r De wereldreis van Jimmy Brown Urker Raad voor problemen VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 NIEUWS UIT WORMERVEER Warmwaterkruiken gevraagd Inzameling beddegoed loopi goed WORMERVEER. Op de eerste dag van de door liet Comité Watersnood ge dane oproep tol het inleveren van bed den. matrassen, dekens, e.d„ werd op ruime schaal gehoor gegeven. Reeds Donderdagavond kon een grote vracht auto met deze artikelen volgeladen, worden verzonden. De inhoud van deze auto zag er als volgt uit: Watten dekens: 6; tweepersoons wol len dekens: 39: eenpersoons idem: 12; kinder- idem: 7; lakens: 22: slopen: 17-, moltondekens: 13: stroomatrassen: 6: tweepersoons driedelig matrassen: 11: eenpersoonsmatrassen: 11: Uinderma». trassen: 15: kussens: 11; peluws: 6; kin- derledikantje, compleet met matras en kussens; 2: matrasdek; 1: compleet veldbed: 1; twee veren bedden; acht handdoeken: tien washandjes; drie ba bypakketten: één pakketondergoederen: vijf paren sokken: drie pakketten da meskleding: één pakket lijfgoederen; twaalf luiers; drie onderleggers: twaalf spuwdoekjes; een partij zakdoeken; een kinderwagen, compleet met luiers, la kentjes, kleertjes. kruik," matrasje, kus sen. trappelzakken, enz. Vandaag wordt de inzameling voort - gezet en voor belangstellenden wordt meegedeeld, dat bedden, matrassen, enz. ook direct kunnen worden afgegeven op Znanweg 22, dat is vlak bij de Gouda- straat. Geld blijft vloeien Het totaal der collecte is tot Donder dagavond geworden f 16682.90. Het Co mité vraagt ook dringend om warm waterkruiken. Als bijzonderheid kan nog worden ver meld. dat twee dames zo en passant tussen de inzameling van beddegoed door, kans zagen een bedrag van f 63.86 te collecteren. Deze dames waren de ge hele dag reeds vrijwillig voor de deken actie in touw geweest. Bravo!! Maandprogramma „Ons Huis" WORMERVEER. De Ontwikke lingsclub krijgt op 10 Februari bezoek van de heer J- A. Mulder van het Kon. Instituut voor de Tropen met een lezing over: „Ervaringen van een Nederlander in de Tronen*' (voor en na de tweede wereldoorlog). Op Dinsdag 24 Februari spreekt de heer Remko Wotier. kunst schilder te Utrecht over: ,.Ts moderne kunst verwerpelijk?" Op Donderdag 26 Februari kan men naar de Freischütz" en op Zondag 22 Februari naar een op voering van hel Volkstoneel van „Het huis van de Saltimbanks". De reeks lezingen over de verschil lende levensbeschouwingen worden in deze maand voffvjiëzet. Maandag, soreekt de H'dêb J. M..Dar.sink uit Den- Haag over het Humanistisch Verbond: op Maandag 16 Februari behandelt, ds J. overduin uit Amsterdam de plaats van de Gereformeerde Kerk in de ge meenschap en op Maandag 23 Februari zal ds A. J. van Biemen liit Bentveld over de Vrijzinnig Hervormde Kerk spreken. De Ons Huis .Tongeren Bond heeft Zaterdagavond een praatkring. Op 14 en 15 Februari wordt deelgenomen aan een .binnespel-wcelc-eind te Haarlem, samen met de omliggende Volkshuizen. Door middel van gosde films wordt een kijkje genomen in het Philipsbcdnjf te Eindhoven, terwijl de msar.d op 28 Februari wordt besloten met volksdan sen en moderne dansen. De leiders en leidsters komen on Dinsdag 17 Februari weer eens bij elkaar om de mogelijkheden en even tuele moeilijkheden in de clubs te be spreken. Postzegelruilen is er op Vrijdag 13 Februari, 's avonds om negen uur. Voor de ouden van dagen wordt op Dinsdag 17 Februari, te beginnen |m kwart voor vier. een gezellige middag belegd- Het nrogramma bestaat uit film. voordracht door mevrouw Bus. gedichten ..De Bruid" van Jan Prins en ..Het oude