Met VELPON zie je er geen barst van! Ook eerdere stormvloeden brachten rampen mee PflIN-EXPELLER Groot-Brittanoië en het Europese leger Foster Dulles in Europa SPORT Gevraagd Personeel: Diversen: Aanb. Personeel: Te koop aangeboden Te koop gevraagd: Te huur aangeboden: Diversen: 4 FRIESE KOERIER Vrijdag 6 Februari 1953 (Advërtentie) ZO GÓED LIJMT VELPON VRAAG DE JUISTE SOORT ATMOSFERISCHE WAARNEMINGEN (Van onze weerkundige medewerker) |"Ap bijgaand kaartje is de baan ge- tekend, die de onheilbrengende depressie even vóór en gedurende het vorige weekend heeft afgelegd, als mede een overzicht van het stormge- bied. Het is al met al uiterst toeval lig geweest, dat er juist tijdens springvloed een depressie van een dergelijk kaliber de Noordzee kwam afzakken. Het voorkomen van spring tij hangt af van de samenwerking van son en maan. Deze beide hemel lichamen oefenen n.l. aantrekkings kracht op de aanwezige watermassa's uit, die een derde beslaan van het aardoppervlak. Enige tijd na nieuwe en volle maan is de vloedgolf het hoogst, omdat zon en maan dan sa menwerken. De laatste volle maan is in de nacht van Donderdag op Vrij dag j.l. om 0.45 uur voorgekomen, zo dat de kans op springtij gedurende het weekend zeer groot was. De ramp toont in al zijn omvang de noodlot tige uitwerking van deze toevallige samenloop van omstandigheden. Vroeger Uit vroegere jaren is bekend: de St. Elisabethsvloed, die in 1421 aan 100.000 personen het leven kostte. Op 13 en 19 November van dat jaar over stroomde een gebied van plm. 42.000 ha land voornamelijk gelegen tussen de Merwede van Woudrichem tot Dordrecht en de Maas. In het Parool Prijsvraag Buma- legaat voor land bouwkunde De Gedputeerde Staten van Fries land schrijven, ter. voldoening aan de bepalingen omtrent een door wijlen dr L. A. Buma aan de provincie Fries land vermaakt legaat voor de land bouwkunde, de volgende prijsvraag uit: welke aspecten zijn verbonden aan de intensivering van het Friese greidbedrijf. Gevraagd wordt aandacht te schen ken aan de technische, sociale en eco nomische aspecten, betrekking heb bende op de grond, de gebouwen en de bedrijfsvoering. Voor de behandeling der drie pro ductiefactoren wordt het volgende schema gegeven: grond: grondverbetering, voeder- bouw, waterbeheersing, ruil- en her verkaveling. pacht en eigendom, be- drijfsgrootte, bemesting enz. kapitaal: veefokkerij, mechanisatie, gebouwen, financiering enz. arbeid: qualitatieve en quantitatieve aspecten. De antwoorden moeten voor 1 Ja nuari 1954 aan de Gedeputeerde Sta ten worden gezonden. Als prijs voor het bekroonde ant woord wordt f 1000 beschikbaar ge steld. Het bekroonde antwoord wordt eigendom van de provincie. troffen wé één bericht jé aan uit 's-Gravéndeel. Hierin wordt gezégd, dat de beruchte St. Elisabèthsvloèd destijds nog niet eens zo'n hoog peil bereikte, als de huidige overstroming Het water kwam deze keer n.l. 35 cm boven het peil va?i 1421 uit. Een ge denksteen in de kérk leverde dit be wijs. Andére rampjaren waren 1597 en 1610, toen Waterland onderliep. Op Nieuwjaarsdag 1616 brak de Zuider zeedijk