U Britse plannen voor samenwerking met de E.D.G. Minister Mansholt over de Amerikaanse invoerbeperkingen vrqag.Wii antwoorden Bereidheid tot uitwisseling van luehtmachtesquadrilles Engeland heelt in een memorandum meegedeeld, dat het bereid is luehtmacht esquadrilles uit te wisselen met het toe komstige Europese leger van Frankrijk, Wcst-Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg. In dit memorandum wor den gedetailleerde plannen genoemd voor samenwerking van dc Britse strijdkrch- ten met het Europese leger en de hulp aan dit leger in het stadium van zijn for mering. Het Britse memorandum is te Parys overhandigd aan de leden van de tussen tijdse commissie van de E.D.G. (Europese Verdediging Gemeenschap). Het ministerie van buitenlandse zaken te Londen heeft een verklaring uitgege ven, waarin hoewel geen details wor den verstrekt over de wijze waarop de uitwisseling van luchtmacht-esquadrilles zal geschieden, een opsomming wordt ge geven van een aantal andere methoden van samenwerking van land-, zee- en luchtmacht. Zij omvatten de coördina tie van de verdediging in de lucht tussen Engeland en de zes Europese landen, uit wisseling van staf-officieren en gezamen lijke oefening. De Britse voorstellen voor samenwer king met het Europese leger in zijn for meringsstadium omvatten verder het verlenen van oefeningsfaciliteiten, advies over opleiding, het attacheren van Britse officieren bij de staf van de E.D.G., hulp bij het organiseren van tactische oefenin gen en het houden van oefeningen, door gemeenschappelijke eenheden. In de verklaring van het Britse mini sterie van buitenl. zaken wordt voorts gezegd, dat Engeland uiting had gegeven aan de hoop, dat naast de nauwe betrek kingen tussen de strijdkrachten te velde ook een nauwe samenwerking tussen Engeland en de „militaire en politieke instellingen van de E.D.G." zal bestaan. In diplomatieke kringen te Londen is men van mening', dat de Amerikaanse minister van buitenlansde zaken, Dulles, in het algemeen de Britse voorstellen heeft goedgekeurd tijdens zijn bespreking met de Britse ministers. De Britse voorstellen vormen, aldus een gezaghebbende zegsman, de grootste en volledigste bijdragen, welke Engeland kan verlenen zonder volledig lid van de Dulles waarschuwt de Wcstduitse leiders Minister Dulles beeft in Bonn, tijdens zün besprekingen met de West-Duitse politici in duidelijke taal verklaard, dat de V.S. hun huidige hulp niet zullen voortzetten, indien Europa v°or April geen grote vorderingen maakt bij de integratie van zijn defensie. Dulles deelde kanselier Adenauer en de leider van de Westduitse socialistische oppo sitie. Ollenhauer, mede, dat de V.S. tegen de tijd van de volgende bijeenkomst der NAVO-raad in de tweede helft van April concrete resultaten wilden zien. Anders zou het vrijwel onmogelijk zijn het Amerikaanse Congres er toe te brengen gelden voor hulp goed te keuren, aldus zou Dulles hebben verklaard, 98 slachtoffers bij ongeluk in Oostduitse uraniummijn Volgens ooggetuigen zijn bij een on geluk in de uramummijnen te Ober- schlema (Oost-Duitsland) 98 Duitsers om het leven gekomen, zo bericht de onaf hankelijke „Morgenpost". Tot nu toe heeft geen Oostduitse bron de berichten over de mijnramp, die een week geleden zou zijn gebeurd, bevestigd. Volgens het blad zijn de veiligheidsmaatregelen on voldoende. Er zou na de ramp gedemon streerd zijn.Russische militairen joegen de demonstranten uiteen, waarbij nog 12 doden zouden zijn te betreuren. Afzonderlijke berechting voor Fransen en Duitsers Het militaire tribunaal te Bordeaux heeft besloten, de berechting van de Duitsers en Fransen (Elzassers) beschuldigd van deel neming aan de uitmoording van het Franse plaatsje Oradour-sur-Glane, te splitsen. By de verdere behandeling van het proces het getuigenverhoor is geëindigd