Tholen werkt aan nieuwe in wanhopig tempo verdedigingslinie 1 Toestand uiterst zorgvol, zegt burgemeester v. d. Hoeven Ernstig gevaar bij Poortvliet Kort nieuws In Numansdorp presteert men het ongelooflijke eaZ\fi°dZKrfi,HRr,sro''7l ï°z i Britten ontvouwen plan tot samenwerking met EDG YS willen vóór April grote vordering in EDG zien Moet U eens horen! Vrijdag 6 Februari 1953 (Van een onzer verslaggevers) THOLEN, Donderdag. Het eiland Tholen staat voor ongeveer de helft onder water, maar van de zeven dorpen moest alleen Stavenisse, waar meer dan driehonderd doden zijn, worden geëvacueerd. Er zitten nu nog dertig mannen, maar ook deze hebben aanzegging gekregen dat ze moeten ver trekken. Met man en macht, o.a. met medewerking van Nederlandse en Franse militairen, wordt nu gewerkt om de dijken te versterken, opdat niet op 16 Februari, als er weer springtij is, nieuw onheil wordt aangericht. Men heeft besloten de Westpunt van het eiland, waarop het ver dronken Stavenisse ligt, prijs te ge ven en probeert nu in acht dagen de binnendijk achter Stavenisse tot een zeedijk te versterken. Als deze dijk het houdt kan Sint Annaland behouden blijven. De tweede verde digingslinie ligt ongeveer parallel achter de eerste. Moet St. Anna land prijs gegeven worden dan hoopt men met de tweede linie al thans Sint Maartensdijk te behou den. Voorlopig werkt men alleen (dag en nacht) aan de eerste li nie. Verder wordt bij het geïsoleer de Poortvliet, aan de Zuidwestkust van het eiland, mét de grootste in spanning getracht de dijk te dich ten. Houden ze het? .,De toestand is dus uiterst zorg vol", zei de burgemeester van de gemeente Tholen, mr A. J. v. d. Hoeven, toen hij ons Donderdag middag op het raadhuis te woord stond. ..Het hangt er van af of on ze nieuwe versterkingen het houden en of wij het gat bij Poortvliet dicht krijgen, waar bij het stoom gemaal de dijk volkomen kapot is. Woensdag dachten wij dat we het gat dicht hadden maar met de eb is alles wat wij er in gestopt had den er weer uit geslagen. Als het gat bij Poortvliet dicht komt, dan is de weg aan de zuidkant van het eiland, van Tholen over Poortvliet en Scherpenisse naar St. Maartens dijk, weer te gebruiken. Die staat nu bij Poortvliet onder water. Op het ogenblik is wel de weg aan de Oost- en Noordkant van het eiland, van Tholen over Oudvossemeer naar St. Annaland begaanbaar. De busdienst over deze weg function- neert. Ten Zuiden van Sint Anna land staat de Weipolder blank en het water ondermijnt daar de dijk, waarover de weg van St. Annaland naar Stavenisse lóópt en die thans versterkt wordt. Dorp Tholen Volgens de burgemeester zijn er behalve het grote aantal doden in Stavenisse slechts slachtof fers, en wel vier, te betreuren in St. Maartensdijk. In Scher penisse is vrijwel geen schade. Voor het dorp Tholen is de toe stand even zeer kritiek geweest. Maar het gevaar voor het dorp week toen de Auvergnepolder op het vasteland van Brabant onder liep, waardoor het water, dat het dorp Tholen bedreigde, Oostwaarts een weg vond. Ook de nabij gelegen Theodorus- polder in West Brabant staat blank. Trouwens, de Westhoek van Bra bant, van even ten Noorden van Bergen op Zoom tot Dintelöörd staat grotendeels onder water. Op een „brencarrier" De weg van Bergen op Zoom naar Tholen staat vanaf Halsteren onder water. Er wordt een pendel dienst gevaren en gereden met amphibievoertuigen van het leger, zgn. „ducks". Burgers worden slechts in dringende gevallen kwam voorstellen als de militaire commandant van het eiland, die de werkzaamheden der Nederlandse en Franse militairen zal coördineren. „Mijn voornaamste opdracht is", zei hij, „de dijk achter Stavenisse te behouden". Wij vroegen de burgemeester