H. M. de Koningin bezocht het evacuatie-centrum Markthal Onverwacht bezoek droeg eenvoudig doch zeer hartelijk karakter Uitkeringen aan evacue s Verpleegster gedood bij auto-ongeval Dankbaarheid in de harten der vluchtelingen eHjulp van alk kanJtsm ssl i«f Vrijdag 6 Februari 1953 5 (Van een onzer verslaggevers) Het was slechts aan enkele stadgenoten bekend, dat H.M. de Koningin gistermiddag een bezoek zou brengen aan het Amersfoortse evacuatie-cen trum in de Markthal. Het kwam zelfs voor velen in de Markthal als een verrassing, toen burgemeester Molendijk gistermiddag ongeveer half twee met enkele woorden aankondigde, dat de Koningin over enkele ogenblik ken zou arriveren. Juist even voor haar aankomst had de eerste bus een aantal vermoeide mensen, bij wie velen de ellende nog op het gezicht te lezen stond, afgeleverd. Nauwelijks waren de vluchtelingen rond de tafel geschaard of Koningin Juliana kwam in gezelschap van de heer M. A. Reinalda, Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, de Markt hal binnen. Na een korte zeer informele begroeting met de burgemeester, stelde zU zich ogenblikkelijk op de hoogte van de toestand der vluchte lingen. Lof voor vlotte organisatie De Koningin was zeer ontroerd, toen zij het grote leed vernam van een vrouw, die nu alleen staat op de wereld. Man en kind had zij verloren. Ook met andere slachtof fers sprak Zij enkele woorden en die getuigden van haar groot mede leven. Vol lof was Zij voor de wijze, waarop onze stad de vluchtelingen ontvangt en verzorgt. De vorstin bezocht o.a. de medische afdeling, waar dokter W. J. v. d. Hooft in middels weer de scepter zwaait. Daarna nam Zij nog een kijkje in de kamer, waar de kleintjes en kinderen liefderijk verzorgd wor den. .Het ziet er hier werkelijk keurig uit", waren Haar woorden en de zusters waren daar wat trots op. De burgemeester legde de Vorstin daarna uit. welke maatrege len waren getroffen om het evacua tie-apparaat zo vlot en practisch mogelijk te doen functionneren. Eenvoud Intussen kwamen meer bussen binnen en het werk ging ongestoord verder. Het was trouwens ook de uitdrukkelijke wens van de Konin gin, dat Haar bezoek van geen enkele invloed zou zijn op de gang van zaken. Vriendelijk knikte zij enkele oudjes toe, die gesteund door Rode Kruiszusters naar hun plaat sen werden geleid. Inmiddels ging het verzorgings- en registratiewerk in onverminderd tempo door, waar bij de Vorstin, die zich ongedwon gen op uiterst hartelijke en eenvou dige wijze tussen helpers en vluch telingen bewoog, een goed beeld kreeg van de werkzaamheden in het Amersfoortse evacuatie-centrum. Zij vertrouwde burgemeester Molen dijk toe zeer tevreden te zijn met de gang van zaken. „Maar", zo wa ren haar woorden, „U bent ook heel wat mans. burgemeester met Uw Amersfoortse Gemeenschap". De burgemeester stelde nog enke le personen die zich zeer verdien stelijk gemaakt hadden, aan de hoge Bezoekster voor, o.a. mevr. v. d. Beem, een van de leidsters in het evacuatie-centrum en de heer Schreuder. die zich buitengewoon beijverd heeft om voor vervoerge- ïegenheid zorg te dragen. Ruim een half uur verbleef Koningin Juliana in cie Markthal en liet zich er de koffie en koek, haar door helpsters aangeboden, goed smaken. Het bezoek aan Amersfoort vorm de een onderdeel van een serie be zoeken aan evacuatie-centra. Daar vóór was Zij in Utrecht geweest en na Amersfoort stond Zeist op het programma. Afscheid Omstreeks