Ja we komen hier een beetje op verhaal Duizenden evacuees: oog gericht op toekomst Nieuwe tocht langs adressen waar vluchtende mensen zijn Bij de oudjes in de Doelenstraat HET DIACONESSENHUIS NAM DE ZIEKEN OP Zakjes zand voor de ramp Het Roode Kruis dankt Utrechts bevolking In Utr. doorgaanscentrum verloopt alles naar wens FEBRUARI AANBIEDING 9EIIEE UTRECHTSCH NIEUWSBLAD Vrijdag 6 Februari 1953 - 60e jaargang No. 237 Pagina 2 Zij kwamen uit Stavenisse en zagen.... (Van een onzer verslaggeefsters) Acaciastr. 22bisA, Utrecht. Een vriendelijk uitziend bo venhuis. Een aardige, gast vrije, vrouw des huizes en een jong echtpaar met een blond knaapje van bijna zes jaar, dat met een brandweerauto speelt. Deze laatste drie vor men het jonge gezin Stoutjes- dijk uit Stavenisse, dat sinds Woensdag hier een onderdak heeft gevonden. Het kind voelt zich al thuis in de nieu we omgeving. Welke de geva ren zijn die hem bedreigd heb ben, begrijpt hij niet. Hij vond dat hoge water, dat bin nen enkele minuten toen de dijk doorbrak een paar meter steeg, zelfs wonderlijk spannend. „Last hebben wij niet van hem ge had." zegt zijn moeder. Zij en haar man, die landarbeider is, hebben het moeilijker gehad. „Ons huis was al heel spoedig weg," vertellen zij. En de jonge vader gaat verder: „Ik heb di rect nadat de eerste waarschuwing s' nachts om half twee, kwam, gehol pen met het aanslepen van zandzak ken. Weldra bleek echter, dat dit werk weinig baatte. Nieuwe zakken konden niet meer worden aangevoerd, omdat het omringende land steeds verder onder water liep en bovendien beseften we wel, dat de dijk met onze zandzakken toch niet tegen de golven bestand zou zijn. Toen ben ik mijn vrouw en kind en mijn ouders gaan halen. „Ik begreep eerst niet, dat het zo gevaarlijk was." zegt mevrouw Stou- tjesdijk. „Ik dacht, dat mijn man al leen maar ging kijken of het water hoog stond, maar nadat ik met moeite mijn bed uit gekomen was ik vond het er veel te lekker om het te verla ten zag ik, dat het niet zo maar hoog water was. En een half uur later werd ook overal geroepen: „Het wa ter! Het water!" Wij hebben op de zolderverdieping gezeten tot Zondag middag. Toen heeft mijn man ons naar het gemeentehuis gebracht, dat het hoogst lag in het dorp. Wij hebben verder niet veel gezien en er gezeten tot Maandagmiddag omstreeks drie uur." Een dag eerder.... De man heeft echter met andere bewoners van het plaatsje mensen uit het lagere deel van Stavenisse gered met behulp van bootjes „De eerste rubbervlotten kwamen pas Maandag," zegt hij. „Als zij een dag eerder getfropped waren, zou het aantal slachtoffers aanmerke lijk minder zijn geweest. Van Stavenisse is het gezin naar Zype gebracht, waar het de nacht met andere evacué's heeft doorge bracht, Dinsdag zijn we via Dor drecht naar Utrecht gegaan. Mijn moeder en mijn broer hebben wij in Dordrecht achtergelaten." Een zoontje van het gezin is in een sanatorium in Domburg. „Maar daar was alles goed," ver telt mevrouw Stoutjesdijk. Voor haar zijn deze dagen een hele krachttoer geweest. Ook zij heeft nl. in een sanatorium gelegen en was pas vijf maanden weer thuis. „Maar ik voel me best," zegt zij vol moed," en ik