nog of er in Stavenisse ook geplunderd was. Dat is inderdaad het geval geweest. „Dokter Zoetmulder", zo vertelde de burgemeester, „heeft een paar plunderaars met de revol ver moeten verjagen". Weer licht en water Mr. v. d. Hoeven was vol lof over de hulp der Nederlandse en Franse militairen. Deze hebben ook mobilofoons ter beschikking gesteld. Bovendien is er een zend- en ont- vanginrichting van de K.L.M. ge komen, ondergebracht in een KLM- bestelauto en geassisteerd door en kele draagbare zend-ontvang-appa- raten. De telefoon functionneert weer sinds Dinsdag. Ook de water leiding in het dorp werkt weer en sinds Woensdag is er weer electrï- citeit. De burgemeester legde er de nadruk op dat het noodzakelijk is de vluchtelingen van Stavenisse, die voor een deel door mosselen vissers uit Tholen zijn binnen ge bracht, door te zenden naar Bra bant. In de eerste plaats blijft ook in Tholen het gevaar dreigen door het gat in de dijk bij Poortvliet, maar bovendien moet plaats ge maakt worden omdat hier de ver schillende diensten voor het hulp en herstelwerk worden gevestigd. West-Brabant In Bergen op Zoom hebben wij Donderdagavond, toen het hoog tij was, weer een paar honderd vluch telingen van de eilanden met boten zien binnen brengen. Iedere dag ko men hier geëvacueerden binnen, die voor een deel naar andere plaatsen in Brabant, o.a. naar de ziekenhuizen ter plaatse, worden doorgezonden. De hele dag vliegen helicoptères over van Woensdrecht en Gilze Rijen. Pontons, snelboten en politievaartuigen verzetten hier veel werk met het halen van vluchtelingen en het bergen van cadavers. Donderdag werd juist Krabbendijke in het Westen van Z.-Beveland naar Brabant geëvacu eerd. Donderdagmiddag meldde majoor Bril, die aangewezen is als mili tair commandant van het, eiland Tholen, zich bij de burgemeester van de gemeente Tholen, mr A. J. v. d. Hoeven. Men ziet hier beide heren in het gesprek, dat een onzer verslaggevers toeval lig bijwoonde. Rechts de burge meester. (Eigen foto) Dank van Koningin aan alle staatshoofden, die hun deelneming betuigden SOESTDJJK. Aan alle staats hoofden, die van hun deelneming hebben doen blijken met de ramp. die Nederland heeft getroffen, heeft de Koningin Donderdag dankbetui gingen doen toekomen genomen. Wij hebben de tocht naar i nisten tot het lidmaatschap Buitenland De Franse Senaat heeft, vanmorgen met 224 tegen 73 stemmen de begroting aangenomen. Tegen stemden communis- ten en socialisten De regering van Saarland heeft vandaag de grootste vakvereniging van I mijnwerkers ontbonden, omdat Tholen met zo'n „duck" gemaakt langs half ingestorte huizen die tot aan de dakrand in het water ston den en waarbij huisraad rond dreef en gezwollen cadavers van koeien en varkens. De terugreis maakten j wij. ons stevig vasthoudend, lang- j uit liggend bovenop het dak van --i,- -." M een „brencarrier', een hoog militair Washington brei voertuig op rupswtelen. dat hevig schokkend door het water joeg. ter wijl de nacht gevallen was, zoek- lichten over het water speelden en verbondenen achter ons de felle stralen van een Hpt paar schijnwerpers omhoog priem den in het donker. Op het raadhuis van Tholen (waar ook de burgemeester van Stavenisse thans zetelt) hebben wij nec,aren kennis gemaakt met majoor Bril, ^"Vn verloren. die zich juist aan de burgemeester I 6 sedert Zaterdag BBBB 1 toe gelaten Twee uit Nederland afkomstige zeelieden, de 23-jarige Hendrik van Ap pel en zijn 25-jarige broer Martin zijn door de immigratie-autoriteiten in Pa- terson (Amerika) gearresteerd Zij wa ren van hun schepen gedeserteerd en verdienden de kost als bakkersgezellen. Minister Eden en' minster Butler 1 begin Maart een bezoek aan Washington