Huis' van De Genestet en tenslotte een toneelstukje: „Hoe kabou ter Knor het Vredesfeest vierde''. Ook is op Zaterdag 14 Februari er weer eens een kindermiddag. Vertoond wordt de film: „Kalif Ooievaar" en enige tekenfilms en dooi' hel toneel- clubje zal ook opgevoerd worden; „Hoe kabouter Knor het Vredesfeest vierde F,r zijn twee voorstellingen: om twee uur voor kinderen van 6 t.e.m. 0 jaar en om vier uur voor de kinderen van 10 t e.m. 14 jaar. Voor alle cursussen en clubs voor deelname aangifte en inlichtingen m het gebouw op Zaanweg 59. V/at gevonden en verloren werd WORMERVEER Als gevonden werd deze week bij de politie geno teerd: een rood lederen damesporte- monnaie met inhoud, een combinatie- tang. een padvindersriem, een klein broodmandje, een portemonnaie met ritssluiting, de kap van een luchtkoker, een witte werkbroek, een bruin lede ren jongensriem. een paar blauwe kin derhandschoenen. een kinderwant, een alpinomuts. een grijs kinderwantje, een damesblouse, een gebreide muts en een zakmes. Verloren: een donkerrode kinder want, een zilveren broche, een chroom damespolshorloge, een bankbiljet van f io.—, een grijze portemonnaie met f 10.een paar beige handschoenen een haaskleurig konijn (ram), een grijze portemonnaie met f 90.een koopakte (in geel couvert), een bril met een donker montuur, een wollen sjaal, een witte wollen sjaal, een paar zwarte lederen motorhandschoenen, een rechter glacé handschoen, een don kergrijs dekzeil, een zwarte bouvier, een bruine leerdoeken portefeuille inh. rijbewijs, werkboekje en notitieboekje, een zeemleren lap. een bril met zwart hoornen of plactic montuur, een zak met 50 kg bonen, een blauwe handdoek met een stuk zeep, een grijs geschilder de trap. een bruine lederen portemon naie, een één-persoons laken en een rood etui waarin een vulpen en vulpotlood. Ernstig motorongeluk op Provinciale weg Verkeersheuvel dient te verdwijnen WORMERVEER, De verkeersheu vel op de Provincialeweg tegenover de Stationsstraat heeft opnieuw een ver keersongeval veroorzaakt, Donderdag avond omstreeks tien uur kwam uit de richting Krommenie een motorrijder met duopassagier, beiden uit Barsinger- i. De verkeersheuvel, welke zich midden in de weg bevindt en een voort durend gevaar voor het verkeer uit de Noordelijke richting betekent, bleek ook nu een niet te vermijden obstakel te zijn. De motorrijder reed perdoes tegen de vluchtheuvel aan. maakte een fikse buiteling over de oversteekplaats sloeg met ziin duopassagier finaal een slag over de kop. Beiden werden nadat eerste hulp was verleend door dr Heeris. met zware verwondingen per ziekenauto van Garage De Boer naar het Gem- Zie kenhuis te Zaandam vervoerd. Daar bleek dat de motorrijder een hoofdwond en een hersenschudding had bekomen en de duopassagier naast ver wondingen een gecompliceerde knie fractuur. Welke plaats neemt de Ned. Herv. Kerk in? WORMERVEER. Ds, G. Koch. Ned. Hervormd predikant te Haarlem be handelde op de Ons Huis-avond het on derwerp „Wat betekent voor mij mijn geloof en welke plaats neemt de Ned. Herv. Kerk in de gemeenschap in" in tweede gedeelten. Spr. noemde de plaats, welke de Kerk in de Gemeenschap inneemt, niet zo heel groot. In de 19e eeuw bleef de kerk teveel zichzelf gekeerd, waardoor het open bare on culturele leven verwereldlijkte en de sociale worsteling aan haar voor bij ging. Thans probeert de Kerk haar plaats in het openbare leven weer in te nemen. Als orthodox hervormd predi kant merkte spr. op. dat de orthodoxen L dit verband veel hadden moeten le- •n van de vrijzinnige groepen. Tot