EEN VERHAAL DAT II Mogelijkheden en moeilijkheden Algemeen Dagblad De kansen op snel herstel Heden melden wii Land van Altena West-Brabant Zeeland Nationaal album Watersnood '53 Zuidhollandse eilanden Alblasserwaard Eiland van Dordt Hoeksehe Waard EENZAAM EN VERLATEN IN HET WATER Vliegtuigen en instructeurs voor het Europese leger Brand in tehuis van studenten AMERIKAANS ULTIMATUM Kort en krachtig Vrijdag 6 Februari 1953 ALGEMEEN DAGBLAD Pag. 3 Harde les Bij een ramp als die, welke ons land trof, kan het niet anders, of er worden fouten gemaakt. Vooral, omdat de verbindingen met de getroffen gebie den vrijwel geheel gedesorganiseerd waren. Reeds bereikten ons klachten op bepaalde onderdelen en ook onze verslaggevers, die sinds Zondag dag en nacht in de weer zijn, stuitten op vaak ernstige onvolkomenheden. Onze voorlopige indruk is, dat eigenlijk niemand op een ramp van deze om vang bedacht is geweest. De Rijkswaterstaat en de polder besturen zijn de technici, die een eer volle staat van dienst hebben in het herstellen van door de natuurkrachten aangerichte schade. Zij zijn deskundig op dit terrein en niemand zal wan trouwen hebben in hun bekwaam heden en hun doortastendheid om aan de vernielende kracht van het water zo snel mogelijk een halt toe te roepen. De burgerlijke organen, belast met de zorg voor de vluchtelingen doen hun uiterste best en na de chaos van de eerste dagen komt er tekening in hun werk. Voor de militaire hulp, zowel van onze eigen militairen als van onze buitenlandse vrienden past slechts ëén woord: het allergrootste respect. Wat wij echter gemist hebben is een organisatie, welke zich direct bij een grote ramp een oordeel vormt. Toen Zondagmorgen duidelijk was, dat er een grote ramp was losgebarsten heb ben verschillende ministers zich on middellijk naar de bedreigde gebieden begeven, maar veel- beter had de regering zich met behulp van de mo derne hulpmiddelen: vliegmachines, radio en luchtfotografie de onmisbare gegevens kunnen verschaffen. Het spreekt vanzelf, dat daartoe bepaalde ambtenaren moeten zijn aangewezen en hier ligt onzes inziens een taak voor de Rijkswaterstaat, welke met de luchtmacht en de marine een centrale alarmpost dient te organiseren, welke als het ware a la minute in werking treedt. Een voorbeeld is de organisatie van de bosbrandweer, die ook in natte zomers op de uitkijk blijft. Zeker, zulk een centrale post kan jaar-in, jaar-uit werkeloos blijven, maar wanneer dan ook de nood aan de man mocht komen, is de regering van stonde aan goed geïnformeerd. En daaraan heeft het dezer dagen ont broken. Vervolg van pag. 1 Wat het materiaal betreft, was ir Maris van oordeel, dat er steen genoeg is. De helft van het rijshout, dat de Biesbosch in voorraad had, is verdwenen. Misschien is er van het opgeviste rijshout nog wel wat bruikbaar. Wanneer we niet genoeg hebben, is er nog wel Gelders rijs, maar dat is geen wilgenhout. De werkkrachten vormen een moeilijk punt. Wanneer we niet voldoende vakkundige steenzetters hebben, zal gebruik van asfaltdekking ons over die moeilijkheid heen helpen. DAT: de heer William Turner voor werk zaamheden aan de universiteit van Chicago een Cheque kreeg aangeboden van 8.000.031.70 dollar, hetgeen precies acht millioen dollar te veel was. Als eerlijk man gaf hij de cheque terug. By onder zoek bleek dat iemand had geleund tegen de automatische chèque-schrijfmachine, met het gevolg dat toen de cheque in kwestie werd uitgeschreven, daar ook het bedrug op kwam te staan dat reeds op het apparaat stond ingedrukt. DAT: de colporteur Alberto Siller in Monterrey, in Mexico, een prijs van ruim driehonderdduizend gulden heeft ge wonnen op een stel lootjes, die hy had overgehouden. Hy had ze willen inleveren, maar was daar tien minuten te laat mee. Ir Maris zei, geen enkel oordeel te kunnen geven over de kosten van her- stel. Er is nog niet eens een inventari satie van de schade aan de dijken, laat staan, dat wij weten hoeveel schade er is toegebracht aan de