zullen eerst voor de Duitsers het re quisitoir en de pleidooien worden gehouden, daarna voor de Franse beklaagden. Ook de uitspraak zal voor de Fransen en Duit sers afzonderlijk geschieden. Voor het stadhuis van Limoges, waar een katafalk ter nagedachtenis van de slachtoffers van Oradour stond opgesteld, heben Dinsdagavond duizenden personen geprotesteerd tegen de herziening van de wet van September 1948, waardoor de be rechting van Duitse en Franse beklaagden is gescheiden. Drie doodstraffen geëist in proces-Oradour De regeringscommissaris bij het mili taire tribunaal te Bordeaux heeft de dood straf geëist tegen kapitein Kahn en an dere officieren en onderofficieren, die beschuldigd zijn ir. verband met het uit moorden van Oradour-sur-Glane door een afdeling van de S.S. in 1944 Deze eis geldt oök de aanwezige beschuldigde sergeant-majoor Lenz. Tegen degenen, die de orders uitvoer den, zijn dwangarbeidsstraffen geëist. Onder hen vallen de aanwezige beschul digden Blesohke, Fr entzei, Pjeufer, Daab Degenhardt en B.oehme. E.D.G. t.e worden. „Engeland heeft in feite de deur geopend voor opleiding en opbouw van de strijdkrachten van de E.D.G." Het Britse memorandum was voor Bonn. een „aangename verrassing". Frank rijk hoopt, dat de Britse plannen voor samenwerking met de E.D.G. slechts een eerste stap zullen betekenen in de rich ting van de vestiging van nauwe betrek kingen tussen de Britse lucht- en land strijdkrachten in Europa en het Europese leger. Toestand aan Britse Oostkust verbeterd Langzaam keert in de getroffen Britse gebieden de normale toestand terug De inwoners zijn druk bezig hun beschadigde huizen op te lappen. Op het eiland Canvey waar het water nog in de straten staat, herstelt men de tuinhekjes en hier en daar is men zelfs reeds bezig met grasknippen. Minister Eden heeft verklaard, dat de openbare gezondheid in de getroffen ge bieden op dit moment geen zorgen baart. Het moreel en het gedrag van de bevol king is, aldus de minister, voorbeeldig geweest. In de streek van Antwerken zijn 2200 geborgen. Er worden meer dan 1000 per sonen vermist. Een Britse functionaris heeft Donderdag meegedeeld, dat de zee in het afgelopen weekeinde 500 gaten in de dijken in Zuid- Oost-Engeland heeft geslagen en dat er thans 100 tot 150 zijn gedicht. Hiervoor waren zes millioen zandzakken gebruikt. In de streek van Antwerpen zijn 2-00 soldaten aan het werk. terwijl 1400 in re serve worden gehouden om, indien nodig onmiddellijk te kunnen optreden. In de streek, omvattende Kallo, Zwijndrecht en Beveren-Maas, is de toestand zeer critiek. De versterkingen wie Woensdag waren aangebracht, zijn in de nacht van Woens dag op Donderdag weggevaagd. Het wa terpeil is een meter gestegen. Het St Ma- ria-Fort is door het water omringd, en slechts met vaartuigen te bereiken- Kapitein van de „Faustus" schuldig aan stranding De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft gister een onderzoek in gesteld naar de oorzaak van de stranding bij de Nieuwe Waterweg van het onder Panamese vlag varende schip „Faustus", op 5 November van het vorige jaar. De kapitein was niet aanwezig. De inspecteur-generaal voor de scheep vaart, de heer C Moolenburgh, zei in zijn conclusie, dat de kapitein van de „Faus tus" grove schuld heeft aan de stranding. „Het is tragisch, dat dergelijke personen 'belast worden met de leiding van zee gaande schepen", aldus de insp.