ben blij, dat ik geen water meer zie." Touw om middel Vierendertig evacué's zijn er nu in het Tehuis voor Ouden van Dagen aan de Doelenstraat. En er is plaatsruim te voor 110. Boer v. d. Vlugt uit Stel lendam met gezin behoren tot deze nieuwe bewoners. Hij is een krachti ge eilandbewoner. „Ons huis staat er nog volgens de laatste berichten," deelt hij mede. „Alleen het vee is al lemaal verdronken." Tot de redding is dit gezin van vijf personen in het eigen huis kunnen blijven. Met een touw om het middel zijn zij Maandag morgen uit huis gehaald. Veel hebben zij niet mee kunnen nemen. De doch ter loopt op schoenen, die zij voor het schaatsenrijden placht te gebruiken. De andere schoenen waren al onvind baar in het water. En deze schoenen zijn haar nog nagestuurd. „De ver zorging hier is goed." is het eenstem mige oordeel. „Wij komen hier weer een beetje op verhaal." Voor tweede maal De oude mevrouw Antonja Ver munt-den Boer, die met haar dochter uit Zierikzee is geëvacueerd, komt nu voor de tweede maal op een plaatje. „Dat gebeurde ook toen de Koningin dezer dagen Zierikzee bezocht." zegt de dochter. Dit tweetal is gisteren in de Doelenstraat aangekomen. De familie J. Saman uit Zierikzee is Dinsdagavond in Utrecht aangeko men. Met z'n zevenen kleinkinde ren inbegrepen is het gezin onder gebracht met nog een 25-tal mensen in het Universiteitshuis. „Toen wij Zierikzee verlieten was de toestand er hopeloos," zegt een verslagen vader. „Het mag nog een wonder heten, dat de oude huizen zijn blijven staan. Wy konden in ons lage huisje niet blijven en dank zij mijn zoon, die een plank heeft geslagen, konden wij veilig het gebouw van het Leger des Heils be reiken. Veel eten kregen wij niet, want er was niet genoeg, maar je dacht ook niet aan eten. Niemand, die dit niet heeft meegemaakt, kan be grijpen, wat zich heeft afgespeeld. Schouwen-Duiveland is altijd een vergeten eiland geweest. Het was ook nu weer zo." „Nu is het een verloren eiland, vader." verbetert de zoon. De vader vertelt verder. Droeve gebeurtenissen in een geteisterd ge bied. Van verschillende familieleden hebben zij nog niets gehoord, zoals zo velen niet weten of broers en zusters, die wonen op amdere getrof fen eilanden nog leven. Alleen de kinderen leven in het heden. Een meisje zit te lezen. Een jongetje met blond haar. een kleinzoontje van vader Saman. dwaalt rond in het vertrek, waar de evacué's toeven. Hij is nog wat verlegen voor zoveel mensen, maar hij lacht toch van on der de arm van zijn grootvader uit. „De verlegenheid zal niet lang du ren", zegt deze. Vrouwen en meisjes zyn al druk aan het breien. En een oud moeder tje haakt ijverig aan een kap, waar van zy er nog maar één heeft. Dat is te weinig vindt zij. Maar al trachten deze mensen zich bezig te houden. Hun gedachten zijn by het doorleefde. „Nu we tot rust komen, komt alles pas boven," ver telt Jacobus Saman. „En wanneer zullen wjj terug kunnen gaan en het normale leven hervatten?" DOMINO MANTELCOSTUUMS Prima kleermakerswerk F. 104.75 - F. 119.75 - F. 139.75 (Van een verslaggever) In het Diaconessenhuis aan de Bosboomstraat heeft men gastvrij onderdak verleend aan 32 evacué'f» van het eiland