tussen Diemen en Muiden op drie plaatsen door. In 1651 liep de pas drooggemalen Watergraafsmeer wéér vol, terwijl het Bijlmermeer in 1675 eenzelfde lot trof. In de jaren 1717, 1773, 1775, 1776, 1791 en 1808 zetten hoge vloeden gedeelten van Noord en Zuid-Holland onder water. Ten slotte verloren door de stormvloed in de nacht van 3 op 4 Februari 1825 800 mensen en 46.000 stuks vee het levên tijdens een hevige Noordwester- stórm. Levenslang geëist tegen moordenaars De officier van Justitie bij de Am sterdamse rechtbank eiste Donderdag morgen tegen de 39-jarige los-werkman G. L. uit Laren en de 27-jarige grond werker T. V. uit Hilversum levenslange gevangenisstraf wegens de moord op de 72-jarige tuinder M. Verheul uit Naarden. De twee verdachten erkenden op Woensdag 30 Augustus van verleden jaar deze oude man met een hamer en een broodmes 's morgens bij het krie ken van de dag in zijn tuin van het leven te hebben beroofd. De'oudste der beide verdachten had vroeger met de tuinder gewerkt en vaak met vrij veel geld op zak terug keerde van de veiling. De mannen wachtten de tuinder op de bewuste morgen op en brachtten hem ernstige verwondingen toe, waar na ze hem van zijn portefeuille beroof den. Daarna spoedden de mannen zich naar hun werk. Voor de tuinder stierf vertelde hij nog aan zijn buurman, die hem toeval lig in zijn tuin vond, wie de daders wa ren geweest. De mannen werden gear resteerd en vielen al spoedig door de mand. De uitspraak is bepaald op 19 Fe bruari. Twee jaar rijbewijs kwijt Het gerechtshof te Leeuwarden ver oordeelde de landbouwer L. H. uit Stiens Donderdag tot twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De Leeu warder rechtbank veroordeelde de landbouwer onlangs tot een maand voorwaardelijke hechtenis en f 1000. boete. De verdachte, die op 17 Septem ber een dodelijke aanrijding veroor zaakte, ging tegen dit vonnis in be- roèp. Grove schuld van kapitein van de „Faustus" De Raad voor de scheepvaart te Am sterdam heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de stranding bij de Nieuwe Waterweg van de onder Panamese vlag varende „Faustus" op 5 November van het vorige jaar. Drie zeeloodseu en een lichtwachter zijn ge hoord. De inspecteur-generaal voor de Scheepvaart, de heer C. Moolenburgh, acht de kapitein schuldig aan de stran ding. Het is tragisch, dat dergelijke personen belast worden met de leiding van zeegaande schepen, aldus de in specteur-generaal. Ruwvoeder dringend De behoefte aan ruwvoeder voor de dieren die men uit het rampgebied heeft kunnen redden en die in de randgebieden zijn ondergebracht, wordt nu zeer groot. Er is reeds een kwantum bieten en hooi uit Friesland verzonden. De prov. voedselcommis- saris, de heer Stienstra, dringt er bij de Friese boerenbevolking zeer sterk op aan vooral in dit opzicht ook haar offerbereidheid te willen tonen. Laat men zo spoedig mogelijk opgave doen van wat men kan misseA bij de plaat selijke bureauhouders. Canada geeft crediet aan 'noodemigranten' De Canadese regering heeft zich be reid verklaard aan alle emigranten uit de nóodgebiéden een crediét te ver