Honderden kisten fruit verkocht voor het Rampenfonds VOOR HET RAMPENFONDS Woningbouw en krotwoningen W. KORVER Zaans Scheepvaarthoekje VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 GEMEENTERAADSLID METSELAAR ALS STANDWERKER Veertig pond goudreinetten voor één kwartje Voor de getroffenen een bedrag van f 2377. ZAANDAM „Natuurlijk lopen we niet weg, omdat er nu wat natte sneeuw valt" riep het gemeenteraadslid, de heer D. Metselaar, toen hij op een beun voor een grote hoeveelheid kisten fruit aan de Ged. Gracht stond. „Voor één kwartje", vervolgde hij enthousiast, „een kist met Jonathan- appelen". „Wat spreken, we over slecht weer, de mensen op de Zeeuwse en Zuïdhol- landse eilanden zijn er veel slechter aan toe. Ieder kwartje is voor het Rampen fonds". De heer Metselaar bleek een goed standwerker te zijn, want in een vlot tempo werden de verschillende series loten door de collega's-groenten- en fruit handelaren aan de man gebracht, zodat na afloop van deze uitzonderlijke marktverkoop voor niet minder dan 2.377,bijeen was gebracht ten be hoeve van het Nationaal Rampenfonds. Volgende week in Wormerveer De actie van de georganiseerde groen te- en fruithandelaren is een succes geworden. Reeds gistermorgen bestond er voor de goedkope fruitwinkel in de openlucht een grote belangstelling, die gistermiddag nog toenam. En daar was het de heer Metselaar om te doen. Iedere belangstellenden minstens koper van één of meer loten voor de luttele prijs van f 0.25. Er liep gisteren in Zaandam practisch geen groenteboer langs de huisdeuren te venten, want al len waren ingeschakeld bij de verkop. ,,Die vertegenwoordiger van de conser- venfabriek komt morgen maar even terug, want vandaag hebben we geen tijd. er is ander werk aan de winkel", riep de heer Metselaar toen hij een reiziger van een dergelijke fabriek voor aan de Ged. Gracht zag staan. De man. die gisteren in Zaandam zo goed als geen orders had genoteerd glimlachte even en kocht maar een paar loten. In middels draaide het rad op volle toe ren en werden de namen van de win naars afgeroepen. Voor de tweede maal Er waren ook gelukkigen, die hun prijs niet wilden aannemen. Zoals moe der van der Woude. de echtgenote van „Ome Klaas", die de door haar gewon nen kist met goudreinetten prompt weer terug gaf. om deze nogmaals te laten verloten. Hetgeen natuurlijk door onze appelen- en perenleveranciers gaarne werd gedaan. OMTREK Nog steeds ontvangen we meldingen van giften voor liet Rampen fonds. Het personeel van de Coöp. Zaan streek bracht f 961.— bijeenterwijl de Coöperatie zelf een bedrag van f 2000. beschikbaar stelde. De Zaandamse Klaverjasbond schonk de opbrengst van de tombola, een be drag van f 50. De Postzegelverzamelaarsvereniging „Z.Z.Z." droeg een bedrag van f 100.- af en houdt bovendien een postzegelvei ling ten bate van het Rampenfonds. De Supportersvereniging „Roocl- Blauw'' te Koog aan de Zaan droeg een bedrag van f 1Ö0.af. Het District Zaanstreek-Waterland organiseert Woensdag 18 Februari een grote bridge-drive ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Het personeel van Bruynzeel in Sam- pit op Borneo schonk 10.00 roepia's en stuurde per KLM twintig molton de kens. Het bestuur van de buurlver. „Park- straat-Ruyterueer" trok een bedrag van 100-uit. De Personeelsvereniging van Hout handel Rote te Westzaan stond een be drag van f 100.af. De leerlingen van de Chr. School te Westzaan kwamen ook in actie en door hen werd een bedrag van f 49.38 by- eengebracht. De P.v.d.A.