brengen om aldaar econo mische besprekingen te voeren. Te Seoel wordt bekend gemaakt, dat. I11 het begin van de winter door de verbondenen nieuwe straaljagers zijn Ingezet Het. nieuwe type de ..Skynignt" zou zijn uitgerust, met een radarutrus ting voor het automatisch zoeken van vliegtuigen en het richten van Kanon- In Kenia hebben opstandigen weer bosbrand gesticht. Reeds meer dan 1200 hectaren waardevolle cederbossen 'ordt bet Britse I vrachtschip „Yewvalley" vermist. De Op het speelterrein aan de Bosch- bemanning bestond uit elf koppen Het 1 srhin was on wee van Kent naar Scnot- Door storm nieuwe overstromingen in België MECHELEN De storm van Donderdag heeft in België nieuwe overstromingen veroorzaakt. Het verwachte peil is door de vloed met 60 centimeter overschreden. In de omgeving van Lillo bij de Nederlandse grens is een nieuw gat in een dijk ontstaan. Het water stijgt langzaam en de laatste ver binding tussen Lillo en Antwerpen over de weg is ondergelopen. Er worden plannen gevormd voor de evacuatie van de laatste 1.000 inwo ners van Lillo, die na de eerste overstromingen van een totaal aan tal van 1.500 zijn overgebleven. Vermiste trawler °pgegeven (Van onze correspondent HAARLEM, Donderdag. De IJmuidense stoomtrawler „Cathari- na Duyvis" waarvan sinds Zondag middag niets meer werd vernomen, wordt thans als verloren beschouwd. De rederij de N.V. Visserij On derneming V.E.M. heeft de familie leden van de 16 opvarenden op de hoogte gesteld. De burgemeester van Velsen mr M. M. Kwint heeft gisteren een bezoek gebracht aan de nabestanden en hun het bericht van deelnéfning vafi H.M. Konin gin Juliana overgebracht. dorp auto van de KLM met een dub bele zend- en ontvang installatie van een vliegtuig, dat voor de hulpverlening is ingeschakeld. Het personeel is van proviand enz. voorzien. Van links naar rechts A. Slinger. chauffeur-monteur; J. Frantzen, service-egineer; E. Last drager, radio-telegrafist: SVieyra. schip was op land I dan te werken, met behulp van mi- I Bij Smyrna zijn vijftien personen I litAjrpn pn aiips wat maar han- om hel leven gekomen, toen het huis. tnairen en van alles wat maar nan- zij een bruiloft vierden lnstortti Achtergebleven kleine gemeenschap kent slechts één taak: werken! (Van een onzer verslaggevers) NUMANSDORP. Leen Groeneweg, 18 jaar, is door zijn hond gered. Leen sliep In de rampnacht en op het crltieke uur ging zijn hond zo te keer, dat hij op tijd wakker werd. Op tijd? Hij heeft geprobeerd, zijn moe der nog te redden, maar hij moest haar loslaten en zij is verdronken. HU zelf dreef even later In zijn houten ledikant op het water. Er stond een woeste stroming en telkens dreigde het ledikant te kantelen. Maar Leen vertelt, dat de hond het bed al zwemmend in evenwicht hield. Ze zijn allebei aangespoeld aan een dijk, behouden. Dat is het verhaal van Numans- den aan 't lijf heeft. En men heeft dorp de plaats waar 67 mensen ver- elkaar telkens weer dé verhalen te dronken. De meeste bewoners zijn - geëvacueerd en burgemeester de Zeeuw is meegegaan. Die achterble ven, hebben kans gezien, de situatie te stabiliseren. Het bewind wordt er uitgeoefend door een dragline-machi nist, die als loco-burgemeester op treedt. Een hoofdcommies, twee raadsleden, de gemeente-architect, en een typiste van de secretarie vormen het gemeentebestuur. En wat deze m'cnsen presteren, grenst aan het on gelooflijke. Deze kleine gemeen schap. helemaal „self-supporting" geworden, draait zoals het onder deze omstandigheden maar draaien kan. De enige verbinding met de bui tenwereld wordt onderhouden door een duck, die tussen Klaaswaal en Numansdorp de verbinding onder houdt. Er is al gestolen, Onverlaten heb ben er hun slag