^3 Mare dagen 14 Februari: Kerkconcert voor NatRampenfonds Met belangeloze medewerking van hoog tot laag Agenda De Beemster Rilland Batli Wie wil hulp verlenen NAAR DE 100.000 Geld stroomt binnen „Dorus Rijkers" op strekdam Pacina 2 Vrijdag 6 Februari 1953 ALKMAAR Ten bate van liet Nationaal Rampenfonds zal Zaterdag 14 Februari om half acht in de Grote Kerk een concert worden gegeven door de koren van de Rijks Kweekschool en de Middelbare Meisjesschool te Bergen, met belangeloze medewerking van de organist Piet Kee en de sopraan Erna Spoorenberg. Als dirigent zal de heer Corn. Jonker optreden. Het kerkgebouw zal gratis ter beschikking worden gesteld, ter wijl de directeur van de V.B., de heer J. Lakeman, heeft toege zegd, geheel belangeloos voor de verwarming te zullen zorgdra gen. Van hoog tot laag wordt bij de uitvoering van dit concert on baatzuchtige medewerking gege ven. De leerlingen van de Rijks kweekschool en de Middelbare Meisjesschool repeteren met ijver en toewijding, om in het korte tijdsbestek dat hun ter beschik king bleef, het programma, dat bijzonder aantrekkelijk zal zijn, in te studeren. Jeugdige spontaniteit Het is niet alleen dit, wat de leerlingen van de Rijkskweek school voor de getroffenen in de overstroomde gebieden hebben willen doen. Onmiddellijk na de eerste berichten over de waters nood klopten zij bij hun direc teur aan met de vraag: Wat kun nen wij doen? De eerste dag was het niet mogelijk, van dit spon tane aanbod gebruik te maken. Maandag j.l. werden de leerlin gen ingeschakeld bij de geldin zameling. Ook dat was hun nog niet genoeg. Zij vroegen en ver kregen toestemming, de gelden, de zij tot nu toe hebben bijeen- gespaard voor het schoolreisje, ongeveer f 400.te storten in i de kas van het Nationaal Ram- penfonds. Toen kwam de vraag naar vo ren, een concert ten bate van dit fonds te organiseren. Daarover is contact opgenomen met de bur- gemeester, die bevorderd heeft, dat de beide solisten belangloos hun medewerking hebben willen toezeggen. De burgemeester zal die Zaterdag het concert bijwo- nen. Het programma is zo samen gesteld. 'dat het grote publiek 't ongetwijfeld zal appreciëren. Het is eenvoudig, stijlvol en geheel aangepast aan de sfeer, die sinds het begin van de ramp over het land hangt.. De heer Kee opent het pro gramma met orgelmuziek. Daarna volgen het Wilhelmus, Wilt he den nu treden, waarna Erna Spoorenberg haar eigen reper toire brengt, waarvan thans nog niets bekend is. Tenslotte volgen behalve een orgelsolo, een drie tal canons, Ruhe und Litanie (Schubert), Nun ruhen alle Wal- der van Bach, Ave Verum van Mozart, en na een laatste optre den van Erna Spoorenberg, Abide with Me. De toegangsprijzen zijn vast gesteld op f 1,en f 2,50. Te vens zijn er 100 plaatsen van 10 gulden," welke uitsluitend open staan voor degenen, die een bij drage van tien gulden willen be schikbaar stellen. Deze iaatsten kunnen hun kaarten verkrijgen bij de Directie van de Rijks kweekschool (aan de school), bij de heer D.L. Daalder, directeur van de Middelbare Meisjesschool te Bergen en op het kantoor van ons Dagblad, Alkmaar, Ritse voort 52. Wij doen een sterk beroep op de ingezetenen ran Alkmaar en Omstreken dit concert bij te wo nen, om ook op deze wijze de hulpverlening te steunen en ge zamenlijk te> getuigen van het medeleven met de getroffenen en de doden te herdenken VRIJDAG 6 FEBR. BIOSCOPEN: REX: „De dochter van de houtvester". VICTORIA: „Dubbel spel". CINEMA: „Don Camillo". HARMONIE: „The Crimson Pirate". Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar apotheek WannaRit sevoort. Ritsevoort 5 en apotheker mei C. Kamo- huvs. MEDISCHE HULP: Heiloo, Limmen en Aker sloot: (Zaterdag en Zom- dag): Dokter C. A. van Hoolwerff, van Aostastr. 