landbouw en de veeteelt, de huizen, de wegen, de spoor lijnen, enz. Het is volgens hem niet ver antwoord cijfers te noemen. Ook weten wij nog niet hoeveel mate rieel, zoals zuigers, bakken, draglines, wij in Zeeland en Zuid-Holland nodig zullen hebben. Hiervan zal het afhangen, of er op dezelfde voet zal worden door gegaan met de Zuiderzeewerken, maar volgens ir Maris is dit een kwestie van regeringsbeleid. De Westelijke dijk van het Land van Altena, achter de Bicsbosch, tussen Kei- zersveer en Hank, ,had een groot gat en zeven kleine gaten. Deze zijn nu bijna of voorlopig gedicht. By Kille, Noorde lijk van Nieuwendijk, is nog een gat van zeventig meter lang en vier meter diep. In de dyk aan de Zuidelijke oever van het Hollandsch Diep, de dijk van de Royale polder, is men aan weerszijden van de Moerdijkbrug aan het werk. Over twee weken zal daar de zaak proviso risch zijn voorzien. Dan kan men aan de spoordijk beginnen. Tot Willemstad zitten er ln die dijk nog zeker tien gaten. Men is daar nu be zig met verkenningen. De gemeente Willemstad heeft al een contract met een aannemer, die spoedig met het werk daar zal kunnen beginnen. In Zeeland zijn nog geen grote aanne mers aan het werk. Zij zijn wel aange trokken. Dit kan natuurlijk niet gebeu ren op grond van een overeenkomst. In deze ongewisse omstandigheden kan men geen bestek maken. Hier gaat men in goed vertrouwen aan het werk. Op Walcheren zijn de beschadigingen van de Westelijke zeedijk provisorisch hersteld. Deze dijk is hiermede gevrij waard van verdere beschadiging. Bij Westkapelle is een smalle duinregel door gebroken. De polder er achter is leegge pompt. De gaten im de dijk van het Veergat zullen binnenkort gesloten zijn. De be schadiging is hier niet ernstig. Zodra men er mee klaar is, kunnen de ver- DAT: een zekere William Ruslien te Londen die zyn baas tol tweemaal toe liad bestolen, toch zyn baantje mag houden, maar onder toezicht van zyn vrouw wordt gesteld. Zyn patroon, de beer Barrat beeft namelyk besloten de vrouw van de dader eveneens in zijn dienst te nemen, opdat zy een oogje op haar man kan houden. Per slot van rekening is hy geen slechte kerel, verklaarde Barrat. DAT: Russische legcr-ingenieurs een een voudig middel bobben gevonden om hel met een ijslaag bedekte marktplein van Hettsladt, waar vele vluchtelingen voor Wesl-Beriyn werden opgehouden, weer hegaanhaar te maken. Ze lieten een tank van zeventig ton aanrukken die het plein in alle richtingen doorkruiste en met succes als ysbreker dienst deed. Nadat het terrein op deze wijze was vrijgemaakt, konden de vluchtelingen, met toestemming der Russen, hun reis vervolgen. AMSTERDAM. Het ligt in de be doeling van de vereniging ter bevor dering van de belangen des boekhan dels haar uitgave „Watersnood 1953" tot een waarlijk nationaal album te ma liën. Dit nationale karakter wordt ver hoogd door het feit. dat H.M. de Ko ningin de toezegging heeft gedaan een voorwoord in het boek te zullen schrij ven. Als titel van de uitgave heeft de vereniging gekozen „De Ramp". Zij is voornemens een uitgave te doen ver schijnen in Franse, Duitse en Engelse tekst. Ook bestaan er plannen voor een Zuidafrikaanse uitgave. De baten van het boek zijn bestemd voor het Natio naal Rampenfonds. Kostwinnersvergoeding DEN HAAG. Het ministerie van oorlog heeft aan de burgemeesters mede- deeld, dat indien er in hun gemeente personen zijn die in de gemeente, van waaruit zij zijn geëvacueerd, kostwin nersvergoeding genoten, deze vergoeding uitbetaald kan worden, nadat door de burgemeesters bij het departement van oorlog en marine is geïnformeerd naar het bedrag, dat in de gemeente van herkomst werd uitbetaald. Een nadere circulaire met instructies zal nog volgen. Franse studenten komen helpen Nieuwsdienst. Algemeen Dagblad DEN HAAG, Met een trein vol de kens waren gisteravond vele Franse studenten op weg naar Nederland. Als de jongelui hun taak hier hebben vol bracht, gaan zij samen met Nederland se studenten met dezelfde trein