Verhouding tussen waterschappen en gemeente wordt herzien DELFTS NIEUWS Mededeling DE IJSPEGEL Trots op cle ambtenaren, getroffen door de medewerking der burgerij Politie-dagboek j. M.FEILZER Gebed en Boete P. C. VISSER GROTE WATERSCHADE DE RAMP f 3.50 R.K. Huishoudster NATIONALE GEDENKDAG de gehele dag gesloten 695 LEDEREN KLEDING Zeiljoppers RUBBER BEDDEN VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 PAGINA 8 Burgemeester G. E. van Walsum van Rotterdam „Een overstromingsramp van een omvang en ernst, die ons voorstellingsvermogen tot dusver zijn te boven gegaan, heeft ons vaderland getroffen. Honderden slacht offers hebben de dood in de golven gevonden en elke dag stijgt nog het aantal van hen, omtrent wie zekerheid werd verkregen, dat hun levensdraad is afgesneden. Onze deernis gaat allereerst uit naar deze slachtoffers en hun nabestaanden. Ik moge n verzoeken u van uw zetels te verheffen en de overledenen in enkele ogenblikken van stilte te herdenken". Een aangrijpende stilte viel gistermiddag in de Rotterdamse raadszaal, waar burge meester Van Walsum dit verzoek tot de raadsleden richtte en in diepe stilte gingen de gedachten van alle aanwezigen enkele ogenblikken uit naar de slachtoffers, die zijn omgekomen in de alles overspoelende golven. „Ons medeleven", vervolgde de burgemeester, „gaat ook uit naar degenen, die de ramp hebben overleefd en die dikwijls dagen lang te midden van onafzienbare water vlakten op dijken, op daken, of op zolders en zelfs in bomen in onzekerheid hebben verkeerd over hun lot, terwijl er naar alle waarschijnlijkheid op dit zelfde ogenblik nog zjjn wier redding niet verzekerd is. Wie de stroom van geëvacueerden in het Ahoygebouw heeft gezien of slachtoffers in zijn huis heeft opgenomen, kan er zich een voorstelling van maken wat deze mensen hebben doorgemaakt. Wij hebben thans weer ervaren, welk een centrale plaats Rotterdam inneemt voor het grote gebied ten Zuiden van de Maas en wij voelen ons nog eens te meer ver bonden met de bevolking van de Zuid-Hollandse en ZeeuwSe eilanden". „Wij mogen er dankbaar voor zijn, dat de gevolgen van de ramp, in vergelijking met wat elders is gebeurd, voor onze ge meente minder ernstig zijn geweest dan zich aanvankelijk liet aanzien. Wij heb- ten één dode te betreuren. De omvang van de overstroming viel tenslotte nog mee, als is er veel schade en overlast veroorzaakt. Met bijzonder grote erkentelijkheid maak ik gewag van de voortreffelijke wijze waarop de verschillende gemeen telijke diensten hebben gefunction- neerd. Betrekkelijk spoedig na de ramp werkte, ondanks de Zondag, het gemeentelijke apparaat in alle onder delen, die daarvoor in aanmerking kwamen op volle toeren en daarbij werden blijken van toewijding en doorzettingsvermogen gegeven, die be wondering afdwongen. Ik ben er trots op, dat deze „ambtena ren" tot zulke prestaties in staat waren en ben er zeker van, dat ik de gevoelens van de raad en van de burgerij vertolk, wanneer ik allen van hoog tot laag dank xeg voor het werk, dat zij hebben ver zet en ik denk, dat niemand het mij euvel zal duiden, wanneer ik ditmaal ook de wethouders en de secretaris in deze dank betrek- Ik kan rustig zeggen, dat ieder, die er voor in aanmerking kwam en op wie een beroep werd gedaan, zich volle dig heeft gegeven. Zeer ben ik ook getroffen door de