twee uur nam de Ko ningin zeer hartelijk afscheid van de heer en mevrouw Molendijk, waarna Haar vertrek haast even onopvallend plaats had als Haar aankomst. In ieder geval is de indruk, die onze vorstin van de Amersfoortse inspanningen om zo goed mogelijk de slachtoffers van de zwaar getrof fen Zeeuwse en Zuidhollandse eilan den te verzorgen, een zeer goede geweest. Dat kon ook welhaast niet anders, want wij zeiden het giste ren reeds: technisch is het ont vangst- en registratie-apparaat uit stekend in orde, maar de innige en liefderijke samenwerking van al le betrokkenen van hoog tot laag wat nog belangrijker is schept een sfeer van warmte en vertrou wen voor onze getroffen landgeno ten, die dat in eerste instantie wel het hardst nodig hebben. De burgemeester verklaarde ons later nog eens, hoezeer hij getroffen was door de eenvoud van onze Vorstin en haar diepmenselijk me deleven. Bij herhaling betuigde Zij hem Haar warme dank voor alles wat voor de slachtoffers werd ge daan. Zij. die in de Markthal getuige waren van dit korte bezoek, zullen dit niet licht vergeten. Zij kunnen de overtuiging in zich dragen, dat hun werk de hoogste sympathie en 1. Geëvacueerde slachtoffers van de watersnoodramp, die menen voor een geldelijke uitkering In aanmer king te komen en die in deze ge- meente zUn aangekomen tot en met 7 Februari 1953. kunnen zich mel den bjj He Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken (kamer 12) ach ter Davidshof 2. op de dagen 9, 1( en 11 Februari tussen 14.00 en 17.00 uur. Zij, wier achternaam begint met dc letters A t/m J op 9 Fe bruari; K t/m Q tot op 10 Februari; R t/m Z op 11 Februari. 2. Bü dc aanvraag dient het re gistratiebewijs te worden getoond. Voorts dienen zo mogrlijk de nodige bescheiden omtrent de financiële positie van betrokkene te worden overgelegd. H.M. de Koningin bracht gister middag een bezoek aan het eva cuatiecentrum in de Markthal te Amersfoort. In het bijzijn van burgemeester Molendijk onder houdt H. M. zich met enige zo juist in Amersfoort gearriveer de vluchtelingen. Zeventigjarige: Ik kan zelf wel lopen! Bij al die narigheid in het evacuatie-centrum in de Markt hal, is er soms wel eens een klein lichtpuntje. Zo'n kleine gebeurtenis, die even een glim lach brengt op de gezichten van het legertje helpers. Uit een van de bussen werd gisteravond een70-jarig moedertje gedra gen en behoedzaam op de grond neergezet. Twee Rode Kruissol- daten schoten ijlings toe om haar verder naar binnen te dragen. Zij waren juist van plan haar op te tillen, toen het oudje met een energieke beweging haar helpers van zich af ..schud de" en kordaat zei: Wat moet dat. ik ben nog flink genoeg hoor, ik kan zelf wel lopen:'' En voor de ogen van de verbouwe reerde Rode Kruissoldaten tip pelde ze dapper de Markthal binnen! DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 2118. Tien dagen lang zeilt Bill over de oce aan, zonder een zeil of een rookpluim te zien. Houdt hij nog de goede koers? Zo goed en zo kwaad ais het kan pro beert hij elke middag zijn bestek op te maken, maar hij heeft te weinig verstand van de instru menten. die aan boord zijn. Komt er nu nog geen land in zicht? Hij kan het met de proviand nog wel enige tijd uit houden, maar hoe lang kan deze reis nog du ren? Dan. eindelijk ziet hij in de verte een zeil! De redding is nabij Maar zal men aan boord van het schip de kleine i steeds sloep opmerken? De zee is zo