naar Parijs terug. Daar zullen de Nederlan ders samen met de Fransen in de Pa- rijse straten collecteren voor de nood- gebieden. Op een boot van Zierikzee nuar Rotter dam zat dit meisje met een poesje in de armen. Samen waren zij van een dak afgehaald, tvaarop ze enkele dagen in kou en regen hadden gezeten GOOI geld in dat water, is de slagzin op Curacao! Dat kun nen wij ook! Denk aan 9575! Generaal Ridgway boven noodgebied Nieuwsdienst Algemeen Dagblad Generaal Ridgway, de opperbevel hebber van de strijdkrachten van het Noordatlantisch pact heeft gister ochtend in zijn eigen vliegtuig een kort bezoek aan Nederland gebracht. Hij is over het ondergelopen gebied gevlogen en daarna heeft hy gecon fereerd met de Amerikaanse generaal Hendrix, die thans de uit Duitsland afkomstige Amerikaanse troepen die te hulp zijn gekomen, commandeert. Generaal Ridgway heeft zich uit voerig laten inlichten over twee pun ten: in de eerste plaats over de strategische betekenis van de ver woestingen, en over die van het ont trekken van een groot aantal man schappen en materieel aan de strijd krachten van de N.A.V.O. in Duitsland, benevens over de invloed welke het herstel van de schade op Nederlands inspanning voor zijn herwapening zal hebben. Ten tweede heeft hij, diep onder de indruk van hetgeen de bevolking heeft te doorstaan en van de opofferingen van de reddingsploegen, opdracht ge geven de hulp van de onder zijn bevel' staande legeronderdelen zo hoog moge lijk op te voeren. Zo zijn thans ook van de Amerikaanse marinevliegbases Merignac bij Bordeaux vier amphibie- vliegtuigen met materiaal en levens middelen naar ons land vertrokken. keerswag en de spoordijk worden her steld. Over twee weken kan men begin, nen. Het spoör over de Sloedam is niet beschadigd. In de beschadigingen te Vlissingen ls voor het belangrijkste deel voorzien. In het Noordwesten van Zuid-Beve- land, bij Wolphaertsdijk, zal de Heide maatschappij het werk aan kunnen. Dit is droog grondwerk. Te Hansweert is water gekomen tussen de Midden- en de Oostsluis van het Kanaal door Zuid-Be veland. Het water loopt onder het Bui- tenhoofd van de Middensluis en de front, muur van de Oostsluis komt voorover. Moeilijkheden zyn hier niet uitgeslo. ten en daarom is aan de aannemer van de werken te Veere en Vlissingen op dracht gegeven zoveel mogelijk haast te maken, zodat althans het kanaal door Walcheren voor de scheepvaart vry komt. In het Oosten van Zuid-Beveland is een verkenningsploeg bezig. De gaten zijn hier werkelijk ontelbaar en groot. Het verschil tussen eb en vloed is er ander halve meter. Hoelang het zal duren, eer men de spoorlijn en de weg klaar zal hebben voor het verkeer, is niet te zeggen. In Zeeuwsch-Vlaanderen is een aan nemer bezig met het gat in de Nieuwe Neuzenpolder bij de Braakman. De anaere gaten in de dijk van Zeeuwsoh-Vlaanderen schijnen geen moeilijkheden meer op te leveren, maar dan moet er geen storm meer komen. Van de 3300 ha grond, die er daar zijn ondergelopen, zijn al 2500 ha afgesloten i een belangrijk deel er van is droog. In Noord-Beveland is de toestand niet zo somber. Voor het werk aan de dijk tussen Kortgene en Kats is een aanne mer aangetrokken. Tholen en Sint Philipsland zijn er ernstig aan toe. Dit is een heel groot werk. Over details beschikt de Rijks waterstaat nog niet. Aan de burgemees ter van Tholen is aangeraden een slaper dijk rond de bebouwde kom te maken. Voor dit gebied is een grote aannemers firma ingeschakeld. Van de verkenningen op het eiland Schouwen-Duiveland zijn de bijzonder heden nog niet bekend. De kleine gaten zijn al onder handen en voor het grote werk is ook al een grote aannemer in geschakeld. De 500 mannen, die er na de evacuatie in Zierikzee zullen achter blijven, zullen bij de hand moeten zijn, om onmiddellijk aan het werk te kun nen gaan bij kleinere herstelwerken, om grote problemen te voorkomen. Van Goeree-Overflakkee is ook nog heel weinig te zeggen. Men zal er ook zeker maanden werk hebben. Men is be zig