be reidheid tot vrijwillige medewerking van de zijde van de burgerij en ook van bui ten de stad op zo grote schaal betoond- Het is zo begrijpelijk, dat ieder in zulke omstandigheden wat doen wil en ik kan er volledig inkomen, dat het dan een ge voel van teleurstelling wekt, wanneer van de aangeboden diensten geen ge bruik kan worden gemaakt. Maar ik hoop, dat men er achteraf toch begrip voor zal kunnen hebben, dat het een eis van doelmatigheid is, dat niet méér men sen worden ingezet dan er nodig zijn en dat voor een bepaalde taak het beste de mensen kunnen worden gebruikt, die er mee vertrouwd zijn. Er zijn fouten gemaakt "Xugtr'uurlijk zullen er wel fouten zijn gemaakt. Hoe zou dat ook anders kun nen bij een organisatie, die voor een groot deel al improviserend moest wor den opgebouwd. Het heeft echter naar mijn mening geen zin daar thans op in te gaan. "Wij kunnen achteraf wel zien, welke lessen uit de gebeurtenissen te trekken zijn. Het college zal daaraan stel lig zijn aandacht schenken en ik kan thans reeds zeggen, dat daarbij met name ook aan de orde zal komen de verhou- j y< en deels naar de noodgebieden afge voerd"- Na zijn grote waardering te hebben uit gesproken voor alles, wat de vele instan ties en organisaties ten behoeve van de geëvacueerden hebben gedaan, vervolgde mr Van Walsum Collecte bracht ruim twee ton op „Tenslotte mag ik ook nog met dank baarheid vermelden, dat de collecte, die voor de slachtoffers van de ramp werd ge houden, een ongekende medewerking vond en met een opbrengst van zeker meer dan 200.000 een groot succes werd. Het ligt voorts in de bedoeling van het college nog een bedrag van 41.294,01 ten behoeve van de slachtoffers van de wa tersnood aan te wenden. Het Comité tot lening van de door de overstroming van 1916 geleden scha de heeft, na beëindiging van haar taak, het overschot van de verkregen geldmid delen. ten bedrage van 13.683,11, ter be schikking van de gemeente gesteld, op dat in de loop der tijden aan die gelden en de daarvan te kweken rente, een zo veel mogelijk gelijksoortige bestemming zal kunnen worden gegeven. Door bij schrijving van de rente is dit bedrag op gelopen tot ruim 41.000. Indien er ooit een passende bestemming voor dit fonds is geweest, dan is het thans en ik ver trouw dan ook. dat deze besteding de in stemming van uw Raad zal hebben. Crediet voor bijzondere uitgaven Ik heb u hiermede in grote trekken ge schetst, wat er in de afgelopen dagen is gedaan en ook in de naaste toekomst zal er nog veel te doen zijn. Aan de agenda van vanmiddag is toegevoegd een voorstel, het college te machtigen de uitgaven te doen, die nodig zijn. Ik twijfel er niet aan, of de raad zal die machtiging willen ver lenen. Natuurlijk zal bij het gebruik van die machtiging rekening worden gehouden met de regelingen, die van Rijkswege wor den getroffen. Laten wij hopen, dat de toestand zich zo mag ontwikkelen, dat de getroffenen spoedig naar hun streek kunnen terug keren, maar moge het in elk geval zo zijn, dat ons straks de herinnering blijft aan een periode, waarin naast veel lijden en leed, ook saamhorigheidsbesef en gemeen schapszin zich in ruime mate openbaar den. De gemeenteraad besloot voorts zonder j hoofdelijke stemming B. en W. te mach tigen alle uitgaven, die in verband met de noodtoestand moeten gedaan worden, ook j die, waarvan mag worden aangenomen, j dat zij door andere instanties zullen wor- j den vergoed, te doen. PASSAGIERSSCHEPEN Fairsea. Sydney naar Amsterdam, pas seerde 5 Blzerta. Indrapoera, Rotterdam-Djakarta, 5 op 150 mijl NO. van Massowah. Johan van OldenbameveiAmsterdam naar Djakarta, 6 op 60 mijl ZO. van Malta. Nieuw Amsterdam, 5 van Cristobal te Havana. Oranje, Djakarta naar Amsterdam. 