De Ramp KOK JASPER Een Leeuwarder over het leven in West-Australië Bestel en betaal Nationaal Rampenfonds ervaren STENO-TYPISTE schrijfmachine-monteur V DR0NTMAN Kruisjassen NU VOORTAAN PRIJSVERLAGING H. Zijlstra LEEUWARDER COURANT VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 Twintig weerberichten voor één staat Subiaco, W. Austr. Dit wordt geen verhaal over een van de grote steden van Australië, zoals men ze reeds zovaak in de bladen heeft kunnen lezen, maar over één van de staten: West-Australië. West-Australië, of wel afgekort W.A. beslaat ongeveer een derde van de totale oppervlakte van Australië, maar er wonen slechts 600.000 van de 83/< millioen inwoners. Wanneer men naar het weerbericht over de radio luistert, krijgt men enigszins een indruk van de uit- strektheïd van deze staat: er zijn namelijk twintig verschillende weerberichten. Het noordelijke gedeelte van deze staat ligt in de tropen, terwijl het zuidelijke gedeelte een gematigd klimaat heeft. De hoofdstad Perth, met een bevolking van 300.000 zielen ligt in dit gematigde klimaat, een klimaat waarvan gezegd wordt dat het tot de beste van de wereld behoort. De gemiddelde zonneschijn per dag is 7% uur en hierbij zijn alle seizoenen in rekening gebracht. Het jaargetijde zou men in tweeën kunnen verdelen; een natte tijd de winter van April tot November en een droge tijd de zomer van November tot April. Denkt u echter niet, dat het constant regent in de win ter; tussen regenachtige dagen in kan het één of meer dagen zonnig zijn zonder één wolkje. Overdag is de temperatuur heerlijk. Men kan het dan zelfs zonder overjas stellen, maar zodra de zon onder is. wordt het koud en dan kan men het binnenshuis niet zonder haardvuur doen. De haarden zijn hier open en er wordt hoofdzakelijk hout in gestookt. De winter is. vergeleken bij de onze, mild. Ik herinner mij de eerste Zondag in Australië, het was begin Augustus, dat we naar de „beach" (het strand) gingen. Het was prachtig zonnig weer en het woei een beetje. Toen we op het strand aankwamen, waren we erg verbaasd slechts een paar mensen aan te treffen. Spoedig lagen wij in het water en de temperatuur was aangenaam. Maar in de afgelopen maand Augustus heeft u ons er niet gezien. Na twee jaar zijn wij geacclimatiseerd en vinden het, evenals de Australiërs (uitzonderingen daargela ten; hier zijn óók mensen die het ge hele jaar doorzwemmen), te koud om naar de beach te gaan, laat staan te gaan zwemmen. In Perth varieert de maximumtempe ratuur in de zomer van 70 gr. F. tot 110 gr. F., alhoewel dagen met meer dan 100 gr. F. niet vaak voorkomen. Hoe Noordelijker men gaat, hoe warmer het wordt. Ook maakt het verschil of men zich bij de kust bevindt of meer het binnenland in. Perth b.v. ligt negen mijl van de kust en gewoonlijk 's middags omstreeks één uur komt een koele zee bries het land in, erg verkwikkend wan neer het een beetje te heet is. Deze zee bries wordt wel de ..Fremantle doctor" genoemd. Fremantle is de haven en voor de inwoners van Perth komt de bries uit die richting. Veeteelt, landbouw, mijnbouw Driekwart van W.A. is woestijn en het overgebleven kwart wordt slechts extensief srebruikt. Men vindt er voor namelijk veeteelt: schapen (wol), koeien (vlees en huiden), terwijl in.de South- West