lêdden kail $neek gaat weer 54 woningen bouwen BSSTOaBBagffroa Ernstig ongeval Ooftrum. Wqpnsdagmorgen was de land bouwer P. Heringa aan het ploegen en zou bjj het. keren op de akker, bij één der paar den de strengen veranderen, toen hij een klap van het andere paard kreeg- In be wusteloze toestand werd de heer Heringa naar huis vervoerd. Ere-tekens uitgereikt: Dragers krijgen nog geen uniform Mantgum. Een dezer dagen werd door de burgemeester van Baarderadeel aan de vol gende personen 't ereteken voor Orde en Vre de uitgereiktF. Bosma. J. de Bruin en H. van Dellen te Mantgum, G. Douma en J Harsten te Jorwerd. M. van Dijk, J. Land stra." .T. J. Lanting en S. Sijtema te Bozum. S. Faber en J. Miedema le Hijlaard. B, D. Meintema te Oostei wierum. L. Hiddinga, C. Sc'nêffel en G. Strikwerda te Wmsum. C. Sietsma te Oosterlittens. Nog steeds geen gezinsverzorgster in Baarderadeel Mantgum. Ondanks ernstige pogingen daartoe is de jonge Stichting .voor Gezins verzorging in Baarderadeel er nog steeds niet in geslaagd een gezinsverzorgster aan te stellen De mogelijkheden om uit deze impasse te geraken zijn dezer dagen door het Algemeen Bestuur ten gemeeritehuize te Mantgum besproken. Nogmaals zal een opi"oep in enkele cou ranten worden geplaatst, terwijl boven dien zal worden nagegaan of er meisjes' in Baarderadeel zijn die een opleiding voor Gezinsverzorgster willen volgen, wanneer de kosten door de provincie en door de Stichting kunnen worden ge dragen. Gehoopt wordt door deze meisjes en kele jaren aan de Stichting te verbinden, binnen afzienbare tijd in de behoefte aan gezinsverzorging te kunnen voorzien. Weg Mantgum-Winsum zal worden verbeterd In het kader van de werkvoorziènings- regeling zal, nu van hogerhand de daar voor nodige goedkeuringen zijn verkre gen, binnenkort een aanvang kunnen worden gemaakt met de verbetering en verbreding van de weg Winsum - Baard - Lucht en Veld - Mantgum - Hogeweg. De verbetering van deze weg, welke dwars door de gemeente loopt, wordt van grote betekenis geacht voor het verkeer in de lichtingen Franeker en Sneek. Op 20 Februari a.s. vindt de aanbe steding plaats. Koudumer begrafenisvereniging veertig jaar De -begrafenisverenniging jje Laatste Eer" te Koudum bestond veertig jaar. Zij begoji. met 38leden,w.eik aantaLnu is. uit gegroeid tot. 316.. Twee dragers, de'heren' J. S'chaafsma en Tj. Otter, hébben sedert de oprichting dienst gedaan; zij kregen' een klein huldeblijk aangeboden. In het eerste bestuur hadden zitting de heren A. ,v. d. Meer, J. van der Tol, P. Hofman, H. Koorn- stra en R. Schutter. De kas sloot dit jaar met een nadelig saldo van f 884.660. De heër F. Visser werd in het bestuur herkozen. Ruit ingeslagen Rijperkcrk. Bij de heer J. van der Wal kwam Dinsdagavond een inwoner van Veenwoudsterwal aan de deur en begon ruzie te maken over riet. Het kwam tot handtastelijkheden, waarop de bezoeker een ruit insloeg. Door de politie werd deze, die waarschijnlijk onder invloed verkeerde, weggevoerd. Schooltanclverzorgingsdienst in Iieerenveen gestart Heerenveen. Tijdens een Woensdagmiddag in het gemeentehuis ..Crackstate" gehóuden bijeenkomst heeft burgemeester G. H. Ku- perus het bestuur- van de Stichting School- tandverzorgingsdienst geïnstalleerd. Alle scholen in deze gemeente, uitgezonderd de bijzondere school te Oudehorne. maken deel uit- van deze dienst. De dienst hoopt voor September a.s. 291 jongens en 274 meisj'es, allen leerlingen van de eerste klassen, be handeld te hebben. C.