-afdelina te Westzaan droeg een bedrag van f 50.af. Het personeel van de Papierfabriek Van Gelder Zonen te Wormer heeft in overleg met de directie besloten tweede Paasdag te gaan werken. De gehele pro ductie van die dag komt ten goede aan het Rampenfonds. Verder heeft het ge hele personeel één uur loon afgestaan. Zaterdagavond organiseren de klaver- jasverenaingen De Roemer" en ..De Korpershoek'' in café Smit te Kromme nie een kalverjaswedstrjjd ten bate van het Rampenfonds. Tot na de sluiting van de markt heeft de massale verkoop geduurd. Dankzij het royale aanbod van de grossier J. Kooij, die voor de kisten met fruit zorgde en de medewerking-van de Al gemene en R. K. Vereniging 'van han delaren in groente- en fruit, kon deze Amerikaanse verkoop doorgang vinden. Husslage Radio zorgde voor een uitste kend functionnerende versterkings-in- stallatie. zodat de heer Metselaar wei nig moeite had zich verstaanbaar te maken. Buitengewone Raadsvergadering ZAANDAM. Burgemeester Thomas sen heeft voor vanavond half acht een buitengewone gemeenteraadsvergade ring uitgeschreven. In deze vergadering zal burgemeester Thomassen o.m. een overzicht geven van hetgeen in de ge meente Zaandam gedaan is om de ge teisterde gebieden te helpen. Gistermiddag is het college van B. en W. in extra vergadering bijeen geweest, waar met het plaatselijk comité, de reeds getroffen maatregelen voor hulp verlening besproken zijn. Een half millioen zakken uit de Zaanstreek ZAANDAM. Op verzoek van de Commissaris van de Koningin in de Provincie Noordholland, heeft burge meester Thomassen maatregelen geno men, waardoor voor rekening van de Provinciale Waterstaat in Noordholland niet minder dan een half millioen juten zakken naar de getroffen gebieden ge zonden zullen worden. Gisternacht hebben de brandweerlie den van Koog aan de Zaan en Zaandijk o.m. geholpen het m.s. ..Trots" te laden. Omdat de schipper van de „Trots Alles" te klein was om een half mil lioen zakken te vervoeren, heeft men andere schippers gecharterd, zodat de verlading van de jute zakken, "zowel gisteren als vandaag normaal doorgang kon vinden. De directies van enkele bedrijven hebben gratis personeel afge staan om bij de verlading te helpen. Derde ambulance naar Zeeland ZAANDAM. Gistermiddag is de der de ambulance van het Ned. Rode Kruis afdeling Zaanstreek -naar de getroffen gebieden vertrokken. Nadat Maandag de eerste ambulance met acht personen was vertrokken, kwam Woensdag het verzoek een tweede ambulance te zen den Bij de tweede en derde ambulance zijn ieder vijf Rode Kruissoldaten. Bridgedrive ten bate van de slachtoffers van watersnood OMTREK. Het district Zaanstreek /Waterland organiseert op Woensdag 18 Februari een grote Bridge drive waarvan de baten geheel ten goede ko men voor de slachtoffers van de Natio nale Ramp. Inschrijving is voor iedereen moge lijk a 1.75 per persoon. Opgave bij de plaatselijke Bridge verenigingen, of telefoon 2400 en 81237. Deze drive zal worden gehouden in de R-K. Volksbond Oostzijde, Zaandam. In verband met