zuivelbedrijven voorkomen. Op het gebied van de landbouw wordt hoofdzakelijk tarwe verbouwd. Fruit komt te kust en te keur voor: bananen, appels, sinaasappels, abrikozen, perzi ken, peren, druiven, aardbeien en citroenen. Grote industrieën zijn hier nog niet, nog niet, want er is een begin gemaakt met de bouw van een grote olie-raffi naderij in Kwinana, even buiten Perth aan de Zuidkust. Bijna alle delfstoffen worden hier aan getroffen, steenkool wordt gedolven in Collie, goud in o.a. Kalgoorlie, lood o.a. in Kooline, ijzererts in Yampi, op Cocka too Island op de hoogte van Derby, dat voor 80 pet. uit ijzererts bestaat: olie is nog niet gevonden, maar er wordt hard nekkig naar geboord. De visvangst bevindt zich nog in het beginstadium. Australiërs zijn niet zulke viseters, maar toch worden veel U.S.- dollars verdiend met de vangst en export van kreeften. Dollars worden eveneens verdiend met de export van paarlschel- pen, die in de buurt van Broome worden opgedoken. Vóór de oorlog werden hier voor Japanse duikers gebruikt, maar nu moet het gedaan worden met Maleiers, Chinezen en Australische inboorlingen, omdat men er nog niet in geslaagd is Japanners, die als de beste duikers wor den beschouwd, naar Broome te doen terugkeren. Waar de Australiërs wel van houden zijn krabben en garnalen. Het is een ge liefkoosd uitstapje voor de gehele fami lie naar de rivier de Swan te gaan om op krabben of garnalen te vissen. Beide zijn van een groter slag dan wij in Nederland gewend zijn. Ze worden met netten gevangen, waarbij men soms tot het middel in het water staat. Is er een voldoende voorraad gevangen dan wordt een vuur aangelegd en de vangst in het brakke rivierwater gekookt en ter plaatse opgegeten. Beter af dan in Neder land En hoe is er het leven nu. zal de lezer zich afvragen: wordt er inderdaad zo geweldig verdiend en is er werkelijk zoveel werkgelegenheid? Laat ik, voordat ik deze vragen be antwoord, eerst vertellen, dat het vol gende uitsluitend op het Wes ten betrekking heeft. Alhoewel ik in mijn vacantie vorig jaar Adelaide, Mel bourne, Canberra en Sydney bezocht heb, was ik te kort in elke plaats om een mening over de situatie aldaar te vormen. Inderdaad liggen de lonen hier hoger, maar alleen aan lonen heeft men niets als daarnaast geen overzicht van de prij zen wordt gegeven. Over het algemeen genomen, is men hier beter af dan in Nederland. De prijzen variëren, d.w.z. sommige artikelen hier zijn duurder, andere weer goedkoper. Om een paar voorbeelden te geven: een fles melk (pint) met een hoger vetgehalte dan de Nederlandse melk, kost 9d (is 32 cent), wat neerkomt op 56 cent per liter, een pond boter is 4/2 (ƒ1.80). Voor een ge meubileerde kamer betaalt men tussen 1 en 3 per week. Soms is het ont- i bijt bij de prijs inbegrepen, maar men mag zich gelukkig prijzen wanneer men een kamer voor 1 kan bemachtigen. Naar goede vaklui is hier een con stante vraag en hun lonen zijn beter dan van welke kantoorbediende ook, vaak beter dan die van bankdirecteuren. De mensen, die bereid zijn om de „bush" (het gebied buiten de steden) in te trek ken. m.a.w. de civilisatie de rug toe te keren, kunnen overal terecht, vooral boerenknechten, bouwvakarbeiders, en tractor- en bulldozer-chauffeurs. De Australiër voelt niets voor de