-H. Kiesvereniging bijeen Gaast. De Chr. Historische kiesvereniging ..Gaast-Ferwoude" kwam in ledenvergade ring bijeen in de consistorie o.l.v. de heer H N. H. K. de Jong. De hoofdschotel vormde het opmaken van de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen. BH" de bestuursverkiezingen 'wer den herkozen de heren A. Tan ja te Ferwou- de en K. Jellema te Gaast. Dragers krijgen nog geen uniform Garijp. Onder voorzitterschap van de lieer P. Bosma kwamen de leden van de begrafenisvereniging ,.De Eendracht" te Garijp in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging in 1952 elf begrafenissen had verzorgd. De inkomsten over genoemd jaar bedroe- g n f 1622.25 en de uitgaven f 1376.40. Aan reserves is aanwezig een bedrag van f 1752.39. Besloten werd de aanschaffing v n uniformen voor de dragers nog even uit te stellen en dat gezinsleden boven 21 jaar zelfstandig lid dienen te zijn. Dantumadéel wil winkelsluiting op Dinsdag Pantumawoudc. De winkeliers in Dantuma- deel hebben besloten aan het gemeentebe stuur te verzoeken om verplichte winkel sluiting op Dinsdagmiddag. Tevens is op de daartoe belegde verga dering een commissie ingesteld ter bestrij ding van de cvedietverlening of wel het .borgen". Met krachtige middelen, o.a. de zwarte lijst",wil men dit euvel bestrijden. Auto kwam in bermsloot terecht Opeinde iSm.). Hedenmiddag om onge veer twaalf uur slipte een'personenauto u Nijega <Sm.' nabij dé zuivelfabriek. Waar door hij in de bermsloot terecht kwam. Een der inzittenden kreeg nogal enig letsel. De overigen kwamen met de schrik vrij. Een kraanauto heeft de auto weggesleept. Oudste inwoonster van Lemster- lancl verjaart Oostcrzec. De weduwe J. KooiMast viert heden. Vrijdag 6 Februari, haar 95ste ver jaardag. Zij is nu de oudste inwoonster van de gemeente Lemsterland. Drachtster meisje werd aangerand Drachten. Donderdagavond omstreeks 1015 uur wilde een meisje van 20 jaar zich naar huis begeven, toen ze ter hoogte van de Zuiderheide door een onverlaat werd lastig gevallen. De politie stelt een onder zoek in. Afloop verkopingen Nijega (Sm>. Ten overstaan van notaris Seinstra werden alhier vier huizen finaal verkocht. Koper was de heer P. Jansma te De Tike. Perceel 1 werd 130 keer ver hoogd en kwam op f7023. De percelen 2, 3 en 4 kwamen op f4332. Autobotsing te Lemmer Lemmer- Toen de vrachtauto van de Gebv. Kuipers uit Oosterzee Donderdag middag in de Schans reed, kwam juist op het moment dat hij de aan de kant staande bestelwagen van de heer Zuur moest pas seren, van tegenovergestelde richting een vrachtauto van Expeditie Coehoorn al hier Kuipers remde, doch door de glad heid slipte de wagen en reed door, zodat hij gedwongen werd de bestelwagen te passeren. Een botsing was onvermijdelijk. Beide wagens liepen ingedeukte lampen en kapotte voorruiten op. terwijl de radia- teur van Kuipers lek raakte- Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het ver keer werd niet noemenswaard gestremd. Kieviten lieten zich reeds zien Met de merel is de leeuwerik de vogel die ons tegen het voorjaar het eerst van zijn zang doet genieten. Bij zacht weer meestal in Januari. Twee leeuweriken lieten zich reeds horen op 10 Januari, een' prachtige zonnige dag, in het Noorderleeg (excursie N.J.N.) en te Akikerwoude (S. T. Wlersma). Op 30 Januari was het weer mild en zongen ze te Wirdum, te Hidaard, te Aohlum en op het Vliegveld bij Leeu warden. Van vele zijden kcvmen berichten van de aankomst yap. kieviten:,, op 30-Januari 7-«s.'..°.P- li^t;yiièg>>eld.,te-: Leeuwarden^ on--, der Wart.