5 van Singapore. Ryndam. N. York naar Rotterdam, 5 te Cobh. Sibajak, Rotterdam naar Wellington, 4 van Papeete. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 5 Februari. PiuimveemaTkt. Aanvoer ca. 16.000 stuks. Prijzen: oude kip pen 2.20—2.40. piepkuikens zware 2.20— 2.35. piepkuikens lichte 2.40—2.60, jonge haantjes 2.402.50 alles per kg., overige per stuk: tamme konijnen f 3.50—7.75, wilde konijnen 1,60—1.85, oude hanen 3.50—5.25, oude eenden 0.803.70, tamme jonge duiven 65—80 ct. Eierenmarkt. Aanvoer ca, 900.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen: 15—15.50, alge mene prijs 15.25 per 100 stuks. Veluwse eierenveïling „Barneveld-Ede". Aanvoer ca. 700.000 stuks. Handel vlug. Prij zen: eieren van 57-60 gram 14.75—15.01, van 60-65 gr. f 15.18—16.08 alles per 100 stuks. LEIDEN, 6 Febr. Veemarkt. Aanvoer: 6 stieren, 25 melkkoeien. 250 vette koeien, 88 vare koeien, 265 nuchtere kalveren. 300 vette schapen. 522 vette lammeren, 27 varkens (zeu gen) 10 paarden, 7 geiten, totaal 1509 stuks. Notering (3 schoon gewicht, 1 levend gewicht): stieren (sl.) 1 830—1000, s ƒ2.30— 2,60: melkkoeien 800—1175, vette koeien f850 1050. s ƒ2.202.90. vare koeien 550-^-800. pinken 350575, vette schapen f 90125. vette lammeren 65—95, Daarden 750—1100. geiten 15-30. Handel' stieren, melk-, vette en vare koeien kalm: pinken, nuchtere kalveren, paarden en Ssitenmatig: schapen en lammeren: vrij goed. LEIDEN. 6 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerde, partijen: Goudse kaas 9. Notering: Goudse le kwal. ƒ2.26—2.32 Goudse 2 kwal. ƒ2.19—; 2.2o. Handel matig. RAMPGEDENKDAG Zondag a.s. 8 Februari, zal volgens ver langen van de bisschoppen bjjzonder it het teken staan van gebed en boete om Gods barmhartigheid af te smeken over dt verschrikkelijke nood, die ons land en volk getroffen heeft. Onder de H.H. Missen zal een collecte gehouden worden voor dt hulpverlening in de watersnoodramp, ter wijl alle andere collecten die dag verval len. Na de middag zal er in de dekenale kerk uitstelling zijn van het Allerheilig ste, van 3 uur af en om 7 uur zal een al gemene bede- en boeteprocessie zijn. Maandagmorgen om 7.15 uur wordt er een plechtige uitvaartdienst gehouden voor de zielerust van de slachtoffers van tersnood, waarvoor ook de geëvacueerden in onze stad worden uitgenodigd. Deken J. P. J. KOK. EVACUATIE In de loop van gisteren zijn in totaal 650 geëvacueerden aangekomen en hier ondergebracht. Behalve de reeds ge noemde inrichtingen en scholen werd ook de school van de Delftse Schoolvereni ging gisteren reeds in gebruik genomen. De Van Markenschool, de Prinses Irene- school. de Keurenaerschool,- de Elout- school, de Van Soeterwoudenschool, de Genestetschool en de St Hippolytusschool zouden vandaag alle gereed komen om te worden ingezet. Hoofdzakelijk reeds hier naar toe gekomen mensen uit Oude- en Nieuwe Tonge. 