groot. Bill ont- in de buurt komt. Kijk, het is een zeilschip met stoom vermogen, w*ant nu ziet hij ip opmerken? De zee is zo groot. BUI ont- zeiiscnip met stoom vei mogen, wam i kt het blauwlicht en hij merkt, dat het schip I ook de rookpluim. Heeft men hem al men? Ja. het schip verandert van koers en vaart nu recht op de sloep aan. Dat betekent gelukkig het einde van zijn ellendige omzwerving. Georganiseerde hulp aan geredde dieren De afdeling Amersfoort der Die renbescherming staat in geregeld contact mét de centrale dienst eva cuatie kleine huisdieren, der Ne derlandse Vereniging te 's-Graven- hage. In haar dierentehuis. Laan 1914, zijn reeds een aantal geredde dieren opgenomen. Voor een goed verloop van de werkzaamheden wordt men verzocht het Dieren tehuis slechts in dringende geval len te bezoeken. De stand: 89 mille Tot nog toe is in Amersfoort een bedrag van f 89.000.ingezameld voor het Nationaal Rampenfonds. Men hoopt nog deze week de f 100.000 te behalen. Dienst van Ger. Gemeente in de Stoovestraat Voor dé Geref. Gemeente Stoo vestraat hoopt op Zaterdagavond zeven uur op te treden de heer A F. Honkoop uit Den Haag. Bestuurder moest uitwijken voor hond een Een ernstig auto-ongeval op de B.W.-Laan heeft gisteravond het leven gekost aan de 21-jarige Eliza- zeth Kempe, verpleegster van Zon negloren. Haar verloofde, de heer D. Boerema uit Soest, die de wa gen bestuurde, kwam er vrjj goed af. Hü werd overgebracht naar het ziekenhuis De Lichtenberg, waar bleek, dat hjj enige ribben gebroken had. Omstreeks kwart over elf gis teravond kwam de heer B. met zijn verloofde uit de richting van het station op weg naar zijn woonplaats Soest. In de flauwe bocht even voorbij de Borgesiuslaan. ter hoogte van perceel B.W.-Laan 148. stak een hond plotseling de weg over. De heer B. die met een snelheid van ongeveer 50 km reed. trachtte het dier te ontwijken. Tengevolge van het gladde wegdek slipte de wagen en botste, in volle vaart tegen een ter linker zijde van de weg staande boom. (Van een onzer verslaggevers) „Deze mensen zijn bijzonder dapper. Zij treuren niet over hun verloren goed, maar hun hart schreit en tranen komen soms in hun ogen als zij zich nog eens voor de geest halen, wat zij allemaal gezien en meegemaakt hebben". Dat was wel een van de voornaamste indrukken van ds A. Braak man, die hij opdeed na gesprekken met de vluchtelingen ln de Markthal. Zo was het inderdaad. Bewonderenswaardig is de houding van de eiland bewoners. Gisteravond kon men dat weer eens ervaren, toen een groot aantal inwoners van Zierikzee In het Amersfoortse evacuatie-centrum arriveerden. kunnen worden ondergebracht, of althans zo dicht mogelijk bij elkaar. Opvallend is. dat slechts zeer wei nigen ooit in contact met Amers foort zijn geweest. Voor de mees ten is onze stad volkomen „vreemd gebied". Polynormhal enorm kledingmagazijn Het grootste kledingmagazijn van Amersfoort is nu de Polynormhal in het Soesterkwartier. Een zeer groot aantal werkers, bijgestaan door deskundigen, houden zich be zig met het sorteren van binnen gebrachte goederen. Een pluim verdienen ook de middelbare scho lieren. die gisteren de hele dag op pad zijn geweest voor de in- Lijsten evacué's Aan ons bureau liggen lijsten ter inzag, waarop staat aangegeven, waar de geëvacueerden zich Amersfoort bevinden. Deze lijsten worden voornamelijk uitgegeven om het verkeer tussen de geevacueer- den mogelijk te maken. Zandzakken en