ëna ,'éen' koppeltje van=tien-en een troep van deftig bij "Oldeboorn. De volgende dagen werden ook op andere plaatsen enige, waargenomen. Met het slechte \veer zullen de volgende kieviten wel weer op zich laten wachten. Het is zelfs best mogelijk, dat met inval van kou de. dieren weer naar het Zuiden te rugkeren. G. BOSCH. Gerechtshof Leeuwarden De dodelijke aanrijding onder Wirdum In de avond van 17 September 1952 had op de Overijsselsestraatweg bij de Weidu- merweg een aanrijding plaats, waarbij de heer Bos uit Leeuwarden het leven verloor en de andere inzittenden-van de door hem bestuurde auto. onder wie mr. Prins, raads heer bij het Hof te Leeuwarden, ernstig werden gewond. Als verdacht van die aan rijding veroorzaakt te hebben stond destijds voor de rechtbank terecht de landbouwer L. H. uit Stièris. die tot een maand voor waardelijke hechtenis werd veroordeeld plus f 1000 boete en 2 jaar ontzegging. In hoger beroep legde het Hof verdachte op twee maanden gevangenissstraf en twee jaren ontzegging van de rijbevoegdheid. DONKERBROEK. Bij de veehouder sluiswachter L. Bakker heeft een koe een drieling ter wereld gebracht. Alle vier die ren maken het goed. HANTUMHUIZEN. Tijdens de storm in de nacht van Zaterdag op Zondag is een muur van het achterhuis van de heer J. van der Ploeg ingestort. HEERENVEEN. Na een rustperiode van enige maanden is Maandagmorgen de week markt weer gehouden. Ook nu was de aan voer zeer gering. Zeven nuchtere kalveren werden- aangevoerd. HEERENVEEN. De heer H Snijder, technisch ambtenaar bij de N.T.M. her dacht gisteren zijn veertig-jarig dienst- jubileum. OPEINDE (Sm.). Bij werkzaamheden in de-stal kwam de heer G. Draaistra zo onge lukkig te vallen, dat hij zijn been brak. Na behandeling in het ziekenhuis kon hij naar huis terug keren. URETERP. Tijdens een bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de-C. B. T. B. en Friese Maatschappij werden medailles uitgereikt aan hen, die een prijs hadden gewonnen tijdens de gehouden veekeuring. WITMARSUM. Tijdens de jaarvergade ring van de Begrafenisvereniging ,.De Laat ste Eer" werd tot bestuurslid gekozen de heer U. Algra en werden de heren C. Algra en J. Fokkema tot ere-leden benoemd. WOMMELS. Tijdens een vergadering van de middenstandsvereniging is tot bestuurslid gekozen de heer W. Smits. WORKUM. Tengevolge van de storm is het zand voor de ingang van de haven zo danig verschoven, dat zich een zandbank heeft gevormd. De schepen kunnen no ch «in - noch uitvaren, r~ Oproep van de Stichting van de Arbeid Hel bestuur- van de Stichting van de Arbeid heeft besloten alle werk nemers op te wekken npg deze week via hun werkgever een bijdrage te storten in het Nationaal Rampen fonds ten bedrage van tenminste één uur loon. De werkgevers wor den verzocht dit bedrag met een gelijke bijdrage te verhogen. Voorts besloot het Stichtingsbe stuur om op te wekken de verdien ste van tenminste acht uur overwerk aan hei Rampenfonds af te staan, welk bedrag het bestuur dan ook weer met een gelijke bijdrage van werkgeverszijde verhoogd wil zien. Dit overwerk' zal moeten geschie den op een bedrijfstaks- of onder nemingsgewijze. te regelen manier.. De Stichting van de Arbeid bezint zich nog over de vraag welke maat regelen er eventueel verder nog kunnen worden genomen. Rechtbank Leeuwarden Dorstige broers bestalen bejaarde man Voor de Leeuwarder Rechtbank ver scheen deze week de 22-jarige los-werk- man Sybren P; uit Franeker, die, in nau we samenwerking met15-jar. broertje Ruurd, op wel bijzonder geraffineerde wijze te