bush en vandaar dat de helft van de bevolking van W.A. in Perth woont. Dit komt overal in Australië voor. De helft van de Australische bevolking woont in de hoofdsteden Sydney, Melbourne. Ade laide, Brisbane en Perth. Momenteel is het basis-salaris, d.i. het minimum-salaris voor een gezin met twee kinderen, iets boven de 11 94) per week. Elk kwartaal wordt dit Een Leeuwarder ingezetene, die twee en een half jaar geleden naar Australië emigreerde, trok naar het Westen, een gebied, waar slechts weinigen heen gaan. Zijn ervaringen in een tweetal artikelen weergegeven zullen daarom misschien de belangstel ling van onze lezers hebben. basis-salaris gecorrigeerd aan de hand van veranderingen in de prijzen van voedingsmiddelen, kleding en huisves ting. Sinds de oorlog is het gerezen van 3 tot 11. Het is een wedloop ge worden tussen prijzen en lonen. De prij zen gaan om de een of andere reden om hoog, waardoor de lonen de hoogte in gaan, wat de prijzen weer doet volgen, enz. enz. Zo gauw aan de tekorten in werkkrachten en materialen een einde komt, zal concurrentie ontstaan, wat de prijzen en hiermede de lonen, omlaag zal drijven. Voor banen met erg vuil werk of on geregelde diensten, met diensten op Zater- en Zondagen, wordt extra betaald. In Carnarvon b.v.. 600 mijl ten Noorden van Perth, bevindt zich een fabriek, waar walvissen worden verwerkt. Deze fabriek is slechts zes maanden per jaar open en de lonen variëren daar van 15 tot 30. Het is vuil werk en er hangt een bijna ondraaglijke stank, maar iemand, die het daar een seizoen kan uithouden en zijn geld niet omzet in de „nationale" drank: bier, kan een 300 Eerste kieviten Gisteren zijn op een stuk weiland tus sen Wons en Komwerd een troepje kie viten waargenomen van dertien stuks. Het voorjaar komt! Vier Zweden blijven op de „Virgo", die op de Hors zit Van de uit 28 koppen bestaande beman ning van het op de Vliehors van Vlieland gestrande Zweedse vrachtschip „Virgo" zullen er Zaterdag 24 vertrekken. Vier, on der wie de kapitein, blijven aan boord. Dezer dagen zijn enige douane-ambtenaren per auto naar het hoog en droog liggende schip gereden voor het verrichten van de nodige formaliteiten. De firma Doeksen zal binnenkort met de voorbereidende werkzaamheden voor de berging van het schip beginnen. Een Vlielander is per motorboot naar de in tweeën gebroken Duitse tanklichter „Oder" geweest, waarvan het achterschip op een bank bij het uiteinde van de Vlie hors zit. Hü heeft verschillende zaken uit het schip gehaald, zoals de scheepspapie ren, het geldkistje en de kleding der zes geredde runners (vier Duitsers en twee Nederlanders) en die bij burgemeester J. van den Bent afgegeven. Driedubbel jubileum bij „De Laatste Eer" te Ureterp De begrafenisvereniging „De Laatste Eer" te Ureterp heeft in haar jaarvergade ring het feit herdacht, dat de vereniging veertig jaar heeft bestaan. De heer J. Bouma, die al deze veertig jaar als klok luider voor de vereniging heeft dienst ge daan, werd gehuldigd. Hij kreeg een „maklike stoel" aangeboden. Ook de heer W. Doornbos werd gehuldigd; hij heeft „De Laatste Eer" ook veertig jaar gediend en is van 1918 af bode geweest. Aan de heer Doornbos werd een enve loppe met inhoud overhandigd. De penningmeester had ƒ5246.26 in kas. In de plaats