HET WONDER van ST. ANNALAND Slachtoffers watersnood de mensen, maar allen bleven leven Daar komt water" het Rampenfonds: al meer dan IV/2 millioen Buitenlandse HULP overtreft alle verwachting Om de beveiliging van Zeeland Antillen: ruim een millioen! Zaandamse gaven in Scheveningen Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon" van Vrijdag 6 Februari 1953 Toen de ramp over Tholen kwam: ging in de nacht van Zaterdag op Zondag in ^St Een vloedgolf stortte over Vorst "IMTenigeen ging in de nacht van z,ateraag op z,onaag in Annaland op Tholen niet rustig naar bed. Velen was dat zelfs onmogelijk door dringende werkzaamheden en anderen hadden daartoe niet cte moed of wensten af te wachten wat het worden zou. Er was immers gewaarschuwd voor gevaar lijk hoog water en de Noord-Wester-storm ontketende van uur tot uur een groter geweld. Men kan niet zeggen, dat met alle maatregelen genomen waren. Integendeel, de havenbe woners hadden al een behoorlijk hoog tij achter de rug en verstevigden alles nog eens extra voor de nacht. De water bouwkundig ambtenaar en al zijn medewerkers hadden de gehele dag gewerkt en voor het verwachte „gevaarlijk hoog water" leek alles zo veel mogelijk verzekerd. Van 2 tot half drie scheen het gevaar te luwen maar daar na werd het erger en eer het drie uur was, werd de noodklok geluid, hetgeen voor hoog water in geen tientallen jaren was voorgekomen. Bij het geluid van de klok stroomden hónder den mensen naar de haven. De wind was gegroeid tot orkaan- kracht. Het water vloog met donderend geweld tegen de woningen op de haven, waarin nog zo goed als alle bewoners aanwezig waren. Toch begonnen de eersten te evacueren, met nog twee uur vloeien was de situatie zo dreigend, dat des kundigen toen overtuigd waren van een catastrophe Op de haven stond er zo'n watermassa, dat de toestand met die orkaan hopeloos ging worden. Onmenselijk werk werd verzet. Zou het toch nog lukken met 5 kwartier vloeien? Nam de stijging toch weer iets af? Het was 10 minuten voor vier, toen de ramp zich voltrok. Met man en wacht was men nog aan het werk, toen er water door de bescherming voor een van de straten begon te bor relen, een bescherming die nimmer tè voren zo hoog was aangebracht. En vrij* wel onmiddellijk na dat doorborrelen klonken de noodkreten als waarschuwing: „Berg je mensen, daar komt het water". Het kwam niet. Nee, het barstte los in een waterval van een niet te be schrijven omvang, en met een gewéld, dat voor de daar wonenden elk bombar dement te boven moet zijn gegaan. Dé door de orkanische wind voortgestuwde watermassa brak zich in een zondvloed baan. onmiddellijk achter de bescherming een gat staand van ruim 3 meter diép en alles wat op haar baan kwam onmeedo genloos vei-brij zeiend, verscheurend, meesleurend, wegslingerend; van eên vrachtwagen tot een stuk beton van het Oude gemeentehuis toe. En dan is daar het grote wónder geschied. Een wonder waarover men nimmer uitgepraat zal komen, waar van men nimmer een verklaring zal kunnen geven. De mensen, die er èen seconde tevoren nog aan het werk waren, de mensen, die daar op dat laatste ogenblik nog stonden tè kij ken, de mensen, die in hun deuren stonden, de mensen die zich op de gangen of bij de ramen bevonden, ja zelfs die ene vrouw die daar bui ten de vloedgolf over zich kreeg, zijn naar later bleek allen gespaard gebléven. Dit is het grootste wonder van de doorbraak in St Annaland even voor vier uur in de noodlot tige nacht van Zóndag 1 Februari 1953.... Wat betekent de enorme schade, die aan de Woningen, aan de inventaris, kortom aan heel het