1/3 van de hier aangeko men geëvacueerden gaat weer naar elders naar familie of bekenden. Infor maties naar geëvacueerden kunnen wor den verkregen aan het bureau van de Bevolking, Westvest 7, dat van 's mor gens 9 uur tot 's avonds 10 uur voor het geven van deze inlichtingen is geopend. Van een dame bekwam het evacuatie centrum 24 mooie poppen welke be stemd zijn voor meisjes van 5 tot 10 jaar Tevens werden vele breinaalden en een Een flinke schenking wol verkregen, ernstig tekort heeft men aan wiegen en kinderledikanten, liefst met toebehoren. Ook kinderboxen zijn zeer welkom. In de Van der Woudenstichting zal de vaste in woning wat beperkt worden, zodat er meer plaats vrij komt voor de daar on dergebrachte geëvacueerden. Een rege ling is getroffen, dat de geëvacueerden gebruik kunnen maken van de diverse badgelegenheden in de stad. De alhier ondergebrachte kinderen zullen zoveel mogelijk op Delftse scholen worden ge plaatst. Zo spoedig mogelijk zal worden uitgezien naar werk voor de mannen, alsook voor werkzaamheden, die de vrouwen vrijwillig kunnen doen, zoals breien en naaien etc. HUISVESTING GEEVACUEERDEN Ondergetekende, door de Deken spe ciaal belast met de zorg voor de katho lieke geëvacueerden in het dekenaat Delft deelt mede, dat deze mensen, althans voorlopig, in grote centrale gebouwen on dergebracht blijven en dat aanbiedingen om enkele kinderen of ouderen op te ne men niet in overweging genomen kunnen worden, daar het gewenst is de gezinnen bij elkaar te houden. Alleen dus degenen, die een heel gezin zouden kunnen huis vesten worden verzocht zich nog te mel den, liefst schriftelijk, Voorstraat 26. Voor onkosten aan levensonderhoud wordt enige vergoeding gegeven. Men oefene echter enig geduld. Voorlopig hebben de betrokken instanties het nog te druk met opneming van nieuwe geëvacueerden. Kapelaan H. KOOYMAN. WAARSCHUWING Van de zijde van de politie wordt ge waarschuwd tegen opkopers van buiten de stad, die hier clandestien hun beroep uit oefenen en voorgeven goederen en mate rialen in te zamelen voor de noodgebie den. HORECA-BEDRIJVEN Namens het bestuur van de Delftse Ho- reca-bedrijven wordt de bedrijfsgenoten erzocht op Herdenkingszondag de buiten verlichting van café's en restaurants te doven en muziek, in welke vorm ook, uit de bedrijven te weren. Slechts de beide Hilversumse zenders dienen te beluisteren te zijn, omdat het programma is aange past aan de ernst van de dag. Steunt het Nederlandse Rampenfonds. Postgiro 9575 ACTIE SIGAREN-WINKELIERS Wij kunnen nog nader mededelen, dat de meeste sigarenwinkeliers aan de op roep voor de inzameling van rookwaren gehoor hebben gegeven. In de loop van da avond werd er voor 1100 gulden aan rookwaren opgehaald. Nog meer schen kingen zijn toegezegd. Door de firma Driessen werd een wagen, een chauffeur en het magazijn beschikbaar gesteld. Ook de heer J. de Raad stelde een wagen ter beschikking. Van een grossier werd een aantal pijpen ontvangen, die men na sor tering heeft verdeeld. De helft is ter beschikking gekomen van 11 evacuatie- posten, die tegen 12 uur alle voorzien waren. De andere helft is aan wethouder Sipman overhandigd en zal worden be waard voor de komende evacué's. Geld gevonden en gebruikt Een ongeveer 12-jarige jongen heeft op het Zuideinde een portefeuille met geld gevonden. Het geld haalde de knaap er uit en hij gooide de portefeuille in het wa ter. De moeder van de