-generaal. De Raad zal binnenkort uitspraak doen. AVRO-luisteraars protesteren Het landelijk comité van actie van de AVRO-leden heeft het onderstaande tele gram verzonden aan de Minister van O., K. en W., onder wie de radio ressorteert: „Het landelijk comité van actie van de AVRO-leden heeft met verontwaardiging kennis genomen van de weigering dooi de voorzitter van de AVRO- om de be- riohtgeving betreffende de noodgebeiden op bepa'alde voorwaarden te coördineren met de andere omroepverenigingen. Het verzoekt Uwe Excellentie met kiem zo-- danige maatregelen te nemen, dat de be doelde weigering in geen enkel opzicht schade kan doen aan de uiterst belang rijke taak, die de radio heeft ter leniging van de nood en ter verzachting van het leed." Schade aan verzekerd goed wordt geheel uitbetaald Omtrent de verzekering van schade aan opstallen en inboedels door overstroming tengevolge van dijkdoorbraak vernemen wij, dat verschillende grote maatschappijen in haar „uitgebreide gevaren'-polissen (zo wel voor inboedels als voor opstallen) alle gevolgen van storm, waaronder ook schade door dijkdoorbraak en overstroming, ten volle voor haar rekening nemen. Deze „uitgebreide gevaren"-polissen zijn ook in de streken die thans door de ramp zijn getroffen, in grote getale zonder enige beperking afgegeven. De „Salland" vergaan? Sloepen aangespoeld bij Kaiwijk Op het strand te Katwijk zijn twee sloepen aangespoeld van het schip „Sal land". Sinds Zaterdag is geen bericht meer ontvangen over dit 298 b.r.t. meten de schip, dat op weg was van Engeland naar Stoókholm. Er waren zeven mannen aan boord. De kapitein is M. Teekman uit Zwolle. Er wordt ernstig rekening mee gehouden dat het schip vergaan is. De „Van der Wyck" wordt noodhospitaal Sinds gisternacht drie uur is de af deling Enkhuizen van het Ned. Rode Kruis bezig met het inrichten tot nood hospitaal van het motorschip„W. F. van der Wyck" van de veerdienst Enkhuizen- Staveren. De banken worden verwijderd, waardoor er plaats is voor zestig bedden Vandaag nog vertrekt 'het schip naar Dordrecht. De uitgave „Watersnood 1953" Het ligt in de bedoeling van de Ver eniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels haar uitgave „Waters nood 1953" tot een waarlijk nationaal album te maken. Dit nationale karakter wordt verhoogd door het feit, dat H. M. de Koningin de toezegging heeft gedaan een voorwoord in het boek te zullen so'nrijven. Als titel van de uitgave heeft de vereniging gekozen „De Ramp". Zij is voornemens een uitgave te doen ver schijnen in Franse, Duitse en Engelse tekst. Ook bestaan er plannen voor een Zuidafrikaanse uitgave. Zoals bekend zijn de baten van het boek bestemd voor het Nationaal Rampenfonds. De „Klipfontem" Volgens een correspondent van het Kaapse blad „Cape Argus" gelooft men. dat de bij Mozambique gezonken „Klip- fontein" op een niet in kaart gebrachte rif is gelopen. Britse duikers hadden vastgesteld, dat het schip op zijn stuur boordzijde ligt, in 50 meter diep water. Van voor tot ongeveer midscheeps loopt een scheur, waarin zich hier en daar stuk ken rots bevinden, aldus de correspondent. Geld voor Rampenfonds in eigen zak gestoken Door de Groninger recherche is gearres teerd de 70-jarige D J. Hij heeft geld. dat hij ophaalde voor het Nationaal Rampen fonds. in eigen zak gestoken. Enkele Gro ningers maakten de politie attent op zijn malversatie, toen hij bezig was U collecte ren. Hij legde een volledige bekentenis af en zal voor de officier van justitie worden geleid. Bouw IJ-tunnel niet uitgesteld door nationale ramp Tijdens een vanmorgen ten stadhuize te Amsterdam gGhoudc:.'conferentie is aan bur-, gemeester d'Ailly de vraag gesteld, of het economische gevolg van de ramp, die ons land heeft getroffen, tevens inhoudt, dat de bouw van de IJ-tunnel minstens enige jaren later zal beginnen. Mi- d'Ailly gaf daarop ten antwoord, dat zulks z.i. zeker niet het geval zal zijn. „Meer dan ooit is thans gebleken de noodzaak van snelle verbindingen, dus ook van wegen al dus de burgemeester. Capaciteit Nederlandse industrie onaangetast Gebleken is. dat hier en daar in het buitenland de indruk bestaat, dat de Ned. industrie heeft geleden van de overstro mingsramp. Enige exportbedrijven onder vonden