hebben en houden is aangebracht, vergeleken bij dat ene wonder van een alge hele bewaring? Ruim een uur stroomde de watermassa met een niet te beschrijven ge* weid het dorp binnen en in de huizen dé mensen: biddend, zuchtend, wachtend, tel lend, kijkend, sjouwend, meest op zolders in kleine of grote slaapkamertjes, zónder licht of met lampje of kaarsje. Bij wie heeft eên enkel levensuur ooit langer geduurd, dan de tijd van 4 tot 5 uur van diè ramp nacht? Zo mogelijk duurde dat nog langer vóór heil, die vlak bij die kokende waterval woonden. In bange afwachting zat men vér der in het dorp totaal in het onzekere. Ge lukkig stèeg het water in de woningen niet onrustbarend. Toen de dag aanbrak, zijn er reddings pogingen met succes uitgevoerd, diè vele ancfere heldenfeiten overtreffen. Toen het dag was, leek de Langestraat iets zo on werkelijks dat het niet te geloven was. Met geen mogelijkheid kan men de krachtsin spanning van tientallen St. Annalanders op die Zondag weergeven. Het stormde nog steeds, al was het dan wel wat minder en er kwam opnieuw een hoge vloed. We we ten het niet, hoe het mogelijk is geweest, dat deze vloed op de haven kon worden tegen gehouden. Zonder enige verpozing heeft men als paarden gewerkt, waarbij een aantal goede aannemers van waterbouwkundige werken. Die Zondag zijn er van de lager gelegen delen veel mensen weggetrokken, temeer omdat enkele binendijken in een zeer kri tiek stadium verkeerden. De waterbouwkun dig ambtenaar achtte het veiliger om zoveel mogelijk te evacueren, waartoe evenwel geen officieel bevel kwam. Vooral oude mensen, vrouwen en kinderen werden weg gebracht naar OucLVossemeer en Tholen en daar met open armen ontvangen, Gelukkig minderde Maandag de wind en werd Noordelijker. Er kwam weer hoop in de harten, een hoop die de volgende dag groter werd met het voor óns begrip toen windstille weer. Die dag wérden de eerste bergingswerkzaamheden aangepakt van mensen uit Stavenisse en de verdronken die ren. Aangenomen kan thans worden, dat 70 van de woningen in St. Annaland min of meer waterschade hadden, dat een 100-tal woningen geheel is vernield of zodanig beschadigd, dat herstel zeer bezwaarlijk ig, dat het aantal verloren stuks vee in de hon derden loopt en nog niet bij benadering is te schatten, dat een tiental straten geheel of gedeeltelijk is vernield en de huisraadschade in de honderdduizenden guldens loopt Weersverwachting, geldig van Vrijdag- tot Zaterdagavond. Wisselende bewolking met enkele sneeuwbuien. Zwakke tot matige Noord-Oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. Het weer in de Zaanstreek Neerslag 2 mm (waarbij lVa cm sneeuw) Max. temp. gisteren 6 °C Min. temp. afgel. nacht —1 aC Grondvorst 3 "C Prins Bernhard: Z.K.H. Prins Bernhard heeft gister avond voor de radio medegedeeld, dat het Nationaal Rampenfonds tot dan toe een bedrag van ruim f 11.500.000 heeft ge boekt. Hierbij zijn alle bedragen inbe grepen. De toegezegde bedragen zijn in dit cijfer echter nog niet verwerkt. Dubbele rouw Zaandam. Vanavond komt de raad bij een in buitengewone vergadering wegens de nationale ramp. Daarbij zal ook het verscheiden van de heer Joh. Pieters (Chr.) worden herdacht. Dijkherstel: Voor vele plaatsen heeft Rijkswaterstaat al aannemers aan gewezen. Ononderbroken stroom goederen (Vervolg van pag. 1) Uit Nantes vertrokken gisteren drie vrachtauto's met twee ton dekens en kle ding De Franse Rijnvaart schonk het Nederlandse Rode Kruis een „Vriend schapsschip". In Parma (Italië) staat een kolonne vrachtauto's gereed met een complete keuken en 160 bedden, si: Een groot