laarzen gevraagd „Deze mensen zijn bijzonder dapper" Op dezelfde vlotte wijze als de dag tevoren werkten ook Donder dag de diverse diensten in de Markthal. Opvallend was het vrij grote aantal kinderen, dat ditmaal meekwam. Voor de dienst baby verzorging was er heel wat werk aan de winkel. Na één dag ervaring blijkt het ge hele apparaat van ontvangst nog soepeler te lopen dan de eerste dag. Dat was wel nodig ook, want nu kwamen grotere aantallen tegelijk binnen. Gisteravond om half een was men nog met man en macht in de weer. omdat liefst acht bussen op komst waren. Dat betekent, dat Amers foort momenteel ver over de 500 vluchtelingen heeft opgenomen. Het werd een „latcrtje" voor alle hel pers, maar zjj hadden er o, zo graag een paar uurtjes nachtrust voor over. al waren zij gedurende de vo rige dagen reeds zoveel slaap te kort gekomen. MEER DAN ALLééN BELANGSTELLING Behalve de burgemeester, wet houders en verscheidene raadsleden kwamen enige predikanten en De ken Smit van hun belangstelling bljjk geven. En niet alleen dat. Zij allen trachtten zover dat in hun vermogen lag de mensen op hun gemak te stellen Voor Da. M. E. Monsees was dat in zekere zin een prettige taak. Zij heeft n.l. vroeger te Zierikzee gestaan en ontmoette nog vele bekenden. Dat deed de vluchtelingen o zo goed: Een beken de! Ook ds G. Blok was voortdu rend met de Zeeuwen in contact, zoals de avond tevoren ds H. VV Engelkes en ds F. H. von Meyen- feldt dat gedaan hadden. Allen trof de grote dankbaarheid, die deze mensen jegens hun hel pers koesteren. Zij zien dit n.l. an- Betallngen ter zake zullen zo i ders dan wij. Voor ons to het wel- mogelijk nog in de week van aan- haast een vanzelfsprekendheid, dat vraag worden verricht. de gemeenschap te hulp snelt in ge- 4. Voor na 7 Februari 1953 ge- val van nood, maar de eenvoudige evacueerde slachtoffers volgt een eilandbewoners, die geleefd hebben nieuwe oproep. in kleine gemeenschappen, die veel- 5. De enkele personen, die reeds i al op zichzelf waren aangewezen, hebben aangevraagd en gegevens ondervinden al hef goede ais per- ^ebben verstrekt behoeven zich niet soónliike daden van liefde. We.' ho- 'c melden. 1 pen allen, dat zij in groepsverband Ook Elizabethsziekenhuis ingeschakeld De indruk zou gewekt kunnen zijn. dat alleen het ziekenhuis De Lichtenberg is ingeschakeld bij de verzorging en verpleging der zie ken. Natuurlijk is het zo. dat zowel dit ziekenhuis als het Elizabeths ziekenhuis hun volle medewerking verlenen. Alleen het rusthuis De Lichtenberg heeft momenteel een aantal plaatsen beschikbaar voor di rect onderdak. Momenteel kan men zandzakken, (hele zakken) nog goed gebruiken. rAmersfoort heeft reeds een aantal zameling. Vooral de baby-afdeling I van drie duizend geleverd. Ook kap- is goed gesorteerd. Er is zoveel, vluchtelingen zijd i 7per welkom Tnntpn men nn ritt dat het hele eiland Goeree Over flakkee van baby kleertjes voor zien zou kunnen worden. De hon derd bedden door het zakencen trum afgestaan zi.rn voorlopig op geslagen in Randenbroek. Daar heen zullen ook die bedden en bedsteden gaan, die nieuw of zo goed als nieuw zijn en afkomstig zijn van de inzameling. Voorlopig worden alle voorraden hier vast gehouden tot men bericht krijgt, waarheen zij moeten worden ge transporteerd, Wel ligt het in de bedoeling om de vluchtelingen bij terugkeer in hun woonplaats ook bedden en bedstellen mee te ge ven. Nu krijgen de evacué's kle- dingvoorraad