Schouwen. De zieken zijn zo goed als allen afkomstig uit het ziekenhuis te Noord-Gouwe, dat in verband met het dreigende gevaar moest worden ontruimd. „Harrie moet dit drinken, hè? Dan wordt Harrie gauw weer sterk!" Indien nodig, al hoopt men dat dit niet het geval zal behoeven te zijn, kan men in het Diaconessenhuis nog een tiental zieken opnemen. Twee van de gisteren aangekomen patiën ten zijn doorgegaan naar Zeist. In een warm vertrek van het Univer siteitshuis zitten de evacué's (31 in totaal) bjjeen. In het midden: Jacobus Saman uit Zierikzee. (foto U. N. - v. d.Werf) DE DOM GROVE &HUNFELD Kinderen zonder ouders Men is thans druk bezig, alle gege vens betreffende de grote en kleine patiënten te verzamelen. Van enke len weet men slechts de naam en ongeveer de leeftijd. Zo heeft men een baby, geboren op 30 Januari '51. die volgens een label zou heten S. van Krikken. Verder is er nog een jongetje van pl.m. vijf jaar oud, ge naamd Harrie Posthmus, meer weet men niet. Hebben ze nog ouders en waar zijn die dan? Van laatstgenoemd patiëntje kwam ons het volgende verhaal ter ore. dat aantoont met hoeveel liefde deze zieke vluchtelingen door het verple gend personeel van het Diaconessen huis zijn opgenomen en verpleegd. Toen Harrie nl. een beker bessen sap met suiker door een van de zus ters werd voorgezet, repliceerde hij: Door de Utrechtse Winke liersver. De Rechte Lijn" worden zandzakjes met het opschrift „Watersnood 1953" verkocht om de dijken te dich ten. Er zijn drie afmetingen: zakjes van f 1.2.50 en f 5.-. Burgemeester de Ranitz kocht vanmorgen het eerste zakje van f 5.Van links naar rechts: Mevr. Prins, de heren Hentenaar en Lammerts van Bueren (bestuursleden „De Rechte Lijn") en de burge meester. Tevens werd aan Utrechts eerste burger een gift van f 500.overhandigd, (foto U. N. - v. d. Werf) Huizen voor de noodgebieden Fa Van Rossum's Aanne mersbedrijf te Utrecht-Bilt- hoven bieden aan het N.R.F. een blok van vier normale op staal gefundeerde woningen met een inhoud van circa 280 m3 aan. De keuze der gemeen te, waar de woningen zullen worden gebouwd, wordt ge heel aan het Nat. Rampenfonds overgelaten. Eventuele baten aan exploi tatie van deze woningen zou den dan beschikbaar worden gesteld aan één of ander fonds ten bate van kinderen, ouden van dagen, of zieken uit de jupydljjfiende gemeenten. De gulle hand van de kruidenier De kruideniers van de Utrechtse Kruideniers Centrale hebben een in zameling gehouden van kruideniers waren ten bate van de slachtoffers van de Watersnood. Er werd gisteren voor een totaal bedrag van ƒ6000.— aan waren bijeengebracht, o.a. 300 pond havermout, 400 pakken kindermeel, 200 pond rijst, 1000 pakjes margarine, 1000 blikjes melk, 1000 blikken groen ten, 750 pakken Custard-poeder, 300 pak kaarsen, 450 staven huishoudzeep en 400 stukken toiletzeep. Bovendien zijn er nog grote hoeveelheden koffie, thee. suiker, vermicelli en andere kruidenierswaren bijeengebracht. De inzameling is ongetwijfeld een mooie geste van de Utrechtse kruideniers. De goederen zijn bereids per vliegtuig naar het rampgebied gebracht. De evacué's in het tehuis voor ouden I van dagen aan de Doelenstraat. Op de