RIJNSTREEK Alphen adopteert Zuidland Crediet van f 200.000 voor het herstel van verwoeste Boulevard Schoollokalen en sfcraatlantaars in brandpunt van belangstelling VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 DE LF1DSE COUKANJ EERöTE BLAD - PAGINA 2 In een kleine bijeenkomst ten raad- huize heeft burgemeester Ed. C. Witschey Donderdagavond medege deeld, dat het gemeentebestuur, met instemming van de gehele raad, heeft besloten tot adoptie van de gemeente Zuidland op het eiland Putten, aan de tramlijn SpijkenisseHellevoet- sluis. De burgemeester, die vol lof was over de offervaardigheid van zijn gemeentenaren, zowel wat betreft 't spontaan en royaal offeren bij de geld- en goederen-inzameling, alsook door het aanbieden van verhuizing en verzorging aan evacué's, meent, dat we daarmee nog niet genoeg hebben gedaan voor hen, die alles verloren. Het college heeft, met uitzondering van weth. J. v. d. Berg, die i.v.m. de mogelijkheid, dat maatregelen zou den kunnen moeten worden getrof fen voor evacué's in de gemeente moest blijven, Donderdag een bezoek gebracht aan een deel van het ge teisterde gebied en men was diep onder de indruk gekomen van het onnoemelijke leed, dat de laatste overstromingsramp aan een deel van het vaderland heeft berokkend en de niet te schatten schade die deze na tuurramp heeft berokkend. Wij, die hier gespaard zijn geble ven, aldus de burgemeester, kunnen niet voldoende beseffen, de zegen die ons deel is geworden. Een triest verhaal deed de burgemeester over de gebeurtenissen welke zich in Zuid land, waar men een bespreking heeft gevoerd met de burgemeeester al daar, de heer L. de Kool, hebben voorgedaan. Deze betrekkelijk kleine gemeente met een kleine 2250 inwo ners, heeft practisch alles verloren. Weliswaar kon de bevolking voor het overgrote deel worden geëvacueerd, doch aan have en goed bezit ze niets meer. De huizen, kerken en scholen Verlaging „vereveningbelasting" Nief verder dan 0.5 pet.? In verband met het verzoek van minister J. van de Kieft, Dinsdag jl., om het wetsvoorstel tot verlaging ven de verevenningsheffing met 0.5 pet. van de agende der Tweede Ka mer af te voeren, heeft de bewinds man een brief gericht tot de Tweede Kamer. Hieruit blijkt, dat hij vreest, dat een meerderheid in de Tweede Ka mer de vereveningsheffing met een groter percentage dan 0,5 pet, zou willen verlagen, gelijk ook o.m. door de werkgeversorganisaties en mid denstandsbonden is gevraagd, ter compensatie van de premie voor de W.W.-wet. De minister wenst hier klaarblij kelijk niet toe over te gaan. omdat hij een breed debat zou willen uit stellen tot de behandeling van het sa menstel van concrete belastingver lichtingen, welke de regering zal voorstellen met het oog op de uit breiding der industrialisatie en de voorgenomen huurverlaging. DODELIJK ONGEVAL TE ROTTERDAM. Gisteravond is op de Petroleum- v/eg te Rotterdam een ongeluk ge beurd, dat het leven heeft gekost aan de 28-jarige chauffeur A. Lubrie, ge woond hebbende aan de Kralingsweg. Men was bezig rijplaten op te laden en vermoedelijk is de chauffeur uit gegleden en met het hoofd bekneld geraakt tussen een op te laden plaat en de reeds geladen platen. Hij over leed ter plaatse. Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem zal Woensdag 11 Februari a.s. geen audiëntie verlenen. Jiatte GOLF BUITENLAND. De ramp van de „Klipfontein", die bij Mozambique is vergaan, wordt toegeschreven aan een rif, welke niet op de kaart Is aangegeven. Duikers hebben nl. vastgesteld, dat in de romp van het schip een grote scheur is ontstaan, waarin zich stukken rots bevinden. Het Britse vrachtshchip „Yew- valley" wordt sinds Zaterdag ver mist. Het schip bevond zich Zater dagmiddag ter hoogte van Cromer in Norfolk. Het had een bemanning van 11 koppen. Donderdag was in Moskou de koudste dag van het jaar. Het kwik zakte tot 32 graden onder nul. Willi Leisner, een vooraanstaan de functionaris in de Christen-Demo cratische partij van Oost-Duitsland, is