knaap wist voor het geld wel een bestemming en kocht terstond levensmiddelen en kolen er voor. Ook de knaap kreeg wat geld voor het aanschaffen van een mondharmonica. De recherche heeft een en ander in beslag ge nomen, alsook het restant van het geld. Daar er geen verliezer bekend is ver zoekt de politie deze verliezer zich te mel den. Een arm gebroken Bij 't verwerken van stro voor strozak ken voor de geëvacueerden in een pand de Westvest stapte de dpi. soldaat, de 21-jarige J. uit Voorburg, gelegen aan de Brasserskade in een gat tussen enkele ba len stro en kwam te vallen. Hij brak daar bij een arm. DEN HOORN R. K. PROPAGANDACLUB. De feestavond van de R. K. Propaganda- club die Zaterdagavond 7 Febr. zou wor den gehouden, gaat niet doof. De prijzen, welke reeds gekocht waren, zullen Zondag na de Hoogmis in de Ge- zellenzaal onder de leden worden verloot. Het' overschot van het uitgetrokken geld van deze feestavond wordt aan het Na tionaal Rampenfonds geschonken. SCHIPLUIDEN HULPVERLENING GETROFFEN GEBIEDEN De opbrengst van de op Dinsdag j.l. in onze gemeente gehouden collecte van het Nationaal Rampenfonds neeft in torr.al opgebracht 15.510.21, verdeeld als volgt: Schipluiden 3767 86, Den Hoorn 10.561, Abtswoude 1181.55. Ook de inzameling van ecederen heeft alle verwachtingen overtroffen. In op dracht van het Nederlandse Rode Kruis is thans zowel in Schipluiden als in Den Hoorn een depót ingericht waar alle goe deren zijn gesorteerd en waar gisteren een aantal vluchtelingen dat in onze gemeente is aangekomen van het nodige is voor zien. Op de aankomst van een grotere groep geëvacueerden moet volgens ter ge meentesecretarie verkregen inlichtingen nog steeds worden gerekend. GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor cand- vee artsenijkunde de heer L. Hogendoorn van hier. PIJNACKER INZAMELING. De inzameling van materiaal in onze ge meente is beëindigd. Er werd zeer veel ge geven en verheugend was het dat het bij eengebrachte materiaal in zeer goede staat verkeert. In het gebouw van Sociale Za ken wordt thans alles gesorteerd waarna het Rode Kruis kennis gegeven zal worden van de aanwezige voorraad. Het ligt in de bedoeling ook uit deze voorraad le putten voor de gezinnen die eventueel in onze gemeente zullen worden ondergebracht. BAZARAVOND De Bazaravond welke Zaterdagavond s. ten bate van de voetbalvereniging DSVP gehouden worden gaat door maar de opbrengst komt ten goede aan het Na tionaal Rampenfonds. Des middags 3 uur zal een poppenkastvoorstelling gegeven worden. Advertentiën In verband met de algemene gedenkdag op 8 Februari 1953 zal geen receptie plaats heb ben. OLGA THOLEN WIM MUTSAERTS Den Haag, Dr Kuyperstr. 11. Tilburg, Ringbaan Oost 1S4. 5 Februari 1953. FABRIEKSPRIJZEN Meubelen Tapijten Bedden - Slaapbanken C. P. OSKAMP Anno 1902 Reen winkel geen koHten Deifgnanwstraat 3, R'dnm-N. Eindpunt lijn 11, bij Lieplein Tel. 44914, 'a avond» na 7 uur. Eventueel rentelooa crediet. Toch xelfde lage prij». ARTS Praktijk hervat ding van het gemeentebestuur tot de wa terschappen, die binnen het gebied van de gemeente werkzaam zijn. Rotterdam hulpcentrum Toen het gevaar voor Rotterdam zelf geweken was, kwam een andere taak de aandacht vragen. Rotterdam werd hulp verleningscentrum voor de omgeving. Wij moesten de geëvacueerden uit de getroffen gebieden opvangen