HART In Ossendrecht is voor iedere evacué 25 kilo kleren Antillen voelen zich nauw verbonden met ons Ongeveer 50.000 evacué's Nood op duizenden meters tilmband vastgelegd Vrüdag 6 Februari 1883. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Tweede blad Koude vlucht van Oosterlandse meisjes op zij-vleugels van een helicopter Het is goed na al de rampberichten met onvoorstelbare dodencijfers te spreken met mensen, die gered zijn. Te spreken met het jonge mevrouwtje Kloote-de Moor, uit het zwaar geteisterde OoSterland op Schouwen-Duive- land, met de zestienjarige Jannetje de Bruine en haar 32-jarige zuster Johanna, met de 21-jarige Jtfpie de Jonge en mevrouw Felius-Kwist uit ditzelfde dorpje en de omstreken daarvan. Zeer dankbaar zijn deze vrouwen, die per hefschroefvliegtuig van de Amerikanen tegen het vallen van de avond uit de benarde positie .gehaald werden, waarin ze zich sinds Zondagmorgen vroeg hadden bevonden. Voor de gezusters De Bruine en Jopie de Jonge, werd deze redding het avontuur van haar leven. Vastgebonden op de transportvlakken bezijden de helicopter werdén ze mee de lucht in genomen. Tekort aan haarkammen en speelgoederen Er waren vele candidaten onder de jonge vrouwen van Oosterland voor deze bijzonder koude reis, maar het geluk was met haar, juist zij werden er uitgepikt op deze vlucht. Mevrouw Klóote mocht in het toestel plaatsne men, dat een droge landingsplaats had gekregen op een hoge stapel deuren, die uit de reeds zwaar beschadigde woningen gesloopt waren. Zij en haar acht of tien maanden oude baby. Haar man moest zij achterlaten in haar dorp om nog te helpen. Mevrouw Felius had eveneens een plaatsje kunnen krijgen in het inwen dige van het toestel. Haar zoontje, de tweejarige Dickie, had zij meegeno men. Toen we haar spraken in de gloednieuwe legerplaats Ossendrecht, die door het Rode Kruis is ingericht als goed verwarmd en uitstekend ge outilleerd evacuatiecentrum, lag de kleine Dickie op haar schoot te sla pen. Wonderlijk veilig gevoelden al deze Oostlanders zich in dit opvang centrum. Gebrek aan gebruiksvoorwerpen. Over het feit, dat men nagenoeg niets had kunnen redden werd niet gerept. Och, alles kan men hier krij gen. Er is zoveel kleding binnenge komen dat ruime voorziening kan plaatsvinden. Voor iedere evacué is hier in Ossendrecht 25 kilo kleren be schikbaar. Het enige waaraan hier in Ossendrecht nog dringend gebrek is, zijn eenvoudige gebruiksvoorwerpen, zoals haarspeldjes en haarkammen en lepels, vorken en messen heeft men ook te kort. En dan is er ook nog ge brek aan nachtspiegels en voor de kinderen speelgoed. Er zijn in Ossen drecht veel kinderen. Eenvoudige spel len om hen te vermaken zijn er niet. In totaal zijn reeds 1500 personen in dit ontvangstcentrum opgenomen. De juist gereedgekomen legerplaats is echter zo groot en zo goed ingericht, dat er nog bijna zo'n getal bij kan komen. Vooral wanneer de er thans nog gelegerde militairen, zoals beslo ten is, aanstonds zullen zijn afge voerd. Ossendrecht is een centraal verwarmd gebouwencomplex met zeer goede wasgelegenheid en vele kamers waar gezinnen kunnen worden ge huisvest. Pracht gelegenheid. Er is een ziekeninrichting wjiar nu ongeveer 40 geëvacueerde zieken een plaats hebben gekregen. Verder is er een geïmproviseerde babyafdeling met voortdurende medische controle. Een ideale evacuatieplaats, waaraan verre de voorkeur moet worden gegeven bo ven Rucphen benoorden Roosendaal, Levenslang wegens moord AMSTERDAM. Tegen de 39-jarige los werkman G. L. uit Laren en de 27-jarige grondwerker T. J. W. V. uit Hilversum heeft de officier van jus titie bö de Amsterdamse rechtbank, mr G. R. Nube, levenslang gevange nisstraf geëist wegens de moord op de 72-jarige tuinder