Utrecht onder palmbomen Opa Brouw heeft alleen nog zijn twee honden Eiland Voorne werd bedreigd Tweede verlieslijst van Rode Kruis [Nederlanders drukten hun stempel op Transvaal Evacuatie heeft een snel en normaal verloop VRIJDAG 3 FEBRUARI 1953 PAGINA S Julle dorpie se naam gaan Amsterdam ivees (Van onze correspondent in Kaapstad) Vijf dagen blijf ik in Pretoria. Op de laatste avond ontmoet ik er mijn oude vriend Henk Muuren, de man die 16 jaar geleden met zijn laatste 500 gulden naar Zuid-Afrika trok en die thans mil- lionair is. Hij heeft huizen en kerken, fabrieken en ziekenhuizen ge bouwd en hij mag over de financiële resultaten van zijn harde arbeid niet klagen. Dat doet hij ook niet! Ik vertelde, omstreeks een jaar geleden, in een aantal Nederlandse kranten zijn levensgeschiedenis en nu ik rustig in zijn fraaie woning zit, haalt hij een grote doos met brieven te voorschijn. Allemaal uit Nederland afkomstig: vijftig bedelbrieven, dertig verzoeken om nadere informaties, zestig solli citatiebrieven. Twaalf Nederlandse metselaars en timmerlieden heeft hij, naar aanleiding van die brieven, intussen „laten uitkomen" en binnenkort komen er nog een paar. Henk Muuren is 'n eenvoudige, Nederlandse jongen gebleven, die graag zijn landgenoten een eerlijke kans geeft. ..Maar", zegt hij, als je nog één keer over me schrijft, stel ik jou persoonlijk aansprakelijk voor de kosten van een secre taresse. Want in de eerste plaats ben ik geen filmster en in de tweede plaats heb ik geen tijd om al die brieven zelf te beantwoor den". Ik begrijp dat. En daarom schrijf ik ditmaal niets over de Transvaal Construction Works, welker eigenaar en directeur H. Muuren heet. en hij wil vandaag nou eens samen met een ..'Ollander' een borrel drinken. Wel, wat kan daar voor bezwaar tegen bestaan? En in de eetzaal komt er alwéér een man op me afstevenen, als hy Nederlands hoort praten. Het is de heer J. Dullaart, die zestien jaar geleden naar Zuid-Afrika emigreer de en die een loodgieterszaak heeft. Maar de heer Dullaart is in deze dagen niet helemaal op z'n gemak. ïlaai A^ïiia'l heitige. meet 4 Hy voelt zich onwennlng en onrus tig en dat komt, omdat mevrouw Dullaart met de beide kinderen op een vacantiereisje is naar Neder land. Een half jaar lang zal Jan Dullaart weer vrUgezel zijn, maar doel hem geen deugd, want z(jn hart is bü vrouw en kinderen. Ik heb hem beloofd, zyn vrouw en kroost via de krant te zullen groe ten en ik hoop. dat minstens één van mUn lezers deze krant zal op- Ook voor een Bantoe-meisje zyn de eerste stappen op de „lange lindelaan" moeiiyk Een ontmoeting in Ermelo Ik breng mijn afscheidsbezoek aan de Nederlandse umbassade en hoor daar tot mjjn spijt, dat de be kwame emigratie-attaché, de heer Schuultz, wordt overgeplaatst naar Zuid-Amerika, waar hü de resulta ten hoopt te oogsten van de good- will-reizen van prins Bernhard. Als hij er met. evenveel succes werkt als in de Unie. zal hü grote dingen bereiken. Een uur later begin ik mUn tocht per auto in gezelschap van een Zuid-Afrikaanse collega, een Trans vaalse politicus en een Amerikaans diplomaat. Ons eerste doel is Mba bane. de hoofdstad van het Britse protectoraatsgebied Zwazieland aan de verre Oostkust by Mozambiek. We zullen er twee dagen over doen. HERINNERINGEN Terwyi de politicus en de diplo maat zich al gauw verwarren in al- lerhand principes en standpunten en problerpen en terwijl mijn Zuid- Afrikaanse vriend mij de geheime nissen van de komende verkeizings. strüd uiteenzet, geniet ik van het. panorama. De wijdheid van het land. de schoonheid der bergen, hei strakke blauw van de hemel, de pracht van bomen en planten en bloemen vind ik voor ditmaal on eindig veel belangrijker dan het po litiek