van de heer P. Zijlstra, die zich niet herkiesbaar stelde, is de heer P. W. Jongsma in het bestuur gekozen. a 600 oversparen. Ik heb dan ook ge hoord van Nederlandse emigranten, die, nadat ze één seizoen in die fabriek ge werkt hadden, met vacantie naar Hol land gegaan zijn. Elk jaar opnieuw, zo gauw de walvissenvangst begint en de fabriek wordt geopend, stromen de ge gadigden op de baantjes af. maar de meesten keren teleurgesteld weer naar huis terug, omdat voorrang gegeven wordt aan mensen, die er vorige seizoe nen hebben gewerkt en het aantal lief hebbers dat van de vacatures verre overtreft. Het is zeker niet zo, dat er bij aan komst van immigranten in de haven van bestemming een muziekcorps ter ver welkoming staat te spelen en de baan tjes en de huizen klaar staan. Het tegen deel is eerder het geval. De immigrant wordt, zodra hij aan wal staat, dikwijls aan zijn lot overgelaten. Ten hoogste is hem een kamp aangewezen, maar hij moet maar zien hoe hij er met al zijn bagage komt. Het is dan ook van het grootste belang, dat de emigranten in de dop Engels leren en wel vóórdat zij op de boot of in het vliegtuig stappen. JAN M. MELOT. Raad Franeker Subsidie voor Frysk Orkest 20.000 voor Rampenfonds Tien nieuwe huizen De vergadering van de raad van Frane ker werd gehouden onder de indruk van de nationale ramp. Algemene beschou wingen bij de begroting bleven beperkt, omdat men wel wensen kan uiten, maar men weet, dat andere dringender behoef ten en noden eerst voorziening vragen. De heer Van der Horst (p.v.d.a.) heeft de krotopruiming en het onderzoek naai de mogelijkheden van de bouw van een rusthuis te berde gebracht. De heer Van der Spoel (a.r.) vroeg aandacht voor de industrialisatie, waarbij hij de financiële steun van de gemeenten een middel noemde tot het aantrekken van industrie. Verder gaf hij uiting aan zijn voorkeur van woningbouw door verenigingen op dit gebied boven bouw door de gemeente, ter wijl hij betreffende de bouw van een rust huis vroeg, rekening te houden met wat verschillende instanties in de loop der eeuwen hebben tot stand gebracht: Het Frysk Orkest krijgt de volle subsiij die op basis van twaalf cent per inwoner, met de verplichting, dat het orkest twee concerten tegen gereduceerde prijs zal geven en tevens een welwillende houding zal aannemen ten aanzien van de begelei ding van de uitvoeringen van oratoria door „Immanuël". De raad stelde ƒ20.000 beschikbaar voor het Rampenfonds, zijnde de batige saldi van de rekeningen over 1948, 1949 en 1950. De raad besloot de openbare school A uit te breiden met twee lokalen. Aan de Prof. Schotanusstraat zullen tien nieuwe woningwetwoningen worden gebouwd. Dokter D. Oosterbaan is benoemd tot gemeente-geneesheer, belast met de dodenschouw. Dokter K. Visser uit Gro ningen is aangesteld als vijfde geneesheer. Jonkersland wil nieuwe muziektent bouwen In de vergadering van Plaatselijk Be lang te Jonkersland is besloten ƒ75 be schikbaar te stellen voor sintels op het pad langs de Langewijk. Ook heeft men 75 subsidie verleend voor de bouw van een muziektent: de oude muziektent is in de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. van zijn onderbouw gewaaid. Er bestaan plan nen om het pad langs de Bonteboksterlaan grondig te verbeteren. Zelfs wordt naar