aantal Franse studenten is met èen trein vol dekens op weg naar ons land. sk Denemarken stuurt vandaag nog 5000 schoppen naar ons land en koning Fre derick zond al een auto met geschenken, waaronder 40 wollen dekens. H* Uit Saai-- Ver lieslij sten Rode Kruis: er dringend om verzoeken en hét Ned. Rode Kruis er geen bezwaar tegen maakt, gaan wij over tot publicatie van dé verliés- lijstén. Nadrukkelijk merken wij hierbij ech ter op, dat het Rode Kruis, in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens worden verzameld, niet de volledige ga rantie kan geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijzi ging achteraf noodzakelijk zal blijken. De plaatsnaam, achter de slachtoffers geeft de geboorteplaats aan, het eventuele cijfer het geboortejaar: Geïdentificeerd: Leen DINTELOORD: Janssen, Martinus, 1904, Halsteren; de Vos, Jan, 1804, Fijnaart; Vis sers, Jaatje, 1808, Dlnteloord. FIJNAART: van de Meeberg, Leendert, 1898. Klundert; Kloet, Wilhelmina A., 1906, St. Maartensdijk; van Opdorp, Johanna Fr. M.. 1944, Fijnaart; Slikboer, Adriana W., 1904, Dinteloord; Polak, Adriana J., 1900, Willemstad; Hollemans, Maria, 1946, Fijn- aart; Hartvelt, Pieternella A.. 1910, Fijnaart; de Geus. Leendert M., 1936, Breda; de Geus, Christiaan, 1946, Fijnaart; de Geus. Jan D., 1948, Fijnaart; van Mourick, Gerrit J., 1924, Willemstad; Hollemans, Hermanus L., 1943, Willemstad; de Wit. Maria, 1926. Willemstad; Suykerbuyk, Antonia E.. 1870, Steenbergen; Knook, Johanna A., 1924. Fijnaart; Drie sprong, Jan O.. 1874; Koetsenruyter, Petrus G. A., 1950, Fijnaart: Koetsenruyter, Lucia A. M„ 1951, Fijnaart; Mackay, Peter G., 1943, Fijnaart; Lijdekker, Martinus, 1880; Drie sprong, Jannetje, 1006; Knook, Teüntje, 190Ó; Eland, Martha, 1892. 's-GRAVENDEEL: J. Groot; mej, St. Niko- laas, en dochter (nog niet gevonden); mej. Kranenburg, 12 j. en moeder en zusje; Van Appeldoorn; mej. Van Steensel. Zeer waarschijnlijk omgekomen, maar lij ken nog niet geborgen: moj. Kruythof; wed. v. d. Wulp en 3 kinderen; mej. Van Verk en 2 of 3 kinderen; hr. en mevr. Brand; wed. Verdonck en dochter en 3 kleinkinderen, ge naamd De Zeeuw; rrtevr. Kraak; kind van C. Héidemolen. '■-GRAVENPOLDER: Lijk geborgen: Echt genote van Cornelia van Weelen, HALSTEREN: Maas, Petrus, 1051. Halste ren: van Tiggelen, Maria W., 1910, Wouw; Raats, Cornelia M. W., 195Ó, Bèrgen op Zoom; Raats. Petrus J., 1945, Bergen op Zoom; van Elzakker, Philomena, 1918, Halsteren; Schil- lemans. Adriana M., 1914, Steenbergen. HALSTEREN: Slachtoffers. geïdentifi ceerd en geborgen: Cornelia Maria Castelein, Adriana Maria van Eekelen, 1933: Antonius Adrianus Johannes Hoetelmans, 1938; Cor nells van Osta, 1868; Helena van Schilt, 1896; Maria Helena Schijvènaars, 1949; Anto nius Laanen, '99; Cornelis Hendrikus Jacobus Maria Laanen, 1937; Bernard Laurentius Ma ria Roks, 1952; Cornelia Hendrikus Simon van Meer, 1951; Petronella Elisabeth Dymph- na van Meer, 1951; Johannes J. de Krom, 1951. HELLE VOETSLUIS: Geïndentificeerd: Herman Schrijver, mej. N. Schrijver, S. Bak ker, mej. E. Sponselee-Finke, mevr. Corn, Vader-De Pijper. HONTENISSE: Leeraert. Maria I., 65 j.; Mattheysscn, Agnes M., 33 j., Daalman, Roza M., 8 j.; Daalman, Theophyl S. C., 6 j.; Smit, Desyre, 68 j., nog niet geborgen; Maas, Louisa. 66 j., nog niet geborgen; de Smit, René G.. 37 j„ nog niet geborgen; de Smit, Agnes M., 24 j., nog niet geborgen. KLUNDERT: Blommers, Johannes A., 1900, Klundert. KORTGENE: Alle slachtoffers geïdenti ficeerd en geborgen; Pieter Arie de Looff. 