geslagen en zoiets verbittert. Maar ook is er een por tefeuille gevonden, met 7000 erin. Die is netjes bij de politie gebracht- Er is geen radio, kranten komen schaars en er is een honger naar nieuws, want eigenlijk weet men nog heel weinig over de omvang van de ramp. Er valt niet vëel meer te doen Volgens West-Duitse functionaris sen is Herbert, Stier, hoofd van de af deling Leipzig van het officiële Oost- Duitse persbureau A.D.N, naar het Westen uitgeweken. Een felle brand heeft, gewoed ;n dp wapenfabrieken van Herstal te Bel- Een brandweerman verloor door Binnenland radio-telegrafist, chef van de dienst- verstikking het leven. - -- Qe bemanningen der sleepboten, die in de haven van New York dienst Telegrafisten van de KLM. xi heer Vleynheeft de leiding over S.TatïX, De£L.. de Uitgezonden ploeg, ook over een j arbeiders hebben zich uit. solidariteit. tweede dergelijke zènd-ontvang- hij hen aangesloten. Het scheepseer' installatie, die in Rilland Bath is 1 ln dl? haven van New York dreigt ver- grotendeels uit Badhoevedorp en staking te maken Amsterdam. (Eigen fotoI Dezer dagen is te Utrecht opgericht de Stichting „Lectuurvoorziening jon geren". die beoogt het schrijven, uit geven en verspreiden van goede en goedkope lectuur voor de schooljeugd van het voortgezet onderwijs te bevor deren Het Schrijversbal. dat de openings avond van de Boekenweek op 27 Febru. ari zou besluiten, gaat niet door. De igesloten Het scheepsverkeer daardoor vrijkomende gelden worden overgemaakt aan het Nationaal Ram penfonds. De conferentie 1 de Oecumeni- I op 7 en - I.K.O.R. tingsdienst uit. De veerdienst voor personen en wielrijders te Deventer wordt morgen hervat. 13 en 14 April wordt in Den Haag de vijfde bestuursvergadering van de Wereldfederatie voor Dierenbescher ming gehouden. De 22-Jarlge conductrice van de Zuid-Ooster mej Van Uden uit. Veghel, werd gisteren toen zij op de West-Nij meegse Grave uit de bus slapte, door een passerende auto gegrepen en op slag gedood. Plunderaars vormen een nieuw probleem in Den Bommel (Van een onzer verslaggevers) DEN BOMMEL, Een nieuw, wel zeer schrijnend probleem geeft de autoriteiten hier kopzorgen: de plunderaars. Hier en daar zijn rui ten ingeslagen van huizen, waar de inboedel nog intact was. Onafge broken wordt gepatrouilleerd omdat gevreesd wordt, dat er nog meer zal worden gestolen. vertellen over die verschrikkelijke nacht. Bijvoorbeeld het verhaal van Bas Rustenhove. 13 jaar. zoon van een landarbeider. Bas heeft vader, moe der en vier broertjes en zusjes ver loren. Toen het water al maar hoger klom, is hij in een pereboom geklom men. dicht bij zijn huis. Zijn groot moeder. die op zolder was, heeft een deken aan repen gescheurd, de stuk ken aan elkaar geknoopt en daar mee kon zij Bas naar het huis trek ken. Amphibievoertuigen, zg. „ducks" onderhouden een pendeldienst tussen Tholen en Halsteren op het vasteland van Brabant, over de onder water staande weg. Op onze foto ziet men zo'n ,,duck uit het water het droge gedeelte van de weg bij Halsteren op rijden. (Eigen foto) Nieuwe arrestaties in Sow jet-Unie MOSKOU. De Prawda heeft bekendgemaakt, dat de veiligheids organen van de Sowjet-staat drie mannen en een vrouw gearresteerd hébben, die van spionnage tegen de Sowjet-Unie verdacht worden. Volgens de Prawda is een van deze mannen door de Amerikaanse inlichtingendiensten opgeleid en naar Rusland gezonden met het doel subversieve operaties tegen de Rus sische staat uit te voeren. De Prawda schreef, dat dieven van publieke eigendommen een bui tengemeen gevaarlijke groep vor men, aangezien zij voor buitenland se inlichtingendiensten geworven kunnèn worden. Bovendien noemde de Prawda als gevaarlijke