het goede doel van deze drive, waar vele bridgers(sters) aan zullen deelnemen, is spoedige op- i gave gewenst. Aan de kop van de Ged. Gracht stond gisteren een jruitstal, zoals we nog nooit op de markt gezien heb ben. De heer D. Metselaar bleek een goede verkoper, watit grif gingen de loten van de hand. Ruim 400 kisten moesten gisteren worden verkocht. Hoewel tot half acht werd gewerkt, kon alles niet „ver werkt" worden. Daarom hebben de or ganisatoren van deze Amerikaanse ver koop gisteravond besloten, de overige kisten fruit volgende week Woensdag, dus 11 Februari in Wormerveer tc ver loten. Ook dan zal de opbrengst voor het Rampenfonds zyn. Uitgestelde uitvoeringen OMTREK Van alle zijden bereiken ons verzoeken om melding te maken van uitvoeringen, welke in verband met de nationale ramp niet doorgaan of voorlopig eijn uitgesteld. We ontvingen hierover bericht van cle volgende verenigingen. De toneelgroep van Albert Heyn, die de toneelavond voor de bejaarden zou organiseren, heeft besloten de uitvoe ring van hedenavond tot nader order uit te stellen: - r - De toneelavond van de 'Buurt- en Speeltuinvereniging is verzet naar Za terdag 14 Februari. De feestavond van de ijsclub „Heems kerk' gaat Zaterdagavond in „Ons Huis" niet door en is uitgesteld lot na der order. De uilvoering van Sirnsom in Koog aan de Zaan, die Zaterdag 7 Februari zou plaatsvinden is tot naaer order uit gesteld. Eveneens de uitvoering van de feest revue „Met muziek door 't leven" die door het Wormerveers Vendelcorps in „De Jonge Prins op de planken zou worden gebracht. Tot Zondag 22 Fe bruari. Dit geldt ook voor de twee cabaret avonden op 7 en 8 Februari, die door de personeelsvereniging Wessanen's Ko ninklijke Fabrieken zouden worden ge houden. Tot nader order is voorts uitgesteld de opvoering van „Pinky'', welke door de toneelvereniging „OKV" uit Krom menie zou worden gegeven. Verder het concert van O.B.K. eveneens uit Krom menie, dat aanvankelijk op 14 Februari a.s. zou plaats vinden. Hoewel de feestavond van de EHBO, ter gelegenheid van het d0-jarig be staan, is uitgesteld, gaat de receptie wel door. De feestavond van de Supporlersver. Zwart Wit" zal ook geen doorgang vinden. In verband met de herdenking van de slachtoffers zullen ook de bioscopen Zondag de gehele dag gesloten zijn. De voorstelling van de Zaanse Flimkem is verzet naar Zmdagochtend 15 Fe bruari te tien uur. Reeds gekochte kaar ten hiervoor blijven geldig. „Zaan" en „Spes" werken gezamenlijk ZAANDAM. De moderne boot van de gemeentelijke Havendienst „De Zaan", die reeds Maandag naar de ge teisterde gebieden was vertrokken, is vanmorgen gaan samenwerken met het m s. „Spes", dat gisternacht met 15 vletten uit Zaandam was vertrokken. „De Zaan" heeft sinds Dinsdag niets anders dan getroffenen" van Goeree- Overflakkee naar Dintel-Sas gebracht. De „Spes", het moederschip van de 15 Zaandamse vletten lag gisteravond voor anker bij Oude Tonge. Nadat de havenmeester, de heer C. J. Stelleman gisteravond overleg had gepleegd met de marine-autoriteiten te Rotterdam, werd besloten, dat de Zaan- kanters met ingang van vanmorgen ge zamenlijk vanuit Brouwershaven zou den gaan werken. De jeugd doet ook mee Papierinzameling door scholieren ZAANDAM. Evenals bij de oude ren, bestaat ook