slot verklaarde ds Koch. dat de Ned. Herv.. Kerk niet alleen voor de Zondag wil zijn, maar voor alle dagen van de week- ,,Ons Huis*' naar opera en toneel WORMERVEER. Bij de leiding van „Ons Huis" zijn plannen gevormd om op Donderdag 26 Februari een be zoek te brengen aan de opvoering van de opera „Freischütz" van Karl Maria in Weber. Op Zondag 22 Februari wil men naar de Doelenzaal. waar opgevoerd zal worden het toneelstuk „Het huis van de Saltimbanks" door het Volkstoneel. Omtrent beide bezoeken kan men in lichtingen bekomen over de kosten op Zaanweg 59-,--waar-men zich ook kan aanmelden. - Overtreding drankwet WORMERVEER. Tegen een plaat selijke winkelier is door de politie pro ces-verbaal opgemaakt, omdat hij wijn ten verkoop in voorraad had. waarop het alcoholgehalte van die wijn niet stond aangegeven. BEKEURINGEN WORMERVEER. Een plaatsgenoot, die zich op de fiets liet voortrekken door een auto. kreeg een bekeuring. Door de politie is aangehouden een Wormerveerder, verdacht van het ple gen van ontucht met minderjarigen. KOOG AAN DE ZAAN Winkeliers staan 2 pCt. van hun omzet af KOOG AAN DE ZAAN. Zaterdag rekenen alle Kogcr wïnkeliers er op een maximum omzet te bereiken. Zoals bekend wordt door hen 2 van hun omzet afgestaan voor het Rampen fonds. zodat op ieders medewerking in dit opzicht gerekend wordt. UIT HET POLITIERAPPORT KOOG AAN DE ZAAN. In de Kruisstraat werd door voetballende jongens een ruit ingegooid. Daar de dader bekend is zullen zijn ouders er wel meer van horen. - Onderwijzend personeel en politie gaan er thans op toezien, dat jongens, die via het Schoolstraatie en de sloten op het bouwterrein achter de Kerk van or. naar Koog Bloemwijk gaan. dit in het vervolg zullen nalaten- Zii veroor zaken overlast aan de bewoners. De ouders wordt verzocht hun kinderen hier op te wijzen. Een minderjarig meisje opperde het plan de ouderlijke woning te ver laten en begaf zich naar Wormer. De vader van het kind vervoegde zich echter bij de politie, zodat de verdwe nen dochter naar de ouderlijke woning moest terugkeren. Tegen een bedrieger is proces-^ baal opgemaakt, omdat hij geld voor een goed doel ten eigen bate heeft aan gewend. De man was meegereden met een chauffeur uit de Zaanstreek en had hem onder valse voorwensels geld ge vraaed voor een goed doel. Een Zaandammer tenslotte, die met een auto een toertje maakte zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, werd door de politie bekeurd. Schip klem Sn Kogersluis KOOG AAN DE ZAAN. Bij de Kogersluis heeft zich één dezer dagen een verkeersstremming voorgedaan. Een zandschuit raakte klem op de Sluisdeurdrempel, waardoor de brug met kon zakken. De politie legde lijde lijk het verkeer om. Nadat het zand van het achterschip voor een gedeelte naar het voorschip was verplaatst kon de brug weer zakken. WIE WAS ER BIJ? KOOG AAN DE ZAAN. Donder dagavond werd het pas vernieuwde trottoir door een vrachtauto stukgere den. Zij, die inlichtingen kunnen ver schaffen over de toedracht van de zaak gelieven zich te melden bij het politie bureau. KOOG ZAANDIJK Hef klaverjastornooi om „De Zaanlander" wisselbeker KOOG-ZAANDIJK. Het klaver jastornooi van de Postduivenvereniging „Koog-Zaandijk" om de „De Zaanlan- aer" wisselbeker had tot uitslag: 1 KFC a 20 pnt., 12 marsen. 2 PAX 18 pnt., 10 marsen. 3 Volharding 14 pnt, 5 marsen. 4 Kroosjassers 10 pnt., 8 marsen. De verdere uitslagen waren 1 KFC c 18 pnt., 3 marsen. 2 De Kroon 16 pnt., 8 marsen. 3 Evenblij 14 pnt., 3 marsen. 