gearresteerd, zo meldt het Westduit- se persbureau DPA. Uit Zweden en West-Duitsland worden zware sneeuwstormen ge meld. In Stockholm waar het ver keer geheel door de sneuw In de war is gestuurd, spreekt men van de erg ste sneeuwstorm In 3f jaar. Bij Smyrna (Turkije) zijn vijf tien personen om het leven geko men toen het huis, waar zij een bruiloft vierden, instortte. De „Osservatore Romano" meldt, dat ter herinnering aan de vorig jaar herdachte vijftigste jaardag van het martelaarschap van de H. Maria Goretti de posterijen var. het Vati- caan twee nieuwe postzegels in de waarde van 15 en 35 lire zullen uit geven. De postzegels vertonen ce beeldenaar van Maria Goretti, die een duif streelt. moeten voor een groot deel eveneens verloren worden geacht en voor het andere deel zullen ze kostbare her stelreparaties behoeven. De bevolking bestaat voor het merendeel uit vee- en bouwboeren, alsmede uit arbei ders, die hoofdzakelijk in de vlasin dustrie een bestaan vinden. Het is een rustige, kalme bevolking, die niet verslagen is en straks met ener gie de schouders weer onder de op bouw zal zetten. Maar het zal daarbij steun en bijstand moeten hebben. Hiertoe heeft het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn zich bereid verklaard. Een overzicht van de ge leden schade zal wellicht pas over enkele weken kunnen worden ver kregen. Maar dan zal Zuidland ook snel en afdoende hulp moeten wor den geboden, financieel, technisch en bouwkundig. Overwogen wordt, deze hulpverlening via een commissie uit de burgerij te doen regelen. De bur gemeester doet nu reeds een beroep op de burgerij van Alphen aan den Rijn de hulp, die straks gevraagd zal worden voor de medemens, spontaan en zonder beperkingen te verlenen. Helaas moet ook Zuidland een 20- tal slachtoffers van deze ramp be treuren. Onder hen is ook een der wethouders, de heer Wolters met eechtgenote en zes kinderen, van wie tot heden slechts het ontzielde li chaam van mevr. Wolters en een der kinderen is teruggevonden. Nadat de wethouder van Openbare Werken de gehele Zondagnacht met grote kracht inspanning hulp had verleend bij het alarmeren van de bevolking en be veiliging van de gemeente, werd hij door een sterke stroom van het wa ter, dat plotseling door een gat in de dijk binnengolfde, meegesleurd. Rampenfonds De geldinzame ling voor de noodgebieden gaat nog steeds voort. Vanmiddag was reeds een bedrag van 46.000,binnen. Hierbij is niet inbegrepen de giften van bedrijven, banken enz. Rampenfonds Dezer dagen be richtten wij het voornemen van het R. K. Gem. Koor „St. Bonifacius" om ten bate van het Nat. Rampen fonds een liefdadigheidsconcert in Avifauna te geven. Thans hebben zowel burgemeester Witschey, het Rijnlands Symphonie- orkest alsook de solisten medewer king aan dit plan toegezegd. Burge meester Witschey zal een inleidend woord spreken. Het ligt in de bedoe ling dit concert zo spoedig mogelijk te doen plaats hebben onder het motto: „Een duizendje". Aan de medewerkers van het liefdadigheids-operette-concert wordt medegedeeld, dat de extra repetitie hedenavond, Vrijdag, om 7.30 in de St. Josephzaal plaats vindt. De di recteur, de heer Ghr. A. v. d. Mark, rekent op aller medewerking en.... aanwezighVd. ARBEIDER GEKWETST Bij het plaatsen van een brugleu ning, ten behoeve van de nieuwe ge meentelijke brug over de Rijn, ge raakte een kind met een voet be kneld. De arbeider A, Uithol snelde het kind te hulp en verloste het uit zijn benarde positie. De overige ar beiders, die dit niet hadden opge merkt, gingen met de werkzaamhe den door, met het gevolg dat thans de redder met enkele vingers be kneld raakte en de toppen van de ring- en middelvinger werden afge- kneld. Dr. Pilon verleende eerste hulp, waarna de man ter verdere be handeling naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden werd overgebracht „Koningin Julianabrug". Het verzoek van de Chr. Oranjevereni ging en van de Wilhelminavereniging cm de in aanbouw zijnde gemeente lijke Rijnbrug „Koningin Juliana brug" te noemen, een verzoek dat werd ondersteund door de Ned. Ver. van Huisvrouwen, de vereniging „Alphens Belang" en de werkgevers vereniging, is door het gemeentebe stuur overgenomen. De gelegenheid om op passende wijze de verknocht heid, ook van de Alphense bevol king, aan onze geëerbiedigde Vorstin tot uitdrukking te brengen, is ons zeer welkom, aldus B. en W. Wij twijfelen niet of de wens, om mede hierdoor de gevoelens van liefde en dankbaarheid ten opzichte van onze landsvrouwe te laten spreken, zal algemeen weerklank vinden. Het feit, dat deze nieuwe Rijn- overgang voor onze gemeente en haar ontwikkeling van uitermate grote betekenis moet worden geacht, mag naar de meening /an het college een argument te meer zijn om hier voor te ijveren. Deze brug immers, als het ware symboliserend het een drachtig streven van burgerij en ge meentebestuur naar ontwikkeling en vooruitgang, kan inderdaad geen betere naam ontvangen dan die, welke de gedachte oproept aan Haar, die geen gelegenheid onbenut laat om op te wekken tot gezamen lijke krachtsinspanning in het alge meen belang. B. en W. vragen mach tiging om de nodige stappen hiertoe te ondernemen. Wat de suggestie voorts van de W.V. betreft, om Hare Majesteit te verzoeken de brug t.z.t. persoonlijk te willen openen wijzen B. en W. er j op, dat dit een aangelegenheid van j uitvoering betreft, welke in het bij- zonder behoort tot de taak van het college, waarom zij vragen dit aan hen over te laten, en zeggen toe hiertoe het nodige te zullen ver richten. 25 Jaar machinebankwerker Donderdag herdacht de heer J. de Graaf, het feit, dat hij voor 25 jaar in dienst trad als leerling-machine bankwerker bij de motorenfabrieik „De Industrie" dr N.V. D. en Joh. Boot. Ter gelegenheid hiervan werd de jubilaris te zijnen huize in, de morgenuren bezocht door een der di recteuren, de heer D. Boot, die de gelukwensen overbracht van de di rectie en hierbij een enveloppe met inhoud aanbood. Vele gelukwensen alsmede bloem stukken werden de fam. De Graaf overhandigd, Des avonds bezocht een deputatie van het gehele personeel de heer De Graaf, waarbij hem even eens namens dit personeel een envel- loppe met inhoud aangeboden werd. Gemeenteraad Op Vrijdag 13 Februari komt de gemeenteraad om 7.30 uur des avonds bijeen. ALKEMADE Rampenfonds. De collecte voor het steunfonds heeft in het dorp Oude Wetering opgebracht 1350. het dorp Nieuwe Wetering 1000. het dorp Roslofarendsveen 4400. De oliebollendag in Oude Wetering heeft gisteren 750.opgebracht en is overgemaakt aan het Rode Kruis. BODEGRAVEN In ons bericht over de collecte van het rampenfonds is gisteren een drukfout geslopen. De opbrengst is niet 7000.maar 27.000. Voor het examen van de cursus in Landbouwwerktuigen en Motoren zijn de volgende personen geslaagd: Adr, Baelde, Ko v .d. Heijden, Corn. Holst. Ant. Klever. Huib. v. Ooster- om, Pieter v. d. Stoel, Bart Vink, Leendert d. Ruiter, Anton Nagel, An- toon Droogh, allen uit Bodegraven; Cor Baars, Jan d. Jong, Henricus Verkleïj, Dick Spruyt, uit Rijswijk; Simon Pennings uit Koudekerk, An ton Sluys en Arie Verkleij uit Wad- dinxveen. HAZERSWOUDE Twee jubilarissen gehuldigd. De landarbeiders H. van Velde en Jac van der Eist herdachten gisteren, dat zij respectievelijk 30 en 25 jaar bij de landbouwers J. J. P. Voets en A. van der Lelie in dienst waren. Ten huize van hun patroons werd dit heugelijk feit herdacht in tegenwoor digheid van het gehele personeel. De heer Voets dankte de jubilarissen voor het vele werk, dat zij voor het bedrijf hadden verricht. Hij hoopte, dat zij nog vele jaren in het bedrijf werkzaam mogen zijn. Hierna over handigde hij elk hunner een enve loppe met inhoud. Namens het per soneel sprak de heer C. Demoed. Deze memoreerde de prettige samen werking, en hoopte dat het nog vele jaren plaats mocht hebben. Hierna bood hij beide jubilarissen een ge schenk aan. De heer W. Buitenhuis reikte daarna namens het hoofdbe stuur en de afdeling