werk-is gegaan bij de besteling van een bejaarde inwoner van Parrega. De oudste van deze twee broers kende de man uit Parrega-en wist, dat bij deze enig geld zat. dat voor het grijpen was. Met zijn jongere broer, aan wie één gul den voor de moeite was beloofd, ging hij naar Parrega, om daar, volgens de plan nen, zijn slag te slaan. Men klopte name ly k bij de oude man aan, riep op zijn vraag wie daar was: „Goed volk" en vroegen om water, omdat ze zo dorstig waren. De oude man gaf de jongste van zijn bezoekers te drinken en onderwijl stak Sybren geld, "in de zitkamer gevon den, in zijn zak. Toén hij met de boer z'n dorst ging lessen, herhaalde de 15-jarige dit spelletje en gezamenlijk wisten ze ruim f 75.buit te maken. Tijdens de zitting bleek o.m., dat Sybren al eens eerder bij de oude man was geweest, doch toen in zijn plannen om te stelen niet kón slagen. Hij had toen wel om het geld gezocht, maar kon niets vinden. Als verontschuldiging voor zijn daden zei Ruurd, dat het geld immers op tafel had gestaan en daaróm meende hij wel een greep te mogen doen. Voorts had dit span nog lood gestolen ten nadele van de N.V. Beetwortelsuikter- fabriek „Frisia" te Franeker, terwijl door hen ook enige kledingstukken, koffie en cacao uit een café waren weggenomen. De eis tegen iSybren luidde 15 mnd. gevangenisstraf, door te brengen in een jeugdgevangenis, en tegen Ruurd, die ook tereeebt, niqest. staan, .een y.ooi'w.aerdelij- ke^tuchthuisstraf^yoor -.de iijd-xvan^dme. maanden. Tegen, de moeder- van deze broers werd wegens heling twee maanden voorwaardelijk geëist. De Rechtbank zal op 10 'Febr. a.s. uit spraak doen, Het lied van de Hemel, door J. M. Lenz. Uitg.: „Het Spectrum", Utrecht. - Het boek van J. M. Lenz, mat als oor spronkelijke titel „Die Himmel rühmen", heeft reeds voor de oorlog ook in Neder land grote opgang gemaakt. In snel tem po volgden elf drukken elkaar op. Dezer dagen is de twaalfde .verschenen en zo als te verwachten was onderging de inhoud belangrijke wijzigingen. -De ster renkunde heeft namelijk de laatste tijd een grote vlucht genomen en belangrijke successen geboekt. Dit alles is in_de twaalfde druk verwerkt. De heer A. Kol-- steren verzorgde onder de titel ..Het lied. van de Hemel" de Nederlandse bewerking. Het is ons onmogelijk om in kort bestek een opsomming te geven van alles wat de lezer in dit boek "geboden wordt. Laten we daarom met het volgende mogen vol staan; ..He.t lied van de Hemel" geeft een vrij volledig overzicht van de huidige stand van de astronomie. Het doet dit op boeiende. Wijze, steeds wijzende op God als de Schepper van hemel en aarde, En zo is het niet zonder reden, dat het boek het lied van de hemel heet. We zijn er zeker van, dat ook deze nieuwe druk een grote lezerskring zal vin den. al zal een Protestant de schrijver is Rooms-Katholiek hier en daar een vraagteken plaatsen, b.v. op bladzij 116, waar staat, dat God de eerste levenskie men schiep in de oceanen. Maar als geheel genomen hebben we hier een prachtig boek, dat we een ieder, die wel eens wat meer wil weten van Gods grote kunst werk; het heelal, zeer kunnen aanbevelen. Voor de meer ontwikkelde lezers wor den in een aantal voetnoten verschillen de termen e.d. nader verklaard. Het boek telt 334 bladzijden en is voorpen van 22 illustraties op kunstdrukpapier en éen aantal schematische voorstellingen. Het is door uitgeverij „Het Spectrum" keurig uitgevoerd. KI. Sjong mar ta Utjefte fan 'e Fryske Akademy. It is wier, dat der fierstentomin ien- faldige Fryske ferskes foar