aan het gat bij Ouddorp. In Zuid-Holland zal het er om gaan. de bïnnen-waterkeringen in orde te houden, om droog te houden wat droog is. Dit geldt voor de Overwaard, voor de Hoek- schevvaard en voor Voome-Putten. Op Putten is de zeedijk doorgebroken, met belangrijke gaten, de beide dijken van het Voomse keren hier het water. Hier is men aan het werk, maar het herstel van het gat bij Oudenhoorn zal nog lange tijd vergen. Schielands Hoge Zeedijk braik op een plek tussen Rotterdam en Gouda. Deze doorbraak is onmiddellijk na de storm hersteld en daardoor is een ramp voor komen. Hetzelfde is het geval geweest met de dijk van de Krimpenerwaard, die bij Ouderkerk brak. Men heeft het gat gedicht door er schepen tegenaan te laten drijven. Wonder boven wonder, aldus ir. Maris, is dit gelukt. De polder erachter liep vol, maar de verbinding met het buitenwater is voorkomen. Op Rozenburg zijn Woensdag de gaten weer opengegaan tengevolgp van de haalgolven der voorbijvarende zee schepen. Daartegen is gewaarschuwd. In de Ringdijk van de Alblasserwaard sloegen verscheidene gaten. Het gat bij Sliedrecht is dicht, dat by Papendreclit komt nog deze week dicht. Daarna zal men met het malen kunnen beginnen. Voor de Overwaard is dit natuurlijk be langrijk, maar ook kan dan de spoordijk van de lijn naar Gorinchem worden her steld. Op het Eiland van Dordrecht is de Wieldreohtse polder nog nat. De Nieuwe Biesboschpolder is droog. De gaten in het Zuidelijk deel van het eiland wor den gedicht met het oog op het herstel van de spoorweg en de verkeersweg. Op IJsselmonde heeft men geen grote moeilijkheden met het dichten van de gaten. In de Hoekschewaard is het werk op drie plaatsen in grote stijl aangepakt, bij 's Gravendeel, Numansdorp en de Een- drachtspolder. Daar zijn grote aanne mers aan het werk. Op Texel is men aan het werk in de polder Eendracht. Over de duinen beschikt de Rijkswa terstaat nog niet over gegevens, maar de afslag is in ieder geval ernstig. De schade aan de Balgzanddijk bij Den Helder is wel belangrijk, maar niet gevaarlijk. De Afsluitdijk loont enige Bescha digingen. De bazaltzuilen en de inge- beUmneerde bloksteen heeft zien beter gehouden dan de Belgische bloksteen. Aan de werken in het IJselmeer is. voor zover kon worden nagegaan, weinig schade toegebracht. Alleen de niet afgewerkte dijkstukken hebl ju geleden. Vangst Willem Barendsz AMSTERDAM. Op 18 Januari be droeg de productie van de Willem Ba rendsz 3.046 ton traan en 320 ton sperm- olie (vorig jaar op dezelfde datum 4.007 ton traan). Een vergelijking van de spermolieproductie is niet mogelijk, aangezien daarmee dit jaar op 27 De> cember is aangevangen en vorig jaar op 20 December. Engeland wat toeschietelijker Nieuwsdienst Algemeen Dagblad LONDEN. Engeland heeft zich bereid verklaard om enige eskaders van zijn luchtmacht aan de Europese defensiegemeenschap te verbinden. De Britten willen bovendien behulp zaam zijn bij het formeren van het Europese leger, door officieren hun opleiding in Engeland te laten genie ten (ook Duitse) en gezamenlijke oefeningen te houden. Tenslotte is i bereid om Britse officieren op het hoofdkwartier van de Europese defensiegemeenschap te detacheren. Naar Reuter verneemt, ziin dit de Deze kaart toont, welk ge deelte van het overstroomde gebied gisteravond om 9 uur nog met water ivas bedekt. grootste en verst gaande verplichtin gen, welke Engeland jegens de Euro pese defensiegemeenschap op zich wenst te nemen, zonder daarvan wer kelijk lid te worden. Vooral Frankrijk heeft er van het begin af aan op aangedrongen, dat Engeland tot het Europese leger zou toetreden en de nieuwe Amerikaanse regering heeft reeds onomwonden te kennen gegeven, dat het lot van de Europese samenwerking voor een groot deel van Engeland afhangt en dat de Britten hun houding van afzij digheid op korte termijn dienen te laten varen. Ondanks de toezeggingen, welke Engeland thans heeft gedaan, zal de Franse premier René Mayer, die deze maand een bezoek aan Londen komt