bij de kinderen de drang om „iets te doen", om mee te helpen de grote nood te lenigen- De onderwijsautoriteiten achten het goed deze activiteit ruim baan te geven. Daarom is de gedachte geopperd een grootscheepse papierinzameling door de schooljeugd te houden. Het ingezamelde papier zal verdeeld worden in kranten- en bontpapier. Zakken om in te pakken zullen ter beschikking worden gesteld, terwijl de gevulde zakken van de scholen kunnen worden gehaald. De inzameling zal worden geleid door de heren W. Brinkkemper. hoofd van de openbare school voor v.g.l.o.. N. P. Tervoort, hoofd van de R.K. school voor v.gl.o. en H. A Wiimans. hoofd van de Christelijke school voor. v.g.l.o. Zaandammer Noorman werkte aan de Sloedam ZAANDAM. Na twee dagen ge werkt te hebben aan de kapot gesla gen Sloedam, die de verbinding vormt tussen Walcheren en Zuid-Beveland. is de zoon van ds A. Noorman, de student P. E. Noorman, gisteren weer in Zaan dam aangekomen. De heer Noorman Jr. was Maa.ndag met een aantal studenten van de Gem. Universiteit uit Amster dam vertrokken. In twee autobussen reisden de studenten via Breda, Ant werpen naar Zeeuws-Vlaanderen. Nadat men eerst in Terneuzen en Breskens was geweest, ging men met de boot naar Vhssingen, waarna de werkzaam heden bij de stukgeslagen dam werden aangevat. De heer Noorman, die wij gisteren nog even spraken was buitengewoon tevreden over de goede organisatie. De studenten vonden onderdak in een DUW-kamp te Vlissingen, waar de ver zorging buitengewoon goed was. In verband met de komst van honderden militairen konden de studenten weer naar huis gaan. Aanbod voor Ulo-leerlingen uit examenklassen OMTREK. De ouders der openba re U.L.O.-scholen in de Zaanstreek hebben zich bereid verklaard 20 jon gens en 20 meisjes uit de examenklas sen van de U.L.O.-scholen in het Nood- gebied kost en inwoning te verschaffen in elk geval tot 15 Mei a.s. De bedoeling is deze jongens en meisjes in staat te stellen zich normaal voor hun eind-examen voor te berei den. Aanmeldingen aan het hofd der school voor U.L.O. ie Zaandijk. Telef. K. 2980—82529. Zaanse studenten stellen gelden beschikbaar OMTREK. De Zaanse Studenten Vereniging deelt mede, dat zij haar gelden, bestemd voor de viering van haar Diës Natalis. ter beschikking heeft gesteld van het Nationaal Ram penfonds. Postzegelverzamelaars ook op de bres voor Rampenfonds ZAANDAM. De Ver. ZZZ houdt 26 Februari haar jaarvergadering in „De Posthoorn". Op deze vergadering zal eon postzegelveiling worden gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Nationaal Rampenfonds. Het bestuur rekent er op dat alle leden één of meer zegels of series voor dit goede doel .zullen inzenden. In afwachting van de opbrengst der veiling zal voorlopig f 100 aan het Nat. Rampenfonds wor den overgemaakt. Inzendingen van ze- SfilS, liefst zo spoedig mogelijk, kunnen aan de volgende adressen plaats vinden: H. M. Romijn, Parkstraat 2, Zaandam; H. D. Tel, Westzijde 234, Zaandam: H. de Vries. P. L. Takstraat 6, Zaandam; N. J. Steijn, Bosjesstraat 8. Koog a. d. Zaan; A. Stelling, Wandelweg 128, Wor merveer. Ook inzendingen van niet-leden zijn van harte welkom. Oud-Minister mr. In 't Veld sprak ZAANDAM. Op uitnodiging van het Zaandamse gemeentebestuur heeft gisteravond in de