de lytse bern binne. Fansels, ferskes as „Suze, nane poppeen „Hop, hop. hynke" ken hast elkenien en „Sinteklaes rydt op syn hyn- der" komt der ek goed vn. Mar hjirmei ha wy it Fryske repertoire fan party memmen neamd. De memmen geane dan ek al gau ta de Hollanske ferskes oer. dêr't de lytse beukers fakentiden mar i: bytsjë fan bigripe. In pear bóndeltsjes Fryske ferskes soene in greate ütkomst wêze. En dan ha wy noch net iens praet oer it kwea dat de radio yn 'e hüshaldin- gen bringt. It moat jin dochs oangrize beukerkes fan fjouwer, fiif jier „Over 25 jaar" en „Rozen zo rood" ütgalmje. Nou't de beukerskoallen ek yn Fryslan as poddestuollen üt 'e groun riizgje, sprekt it foriet fan Fryske ferskes noch helte sterker. Elk bisykjen om hjiryn foroaring to bringen, is in stap yn 'e goede rjoch- ti-ng. Okkerjiers hat de hear J. Slofstra vn 'e FoFo-rige in beukerboekje ütjown en it Musikologysk Wurkïörban 'fan de Fryske Akademy hat hjir nou ek mei to set west. De earste fortuten lizze foar üs yn it bondeltsje „Sjong mar ta!" Hjir steane ferskes yn foar lytse en greate berftVfoaf1 >hj©ldagm' •boautei'sfckitkjés' in pear kanons, 25 immers yn totael. De memmen en it persomel fan beuker- en greate skoallen kinne nou mar foarut, Wy hoopje, dat de twadde bondel fan „Sjong mar ta!" tige gau folgje sil. KI. SNEEK. „Ik gevoel behoefte bij de aan vang van deze vergadering uiting te ge ven aan onze deernis met hen, die bij de watersnood het leven hebben gelaten en met hen die zijn getroffen of verlies hebben geleden", aldus burgemeester Rasterhoi'f in zijn toespraak tot de leden van de raad, welke Woensdagavond in vergadering bijeen was. In zijn nieuwjaarsrede bleef' de voor zitter stilstaan b'ij de. vele problemen, die dit jaar de aandacht van de raad zullen vragen, Ongetwijfeld is -het, woningpro- bieem het belangrijkste. Over 1952 kwa men 177 woningen gereed, terwijl op 31 December 90 woningen in uitvoering wa ren. Het aantal ingeschreven woningzoe kenden bedroeg per 15 Dec. j.l. 495. Het aantal krotwoningen bedraagt 784, waar van binnen afzienbare tijd 694 stuks on bewoonbaar moeten worden verklaard. Een ander belangrijk vraagstuk is dat van de verruiming der werkgelegenheid. Hoewel niet in die mate als elders in de provincie, is ook hier ter stede spake van een toenemende werkloosheid. Het voorstel van B. en W. tot verbete ring van hel sportpark, waarvan de kos ten op f 43.000.worden geraamd, werd z.h.s. aangenomen. Het werk is zo ge projecteerd, dat het park met een derde sportveld wordt uitgebreid. Het terrein zal dan echter in de toekomst niet voor paardenrennen worden gebruikt. De heer Blok vróeg of het niet mogelijk was, om thans ook een gymnastieklokaal op het sportpark aan te brengen. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten tot de bouw van 54 wonin gen op het eiland. De lieer Disse vraagt, of er in de toekomst rekening zal worden gehouden met de grootte van de gezinnen. De voorzitter zegt, dat de ervaring leert, dat woningen met 2 slaapkamers in de behoefte geruime tijd kunnen voorzien. Door de leden Fijlstra en Van der Wal werden vragen aan B. en W. gesteld resp. over geruchten van een „pot" op de aan bestedingssom van de rioleringswerken aan de Singel en over de geruchten over een vrij ernstige fout in de dak-construc tie van een gedeelte der nieuwe wonin gen in het Tuindorp. In zyn antwoord deelde de voorzitter mede, dat B. en W. inderdaad tot de con clusie waren gekomen, dat er van een opzet sprake was. De laagste inschrijver is door B. en W. in de gelegenheid gesteld het werk voor de h.i. alleszins redelijke som van f 56.637.uit te voeren, welk aanbod door deze later is aanvaard. De ernstige fouten in de dak-constructie zijn overdreven. Wel is, om de bouwprijs te drukken, van de oorspronkelijke opzet afgeweken, waardoor er een verzakking in de daken ontstond, doch thans zal dit weer veranderd worden. Voor de fantas tische verhalen .welke thans de -ronde-, doen, bestaat geen grond, aldus de voor zitter. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat de nieuwe autospuit, welke dezer dagen is gereed gekomen, in het kader van de hulpverlening is doorgezonden aan de gemeente 's-Gravendeel. Hierna sprak.de heer Rasterhoff enkele woorden jegens de nagedachtenis aan de beide overleden oud-raadsledën, Dokkum en Hoogeveen, welke door dé Yaad staan de werden aangehoord. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rouveen (toez.) W. Vroegindewey te Bleiswijk. Aangenomen naar Vroomshoop (toez.) H. Roest te Beuningen. Geref. Kerken (art. 31 K.O.). Beroep baar De classis A'dam heeft praepara- toir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer H. J. v. d. Kwast, Duiven- drechtkade 85 te Amsterdam. Geref. Gemeenten. Tweetal te Scheve- ningen, W. de Wit te Moerkapelle en G. Zwerus te Middelharnis. Bedankt voor Borssele, M. Heerschap te Wageningen. Aanbod van de Zwitserse Kerken Bij het Centraal Bureau vari de diaco nieën van de Geref. Kerken in Nederland kwam het aanbod van de Zwitserse ker ken met beschikbaarstelling van haar va cant ietehuizen met 50100 plaatsen voor rustbehoevende en overspannen vrouwen uit de Nederlandse noodgebieden. Gega digden kunnen zich wenden tot bovenge noemd bureau Koningslaan 7 te Utrecht. Geslaagd De heer J. de Vries te Leeuwarden, af komstig van Driesum, slaagde voor het examen Moderne Bedrijfsadministratie. De heer P. de Vries te Driesum slaagde voor het examen Vakbekwaamheid Groot handel in Kruidenierswaren. Geslaagd voor de aantekening kraam- verpleging de zusters E. F. Huizing, A. Hulzinga, J. Jager, S. de Jong, G. Lieve- stroo en F.- J, v. d. Meulen. allen werk zaam in het ziekenhuis te Heerenveen-. Geslaagd aan de R U. te Utrecht voor veearts de heren J. Kramer te IJlst en A. Schukken te Nijlandvoor het cand, ex. veeartsenijkunde de heren G. de Boer, Gie- kerkA. Elgersma teBritsum, Chr. Folkers te Leeuwarden, A. P. v. d. Linden te Steg- gerda en G. Rijpkema te Drachten. Geslaagd aan de Techn. Hogeschool te Delft voor het examen electrotechn. .irrgeni-- eur de heer 'D. J. Meyer te Leeuwarden. Weersverwachting, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond (opgemaakt te 10 uur). VORST Wisselende bewolking met enkele sneeuw buiten.' Zwakke tot matige Noord-Oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. ZON- EN MAANSTANDEN 7 Febr. Zon op S.ll, onder 17.39 Maan op 2.29, onder 10.-27 Benoeming Benoemd tot eerste boekhouder aan de Coöp. Stoom Zuivelfabriek te Achlum,-da heer F. Strikwerda te Wommels. Benoemd tot secretaris-ontvanger van het Waterschap „De Zeedijken van er- werderadeei", dhr, P. H. Sterk te Blïja, Tot administrateur bij de dienst van ge meentewerken te Ternaard is benoemd de heer A. H. Bierma te Holwerd. Sport Geen Zaterdagmiddag-voetbal Het bestuur van de Kon. Ned. Voetbal Bond heeft in een bijzondere vergadering besloten, dat alle voor Zaterdag 7 Februari vastgestelde wedstrijden zijn afgelast. Reke ning houdende met de wens van de Rege ring, verzocht zij ook geen vriendschappe lijke wedstrijden te organiseren. Volleybal-competitie Harlingen Harlingen. In de 2e klas dames vergaarde Franeker 2 uit 3 wedstrijden 4 punten. Eerst behaalde het een drie games zege op Eo- bur 4 (1015. 