strekken vóór de overtocht naar Ca nada. Deze credieten behoeven niet, zoals thans in Canada gebruikelijk is, in twéé jaren te worden terugbetaald. Het ligt in de bedoeling een langere termijn vóór terugbetaling vast te stel len. Generaal Ridgway op bezoek Generaal Ridgway heeft gisteren een bezoek aan ons land gebracht als commandant van de Amerikaanse troepen in Europa. Hij vloog eerst over de getroffen gebieden en ver klaarde bij aankomst op Schiphol, dat hij kwam informeren naar de verdere mogelijkheden van hulpverlening. In Den Kaag heeft de generaal bespre kingen gevoerd met minister Staf en andere autoriteiten. In de namiddag is hij naar Parijs teruggevlogen. (Advertentie) Veiligheidslaan te Drachten DRACHTEN. Dit jaar zullen de Verenigingen voor Veilig Verkeer in Smallingerland en Opsterland trachten gezamenlijk een „Veiligheidslaan" in te richten. Drachten is het eerst aan de beurt: het volgend jaar komt de Vei ligheidslaan in Gorredijk. Aldus is me degedeeld op de jaarvergadering v de Vereniging voor Veilig Verkeer Smallingerland, die onder leiding van de heer S. Hamburg is gehouden. Vooral het werk van Veilig Verkeer onder de jeugd heeft veel weerklank gevonden. De belangstelling van de ouderen voor Veilig Verkeer zou men graag groter willen zien. De heer Hamburg zeide verder o.m. dat men ook dit jaar weer de jeugd- verkeerskrant onder de scholieren zal verspreiden -De ervaringen met deze krant waren vorig jaar gunstig. Er zul len zo mogelijk twee fietstochten wor den georganiseerd en filmvoorstellin gen voor ouderen in de buitendorpen worden gehouden. Bij Rijkswaterstaat wil men opnieuw aandringen op spoedige aanleg van een fietspad op de voormalige trambaan tussen Drachten en Beetsterzwaag. Klipfontein liep op onbekende klip Britse duikers hebben vastgesteld, dat de Klipfontein op een niet in kaart gebracht rif is gelopen. Van voor tot ongeveer midscheeps loopt een scheur, waarin zich hier en daar stukken rots bevinden. Het schip ligt op zijn stuurboordzijde in ongeveer vijftig meter diep water. Samenwerking, geen eenwording Groot-Brittannië komt terug van zijn afzijdigheisdpolitiek. Het heeft in een memorandum, dat deze week aan de leden van de commissie der Europese Verdedi gingsgemeenschap te Parijs is overhandigd, het concrete voor stel gedaan, luchtmachtescadril les uit te wisselen met het toe komstige Europese leger van de zes landen Frankrijk, West-Duits- land, Italië, België, Nederland en Luxemburg. Over de wijze waarop deze uitwis seling zal plaats vinden, geeft het me morandum geen bijzonderheden; wel wordt nog een aantal methoden voor samenwerking van land-, zee- en lucht macht aangegeven. De Britten stellen zich voor, in het bijzonder hun diensten te bewijzen bij de formatie, de opleiding en de gezamenlijke oefening van het Europese leger. In diplomatieke kringen te Londen is men van mening dat deze voorstellen met Foster Dulles besproken zjjn en diens goedkeuring hebben. Dulles heeft deze zaak met Adenauer besproken tij- „Wij zijn liet eens" p NGELAND en de Verenigde Staten zijn het eens wat betreft hun voor naamste