15, tel. 3887. ZATERDAG: Hoog water 12.05 uur. Laag water 6.20 en 18.20 u. Collecte voor cle noodlijdende gebieden WARMENHUIZEN Dinsdag heeft de bovengenoemde collecte in onze gemeente plaats gehad. De dames collectanten wisten in onze gemeente met inbegrip van Krabbendam en Schoorldam de mooie som van ruim 5500 gul den bijeen te brengen. Tevens is er een grote hoeveelheid goede ren bijeengebracht. DOKTERSDIENST Berkhout/Avenhorn: Dokter v. der Linden te Berkhout, telefoon K 2295:264. Rayon West-Friesland: Dokter Barnhoorn te Blokker, telefoon K 2292:533. Dokter Mulder te Midwoud, telefoon K 2291:225. Dokter Pool te Hoogwoud, telef. K 2263:297. 'Advertentie REEDS ONTVANGEN grote sortering MANTELCOSTUMES Alkmaar Derde ronde Biljartkampioenschap WARMENHUIZEN Donder dagavond werd in café Slikker de derde ronde gespeeld om bo vengenoemd kampioenschap. 145 145 16 29 9.06 M. Quant 82 15 5.12 82 16 Jac. Swan 127 127 18 48 7.05 Nic. Pronk 172 142 18 43 7.83 A. Dekker 127 100 26 18 3.84 W. Hoogeboom 208 203 26 90 8.00 G. Sevenhuizen 100 100 20 19 5.00 Tinus Groot 127 118 20 29 5.90 Jan Slikker 145 145 19 25 7.63 A. Dekker 127. 95 19 21 5.00 Gemeenteraad Wieringenneer De gemeenteraad van Wierin germeer heeft gisteravond, in 'n spoedvergadering, met algeméne stemmen besloten f 50.000 be schikbaar te stellen voor adopta- tie. Het verzoek een gemeente te mogen adopteren dergelijke verzoeken worden gericht tot de vereniging van Ned. Gemeenten werd met algemene stemmen genomen. De bevolking van de Wierin germeer weet welk een ramp 'n overstroming kan veroorzaken. Deze wetenschap en ervarins hebben, tot het adoptatie-aan- vraag besluit geleid. De collecte-opbrengst is inmid dels gestegen tot f 94.418,d.i. f 61,per gezin. 50-jarig jubileum DE RIJP. De heer G. Rot herdacht het feit, dat hij vóór 50 jaren in dienst trad bij de Maatschappij tot Bevordering van Handel en Nijverheid, 's Middags werd de jubilaris gehuldigd in het kantoor van de Mij. Deze receptie werd bijgewoond door de commissarissen en oud-com- i missarissen van de Mij., het vol- j tailige college van B. en W., de I gemeentesecretaris D. B. A. Ap- pel en het personeel van de Gasfabriek. Het was jammer, dat Dinsdag 10 Febr. wordt de 4e de initiatiefnemer, de heer P. Visser, bij deze huldiging wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. De directie van de Mij., die T.rATn,»mmTTT-7fi.r t-, - lieer L- Visser, kenschetste de WARMENHUIZEN De jaar- jubilaris als een zeer plichtsge- vergadering van het fanfarecorps trouw persoon die aIlesf voor6de gH' «ver heeft Hij memoreerde ronde in café de Groot gespeeld. Jaarvergadering D.S.V. Groot. Behalve het bestuur waren 23 leden aanwezig. De voorzitter, de heer W. Goudsbloem gaf een overzicht van de activiteiten. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten f2111,42, de uitgaven f1696,40 be droegen. Met een schuld van f800 resteerde een nadelig saldo van f384,98. De kascommissie, be staande uit de heren P. Vlam en M. de Ruiter verklaarde alles in de beste orde te hebben bevon den. De verkiezing van de 2 af tredende bestuursleden, de heren Jac. van Langen en Br. Dekker, leverde tot resultaat op, dat beide beren met algemene stemmen werden herkozen. De voorzitter deelde mee, dat op 29 Juni, de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. wordt deelgenomen aan een concours in de ereafde- ling te Baarn. Burgerlijke Stand WARMENHUIZEN Geboren: Lourentius N. zv N. C. Komen en M, Mosch; ALida M. dv J. W. Dekker en B. Zuijdam; Hendricus S. zv P, Jonker en M. Sikkink; Klaas zv S. Westra en M. Bar- singerhorn; Willem zv W. Lichte en E. Moene; IJda dv IJ. van den Berg en H. v.d. Nautena; Adria- nus W. zv M. A. de Groot en G. M. Glas; Catharina W. 