LANDSMEERSE KRONIEK Burgerlijke Stand NOG EEN WEEK SENSATIONELE WITTEWEEK- AANBIEDINGEN <jcnkhp^ Predikbeurten MACK0R Vrijdag 6 Feb'ruari 1953 Landsmeer. In navolging van vele plaat sen in Nederland zal voor het eerst in ons gewest een avnateur-solistenavond worden georganiseerd, waaraan kan wor- cien deelgenomen door een ieder, die meent iets op muzikaal-, vocaal- o£ de clamatorisch gebied te presteren. Ook duo's en trio's, ensembles en bands kunnen hieraan meedoen. De organisatie is in handen van de heer A. A. Oort, mu- zièkpaedagoog hier ter plaatse. Voor alle gewenste inlichtingen en inschrijvingen kan men zich tot hem wenden: Zuideinde 157, Landsmeer. Als bijzonderheid kan nog worden ver meld, dat het publiek als jury zal fun geren en zo daadwerkelijk haar mening 'kan onderschrijven. Gehoopt wordt, dat zeer velen uit Wa terland, Amsterdam, Purmerend en Gost- liuizen zullen inschrijven en zo de kam pioenen van dit gewest aangewezen zul len kunnen worden. De wedstrijd zal wor den gehouden op Zaterdag 21 Maart in de zaal Robinson te Landsmeer. Juist nu in deze tijd iedereen van zeer nabij te weten komt hoeveel slachtoffers het water kan maken, nu het aantal on gelukken op de weg met de dag groeit, is 't misschien voor een ieder van belang, te weten, dat de E.H.B.O. hedenavond een film belegt in de zaal Robinson, Dorps straat 6, Landsmeer, waar U kunt horen en zien, hoe op deskundige wijze hulp kan worden verleend, in afwachting van de komst van de dokter. De toegang :s ge heel vrij voor dames en heren boven 17 3 aar. Maandagavond zal de afdeling van de Bond voor Plattelandsvrouwen een bij eenkomst organiseren in de zaal Robin son. Naast een film over kinderbescher ming zal de heer J. van Ruiven uit Oost- zaan zijn medewerking aan deze avond geven, door voor te dragen het bekende „Drooxnkoninkj e". Bij de Rijkspolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende voorwerpen: een wollen dameswant (bruin met groen en geel); een paar rose kinder wantjes; een paar grijze kinderwantjes; een paar groen met bruine kinderwantjes; een Toneelavond voor Bond van Staatspensionnering Oosthuizen. De afdeling Oosthuizen van de Bond voor Staatspensionnering organi seerde Zaterdagavond een propaganda- avond in de zaal van de heer Kaan, welke avond zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. Nadat de voorzitter, de heer J. Vroom, een kort welkomstwoord had gesproken, deelde hij mede, dat het ledental van de afdeling was gestegen van 290 op 310, maar dat men graag ho gerop en het aantal van 400 wil behalen. In dit verband deed de heer Vroom een dringend beroep op de jeugd zich in te zetten voor de strijd voor een premievrij staatspensioen. Het woord was hierna aan de heer V. Visser, die in een enthousiast betoog de strijd van de Bond voor Staats pensionnering nader uiteen zette, daarbij betogende, dat de bond de laatste tijd steun van andere bonden en corporaties heeft gekregen, die zich allen met het probleem van de oudedags-voorziening zijn gaan bezig houden. Door de toneelvereniging „Voorwaarts" werd hierna het driebedrijvige spel De Zondaar