foto: achteraan links met pyp in de I mond, boer v. d. Vlugt, en naast hem rechts, zijn vrouw. Rechts op de voor grond de oude vrouw Antonia Ver munt en haar dochter. (foto U. N. - v. d. Werf OVERWELDIGENDE HULP Het bestuur van de afdeling Utrecht van het Nederlandsche Roode Kruis heeft behoefte de bevolking van de stad Utrecht te bedanken voor de edelmoedige wyze waarop zy heeft bijgedragen aan dc goederen-inzame ling. De hoeveelheid ontvangen kleding en dekking is overstelpend. Tiendui zenden kledingstukken, waaronder heel wat nieuwe, of zo goed als nieu we. werden ontvangen. Hiermee kan aan de behoefte aan kleding ruim schoots worden voldaan. Thans wordt al doorgewerkt aan het sorteren, reinigen cn herstellen van kleding. Teneinde deze werkzaamhe den niet te bemoeilijken wordt voor lopig geen kleding meer opgehaald. Er is nog behoefte aan dekens, la kens, slopen, matrassen, bedden, handdoeken, zakdoeken, bretels en riemen. Deze goederen worden gaarne in ontvangst genomen aan het ge bouw van de Groentenveiling. Het bestuur verzoekt dringend zo weinig mogelijk te willen telefoneren. Het aantal binnenkomende onbelang rijke gesprekken is zó groot, dat drin gende berichten zeer vertraagd bin nenkomen en uitgaan. Voor aanbieding van logiesruimte voor evacué's gelieve men op te bel len 25000 en 11873 en niet de telefoon nummers van het Roode Kruis. Er blijken echter voorlopig voldoende evacuatie-adressen te zijn en men kan dus beter wachten totdat in de dagbladen wederom om nieuwe adres sen wordt verzocht. Wie heeft nog beddegoed? Ingezetenen die nog beddegoed be schikbaar willen stellen, worden be leefd verzocht dit per briefkaart te doen. Dit vereenvoudigt in hoge mate het ophaalwerk. De hulp die door de bewoners van Utrecht in deze dagen is geboden, is overweldigend geweest. Een kleine duizend burgers hebben alleen al ge holpen aan het sorteren en verplaat sen van de ontvangen goederen. Er is hard gewerkt dag en nacht. Het aantal personen, dat hulp kwam aan bieden was wel 10 maal zo groot als de behoefte. Hierdoor moest men he laas op het Roode Kruis zeer velen, die zich enthousiast kwamen aanmel den. teleurgesteld naar huis zenden. Ook thans is er nog genoeg hulp. Het zal zeer op prijs worden gesteld als men zich niet meer per telefoon voor hulp aanmeldt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bestellingen bij leveranciers door het Roode Kruis alleen worden er kend, als de bon voorzien is van het Roode Kruisstempel of getekend is door een door het bestuur erkend me dewerker (ster). J De heer H. Veenman planten - verkoop) die Zaterdag op de markt Janskerkhof en Paardeveld staat, zal zal 10 pet. van de verkoopopbrengst afstaan aan het N.R.F. Het jonge gezin Stoutjesdijk In de Acaciastraat. V.l.n.r. mevr. Stoutjes dijk, de kleine Rinus en de jonge vader. Zij voelen zich best op hun gemak. (Foto U.N.