elementen in de Russi sche maatschappij: ..De restanten van de verslagen uitbuitende klas sen" en „de vermomde overblijf selen van de vernietigde anti-Rus sische groepen, Mensjewieken, re- volutionnairèn, Boecharinisten, en Bourgeois nationalist^". Engeland, bereid luchtmachteenheden uit te ivisselen met toekomstig Europees leger LONDEN. Engeland Is bereid luchtmacht-esquadrilles uit te wisselen met het toekomstige Europese leger. Het voorstel is vervat in een Brits memorandum, dat deze week is overhandigd aan de leden van de tussen tijdse commissie van de Europese defensiegemeenschap te Parijs. In dit memorandum worden gedetailleerde plannen genoemd voor samenwerking van de Britse strijdkrachten met het Europese leger en de hulp aan dit leger in het stadium van formering. In een verklaring van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken over het memorandum, die Donderdag in Londen is uitgegeven, worden geen bijzonderheden gegeven over de wijze, waarop de uitwisseling van luchtmacht-esquadrilles zou geschieden, maar wel wordt een aantal andere methoden voor samenwerking van land-, zee- en luchtmacht opgesomd. Deze methoden omvatten de co ördinatie van de verdediging in de lucht tussen Engeland en de zes Europese landen, uitwisseling van stafofficieren en gezamenlijke oefening. De Britse voorstellen omvatten verder het verlenen van oefening's- faciliteiten, advies over opleiding, het attacheren van Britse officie ren bij de staf en de E.D.G., hulp bij het organiseren van tactische oefeningen en het houden van oefeningen door gemeenschappe lijke eenheden. In de verklaring van het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken wordt voorts ge zegd, dat Engeland uiting had ge geven aan de hoop, dat naast de nauwe samenwerking tussen de strijdkrachten te velde ook een nauwe samenwerking tussën En geland en de militaire en politieke instellingen van de E.D.G. zal be staan. In diplomatieke kringen te Lon den is men van mening, dat de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, in het alge meen de Britse voorstellen heeft goedgekeurd tijdens zijn bespre kingen met de Britse ministers. De Britse voorstellen, aldus 'n gezag hebbende zegsman, vormen de grootste en volledigste bijdragen, welke Engeland kan verlenen zon der volledig lid van de E.D.G. te worden. „In feite," aldus deze zegsman, „heeft Engeland door zijn voorstellen de deur geopend voor de opleiding en opbouw van de strijdkrachten van de defensie gemeenschap." DULLES WAARSCHUWT IN BONN: BONN. De Ver. Staten zullen hun huidige hulp niet voortzetten Indien Europa vóór April geen grote vorderingen maakt bfj de Integratie van zijn defensie, zo heeft Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Donderdag in Bonn verklaard. Dulles deelde kanselier Adenauer en de leider van de West-Duitse socialistische oppositie, Ollenhauer, mede, dat de Verenigde Staten tegen de tijd van de volgende bijeenkomst der N.A.T.O.- raad in de tweede lielft van April concrete resultaten wilden zien. Anders zou het vrijwel onmogelijk zijn het Amerikaanse congres er toe te brengen gelden voor hulp goed te. keuren, aldus Reuter. Dulles zou de ontsteltenis van zijn De enige regering onder woorden hebben ge bracht over het klaarblijkelijke in storten van het denkbeeld van een Europese integratie, dat reeds zo ver gevorderd was, Dulles verklaar de te Bonn, dat premier De Gaspari van Italië een groot voorstander van de E.D.G. was. dat de Franie regering haar uiterste best deed om tot ratificatie van het verdrag te komen, doch dat haar aanhangers in het parlement onzeker waren en dat premier Churchill aanvanke lijk meer voelde voor handhaving van nationale legers in Europa, hoewel minister Eden bereid was zo ver mogelijk te gaan. doch dat Churchill Woensdagavond bij het diner met Dulles toonde, dat hij zich achter het E.D.G.