raadszaal een bijeen komst plaats gevonden voor de bestu ren der verschillende Zaangemeenten, de besturen van de woningbouwvereni gingen, alsmede van architecten, die in de Zaanstreek bij de woningbouw be trokken zijn. In deze bijeenkomst, die onder leiding stond van burgemeester Thomassen, neeft oud-minister mr J. In 't Veld gesproken over het onder werp „Woningbouw en Krotopruiining". De oud-minister belichtte verschillen de facetten van de woningbouw en be pleitte een opruiming van de krotten voor zover dit onder de huidige om standigheden mogelijk is. Verschillende vragen werden door mr In 't Veld in het tweede gedeelte van de avond beantwoord. Overwinningen voor de schaakclub ZSC ZAANDAM ZSC 2 speelde tegen Op positie in Heiloo. De uitslag was hier: OppositieZSC 2: A. Holtes—J. Brink 0-1, A. Leusinkv. d. Lijn 0-1, N. TermaatJ. Wengelaar %-V-, F. Laas J. Rijneker 1-0, J. AllemanJ. Valkenier 1-0, W. Ligtha.rtH. v. d. 't Kaar !/*-%■ W. BreeuwerA. Geytenbeek 0-1, J. v. ChareldorpJ. Polderman %-Vs. A. BurgerG. Bakker 0-1, C. MeyerW. Schoonhoven 0-1, totaal 3*/ï-6%. ZSC 4 speelde tegen Het Witte Paard en won met dezelfde cijfers als het tweede. De uitslag was: ZSC 4Het Witte Paard: J. A. Huizin- gaM. Krijt %-Vs. D. BrinkK. Kui per 1-0, J. RenesJ. Hempenïus 0-1, A. F. ten WoldeK .de Boer i/t-%, J- GrasW. Finke 1-0, D. DekkerN. D. Beudeker 0-1, M. v. SplunterJ. J. Groot 1-0, J. L. SchopmanG. v. d. Schoor H. KlingersJ. v. Bom- mer 1-0, J. BakkerA. v. Rijswijk 1-0, totaal 61/2-3%. Op 23 Februari speelt ZSC 4 zijn laat ste wedstrijd tegen MSC 2 in Den Hel der. Volgende week een volledig winter competitieprogramma. Aanrijdingen met materiële schade ZAANDAM. Gisteren moest de chauffeur van een personenauto in de Westzijde plotseling remmen voor een tegenligger. De wagen slipte en kwam tegen een geparkeerde bestelauto aan, waardoor beide auto's Verden bescha digd. Bij de Hembrugpont kwam een fietsende dame in aanraking met enige voetgangers. De dame viel op de straat eH" blesseerde haar neus. Zaandams Evacuatie Comité alleen adressen opgeven op bepaalde adressen Een comité, gevormd in samenwerking met de verschillende kerkge nootschappen, de Zaandamse Gemeenschap, Humanitas en de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken, zal een overzicht samenstellen van de woonruimte, welke beschikbaar kan worden gesteld in de gemeente Zaandam, voor de opneming van evacués uit de rampgebieden. Hoewel evacuatie naar Zaandam OP HET OGENBLIK NOG NIET AAN DE ORDE IS, maakt men toch reeds nu een administratief begin, opdat men gereed is zodra dit noodzakelijk zou blijken. Deze gegevens zullen ter beschikking worden gesteld van de burgerlijke autoriteiten te Zaandam, die de ont vangst van de evacués hebben te regelen. Zaandamse bewoners, die evacués zouden kunnen herbergen, kunnen zich uitsluitend schriftelijk melden aan een der onderstaande adressen: J. J. MEULENKAMP, wethouder Gem. Dienst voor Sociale Zaken; G. W. FRANZEN, waarnemend directeur Gem. Dienst voor Sociale Zaken; dr D. K. BOOM, Westzijde 174; mej. C. M. BOOM, Zuiddijk 78; J. KLITSIE, Heijermansstraat 93; mej. A. SCHUTZ, Bonifaciuslokaal, Bloemgracht 2; R. KAKES, Westzijde 262b; mej. E. KAMPER .Heren gracht 39; mej. C. G. SCHOLTEN, Stationsstraat 