van J. H. Penning opgevoerd. Evenals eerder gaven de Purmerenders ook thans weer een uitstekende uitbeel ding van dit spel en hadden zij na afloop een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. lichtbruine gebreide handschoen; een lichtbruine damesceintuur; een blauwe want; een bruine damesceintuur; een paar herenwanten (veulen); een blauwe alpi nomuts en een leren motovtas met pro viand. CONCERT UITGESTELD Den Up. In verband met de grote ramp die ons land heeft getroffen, heeft het bestuur van het fanfarecorps ,,De Een dracht" besloten, haar vastgesteld concert op Zondag 8 Februari tot later datum uit te stellen. Ruiters komen in Beemster Deemster. In de Zaterdagmiddag te Alkmaar gehouden vergadering van de Noordhollandse Bond van de Koninklijke Federatie van landelijke rijverenigingen, werd onze plaatsgenoot, de heer J. C. Schuijtemaker, secretaris van de L.R. „De Beemster Ruiters", tot bestuurslid geko zen. Voorts werd besloten, dat de provin ciale kampioenschappen wederom te1 Middenbeemster zullen worden gehouden en wel op 30 Juli. ILPENDAMIUERTJES ïlpendam. Ook de fanfarecorpsen Vol harding en WIK hebben op advies van de autoriteiten besloten, hun avonden deze week niet door te laten gaan. Deze week zijn weer vijf bleekneusjes uit ons dorp op kosten van het Centraal Genootschap naar Ellecom vertrokken, om daar een betere gezondheid op te doen; een knaapje reisde naar Nunspeet met hetzelfde doel, maar voor een nog langer verblijf aldaar, De Bond voor Staatspensionnering hield haar jaarvergadering onder leiding van de heer Visser. Herkogen werd de secre taris, de heer Van Haastrigt. Bésloten werd in Maart een propaganda-avond te houden, waarvoor de toneelvereniging Voorwaarts haar medewerking heeft toe gezegd. Familiedrukwerk Ook voor U is het adres: NOOY'S DRUKKERIJ Purmerend, Telefoon 635 AMSTERDAM-NOORD Geboren: Paulina Anna Maria, d.v. Al- bertus W. de Berk en Anna M. Wisman, Vlielandstr. 19; Helga, d.v. Jacobus H. van Voorst en Elisabeth M. J. Delvoix, Meeuwenlaan 331; Christina Maria Rita, d.v. I-Iendricus van Gulik en Cornelia C. van Thienen, Leeuwerikstr. 72; Henricus Johannes, z.v. Nieolaas J. Latjes en Neel-' tje van Tiel, Waddenweg 73hs; Jacobus, z.v. Jacobus Eissens en Adriana J. Bos, Wognumerstr. 92; Philippus Coenraad, z.v. Jacob van Loenen en Helena Bor, Watergangseweg 24; Jacobus Willem, z.v. Ferdinandus H. Kulderij en Gerda J. Streek, Enkhuizerstr. 22. Ondertrouwd: Jacob Kiefer, 23 j., Plu- vierstr. llbov en Eva J. Twisterling, 21 j., Pluvierstr. llbov; Jan Buter, 21 j., Monnikendam, Bloemendaalstr. 5 en Wxl- helmina D. A. van der Biezen, 21 j., Sehiermonnikoogstr. 7hs; Jacob Willekes, 27 j„ Stationsplein 33, Weesp en Alberta W. Kamphuis, 25 j., Medemblikstr. 46hs; Jan Kuïjer, 23 j., Weverstr. 8, Arnhem en Maria von Pickartz, 25 j., Texelweg 37hs; Johannes L. van Velzen, 30 j., Beemster- str. 69hs en Dina Voskuijl, 20 j., Lumeij- str. 181; Adolf Kremcr, 23 j„ Sysjesstr. 