M. Verheul uit Kaar den. De twee verdachten erkenden teza men op Woensdag 30 Augustus jl. deze oude man met een hamer en een broodmes des morgens bij het krieken van de dag in zijn tuin van het leven te hebben beroofd. Twee dagen tevo ren hadden zij dit plan reeds willen uitvoeren, doch toen verscheen de tuinder door een toeval te laat. De oudste der beide verdachten had vroeger voor de tuinder gewerkt en meende te weten, dat deze des mor gens vaak met vrij veel geld op zak terugkeerde van de veiling. Met zijn jongere maat besprak hij het plan de tuinder diens portefeuille te ontroven. Zij wachtten de tuinder op de be wuste morgen op, brachten hem met de hamer en het mes met vereende krachten ernstige verwondingen toe, ontroofden hem zijn portefeuille, waarin f 700.— bleek te zitten, en spoedden zich daarna op fietsen naar hun werk. Maar voor hij de laatste adem en kele uren later uitblies, vertelde de tuinder aan zijn buurman, die hem om 6 uur die morgen vond, wie de daders waren geweest. De mannen werden gearresteerd en vielen al spoe dig doo* de mand. De rechtbank zal op 19 Februari a.s. uitspraak doen. de legerplaats die niet veel meer ls dan opslagplaats. De Rode-Kruismensen uit Antwer pen, die met een grote lading etens waren Woensdag over de grens kwa men om te distribueren onder de van huis en haard verdrevenen, waren het er over eens, dat in Ossendrecht een pracht gelegenheid was om de zwaar getroffenen even op hun verhaal te laten komen. DODELIJK ONGEVAL TE ROTTERDAM ROTTERDAM. Op de Petroleum- weg is een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 28-jarige chauffeur A. Lubrie. Men was bezig rijplaten op te laden. Vermoedelijk is de chauffeur uitgegleden en met het hoofd bekneld geraakt tussen een op te laden plaat en de reeds geladen pla ten. Hij overleed ter plaatse. A.V.R.O.-LEDEN ONTSTEMD HILVERSUM. Het landelijk comité van actie van de A.V.R.O.-leden heeft het onderstaande telegram verzonden aan de minister van O., K. en W., on der wie de radio ressorteert: „Het landelijke comité van actie van de A.V.R.O.-leden heeft met ver ontwaardiging kennis genomen van de weigering door de voorzitter van de A.V.R.O. om de berichtgeving betref fende de noodgebieden op bepaalde voorwaarden te coördineren met de andere omroepverenigingen. Het verzoekt Uwe Excellentie met klem zodanige maatregelen te nemen, dat de bedoelde weigering in geen enkel opzicht schade kan doen aan de uiterst belangrijke taak. die de radio heeft ter leniging van de nood en ter verzachting van het leed". „Gooi geld in dat water" WILLEMSTAD (van de A.N.P.-correspondent per luchtpost) „Ik schaam mij niet U te schrijven, dat bij het uitwerken van de berichten, die het A.N.P. hier uit Nederland ontving over de rampen, die Zeeland, Brabant en Zuid-Holland hebben getroffen, mij heel wat keren de tranen in de ogen sprongen. En zo het mij ging, ging het velen. De indruk, welke de berichten hier hebben gemaakt Is kortweg verpletterend geweest. Zondagmorgen om negen uur hoorden de Antillen voor het eerst, dat In sommige streken van Nederland de noodtoestand was afgeroepen. Op dat uur kwam namelijk de Curom, de Curagaose radio-omroep In de lucht. Van dat tijdstip tot diep in de nacht is de zender niet gesloten geweest. In tegenstelling tot normaal, want op Zondag is de Curom slechts enkele uren des morgens, des middags en des avonds in de lucht. Duizenden vergaten, dat het Zondag was en dat de koele baaien lokten. Zij bleven de gehele dag naast het radiotoestel of de telefoon om tot in alle details op de hoogte te blijven van de zware strijd, die duizenden en duizenden in Nederland tegen het water vochten. Om zeven uur des avonds waren de kerken van alle gezindten vol, omdat speciale