1883; Jacomine Catharina Schrier, 1907; Adriana Verhulst, 1896; Hendrik van Vliet, 1892; Cornelia Bollen, 1922; Hendrika Adria na Kramer, 1952; Gerretje van Vliet, 1005; Jan Boer, 1948; Lena Koster, 1899; Johannes Marinus Engelvaart, 1869; Janna Koets, 1873; Adriaan Clement, 1912; Christiana Huyge, 1913; Bastiana Neeltje Clement, 1947; Wil helmina Suzanna Timmerman, 1949; Jan Franciscus Weijs, 1909; H. E. Weijs, 1945. MAASSLUIS: mej. van der End, J., 1883. NIEUWE TONGE: Geïdentificeerde slacht offers: Gezin W. Bruggeman te Battenoord. J. de Jong te Battenoord. Lenl van Prooyen, A. van Prooyen. Mies en Francina Vrees wijk; Marinus Verwey; Teun Koppenaal; Jac. Oosterling; L. Vis en 2 dochters; A. van Wezel; Wed. A. Driessen; Mej. J. Koote plus kleinkind, allen te Oostervoorgors; Mêj. R. Kransse en dochter Marie; 2 Zoons van A. Troost; 2 Zoons van L. Appel; Jac Hoog moed (laatste vijf omgekomen in Pallandt- polder); Kees Koert. De familie Van Balen, man, vrouw, dochter en schoonzoon, ge naamd Van der Sluis. NIÉUWERKERK: Alle slachtoffers geï dentificeerd en geborgen. Adriana Krabbe; Jan Lievense, 1863; Toos Kats; Maria Janna R&amsdönk. OUWERKERK: Slachtoffer geïdentifi ceerd en geborgen; Helena Boogerd. RILLAND-BATH: de Groffau, J. A., bur gemeester, vermist. brüekert kwam een trêln met 700 ton kolen in ons land aan. De politie zond een afdeling genie én twee veldkeukens. Onderweg zijn voorts nog twee brand weerauto's, twee motorboten en zes met kleding, schoeisel en levensmid delen. De Franse regering heeft twee hefschroefvliegtuigen ter beschik king gesteld. In Venezuela is een hulpactie-comité. „Amigos de Holanda" opgericht. Suriname schonk al f 100.000 en 200 werklozen willen zo spoedig mogelijk naar Holland om bij de wederopbouw behulpzaam te Zijn. sjs En geland verzendt 162 rubberboten, die gezamenlijk 5000 personen kunnen her bergen. Het Zwitserse Rode Kruis stuurde een hefschroefvliegtüig. Een trein met 100.000 zandzakken is op weg van Italië naar Nederland. Uit Milaan vertrok een vliegtuig met levensmidde len, kaarzen, babyzeep en kinderschoe nen. De Portugese regering wil tijde lijk 1500 Nederlandse kinderen onder dak verschaffen. Uit Zwitserland kwam eer: vliegtuig met 550 rubberlaar zen en 800 stuks waterdichte kleding. Een ander vliegtuig uit Bern bracht 500 dekens en 450 lakens. De taxi-chauf feurs van Viborg in Jutland zullen hun verdiensten van vandaag afstaan aan het nationale rampenfonds. Luxem burg zond 2000 wollen dekens. Uit Oostende kwamen in Zierikzee vijf mij nehvegers aan. Het Rode Kfüis in Luxemburg verzond nieuwe kleren, tot èen waarde van 100.000 francs. sfc Euro pese jongerenorganisaties willen ook helpen. In Noorwegen is al meer dan 5Ö0.0ÖQ kronen ingezameld. Tienduizen den jutezakken zijn al per schip en vlieg tuig naar ons land verzonden. Een fa briek in München schonk twaalf dozen met penicilline. De bevolking van Stuttgart zamelde anderhalve ton levens middelen in. Een kettingfonds in Zwit serland bracht al anderhalf millioen Zwitserse francs bij elkaar. In Algerië stromen uit alle delèn van het land gif ten binnen t- Vanmorgen vertrok uit Dublin een KLM-vliegtuig met 2 ton de kens. Het Ierse Rode Kruis schonk lakens en dekens voor 200 bédden. Oostenrijkse dokters staan klaar naar ons land te reizen. ;j: West-Duitse bla den openen inschrijvingen voor de slacht offers. Uit Zweden komen 100.000 de kens uit legervöórraden. Reusachtige hoe* veelhodeh kleding Wórden daar ingeza meld. ïj: Van het Amerikaanse leger in West-Duitsland nemen al 1300 voertuigen deel aan de hulpverlening. Uit Oosten rijk komen dekens en matrassen. ïfc De Franse