4 KI. Schenk en Zn 12 pnt., 7 marsen. Woensdag 11 Februari vindt nu de finale plaats waarin uitkomen: Hem- brug, Gas en Electra A. KFC A. Gas en Electra B. Koog-Zaandijker Bridgeclub KOOG-ZAANDIJK. De uitslagen zijn: A 1 Heren Smitv. Dijk 61.11 pet. 2 Dames Klerk v. d. Lijn en 3 Heren Klerk-Schuddeboom 57.14. 4 Heren v. Baaien-Kramer 54.76. 5 Fam. Hinze .41. 6 Dames Hoorn-Toornvliet 44,44. 7 Heren Visser-Woestenburg 40.48 D. 8 Fam. Aafjes 46.50 D. B 1. Heren DraaierFletterman 55.56 D P. 2 Dames v. Baaien-Bark 50.79 P. Mevr. v. Doorn-Hr. Dil en 4 Dames Smit-v. Dijk 50.5 Fam. Kramer 49.20. 6 Heren Bark-Bolding 48.41 D. 7 Heren Dil-Martina 48.41 BM. 8 Mevr. Stor- mesand-Hr. Murrïs 47.62 D. C 1. Heren Russchen-Engelsman 62.50 P. 2 Fam. Schaap 60.P. 3 Fam. du Perron 51.25. 4 Mevr. Dil-Hr. Balt 46.25. 5 Dames Visser-Meyer 45.D. 6 Heren Rep-Stormesand 35.D. D 1 Fam. Stad 56.94 P. 2 Heren Doe- ven-Voorneveld 55.56 P. 3 Fam. van Arkel en 4 Heren Ahling-Fonteyn 51.39. 5 Heren Ahling-v. Doorn 50.6 Fam. Stelling 45.83. 7 Heren Honig-Compaan ZAANDIJK OOGST VAN DE STRAAT ZAANDIJK. Gevonden: Rood ge vlamde vulpen: een '/2 kilogram suiker; bruine portemonnaie met 1 cent en winkelzegels; rode auloslep op lucht banden; dames glacé handschoen m. 6?4; pakje met drie theedoeken. Verloren: sjaal met rode rand en buitenlandse plaatsnamen: bruine he renhoed: rood etui met grijze Water man vulpen en zilveren vulpotlood. Inlichtingen verstrekt de gemeente politie alhier tussen 912 en 14-17 uur. WESTZAAN Nu ruim 21 mille bijeen WESTZAAN. Nog steeds komen gelden bijeen voor het Nationaal Ram penfonds. Voor de lijstcollecte was tot Donderdagavond f 18.488.bijeen en met de doorgekomen giften is de bus collecte nu tor f 2675.32 gestegen. In totaal is Ln Westzaan thans f 21.163,82 geofferd. Vermeldenswaard zijn nog de bedra gen van de P. v. d. A f 50.leer lingen Schol met de Bijbel f 49.38 er Personeelsvereniging ote f 100. Voetballers vergaderen ■WESTZAAN. De voetbalvereniging ..Westzaan" hield in „De Prins" haar halfjaarlijkse vergadering. Voorzitter G T. Vos herdacht in zijn openingswoord de overstromingsramp in het Zuiden van ons land. Wat de vereniging zelve betreft, daar over kon men een optimistisch geluid horen. Na enige jaren een depressie te hebben meegemaakt, gaat het thans weer crescendo bij „Westzaan"- Het aantal leden en donateurs neemt toe. hetgeen natuurlijk in niet geringe mate te danken is aan de goede presta ties van het eerste en tweede elftal Er is een welpenafdeling en volgend seizoen hoopt men ook een junioren elftal op de been te kunen brengen Een ongekende weelde voor Westzaan. De diverse verslagen van secretaris, penningmeester, jeugd- en elftalcom missie waren ook optimistisch gesteld. Een groot gedeelte der vergadering werd gewijd aan de voorgestelde wijzi gingen in het huishoudelijk reglement. De heer D. Sluys verlaat de Zuiderschool WESTZAAN, In de Donderdagmid dag gehouden raadszitting der gemeen te Alkmaar is de heer D. Sluys. onder wijzer aan de Zuiderschool. benoemd als onderwijzer aan de Jan Ligthartschool te Alkmaar. De heer Sluys was ongeveer drie jaar werkzaam in onze gemeente. Voor de Zuiderschool is het ongetwij feld te betreuren, dat ook deze onder wijskracht onze gemeente weer gaat verlaten. Nieuwe oefenmeester bij „Jahn" WESTZAAN. Het bestuur van „Jahn" hééft, voor z'n jongensafdeling weer een leider aangesteld. Het is de heer Breedbruin uit Wormerveer. die met ingang van a.s. week de leiding heeft bij de jongens. De junioren blij ven onder leiding van Gerrit Fraay turnen. NIEUWS UIT KROMMENIE jaarvergadering A.V. „Lycurgus" KROMMENIE. In zijn welkomst woord deelde de voorzitter van A. V. Lycurgus. de heer D. Poll. mede. dat de vereniging dit jaar haar derde lus trum hoopt te herdenken, welk feit op bescheiden wijze zal worden gevierd. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester de heer D. Mienes, bleek dat het batig saldo bedraagt, f 521.23. Het jaarverslag van de secretaris de heer C. Mulder gaf. evenals dat van de penningmeester, aanleiding tot een dankbaar applaus. Het ledental be draagt momenteel 96. t.w. 37 dames en 59 heren. Voor het belangeloos beschik baar stellen van de terreinen werd het bestuur van WFC een woord van dank gebracht. De prestatïeprijs. bestaande uit een athletiekkoffer. kwam in handen van de heer S. van der Kleii. De aftreden de penningmeester, de heer Mienes, werd herkozen en inplaats van com missaris A. Bus, zag de heer N. Koop man zich benoemd. Na afloop van de vergadering werden enige sportfilms vertoond. OOGST VAN DE STRAAT KROMMENIE. Aan het politie bureau alhier zijn inlichtingen te beko men omtrent de volgende voorwerpen- Gevonden: een zakdoek, een gedeelte van jasbeschermer. een camouflagejas, twee shawls, een ceintuur, een bood schappentas. een hamer, een schroeve- draaier. een schoentje, een kïnderporte- monnaie. een kindermuts. enige hand schoenen. een insigne, een paar glacé handschoenen, een muntbiljet van f 1. een nikkelen vierkleurenpotlood, een gouden speld met kettinkje, een boek over electrotéchniek. een herenhoed, een zeildoeken-herenpantalon, een paar blauwe kinderwanten, een broodmand je. een paar bruine glacé handschoenen, een bruine kinderschoen. Verloren: een vulpen „Parker" in een étui. een emaille broche, een beige muts. een paar rode wollen kinderwant jes. een bruine wollen dameshand schoen, een broche met stenen, een por temonnaie met ongeveer f 14.en enige ziekenfondsbonnen, een bankbiljet van f 10.en een muntbiljet van f 1. Weer twee afgeladen auto's naar Papendrecht KROMMENIE. De tweede inzame ling die gisteren is gehouden, is weder om buitengewoon succesvol verlopen. Er waren vele ledikanten, matrassen, dekens en lakens bij, benevens een stroom van andere goederen, daar niet iedereen op de hoogte bleek van het feit, dat hiernaar de behoefte niet meer uitgaat. Met twee grote vrachtauto's zijn de goederen nog dezelfde dag naar Papendrecht gedirigeerd. Schuur in brand KROMMENIE. De Vrijwillige Brandweer moest gisternacht uitrukken voor een brand in de schuur van per ceel Uitweg 30. bewoond door de familie J. J. van Harlingen. De schuur werd een prooi der vlammen, doch uitbreiding tot het woonhuis werd voorkomen. UITBREIDING ZEILDOEKWEVERIJ KROMMENIE. Het verzoek van de N.V. Verenigde Textiel- en Oliefabrie- ken (afd. Kaars Sijpestijn Weverij) te Krommenie, om vergunning tot het uit breiden van haar zeildoekweverij-, ver verij- en impregneerderij door het plaatsen van een scheer- en sterltmachi- ne, gedreven door 12 electromotoren van resp. 10. 7%, 2 en 9 x 1 P.K. op het perceel aan het Vlietsend, is door B. en W. ingewilligd. Zo ook het verzoek van de N.V. De Verenigde BI ikfabrieken te Amsterdam, om verguning tot het ver bouwen, verplaatsen en bijplaatsen van diverse machines met een- totale be weegkracht van 106 P.K.. op het perceel Zuidervaartdijk te Krommenie. PERSONALIA KROMMENIE. Onze plaatsgenote. mej. D. C. Scholtens. slaagde dezer dagen voor het diploma A Ziekenver pleging, welk examen zij aflegde in het Stadsziekenhuis te Hoorn. OOSTZAAN BURGERLIJKE STAND OOSTZAAN. Geboren: Dirk Jan. z. van A. C. Kok en D. G. Meyn: Dirk. z. van P. Keyzer en