diensten werden gehouden. Het Antilliaanse volk verenigde zich in een vrome bede om hulp voor het moederland. ter, laat ons het overstromen met giften". Op het warme en droge Curagao kloppen 100.000 warme harten. Harten van mensen, die zich ondanks de grote afstand nauw verbonden voelen met Nederland. „Het is met grote trots, dat ik u van Willemstad uit kan berichten: „De Antillianen vergeten de Nederlanders in nood niet. Zij deden dat niet in 1945. Zij doen het nu weer niet", al dus de correspondent van het A.N.P. Telegrafisch vernemen wij dat tot heden door Curagao ruim 800.000 gld. (Ned. crt.) bijeen is gebracht. Een lljnvliegtuig van de K.L.M. is Al acht ton bijeen Enkele uren na de eerste rampspoe dige berichten werd reeds een voor lopig comité van actie Fonds overstro mingsramp Nederland 1953 gevormd, door vertegenwoordigers van handel, nijverheid, overheid, kerken en ver enigingsleven. Om tien uur Dinsdagmorgen be schikte het fonds reeds over een be- draf van cf 184.711.58 dat ls ongeveer nf 370.000. Het werd onmiddellijk naar Nederland overgemaakt als een eer ste begin. Hoe offervaardig de Antillianen zijn, moge blijken uit enkele zo maar wil lekeurig gekozen voorbeelden. Het personeel van de oliegemeenschap, dat zijn dus de Curagaose petroleum industrie maatschappij en de Cura- gaosche scheepvaartmaatschappij, toonde zich in groten getale bereid om een procent van het jaarsalaris af te staan. Twaalf procent van het maandsalaris over Februari dus. De mensen van het Westindische bedrijf van de KLM zeiden: Februari is een korte maand en wij krijgen toch een vol maandsalaris. Daar kan best een dag af. Men hoopt al lijkt het zelfs met de beste wil bijna onbereikbaar voor een bevolking van goed 100.000 zielen nog voor het einde van de week een bedrag van bijkans een millioen Nederlandse gulden alleen op Curagao bijeen te krijgen. Een der slagzinnen is: „Gooi geld in dat water". Een andere leuze is: „Nederland is overstroomd door wa- Normaal verloop bij verspreiding DEN HAAG. Hoewel op dit ogen blik nog een cijfers beschikbaar zjjn van het aantal geëvacueerden en de verspreiding over het land, kan gezegd worden, dat naar schatting dit aantal de vijftig duizend niet zal overschrij den. Men moet bij de evacuatie onder scheid maken tussen de evacuatie in de omgeving en die op verre afstand. In het algemeen worden de geëva- cueerden uit Noord-Brabant, de Zeeuwse eilanden met uitzondering van Schouwen-Duiveland en de Zuidhollandse eilanden met uitzon dering van Goeree en Overflakkee zoveel mogelijk in de naaste of niet al te ver verwijderde omgeving on dergebracht. Zo zijn er in Noord-Brabant naar schatting al 18.000 geëvacueerden on dergebracht. De evacuatie van de twee grote noodgebieden, Goeree en Overflakkee, Schouwen en Duiveland, betreft gro tendeels een georganiseerde afvoer op langere afstand. Voor zover de geëvacueerden uit Schouwen-Duiveland niet naar Noord- Brabant zijn afgevoerd, waar zich reeds een klein aantal bevindt, gaan zij via Dordrecht naar Utrecht, van waaruit zij over verschillende plaatsen in de provincie worden verspreid. De geëvacueerden uit Goeree en Overflakkee gaan zoveel mogelijk via centra in Delft en Schiedam verder naar het Noorden. Uit dit alles blijkt, dat er naar wordt gestreefd de ge troffenen zoveel mogelijk niet te ver van huis onder te brengen. Alleen met betrekking tot de hier voor genoemde zwaar getroffen eilan den is er een grotere georganiseerde afvoer. Klipfontein zonk op een onbekend rif KAAPSTAD. Volgens een corres pondent van het Kaapse blad Cape Argus, gelooft men, dat de bij Mozam bique gezonken Klipfontein op een niet in kaart gebracht rif is gelopen. Britse duikers hadden vastgesteld dat het schip op zijn