uit de Polynormhal. Een vraag is nog, wat er straks gedaan moet worden met het te veel aan goederen. zeer welkom. Indien men op gebied iets te missen heeft. kan men zakken en kaplaarzen bezorgen bij het gebouw van de Amersfoortse Gemeenschap. Paulus Buislaan tel. 5190. Aanvang voorstellingen „Achter de wolken" De filmvoorstellingen op Maan dagavond a s. in Grand Theater van de film „Achter de Wolken" van gen aan om 6.45 en 9 uur. De schildersgroep Het Spectrum, die van 7 tot 14 Februari een expo sitie houdt in het A.G.-huis heeft besloten om bij verkoop van werk de daarvoor ontvangen gelden aan het Nat. Rampenfonds af te staan. In de stationsrijwielbewaar plaats bestaat gelegenheid het spat bord van Uw rijwiel opnieuw wit te laten maken Het kwartje,, dat U er voor bétaalt, komt in het Nat. Ramr penfonds. De huurdersvereniging Bomen- wijk besloot de tweehonderd gul den, bestemd voor het houden van een feestavond af te dragen aan voornoemd fonds Op de Markt stond hedenmor gen een standwerker, die scheer mesjes en scheerzeep onder het pu bliek uitdeelde Hij verwees de men sen naar drie helpsters van het Rode Kruis, die met offerbussen gereed stonden om geld voor scheer zeep en mesjes in ontvangst te ne men. Deze standwerker is zo al de gehele week werkzaam. In Barne- veld was de opbrengst f 300. Automobilisten: „Dankbaar werk" De automobilisten zijn gisteren weer goed m touw geweest. Dank baar werk is het, vonden zij. Naar alle delen van de stad vervoeren zij de vluchtelingen en staan steeds weer voor de Markthal klaar om nieuwe „vrachtjes" op te halen. Zij zwermen uit naar het Leus- derkwartier of naar het Berg- kwartier. Vele van hun passagiers zijn zwijgzaam onderweg, doch ook velen vertellen óp sobere wijze hun somber verhaal. „Je kunt je niet indenken," vertelde ons een van de automobilisten, „dat die mensen daar zo gewoon over ver tellen kunnen. Er zijn verhalen van mensen, die zich op de nok van het dak hebben moeten vast klemmen om het vege lijf te red den. Velen is dat niet gelukt, want droef is het relaas, dat onze pas sagiers ons soms vertellen." De automobilisten vervullen met liefde hun taak, die zeer nuttig is. Daarom ook voor deze categorie een pluim! De heer B werd uit de wagen geslingerd Zijn verloofde zat ech ter in dat gedeelte van de cabine, dat de hevigste schok te doorstaan kreeg. Zij was vrijwel op slag dood. De GG en GD vervoerde de heer B. naar het ziekenhuis De Lichten berg. waar bleek, dat hij enige rib ben gebroken had. De auto werd zwaar beschadigd. De politie verzoekt, hen, die ieta van het ongeval hebben gezien zich bekend te maken in verband met het onderzoek. Mededeling voor Horeca-bedrijven De bedrijfsgroep Horeca te Amers foort deelt ons het volgende mede: In verband met het ingetogen karak ter van Zondag 3 Februari a s. wor den de ondernemers van Horeca-be drijven verzocht hun bedrijven op die dag zo kalm mogelijk te laten verlo pen en alle luidruchtigheid te ver mijden. Het ten gehore brengen van muziek blijve achterwege, eventueel met uit zondering van de muziek, die radio Hilversum uitzendt en die in over eenstemming is met het karakter van die dag. De ondernemers wordt voorts ver zocht des avonds de reclame verlich ting aan de buitenzijde van nun be drijf niet te ontsteken. (Advertentie I. M.) DOMINO MAN T EICOST.U U M S Prima kleermakerswerk F. 104.75 -F. 119.75 -F. 139 75 DE DOM GROVE 8e HUNFELD Klop Stem uit 't ROG j \E evacué's zijn geko- mendodelijk ver moeide mensen, die het on gelooflijke gezien hebben. De zee heeft toegeslagen en wij, op 45 meter boven Amsterdams Peil. zijn on danks de koude beklem ming die ons beving bij het horen van de stroom radio berichten, niet bij machte het ons voor te stellen. „De Chef van de Generale Staf roept opzei de stem van de omroeper Zondag ...Vrijwilligers ge vraagd. Ophalers van kle ding gevraagd. Collectanten gezocht." In de Inrichting begon het te gisten: ..En wij? Wat doen wij?" Tot Maandag avond negen uur bleek er niets te doen. Behalve wachten. Toen kwam de tij ding: er komen evacué's! De tot het uiterste ge spannen sfeer ontlaadde zich in de golf van ener gie. Iedereen van hoog tot laag liep met bedden te sjouiven, dekens te tellen oj matrassen te vullen. De keuken werkte op volle toe ren. Om negen uur 's avonds kwam hei bericht binnen. om één uur in de morgen was alles gereed om een kleine negentig mensen te huisvesten en van het. al- lernodigste te voorzien. Tientallen bedden stonden klaar, gemakkelijke stoe- gen tijdens de collecte voor Ien noodden tot rust, bin- het Rampenfonds. Hij noemt twee voorbeelden rot rust, bin nen het kwartier kon war me spijs en drank geser veerd worden. Spontaan werd J van offervaardigheid. In een wijk in een zeer even aan 't Stadsven- ster. TeL 4291: tedere morgen van tien tot twaalf uur. ter beschikking van het Ram- kleertjes. Ze had pas haar De bijeenkomst van het leueveu. we.- kindje verloren. Ik ben Humanistisch Verbond op laar het is alles wat blij, dat die kleren nu toch Zondagmorgen a.s. in de Toegegeven, het is wei nig. M Noteerl 11 even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. telefoon 4632. Van 6 tot en met 11 Febr. „Achter Kloostermuren". Toe gang 18 jaar. Aanv.: Zo. 2-, 4.15. 6.45 en 9 uur Overige dagen: 2.30, 6 45 en 9 uur. Maandag 9 Febr. Aanvang 6.15 en 9 uur „Achter de wolken". Gehele opbrengst komt ten goede van het Nationaal Rampenfonds. In de Donderdag-Cyclus 12 Febr.: Toegang elke leeftijd „Mens durf te leven". Aanvang 2.30, 6 30 en 9 uur. CITY THEATER, Westsingel 7 telefoon. 6272 Van 6 tot en met. 12 Febr,: „Sprong in het hellevuur". Toegang 14 jaar. Aanvang: Zo.: 2.-, 4,15. 6.45 en 9 uur. Overige, dagen 2,30, 6.45 Woensdag 11 Febr. aanvang 2.- en 4 uur ln onze Jeugdfilm-cyclus „De geheimzinnige wildstroper" REMBRANDT THEATER. Langestraat 129. Van 6 I m 9 Febr.: „Muiterij op het Goudschip". Toegang 14 jaar. Van 10 tot en met 12 Febr.' „Jungle Regiment" Toegang 14 jaar. Aanv.: Zo. 2 -, 4 15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2,30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Burgem. Grothestraat 3fi, telef. 2790 Van 6 tot en met 11 Febr „De Derde man". Toegang 14 jaar. In de Donderdag-Cyclus 12 Febr.: „Song to Remember". Toegang 14 jaar. Aanv.: Vr. 8.. uur. Za en Do. 2.30. 6 45 en 9 UUr Zo.: 2 - 4 15. 6 45 en 9 uur Ov. dagen 2.30 en 8 uur. VRIJDAG 6 FEBRUARI A.G.