G. Klok; Robert-, z. van P. J. M. Arnold en E. Reurts. Overleden: Albert Taams, 68 j., wed. van G. Taams. ASSENDELFT Twee ongevallen op de Provinciale weg Slechts materiële schade ASSENDELFT. Donderdagmorgen half lien ontstond op de Prov. weg ter hoogte van de spoorwegovergang een botsing tussen twee personenauto's. Op dat tijdstip naderde een personen auto, uit de richting Wormerveer, be stuurd door de heer D. uit Overschie. Daarachter reed de Amsterdammer F. De bestuurder van de eerste auto wilde Krommenie in, doch vergat daar bij zijn richtingwijzer uit te steken. De Amsterdammer F. meende, daar D. eerst naar links uitweek, dat deze ter plaatse voor de gesloten spoorbo men moest wachten, naast de vlucht heuvel welke dear is aangebracht en wilde daarom rechts passeren. Oo datzelfde moment sloeg D. echter rechts af. zodat een botsing niet meer te ver mijden was. De auto van de heer D. werd aan de rechterkant behoorlijk ingedeukt en de auto van de heer F- liep een kapotte linkerkoplamp op. De politie maakte proces-verbaal op. Gladde weg Een uurte later slipte de auto van de Amsterdamse vertegenwoordiger S. in de bocht van de Prov. weg nabij het G.V.O.-terrein. De wagen slipte links het rijwielpad over en dook de langs lopende sloot in. Door de kraanwagen van Garage Zwart werd de wagen met lichte motorschade weggesleept. Jaarvergadering VZOD ASSENDELFT. In café „Concert" kwam de Hengelaarsvereniging ,VZOD' in jaarvergadering bijeen. Na het welkomstwoord door voorzit ter C. Steyn werden de jaarverslagen behandeld, waaruit bleek, dat de ver eniging een goed jaar achter de rug heeft. Het ledental steeg tot 237, waar van 9 dames. Ook het aantal jeugdleden ging om hoog. De vangsten waren dit seizoen minder goed. Voor de hengelcompetitie bestond veel animo. Gememoreerd werd, dat in de polder 3500 stuks eenzomerige karpers en 300 pond montee werden uitgezet. Hengelkampioen werd dit jaar de Haarlemmer W. de Graaf op snoek en baars; Jac. de Roo op edel- en boeren karper; C. Steyn op snoekbaars en M. Bos op brasem. Door de heer D. Ollebek werden de kampioensprijzen uitgereikt. Het financieel verslag van de pen ningmeester sloot met een voordelig saldo van f 792.60. Het saldo werd gun stig beïnvloed door het feit dat een wij ziging in de wijze van contributie inning is gekomen en in dit jaar zo doende tweemaal het bedrag der con- tribtuie is opgenomen. Besloten werd f 100.beschikbaar te stellen van het Rampenfonds. Door de heer C. Bos werden drie kar pers en een schepnet voor hetzelfde doel verloot, hetgeen f 12.50 opbracht. De heren Nieborg en D. Ollebek wer den als bestuurslid herkozen. In plaats van de heer A. de Boer completeerde G. van Ham het bestuur. In de kascommissie kregen zitting de heren N. Hille en M. Rijkhof. Besloten werd voor de volgende hen gelcompetitie ook in Nauema een meter aan te stellen. Met deze nieuwe hengel competitie zal de snoek niet vóór 1 Sep tember gemeten worden. UITGEEST Stratenmaker jubüeeri Een kwart eeuw op de knieën Het zilveren ambtsjubileum van de heer G. J. van Kampen, voorman-stratenmaker in dienst der gemeente, is herdacht ten gemeentehuize, alwaar in de raadszaal de jubilaris met echtgenote, kinderen en kleinkinderen werden begroet door de heide wethouders, de werklieden, sei larie- en politie-personeel, gemeente-op zichter, secretaris en ontvanger. Aangezien burgemeester Van de Ven voor ambtsbezigheden elders vertoefde, werd de jubilaris toegesproken door de wethouder van openbare werken en volks huisvesting, de heer G. J. Neele. In een hartelijke toespraak