in volle omvang tot iedereen doordringt, zijn er velen die zich af vragen: Was het wel genoeg, wat ik gaf? Dankbaar, zelf gespaard te zijn gebleven, en begaan met het lot van onze landgenoten in de getroffen pro vincies meenden sommigen hun bij drage te moeten vergroten, soms meermalen achtereen. Wie volgt? De heer Pijlman geeft Zondagavond Oproep aan de Drentse Landbouiv De Provinciale Voedselcommissaris yoor Drenthe en de Stichting voor de Landbouw, Gewest Drenthe delen mede, dat vanaf Maandag 9 Februari a.s. een inzameling in natura zal worden gehouden bij alle landbouwers in Drenthe ten behoeve van de collega's in de door de watersnood getroffen provincies. Nu langzamerhand de gegevens van de omvang van de ramp bekend wor den, blijkt hoe enorm groot de behoefte zal zijn aan allerlei bedrijfsbenodigdheden, als ruwvoeders (hooi, stro, voederbieten, voeraardappelen)zaaizaad, pootgoed, enz., maar ook aan landbouwwerktuigen Van de meest uiteenlopende aard. De behoefte aan levende have zal vanzelfsprekend ook zeer groot zijn, zodat op gaven van dien aard ook zeer welkom zullen zijn. Het apparaat van de Prov. Voedsejqommissaris zal voor een doelmatige opzet van de inzameling nauw samenwerken met de Stichting voor de Landbouw, Gewest Drenthe, terwijl in de districten eenzelfde samenwerking tot stand zal worden gebracht tussen de plaatselijke Bureauhouders en de Districtscommis sies van de Stichting voor de Landbouw., Het zal geheel overbodig zijn de Drentse Boerenstand op te wekken aan het welslagen van deze inzameling zijn spontane medewerking te verlenen. De vele bewijzen daarvan bereikten ons reeds iqallerlei vorm. Laat Drenthe, de pro vincie waar de „Noaber"-hulp nog in ere: is, bljjk geven deze hulp ook te willen uitstrekken tot onze landgenoten in de geteisterde gebieden. De PlVj Voedselcommissaris voor Drenthe, TH. BROUWER. Stichtihg voor dé Landbouw, Gewest Drenthe, G. M. IiAMBERS, Secretaris. mogen, geld voor onze landgenoten, die in zo diepe ellende verkeren. Het postgironummer is: 35139. BOTEN UIT DUITSLAND PASSEERDEN Donderdagmiddag 'zijn twee sloepen van de Duitse Waterstaat Meppel ge passeerd op weg naar de noodgebie- den. Een van de boten was afkom stig 'uit Meppen (Hannover). De vaar tuigen, die speciaal geschikt zijn voor het 'varen in ondiep water, weraein: reeds Woensdagnacht in Meppel ver wacht. 'Er werden maatregelen ge nomen 'voor het openen van de brug gen, 'doch de scheepjes kwamen toen niet 'opdagen. DAKLOZEN-BAZAR TROK R"*M TWEEDUIZEND BEZOEKERS De Daklozen-bazar, die van Maan dag tot en met Donderdag in zaal Slot 'is gehouden, is .ook de laatste twee dagen tamelijk goed 'bezocht W oensdagmidd a g k ond en kind eren zich 'tegen gereduceerde prijzen ver maken met de diverse attracties. De jonge garde kwam dan ook in eenj bijzonder groot aantal- opzetten om van de gelegenheid gebruik te maken, 's Avonds waren fiet weef cte grote ten die aan de verschillende stands iets kochten of trachtten te winnen. De laatste avond was er nog laat belangstelling. Ondanks alle kopens en prijswinnaars waren er nog verschillen de artikelen overgebleven, waarvan te gen het eind nog een goed deel bij opbod kon worden verkocht. Tevens werden toen de uitslagen van de raad- wedstrijden en de „bouwsteenactie" bekend gemaakt. Rekening houdend met de omstan digheden zijn. de organisatoren wel tevreden over het verloop van de ba zar, die in totaal 2100 bezoekers heeft getrokken. De totale opbrengst be draagt bijna f5.000, waarvan plm. f 1100 de helft van de opbrengst van Dinsdag en Woensdag— aan het Na tionaal Rampenfonds zal worden afge dragen. DE HULPACTIE Ten gemeentehuize vergaderden hedenmorgen B. en W. met de verte genwoordigers van organisaties en verenigingen over de hulpactie voor de getroffenen in 't noodgebied. Bur gemeester De Jonge kon met dank baarheid