24bov en Janna P. H. Mannak, 23 j., Laanwcg lObov. Getrouwd: H. Bas en C. den Hertog; W. de Bock en J. H. P. de Brueijs; J. T. W. Metzelaar en W. Kroon; N. Pruis en G. W. Valkhof; C. P. Hereijgers en E. H. Busso; G. Bismeijer en A. F. van Petten; J. Balke en S. Porsius; G. Wolfs en H. Ellerbrak. Overleden: Adriana Alberta Spelt, 27 j., ongeh., Ilolysloot C 5hs. BEEMSTER Getrouwd: Jannes Prent, 25 jte Pur merend en Marijtje Koelemay, 24 j. BROEK IN WATERLAND Ondertrouwd: Ernst Meij, 26 j. en Sijtje Laf argue, 23 j. EDAM—VOLENDAM Geboren: Alida Anthonia, d. v. Jan van Vlaanderen en Stijntje Buijs, Groenland 20; Elisabeth Catharina, d. v. Evert Teu- nis Pieter Posdijk en Aaltje Lammes, Ge- vangenpoortsteeg 18; Helena Cornelia Johanna, d. v. Jan Dal en Helena van Zwam, Voorhaven 87; Elisabeth Anna Zie prize etalages, en doe Uw keus uit de tientallen koopjes maak er (vlug) gebruik van, de voorraad van sommige artikelen is nog beperkt MEEUWENLAAN 321 HAGEDOORNWEG 65 MERCURIUSPLEIN 10-12 Maria, d. v. Hendrik Koning en Antje Schilder, Prinses Margrietstraat 4; Ma ria Christina Margaret ha, d. v. Job Kes en Maria Christina Bond, Pr. Bernhard- laan 11; Petrus Maria, z. v. Albert Plat en Elisabeth Pooijer, Zuideinde 95; Fre- derikus Ignatius Maria, z. v. Thames Veerman en Alida Johanna Bootsman, Bootsmansteeg 3; Maria Moneta, d. v. Evert Sier en Elisabeth Bont, Meergracht 20; Wolmoed Maria Angela, d. v. Cornelis Schilder en Elisabeth Kwak man, Prinses Beatrixstraat 8; Divera Anna Maria, d. v. Jan Kwakman en Neel- tje Veerman, Julianaweg 27; Johannes Maria, z. v. Jan Veerman en Geertje Smit, Prinses Beatrixstraat 18; Jacobus Maria, z. v. Pieter Karregat en Eva de Lange, Noordeinde 29; Simon Maria, z. v. Jacob Mol en Trijntje Bond, Prinses Bea trixstraat 10. Getrouwd: Jan Veerman, 24 j., Zuid einde 32 en Grietje Schokker, 22 j., Vis sersstraat 12; Cornelis Haasnoot, 28 j., Ventersgracht 2 en Rieka Dijk, 30 j., Baarsjesweg 286 III. Amsterdam. Overleden: Matthijs Karhof, 30 j.; Aaf- je Tol, 59 j., echtg. v. Jacob Bond; ÏLPENDAM Geboren: Cornelis, z. v. S .de Boer en T. Kool. Getrouwd: Antoon Johannes Reinold, 23 j .en Geertruida Klaver, 27 j. i LANDSMEER Geboren: Theadora Christina, d. v. T. C. van Wel en J. Bergman, Zuid 163; Ma rianne, d. v. C. Akkerman en S. Bruijn, Raadhuisstraat 4; Anton ie, z. v. H. A. Kraamer en W. Hotting, Zuid 232. Getrouwd: Jan de Boer. 24 j. en Ger- ritje Anna Christina Nictsman, 20 j.; Jo nas Zacarias Anakotta, 26 j. en Hanz van Waard, 20 j. MARKEN Overleden: C. Teerhuis, 71 j., echtgen. v. G. Teerhuis. MONNIKENDAM Ondertrouwd: Ernst Meij, 26 j. en Sijtje Lafargue, 23 j. Getrouwd: Ariaan Zondervan, 25 j. en Trijntje Posch, 22 j. Overleden: Hermanus Marie Brande- hof, 61 j. OOSTZAAN Geboren: Dirk Jan, z. v. A. C. Kok en D. G. Meyn; Dirk, z. v. P .Keyzer en G. Klok; Robert ,z. v. P. J. M. Arnold en E. Reurts. Overleden: v. G. Taams. Albert Taams, 68 j., wed. PURMEREND Geboren: Elisabeth Maria Janny, d. v. Johannes Gerardus van Beers en Trijntje Maaike Huisman;. Cornelis Nieolaas Jo hannes z.v. Cornelis Johannes Nieolaas Nóoy en Margaretha Maria Visser; Cor nelia Louisa Maria d.v. Hendrik Runder kamp en Elberg Tol te Edam; Marianna d.v. C. Jongkees en Dina Margaretha Landman; Adrianus