OVERSTROOMDE GEBIED IN BEELD Vrijdag 6 Februari 1953 3 Groot is hei leea, ontzaglik oe eilenae, aie in de overstroomde gebieden heerst. Niet te peilei zijn de angst, de verslagenheid, de apathie, die de mensen daar heeft bevangen- Er zijn er, die een etmaal, op de ellebogen gesteund, aan een balk hebben gehangen tot zij werden ver lost, er zijn er, die reeds dagen op daken en in bomen zitten en alle bewustzijn hebben verloren, niet meer beseffen, dat er hulp in de verte komt opdagen. De hulp is soms zo moeilijk te geven. Vele rubberboten zijn op prikkeldraad gestoten en lek geslagen, andere zijn bij de droppings uit helicopters afgedreven, vletten konden op de woe lende wateren niet worden gebruikt. Zij sloegen om. Maar hier en daar haalden de rubberboten het, zoals (op de eerste foto) bij 's Gravendeel.Grote rubbervlotten die bestand waren tegen de woedende baren. En zij, die het nog beseften, waren dolgelukkig te worden gered. r-Er js een 69-jarige man ge weest, die in zijn handen klap te, toen hij weer vaste grond onder de voeten had, er zijn er, die juichen, er zijn er ook, die stil zijn en hun vaak luttele bezit stevig vasthouden. De vader op de foto is van alles beroofd, maar getroost door het behoud van zijn kostbaar ste bezit: de kleine meid D Met reeds eerder gebruikte parachutes heeft men dit droge stuk grond in Zierikzee aigebakend en wordt nu gebruikt als Rotterdam gearriveerd. Enkele vluchtelingen worden door behulp- N t. K droppingsplaats (Luchtfoto) zame handen bi| hun debarkatie geholpen De evacuatie-centra hebben een stroom van vluchtelingen te verwerken. Eei tafereeltje van enkele U.V.V -dames, die de Evenals .n Nederiana, neett he: noodweer ook tngelana getefs- verzorging van de babies op zich hebben genomen. ierd. Grote delen land staan onder water. Het dodenaantal heeft de 150 bereikt. Hier een overzicht van Jaywick bij Clacton.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2