luchtvaartmaatschappij „Air France" wil goederen naar Nederland gratis vervoeren, Wandeltochten afgelast De afdeling Noordholland van de Ne derlandse wandelspörtbond heeft besloten de voor mórgen en Zondag a.s. georgani seerde wandeltochten ten bate van het Nationaal Rampenfonds, niet te doen door gaan. De tochten zullen gehouden worden op 14 en 15 Februari. Moerdijkbrug: Kan over een maand weer worden gebruikt. ROTTERDAM: v. d. Starre, A., SliedrêCht. STELLENDAM: 2 Hagenaars aldaar over leden: H. Klaasen, 1886; Zieck Klaasen, 1887. TIEN GEMETEN: Niet geïdentificeerd: Ordon Dingeman; Ordon Gerrit. VEERE: Leeman, Hubregt, 1874, Veere; Theüne, Johanna, 1869, Arnemuiden. VLISSINGEN: van Beers, Petrus M., 1883, Vlissingen; Verhagen, Johann, 1910, Keulen Dtl.; de Jonge, Franciscus, 1904, Vlissingen. WOLPHAARTSDIJK: Lijken geborgen: Caan, Ipa, geb. 1877; Van Damme, Adriana, 1919; De Leeuw, Martina, 1873; Giezen, Maaike, 1952; Heijnsdijk. Gysbrecht, 1881; Op 't Hof, Jacoba, 1881; Elisabeth Geleedst. 1887. Lijken nog niet geborgen; Tramper, Cornelis, 1885; Schipper, Dingenis, 1876. ZAAMSLAG: van Alten, Jacobus J., 1949, Öthene, gem. Zaamslag. ZUIDLAND: Niet geïdentificeerd Piet Wolters, vrouw en 6 kinderen; Dirk van dei- Velde, vrouw en 2 kinderen; 2 Gezusters Kapel; Mej. C. Bredoland; gezin. "Dij het laden van rijplaten is een 1 jarige chauffeur te Rotterdam ver moedelijk uitgegleden cn tussen de vracht bekneld geraakt. Hij overleed ter plaatse, sfc Een felle brand in de Belgi sche wapenfabrieken te Herstal heeft een schade van enkele millioenen francs aangericht. Zestig Oostduitse mijnwer kers kwamen om, toen een gedeelte van .Stalin" ufaniümmijn te Obersehlema stortte. Ook lieten daar nog 22 per sonen hét leven döor een overstroming. Engeland kan weer snoepen, want de rantsoenering is opgeheven. In het nie mandsland van de grenszone is de Oost- Duitse Volkspolitie bezig met het aan brengen van vier meter hoge draadver- speriingen. Tegen de 39-jarige los wei'ktnan G. L. uit Laren cn de 27-jange grondwerker T. J. W. V. uit Hilversum, die dé moord op de 72-jarige tuinder M. Verr heul uit Laren bedreven, is te Amster dam levenslang geëist. De wereldfede ratie voor Bescherming van Dieren heeft in Spanje geprotesteerd tegen het zoge naamde ganstrekken, waarbij de kop van het dier wordt afgerukt. Bij Sevenum, waar een paard een been brak met als gevolg dat het dier dadelijk uit zijn lij den móest worden verlog .verlangde de verzekeringsmaatschappij, dat het paard eerst aan een handelaar werd verkocht. Levend zou het meer geld opbrengen. Het onnodig lijden van het dier bij deze transactie leverde de verzekeringsmaat schappij f 100 winst op. De Ned. Antillen hadden gistermiddag al meer dan een millioen gulden bijeen voor de slachtoffers in ons land. Texel, zelf getroffen door de waters nood, heeft al 15000, kleding en goede ren bijeengebracht voor de slachtoffers in Zeeland, De bemanning van de ver gane „Klipfontein" en die van de „Zui derkruis" zamelde f 550 in. Het Alge meen Watersnóodfonds in Amsterdam hééft bijna 400.000 beschikbaar gesteld. De bakkersgezellen in heel Nederland staan 10% van hun loon af. De werkge vers zullen de opbrengst verdubbelen. Het Friese plaatsje Ferweradeel bracht 70.000 bijeen; f 7.35 per inwoner. En Winsum in Groningen schonk 40 per gèzin: tótaal 32.000 werd ingezameld, Baflö in dezelfde provincie schonk 38.000 13.50 per inwoner. sfc De Esso-Neder- land maakte een bedrag van 100.000 aai? het rampenfonds over. Het personeel staat bovendien 2% van zijn maandsalaris af. sj: Dè gemeenteraad van Helmond stelde f