doelen met betrekking tot de vrede, de veiligheid, het economisch welzijn en de economische stabiliteit". Zo verklaarde John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken, na zijn bezoek aan Engeland. Dulles sprak de verwachting uit, dat de beide regeringen evenals in het verle den ook in de toekomst vriendschap pelijk zullen samenwerken. De be sprekingen met hoge regeringsperso nen noemde de minister leerzaam en nuttig. Krachtige argumenten in Bonn. „Wanneer er in de tweede helft van April, als de NAVO-raad weer bijeen komt, geen concrete resultaten worden gezien, zal het vrijwel onmogelijk wor den de gelden voor hulp van het Ame rikaanse congres los te krijgen." Deze waarschuwing gaf Foster Dul les in Bonn aan kanselier Adenauer en aan Ollenauer, de leider der Westduit- se socialistische oppositie. Dulles gaf uiting aan de ontsteltenis van de Ame rikaanse regering over het „blijkbaar instorten van het denkbeeld der Euro pese integratie. Over de mogelijkheid van een Duits nationaal leger viel niet te denken, aldus de Amerikaanse minister, en de vrees der socialisten dat toetreding van West-Duitsland tot de E.V.G. de her eniging van Duitsland in de weg zou staan, noemde hij ongegrond. De enige manier om Duitsland te hei'enigen was, de Sovjet-Unie te tonen dat zij de Rus sische zone van Duitsland niet meer kon gebruiken als een magneet om West-Duitsland buiten de Atlantische gemeenschap te houden, aldus Foster Dulles. Voor moordenaars van Oradour: doodstraf De regeringscommissaris bij het militaire tribunaal te Bordeaux heeft de doodstraf geëist tegen kapitein Kahn en andere officieren en onder officieren, die beschuldigd werden in verband met het uitmoorden van Ora- dour-sur-Glane tloor een afdeling van de S.S. in 1944. Deze eis geld ook de aanwezige be schuldigde sergeant-majoor Lenz. Tegen degenen die de orders uit voerden zijn dwangarbeidstraffen ge- cist. Hieronder vallen de beschuldig den Bleschke, Frentzel, Pjeufer, Daab, Degenhardt en Boehme. dens de samenkomst in Bonn, Donder dagavond. Adenauer zou gewaagd heb ben van een „aangename verrassing." In Franse regeringskringen was inen dankbaar, maar nog niet voldaan. Men hoopte echter, dat deze Britse voorstel- aen eerste stap zijn in de richting van nauwer aansluiting en besprekingen op hoger niveau. Het Britse standpunt, zo verklaarden premier Mayer en mi nister Bidault, zal een der beslissende factoren zijn voor de ratificatie van het E.V.G. verdrag door de Franse nationale vergadering. Formosa in Brits Lagerhuis In het Britse Lagerhuis is Donder dag het debat over de deneutralise- ring van Formosa begonnen, Eden, de minister van Buitenlandse Zaken, verklaarde namens de regering over tuigd te zijn dat de nieuwe Ameri kaanse politiek geen agressieve be doelingen ten opzichte van continen taal China inhoudt; hij en Churchill hadden niettemin getracht het Ame rikaanse besluit te voorkomen. Zijn vertrouwen in de Amerikaanse bedoe lingen waren versterkt door het be zoek van John Foster Dulles, met wie zeer hartelijke en nauwe relaties wa ren aangeknoopt. Herbert Morrison, de