'dv N. Jon ker en L. Schipper; Elisabeth L. dv N. A. Dekker en C. Molenaar. Getrouwd: P. J. Hoedjes 23 j. Amsterdam en L. J. Dekker 24 j. Overleden: N. Mooij 73 j. J. de Graaf 83 j.; J. Dekker 68 j.; C. A. M. Jonker 4 mnd; L. Troost 78 jaar. hoe de hèer Rot als 14-jarige dienst van de Mij. trad. Na 25 jaar dienst volgde hij zijn vader als bedrijfsleider op. Het deed spr. genoegen, dat de verstand houding tussen de directie en 't personeel altijd zeer goed was. Als blijk van grote waardering overhandigde hij de heer Rot een telmachine. Hierop nam burgemeester Da- lenberg het woord en bracht de felicitaties van het gemeente bestuur over. Spr. stelde de ju bilaris ten voorbeeld aan anderen en deed zijn woorden vergezeld gaan van een bloemstuk. De burgemeester zeide verder, dat het hem genoegen deed, dat ook buiten de gemeente de grote verdiensten van de jubilaris ter sprake waren gebracht. Hij deel de dan ook mede, dat het Hare Majesteit de Koningin had be haagd de heer Rot de zilveren medaille in de Orde van Oranje- Nassau te verlenen. Namens het personeel sprak de heer H. de Jong een woord van felicitatie en overhandigde een.: gedenkbord. De heer J. B. Sassen, die na mens het comité uit de burgerij het woord voerde, memoreerde, hoe de jubilaris de inwoners van De Rijp gedurende de laatste oor logsjaren door het stoken van hout(ü) steeds wat gas heeft weten te leveren. Namens de bur gerij bood hij de heer Rot een haard-fauteuil en een bloemstuk aan. De jubilaris zei in zijn dank woord getroffen te zijn door de vele blijken van belangstellingen waardering. 94.418 gulden in de Wieringermeer In de Wieringermeer heeft men een bedrag van f 94.48 bij eengebracht, dit is bijna f 13. per inwoner en f 61.per gezin. adopteert Gemeente schenkt f 25.000 BEEMSTER In een spoed eisende raadsvergadering her dacht burgemeester Pesman in zeer gevoelvolle woorden de slachtoffers van de enorme ramp, die ons land heeft getroffen. Alles wat zij met noeste arbeid hadden verkregen en hun naasten, die hun zo lief waren, zagen zij in één rampzalige nacht van hen weggerukt. Ontzaglijk groot is het leed dat deze natuurramp te weeg bracht en de burgemeester riep Gods hulp en steun in voor de zo zwaar getroffen landgeno ten. Voorgesteld werd de gemeente Rilland Bath te adopteren. Men had voor de adoptie een willekeu rige plaats in Zeeland gekozen. Met Rilland Bath had men echter wel eens contact gehad, doordat een der ambtenaren daar heen is getrokken. Bovendien werd voorgesteld f25.000 uit het reservefonds van de gemeente te trekken en dit bedrag beschikbaar te stellen voor het Nationaal Rampenfonds. De gemeenteraad ging met beide voorstellen accoord. 4.067,95 in cle Rijp DE RIJP Na de groot scheepse inzameling van kleding, dekking en schoeisel, hebben de inwoners van deze gemeente bij een huis aan huis collecte een bedrag van f 4.067,95 bijeenge- bracht. In dit bedrag zijn de vol- gende bijdragen van verenigin gen enz. begrepen: Rijper IJs club: f 100.Kaartclub Twint: f 100.Fonds Erven Lakeman: f 100.Fonds Erven Kos: f 100.