stuurboordzijde ligt, in 50 meter diep water. Van voor- tot ongeveer midscheeps loopt een scheur, waarin zich hier en daar stukken rots bevinden. intussen naar -Nederland vertrokken met 1464 kilogram lakens enz., die in Curagao werden bijeengebracht. Te Paramaribo komen daar nog 500 kg bij, in totaal dus 1964 kg. Op Curacao liggen thans voor verzending gereed 3500 lakens, 700 dekens en 1000 lan taarns. De K.L.M. heeft de hulp inge roepen van een Amerikaanse lucht vaart maatschappij voor de verzending van deze voorraad. De verzending zal op deze wijze dagelijks gratis geschie den. Neem ter bestrijding van KOU en GRIEP de speciaal samengestelde INGEZONDEN MEDEDELINGEN. HET OUWEL-CACHET WAARBORGT SMAAKLOOS EH GEMAKKELUK IHHEMEH Vreemdelingenlegioen Duitsland verbiedt recrutering BONN. Het Westduitsc parlement heeft een wetsontwerp dat de recrute ring van Duitse onderdanen voor een buitenlands leger verbiedt, met alge mene stemmen aanvaard. Het ontwerp heeft in het bijzonder betrekking op het Franse .vreemdelingenlegioen. Op overtredingen van het verbod staat een minimumstraf van drie maanden ge vangenisstraf. Als reactie op de huidige perscam pagne in West-Duitsland tegen het le gioen heeft het Franse Hoge Commis sariaat meegedeeld, dat op het ogen blik geen wervingsagenten in de K Verdrijf de periodieke pijnen Ven dat lome, lusteloze gevoel^ ^direct en afdoend meteen paarj W" Bondsrepubliek werken. De recruten zouden zich spontaan melden. In tegen stelling tot Westdultse persberichten, dat het vreemdelingenlegioen 90.000 Duitsers telt, verklaart het Franse commissariaat dat op het ogenblik 18.000 Duitsers, zowel uit West- als uit Oost-Duitsland, in het legioen dienen. Polygoon-Profilti „Er moet hulp komen," zegt cameraman Piet Buis AMSTERDAM. Met elke beschikbare camera legt PolygoonProfilti de nationale ramp op duizenden meters filmband vast. Deze ramp zal in al haar oneindige droefheid voor 't nage slacht bewaard blfjvcn. Sinds Maandagmorgen wordt het kantoor in Haarlem overstroomd met telegrammen, waarin filmmaatschap pijen uit alle delen van de wereld dringend reportagefilms van de ge teisterde gebieden vragen. Sinds Maandagmorgen worden die films per vliegtuig naar alle werelddelen ge zonden. Nederlands nationale ramp trekt tlians in honderdduizenden bios copen op de wereld als het voor naamste nieuws op het witte doek aan het publiek voorbij. Reeds Maandagmiddag werd in alle grote bioscopen van ons land de eerste zeven minuten durende film over de ramp vertoond, een extra editie van PolygoonProfilty. Onmiddellijk na de vertoning van deze extra editie wordt in de bioscopen gecollecteerd. Niemand laat de bus passeren zonder iets te offeren. Reeds draait de tweede aflevering der reportage, wqgrin de eerste lucht opnamen voorkomen. Men ziet er o.a. opnamen in van het zwaar getroffen Halsteren, van Padendrecht, van 's-Gravendeel en van Zeeuwsch-Vlaan- deren. Men ziet hoe grote ver knochtheid aan eigen have en goed een boerenfamilie er toe brengt slechts opa en oma aan de reddingboten af te staan, terwijl alle andere familieleden wuivend op de paar vierkante meter droge grond op hun hoeve achter blijven, hoewel ze volkomen door het water zijn ingesloten. En men ziet hoe het verdronken vee wordt wegge sleept, omdat het in het water rot tend een gevaar voor de volksgezond heid vormt. Hoogspanning. Uit de 2000 meter film, die Maandag morgen werd getracht, is de eerste reportage van 7 minuten samenge steld. Op hoogspanning draaien de machines bij Polygoon, waarmede af drukken worden vervaardigd. Die af drukken gaan niet alleen naar alle bioscopen in de wereld, doch boven dien naar de regering, die smalfilms heeft besteld voor alle Nederlandse ambassades en gezantschappen. „Ik