Franciskus Hermen z.v. Hendrik Rikkers en Gerarda Aleida Maria Kouwenhoven te Edam; René z.v. Jan Klok en Sjoukje Pereboom. Overleden: Cornelis Teerhuis 71 j., ech- gen. v. Geertje Teerhuis te Marken; Klaas Ossebaar 54 j., echtg. v. Bregje Zijp te Beemster; Gerrit Ent 63 j. te Edam; Dirk Sïemons 59 j., echtg. v. Trijntje Fontijn. WIJDEWORMER Geboren: Catharina Maria, d.v. C. N. Visser en G. M. Konijn. Neem ter bestrijding van KOU en GRIEP de speciaal samengestelde HET OUWEl-CACHET WAARBORGT SMAAKLOOS EN GEMAKKELIJK INNEMEN ZONDAG 8 FEBRUARI 1953 Amsterdam-N. Leger des Heils, Hagedoorn- weg la, samenkomst 10 u. 7.30 u. Donder dag 7.30 u. Zelfst. Bapt. Gem. Laanweg 2ti. 6 li. dienst Nieuwendammerdijk 72-74 10.30 u. dhr. J. B. Oosterwèïder. Bethle- hemkerk 10 u. ds. J. C. Koningsberger, 7 u. dr. J. Kooy. Savonkerk 10 u. ds. J. J. Buskes. 7 u. ds. J. ter Schegget. Geref. Buikslootkerk 10 u. ds, M. J. van Dijken, 5 u. ds. Joh. de Boer. Maranathakerk 10 u. ds. Joh. de Bger, 5 u. ds. M. J. van Dijken. Beemster. Herv. 10 u. mej. N. Hoving. Doops- gez.' 10 u, ds. J. Knot uit Barsingerhorn. Z.O. Beemster. Herv. kapel. 5 u. ds. P. A. L. Brinkman. Broek in Waterland. Herv. 7.30 u. ds. P. Si moons. Buiksloot. Herv. 10 u. ds. W. H. Tutuarima, 5 u. idem (wijklokaal). Donderdag 8 u. ds. Tutuarima, speeltuingeb. Td. Buiksloot. Beets. Herv. 2 u. dhr. Kwantes. Den lip. Herv. geen opgave. De Rijp. Herv. 7 u. ds. Kaslein in samenw. met Doopsgez. gem. Geref. Gom. 10 u. en 2.30 dienst. Luth. 5 u. dhr. Kwantes van Beets. Driehuizen. Herv. 7.30 u. dhr. H. U. Albertz. Durgerdam. Herv. 10 u. ds. C. P. van Andel. Etersheim. Herv. geen opgave. Edam. Herv. 10 u. ds. W. Chr. Smits. Herv. kapel 10 u. en 7 u. ds. Barger. Gerei. 10 u. en 7 u. ds. Joh. Heule. Doopsgez. 7.30 u. ds. S. L. Verheus. Graft. Herv. 10 u. ds. Kastein. Graft Noordeinde. Doopsgez. geen dienst. Graftdijk. Herv. (W) 10. u. ds. Den Oudsten, (O) geen dienst. Doopsgez. 10.30 u. ds. Goudsblom van Wi'eringen. Grootschermer. Herv. 10 u. dhr. H. U. Al bertz. Ilolysloot. Ilerv. 10 u. ds. P. Simoons. Geref. 10 u. en 2 u. prof. Grosheide. ïlpendam. Herv. 10 u. ds. Osinga. Jisp. Herv. 10 u. ds. A. Priester. Kwadyk. Herv. 10.15 u. ds. Thcesing. Landsmeer. Herv. 10 u. en Wijkgeb. 7 u. ds. W. M. van Asperen. Geref. 10 u. en 7 ii. ds. K. van der Meulen. Doopsgez. geen dienst. Marken. Herv. 10.30 u. en 5 u. ds. Abelsma. Geref. 10.30 u. en 5 u. ds. Jongbloed van Muiden. Middelie. Herv. geen dienst. Doopsgez. 10 u. em. pred. J. L. de Wagemaker. Emigranten verhuisden Beemster. De toekomstige emigranten die in de Pastorie van de Ned. Herv. Ge meente waren ondergebracht, hebben de zer dagen dit gebouw weer verlaten en zijn andermaal naar het ijsclubgebouw teruggekeerd. Deze verhuizing die niet direct gemakkelijk was, omdat de ijsbaan nog onder water staat was noodzake lijk, in verband met het feit, dat de pasto rie zeer binnenkort weer zal worden be trokken. Naar wij vernamen zullen zij zeer waarschijnlijk begin Maart naar hun nieuwe vaderland vertrekken. VOOR „DE HOOP" Marken. Bij de huis aan huis collecte voor het kerkschip „De Hoop" wei'd een bedrag van f365 ingezameld. Als we hier bij stellen het bedrag van 300, dat de filmvoorstelling opbracht, heeft Marken voor dit doel totaal f665 opgebracht. AFSLAGVER. B. P. O. Woensdag 4 Februari 1953. Witlof f 18 f 57; rode kool f 8f 14; spruitkool f 36f 77; boerekool f 30—f 44; andijvie f 67f 61; rode bieten f 411; gare bieten f 12f 18; winterpeen f 6f 11,60; waspeen f 10f 19; uien f 24f 39; uien drielingen f 32; prei f 16f 39; appelen, Bramley Seedling f 3f 7; cox orange pippin f 47f 70; goudreinette f 8-f 28; Groninger kroon f 3-f 8; Jonathan f 10 f 35; Laxton superbe f 1440; pre sent van Engeland f 10—f 36; zoete cam- pagner f 5f 21; peren, Conférence f 13; Gieser Wildeman f 7f 18; St. Rémy 11; winterlouwtje f 4—f 12; winterjan 3—f 14. Alles per 100 kg. MARKTVER. „AVENHORN EN OMSTR." Avenhorn, 3 Februari 1953. 13000 kg rode kool 713,20; 1200 kg gele kool f 6,50—9,60; 22000 kg Mien, grove 30— 34,40; gewone 35,70—39,50; driel. 37,60-—40; nep 28—35; 17000 kg bieten, I rond 10,70—f 12,60; II 8,70— 9.60; III 4,60—5; 41000 kg peen, II 14—18,80; III 10,50—12,30; IV 7,50—9,70. Alles per 100 kg. ERETEKENEN Wijdewormer. De minister van Oorlog heeft alsnog eretekenen voor Orde en Vrode toegekend aan de dienstplichtigen J. A. Poel, Zuiderweg 21 en A. Blank, Zuiderweg 64. Monnikendam. Herv. 10 u. en 7 u. ds. Büls- ma. Geref. 10 u. en 2.45 u. ds. M. T. Min- nema. Doopsgez. geen dienst. Luth. 10 u. cand. Klaufers. Nieuwendam. Herv. 10 u. ds. W. J. Klaar. 7 u. ds. Gregory uit A'dam. Evang. 10 u. ds. H. Siegers. Oosthuizen. Herv, goen dienst. Oostknollendam. Herv. 2 u. dr. F, C. de Vries. Oostzaan. Herv. 10 u. ds. H. Cramer, 11,30 U, jeugddienst. Evang, 10 u. en 4 u. dhr. J. Sehaafsma. Geref. 10.30 u. en 5 u. ds. Korf- ker. Oudendijk. Herv. 10 u. dhr. Kwantes. Purmer. Herv. 10 u. ds. A. F. L. van Dijk. Purmerend. Herv. 10 u. ds. B. A. Venemans, bev kerkvoogd. Geref. 10 u. en 5 u. ds. A. A. van der Leer. Doopsgez. geen dienst. Luth. 10 u. ds. G. Fafié. Purmerland. Herv. geen opgave. Ransdorp. Herv. 2 u. ds. M. Vos, colL wa tersnood. Schermerhorn. Herv. 10 u. ds. IJ. van Dijk. Schellingwoude. Herv. 10 u. ds. M. Vos, coll. watersnood. Tuindorp-Oostzaan. Geref. Gem. 10 u. en 4.30 u. dienst. Betholkerk 10 u. dr. R, B. Evenhuis, 5 u. ds. J. ter Schegget. Uitdam. Herv. 1.30 u. ds. A. C. Chrisstoffels. Watergang. Herv. 7.30 u. ds. Osinga. Wormer. Herv. 9.45 u. dr. F. C. de Vries, jeugddag. Zuiderwoude. Herv. 10 u. ds. A. C. Chrisstof fels. Zunderdorp. Herv. 10 u. ds. Van der Wiel. Geref. geen opgave. Kiesvereniging bijeen Marken. De plaatselijke kiesvereni ging van de C.H.U. hield Donderdagavond de jaarvergadering, die maai* matig was bezocht. De aftredende bestuursleden C. Kes, P, Zeeman en C. de Groot werden herkozen. De mogelijkheid werd onder ogen gezien de groslijst voor de candi- daatstelling van de gemeenteraadsleden te herzien. Oud-strijders naar „Kras*' Marken. De bond van oud-strijders, afd. Markon, gaat Vrijdag 13 Februari naar Amsterdam, waar in Krasnapolsky een „knalavond" wordt gehouden door de hoofdstedelijke afdeling. Te zijner