- Kunst na Arbeid: f 25.K.V.P.: f 50.Leesgezelschap: f 25. Rijper Ziekenfonds: f 50.Vrij willige Brandweer: f 50. Voorts verzoekt men ons mede te delen, dat verdere bijdragen ter gemeente-secretarie kunnen worden bezorgd, vanwaar zij ge zamenlijk zullen worden overge maakt aan het Nationaal Ram penfonds. EGMOND-BINNEN De af deling van het Rode Kruis voor Egmonds-Binnen en Egmond aan den Hoef maakt bekend, dat zij, die: 1. kinderen of volwassenen blijvend of tijdelijk willen opne men; 2. voor vee stalling hebben; 3. veevoeder beschikbaar heb ben; 4. zorg willen dragen voor het: vervoer van rode-kruis-goederen, j zich kunnen opgeven bij de na volgende adressen: Te Egmond-Binnen bij dhr. C. Valtus, Abdijlaan 98, tel. 332; en dhr. P. Mooij, Abdij laan 56, tel. no. 305; Te Egmond aan den Hoef. bij Mevr. Plug, Slotweg 375, tel. 447 en dhr. P. Simons, Julianaweg, j tel. 496, en bii mej. A. Luijckx, p.a. dhr. H. Franse. Herenweg, I alhier. I Wat Eginond-Biimen deed EGMOND-BINNEN Voor het Rampenfonds werd een bedrag van 5553,50 bijeengebracht. Acht ton goederen werd bijeengebracht en meteen gesorteerd, zodat ze onmiddellijk in de Rotterdamse Ahoy-hal in distributie konden worden gebracht. Candidaatsexamen rechten EGMOND/BINNEN Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot de hr. J. J. Bommer Pzn. voor het can didaatsexamen rechten. Burgerlijke stand EGMOND-BINNEN Geboren Catharina A. dv J. J. Louwe en A. A. Blom; Klasina T. dv J. A. van Duin en KI. Metselaar; Ro nald H. M. zv P. H. Ranzijn en G.M. Hoogervorst; Marcellus M. zv J. Hopman en J. Cl. Bakkum; Margaretha P. M. dv H. A. Zo merdijk en J.A. Liefting; Adriana G. M. dv M. N, M. Blomert 'en M. .T. Berkel; Johannes C. M, zv J, P. C. Schuit en E. A. Orij; Arnoldus P. T. zv C. A. de Raadt en L. M Liefting; Johanna T. dv J. den Houdijker en J. Kraakman Johanna A. H. dv A. van de Reep en B. Insing; Thimotheus P. M. zv O. de Haan en A. A. Groen. Overleden: T, A. Zuurbier 4 mnd; E. M. Kraakman 1 jaar. Ondertrouwd: G. Duinmeijer en M. Zentveld. PURMEREND Geboren: Eli sabeth M. J. dv J. G. van Beers en T. M Huisman; Cornells N. J. zv C. J. N. Nooy en M. M. Visser; Cornelia L M. dv H. Runderkamp en E. Tol; Marianna dv C. Jong- kees en D. M. Landman; Adria- nus F. H. zv H. Rikkers en G. A. M. Kouwenhoven; René zv J. Klok en S. Pereboom. Overleden: C. Teerhuis 71 j. echtgenoot van G. Teerhuis, Mar ken; K. Ossebaar 54 j. echtgenoot van B. Zijp, Beemster; G. Ent, 63 j. geh. gew. met N. Berger, Edam: D. Siemons 59 j. echtge noot van T. Fontijn. Purmerend. Brandweer naar getroffen gebieden EGMOND/HOEF De brand weerauto met de 'heren Fr. Nieu- wenhuizen,, E. Kareis Jz.. J. Modder en H. Schuit is gister morgen vertrokken naar het ge teisterde gebied, teneinde aldaar deel te nemen aan de herstel werkzaamheden, bestaande on der meer uit het leegpompen van ondergelopen kelders. Voor regel matige aflossing van deze groep zal worden zorggedragen. Deze actie vormt een onderdeel van een grotere, uitgaande van de kring Alkmaar. Oogstdaukdag L.T.B. HEERHUGOWAARD-NOORD Donderdag 12 Febr. a.s. zal de LTB. afdeling Heerhugowaard- Noord haar jaarlijkse oogstdank- dag houden. De dag zal geopend worden met" een gezongen H, Mis in de parochiekerk om des mor gens 8.15 uur met algemene H. Communie der j&ien. Na de H. Mis*5a'. in zaal Blee- ker een gezamenlijk ontbijt wor den gehouden, waarna de jaar vergadering een aanvang zal ne men. De agenda vermeld behal ve de bestuursverkiezing geen uitermate bijzondere punten. Puzzlerit HEERHUGOWAARD-NOORD De M.C „Huyghenwaert" besloot in haar j.l. vergadering met de toer- en sportcommissie dezer vereniging om op 15 Febr. a.s. 