geharrewar der mensen. Terwijl wü dc bergen tegemoet rijden, moet ik er auii denken, dat ruim honderd jaar geleden de osse- wagens der Voortrekkers dit pad hebben gegaan. Maar... toen was het nog geen pad. Toen zwierven hier de leeuwen en de zwarte hor den, toen was er overal de dood door assegaai en malaria-muskiet. En als ge opziet naar de steile kransen, de burgruggen, de rotsige hellingen - en als ge dan bedenkt, dat de Boeren daar overheen zijn getrokken met vrouwen en kinde ren. met ossen en schapen en met géén andere leidsman dan hun on tembaar verlangen naar vryheid, dan begrypt ge opnieuw, waarom de tegenwoordige Afrikaners nog altoos met zoveel eerbied de na men dier harde pioniers noemen. Gans deze streek tussen Pretoria en Zwazieland is overigens óók vol van herinneringen aan Nederland. Daar ligt bijvoorbeeld de spoorlijn, die Paul Kruger door Nederlanders liet aanleggen naar de havenstad Lourenco Marques. Men stichtte er de Ned.-Zuid-Afrikaanse Spoorweg maatschappij voor; het oude kan toortje dier onderneming staat nog altijd in het hart 3 an Pretoria. En rond de stationnetjes van de „Ne derlandse lijn" zijn dorpjes ontstaan met Nederlandse namen. Ik noem alleen maar Alkmaar en Schagen. Een uit Noord-Hol land afkomstige ingenieur heeft de plaatsjes gecreëerd op dezelfde on derlinge afstand, als waarop ze lig gen in de polders van het verre Ne derland. „GOED MATERIAAL" In Alkmaar breng ik een bezoek aan het station. Het kon zó over geplaatst zön uit Heer-Hugowaard! Het staat er thans ruim zeventig jaar. maar het ziet er nog best en solide uit. De stationschef wüst mij de blauwe vloertegels met de bloemniotiefjes: typisch Nederland se tegels. „Er liggen vyfhonderd en zestien tegels en daarvan zijn er in die ze ventig jaar nog maar zeven gebro ken", zegt hü met trots. Op het perron staat het grote bord met de naam Alkmaar. En daarachter staan enorme palmbomen en bloeiende kafferbomen. Een vreemd, byna onwerkelijk gezicht! Als ik in het kleine postkantoortje een paar zegels koop. tikt een lïfan me op de schouder. Hij kQkt. me lachend een en vraagt: „Hoe gaal het in hei. ouwe vaderland?" Och. natuurlijk alwéér een Nederlander! Hij kwam hier twintig jaar geleden, heelt een boerderü, een vrouw en zes kinde ren en rijdt rond in een bovenmaat se Amerikaanse auto. Nederlanders hebben op deze om geving van Transvaal hun stempel gezet. Ge vindt er niet voor niets plaatsnamen als Ermelo. Middel burg, Amersfoort. Utrecht en Am sterdam. Het Transvaalse Amster dam is overigens maar een gehucht. Het werd gesticht door een paar Schotse Boeren. Toen ze een kerk je hadden gebouwd vonden ze het nodig, hun nederzetting een naam te geven. Ze gingen naar president Kruger en stelden voor, liet dorpje New-Scotland te dopen. Maar de president zei, dat hem zulks teveel herinnerde aan New-York (dat eens Nieuw-Amsterdam had geheten) en. aan de politieke en militaire ge schiedenis, die aan die naamsveran dering verbonden was. De Schotse boeren begrepen dat niet helemaal, maar Paul Kruger zei: „Julle dor pie se, naam gaan Amsterdam wees!" En Amsterdam heet het. gehucht tot op de dag van vandaag. Maar ge zoekt er tevergeefs naar een Kalverstraat en een Dam... En als er niet een duidelüke wegwijzer stond, zoudt ge héél lang en mis schien wel te vergeefs zoeken naar het groepje huizen en boerderijen, dat als verloren ligt in de wijdheid van het Transvaalse land. Wist u. dat de Afrikaners een wegwijzer een ..predikant" noemen? Als ik een verklaring vraag voor die eerwaarde naam, zegt myn Afri kaanse collega met een veront schuldigende glimlach: „Die din gen heten zo, omdat 2e veel schy- nen te gelijken op een dominee: hy wyst de goede weg!" IN ERMELO We komen de eerste dag