tiicl komt de Marker afdeling in het vereni gingsgebouw met een feestavond. Een accordeonclub en een muziekgezelschap heeft reeds medewerking toegezegd. De bond van Staatspensionnering houdt evenals het vorige jaar een propaganda- avond en het N.V.V. een jaarvergadering, beide hebben een cabaretgezelschap ge ëngageerd. Brandweer vergaderde Marken. Woensdagavond hield de ver eniging' Vrijw. Brandweer een jaarver gadering in het gemeentehuis. Het nieu we hoofd, burgemeester Van Hout. werd begroet. Commandant K, Zeeman werd dank gébracht voor zijn voortreffelijk beleid. Besloten werd om brandgevaar tijdens filmvoorstellingen in het ge meentelijk verenigingsgebouw te voor komen door vijf man brandweerperso neel in de zaal te plaatsen op gereser veerde plaatsen en tijdens gewone f eest- vergaderingen zonder film twee man. Tevens werd besloten aan de komende brandweerwedstrijd deel te nemen. Bin nenkort zal een bijeenkomst worden ge houden, waarbij ook de vrouwen en ver loofden tegenwoordig mogen zijn. R A DIf) een onmisbare schakel in alle om standigheden. Reeds vanaf f 1 36 met 3 GOLFBEREIKEN. Te betalen met f 8.20 per maand. PHILIPS ERRES TELEFUNKEN FRIDOR VRAAGT DEMONSTRATIE. 'tsmddiDi Radio-haarden-sU# iu'igers-iwchmachina HAGEDOORNWEG 44 TEL.G024-. - AMSTERDAM. Erkend Telefunken-dealer voor Amsterdam-Noord. 4) Rolf knikte tegen de dikke man, die waarderend grinnikte, draaide zich Dp 2iju hiel om en slenterde weg. „Je boterham opeten" riep de man met de tanden Rolf na. „Je boterham opeten Lus je nog peultjes?" Onze journalist, die moe begon te worden, moest eerlijk toegeven, dat het vooruitzicht de nacht in een ongemak kelijk bed en dat misschien iri een mor sige, armoedige omgeving, te moeten doorbrengen, niet bepaald aanlokkelijk was. Zijn weggaan van het stalletje was hem dan ook meer ingegeven door zijn wens van zijn nieuwe „maat" af te ko men, dan door een plotseling opkomend verlangen, om de geneugten van Jute Street te gaan keuren. In zijn hart was hij er nog niet eens zeker van, of hij er wel naar toe zou gaan. Maar het was nog niet laat en in elk geval kon hij bij die meneer Harris wel eens een kijkje gaan nemen. Het was vlakbij en te oordelen naar do manier, waarop Ouwe Arthur over de gelegenheid had gesproken, vnoost de eigenaar wel wat goeds heb benEn als het „logies" bij nadere kennismaking de lofzang van Ouwe Ar thur Week te verdienen, was een draag lijk bed plus de kans op een kop thee wel een shilling waard. Wat een bof anders, dat hij die be wuste shilling bezat! Als die taxi een paar minuten eerder was gekomen, liep hij nu nog zonder een sou op zak rond en, wat eigenlijk nog erger was dan had hij niet dit avontuur in zakformaat met zijn weldoenster gehad. Die episode was bijna een wonder: voor de zoveel ste keer zegende hij de ingeving, die hem juist die straat voor het begin van zijn tocht had doen kiezen. Wie kon het zijn, vroeg hij zich af dat beeldige meisje, dat uit de duisternis van Soho opeens zijn leven binnenge wandeld was? In de vuile lichtelijk on gure straat was ze even weinig op haar plaats geweest als een frisse bloem