voormalige Labourminister, die het debat opende, noemde de nieuwe politiek van Ame rika een werkelijk gevaar voor een botsing tussen communistisch China en de V.S.; hij wenste niet dat Britse strijdkrachten in zulk een operatie betrokken zouden worden. Immers schijnt Eisenhowers besluit een aan sporing aan Tsjang Kai Sjek om het vasteland aan te vallen. Minister Eden was van mening dat, gezien het verlies van 128.000 man in Korea, Amerika reeds een opvallende zelfbeheersing had aangetoond. Onder toejuichingen verklaarde de minister niet te zullen dulden dat Britse schepen door Tsjang Kai Sjek's vloot zouden worden aangehouden. Mijnwerkersbond verboden in Saarland De regering van Saarland heeft de ontbinding bevolen van de mijnwer kersbond, die een onwettige politieke bedrijvigheid aan de dag zou leggen. Vele leiders en leden aldus de re gering zijn lid van de communis tische partij, die de bond als mantel organisatie wil gebruiken. Er zijn bij de Saarlandse mijnwerkersbond 42.000 mijnwerkers aangesloten. Aanbestedingen GORREDIJK. Bouw van een burgerwo ning te Gorredijk voor de heer J. Jonk man te Terwispel. Architect de heer J. A. van der Sluis. Ingeschreven is als volgtfa O. de Vries, Kortezwaag f 13.520; H. Huisman. Tijnje f 13.588; S. Hollema. Oostermeer f 13.647; P. D. Elzinga, Ölde- boorn f 13.668; Gebr. Eppinga, Gorredijk f 13.768; H. Visser, Hoornsterzwaag f 14.200. Begroting f 13.800. Schilderwerk: G. v. d. Akker Gorredijk f 818; J. de Jong en Zn.. Gorredijk f 920; F. Boersma, Tijnje f 960; Gebr. Alsteyn, Gorredijk f 973; H. Overwijk, Tijnje f 1005. Begroting f 1005. Electrisch: H. Boorsma, Gorredijk f 334; fa Joh. Beenen, Gorredijk f 388. Begroting 332. Loodgieters: P. de Jong. Gorredijk f 534,50; H. Boorsma, Gorredijk f 683: L. v. d. Wijk, Gorredijk f 730,50. Begroting f 779. MARKTEN HINDELOOPEN, 5 Febr. Aanvoer Vis- afslag. 351 kg snoekbaars 1.22 per kg; 107Vz baars 1,70 per kg; 136 kg voorn 0,14 per kg. STEENWIJK, 5 Febr. Rode kool 9—10, savoye 79, spruiten 2650, boerenkool 3741, uien 911, bieten II 610, worte len, breekpeen 68. prei II 1529. wit lof I 3449, II 2435 per 100 kg; selderij 1213 per 100 bos; appels 515, peren 8 —11 per 100 kg. Komende Zondag geen sport In verband met de nationale rouw dag zullen Zondag 8 Februari geen sportwedstrijden worden gehouden. Alle bonden hebben de competitie programma's afgelast, ook die voor Zaterdag 7 Februari. Voetbal GRONINGER ELFTAL TEGEN FRIESLAND. Het Groninger elftal voor de licht- wedstrijd op Zaterdagavond tegen Friesland, is als volgt samengesteld: Doel: Roffel (GVAV). Achter: Havinga (Be Quick) en Buist Midden: Appel (Be Quick), Drewes (GVAV) en Hoekstra (GVAV). Voor: Walburg (WW), Lugthart (Be Quick), Walburg (Veelerveen), Brugts (Be Quick) en De Grooth (GVAV). Reserves: Hamminga (HSC), Jeltema (GVAV), Fransen (Oosterparkers) en La Croix (GVAV). Duitsland biedt hulp aan voor slachtoffers De Duitse Voetbalbond biedt aan een wedstrijd te organiseren tussen een Duits en een Nederlands vertegenwoordigend elftal. Van de netto-opbrengst wil men de door de overstroming getroffen