57; M. J. HILLE, Burcht 6; mevr. J. C .DUBBINK-DE VROOME, Prins Hendrikkade 76; mevr. H. A. MEERUM TERWOGT-MIJSBERG, Ged. Gracht 81; Zuster A. FEYEN, Jonge Arnoldusstraat. In aansluiting aan het bovenstaande bericht, verklaar ik namens Burgemeester en Wethouders van onze gemeente, dat het werk van het Evacuatie-comité de instemming heeft van het gemeentebestuur. Inder daad is ons door de bevoegde autoriteit, de Commissaris van de Konin gin in Noord-Holland medegedeeld, dat er voorlopig hier geen evacués komen. Dat kan veranderen. Het comité zorgt, dat we in dat geval ter stond klaar zijn. Alle evacués zullen worden gemeld aan het gemeente bestuur. Dit bestuur zal de evacués uitsluitend toevertrouwen aan de zorgvuldig uitgezochte adressen van het hiervoor genoemde comité. Indien men zijn naam en adres reeds heeft opgegeven aan andere per sonen of organisaties heeft dat dus geen gevolgen. Alleen via het Zaan dams Evacuatie-Comité zullen gezinnen uit de nood-gebieden worden geholpen. De Burgemeester van Zaandam, W. THOMASSEN. BURGERLIJKE STAND ZAANDAM Geboren: Lambertus, zv L. A. van de Liefvoort en N. Spaan der Mieke, dv G. Roos en W. Bak Robertus Henrïcus, zv N. G. Bout en A. Horvers Hermanus Cornells Mar- tinus, zv H. J. Claassens en C. M. Beuk Carolina Geertruida, dv D. Sinkel- dam en G. M. Schaar Maartje Wil- helmina, dv J. de Jong en W. Vermeer Carla, dv L. J. van Wensveen en J. L. J. Galjé Andries. zv J. Post en T. Sjollema Tom, zv H. Kleiman en J. Plooijer Adriaan, zv A. Boutens en T. Mulder Jaap Willem, zv C. J. Oosterhuis en L. Zevenbergen Mar- guda Catharina, dv J. Bier en P. Dil Alida Gré, dv J. Hartog en G. A. Blee- ker Carla Balenda, dv L. F. W. Sie- mons en C. Heemskerk Wouter Ger- rit, zv J. Molenaar en A. Krijt Jan Comelis Folkert, zv C. F. Koppen en C. S. van der Meïjden. Ondertrouwd: J. Wijnands en D. T. Schoen C. W. Bakker en N. Prins M. Korsse en J. B. de Jong. Overleden: Cornells Busch, 58 jr., geh. m. P. Prinsze Dankert van der Lende, 86 jr., geh. m. L. Spits Fre- derika Wilbelmina Staudenmaijer, 90 jr., wed. v. G. van Santé Hilbèrt Tigelaar, 84 jr., geh. m. P. Duinkerken Roeland Jan Fonteijn, 4 jr., zv C. Fonteijn en J. v.d. Ree Willem Har tog, 71 jr., geh. m. R. Velleman. Nieuwe stadgenoten ZAANDAM. Ingekomen: D. Bak ker, m. van Wageningen naar Rusten burg 108; W. Buntsma, gez„ van Krom menie naar Westzijde 84; C. J. Burger- houdt, m., van Amsterdam naar Cz. Peterstraat 68; W. van Elk, m., van Boxtel naar Skagerrak 16; A. Suidema- van Eijk, v., van Nieuwveen naar ww achter Westzijde 119; T. de Gooijer-Gers- sen, v., van Koog aan de Zaan naar Kramerstraat 10; M. J. van der Zee- Gorthuis, v., van Heemstede naar Ruis' daelstraat 8; J. Haan, m., van Breda naar Rosmolenstraat 99; G. J. Koele- mejjer, m., van Spanbroek naar Heijer mansstraat 117; H. Kuit, gez., van Wor merveer naar Anna Paulownastraat 17; M. C. Zonneveld-Linssen, v., van Nij megen naar Hogendijk 65; R. Mooi- broek, v., van Assen naar Bloemgracht 97; C. A. van Silfhout, v., van Apeldoorn naar Stationsstraat 89; G. C. Tol, v., van Purmerend naar Bloemgracht 60; C. P. van Veenendaal, v., van Utrecht naar Ganzenwerfdwarstraat 5; N. Weidema, gez„ van Amsterdam naar Oud-Saenden 4; G. J. de Wit, gez., van Amsterdam naar Heijermansstraat 