en zoveel mogelijk hier onderbrengen, terwijl wij ons moesten voorbereiden op het afvoe ren naar elders van geëvacueerden, die hier niet konden blijven- Verder stroom den van alle kanten goederen naar Rot terdam toe, die hier moesten worden op geslagen, gesorteerd en gedistribueerd, waarvoor, naast het Ahoy'-gebouw, de Rivièrahal, het Groothandelsgebouw en nog enkele andere gebouwen werden in geschakeld. Deze goederen worden deels gebruikt ten behoeve van geëvacueerden die hier blijven en eventueel verder gaan érder besloot de raad I i W. op te dragen te zijner tijd een voorstel tot for- mele regeling van het crediet op de be- groting bij de raad in te dienen. Oproep van Episcopaat aan Katholiek Neder land Het Hoogw. Episcopaat van Nederland heeft tot de Katholieken de volgende op roep gericht God heeft ons volk een zwaar kruis op gelegd. Honderden verloren het leven, tienduizenden verloren huis en haard, honderdduizenden lijden bitter en millioe- nen lijden innig mee. Wij buigen in diepe ootmoed ons hoofd voor Gods Heilige Wil en aanbidden Zijn ondoorgrondelijke Voorzienigheid. Zijn Heilige Wil is ons altijd goed en geze gend. Maar dierbare Gelovigen, wij moeten veel meer doen. Ons volk moet op de knieën in gebed en boete. Wij moeten niet ophouden de goede God te smeken, dat Hij Zich in barmhartige goedheid over ons moge ontfermen en ons de kracht moge geven, om deze zware uren gelovig te dra gen en om in waarachtige broederschap elkander te helpen. Uw bisschoppen doen daarom een heilig beroep op U allen doet boete, verenigt U in gebed en helpt zo goed als gij kunt. Als wij allen op deze wijze in Zijn Naam verzameld zullen zijn in deze droevige da gen, dan zal God in ons midden zijn en dan zal zelfs deze zware beproeving ons dichter bij God brengen. En vergeet dan ook Haar niet, die ons door God werd gegeven als Troosteres der bedroefden. Zij is onze Moeder, vooral in de nood en Zij zal ook nu door Haar sme kende almacht tonen, dat Zij tevens oor zaak van onze blijdschap wil zijn. Geheel Christelijk Nederland gaat op Zondag a.s., 8 Februari, samen de handen vouwen. Katholieken en niet-katholieken. Zorgt, Priester en Gelovigen, dat al onze Gelovigen van die dag een bid- en boete dag maken. Wij schrijven aan onze geestelijkheid voor, dat zij te dien einde gepaste regelin gen treffen, zoals bijvoorbeeld enkele uren van gezamenlijke aanbidding en Wij smeken al onze Gelovigen om zonder uit zondering mee te bidden en mee te offe ren, met het hart en met de daad. God zegene en bescherme ons land en volk. Geen evacué's meer voor Rotterdam Van regeringswege wordt meege deeld, dat tot nader order geen evacué's meer worden ondergebracht in Rotter dam. Alle vluchtelingen worden thans doorgevoerd naar Schiedam, Delft en Den Haag. Degenen, die in Rotterdam hun wo ning beschikbaar hebben gesteld en nog geen evacué's hebben ontvangen, wordt vriendelijk verzocht hieromtrent niet op te bellen. Woensdag nog zijn bij de Rivierpolitie 18 grotere en kleinere schepen met 1275 evacué's aangekomen. Aan het Willems plein. de Oosterkade en de Veerhaven -riveerden 12 schepen met 1007 personen. Op het ogenblik zijn er te Schiedam tus sen de drie en vier honderd evacué's uit Zierikzee, Bruinisse, Herkingen, Oude- en Nieuwe Tonge, Goudswaard en enkele an dere plaatsen. De gemeente Schiedam