nog juist, op tyd voor het diner in het rustige maar welvarende plaatsje Ermelo. In de bar van hel hotel ontmoeten we een tachtigjarige oudstryder uit de Boerenoorlog, die opgetogen wordt als hy hoort dat ik Nederlander ben. Hy heeft met „de 'Ollanders" samen gevochten sturen naai- mevrouw J. Dullaart, Bat janstraat 25 in Den Haag. opdat zij wete, hoezeer haar .man nöbr haar verlangt! SCHOENEN IN IJSKAST De volgende ochtend ben ik mün schoenen kwijt. Er komen vier zwarte bedienden aan te pas. Ze rollen met. hun ogen en zwaaien met hun armen ten bewijze van hun droefenis en wanhoop. Waar zijn die schoenen? Ze komen uit de Ijskast - en natuurlijk heelt nie mand ze daar in gezet... Een half uur later rijden we in richting van Zwazieland. We passeren Lochiel en daar ontdek ik vier huizen met trapgevels, zoals ze in Hoorn en Enkhuizen staaft. Hier is een Nederlandse bouwer aan het werk geweesthij heeft oud-Ne derland doen herrijzen in het verre Oosten van Transvaal! Het buitenland helpt Twee aken van het Franse Rijnflottielje zijn naar Rotterdam gestuurd. De Australische regering heeft een bedrag van 50.000 Australische ponden (ƒ425.000) aan Nederland gestuurd. Italië heeft 3 militaire vliegtui gen gezonden. Het Franse ChristelUk vakver bond is bereid zyn studiecentrum te Parijs gedurende twee maanden ter beschikking te stellen voor 25 kinde ren, vergezeld door onderwyzers. De Zweedse regering heeft 24 rubberboten gezonden. Bovendien zullen 100.000 dekens gezonden wor den. Meer dan duizend Paryse ge zinnen hebben aangeboden, een Ne derlands kind uit de getroffen ge bieden onderdak te geven. Denemarken zal 5000 schoppen zenden. Koning Fredcrik stuurde een auto met geschenken, w.o. 40 wollen dekens. Uit Saarbrücken is 700 ton ko len op weg, voorts zes vrachtauto's met kleding, schoeisel en levens middelen en twee veldkeukens. Een Brits vaartuig (990 ton) is naar Rotterdam vertrokken met ra dar en een veertigtal rubbervlotten aan boord. Zwitserland heeft een hefschroef- vliegtuig met personeel, en drie art sen, reddingswerktuigen en genees middelen gezonden. De Franse regering heeft twee hefschroefvliegtuigen ter beschik king gesteld. De president van Finland, Paa- sikivi, heeft 50.000 mark ter beschik king gesteld. De 1100 leden tellende Ned. ge meenschap te Singapore heeft 62.500 bijeen gebracht. Tot nu toe zyn 1300 voertuigen van het Amerikaanse leger uit West- Duitsland naar Nederland vertrok ken. Scheepvaartmaatschappijen met lijnen tussen Canada en Europa hebben bekend gemaakt dat geen vracht betaald behoeft te worden voor hulpzendingen. De Staten van Suriname hebben honderdduizend gulden beschikbaar gesteld. De mijnwerkers bij de Surinaam se bauxietmij, zullen een dag over werken. De bevolking van Curagao schonk per hoofd meer dan tien gulden. De burgemeester van Buffalo (V. S.) bepaalde, dat 6 Febr. in zijn stad een „Help-Holland"-dag zal zyn, In Parma (Italië) wordt een ko- lonne vrachtauto's met keuken en 160 bedden gereed gemaakt. Uit Nantes vertrokken drie vrachtauto's met twee ton dekens en kleding. De Franse Rijnvaart schonk het Roode Kruis een „Vriendschaps schip". Ontroerende tonelen te Bergen op Zoom Vreugde van weerzien, wordt verduisterd door het leed Gistermorgen zyn te Bergen op Zoom de eerste 500 vluchtelingen uit Stavenisse aangekomen, de zwaarst getroffen gemeente op het eiland Tholen, waar naar schatting 300 doden te betreuren zijn. In het Pa- tronaatsgebouw speelden zich ontroerende tonelen af. Familieleden, die met verschillende aken waren aangevoerd en op het ogenblik van de ramp door de vloedgolf van elkaar waren gescheiden, ontmoetten elkaar hier weer voor het eerst. Een huilende storm en ijzige koude Wy waren getuigen van de