brengen, de Britse regering vragen nog verder te gaan. Hij zou er, meent men, op willen aandringen, dat de Een molen en enkele huizen op het eiland Schouwen, dat bijna geheel zal worden geëvacueerd. NEW YORK (Reuter) Ten min ste vijftig meisjes-studenten zijn ge wond toen er tijdens een brand in een studententehuis te Iowell (Massachu setts) een paniek uitbrak. Verschei dene meisjes zijn zeer ernstig gewond, Een werkman was met een brander aan het werk geweest. Het apparaat ontplofte, er ontstond onmiddellijk een felle brand en een groot deel van de vijfhonderd studenten geraakte op gesloten doordat de vlammen het on mogelijk maakten, de bovenverdie ping via de trap te verlaten. Men heeft hen via het dak moeten redden. Britten beloven hun troepenmacht op het vasteland van Europa niet te ver kleinen zonder overleg te plegen met de zes landen, die het Europese leger gaan vormen. door Oculus. IV A HET ETEN is Dirk een vaste gast in onze kamer. Dirk is een jongetje, geen echt jongetje. Hij is de hoofd persoon uit een vervolgverhaal. Het vervolgverhaal is heel gemakkelijk, want elk hoofdstuk vindt zijn grondslag in iets, dat pas gebeurd is. Het leven van het jongetje wordt beheerst door wat de verteller invalt. Daarbij is logica niet nodig. Een kind vraagt niet om logica. Dat maakt een kind zo vaak gelukkig en het is ook maar gelukkig voor de vertellende vader, die altijd alle kanten uit kan. Dirk dan was een enig kind. Zijn vader en ziin moeder dreven een drukke winkel aan de dijk. Over die dijk ging veel verkeer en zo moest Dirk, die natuurlijk! een lieve, gezeglijke jongen was, vaak in de tuin spelen, achter het huis Die tuin was heel lang en eindigde aan een sloot. Daar stond een hekje. Bij dat hekje was er een oude knotwilg. Daar had het jongetje kennis gemaakt met mijnheer Kriem, de huisgeest, die toveren kon. Mijnheer Kriem nam Dirk mee op tochten in de buurt. Dirk kon overal komen, want hij had van zijn vriend een touwtje gekregen. Het Jongetje kon van dit touwtje een deel tussen de handen nemen en na het vervullen van enige formaliteiten werd hij dan zo groot als het stuk van het touw, dat hij tussen de handen had. Dat opende legio mogelijkheden, vooral voor de verteller, die allerlei onmogelijke situaties, waar hij zichzelf had ingepraat, eenvoudig kon oplossen door middel van dit touwtje. TAlRK kon met de dieren spreken. De heer Kriem zorgde vriendelijk en gewillig steeds voor de kennismaking. Hij converseerde met mollen, met koeien, met vlinders en met kikkers, met alle dieren, die daar leven in het polderland en natuurlijk bracht hij met de van de vriendelijke heer Kriem verworven kundigheden grote mensen in verbazing. Zo iets vinden kinderen prettig. Zij hebben in de regel wel het een en ander tegen grote mensen en vinden het mooi als die grote mensen nu ook eens door een jongetje bij de neus worden genomen. Er was natuurlijk ook een vijand. Och arme, die vijand! Hij kreeg nooit een voet aan de grond, al was de situatie wel eens hachelijk. Een flinke knokpartij met veel pochende taai is de kinderen naar het hart. Zo ging het verhaal van dag tot dag, van week tot week, van maand tot maand. Over de polder scheen de zon, zwiepte de regen, lachten de dagen en vielen de vredige nachten in rustige regelmaat. Er was een troostende moeder, er was een sterke vader, daar was het hechte, warme huis tegen de goedige en krachtige dijk Over het huis waakte de huisgeest tegen brand, tegen verval, tegen alle ongemak en ongeluk. Dirk leefde daar, zijn kleine leven van goed beschermd, eerlijk en vlijtig kind en zijn leven gevuld van gedroomd avontuur. 