-verdrag voor de zes landen van West-Europa zou plaatsen. Dulles had voorts, aldus Reuter, de socialistische leiders in West- Duitsland meegedeeld, dat de Ame rikaanse regering niet dacht aan de mogelijkheid van een Duits na tionaal leger binnen het Atlantische pact, omdat zij niet het risico wilde lopen Frankrijk van zich te ver vreemden. Een socialistisch plan voor een soort bondgenootschap van vrije landen voor gemeenschappe lijke beveiliging had Dulles „zwak en onvoldoende" genoemd. Hij kon Ollenhauers opvatting, dat de her eniging van Duitsland zou worden gehinderd door toetreding van West- Duitsland tot de E.D.G. niet delen. om Duitsland te herenigen was te tonen, dat de Sowjet-Unie de Russische zone van Duitsland niet meer kon gebruiken als een magneet om West-Duifsland builen de Atlantische gemeenschap te houden, aldus had Dulles vol gens de zegsman verklaard. Overigens heeft de Amerikaanse regering dr Adenauer voor een be zoek aan Washington in het voor jaar uitgenodigd. Dulles deelde dit mede bij zijn vertrek uit West- Duitsland naar Nederland. Ade nauer heeft dé uitnodiging aan vaard. Stampvolle treinen met evacué's uit de noodgebieden trekken voortdurend naar het Noorden. In deze coupé zitten mevrouw A. Lobbezoo met haar twee kinde ren, die hals over kop uit Krab bendijke móesten vluchten en nu op weg zijn naar Dordrecht. Het jongetje op de voorgrond is Hen- ny Joosten uit Hanswcerd. die met zijn vader evacueerde. Stijf klemt hij zijn poesje, dat hij niet wilde achterlaten in zijn armen. Hij heeft troost gezocht bij mevrouw Lobbezoo. Foster Dulles vliegt boven rampgebied (Van een onzer redacteuren) SCHIPHOL. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles en het hoofd van de MSA-hulp Stassen hebben alvo rens van uit Bonn op het vliegveld Schiphol te landen een vlucht ge maakt boven de rampgebieden in Zuidwest Nederland. In Franse regeringskringen gaf men Donderdagavond uiting aan de hoop, dat de Britse plannen voor samenwerking met de E.D.G. slechts een eerste stap in de rich ting van de vestiging van nauwe betrekkingen tussen de Britse lucht- en landstrijdkrachten in Europa en het Europese leger zul len betekenen. Men verklaarde, dat de Britse voorstellen niet vol doen aan hetgeen Frankrijk ge hoopt had, maar men besefte, dat het memorandum een zuiver tech nisch document is en dat de ver dere punten, die met de kwestie te maken hebben, op hoger niveau zullen moeten worden besproken. (De redactie behoudt zich het recht voor Ingezonden stukken voor deze rubriek te bekorten. Anonieme stukken gaan ln de prullemand). Wat wil de AVRO Naar aanleiding van de artikelen van 4 Februari en 5 Februari in uw blad met opschrift „Van een medewerker" zou ik u beleefd wil len vragen, of uw medewerkers niets anders te doen hebben dan in deze zo droeve tijd stukken te plaatsen over ruzie en onaange naamheden bij de omroepverenigin gen. Ik voor mij vind stukken, als o.a. „Wat wil eigenlijk de heer De Clercq van de AVRO?" op dit tijd stip niet passend. Er is zo heel veel ruzie, oorlog enz. in de wereld, dat dergelijke artikelen on dit moment wel achterwege kunnen blijven. Ik ben abonné van uw blad. maar zul ke stukken vinden in deze tijd bij mij en vele andere lezers absoluut geen ingang, S. VAN ESSEL. Wat wil de AVRO? (II) Hiermee deel ik u mede. dat ik als reactie op uw bericht aangaande de AVRC het volgende heb ge daan: lidmaatschapskaart AVRO verscheurd; kwitantie voor lid maatschap en abonnement Radio bode en bovengenoemd stukje, uit geknipt., samen per aangetekende