-V. d. Werf) Hei (Van een verslaggever) •et plaatselijk ontvangBtcentrum, gevestigd in de Jaarbeurshallen aan de Croesclaan verbaasde en verheugde ons, toen wij daar gisteravond en van ochtend een bezoek brachten. Wat wij Dinsdag als een bezwaar voelden het gemis aan samenwerking was zo goed als verdwenen. In een rustig snel tempo werden de aangevoerde groepen ingeschreven, gekleed en van voedsel voorzien en daarna op speciale kaarten door ambtenaren van het bevolkingsregister ingeschreven. Een aantal gemeente-bussen en particu liere wagens zijn ingeschakeld bU het vervoer naar de evacuatie-adressen. „Hoe maken de anderen het?" 11 iet alle aangekomenen blijven in Utrecht. De particuliere auto's rij den naar Rotterdam, Vlaardingen en Schiedam, zelfs naar plaatsen op de Veluwe. Veel werk heeft men in de Jaarbeurshallen echter nog niet ge had. Met lede ogen ziet men een groot aantal bussen doorrijden naai de veilinghallen. Omstreeks half waalf gisteravond waren dat er elfs vijf in de tijd van nog geen tien linuten. Maar aan de andere kant dit wel begrijpelijk. Wanneer, zo eelde men ons op het ontvangst- entrum mede. direct de hele stad 'trecht vol zou zijn met evacué's, 'eef er geen mogelijkheid bij èrg -ote drukte de veiling een weinig ontlasten. Voor ieder die zich be schikbaar heeft gesteld om een of meerdere personen op te nemen, blijft de mogelijkheid, dat zij men sen krijgen. Thans komen in hoofdzaak mensen van Schouwen en Duiveland aan. Wij werden getroffen door de rust van deze mensen, waarvan velen ruim drie dagen op zolder of vlie ring hebben doorgebracht. Allen, zonder enige uitzondering, maken plannen voor de toekomst en zijn bereid lering te trekken uit hetgeen is gebeurd. Zo hoorden wij allerlei opmerkingen over de herbouw van de vernielde huizen, maatregelen om hernieuwde overstromingen in de toekomst tegen te gaan en het hoofd te bieden, etc. De gehechtheid aan het eiland is zeer sterk, maar ook nergens vonden wij een bevestiging van het feit, dat men zich tot het uiterste verzet zou hebben tegen het verla ten van woonplaats en eiland. Zij maken zich meer zorgen over wat er met de familie en buren is ge beurd. dan over hetgeen zij verlo ren hebben. Sommigen wilden zelfs direct op hot gaan helpen! De juiste ijfers over hen. die in Utrecht z(jn gebleven, konden de ambtenaren van het bevolkingsre gister ons niet verschaffen. Dit zal waarschijnlijk nog onder de 750 zijn. Men hoopt, zoals ook op een groot bord buiten het terrein aangegeven, van Maandag a.s. af 8 Febr. inlichtingen omtrent de verblijf plaatsen te kunnen verschaffen. Ontroerend tafreel (Van een verslaggever) Een oud vrouwtje, sober ge kleed, stapte gisternamiddag met een groot pak het Stations plein te Utrecht op. In de krant tiad ze gelezen, dat er nog ge brek aan dekens was en dat was voor haar aanleiding ge weest om haar laatstje centjes bij elkaar te zoeken, waarvoor «e een nieuwe deken had ge kocht. Ze gaf het pak af aan een chauffeur van lyn 5 met het vriendelijke verzoek de deken bU de inzamelpost aan de Croe selaan te willen afgeven, die dat verzoek natuurlijk gaarne inwilligde. Toen hij met zijn bus door de Croeselaan kwam. gaf hU het pak aan een agen' over, die zorgde, dat het op d' goede plaats terecht kwam. Nadat het vrouwtje het pa' lan de chauffeur had afgege ven, ging het zonder verder eei woord te hebben gezegd stllle- kens haar weg. Liefdadigheid van de beste soort! Naar de B.B. Het bestuur van de Buurt, en speeltuinver. „Hooge