voren gebracht, om het gemeentebestuur om een kostenberekening te vragen voor verharding van deze weg. In de plaats van de heren W. Groen en R. Teunissen, welke niet herkiesbaar waren, werden in het bestuur gekozen de heren D. Meijer en A. Broers. Winkeliers van Dantumadeel willen „zwarte lijst" De winkeliers in Dantumadeel hebben besloten aan het gemeentebestuur te ver zoeken om verplichte winkelsluiting op Dinsdagmiddag. Tevens is op de daartoe belegde vergadering een commissie inge steld, die alle neringdoenden en ambachts mensen aaneen wil sluiten ter bestrijding van de eredietverlening of wel het „bor gen". Met krachtige middelen, o. a. de „zwarte lijst", wil men dit euvel bestrij den. Wegverbetering Raarderadeel In het kader van de werkvoorzienings regeling zal, nu van hogerhand de daar voor nodige goedkeuringen zijn verkre gen, binnenkort een aanvang kunnen worden gemaakt met de verbetering en verbreding van de weg Winsum, Baard, Lucht en Veld, Mantgum, Hogeweg. De verbetering van deze weg, welke dwars door de gemeente Baarderadeel loopt wordt van grote betekenis geacht voor het verkeer in de richtingen Franeker en Sneek. Op 20 Februari a.s. vindt de aanbesteding plaats. Verwacht mag wor den, dat de uitvoering van genoemd pro ject weer vele handen werk zal geven. Geref. Meisjesvereniging te Murmerwoude 50 jaar De Geref. meisjesvereniging te Murmer woude heeft in een bijeenkomst in de Geref. Kerk haar vijftigjarig bestaan her dacht. In verband met de ramp. werd 'net jubileum op sobere wijze gevierd. Velen kwamen de vereniging gelukwensen. K.V.P. zal jongeren-organisatie oprichten in Blauwhuis In de jaarvergadering van de afdeling Blauwhuis van de K.V.P. kwamen ver schillende gemeentezaken ter sprake. Men was van oordeel, dat de gemeenteraad er bij de betreffende instanties op moest aandringen, dat alle ingezetenen aangeslo ten kunnen worden op de waterleiding of het electriciteitsnet ongeacht het feit. ,dat die aansluiting rendabel of onrendabel zou zijn. Er zal in Blauwhuis een jongeren-orga nisatie worden opgericht. De afdeling telt 226 leden in Wymbritseradeel en 106 in Wonseradeel. De candidaten voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen wer den aangewezen. Baarderadeel zit nog zonder gezinsverzorgster Ondanks ernstige pogingen daartoe is de jonge Stichting voor Gezinsverzorging in Baarderadeel er nog steeds niet in ge slaagd een gezinsverzorgster aan te stellen. De mogelijkheden om uit deze impasse te komen zijn defcer dagen door het algemeen bestuur onder voorzitterschap van burge meester Boelens van Baarderadeel ten gemeentehuize te Mantgum besproken. Nogmaals zal een oproep in enkele dag bladen worden geplaatst, terwijl boven dien zal worden nagegaan, of er meisjes in Baarderadeel zijn, die een opleiding voor gezinsverzorgster willen volgen, wan neer de kosten door de provincie en door de Stichting kunnen worden gedragen. Men hoopt, dat men, door deze meisjes enkele jaren aan de Stichting te verbin den, binnen afzienbare tijd in de behoefte aan gezinsverzorging zal kunnen voorzien. De Bond voor Slaatspensionnering, af deling Ureterp. hield een feest- en propa- ganda-avond in café Gorter. De heer Steenhuis, burgemeester van de gemeente Roden, hield een betoog over de plicht die op de staat ruste, om haar ouden van dagen een onbezorgde oude dag te geven. Het overige deel van de avond werd ver zorgd door het toneelgezelschap „Nij bi- gjin" uit Duurswoude. morgen bij Uw boekhandel Met voorwoord van H.M. de Koningin. Meer dan honderd foto's uit het noodgebied en een kaart in zes kleuren van de overstroomde landsdelen. 