heli moeten filmen", zegt de chef-cameraman Piet Buis. „Maar soms was het moeilijk om koelbloedig en nuchter je camera te richten op zoveel menselijk leed. Ik heb mezelf ingeprent: Het buitenland moet dit ook weten. Er moet hulp komen". „Ik heb roeibootjes aan zien leggen, waarin ook honden waren meege nomen. Die beesten sprongen er uit, schudden het water uit hun vacht en sprongen dan weer het ijskoude water in om terug te zwemmen naar hun huis. Onderweg werden ze weer door andere bootjes opgepikt en dan her haalde zich hetzelfde spelletje". FEUILLETON Als het spreekt Barbara hoorde de heftige klank van Joans stem en zag de verwilderde gelaatstrekken. Opnieuw werd ze dodelijk bevreesd, dat het kind iets onher stelbaars zou uithalen. „Heb je de belofte, die je mij gedaan hebt, vergeten, Joan?" vroeg ze snel. kind maar ronduit vragen, wat hij haar had voorge steld: Als ze eens naar Joan toe ging en zei: ,,'t Spijt me wel, maar ik heb toevallig gehoord, wat je aan Benny vroeg"maar dan zou ze Joan misschien slechts in 't harnas jagen. Het jonge ding „O, die belofte; ja, ik weet wat je bedoelt. Ik zou zich niet meer op haar gemak voelen en zien door RENéE SHANN 65 Wat uitgaan betreft, liet Joan zich evenmin onbe tuigd, met het gevolg, dat de wrijving tussen haar en haar moeder steeds groter werd. De crisis werd bereikt, toen mevrouw Melrose haar jongste doch ter vierkant verbood, zich nog met Benny Jackson af te geven. Dit verbod kwam op een avond, dat Joan heel laat was thuisgekomen, ver over midder nacht. Het was zelfs twee uur geweest voor ze in de flat verscheen. Mevrouw Melrose had op haar gewacht en Barb-ra, die angstig wakker had gele gen, had onwillekeurig het gesprek tussen moeder en dochter grotendeels gehoord. Trouwens, anders zou ze de strekking toch wel de volgende dag heb ben vernomen. Toen toch werd ze van beide zijden op de hoogte gebracht. Mevrouw Melrose gaf haar de instructie, om als Benny Jackson opbelde of aan liep, hem niet met Joan in verbinding te brengen. „Wanneer ik weer last van haar krijg, zal ik haar uit Londen wegsturen". Joan van haar kant zei, met tranen van woede in de stem: „Het is gemeen, Barbara. Waarom be handelt moeder me zo? Waarom zou ik Benny niet mogen 2ien als ik hem liefheb? Heather ziet Jinks wanneer ze dat maar wil. Vannacht heb ik moeder gezegd, dat ze me tot een wanhoopsdaad zou drijven als ze niet oppaste". heb ze niet vergeten en zal proberen ze te houden" antwoordde Joan op wanhopige toon. „Proberen ze te houden", dat was niet wat zij, Barbara, wilde; het was niet genoeg. Toch durfde ze niet op „meer" aandringen, uit vrees, dat Joan de belofte dan heleméal zou intrekken. Angstig vroeg ze zich af, of ze het meisje moest vertellen van Benny Jacksons huwelijk, maar als 't even kon wilde ze het toch liever nalaten. Later op de morgen ging de telefoon. Mevrouw Melrose was uit en Barbara liep naar de hall. Maar Joan scheen haar al voor te zijn geweest, want ze hoorde haar stem, sprekend in het neventoestel op de slaapkamer van mevrouw, nog altijd met die wanhopige toon en die tranen. „O, Benny, er is een vreselijke herrie geweest. Moeder zegt, dat ik je niet meer zien mag. Je moogt me niet schrijven en ook niet telefoneren. O, lieveling, dat houd ik niet uit. Benny, ik vroeg me af, ik bedoelBenny, ik weet dat je van me houdt, anders zou ik dit niet zeggen: Zouden we niet kunnen trouwen?" Werktuiglijk legde Barbara het toestel weer op de haak. Nooit was ze zó in de verzoeking geweest een gesprek af te luisteren, maar dat ging natuurlijk niet. Toch had ze wel graag willen weten, wat Benny had geantwoord op Joans denkbeeld om maar onmiddellijk te trouwen. Bij terugkeer naar haar eigen kamer vroeg ze zich angstig