landen" heeft zich in zijn geheel op gegeven voor dc Bescherming Be volking. Geslaagd aan de Utrechtse Univer siteit voor het Vee-arts examen: E. Klopping, Duivendrecht; J. Kramer. IJlst (Fr.); A. Schukken Nijland (Fr A. M. F. de Bok. Breda. Cand. ex. Veeartsenijkunde: A. M. J. Adank, Breda; G. de Boer, Gie- kerk; A. Brand, Giessendam; R. G. Dijkstra, Zutphen; A. Elgersma, Brit. sum (Fr.)Chr. Folkers. Leeuwar den; J. F. de Haas, Haarlem; Y. H. P Hardeman, Rijsoord; L. Hogen- doorn. Schipluiden; F. P. A Kuyper. Soest; A. P. v. d. Linden, Steggerda (Fr.); G. J. W. v. d. Mey Nijkerk; F. J. Meutstege. Eibergen; B. A. J. Molenaar, Amstelveen; E. P. Olden- kamp, Deventer; R. F. P. M. Quead- vlieg', Den Haag; J. W. A. Remmen, St. Anthonis; C. W. J. M. v. d. Riet, Dinteloord; G. Rypkema, Drachten; C. Schalk. Hardinxveld; mej. I. Sie- benga, Wageningen; J. Slingerland, Lekkerkerk; W. J. Smidt. Groningen; J. W. E. Stam. Warnsveld; M. E. M. Stumpel. Dordrecht; H. van Swaay, Den Haag; mej. E. G. Toebes. Den Haag; P. Werkhorst, Meppel; J. Wille, Koudekerk a.d. Rijn; A. P. Wouters, Breda; P. H. M. Wijers, Veenhuizen; I. Nathans, Arnhem. Burgerlijke siand UTRECHT Geboren: Engel- bertus en Hendrika, z. en d. v. J. A. Kassing en E. M. J. v. d. Laan. Adm. van Gentstraat 75; Elisabeth B. G„ d. v. J. F. Th. Quick en M. H. v. d. Vel de, Marnixlaan 148bisA; Cornelia H„ d. v. J. P. Sonnemans en C. H. Pest, Zenithstraat 17; Bernardus R. M„ z. v. H. de Snoo en A. Kwakkenbos, v. Lennepstraat 2; Walterus G. A„ z. v. H.G.N. Huisman en A. B. Okhuijsen, Vredenburg 33; Catharina G. M„ d. v. Th. J. van Dijk en G. Th. Geurtsen, Jagerskade 28; Wilhelmus J., z. v. P. van der Kaaij en G. Blokdijk, Eikstr. 25; Cornelia, d. v. C. Pin en J. J. van Oort, Kroonhof 5; Rudolf, z. v. J. Gramsma en C. H. Vuurmans, J. de Bekastraat 39bis; Johannes Th., z. v. G. van Ekelen en A. Pels, Sumatra- str. 18bis; Bart A. J„ z, v. J. van Ame- rongen en A. C. Koeman, Fr. Hals straat 23; Cornelia, d. v. N. Hoogen- doorn en A. P. Dor, Croesestraat 74; Maaike, d. v. P. L. Jacobs en M. J. Versteeg, L. Rozendaal 45; Theresia L. Md. v. Th. H. A Benschop en M. M. L. Sonders, Leidseweg 73; Maria J. S„ d. v. C. A. van Dun en H. M. Drost, Geraniumstraat 44. Getrouwd: J. D. v. d. Oudenalder Framboosstraat 27 en A. Verhaaf, Bolksbeekstraat 62bis; P. M. van Rootjen en B. W. Z. Beekhof Mar. nixlaan 136bisa; H. W. van Velsen Wielingenplein 18 en M. M. IJssel- stein, Paramaribostraat 68. Overleden: Wilhelmina Saaieman geh. m. J. M. Muns, 70 j. Kanaal straat 206bis, Josephus R. Vla ming, geh. m. J. A. T. Keet 70 j. Croeselaan 110; Antonie J. de Wintrr, 5 j. BI. v. Treslongstr. 31; Antonlus Fr. Polman, geh. m. A. J. den Hartog, 55 j. Lgan v. Nw Gui nea 39bisA; Maria van Dijk, wed. v. J. J. Reynders, 76 j. Fr. Hals straat 49a; Johanna H. Burgers geh. m. K. Huisman, 73 j Maliestr. 8; Jan Douw, geh. m. A. Kru^t, 65 j. Lcistraat 3 (Advertentie) Geëtaleerd OUDE GRACHT 34-38 t/o Waterstraat SOLIDE EIKEN HUISKAMER met kloek dressoir in de was gepolijst. Met wol moquette massacré gestoff., COC 3 J 3Z3«* 60.- met 10 jr. garantie UITGEBREIDE SLAAPKAMER met 4-d e u r i g e linnenkast, 185 cm. breed en dubbele garderobe, tijdelijk ƒ575.