'n winterpuzzlerit te organiseren, welker opbrengst, zonder aftrek van kosten, geheel ten bate zal komen van het Nationaal Ram penfonds. De start zal plaats vin den om 1 uur namiddags vanaf het clublokaal ,.de Koffiemolen te Heerhugowaard-Noord. Het in schrijfgeld bedraagt minimaal f 1,50. Iedere deelnemer zal gra tis koffie worden verstrekt. Gezien het zeer sympathieke doel mogen wij de .motorrijders uit Heerhugowaard en omgeving opwekken aan deze rit deel te nemen. Benoemd HEERHUGOWAARD-NOORD Onze plaatsgenoot, de heer C. A. Groen, thans werkzaam op de gemeente-secretarie der gemeen te Langedijk te Noord-Soharwou- de, is door B en W der gemeente Oude Niedorp benoemd tot 2e ambtenaar ter gemeente-secreta rie aldaar. De benoeming gaat in op 16 Febr. 1953, Burgerlijke Stand GRAFT. Geboren: Gertrudis Maria. d. v. N. Besseling en A. P. Spanjaart; Adrianus. z. v. P. J. Bijvoet en M. J. A. Duijn. Ondertrouwd: Engelbert Jo hannes Beumer en Tecla Roelof- sen. Gehuwd: Adam Johannes de Boer en Maria Wilhelmina The- resia Mul. Overleden: Grietje Oud, 38 iaar. wed. van P. Hartog: Trijn tje Bakker, 67 jaar. echtg. van H. Witte: Grietje Koppen. 83 jaar. wed. van A. Kos. Kinderuitzending ZIJPE Het bestuur van de afdeling „Zijpe" van de Vereni ging Katholieke Kinderuitzen ding in het bisdom Haarlem kan met voldoening terugzien op zijn werk in het afgelopen jaar. Niet minder dan 7 kinderen werden gedurende een bepaald aantal weken naar koloniehuizen uitge zonden. Ontslagaanvrage na 50 dienstjaren ZIJPE De heer W. Blaauw heeft met ingang van 1 Mei a.s. ontslag gevraagd als directeuv der algemene begraafplaats te Sint Maartensbrug. De hr. Blaauw zal deze functie op genoemde dag 50 jareji hebben vervuld. Wel een grote bijzonderheid. Siem Stoop overleden TUITJEHORN. De keeper van het tweede elftal van Hol- landia T.. Siem Stoop, is gisteren overleden. Weekoverzicht Langedijker veilingen BROEK OP LANGENDIJK, Febr. Aangezien wordt aai genomen, dat door de watersnood driekwart van de uienvoorraad van ons land verloren is gegaan, was het te voorzien, dat de uien- prijzen hierop zouden reageren. De prijs voor exportuien steeg binnen enkele dagen van 28 tot boven de 40 cent per kg. Ver wacht wordt, dat men aan deze overwinst een bestemming zal geven, die bijdraagt tot leniging 'van de nood in de geteisterde ge bieden. Overigens was de stem ming aan de koolveilingen wei nig beter. De aanvoeren liepen op, tengevolge waarvan ook de doordraai in omvang toenam. Vooral de grotere maten kool wa ren niet te verkopen, uitgezon derd zakkenkool voor Engeland. Kleine gele kool ging goed van de hand, de topnotering lag deze week voor het eerst boven de tien cent. De hoogste notering voor rode kool was 12.40, die voor witte kool 8.10. Groene kool was meer gevraagd, het aanbod liep evenwel terug. De prijs trok zo doende iets aan en de hoogste markt kwam boven twintig cent te liggen. Bietenprijzen hoege naamd onveranderd. Peen prac- tisch niet aangevoerd. De prijzen van witlof lagen tussen de 45 en 55 cent. STEEDS CRESCENDO 2 Febr. f13.729,86 3 Febr. f 14.087,18 4 Febr. f 16.089,41 5 Febr. f 18.112,10 (Advertentie) Hebt Gij ook al rheumatiek Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheuinatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akkers Kloosterbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep in de weef sels doordringen, voelt U, hoe een heer lijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit ideale wrijfmiddel be zit. Niet voor nieis zegt men: Akker's Kloosterbalsem„Geen goud zo goed". Totaal f 62.018,55 Het gaat tot dusver steeds crescendo met de lijstcollecte in Alkmaar; gisteren kwamen ca 70 lijsten binnen met een bedrag van ruim f18.000. Het ziet er zo naar uit, dat Alkmaar de Hon derdduizend vol zal maken. Merk waardig was gisteren, dat ver schillende ingezetenen spontaan aan het hoofdkwartier van het plaatselijk Rampenfonds in Het Wapen van Heemskerk een bij drage of nóg een bijdrage kwa men brengen. Onder de giften, die gisteren binnenkwamen, was er een van het gezamenlijk personeel van