post aan AVRO gezonden met het volgende schrijven: „Gelieve er nota van te nemen, dat ik mijn lidmaatschap no 145619 met on middellijke ingang beëindig. De Radiobode behoeft niet meer te worden toegezonden en 'indien deze toch gezonden wordt, zal hij on geopend worden geretourneerd. Het teveel betaalde abonnementsgeld gelieve u te storten op rekening van het Rampenfonds". Bovendien heb ik nóg op de rand van het courantenknipsel de vol gende opmei-kïng geplaatst: „Indien de heer De Clerq er zo van overtuigd is geen hulp nodig te hebben, gelieve u mij met on middellijke ingang als lid te schrappen", A. H. SCHEPERS. Eigen roem Woensdagmiddag plm. 13 uur stond de voorzitter van de AVRO. de heer De Clercq, zich voor de microfoon op de borst te slaan vanwege de „medewerking" van zijn omroep Hij beweerde o.a. dat de AVRO Zondag j.l. het spit had af gebeten. Nu weet iedere luisteraar, dat de AVRO 's Zondags zijn uit zendingen begint om 12 uur 's mid dags, zodat met de AVRO, doch de VARA de eerste stoot heeft opge vangen. Ik meen. dat hiermede de bewe ringen van bovengenoemde heer voldoende zijn ontzenuwd. H. WAGENSVELD. Onbegrijpelijk Als trouw AVRO-lid doet mij het onbegrijpelijke optreden van de heer De Clercq diep leed. Om een catastrophe voor onze AVRO te voorkomen, kan de heer De Clercq maar één daad stellen: heengaan, en wel direct. H. H. W aar om. geen standrecht Met grote ergernis heb ik gele zen, dat er mensen zijn, die zich niet, ontzien, zich te verrijken aan spullen, die bestemd zijn voor eva- cué's uit de getroffen gebieden. Ik vraag mij af of deze laaghartige lie den, voor wie geen naam te vin den is. niet ter plaatse kunnen wor den geëxecuteerd. Het gevangen ne- nemen van dit rapalje is nog te veel verspilling van energie. De mannen, die nu echter slot en gren del zitten, zijn van dezelfde soort, als die in de Meidagen van 1940. toen men moest vluchten voor de Duitse bommen, alles wat los en Vorst Weersverwachting, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdag avond: Wisselênde bewol king met enkele sneeuwbuien. Zwakke tot matige Noord-Oos telijke wind. Lichte tot matige vorst. 7 Febr. zon op 8.10 uur: onder 17.39 uur; maan op 2,29 uur; on der 10.27 uur. HET WEER VA VANMORGEN 7 UUR Amsterda; Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Wenen het toestel op Schiphol. Van Schip hol ging het gezelschap per auto naar Den Haag, waar de Amerikaanse vaït'wasjan dëie's'tumpêrds St'alen minister van Buitenlandse Zaken oni lk v00l. mlJ 20u h staridrecht twaalf uur door de koningin op hel le„ zeers,e toeju,chen en ik noem i aan, dal de gemeenschap er een grote dienst mee bewezen wordt, want dergelijke lieden kunnen wij in de maatschappij missen als kies pijn. M. v. d. BOSCH (Zoals U hebt kunnen lezen, heb ben zowel de politierechter als de Officier van Justitie tijdens de be rechting van twee mannen, die vit de Ahoy'-hallen te Rotterdam kle dingstukken hadden ontvreemd, er hun spijt over uitgesproken, dat de i wet niet toestaat meer dan zés maanden gevangenisstraf op te leg- I gen. Alleen wanneer de zaak. door de Arrondissementsrechtbank was behandeld, had zes jaar kunnen I worden geëist. De behandeling voor dit rechtscollege neemt nogal wat. Hid in beslag. De rechterlijke macht I heeft er de voorkeur aan gegeven I de zaak spoedig te behandelen, zo- 1 dat er eèn voorbeeldkon worden gesteld. Red.). Station Weer Wind n Oslo Licht béwN.N.O 4 Stockholm Zw. bew. N.N.O. 6 Kopenhagen Sneeuw N 12 Londen Zw. bew. N.W. 4 Sneeuw O 2 Regen W.N.W. Geh bew. W. 5 Onbew. Windstil Onbew. Sneeuw Sneeuw Nevel Sneeuw Sneeuw Nevel N.N.W. R W.Z.W. 2 W.N.W. 2 W.Z.W. 2 W. 8 W 6 W.2

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3