Neder landse voetballers helpen. Schaatsenrijden Fin Hodt klopte onze toprijders Op de tweede dag van de wedstrijden te Tonsberg won Wim van der Voort de 1500 m in 2.19.8 en Kees Broekman de 5000 m in 8.21.3. In het algemeen klassement was Finn Hodt echter onze landgenoten baas. Hij bezette met 193,720 pnt de ereplaats. Kees Broekman was tweede (194.607). An ton Huiskes derde (197.310) en Wim van der Voort vierde (198,330). Schaken Botwinnik kampioen van Rusland Voor de zevende maal -is Botwinnik schaakkampioen van Rusland geworden. De laatste partij van de zeskamp tegen Taimanov eindigde in remise. Hierdoor iS de eindstand 3Va2Vz in het voordeel van Botwinnik bereikt. Massa-simultaan voor het Rampenfonds In de Effectenbeurs te Amsterdam hebben dr Euwe. Prins, Cortlever. Don- ner. Van Scheltinga. Barendrecht, Bouwmeester en nog enkele andere be kende schakers een massa-simultaanwed- strijd gespeeld voor het Rampenfonds. De opbrengst bedroeg f 1.000. Atliletiek Districtsvergadering uit gesteld tot 15 Februari De jaarvergadering van het district Friesland KNAU, welke komende Zater dag te Leeuwarden zou worden gehou den. is uitgesteld tot Zaterdag 15 Fe- bru; Volleybal DRACHTEN. De uitslagen van de al hier gehouden volleybalwedstrijden lui den: PadvindersDrukkerij Laverman 20. HerculesBelastingen 20. Philips Drukkerij Laverman 02, Hercules UDI 20, Politie Smallingerland—Phi lips 20, A.V. '45Politie Opsterland 2 0. LyceumPhilips 21. Politie Opster landBelastingen 2—0, UDIAV '45 0—2. Ceram RotterdamPerz. Golf 4-2 te Kuwait. Edam 4-2 n.m. van New York naar Rotterdam. Fairsea SydneyAm sterdam 4-2 120 mijl O. Malta. Groote Beer 4-2 van Rotterdam te New York verwacht. Groote Kerk AmsterdamOost Afrika 4-2 v.m. van Lorenzo Marquez naar Beira. Johan van Oldenbarnevelt AmsterdamTandjong Priok pass. 5-2 Malta—Port Said. Laurenskerk Calcutta —Rotterdam 5-2 van Genua—Barcelona. Maasdam Havana—New York 4-2 230 mijl Z.Z.W. Kp. Hatteras. Nieuw Amster dam 5-2 van Cristobal te Havana. Roepat 4-2 van New York naar Baltimore. Rotti Amsterdam—Indonesië 4-2 van Belawan naar Tj. Priok. Rijndam New York—Rot terdam 5-2 te Cobh. Tarakan Amsterdam —Indonesië 5-2 te Genua. Veendam Rot terdamNew York 4-2 522 mijl W.N.W. Scïllys naar Halifax. Zuiderkruis Kaap stad—Amsterdam pass. 4-2 ten W. van Freetown. 12 Mei flinke jonge BOERENKNECHT 16-13 jaar b.k.m. Jac. Hooisma, Langezwaag 74. Nette HUISHOUDSTER N.H. die genegen is om mede te melken. Kind geen bezwaar. Brieven onder nó. 8353 bur. dezes. Wegens teleurstelling een net DIENSTMEISJE voor dag of dag en nacht in klein burgergezin. Aanb. bij KI. Hofstee, agent F.K. Ben. Knijpe. Voor 1 Maart wegens hu welijk der tegenwoordige een DIENSTBODE voor dag en nacht, zelfst. kunnende werken. Mevr. Loonstra, Pastoriel. 30, Heerenveen. Op 12 Mei een jonge BOERENKNECHT g.k.m. L. H. de Jong, Wijnjeterp 85. Op 12 Mei vaste BOERENARBEIDER Woning met electr. licht beschikbaar. R. S. Jels- ma, Nijeholtwolde, Kooi weg 13e. Jonge BOERENKNECHT. J. Wagenaar, Makkinga. Met Mei of eerder een flinke BOERENKNECHT g.k.m. Liefst ook machi- nemelken. Aanbiedingen n.o. Z. B. Dassen, Steg- gerda (Fr*.). Wegens dienstplicht der tegenwoordige voor di rect of 12 Mei, flinke BOERENKNECHT g.k.m. R. Hoekstra, Tjon- gerbrug bij O.udeschoot 21c. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Flinke energieke Jong' eman Omgeving Heerenveen. Reflectanten moeten bekend zijn met het vertegenwoordigers-vak en< tevens zo nodig kantoorwerk kunnen ver richten. In bezit van rijbewijs auto. Eigenhandig geschreven brieven onder no. 3359 Efexeau Friese Koerier, Heerenveen. Een flinke BOERENKNECHT beslist beste melker, alle boerenwerk verstaande en goed met paarden kunnende omgaan. W. Dijk, Haulerwijk bij de Hoofdbrug. Aanb. niet op Zondag. Op 12 Mei of eerder een flinke BOERENKNECHT of arbeider. Tevens te koop een vette koe. Tweescharige ploeg en een stelploeg. E. de Graaf, Oldeberkoperweg, Oudehorne. Op 12 Mei, wegens dienstplicht der tegenw. een flinke BOERENKNECHT alle werk verstaande. C. P. Visser, Rottum, bij Heer en veen. Voor direct of 12 Mei jonge BOERENKNECHT 14-16 jr. g.k.m. Aanbie ding n.o.z. R. Stoker, Ou- deschouw o.d. Akkrum. ARBEIDER op fokbedrijf per 1 Maart of later. Melkerdiploma strekt t.a.b. Schriftelijk aanmelden, met opgave waar informaties zjjn te verkrijgen. Woning, met tuin, electr., waterl en gas aanwezig. Adres: F. A. F. Groneman, Wieringer- waard N.H. Voor zo spoedig mogelijk ASSISTENTE Goed kunnende naaien en koken strekt tot aanbe veling. Wekelijkse vrije dag. Aanmelden: Rusthuis „Nieuw Frittemahof", Stationsstraat 5, Sneek. Op administratie- en as surantiekantoor wordt 'n KRACHT gevraagd. Goede verbin dingen. Br. onder no. 8354 van dit blad. Per 12 Mei jonge vaste BOERENARBEIDER Machinaal melken. Nette woning met elec. disponi bel. S. H. de Jong, Wolve- gaasterw eg 43, Oldeber- koop. Fr. Jong energiek boekhouder heeft nog enige avonden per week vrij voor het BIJHOUDEN VAN BOEKHOUDINGEN en het verzorgen van be lastingzaken. Zeer lage ta rieven. Lijst van tevreden cliënten eventueel ter in zage. Brieven onder no. 8358 bureau dezes. Per 12 Mei een BOERENKNECHT Goed kunnende melken. H. Vissia, Oldeouwer 6 bij Joure. Direct TAKKENBINDERS A. J. Mulder, Makkinga 131 A. NET MEISJE 16 jaar, g.k.m., liefst in de omgeving. Antje Schokker, Langelille 201. B.z.a. een BOERENKNECHT g.k.m., met Mei of eer der. Aanvraag bij J. S. Boek, Jubbega 202. Slechthorende blinde zoekt GELEIDSTER met enig inzicht in admi nistratie en behoorlijke tact om met mensen om te gaan, liefst tussen 25 en 40 jaar, voor het be zoeken van bijeenkom sten en handelsrelaties. Brieven met beknopte levensbeschrijving en condities onder no. 8352 bur. dezes. Een gescheiden dame (eiseres) wenst KENNIS TE MAKEN met net persoon, niet on bemiddeld. Brieven onder no. 8351 bur. dezes. Ernstig gemeend. Energie ke jongeman van ruim 40 j^ar zoekt langs deze, hem onsymnathieke weg, IN KENNIS TE KOMEN met dito meisje of jonge weduwe. Br., liefst met foto, welke op erewoord wordt teruggezonden, on der no. 8360 bur. dezes. MINOR AUTO 1949 geheel in zeer goede staat. Lage prijs. Ook ruilen. Zondags