de da. Eckman van fl.730,95; voorts een bedrag aan overwerk van het personeel van Jac. Met's automo bielbedrijven, verdubbeld door de directie tot een bedrag van fl.432,50. Van de Kweekschool alhier kwam een bedrag van f489,25 binnen, aanvankelijk be stemd voor een schoolreisje. Ten slotte was er het exploitatie overschot van de Midza, welke in de dertiger jaren alhier werd ge houden: f500. Nog 'n zeventig lijsten moeten binnenkomen. Zullen die de hon derdduizend vol maken? In ieder geval wordt de geldinzameling vanavond nog niet gesloten. Het Rampenfondsbureau houdt nog zitting: Zaterdag 7 Febr. van 2 tot 5 uur en Maandagavond van 7 tot 10 uur. En zo nodig komt er nog wel een gelegenheid, om de laatste bijdragen te bezorgen. De honderdduizend moet vol. De jaarlijkse uitdeling van de Burger IJsclub, die op 14 Febru ari zou nlaats vinden, is afgelast er. het bestuur van de Burger IJsclub heeft 500.toegezegd voor het Rampenfonds. De afdeling Frieseweg van de Vereniging van Volkstuinders heeft 75.— voor het Rampen fonds gestort. „Turnhist" speelt voor Nationaal Rampenfonds ALKMAAR De Gymnastiek vereniging „Turnlust" heeft be sloten, ten bate van het Nationaal Rampenfonds een reprise te ge ven van de gymnastiekuitvoe- ring van 31 Januari j.l. Deze avond zal Maandag a.s. worden gehouden. Men kan zich hiervoor dagelijks tussen 11 en 3 uur van kaarten voorzien aan Het Gulden Vlies, waar deze uitvoering zal plaats vinden. Er zijn plaatsen van fl.50, f2.en f2.50. Van alle kanten is gratis medewerking toegezegd. De heer Mooy heeft zijn zaal gratis beschikbaar ge steld. Het orkest van Tony Wil- lemsen zal de muzikale omlijsting gratis verzorgen. De Nationale Revue te Amsterdam heeft de dé cors en de costumes om niet be schikbaar gesteld. Dit geldt te vens voor de verlichtingsartike len van de heer Scharlewi en de medewerking van het Cabaret gezelschap „De Lachspiegel". Hoe meer' publiek, hoe groter het be drag zal zijn, dat aan het Natio naal Rampenfonds kan worden afgedragen. Het verdient dus zon der meer aanbeveling, deze avond bij te wonen. Feestavond K.J.B. Dominicuspar. afgelast ALKMAAR Ons bericht in onze editie van gisteren omtrent de afdelingsmis.- die zoals abu sievelijk werd vermeld, op 15 Febr. zou worden opgedragen, geldt niet voor de Kaiottersbe- weging. doch voor de Katholie ke Jongeren Beweging van de St. Dominicusparochie. De K.J.B. in deze parochie deelt dus mede. dat de feeste lijke ouderavond, die anders op 11 Febr. a.s. zou worden gehou den. is afgelast en dat de zgn. afdelingsmis tot intentie van de slachtoffers en de overlevende getroffenen in de overstroomde gebieden. Zondag a.s. 8 Febr. om half acht zal worden gecele breerd. Voor getroffen gebieden ALKMAAR Ook gisteren zijn weer van alle kanten de bijdra gen voor het Nationaal Rampen fonds binnengekomen. Het bestuur van de Volkstuin ders. afd. Frieseweg te Alkmaar stelde f 75.beschikbaar. De Woensdag in het Murmelli- us Gymnasium gehouden inza meling leverde f 117.20 op. Een kaartclub stortte spontaan f 13.terwijl van de Alkmaai-- se Kegelbond reeds zes clubs hun club- of feestkas hebben om gekeerd, zodat, met een door de Bond ter beschikking gesteld be drag, tot nu toe vrij kwam f 695.