gewaagde de wethou der van de kundigheid en werklust van de man. die in de letterlijke zin van het woord op zijn knieën de gehele gemeente doorgekropen is en die iedereen kent; jong en oud! Tenslotte bood hij hem na mens zijn collega's, secretarie- en politie ambtenaren. en B. en W. een armband horloge aan en aan diens echtgenote bloemen. Het drie-jarig zoontje van deheei P. Putter aan het Westergeest had het ongeluk over een drempel in de huis kamer te vallen met het gevolg dat de kleuter zijn been brak. 22. De vreemdeling boog nogmaals zeer hoffelijk, toen hij Jimmy's ant woord had vernomen. „Uw Edelheid heeft mij waarschijnlijk geheel ver keerd begrepen", zei hij op langzame, rustige toon. „Het was geenszins mijn bedoeling mij bij u op te dringen. Ik meende slechts de plicht te hebben u voor mogelijke gevaren te waarschu wen als u zich zonder geleide in een gebied waagt waar u geheel en al vreemd is. Vergeef mij. dat ik zo on beleefd ben geweest u lastig te vallen. Allah behoede u. Tk wens u een voor spoedige reis". De vreemdeling boog nogmaals heel eerbiedig, wendde zich af en verliet met lange, waardige schreden het terras. Hij was in een oogwenk tussen de menigte verdwe nen, Jimmy en Piet in een wat twij felmoedige stemming achter latend „Ik geloof Jimmy", zei Piet Potlood, „dat je deze mijnheer wel een beetje al te nors hebt afgewezen. Als je 't. mij vraagt was het inderdaad zijn be doeling ons een goede raad te geven en méér niet". Jimmy zat kennelijk na te denken, want hij antwoordde niet dadelijk. „Ik heb altijd een goede neus gehad. Piet", zei hij, „voor wie ik wèl en niet moet vertrouwen en ik kan je mededelen, dat deze sinjeur behoort tot de categorie, waarmee ik liever niet in relatie treed. Daarom heb ik hem zo nors te woord gestaan en dat ik hem aan zijn verstand heb gebracht dat wij niet veel geld bezitten, daar ben ik nu nog blij om". Piet Potlood knikte. „Een andere kwestie is", zei hij. „of wij ons toch niet van een gids moeten voorzien. Om ergens in de woestijn te verdorsten, daar voel ik eigenlijk gezegd niet véél voor!" Pauselijke onderscheiding voor L. Klaver De heer L. Klaver heeft in de R.K. pastorie het gouden Pro Eclesia et Pontifice" kruis ontvangen na een kor te toespraak door pastoor Mol. Te vo ren was in de parochiekerk een plech tige gezongen H. Mis opgedragen ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van plaatselijke conferentie van de St. Vincentiusvereniging, waarvan de heer Klaver sinas de oprichting lid is. Verder spraken nog burgemeester Van de Ven, die het sociale werk van de vereniging roemde, de heer Van der Drift uit Alkmaar, voorzitter van de bijzondere raad van Vincentïus. de oud president de heer C. N. Schaar en af gevaardigden van de plaatselijke afde lingen uit Heiloo, Castricum, Egmond en Beverwijk. De gemeenteraad van Urk heeft in een zitting, die tot 's nachts twee uur duurde, enkele zaken behandeld, waar bij in bepaalde gevallen nog geen be vredigende oplossing kon worden ver kregen. Zo kwam o.m. de stichting van een badhuis weer aan de orde, waarmede plm. f 5Q.OOO.zal zijn gemoeid. In verband met deze hoge kosten werd besloten eerst nog eens overleg te ple gen met het bestuur van het Groene Kruis, dat de exploitatie zal verzorgen. Door Ged. Staten van Overijsel was de goedkeuring onthouden van het voor gestelde bosplan, dit met het oog op de aan de uitvoering verbonden kosten, welke op 60 mille zijn geraamd. Be sloten werd daarom een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid vaneen goedkopere oplossing. Er