af, wat er nu zou gebeuren. Kon ze dat de vraag stellen, of zij, Barbara, de zijde van moeder had gekozen; als het ware „naar de vijand was overgelopen". Neen, ze kon meer voor Joan doen, door aan haar zijde te blijven en dit was niet moeilijk, want vol gens Barbara leek het optreden van mevrouw Mel rose naar niets. Ze liet Joan öf te veel vrijheid, óf te weinig. De maatregel, om plotseling alle omgang met Benny Jackson, ook op schrift en per telefoon, te verbieden, ging zonder enige twijfel te ver. Joan, koppig en in haar verbeelding mogelijk verliefd, zou nu natuurlijk in zijn armen yliegenals die bereid waren haar op te vangen. Heather, die wat in bed was blijven luieren, riep uit de verte, wat Barbara toch uitvoerde. „Mijn kamer schoonmaken, kindlief". „Kom eens hier en laten we wat babbelen". „Zo dadelijk". „Er is vanochtend nog niemand bij me geweest". Even later trad Barbara binnen. „Wat scheelt Joan toch?" vroeg Heather. „Ik geloof, dat ze grote ruzie heeft gehad met haar moeder". „Dat dacht ik al. Zeker over Benny?" ,,'k Zou het wel zeggen". ..Gelukkig maar, dat Jinks bij moeder in de smaak vult! Stel je voor, dat het niet zo was". (Wordt vervolgd) Stakingen in haven van New-York NEW YORK. De bemanningen der sleepbotaen, die in de haven van New York dienst doen, slaken sinds Zater dag jl. Hierbij hebben zich de haven arbeiders uit solidariteit aangesloten. Het scheepvaartverkeer in de haven van New York dreigt hierdoor verlamd te worden. Het Britse passagiersschip Caronia is in de nacht van Woensdag op Donder dag met de Cunard-piër in Manhattan in botsing gekomen. Dit was een ge volg van het feit, dat het schip zonder sleepboothulp moest meren. De Queen Mary wordt vandaan in de haven van New York verwacht. Ministers confereerden in Tilburg TILBURG, 5 Febr. Vanmorgen is op het bureau van het provinciaal op- bouworgaan te Tilburg een bespreking gehouden tussen de minister voor Maatschappelijke zorg, mr F. J. van Thiel, de minister van Economische Zaken, prof. Zijlstra en het dagelks be stuur van het provinciaal opbouwor- gaan in Noord-Brabant. Tydens deze bijeenkomst werden maatregelen besproken om na de eerste phase der hulpverlening, de tweede phase, namelijk de verzorging van de evacué's en de getroffenen uit de ge teisterde gebieden in goede banen te Leiden. Na deze bespreking zijn de be windslieden doorgereisd naar Breda om een bezoek te brengen aan de eva cuatie-centra aldaar, om vervolgens West-Brabant te bezoeken. Jan Musch gaf enveloppe terug voor het fonds AMSTERDAM. Als onderdeel van zijn afscheidstournee heeft Jan Musch in het Theater Royal te Schagen (N.H.) de hoofdrol vervuld in „De Vrek" van Molière. Na de voorstelling overhan digde de burgemeester van Schagen de acteur een gesloten enveloppe. De bur gemeester zeide te hopen, dat .Tan Musch daarvan nog jarenlang plezier zou beleven. De acteur dankte voor het hem aan geboden geschenk, maar gaf de enve loppe onmiddellijk terug met het ver zoek de inhoud te willen schenken aan het Nationaal Rampenfonds. ZESTIG MIJNWERKERS OM HET LEVEN GEKOMEN BERLIJN, Volgens de „Berliner Morgenpost" zijn tengevolge van een instorting in de Stalin-uraniummijn te Oberschlema (Saksen) zestig Oostduitse mijnwerkers om het leven gekomen. INGEZONDEN MEDEDELING. Hebt Gij ook al rheunatiek Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gii Uw kwaal bestrijdt met Akker's Kloosterbalscm waarvan de geneeskrachtige bestanddelen diep in de weefsels doordringen, voelt U hoe een heerlijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een weldadige werking dit ideale wrijfmiddel be zit Niet voor mets zegt men al lang: Akker's Kloosierbalsem„Geengoud zo goed".

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3