—. De uitdeling van de Burger IJsclub gaat deze keer niet door. In de plaats daarvan zal een be drag van f 500.aan het Na tionaal Rampenfonds ter beschik king komen. Dierenbescherming ALKMAAR Zwervend is op de Bierkade te Alkmaar aange troffen een grote donkere her dershond (zeer goed verzorgd, teef) In de omgeving van de Me- tiusstraat zwerft 'n klein zwart bruin hondje. Adres: Inspecteur C Verwer. Zaagmolenstraat 36 Burgemeester van Bath komt niet ALKMAAR In verband met de tijdsomstandigheden gaat de receptie ten sfcadhuize op Vrij dag 6 Febr. a.s. niet door. Het bezoek aan Alkmaar van de Mayor van Bath, de Town- clerk en hunne dames is voorlo pig uitgesteld. Kegeleoncours uitgesteld Het bestuur van de Alkmaarse Kegelbond heeft besloten, om 't concours, dat van 8 t.e.m. 15 Fe bruari zou worden gehouden, 'n week uit te stellen, in verband met de nood, waarin een deel van ons volk verkeert. De wed strijden vinden nu plaats in de week van 15 t.e.m. 22 Februari. Kosteloze inenting tegen pokken ALKMAAR De burgemees ter van Alkmaar brengt ter al gemene kennis, dat de kosteloze inenting tegen pokken zal wor den hervat m.i.v. Maandag 9 Februari a.s. 3 uur n.m. in het Centraal Ziekenhuis alhier de burgemeester voornoemd, WYTEMA Hout voor fa. Conijn ALKMAAR Aan de Noorder kade ligt de Zweedse kustvaar der Limfjord, met een lading boomstammen voor de Fa. Co nijn. Het hout is afkomstig van Zweden. W eersverivachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt. geldig van Vrijdagavond tot Zaterdag avond. VORST Wisselende bewolking met enkele sneeuwbuien. Zwakke tot matige noord-oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. t Advertentie; Verdrijf de periodieke pijnen |?en dat lome, lusteloze gevoeM fl. direct en afdoend met een paarj DODENLIJST TER INZAGE AAN ONZE BUREAUX Vanaf heden liggen aan de bureaux van het Nederlandse Rode Kruis en ook aan de bu reaux van de Noorderpers de lijsten ter inzage met de na men van de slachtoffers van de rampvloed, die Nederland heeft getroffen. Het Neder landse Rode Kruis zal van tijd tot tijd nieuwe lijsten ver strekken. De eerste lijst bevat de namen van honderd slacht offers. Deze namen worden echter gegeven onder het voor behoud, dat wijzigingen nog mogelijk zijn. R.K. Aannemers Patroonsbond ALKMAAR In een huishou delijke vergadering van de R.K. Aannemers-Patroonsbond werd de heer L. Schilder benoemd tot voorzitter in de plaats van de heer A. Buur, die deze 12 jaar had vervuld. Aan de heer Buur werd een bedrag van f100 over handigd voor de Bejaardensocie- teit voor Katholieken alhier, waarvan de heer Buur voorzitter is geworden. Het bestuur ontving een cre- diet van f2000.voor het Ram penfonds, waarvan f1000.in reserve wordt gehouden voor eventuele bijzondere gevallen. De heer Buur. die geruime tijd voorzitter was. werd tot bijzon der ere-voorzitter van de bond benoemd: ook zijn echtgenote deelde in de hulde en mocht een afscheidsgeschenk in ont vangst nemen. De vergadering had overigens slechts een huishoudelijk karak ter: het feestelijke gedeelte werd in verband met de ramp in zuid west-Nederland ditmaal achter wege gelaten Ingebroken? ALKMAAR Een gebroken ruit van het gemeenschappelijk administratiekantoor van de Uit voering van de Werkloosheidswet aan de Nieuwlandersingel heeft het vermoeden doen ontstaan, dat er in de nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken. Er werd echter niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. Schaakmeesters treden in September aan De Zwitserse Schaakbond heeft besloten da1 de wedstrijden van het candidatentournooi voor het wereldkampioenschap, waarvan de organisatie aan Zwitserland is toevertrouwd, in September en October a.s. te Zuerich en te Neuhausen zullen worden ge speeld. Deelnemers aan. dit tournooi zijn zoals bekend Bolesla.vsky, Bronstein. Gelier, Keres, Kotov, Petrosyan, Smyslov, Averbach en Taimanov' (Rusland), Najdorf, (Are.), Reshevsky (Ver. St.) en dr. Max Euwe (Ned.) De winnaar speelt later tegen Botwinnik (Rusland), de huidige wereldkampioen, een wedstrijd met de titel als inzet. NAMENLIJST