reeds moeilijkheden by het ver krijgen van orders. In de overstroomde gebieden bevinden zich echter slechts betrekkelijk weinig industriële bedrijven. De productiecapa citeit van de Nederlandse industrie als zodanig is door de ramp niet aangetast. Verzekeringen in 1952 Totaal ƒ2207 millioen Volgens een opgave van het C. B. S. werd in December voor een bedrag van 242.4 nnllioen verzekerd, waarvan 104.1 min. kapitaal-, f 120.6 rente- en 17.7 min volksverzekering. De totale verzekeringen in 1952 zijn hiermede gestegen tot 2.207,3 mln„ waar van 932.3 min. kapitaal-, 1050.9 min. rente- en ƒ224.1 min. volksverzekering. In 1951 bedroegen de verzekeringen 2.017.2 millioen. Wat de beperking op de invoer van zuivelproducten in de V.S. van Amerika betreft, heeft de Minister van L., V. en V. op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Den Hartog (v-v.d.) geant woord, dat gedurende het eerste kwartaal 1953 niet meer ingevoerd zal mogen wor den dan gemiddeld aan vollemelkpoeder, karnemelkpoeder en roompoeder door de V.S. geïmporteerd werd gedurende het eerste halfjaar 1952. De gegevens, waarop de hoeveelheden, welke Nederland tot einde Maart a.s. in de V.S. zal mogen importeren, worden ge baseerd, zijn nog niet beschikbaar. Tegelijkertijd werden in de bestaande restrictieve maatregelen t.a.v. andere zui velproducten enige wijzigingen aange bracht, nl. verhoging van het toegestane basisquotum voor Blue Mold cheese en op heffing van de invoerbeperking op ca seïne en gesmolten kaas, gefabriceerd uit Edam- en Goudakaas, Hiermede zijn ech ter nog niet opgeheven de in Juli 1951 in gevoerde quantitatieve invoerrestricties op Edam- en Goudakaas. Onze ambassadeur te Washington heeft reeds te bevpegder plaatse van zijn be zorgdheid doen blijken. De Regering staat voorts in voortdurend contact met de re geringen van de landen, die eveneens door de onderwerpelijke Amerikaanse invoer restricties zijn getroffen. Met deze landen wordt thans overleg gepleegd met be trekking tot de stappen, welke gedaan zou den dienen te worden, teneinde zo moge lijk opheffing of anders verzachting van de voor onze export van zuivelproducten zo nadelige bepalingen te bewerkstelligen. Bou fan nije beukerskoalle Wommel». Ut de jiersforslaggen ütbrocht fan 'e skriuwer en skathélder yn 'e jiergear- komste. tagelyk ilderjoun, fan de beuker skoalle, bliek dat it ófroune jier foar de skoalle goed west hat, hwat it tal bern en de fierdere gong fan saken yn de skoalle oangiet, en de skathélder kaem krekt mei de hakken oer de sleat. Der is goede hoop dal ynkoarten mei de bou fan de nije skoalle bigoun wurde kin. Yn it bistjür waerden keazen de hearenM. Bonnema. H. Kam- stra en Y. Veenstra, Ofskie waerd nommen fan juffer A. v. d. Meer. Goed fjouwer jier lang hat hja'de lieding yn skoalle hawn, it foldie skoan oan alle kar ten, mar hja waerd nou sa leaf wol masters-]uffer", Der waerd 4 har in kadeau oanbean. Zeli gemaakt - Kostwinner - Geen beslag Kant - Kooltjes vuur - Emigratie Kinderbijslag Vraag het even! Inderdaad lezeres, is ook aan Raadgever niet onopgemerkt voorbij gegaan, dat het met de kinderbijslag voor gescheiden echt paren met zo mooi is gegaan als aan vankelijk verwacht werd. De bedoeling van deze wetswijziging was, dat de kin derbijslag ten goede zou komen aan de kinderen. Eventueel kan het uitvoerings- irgaan, of de Voogdijraad, de uitkering echtstreeks doen aan de moeder. In de practijk is dit anders gegaan. Men is zich gaan plaatsen op het standpunt, dat va ders aan wie na 1 Jan. 1951 een alimen tatieplicht werd opgelegd, de bijslag zelf mogen houden, omdat met die bijslag re kening gehouden zou zijn. In de practijk komen gevallen voor, waarbij die alimen tatieplicht bijna geheel door de bijslag wordt gedekt. Een ambtenaar zei ons: „AJs de vader dat eist krijgt hij steeds