in het knoopsgat van een bookmaker. Neen, niets van haar hoorde in die straat thuis haar jeugd niet en even min haar stem, haar open, eerlijke blik en de eenvoudige, impulsieve edelmoe digheid, waarmee ze op zijn armoede- verhaal was ingegaan. Hoe kwam hel, dat ze op dat uur van de nacht allecr. in een taxi door Londen reed en wat voerde ze uit in de nachtclub? „Blonde Venus".... De naam van dc tent klonk hem bekend in de oren. Had hij hem niet door een van zijn kennissen horen noemen.... door Freddie Brent misschien? Freddie was een erkende autoriteit in dergelijke zaken en als de club niet helemaal door de beugel kon, moest hij het weten. Hij zou hem wol een rapport kunnen verschaffen, zowel wat de aard als de clientèle betrof en dciax-na kon hij, Rolf, besluiten, wat te doen. Zelfs na een week tussenruimte zou het hem allicht niet veel moeite kos ten het meisje te vinden en als ze lid was Hij kwam plotseling tot de ontdek king, dat hij aan het einde van de straat was gekomen en tegelijkertijd werd eer. sterke behoefte om een sigaret op te steken in hem wakker. Werktuiglijk stak hij zijn hand in zijn zak, Ja. liet pakje zat nog op dezelfde plaats en zijn doosje lucifers eveneensmaar met het voe len van het gladde karton, kwam de niet zeer prettige overpeinzing, dat dit alles was, wat hij voor een week had. tc-nzij hij genoeg geld verdiende om nieuwe te kopen. Een ogenblik aarzelde hij nog. Maar meteen daarop kreeg hij het gevoel: wat kan mü het schelen! en met een vlugge beweging ritste hij het doosje open. Voorzichtigheid was goed en wel, maar je moest ook een beetje op je veine ver- li ouwen. Tot dusver was alles betrekke lijk naar wens gegaan en je nu het ge not ontzeggen van een enkele sigaret, terwijl je er nog twintig in je zak had, was iets, dat bij het laffe af was. Met zijn handen in zijn zakken en een sigaret tussen de lippen, stak hij de straat over, die nu, na het opvolgen van Ouwe Arthurs eerste aanwijzing: de straat af en dan de eerste links, bijna veer parallel met de straat liep, waarin zich „Blonde Venus" bevond. De .straat zelf zag er niet armoedig uit. Volgens Ouwe Arthur moest hij nu de tweede zijstraat aan zijn rechterhand hebben. De eerste, een rustig straatje van huizen, die er op het eerste gezicht als middenstandswoninkjes uitzagen, was nu vlakbij. Op de hoek bleef Rolf staan om zijn sigaret op te steken. Een eind verderop was een auto geparkeerd, met de achterkant naar hem toe. Dat constateerde hij zonder bewuste belang stellingmaar juist, toen hij zyn luci fer wilde aansteken, gebeurde er opeens van alles tegelijk. Uit de deur van een van de huizen, dicht bij de hoek, kwam een man. En precies op hetzelfde ogénblik sprongen twee andere mannen achter de auto van daan. Een ren van snelle voetstappen, die even aan een zware hagelbui deed denken en dan veranderden de dx-ie af zonderlijke figuren in een worstelende, schuifelende, zwaaiende groep, die eerst voorwaarts en daarna achterwaarts tui melde en tenslotte niet een bons op de drempel terecht kwam. (Wordt vervolgd)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2