SLACHTOFFERS Voor de ingezetenen van Ber gen. Warmenhuizen. Schoorl en Koedijk is de eerste officiële liist van het Nederlandse Rode Kruis van de namen van de slacht offers van de watersnood op het secretariaat van de gemeente huizen ter inzage gelegd. Zo spoedig mogelijk volgen de aan vullende liisten. Volgens bericht van Sehevenin- gen Radio is de reddingboot „Do- rus Rijkers" uit Den Helder, die deelneemt aan het reddingswerk in Zeeland, op de strekdam bij Zierikzee gelopen. Het bootje zit 300 meter ver op de strekdam. Een motorboot van het kabelschip „De Poolster" heeft getracht de reddingboot uit zijn oenarde po sitie te bevrijden. Dit is niet ge lukt tengevolge van de sterke ebstroom. Er is thans om sleep boothulp verzocht. ALKMAAR KAN WEER HELPEN ALKMAAR Op initiatief van de wethouder van onder wijs, zal in Alkmaar 'n actie begonnen worden, ter inza meling van speelgoed voor de jeugd in de betrokken ge bieden. Deze inzameling zal geschieden via de scholen, vanwaar het speelgoed aan de gemeentelijke instanties zal wordèn afgedragen, om vervolgens doorgezonden te worden naar het Rode Kruis, dat voor distributie zal zorg dragen. De ouders worden opgewekt om deze actie te steunen, door hun kinderen zoveel mogelijk vooral bruikbaar speelgoed mee te geven. Van alles is wel kom: speelgoed, maar ook leesboeken, kleurboeken, enz. MILITAIREN STELLEN VOOR: Extra vergoeding voor Rampenfonds De afdeling Genie van de S.R.O.G. te Soesterberg heeft voorgesteld, dat de militairen werkzaam in het rampgebied, die per dag een gulden extra krijgen, dit bedrag afstaan aan het Rampenfonds. Utrechts Domhotel aangekocht Naar wij vernemen, heeft de N.V. Hotelexploitatie „Terminus" te Den Haag-Utrecht, aangekocht het Domhotel op de Catharine- singel bij het Utrechts Centraal station. De voor dezer dagen aan gekondigde veiling van het Dom_ hotel gaat derhalve niet door. De nieuwe directeur de heer C. Lar. rewijn. heeft de bedoeling nog dit jaar het Domhotel te moder niseren en het interieur te ver beteren. Scheepsberichten ROTTERDAM, 5 Febr. Aals- dijk R'dam/New York 5 Febr. van Hamburg; Argos Middellandse Zee/A'dam 5 Febr. Bizerta gepass; Blijdendijk New York/R'dam 5 Febr. ca. 18.00 uur te R'dam ver wacht; Cronenburgih IJmuiden/ Bilbao 5 Febr. te Gent verw.; Diemerdijk Vancouver/R'dam 7 Febr. n.m. te Antwerpen verw.; Elmina A'dam/W. Afrika 5 Febr. van Takoradi naar Freetown; Rijndam New York/R'dam 5 Febr. te Cobh; Fairsea Sydney/ A'dam 4 Febr. 120 mijl O. Malta; Rijndam New York/R'dam 4 Febr. 380 mijl W. Cp Clear/Cobh; Zuiderkruis Kaapstad/A'dam pass. 4 Febr. ten W. van Freetown; Eemdijk R'dam/Golf van Mexico 4 Febr. van Havanna/Vera Cruz; Johan van Oldenbarnevelt A'dam Tj. Priok pass. 5 Febr. Malta/ Pt Said: Nieuw Amsterdam 5 Febr. van Cristobal te Havanna; Slamat R'dam/Indonesië 4 Febr. 17.00 uur van Zeebrugge/Port Said; Waterland A'dam/Buenos Aires 5 Febr. te St. Vincent CV verw. MARKT en BEURS KAASMARKT ALKMAAR ALKMAAR. 6 Feb. 2 sta pels boerenkaas van 1000 kg 1.90. Voorlopige beursnotering fa- briekskaas 1.90. Handel stug. LANGEDIJK, 6 Febr. 6000 kg rode kool I 79,20; II 7,20 7,30; 35.000 kg gele kool I 6,50— 12,10; II 6,50—7,90; 10.000 kg gr. kool 27,90—29,30; 45.000 kg D. witte 6—8,10; 17.000 'kg uien 41,40 47,60; grof 43,6045,40; drieling 48,905>1; 650 kg spru ten 4152 700-kg witlof I 52—56; II 37—43. GROOTEBROEK 5 Febr. 14.000 kg. Uien, grof 39.50— 43.10: middel 47.40—49.60: drieL 44.90—47.00: nep 42.90; 1.000 kg. Peen B 13.40; C 10.90; 1.200 kg. Rodekool 7.1010.20; 2.500 kg. Gelekool 7.70—9.70; 8.D00 kg. Groene kool afw. 15.4020.90.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2