vreug de van een man uit Stavenisse, die zyn vrouw en beide kinderen terug vond. De molenaar Hoek uit Ooste land op Schouwen en Duiveland was zelf met een kind door middel van een amphibievaartuig van het dak De Canadese regering heeft zichyan zyn woning gered, waarop hij I twee dagen en nachten in een hui- bereid verklaard aan alle emigran ten uit de noodgebieden een crediet te verstrekken voor dc overtocht naar Canada. In het Zweedse stadje Koeping, waar zes bruggen liggen over dc ri vier die de stad in tweeën deelt, zal men gedurende het komende week einde tol heffen van alle voetgan gers en voertuigen, die de bruggen passeren. Uit Dublin komt t.wee ton de kens. Men hoopt in dc komende drie weken wekelijks vier ton hulpgoe deren over te brengen. In geheel Noorwegen zijn reeds 500.000 kronen ingezameld. Onder Amerikaanse militairen in West-Duitsland is 1400 dollar inge zameld. De Zuid-Afrikaan se regering zal 50.000 pond (ruim 500.000 gulden) storten voor de slachtoffers in Ne derland en Engeland. lende storm en een Ijzige koude een toevlucht had moeten zoeken. De verheugenis over het weer zien. die men hier en daar waar neemt, wordt echter verre over schaduwd door het leed dat on de gezichten van de meesten te lezen valt. De 70-jarige Opa Brouw uit Stavenisse vertelde ons dat het ge hele drama zich in een goed kwar tier afspeelde. De achterkant van het huis van de familie Brouw werd reeds door de eerste vloedgolf weggespoeld; men moest zich op het dak redden. Toen het water dit dak dreigde te overspoelen en het gehele huis op instorten stond, was men gedwon gen zich naar een hoger gelegen wo ning te begeven. Hierby verloor opa Brouw zyn dochter en zag hy ver scheidene leden van zyn aange trouwde familie voor zyn ogen ver drinken. „Ik heb slechts mijn twee honden, die trouw met mü mee- zwommen, kunnen redden", zegt hy Mariniers, arbeiders en studenten, zij aan zij Gat in dijk bij Papendrecht na twee dagen weer dicht (Van een speciale verslaggever) NIEL'WESLUIS, Donderdagavond. Onder de telle stralenbundels van de zoeklichten van het Britse leger en het Nederl. Rode Kruis en onder hagel- en sneeuwbuien, die worden afgewisseld met striemende slag regens, wordt thans met man en macht aan te versteviging van de ruim 7 km. lange zandzakkendyk langs het V»omse Kanaal gewerkt. Ruim 300 militairen van het regiment Betuwe uit Laren, een contin gent mariniers, grondarbeiders uit Werkendsm, studenten, kantoor mensen en talryke andere in de meest uiteeriopende eu vooral tegen de regen beschermende kleding gestoken hulpkrachten, trachten onder de kundige leiding van Rijkswaterstaat binnei de kortst mogelijke tyd de Maandag in alleryi gebouwde barricade op te hogen en te ver stevigen om het wassende water, dat het nog droog zUndc Voorne ge heel dreigt te overspoelen, Zandzakken gingen van hand tot hand Of men daarin zal slagen? „Slechts het water en de wind hebben dat voor het bepalen", zei een met modder overdekte grondwerker ons somber. „We hebben pr goede hoop op, dat we liet houden kunnen', was het commentaar uit waterstaat kringen. „Aan ons zal het niet liggen", verklaarde de bevel voerende majoor van het regi ment Betuwe. Hoe het ook zy, halve maatrege len worden er hier niet genomen. Want terwijl men aan dé linker oever van de versterking van de reeds bestaande dyk bezig is, wordt aan de rechteroever met éven grote voortvarendheid aan het leggen van Moderne trek! Deze twee vrou wen niet hun vierspan van ezels kwamen we tegen op een bergpas 1000 meter hoog! halt toe te roepen. een nieuve dijk gewerkt. En by hel bouwen 'an deze tweede dam heeft men hef voordeel dat de rechter oever vjn het. Voornse kanaal een stuk h<ger ligt dan de linker-, waardocr dus deze