de bijslag"' En een ander: „Wij weten niet wat de bedoeling van die wetswijziging officieel was, maar het is nu een chaos. Ieder uitvoeringsor gaan doet naar eigen inzicht, maar geeft weinig medewerking om te zorgen dat de bijslag het doel, overeenkomstig de bestemming, bereikt". Zodat Raadgever voor vraagster ook maar een schrale troost heeft. Het zal lastig zijn, nu Uw weggegane man niet meewerkt, die bij slag in handen te krijgen. Niet zo maai* Nu door de huurcommissie is uitge maakt, dat de huur van de betrokken woning te hoog was, hebben de huurders in principe recht op terugbetaling. Ze mogen evenwel in geen geval zo maar, eigenmachtig, het teveel betaalde afhou den en zeggen: „Dus betalen we voorlopig geen huur." Dat wordt dan gewoon huur schuld, Wel hebben de huurders het recht, mits binnen een jaar na de uitspraak, te rugbetaling te vorderen, by vonnis van de kantonrechter. Zelf gemaakt Als iemand in een gehuurde woning bepaalde verbeteringen h-agft aange bracht, mag hy die dan weer wegnemen als hij gaat verhuizen? Hieromtrent is in het Burgerlijk Wetboek bepaald, dat de huurder voor de ontruiming van het goed mag afbreken en meenemen wat hij op zijn kosten heeft aangebracht, mits hij het gehuurde goed zelf niet beschadigt. Overigens dient rekening te worden ge houden met hetgeen in een eventueel huurcontract is bepaald. Wel zegt de wet, dat huurder gedaante of inrichting van het goed 'niet mag'veranderen- De eige naar kan anders eisen, dat voor rekening van de huurder het gehuurde weer in de oorspronkelijke gedaante wordt terugge bracht. Af te breken huis Het huis van een lezer zal sneuvelen in de strijd van moloch-verkeer, die weel een nieuwe weg moet hebben. Nu weet lezer wel. dat hij voor deze ont-eigening vergoeding krijgt. Maar hij wil weten of hij. inplaats van geld, ook kan eisen, dat hem een nieuw huis in de plaats gegeven wordt. Nee, dat kan hij niet. Hoogstens kan hij verlangen dat de gemeente hem als urgentie-geval voorrang geeft voor het betrekken van een leegstaande woning. Let wel: verlangen, want de wet ver plicht de gemeente nergens daartoe. Kostwinner Een weduwe heeft drie kinderen die verdienen, meerderjarige kinderen. Ze verdienen bijna allemaal even veel. Nu tracht die moeder gedaan te krijgen dat één van de zoons als kostwinner wordt beschouwd. De zoon die in de D.U.W. werkt begrijpt maar niet waarom dat niet lukt. Wel, omdat hij niet kostwinner is. Moeder zelf heeft een pensioentje. Alle drie kinderen brengen „in"- Die zoon on derhoudt op geen stukken na de moeder „als kostwinner." Hij draagt bij, gelijk de anderen. Het gaat hier niet zoals bij een toeziende voogd- die er MOET zijn. De moeder is in eerste instantie haar eigen kostwinner. Twee vragen van één lezer Wie erft als van een echtpaar zonder kinderen, de man of de vrouw komt te overlijden? Als er geen testament is, erft de langstlevende. Dat is anders dan vroe ger. De regeling van nu is: Zolang een bloedverwant van de eerste klasse in le ven is, sluit deze de bloedverwanten van de volgende klasse uit.. De eerste klasse wordt gevormd door de overlevende echt genoot en dc kinderen van de overledene. De tweede klasse wordt gevormd door de ouders, broers en zusters. De derde klasse door de grootouders, ooms. tantes, neven en nichten. In het ge val van lezer erft dus de overlevende alles. Nog deze opmerking: als er reeds kin deren gestorven zijn. erven hun eventuele nakomelingen bij plaatsvervanging. Ook nakomelingen van broers en zusters er ven by plaatsvervulling. De tweede vraag was, of een huurder zonder contract inwoning mag nemen. De huurder mag inwoning nemen, tenzij an ders is overeengekomen. Het spreekt van zelf dat de eigenaar niet gebonden is aan de onderhuur. Geen beslag Beslag op kinderbijslag is nooit moge lijk, tenzij in geval van