heeft de ge meente Goudswaard geadopteerd. Extra verlof voor militairen uit getroffen gebied De chef marine staf, de chef generale staf en de chef luchtmacht staf maken be kend dat zij zich volkomen bewust zijn van de grote ongerustheid, welke op het ogenblik bij de militairen, afkomstig uit de geteisterde gebieden, bestaat ten aan zien van het lot, dat hun familieleden heeft getroffen. Zij zouden niets liever doen, dan deze militairen met verlof zenden. Maar het zal iedereen duidelijk zijn, dat hel op dit ogenblik, alleen al in verband met in gang zijnde hulpverleningsacties, zeer onge wenst zou zijn militairen met verlof naar hun in het noodgebied gelegen woonplaats te doen gaan. Daarom, hoezeer de militaire autoritei ten zich ook bewust zijn van de zwaarte van de door hen te treffen maatregel, ach ten zij het niet verantwoord, thans aan militair personeel verlof te verlenen. Zodra echter de toestand is gestabili seerd en er tekening is gekomen in de eva cuatie en de registratie zal aan al het mi litair personeel in werkelijke dienst bij zee-, land- en luchtmacht, afkomstig uit de door de nationale ramp getroffen ge bieden een buitengewoon verlof met fami liebezoek worden verleend van vier da gen. Een greep uit onze zeer lage prijzen Onbreekbare glazen 17 ct. Geschulpte glazen schaaltjes 18 ct. OOSTEINBE 147 Hengelsportartikelen, Glas-, N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek „Victoria", Dordrecht, hervat deze week de productie. Met de leveringen aan de groothandel is reeds weer een aanvang gemaakt en deze zuüen dan ook in de volgende week weer vrijwel normaal doorgang vinden. BISCUITS-CHOCOLADE Vakkundig reinigen en drogen van ALGEHELE HUISRAAD, TAPIJTEN, GORDIJNEN, MEUBELEN, BEDDEN. Ernstig gedupeerden, niet verzekerd, berekenen wij halve prijs. a M T F" "V Fabrieken: Abcoude en Rotterdam. jVlLJ I t A Amsterdam Tel. 39810 Rotterdam Tel. 50433 - Den Haag Tel. 119677 Ook de belangen van verzekeringsmaatschappijen worden door ons behartigd. Boekhandel WALTMAN*^ BINNENWATEKSLOOT 33 DELFT TER PERSE met voorwoord van H.M. de Koningin. Tekent nu rced9 in op dit werk, waarvan het GEHELE BEDRAG ten goede komt v. h. NATIONAAL RAMPENFONDS Binnenwatersloot 20-22 Telefoon 2090 DELFT RECLAME GÜLDEN-BONS Drukkerij uit Schiedam vrijgesproken Conform het vonnis van de kantonrech ter, sprak de Rotterdamse rechtbank gis teren de 51-jarige H. L. J. R. uit Was senaar vrij. Deze zou als medefirmant 40.000 biljetten hebben laten drukken, die overeenkomst zouden hebben vertoond met biljetten van een gulden. R. was me de-vennoot van de Koninklijke Drukkerij Roelants uit Schiedam. Biedt zich aan in gezin met kleine kin deren. Brieven no. T 4226 bureau van dit blad. GEVRAAGD JONGEN van ca 18 jaar vor het wik kelen van transformatoren. Liefst met diploma ambachts school. Aanm.: Technisch Bureau J. Th. VAN REI-TSEN Choorstr. 16 Tel. 2 SPOORSINGEL 6 ZONDAG 8 FEBRUARI Kampioenen Het Motorpaleis ls ook brom fietsparadijs. Kaptein Moby- lette vanaf f 415.-; Italiaanse Mosquito f 445.-: D.M.F. met J.L.O. 48 ec., kettingoverbren ging 575.