96 pagina's. Gebonden. Groot formaat 19x25 /2 cm. De prijs is f. 3.50. Door belangeloze samenwerking komt de gehele opbrengst ten goede aan het Snelle hulp is dubbele hulp. Onmiddellijke inschrijving en betaling zijn dringend gewenst. Flink MEISJE voor dag en nacht. Jongensinternaat Wij- menga, Vred. de Vriesstr. 18. Aanmelden 's avonds 7-8 u. MEISJE voor 's Woensdags middags en 's Vrijdags en 's Zaterdags de gehele dag, voor winkel en huishouding. Boekholt, Nwe. Oosterstr. 46 DE BOER'S BORSTELFAB RIEK Westerplantage 1-7 Leeuwarden, vraagt Bekend met de Engelse en Duitse, liefst ook Franse taal. Zonder ervaring niet nodig te solliciteren. FA. H. SIJBES, Oude Ebbingestraat 55, Groningen vraagt voor spoedige indiensttreding een gekwaam Sollicitaties aan bovengenoemd adres. TE KOOP AAN GEBODENEen goed renderende KRUIDENIERSZAAK, annex TABAKS- en SIGAEENHANDEL, in stad in Friesland. Omzet 60,000.— per jaar. Overname goederen tegen factuurwaarde. Pand met garage in prima staat. Aanvaarden na overleg. Brieven, onder no. 693, aan het bureau dezer courant WEGWIJZERS Personeel gevraagd: Nette WERKSTER. Donder dags of Vrijdagsmorgens. Mevr. Hamming, Gronin- g erstraatweg 173 Net DAGMEISJE gevraagd of werkster voor 2 dagen p. week. Nieuwenhoven, Rameaustraat 33 Flink DAGMEISJE, niet be neden 17 jaar. Eewal 73, Leeuwarden Te Aardenhout le en 2e MEISJE, le meisje niet ben. 20 jaar. Zelfstandig kunnen de werken. Te Amsterdam. Zelfstandig meisje voor dag en nacht, niet ben. 20 jaar. Salaris 75 a 80 gld. Brieven met uitv. inl. Zweepe, Jac. v. Lennepkade 31, Amster dam R.K. MEISJE, boven 18 jaar, v. Miereveltplantsoen 14, Huizum VERKOPERS gevraagd plastic-artikelen, 6075 per week. Br. no. 675 Spotkoopje! 2 FAUTEUILS, 4 stoelen 55. nieuw dres soir 85. 4 damesfauteuils 155. Sacramentsstraat 5. Tel. 8514 Per 12 Mei GREIDBOEREN- ARBEIDER, liefst m. jongen, bij voorkeur machinemelker of genegen het te leren en met enige vrouwelijke hulp. Huis met licht, waterleiding en tuingrond aanwezig. M. L. Dijkstra, Straatweg 414 Menaldum. Per half Februari een flinke BOERENKNECHT .beste melker en alle werk ver staande. Th, Jaarsma, Pean onder Grouw. Pers. aangeboden: Nette weduwe, als HUIS HOUDSTER, ruim 60 jaar, geen samenwonen, bij net persoon, beslist R. Z„ liefst Leeuwarden. Br. no. 676 Te koop gevraagd: Of te huur gevraagd een KOEK- en BANKETWIN KEL op eerste stand in Leeuwarden, ook genegen te ruilen met mooie burgerwo- ning. Brieven no. 677 Gebruikte SMEDERU-IN- VENTARIS. Brieven m. om schrijving en prijsopgaaf o. no. 543. Alle soorten SLOOPAUTO'S niet ouder dan 1945. Knoop N.V., Aduard, Tel 235 Groningen Tel. 27465 Partij AFBRAAK STEEN, liefst Friese drieling. Aan biedingen aan Bouwbedrijf J. v. d. Berg, Lageweg 30, Bergum (Fr.) Telefoon K 5116 - no. 343 Te koop aangeboden: SIGARENZAAK met grote woning, op prima stand. Omzet ƒ1100.per week, Spoed gewenst. Br. no. 689, Of te huur aangeboden een best