-HUIS 20 uur R K. Volksuni versiteit 3de Lezing Cursus „Dieper inzicht in 't oecumenisch vraagstuk. GEB. VRIJZ. HERV. 20 uur Bheen komst Ver. Nederland—Frankrijk. Muziekavond in samenwerking met Klemkunstkrlng. FLEHITE 20 uur Alg. Ledenverga dering Oudheidkundige Vereniging. ZATERDAG 7 FEBRUARI A.G -Huis 15.00 uur Opening ex positie Amersf. Schildersgroep ,,'t Spectrum" AMICITIA Bronswerk ASTORIA 20 uur Uitvoering P TT. tien grafiet en twee edelsmeden, tot ZONDAG 8 FEBRUARI ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNST 10.30 uur. HUM. VERBOND dr D. H. Prins over „De Steen der Wijzen". MAANDAG 9 FEBRUARI GEB. VRIJZ HERV 20 uur I.V.O, M. Brandenburg over Vincent van Gogh en zijn betekenis van deze tijd. AMICITIA 20 uur Rode Kruis Toneelavond door de Keltjes. d'ORANJEBOOM 20 uur - Feest avond Personeel Ziekenfonds. MONOPOLE 14.30 uur Voordracht middag Jo Nober voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. TENTOONSTELLINGEN T OUDE WEVERSHUIS. Muurhuizen 227—229 Tentoonstelling werken van tien grafici en twee edelsmeden, toot en met 20 Februari" geopend op werkdagen behalve Maandag van 10—5 uur. op Zondag van 25 uur. CANTINE BRONSWERK. Groningse straat Expositie „Eigen werk". Op werkdagen geopend ook des avonds van 89 uur. Tot 15 Febru ari. A.G.-HUIS van 7 t.m 22 Febr. Tentoonstelling werken van leden der Amersf. Schildersgroep Spec trum". Dagel. geopend van 10—12 en van 2—5 uur. Zondags van 1417 AVONDDIENST APOTHEKEN Apotheek van de Bovenkamp. Utrecht sestraat 45a. tel. 3358; Vermeer- apotheek. Vermeerstraat 124, tel. 20 uur Feestavond ma. jxuur lier is aues ivm -"j> ze konden doen. En is dit nog goed gebruikt kunnen Amersfoortse Acaaemie worden", zei ze. van Beeldende kunst zal Een andere vrouw gaf bet karakter van een wij- geld. hoewel ze zelf niet dings-bijeenkomst dragen, meer had om kolen te ko- Concert A.G.K. pen. Prachtig is dat. r- Het Amersfoorts Ge- Even opgelet mêngd Koor geeft op 10 Februari om acht uur een De huurdersvereniging herhaling van het onlangs „De Bomenwijk" heeft be- in de Sint Joriskerk ge sloten de feestavond Za- houden concert. De op- terdag a.s. niet door te la- brengst wordt afgestaan ten gaan. Het ligt in de aan het Nationaal Ram- bedoeling deze bijeenkomst penfonds. Het concert is twee of drie maanden uit ook ditmaal in de Joris- te stellen. De deelnemers kerk. Willem Hülsmann is aan de tuinenshow krijgen die avond verhinderd. Hij Prachtig een uitslaglijst toegezon- wordt vervangen door de den. Het bestuur stelt voor heer Guus Stoop, die, even- Een collectant schreef het bedrag van f 200.als dê andere sólisten, be- óns iets óver zijn ervarin- (voor de feestavond uitge- langeloos medewerkt. medeleven, deze kameraad schap zoals ze met alleen bons maar overal in den lande opbruiste niet een heel klein lichtpuntje re midden van al deze ellende? (Een ieder zal begrepen hebben dat het gisteren in het Stadsvenster geplaatste cursiefje niet yoor reke ning van de jongen van het R.O.G. komt. Een onge lukje met het verzenden van de kopij was oorzaak, dat er een foutief bericht in het Stadsvenster terecht kwam. Red.) Burgerlijke stand 5 Februari Geboren; Wilhelmus Antonius Johan nes Maria. z. van H A. M. Kuioer en M. P A. van de Wakker. Gijsbartus Johannes z. van Th. Dijksma en G. Gerards; Geertje Gertruida. d, van H. Moes en E. van Eden. Ondertrouwd- W. Hartstra en P. Gob- berdlel. J A. A. Nahuijsen en E. B D. van Vonno; J. Vleugel en A. Jagten- berg; G. Kuiter en J. Wenslnk: G J S. Gerritsen cn H. Th, van de Raapkamp. Gehuwd: J, J van Zwieten en R. J. P. de Vries. Overleden: Marianne van Bekkum. 11 1 mnd., d van Jr. van Bekkum en M. Se- gers; Hermina van Drie. oud 81 jaar. wed. van A. van Duinkerken; Johanna G. Albers, oud 8o jaar. wed. van D. J. Eppink. EIERMARKT Aangevoerd werden hedén 80.008 eieren; prijs 14.75 tot 16.00 per 100 stuks. Handel vlug.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3