-; Victoria losse motor f 306.Het Motorpa leis, Schepenstraat 111115, R'dam-Blijdorp, Tel. 82950. Voor wie nadenkt ls het Mo torpaleis het aangewezen adres om zijn volgende motor rijwiel te kopen. Naast groot ste keus en laagste prijs, de beste service en garantie en een 30-jarige ervaring op mo- torgebied. Het Motorpaleis, Schepenslraat 111-115, R'dam- Blijdorp. Tel. 82950. T.W.N. de volgende motorfiets voor de meest verwende 2-taet rijder. Het Motorpaleis, Sehe- penstraat 111-115. Rotterdam- Blijdorp. Tel. 82950. Norton, het motorrijwiel voor de rijder voor wie alleen het beste goed genoeg is, vanaf f 2530.— in 500 cc. Het Mo torpaleis, Schepenstraat 111- 115, R'dam-Blijdorp, Tel. 82950 Kousen - CORSETTEN - Tricotages Opgericht 1886 32 jilialen Grote keuze - Gunstige prijzen BUSTEHOUDER groot model voorslui ting, stevige zalmkl. stof, prettig insluitend en gemakkelijke pas vorm CORSETBAND elastiek voorpand met boven- en onderrand, achterpand vansoliede corsetstof, een keurig ROTTERDAM: W.-Kruiskade 67 .Tonker Fransstraat 132 Beijerlandselaan 120-122 DEN HAAG: Spuistraat 66 Fahrenheitstraat 436a Paul Krugerlaon 36 Regentesseplein 29 Lorentzplein 85 Damesmantels rundleder 1145. Alles met volle garantie echt zeeduffel t 32.50 Voor evacué's OPBLAASBARE SPORTWARENHL'IS Ed. W. v. VLIET Alles voor Iedere sport STATIONSWEG 13—19 bij Wagenbrug Tel. 114312, Den Haag R.K. DANSCLUB VOORSTRAAT 64 Het bestuur heeft besloten wegens de noodtoestand voorlopig tot halfvasten te sluiten MAAKT RECLAME VOOR UW ZAAK Ha, het wonder der 125 cc.1 motorrijwielen, teléscop. voor vork, verend achterframe. tel ler, accu, claxon, slechts f 990.—. Het Motorpalels, Schepenstraat 111-115, Rot- terdam-Blijdorp, Tel. 82950. Sparta, het Nederlandse su per-kwal itelts-produet en spotgoedkoop. Reeds in 200 cc. voor r 1275.Het Motorpa- leis. Schepenstraat 111-115, R'dam-Blijdorp, Tel. 82950. Te koop gevraagd: licht mo torrijwiel, klein defect geen bezwaar. Br. Vorle, v. Marum- straat 22 B, Schiedam. Te koop een petroleum ver- gaskachel. prima onderhou den. Trompstraat 63. Dames, wij hebben voor U mooie jasschorten met rits- fuiting v.a. f 8.60. Manufac turen magazijn 't Westen. J. Wubben v.h. J. Haring, Gras- winckelstraat 69. Te koop: wandelwagentje. Moet opgeknapt worden. Adr.: F. W. Gebing, Paxlaan 1. Reclame: De Motoi van Uw bedriji 13 „Een pracht idee!" sprak Pieter terwijl hij een stuk touw uit zijn natte broekzak viste. „Kom maar hier, eendjes, dan doe ik jullie een strikje om". Gewillig lieten beide eendjes zich ieder het touwtje om hun nek binden en even later zette het zonderlinge gezelschap zich in beweging. „Kwak kwak!" riepen de eendjes „we zingen een liedje". „Best ant woordde Pieter. „Eerste couplet asjeblieft!". „Kwakkerdekwak, daar komen we aan het is met ons luierend leven gedaan We zijn dik en rond en zo laks als een slak dusgaan met een smak in de prak. Kwak" „Tweede couplet!',' commandeerde Pieter „We hebben veel eitjes ter wereld gebracht Dus ruimschoots gezorgd voor ons nageslacht We gaan in de pan, op ons dooie gemak da's het eind van ons koninklijk vak. Kwak". Ondertussen hadden de eenden Pieter de slottuin ingetrokken. Daar lag het koninklijk paleis te fonkelen in de zon endaar liep zijne koninklijke hoogheid zelf met een bezorgd gezicht langs de water kant. van de nieuwe Radioprogramma s j met de nieuwste j Radiotoestellen gj Bij Hees Co. kunt U keus maken uit de beste radiotoestellen Kï van de Europese markt: SS PHILIPS 2 SIER A 2 ERRES 2 GRUNDIC 8§| FRIDOR

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5