beklant LOODGIE- TERSBEDRIJF annex Rij wielhandel op eerste stand in vooruitgaande plaats in Z.O. van Friesland. Brieven no. 686 Of te huur een afgekeurde WONING voor pakhuis, na bij de IJsbaanstraat. Te be vragen E. Haantjes, Em. Mu- rantstraat 55, Huizum. Een prima VERGROTE B.M. (N.N.W.B.) Mahoniehout. Bouwer: Firma Visser, Paterswolde. Geheel com pleet met twee beste tuigen. Snel schip. Zeilen Molenaar, Grouw. Br. no. 694. Wegens overcompl. te koop: Een in prima staat zijnde SCHUIFTROMBONE met kist. Hoge en lage stemming. Prijs uiterlijk 45 en een z.g.a.n. st. schemerlamp. Molenpad 43 Eiken LINNENKAST en tafeltje. B. de Boer. Kerk straat. Oldeboorn. Nog mooie moderne KIN DERWAGEN. Bagijnestraa! 41ben. Na 6 uur. RIJWIELKOOPJES. Beste herenfiets met lamp 45, pracht meisjesfiets 26 x ÏVz wielen 55. prima meisjes- fiets 45. Een nog nieuwe Berini hulpmotor, compleet met fiets. Koopje 200. Wij leveren de beste nieuwe rij wielen met Torpedonaaf, alles het beste voor 110. Firma Tj. de Vries en Zoon, St. Jacobi Par. Van particul. een CITROÉN, type 11, in zeer goede staat. P. de Lange. Achter de Hoven 6. Tel. 8855. VOLKSWAGEN 1949, Volks wagen 1950. Hydraulische remmen. Ford Vedette 1949. Spotprijs 1850. Deze wa- gèns zien er keurig uit, des kundig onderzoek toege staan. Te bevragen K. Bult huis, Ayttasteeg 6 rechtsbov. Telefoon 8559 Z.g.a.n. CARRIER met bak- kersbak. P. Dolstra. Hollan- derdijk 31. Tel. KEERKOPPELING. voo zware benzinemotor. Postma's Rijwielhandel, Poststraat. Leeuwarden. Te huur gevraagd: Een GREIDBOERDERIJ, in huur tegen een mooie ren tenierswoning en 4000. Br. no. 678 GEDEELTE van huis of on- gemeubil. kamers in Leeu warden gevraagd voor 2 p. moeder en dochter. Brieven no. 674 Voor direct gevraagd door echtpaar, m. 1., voor pl.m. 2 maanden, gestoffeerde ZIT- SLAAPKAMER, liefst met kookgelegenheid, in net, rus tig gezin. Br. no. 684 In huurkoop WOONSCHUIT voor 4 personen. Beuken laan 7A, Joure Te huur aangeboden: Net KOSTHUIS. Westkant stad. Br. no. 687. Net KOSTHUIS, omgeving Spoorstraat. Br. no. 681 KOSTHUIS aangeboden. Westkant stad. Br. no. 683 Voor Vacantie en Weekend: AMELAND. Een gem. tent huis en een nieuwe kam peerwagen. Beide voor volwassen pers. Iets goeds. Br. no. 21, Bijk. L. C.. Sneek Ruilen: Nieuwbouw BOVENWO NING, staande in de Lin- naeusstraat tegen een Du- plex-bovenwoning in de Aert v. d. Neerstraat of Jan v. Scorelstraat. Br. no. Diversen Lees het rampnummer van de WERELDKRONIEK, de eerste en de beste foto's Overal verkrijgbaar Voor lichaamsmassage of pedicure naar de MAS- SAGE-inrichting Leeuwrik- straat 100, Leeuwarden. (10-6 en na ACCORDEONS zonder voor uitbetaling op termijn, alle merken. Mondorgels voor halve prijs. Dirk Witte, Vij zelstraat 53 bij de Munt. Amsterdam. Tel. 64655. Koopt bij ons uw Philips RADIO, Pfaff naaimachine Zwitsers Ankerhorloge. Als contant een bezwaar is. kunt u ook betalen met 2.50 per week. Levering door ge heel Friesland. Inlichtingen bij de Wilde. Hallum. Tel. 292 K 5183. Sinds 1887 een zaak van vertrouwen. Uw RIJWIEL als nieuw v. 23. Prima gemoffeld en gebiesd en alle delen schoon gemaakt. Postma's Rijwiel handel, Leeuwarden. Post- straat bij Hotel Doelen. Lees de HAAGSE POST. met vele foto's uit het ramp gebied. Verkrijgbaar aan stations en kiosken. Op brengst ten bate van het Nationaal Rampenfonds, Het adres voor alle soorten AUTO-BEKLEEDWERK en plastic bekledingshoezen is Terpstra's Autobekleder ij, Sacramentstraat 11, Tel. 7831, Leeuwarden. Net meisje vraagt VRIEN DIN, leeftijd 16 jaar. Brie ven no. 673 VERLOREN breed zilveren armband (aandenken). Gaarne terug te bezorgen tegen beloning bij W. J. de Jong, Aert v. d. Neerstr. 