niet. K. Dijkstra, Keiweg, Wol- vcga. Een moderne z.g.a.n. KINDERWAGEN Tevens wieg en vier clubs. Te bevr. bij J. de Vos, De Wilp (Woonark) Z.g.a.n. DAMES- en HEREN RIJWIEL. G. Brader en Zn„ Mun- niksteeg, Heerenvecn. VOLKSWAGEN 8. Als nieuw. Heel mooie Prefect 1949. Oos- ten, Wolvega, tel. 335. MOTORRIJWIEL 125 cc. Bouwjaar 1949. In prima staat, f 425, Dracht 70, Heerenveen. Een auto FIAT 500 prima wagentje, ziet er uit als nieuw, zowel in- als uitwendig, ook ruilen voor een lichte 4-pers. Brieven onder no. 8356 bur. dezes. Een prima vergrote B.M. (N.N.W.B.) Mahoniehout. Bouwer: Firma Visser Paterswolde. Geheel compleet met twee beste tuigen. Snel schip. Zei len Molenaar, Grouw. Br. onder no. 8357 bur. Partij SCHUT- en STEK- PALEN. Knijpe 52. Wegens aanschaffing grotere een goed onder houden MOTORVATSPUIT. 3 Jaar oud. Merk CEHA met 1.75 pk 4-tact, lucht- gekoelde Jap-motor met 30 meter hogedrukslang en sproeigeweer. Inhoud 150 liter. H. Bruinsma, Groente- en fruitkwe ker, Sluisdijk H 20a, Joure. AUTO-ONDERSTELLEN steeds voorradig. Gebr. Menger, Nijeholtpa. Tel. 238. Singer NAAIMACHINE z.g.a.n. salonkast. Billij ke prijs. B. F.weg 159, Heerenveen. 4 Dikke gekapte populie ren BOMEN A. Heida, Gersloot. KEDDE met 2 venterswagens. Een 2- en een 4-wieler. F. v. d. Velde, Bakke- veen, tel. 11. Een salon- of WOONWAGEN in koop of huurkoop. Op gave van prijs en groot te. Brieven onder no. 3355. Goede gebruikte HOOISLEEP en een kippenhok plm. 8 12 m2 (bodemopp.). A. Buitenga, Boekelte, Boyl no. 8. Een 2- a 3-jarige MERRIE (bij voorkeur volbloed) of drachtige merrie. Aanb. met prijs enz. aan G. Rameijer, Oldelamer 44. Vruchtbare BOOMGAARD gelegen bij de woning van de weduwe IJ. Nij- enhuis te Nieuweschoot, voor het seizoen 1953. Briefjes in te leveren vóór 14 Februari bij J. Post te Nieuweschoot. Vraagt eens onze Frambozen Brandewijn. W. T. MERCUUR, Verg. J. T Rozenheek HEERENVEEN Herenwal 184. Tel. 2255. i j Ilfeiliisr Nieuwe WOONSCHEPEN lage prijzen. W. Riemer- «na, Imsum 230. TeL 30 Enige prima HANDNAAIMACHINES met langdurige schr. gar. Zendt bericht en wij ko men zonder verplichting bij U thuis. Fa J. H. Veen- stra Zn., Naaimachine handel, Houtlaan 73, Tel. 2462, Drachten. MUZIEKVER. „CRESCENDO", KNIJPE De prijzen der verloting zijn gevallen op de no's: 3400 4707 - 4967 - 1906 416 - 4185 - 1725 - 2269 3829 - 3136 - 4246 - 884 4559 - 938 - 2278 - 2126 2796 - 1903 - 2419 - 1393 2027 - 4108 - 992 - 1470 4541 268 - 1988 - 3043 3279 - 895 - 2786 - 2523 2742 - 2074 - 402 - 2168 3910 - 879 - 4940 - 97 1792 - 462 - 1480 - 4935 1548 - 3889 - 614 - 3980 2429 - 4570 - 95 - 4763 2870 - 3301 - 1294 - 3309 1432 - 4119 - 4716 - 1506 3126 - 3756 - 3391 - 3640 2167 - 3100 - 4711 - 2021 1643 - 3355 - 4350 - 192 3241 - 531 - 4296 - 252 3602 - 1862 - 3705 - 4176 2351 - 69 - 2212 - 1887 3044 -"3163 - 1248 - 2858 3983 - 37S8 - 1615 - 1954 4734 - 2497 - 2234 - 3028 4207 - 684 - 354 - 4727 Aan allen, die hun mede werking hebben verleend tot het doen slagen van deze verloting en onze Ba zar op 30 en 31 Jan. j.l. onze hartelijke dank.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3