iOO.OOO voor hulpverlening beschik baar. Schijndel bracht f 11.000 op, het kleine Hedel f5700. Een collecte in Den Haag zal waarschijnlijk f 400.000 op brengen. Ged. Staten van Gelderland schonken f250.000. De boeren van de stad Kampen hebben 17500 kg. hooi en 176 stuks "vee beschikbaar gesteld voor gedupeerde collega's. Bovendien bracht een collecte ónder de boeren nog f 840 op. GLORIE-ELFTAL VAN K.E.C. SPEELT VOOR N.R.F. Koog. Tén bate van het Nationale Ram penfonds zal Zaterdagmiddag 3 uur op het KFC-terrein een wedstrijd worden gespeeld tussen het elftal van de Zaanse Politie Sportkring (omvattende de vier Zaangemeentcn uit de Noord) en het elftal Uit de glorietijd van KFC, waarin zullen uitkomen Bleij, Nieuwenhuizen, Visscher, Kaavk, Van Wensveen, Bouts hoorn, W. cn Jb. Mol, Ko en Jb. Veen en Hilie. Het politie-elftnl zal op zijn sterkst uitkomen, o.a. met een oud-lid van Hee- i'enveèn op de midvoorplaats. Brillen: Slachtoffers van de ramp, die hun bril hebben verloren, kunnen bij de opticiens in hun evacuatieplaats gratis een nieuwe bril krijgen. Groothandel en opticiens werken hier samen. De Zaandamse goederen, die langs de huizen waren verzameld en gistermorgen met enige vrachtauto's werden verzon den, zijn in het Palacehotel te Schevenin- gen afgeleverd. De colonne stond onder leiding van de heren P. Vrecken en H. Mantel. Voorts waren enige studenten mee. De zaak was uitstekend geregeld, want dank zij een telefoontje uit Zaan dam kon direct met de lossing worden be gonnen. Alvorens dit te doen werd on derweg nog halt gehouden, want de expe ditie had een ketel vol boerenkool met worst meegekregen. Met grote snelheid werden de balen van de wagens gehaald, opengemaakt en onderwijl al weer gesor teerd. Het goede sorteren in Zaandam werd in Scheveningen ten zeerste ge waardeerd, want nu konden alle soorten van kledingstukken direct bij elkaar wor den gelegd. Toen de wagens leeg waren konden de goederen dadelijk worden doorgezonden. Twee Zaandamse wagens kregen een vracht goederen mee en brachten die naar Rotterdam. Mevr. Van Woensel-Hoying, leidster van het ont- Dirlc Hai met ^angstbureau in Scheveningen, dankte rdlen voor de goede zorgen aan de expe- rlitie besteed en verzocht haar dank over te brengen aan de Zaandamse bevolking. De heren J. Voorthuizen en S. Rigter, die de zending goederen met de Stong tot Vlissingen hebben begeleid, zijn gister avond uit Antwerpen thuis gekomen. De heer Voórthuizen deelde ons mee, dat al les goéd was afgeleverd. Beide Zaandam mers vertrokken om 3.30 uur Woensdag middag uit Middelburg en kwamen na een rit in vele bussen om 9.30 te Antwer pen aan, waar zij het moede hoofd enige uren konden neerleggen. De afdeling Zaandam van de Bond van Hotel-, Koffiehuis- en Restauranthou ders en Slijters verzoekt haar leden Zon dag geen muziek te maken in hun respec tieve zaken. Zoals wij gisteren hebben medegedeeld, is de Trots Alles met 140.000 zakken uit Koog aan de Zaan naar het Zuiden ver trokken. Na dit schip volgden nog de Ja coba met 150.000 stuks, nadat het munitie bij de N.V. Art. Inrichtingen had gelost, en voorts de Trijntje V, die vandaag 150.000 zakken voor Wemeldingc innam. Voorde rest van de half millioen zakken zal nog een schip worden geroquireerd. Deze zen ding gaat naar Kortgene. Namens de directie van de Zaandamse bioscopen Apollo en Flora wordt medege deeld, dat beide theaters Zondag gesloten zijn. De voorstelling van de Zaanse Film kern wordt verzet naar Zondag 15 Fe bruari. Kaarten hiervoor gekocht blijven geldig.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3