kant alleen maar bjhooriyk opgehoogd dient te worden. Op de meest kritieke pun ten, by Nieuwesluis. Heenvliet en Geervlift, gaan de zandzakken van hand tit band en geen enkel mo ment tshoeft er gestopt te worden wegenseen tekort aan gevulde zak ken. Vtant dank zy een uitstekende organiatie rijden tientallen trucks in eer vrijwel onafgebroken rij met l«2C zakken via Zwartewaal en Briellt naar Rockanje, waar ze ge vuld forden, waarna de chauffeur met en ferme trap op het gaspe daal <ver Nteuwenhoorn naar hun uitgagspunten terugsnellen. Spd- kenise is voorlopig van overstro ming gevrijwaard. Vaardige Heden hebbffi met zware blokken hout en zandakken de gaten in de verzak kingen die het klotsende, uit de puldr Oudenhoorn stromende wa ter ii de bü Uit dorp liggende ver sterking teweeg hadden gebracht, zodanig weten te herstellen, dat van direct gevaar geen sprake meer is. BIJ PAPENDRECHT Het gat. dat in de nacht van Za terdag op Zondag in de dyk by Pa. pendrecht werd geslagen, is Don derdagmiddag. na twee dagen inge spannen arbeid gedicht. Wanneer men met de versterking en verho ging van het aangebrachte dökstuk kan beginnen, is het gevaar hier onvoorziene omstandigheden voor behouden. bezworen. Er is aan de dichting met man en macht ge werkt én de organisatie was prima. Er staat thans ongeveer 9000 hecta re van de Alblasserwaard onder water. Wanneer het gat by Papen, drecht het zal houden, is verdere overstroming van dit gebied niet te verwachten. met gesmoorde stem, terwyl de tra nen hem opnieuw in de ogen ko men. ONDER HET PUIN Onbeschryfeüjk is het wat zich op Tholen heeft afgespeeld. Op een stuk dyk waarop nog 7 huizen over eind stonden, bevonden zich onge veer 40 mensen. De dyk werd op een gegeven ogenblik weggeslagen en de mensen werden bedolven on der het puin. Al het vee uit de eens zo welvarende polder is verdronken op 10 paarden na. In het ontvangstcentrum te Ber gen op Zoom zagen wy nog een drie jarig kindje. Het zat met grote ver baasde ogen naar de drukte rondom zich heen te kyken met een grote pop in de armen geklemd „Gister avond heeft zij erg gehuild om haar vader en moeder", zo vertelde ons een der Rode Kruis-verpleegsters, maar ze zal die niet weerzien..." Verscheidene mensen hebben een zenuwaandoening. Men vertelde ons dat enkele personen zelfs krank zinnig zijn geworden, of bet gebruik van hun slem hebben verloren. De amphibievaartuigen hebben in de bo men op 'net eiland Tholen mensen gevonden, die daar van koude en ontbering waren omgekomen. Ter wyl de vluchtelingen uit Stavenisse ir. de haven van Bergen op Zoom aankwamen werden op een andere kade in een lichter honderden ge- improviseerde doodkisten ingeladen mét bestemming Stavenisse (Advertentie) Hebt Gij ook al rheumatiek Wie dc kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akker's Kloosterbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep in de weef sels doordringen, voelt U. hoe een heer lijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit Ideale wrijfmiddel be zit. Niet voor nieis zegt men: Akker'» Kloosterbalsem„Geen goud zo goed". Geen garantie voor betrouwbaarheid Het Ned. Roode Kruis kan in ver band met de omstandigheden, waar onder de gegevens van deze verlies lijst worden verzameld, niet de vol ledige garantie geven voor de be trouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging noodzake lijk zal blijken. ABBENBROEK Geïdentificeerd; L. Marion. 