werd een be drag van f 5800.gevoteerd voor de verbetering van het gemeentepakhuis, waarin de kantoren van Openbare Wer ken en Bouw- en Woningtoezicht zul len worden ondergebracht. Tegen de bezwaren van enige omwonenden in werd voorts nog besloten een perceel tje grond nabij de oude begraafplaats te verpachten aan het Rijk ten behoeve van een uitkijktoren voor de lucht wachtdienst. Tenslotte vermelden wij nog het met 6 tegen 5 stemmen geno men besluit om mej. A. Post eervol ont slag te verlenen als gemeente-vroed vrouw in verband met het. bereiken van de 55-jarige en dus pensioenge rechtigde leeftijd. Bouwvakarbeiders hielden hun jaarvergadering In gebouw Irene hield de afdeling Urk van de Ned. Chr. B:ouwvakarbei- dersbond haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van M. de Boer. Na de gebruikelijke opening en de verschillen de verslagen van secretaris en penning meester volgde een bestuursverkiezing. Gekozen werden: J. P. Otter, F. Kap- tein. H. v. d. Heuvel en J. Pereboom. Tot voorzitter werd gekozen M. de Boer. Na een gehouden verloting wer den enige muzieknummers uitgevoerd. Als hoofdnummer van deze avond werd een levensschets opgevoerd, getiteld „Jan. mijn zoon". Na de rondvraag volgde sluiting. Weekoverzicht visserij De aanvoer van snoekbaars was de afgelopen week weer vrij goed. De vangsten der spannen waren be vredigend. Deze waren per span en per dag van 200 tot 600 pond. De prijs der snoekbaars liep tamelijk terug. Note ringen per pond van f 0.57 tot f 0.67. Aanvoer van rode baars was iets be ter dan voorheen. Hier waren de note ringen per pond van f 0-85 tot f 1.23. Voorn en blei noteerden per pond van f 0.10 tot f 0.13. Karper per pond van f 0.28 tot f 0.38. De weekbesommingen der snoekbaars vissers waren per span van f 300 tot f 900. Aangevoerd werd de afgelopen week: 19665 pond snoekbaars, 2128 pond rode baars. 14638 pond voorn en' blei, 128 pond karper en 911 pond snoek. Uit de Omtrek Lammergier Ten gemeentehuize van Oude Nie- dorp kwam één dezer dagen een veehouder, die meende zijn dien sten, te moeten aanbieden voor ae overstroomde gebieden. Loffelijk zult u zeggen. Wacht nog even, alvorens dat oordeel uit te spre ken. De man bood aan schapen uit de overstroomde gebieden op zijn land te nemen. Het land was nu toch ruim, dus Er was echter één maartje bij. De tijd, dat de schapen lammeren gaan brengen is immers in zicht en hij stelde nu de voorwaarde, dat de lammeren die uit die scha pen zouden worden geboren, zijn eigendom werden. Wanneer tve lezen, dat in de ge troffen gebieden aasgieren bezig zijn bij nacht en ontij te plunde ren en te rovendan bekruipt ons een gevoel van walging. Even af kerig zijn we echter van dit soort lieden, dat hulp wil verlenen, maar tegelijk probeert beter te worden van de nood van anderen. Van aasgier tot lammergierhet is maar een schrede. Profiteurs op het strand Naar wij vernemen zijn twee inwoners van Schoorl, J. C. en C. C., vader en zoon, door de Rijkspolitie aangehouden toen zij bezig waren op het strand te jutten. Het ergerlijke was, dat dit twee tal zich had „ontfermd" over balken en planken, die afkomstig waren van het weggeslagen paviljoen Minkema. Zij hadden een hele voorraad hout op een wagen liggen. WAT GESPAARD WERD OMTREK. Maandoverzicht Nuts- spaarbank: Zaandam, Wormerveer. Krommenie. Verschuldigd op 1 Januari 1953 15.851.638.09. Ingelegd in Januari 1953 1.349.666.52. Terugbetaald in Ja nuari 1953 1.083.370.88. Verschuldigd op 31 Januari 1953 16.117.933.73.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4