'JP OEN KWAM ER EEN AVOND. Vader liet zich altijd' even bidden. Het is prettig om even het vleiend bedelen te ondergaan. Toen kwam er een avond: pa, ga je verder met het verhaaltje? Vader keek voor zich heen. Neen, het gaat niet meer, zei vader, er is een grote storm gekomen, het water is gestegen en woeste golven zijn over de dijk geslagen. Ik weet niet meer, kinderen, waar Dirk is, hoe het gaat met zijn vader en zijn moeder, de koeien, die zijn allemaal verdronken en de mol ook, en ik weet ook niet waar de boeren zijn, mis schien wel dood. Er is nu heel veel verdriet daar; de mensen zijn allemaal arm, geen huis meer en geen vuur en al hun dingen, al hun speelgoed weg. Is dan nu het verhaaltje uit? vroeg de jongste. Ja, mijn kind, het verhaal is uit. De reis van Dulles BONN (Reuter). John Foster Dul les, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, die op zijn rondreis door Europa thans Bonn bezoekt, heeft volgens een hoge ambtenaar van de Westduitse regering tijdens besprekingen met Westduitse policici in ronde bewoor dingen doen weten, dat Amerika zijn te genwoordige hulp aan Europa niet zal voortzetten, indien er tegen de maand April geen grote voortgang zal zijn ge maakt met de gemeenschappelijke Europese defensie. Intussen is een gerucht, als zou minis ter Foster Dulles het ultimatum hebben gesteld, dat Engeland voor 2 April vol ledig zou moeten deelnemen aan de Europese samenwerking op straffe van gespeend te blijven van Amerikaanse militaire en economische hulp, gisteren te Londen officieel tegengesproken. Het bestuur van de Vereniging van Schouwburgdirecties in Neder land dringt er bij haar leden sterk op aan Zondag geen voorstellingen te geven Met het oog op de alge mene gedenkdag zijn de bioscopen Zondag in het gehele land geslo ten. De colleges van de Neder landse economische hogeschool te Rotterdam blijven in elk geval ge staakt tot Maandag 16 Februari De carnavalsfeesten te Venlo en Ble- rick zijn afgelast De algemene ver gadering van de Plattelandse Jonge- rengemeensehap Nederland op Zater dag 14 Februari te Utrecht gaat niet door Ook te Bergen op Zoom is dit jaar geen carnaval De duinen van Scheveningen tot Hoek van Holland zijn, met inbegrip van het strand, voor het publiek gesloten De jaar lijkse tentoonstelling van Westfriese bloembollen te Bovenkarspel van 11 tot en met 15 Februari vindt geen doorgang, wegens de reeds te ver ge vorderde broeitoestand De feeste lijkheden te Heemstede en Haar lem ter gelegenheid van de grote in ternationale bloemententoonstelling die 13 Maart opengaat, gaan door De uitvoering van de Roverssympho- nie door de Haarlemse Orkestvereni ging in samenwerking met dansers en toneelspelers op 7 Februari is uit gesteld tot midden Mei. Op 7 Febru ari is er nu een concert ten bate van de slachtoffers De achttienjarige Jan Musters uit Nieuw Vossemeer, die als vermist was opgegeven, is te recht. Hij bevindt zich te Tilburg De Vereniging voor Penningkunst heeft besloten een penning uit te ge ven, die de watersnood 1953 tot on derwerp zal hebben. Opbrengst is voor het rampenfonds De provin ciale destructie-inspecteur te Hans- weert heeft de gemeentebesturen verzocht er op toe te zien, dat er geen cadavers worden begraven. Zij moe ten worden vervoerd naar de dichtst bijzijnde haven De spaarbank te Rotterdam heeft de Nutsspaarbank te Tholen en de Nutsspaarbank Mid- delharnïs-Sommelsdijk geadopteerd De boeren van Lekkerkerk staan vee af, dat zal worden bestemd voor een speciale gemeente met veel klei ne boeren De K.L.M.-toestellen, die gisteren uit Kemajoran (Indone sië) zijn vertrokken hebben in totaal vier ei1, een half ton goederen voor de slachtoffers in Nederland meegeno men De beurtdiensten van Am sterdam en Rotterdam op Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Be veland worden weer normaal gevaren *Als onderdeel van zijn afscheids- tournee heeft Jan Musch te Schagen de hoofdrol vervuld in „De vrek" van Molière. De enveloppe die de burgemeester hem na afloop van de voorstelling aanbood, stelde hy on middellijk ter beschikking van het Rampenfonds Schiedam adop teert de gemeente Goudswaard De gemeente-musea, het museum Boy mans, het museum voor land- en vol kenkunde en het maritiem museum Prins Hendrik zullen aan de te Rot terdam verblijvende évacué's toe gang verlenen -*■

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2