156, 1115) en daarne op RHBS 2 (15—12, 2—15, 10—15) doch Robur 3 toonde zich sterker dan de naburen (1-59, 415, 1015). Het duel Robur 3 en Ro bur 4 bracht uiteraard de beide punten bij eerstgenoemden (159. 150). In de eerste klas dames verloor Ready 1 van Robur 1 (615, 156. 1015) en ook de Robur-reserves brachten de Ready-da- mes een nederlaag toe (1416. 1512. 17 15). In de 2e klas heren tenslotte boekte het ABSreserveteam een reglementaire zége op War Dy 2. DAMMEN. Competitie-uitslagen K. N. D. B. Ie kl. A: Twijzelerheide 3Sneek 2 812 le kl. B: TietjerkVooruit S12 HarlingenRauwerd 1010 EestrumHarlingen 911 le kl. C. BroekDokkum 2 123 RinsumageestTwijzelerh. 12S In de le kl. A viel, zoals reeds werd gemeld, de beslissing ten gunste van DCL ■3. ..De:.nog te spëlën wedstrijd' Twyzèler- heidè^'SDOL-S-'is hief óp 'niét meéf vatt invloèd. Na een van begin tot einde spannende strijd heeft in groep B Harlingen met 7 punten uit 4 wedstrijden het groeps- kampioensehap behaald. Rauwerd, dat zijn laatste wedstrijd tegen Tietjerk wel zal winnen, kan op ten hoogste 6 punten kó men. Groep C is geheel uitgespeeld. De eind- stand luidt: Broek o. Akkenv. 4 3 10 7 44—36 Li'oessens 4 2 11 5 50—30 Rinsumageest 4 2 11 5 46—34 Twijzelerheide 2 4 112 3v 36—44 Dokkum 2 4 0 0 4 0 24-^-56 2e kl. B: SuawoudeEestrum 2 14—6 GS 3Rijperkerk 13—7 SuawoudeRijperkerk 10—10 Eestrum 2Achlum 9—11 2e kl. C: GS 3Lioessens 2 15—5 Rinsumageest 2Driesum. 515 Groep B is uitgespeeld en zoals reeds geruime tijd was te voorzien heeft GS 3 de erèpalm weggedragen. De eindstand is: GS 3 - 4 4 0 0 3 52—28 Suawoude 4 2 1 1 5 4733 Rijperkerk 4 1 2 1 4 38—42 Achlum 4 1 1 2 3 3644 Eestrum 2 4 0 0 4 0 2753 In groep C heeft GS 2 aan een gelijk spel tegen de hekkensluiter Broek 2 vol doende om zich eveneens groepskampioen te kunnen noemen. VRIJGAVE VAN TOT HET DUITS VIJANDELIJK VERMOGEN BEHORENDE IJ UIT SE IN RIJKSMARKEN LUIDENDE EFFECTEN Ingevolge een overeenkomst tussen de Ne derlandse Staat en de Bondsrepubliek Duits land d.d. 13 en 20 Juni 1952 worden alle R.M. luidende effecten, in Duitsland uit gegeven voor instellingen, welke thans ge vestigd zijn in West-Duïtslahd of West-Ber- lïjn. en aangetroffen in Duits-vijandelijke •ermogens, op verzoek van de voormalige Duitse eigenaars en na betaling van de daarop gevallen kpsten. vrijgegeven. Ir. v er band met deze kosten dienen de bank in- stellinge zich. bij voorkomende gevallen., ie wenden tot het Nederlandse Beheersinsti tuut. Marktberichten Groenteveiling Berlikum. 5 Febr. Andijvie 79S2. groene kool 1125 p. kg. knolsel derij 6IS p .st„ prei 303S p. kg. rapen 3051. rode kool 7008 p. 10 kg, rode biet -113 p. kg. savoye kool 65—78 p. 10 kg. sjalotten 38. spruitkool 3560, uien 2136. p. kg. witte kool 6667 p. 10 kg. wortelen 912 appelen 920. peren 920 p. kg. Monslel'veiLLng Berlikum. Rapen 120—125 m. v. 31 kg; uien 17,1017.40 p. b. v. 50 kg. Aanbod 480 m. rapen en 45 balen uien. Groenteveiling Leeuwarden. 5 Febr. An dijvie 70—95. bieten (kroten) 714, idem gekookt 1729 p. kg, groene kool 230280, rode kool 7095, savoye kool S5—115 p. 10 kg. spruitkool 4563. boerenkool 3555, peen 619, peterselie 230345. prei 18 52, koolrapen 38. selderij 110270 p. kg, knolselderij 145235 p. 10 kg. veldsla 120— '125;' uien" 14 32. witlof 5S, appels 670, peren 9t38 p, kg.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4