- SMAKELIJK' BANKSTEL bekleed met velours de France, royaal van C uitvoering J HrwJo" Deze aanbieding is slechts GELDIG TOT EN MET 14 FEBRUARI ^KiMïlNRlOniï,- OUDE GRACHT 34-38 NACHTEGAALSTRAAT 2-8 BILTSTRAAT 95 PLOMPETORENGRACHT 18 UTRECHT Vrije bezichtiging van onze toonkamers van 96 uur Haar kostbaarst bezit! In de autobussen, die juist op het Veilingterrein te Utrecht aanwezig waren, toen H.M. de Koningin daar gisteren een bezoek bracht, zat een vrouw tje van in de tachtig. Toen zij hoorde, dat de Konningin er was. vroeg zij Hare Majesteit, even bij tuiar te willen komen. Uit een sloop haalde zij. wat ze zorgvuldig bij de evacuatie boven het water had gehouden en haar kostbaarst bezit was: een grote Statenbijbel met ko peren sloten. Bij het afscheid van Hare Majesteit dankte zij voor het bezoek en vroeg de Koningin in haar rond Zeeuws dialect, de groeten te toillen doen aan de Prins en de Prinsessen. Lezing Voor het Genootschap NederlandEngeland, in samen, werking met de Ver. voor Paedago. giek, houdt op Maandag 9 Febr. in het Domhotel, Westerstraat, de heer L, Warwick James een lezing over: „The Development of Educa tion in England". Aanvang 20.00 u. Zie voor rubriek Utrecht en de ramp ook pag. 7 Agendo VRIJDAG BOEKHANDEL BROESE. Nachtegaal, straat 20 uur. Ant Donker In Memo- rlam Mart Nyhoff. KASTEEL NYENRODE 20 uur. Kunstkring Vechtstreek, concert Guy en Monique Fallot, cello en piano ZATERDAG KUNSTLIEFDE Nobelstraat 15 uur. Opening tentoonst werk van mevr Adrianl-Hovy SCHOUWBURG, 20 uur, Het Vrije Toneel „Daar moet je 'n vrouw voor zijn" BIOSCOPEN Voorst, om 14,30, 18 45 en 21 uur Zondag niét CAMERA. Le Plalslr. 18 J, CITY Angst voor het Huwelijk, 18 J. OLYMPIA, Vrijd tlm Zat. Het Legioen der Dapperen, 14 j. Maandag tm Don derdag, De strijd om het recht. 14 j. PALACE. Het Publiek mag niets we ten. 14 j Vrijdag en Zat. 18,45 en 21 uur; Maandag tm Donderdag 20 uur REMBRANDT. The greatest show on earth, 14 jaar SCALA Het dozijn blijft voordeliger, alle leeftijden VREEBURG. Een Koninkrijk voor een huis. a 1 met Joh Kaart en H Davids FILMAC Nieuws, alle leeftijden. Vrij dag en Zat 10—18.30 uur: Maandag t'm Donderdag 10—19,45 uur SPOORBIO. Nieuws 8—22,30 uur a. 1. Gevonden Voorwerpen Geldbakje. actetas; shawl; ceintuur, petje; 2 paar on enige losse hand schoenen. enige sleutels, tule doekje; 1 portem. met. inhoud; schop; 2 kin- derportem met ger. inhoud; 3 wlelig kinderfietsje, da mesrijwiel, grijs zw gevl vulpen merk Böhler;' reistas met schriften tn Hameka; rood kindertasje Cgev. In warenhuis); bi zw handtasje met plm 20, Afhalen: Bureau Paardenveld Geopend op werkdagen van 13 tot 16 'uur Niet per telefoon KENNISGEVING Het Hoofd van het Gemeentebe- ituur van Utrecht; Brengt ter algemene kennis: dat het uitbreidingsplan „De Halve Maan I", met de bijbeho rende bebouwingsvoorschriften loor de Gedeputeerde Staten van 'Jtrecht is goedgekeurd b\j be- ehikking van 19 Februari 1953; 'at het bovengenoemde uitbrei- lingsplan met dc bijbehorend* icbouwingsvorschriften ten stad- huize (kamer 48) voor een ieder ter inzage ligt.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2