onderhoudsplicht. Degene, die U dus het advies gaf om voor huurschuld daarop beslag leggen, was er naast. Kinderbijslag kleine zelfstandigen Recht hierop hebb.en zij, wier inkomen Tijdig iets vragen, kan moeilijk heden voorkomen en geld sparen. Onze abonné's kunnen ons iedere moeilijkheid voorleggen. De vra gen irorden zoveel mogelijk door een deskundige naar beste zoeten beantwoord, echter zonder enige aansprakelijkheid onzerzijds. Indien U liever geen anticoord in de courant heeft, dan krijgt U persoonlijk antwoord in een schrij ven. U stuurt Uw brieven aan de Redactie en schrijft links in de hoek van de enveloppe: „Vragen- rubriek". Alle brieven worden strikt vertrouwelijk behandeld. Voor anticoorden brengen wij niets in rekening. niet hoger is dan 2400 gulden per jaar, van het derde kind af beneden de leef tijd van 16 jaar. Bij een inkomen van meer dan 2400 gulden, maar minder dan 2600 gld. per jaar, van het vierde kind af, beneden de leeftijd van 16 jaar en zo ver volgens bij ieder volgend kind, dus van het vijfde kind af bij een inkomen van meer dan 2600 en minder dan 2800 etc. Kinderen van 16 t.m. 20 jaar die school gaand, ziek of gebrekkig zijn, komen ook in aanmerking. Inkomen wil niet steeds zeggen: bruto-ontvan£st! Aanvragen bij de Raad van Arbeid. Ludwig von Beethoven Deze leefde van 1770 tot 1827 en stamt uit een Antwerpense familie. Hij leefde voornamelijk in Wenen. Kant Raadgever heeft eens gevraagd, wat de kant in de was. Vermoedelijk is erg ge- oorzaak kon zijn van het stukgaan van wrongen, zei men hem. Men moet kant alleen maar knijpen, nooit borstelen of wringen- Meten of aftekenen voor het weken, om het later op de juiste omvang weer te kunnen opspannen. Te sterk op spannen geeft ook scheuren. Heel oude kant naait men eerst op een doek, en wast het zo. Lange repen kant wikkelt men om een beklede fles. Lint Nog een was-geval. Men kan lint weer zelf stijf maken '(appreteren)'met 3 tot C gram gom of gelatine op een liter water. Kooltjes vuur Het bloempje, dat zo in de volksmond heet is een éénjarig zaadbloempje, dat U kunt kopen in een pakje. In April zaaien in de koude grond of in een pot van 30 cm. Uitzetten (of uitdunnen) op 1015 cm. Het plantje wordt ongeveer 40 cm hoog. De bloei is van Augustus tot October. De juiste naam is Adonis Aesti valis. Die naam komt van de Cyprische prins Adonis, een zeer schoon jongeling. Emigratie Ons bereikten enkele vragen over emi gratie. Mogen wij de vragers hiervoor verwijzen naar de Chr. Emigratie Cen- gratie Centrale, Ruiterskwartier 173 te Leeuwarden? Verder was er een vraag: wat is het verschil tussen emigratie en immigratie? Wel, dat is net het tegenovergestelde. Een emigrant, die hier op de boot stapt, is in Canada bijvoorbeeld een immigrant. Voordrachten Gevraagd worden de teksten tof opgave ten: De Blindgeborene (beginregel. Ik leef zonder dagen Romance tbegin- van de bundels) der volgende voordrach- regel: Het is een episode uit de tijd toen ik nog vrijgezel was). RAADGEVER. EFFECTENNOTERING AMSTERDAM OBLIGATIES 4 Febr Nederland 1948 3V. Nederland 1947 3& 3 0° ft Nederland 1937 3 951 i6 Indië 1937 A3 94% Grootboek 1946 9 5 Via \CTIEVE 162)4 186 ft AANDELEN Ned. Handel-My. A. K. U. Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Neder! Ford Philips G B. Unilever J.VDERN. EN MI JEN Dordtse Petroleum Kon Petroleum Amsterd. Rubber Holl Amerika Lijn Ned Scheepv Unie H. V A Deli Maatschappij Senembah MIJ. OBLIGATIES Rotterdam 1937 3H Fr Gr Hyp B 3 ft 8 Amstera Bank Rotterd Bank Twentsche Bank Meelfabr Ned. Bakk 202 AMERIK. FONDSEN Rep. Steel Tide Water WH 94 X 158 166% 157 158H 1&0 162 ft 207 298 ft 317 ft 313% 87# 86% 139 ft 139 130% 129 ft 97 ft 51% 81 ft 75 ft 75 ft 99 ft 92 ft 96 ft ITO 171 ft 161 161 H 167 168 4? 16 23.%:

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2