gewagen van het welslagen van de inzameling van kleding en dek king. Met lof werd het werk van het Rode Kruis genoemd. Goederen uit Meppel wilde men in Den Haag niet meer zien; alles werd dadelijk door gestuurd naar de getroffen gebieden, zo goed werd alles verzorgd. Veel ge mak had men van de opslagruimte, die door de DABO beschikbaar was ge steld. De gemeente-ontvanger deed mede delingen over de geldinzameling. De burgemeester deed mededelingen over het opnemen van evacué's, die men elders in dit nummer vindt. Krijgt men familieleden uit het getroffen ge bied te logeren waartegen uiteraard EVACUATIE Ten einde ieder een duidelijk beeld te geven van de evacuatie maatregelen voor zover van be lang voor onze gemeente deel ik mede dat de centrale evacuatie- commissie (Den Haag) bepaald heeft, dat vooralsnog naar een aantal provincies, waaronder ook Drenthe, geen geëvacueer- den worden gebracht. Voorlopig althans zal dus geen gebruik worden gemaakt van de in dank ontvangen aanbie dingen om geëvacueerden op te nemen. Mij is bekend dat enkele per sonen uit het noodgebied in Meppel zijn opgenomen. Zolang dit beperkt blijft, zal hiertegen geen bezwaar worden gemaakt. XVel is echter noodzakelijk dat Öëzé"personenr' z i'df "aanmelden asd "het" gémeëntèhuis. Dit" is ih I' 3t bélénjpvan henzelf alsook van ?n góede gang van zakén ten aan zien van latere terugkeér. De burgemeester van Meppel: C. C. DE JONGE geen bezwaar bestaat dan dienen deze zich wel te melden ter secretarie. Voorts werd medegedeeld, dat adop tie van gemeenten voorhands de rege ring niet gewenst voorkomt, omdat nog niet te overzien valt welke ge meenten in het getroffen gebied er het ergst aan toe zijn. Om de gewenste rechtvaardigheid te betrachten dienen de gemeenten nog even te wachten met adoptieplannen. Besproken werd voorts het organi seren van weldadigheidsvoorstellingen e.d. door verenigingen. Om een op eenhoping en daardoor verwarring te voorkomen werd B. en W. gevraagd hierin regelend op te treden door het aanleggen van een lijst, die door de verenigingen kan worden geraad pleegd. De lijst berust bij de heer Richter, op de 2e afdeling ter secre tarie, waar ook opgaven dienen te ge schieden. De burgemeester verklaarde ten slotte ervan overtuigd te zfin. dat geen verzoek tot het sluiten van ver makelijkheden nodig is. Voor de bakfiets van Kees De bijdragen voor de nieuwe bakfiets voor Kees van den Dolder blijven op ons bureau binnenstromen. In de loop van de Donderdagmiddag werd zonder feestelijk vertoon de 500.- overschreden en op het ogenblik, Vrij dagmorgen 9 uur, is de stand al 526.05. Dit is natuurlijk al ruim voldoende voor de bakfiets. Eén onzer lezers bracht ons op het idee om op de bakfiets tevens een paar manden voor de schillen te plaatsen, niet te klein, want dan kunnen ze niet ge noeg bevatten, maar ook niet te groot, want schillen worden per mand bere kend en grote manden zouden de koop man op de duur geld gaan kosten. Behalve de fiets en de manden blijft erdan nog wel een behoorlijk bedrag over om Kees als heer te vermommen. In sommige straten is men nog met de inzameling bezig. We zullen Maairdag weer een volledige verantwoording geven van de tot en met Maandagmorgen ingekomen bijdra- AANRIJDING Mede door de gladheid van de weg kwamen Vrijdagmiddag twee vracht auto's met elkaar in botsing op liet gevaarlijke kruispunt Commissaris de Vos van Steenwijklaan—Burg. Knop- perslaén—Wo dstraat—Ceintuurbaan. Een van de wagens, een vracht auto geladen met mest en afkomstig uit De Wijk, werd van voren inge drukt. De andere wagen (van deDrenh se Stocm-Wasinricliting van de N.'V, Eeyer) werd licht beschadigd. De aut<j uit De Wijk kon niet meer op eigeij kracht wegkomen. De gemeentepohtif regelde het verkeer en stelde een oni derzoek in.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2