's-GRAVENPOLDER Echtgenote van C. HALSTEREN Geïdentificeerd en geborgen: C. M. Castelein, echtgenote van A. F. de Krom; Aa. M. van Eekelen; A. A. J. Hoetelmans; C. van Osta; Ma. E. Stoffels: H. van Schilt, echtge note van G. de I'ock; M. H. Schij- venaars. echtgenote van H. M. van Tillo; Aa. H. M. van Tillo; A. Laa- nen, echtgenoot van P. M. Stoffels; C. H. J. M. Laanen; B. L M. Roks; C. H. S. van Meer; Pa. E. D. van Meer; J. J. de Krom. nELLEVOETSLUIS Geïdentificeerd: H. Schrijver; mej. N. Schrijver: S. Bakker; met E. SponseleeFinke; mevr. Corn. VaderDe Pijper. Nog geen cijfers bekend Hoewel op dit ogenblik nog geen cyfers beschikbaar zyn van het aantal geëvacueerden en do ver spreiding over het land, kan gezegd worden, dat naar schatting dit de 50.000 niet zal overschrijden. Men moet by de evacuatie onder- derscheid maken tussen de evacua tie in de omgeving en die op verre afstand. In het algemeen worden de ge- evacueerden uit Noord-Brabant, de Zeeuwse eilanden met uitzonde ring van Schouwen-Duiveland en de Zuid-Hollandse eilanden met uitzondering van Goeree of Over- flakkee zoveel mogelyk in de naaste of niet al té ver verwijderde omgeving ondergebracht. Zo zyn er in Noord-Brabant naar schatting al 18.000 geëvacueerden ondergebracht. De evacuatie van de twee grote noodgebieden, Goeree en Overflakkee, Schouwen en Duive land, betreft grotendeels een geor ganiseerde afvoer op langere af stand. Voor zover de geëvacueerden uit Schouwen Duiveland niet naar Noord-Brabant zy» afgevoerd, waar zich reeds een klein aantal bevindt gaan zU via Dordrecht naar Utrecht, waar 25.000 bedden be schikbaar zy» en van waaruit zy over verschillende plaatsen in de provincie worden verspreid. De Zwitserse regering schonk 100.000 Zwitserse francs voor Ne derland, België en Engeland. Een fabriek in München schonk twaalf dozen penicilline. KORTGENE Alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen; P. A. Looff; Ja. C. Schrier; A. Verhulst, echtgenote van J. Verburg; H. van Vliet; C. Bollen, echtgenote van M. Fijsse; H. A. Kramer, d. v. M. Kramer en J. W. Wolfe; Ge. van VUet; J. Boer. z. v. B. Boer loverl.) en L. Gijten- beek; La. Koster: J. M. Engclvaart. echtgenoot van J. Koets (eveneens overl); A. Clement, echtgenoot van Chr. Huyge (eveneens overl.); B. N. Clement, a. v. A. Clement en Ch. Huyge; W. S. Timmerman, d. v. M. Timmerman en F. J. van Strien; J. F Weijs; H. E. Wens, d. v. J. F. Weijs. NIEUWERKERK Alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen: A. Krabbe, echtgenoot van Th. de Bil: J. Lievense, 90 j.; T. Kats, echtgenote van E. Klee- mans: M. J. Raamsdonk. echtgenote van I. C. v. d. Male. OUWE It KERK Slachtoffer geïdentificeerd en ge borgen: H. Boogerd, echtgenote van J. de Jong. NIEUWE TONGE Geïdentificeerde slachtoffers: Ge zin W. Bruggeman te Brttenoorü; J. de Jong (Battenoord'; Li. K. van Proqyen en A. v. Prooyen (Zuiddyk); gezusters M. en F. Vreeswijk; M. Ver. wey; T. Koppenaal; Jac. Oosterling: L. Vis en 2 dochters; A. van Wezel: wed. A. Driessen: mej. J. Koote en kleinkind 'allen te Oostervoorgois)» mevr. J. Kransse. en dochter Marie; 2 zoons van A. Troost; 2 zoons van L. Appel: Jac. Hoogmoed. De laatste vijf omgekomen in de Pallandtpol- der; K. Koert. De familie Van Balen (man, vrouw, dochter en schoon zoon) genaamd Van der Sluis. STELLENDAM H. Klaasen en R. Klaasen (Den Haag) Ordon. TIEN GEMETEN t geïdentificeerd: 1 WOLPHAERTSDIJK Lijken geborgen: I. Caan, echtge note van D. van Damme: A. van Damme; M. de Leeuw, echtgenote v. J. Hoek van Dijke; Maaike Giezcn, d. v. Fred. Giezen en G. M. v. d. Velden; G. Heynsdijk: mevr. J. Kcijnsdijk; E. Geleedst, wed. van W. Verschure. Lijken nog niet geborgen: C. Tram per; D. Schipper. ZUIDLAND Niet geïdentificeerd: F. Wol- ters, vrouw en 6 kinderen: D. van Een fabriek te Ludwigshafen der Velde, vrouw en 2 kinderen; a stelue dekens en kleding beschik- j gezusters Kapel; mej. C. Bredcland; baar ter waarde van 20.000 gulden, j D. Hai met gezin.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3