95; G. de Jong- van Wijk, v., van Assen naar Golofkin straat 38; J. G. Eijben-van der Zee, v., van Heemstede naar Oud Saenden 6. Klaverjascompetitie ZAANDAM. De Zaandamse Kla verjasbond stortte f 30 voor het Ram penfonds. Maandagavond is de tweede helft van de competitie begonnen. De opbrengst der tombola die wekelijks wordt gehouden, werd ditmaal geheel afgestaan aan de slachtoffers van de nationale ramp. De uitslagen waren als volgt: Cen trum won van 't Havenkwartier, Th. Swart won van Gem. Werken en Hop per A en Evenblij A bleven de baas over hun B-teams. De wedstrijden wer den gehouden in „De Kroon" aan de Zuiddijk. VERKEER BIJ OOSTZIJDER VIADUCT ZAANDAM. B. en W. hebben be sloten om met ingang van de datum, waarop de nodige aanduidingsborden zullen zijn aangebracht voor het ver keer dat uit de noordelijke richting het viaduct in de Oostzijde nadert een ver bod uit te vaardigen, om door te gaan bij nadering van verkeer uit tegenge stelde richting. Zilveren jubilaris ZAANDAM. Donderdag herdacht de heer G. Dil, boekhouder bij de Ma chinefabriek Holleman, de dag dat hij een kwart eeuw bij deze firma in dienst was. De jubilaris, met vrouw en dochter, werd 's morgens door de Directie ont vangen. De heer S. Holleman sprak de heer Dil in waarderende bewoor dingen toe en prees hem om zijn ijver en nauwgezetheid. Als cadeau werd de gebruikelijke enveloppe overhandigd. In de werkplaats vond daarna de hul diging door het personeel plaats. Door de heer M. Emmer, als chef der werkplaats, werd hierbij het woord ge voerd, onder overhandiging van een 2de enveloppe met inhoud. De verdere dag werd door de jubi- l^,V^-ujzeliik!: klïne aan de Heren gracht io doorgebracht. Zangfornooi „Sectie Muziek" ZAANDAM. De sectie Muziek van de Zaandamse Gemeenschap heeft het Plan opgevat 7 en 8 Maart a.s. een ^aans Zangtornooi te organiseren Alle verenigingen, die aan dit tornooi wen sen deel te nemen worden verzocht niet de inschrijving niet tot de laatste da» te wachten. Het is een veel voorkomend verschijn sel, dat aanmeldingen soms nog binnen komen wanneer de inschrijvingsdatum al verstreken is. Van het organiserend bestuur kan dan onmogelijk verlangd worden, dat aan alle 'verlangens tege moet wordt gekomen. De tijd van voor bereiding is kort- Stuur dus het in schrijfgeld en formulier zo spoedig mo gelijk naar het bekende adres: M. J. van Keulen, P. L. Takstraat 46, Zaan dam. Vlees over de Vrijbank ZAANDAM. Zaterdag is aan het Slachthuis weer vlees over de Vrijbank verkrijgbaar en wel om half negen voor de nummers 1667 t.e.m. 1706. f Advertentie. Tng. Med.) Wij houden DINSDAG 10 en WOENSDAG 11 FEBRUARI a.s. weer een DEMONSTRATIE met het bekende „COLUMBUS"- WEEFTOESTEL. Zuiddijk 16 Tel. 3064 ZAANDAM Het ENIGE adres in de Zaanstreek voor de echte Engelse SMYRNA-WOL 2.per 100 gram f 3.35 per 113 gram ZAANDAM, Aangekomen: geen. Verwacht: geen. Posities: ms. Tilly 30-1 van Rouen naar Bordeaux: ms. Ponza 31-1 van Bordeaux te Huil; ms. Ponto 5-2 van Grangemouth te Sables a'Olonne; ms. Larix 5-1 van Zaandam te Rotterdam; ms. Pavo 17-1 van Portsmouth te Rot terdam; ms. Joost 4-2 van Plymouth naar Bordeaux; ms. Bab T 3-2 van Bayonne naar Lowestift: ss. Wilpo 5-2 van Rotterdam te Grimsby.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2