13, Leeuwarden VERLOREN dubbele fiets tas. Merode, Tzummarum. Uitstekend passende B/H. met versterking. Onversigtbare fijne Engel se popeline- 4.35 Baleinen onder en boven met leder voorzien. Uit prachtig effen corset- stof. 13.50 St. JAC0BSSTRAAT N- FRIESE NAGELKAAS 21 cent per 100 gram Kruize Zn.. WORTELHAVEN 85 Tel. 5676 U weel wel tussen Voorstreek en Eewal Zalen ,DE KOORNBEURS" Franeker BALAVOND voorlopig UIT GESTELD tot 22 Febr. a.s. Dansschool J. Adema Franeker DANSLESSEN op Zondag Febr. GAAN NIET DOOR GEVRAAGD: Jonggezel ZETTER en Jonggezel DRUKKER Sollicitaties aan Drukkerij „DE MOTOR' Lageweg 4. BERGUM Het bestuur v .d .dansclub „Nocht en Wille" te BERLIKUM maakt aan haar leden en introducé's bekend dat de DANSAVOND op 7 Februari a.s. NIET DOORGAAT Zaterdag 7 Februari a.s. om ROLLADES, bij B. van Seijst, Baard. Aanvang 7.30 uur GRAMOFOON- PLATEN Grote keuze RADIO v. d. WAL Berlikumermarkt 19 Leeuwarden VOOR UW KOUSENREPARATIE d'red klaar VOORSTREEK 55, BIJ DE PUT 36 Vz kg 5 kg 25 kg 50 kg OCHTENDVOER 23 2.25 10.75 21.30 GEMENGD GRAAN 21 2.05 10.— 19.75 GEMENGD GRAAN 20 1.95 9.50 18.75 DUIVENVOER 27 2,60 12.85 25.— Gerst, Haver, Mais, Duivenbonen enz. eveneens tegen de laagste prijzen. KI. Hoogstraat hoek Eewal, Leeuwarden, Tel 5659 Direct Hulp gevraagd bij bejaard echtpaar (chr. beg.), v.d.e.n., met lichte verpleging. Trimbach, Frans v. Mieris straat 42, Huizum. I. VER. BARRADEEL GEVRAAGD: INSEMINATOR Moet zijn opgeleid door de gezondheidsdienst voor vee in Friesland. Geen woning. Sollicitaties te richten aan de Secretaris P. Miedema, Tzummarum 297 vóór Zater dag 14 Febr. 1953. DE COÖP. ZUIVELFABR. DRONRIJP vraagt een Eerste KAASMAKER Goede woning. C.A.O. met interne premieregeling. Aanmelding m. uitv. inL uiterlijk 14 Febr. a.s. Arbeider gevraagd per 12 Mei a.s. (m. jongen). Woning beschikb. J. A. Blanksma, Sexbierum Accountantsassociatie KLIJNVELD, KRAAYENHOF Co., vraagi voor haar kantoor ie Zwoll< 2e en 3e assistenten Diploma H.B.S. 5-jarige vereist Sollicitaties te richten aan het kantooradrc Sassenstraat 41, Zwolle. Wegens enorm succes Bruidsbouquetten 7,50 compleet Primula's vanaf 50 ct. Cyclamen vanaf 65 ct. Verder Begonia's, Azalea's en bakjes, opgemaakt. Tulpen 75 ct. Fresia's 75 en 85 ct. alles per 10 stuks Graftakken5. Kransen 12.50 met bedrukt lint Hansma's Winkel, Slotmakersstraat 20 Telef. 5406 heeft al weer een PRIJS VERLAGING, nu in KALFSVLEES per Vz kilo Mooie lappen 1.30 Billappen 1.40 Bilstukken 1.45 Gehakt met spek 1.25 Gehakt zonder spek 1.20 Magere speklappen 1.35 Magere runderlappen 1.45 Vette lappen 1.30 RECLAMEPRIJZEN 1 kilo rundvet 1.60 1 kilo varkensworst 2.80 lkilo reuzel 1.30 1 kilo r.- -f vark.gehakt 2.80 1 kilo varkenskop 1.20 Vz kilo gehakt f A 4 a Vz kilo rundvet i Alles van de beste kwaliteit Zendt vrachtrijders Beleefd aanbevelend

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4