Hazerswoude— Koudekerk aan den Rijn van de Hol landse Maatschappij van Landbouw, met een paar toepasselijke woorden een diploma van trouwe dienst uit. Hierna volgde een gezellig samen zijn. Di'; samenzijn duurde echter niet lang, want weldra arriveerde er een transport geëvacueerd vee uit de omgeving Dordrecht. Tot de vroege morgen %varen de arbeiders in de weer om de uitgehongerde dieren een plaatsje te bezorgen en van voedsel te voorzien. HAZERSWOUDE (H. R.) Rampenfonds. De collecte voor de rampgebieden bracht aan de Rijn dijk 4.500 gulden op. Met het dorp samen is dat in Hazerswoude 16.000 in totaal. overwerk door het personeel van de Gebr. Oppelaan. Voorts werden op-I gehaald 21 kazen, een hoeveelheid worst, boter, blikgroenten en 2 ton kleding. 120 personen gaven zirih op voor evacué's. Voor het candidaatsexamen vee artsenijkunde slaagde aan de Utrecht se universiteit de heer J. Wille. LANGERAAR Groot kippenei. Tok, tok, tok alweer een ei. En geen kleintje ook. Een kip van de heer Ph. Lek be stond het een ei te leggen dat 125 gram woog. LEIDERDORP Geen feest. In verband met de zeer droeve omstandigheden waarin ons land verkeert gaat de viering van het jubileum van de gemeente secretaris, de heer Corts, niet door. NIEUW VEEN Stand van zaken der hulpverle ning. De opbrengst van de jl. Maandag gehouden collecte heeft met de nagekomen giften een som van 7536.15.opgebracht. De in middels beëindigde inzameling lever de een vol schoollokaal aan bruikba re goederen op, welke goederen reeds gesorteerd zijn. De dekens la kens, slopen, matrassen en hoofd kussens, met zakken vol schoenen, zijn reeds overgebracht naar het Ned. Roode Kruis in den Haag. Aan het Jaagpad staan nog goederen ter af haling gereed. De gemeente Nieuw- veen heeft zich bereids aangemeld voor het adopteren van een getrof fen gemeente; de naam is nog niet bekend. De organisatie voor het op nemen van evacué's is geheel voor bereid, evenals die voor het opne men van vee. Of er inderdaad vluch telingen of dieren komen is niet be kend. TER AAR Nat. Rampenfonds. Nu de inge zamelde gelden voor de rampgebie den zijn afgedragen zijn wij in staat het officiële bedrag der opbrengst te vermelden. De burgerij van Ter Aar heeft 10571.39 bijeengebracht. Dit bedrag zal nog worden verhoogd met 1000, welke de gemeente bij draagt. Verder is er voor 725 evacuees huisvesting door de ingezetenen aan geboden. Gemeenteraad Katwijk KOUDEKERK Rampenfonds. De collecte voor de Rampgebieden heeft opgebracht een bedrag van 6.100.— gulden. waarin begrepen f 129.30 van school kinderen en 322.95 van een uur De raad van Katwijk kwam gister avond in spoedeisende vergadering bijeen. Na opening met gebed sprak de loco-burgemeester de heer H. P. Bloot over de schade welke de storm van Zondagnacht in de ge meente heeft aangericht. Niettemin I gaan onze' gedachten in dit ogenblik met in de eerste Dlaats uit naar wat hier gobeu.de. Immers dat zinkt in het niet bij de ramp van de waters nood, welke een groot gedeelte van ons lapd heeft getroffen, een ramp van een omvang en een verschrik king ais wij ons nauwelijks kun nen voorstellen. Onze gedachten gaan thans vol deernis uit. zo zeide spr., naar de bewoners der g iteiuterde gebieden in hun grote nood. naar die honder den families, die in rouw werden ge dompeld, naar die talloos velen, die alles verloren dat zij het hunne mochten noemen. Ook naar de nabe staanden van de bemanning van de „Catharina Duyvis" uit IJmuiden. die in de storm is gebleven. Ik bid God, dat Hij hun leed verzachte en dat Hij degenen, die nog in gevaar ver- Gemeenteraad Zoeteru)oude De gemeenteraad van Zoeterwoudc kwam gisteren in vergadering bijeen. Na de opening met gebed verzocht de voorzitter do raadsleden te blij ven staan en hield een rede waarin de nationale ramp en het grote leed van zovelen wordt besproken en hartelijke deelneming met de slacht offers betuigd wordt. Dan wordt een minuut stilte ge wijd aan de overleden slachtoffers in het getroffen gebied. Na deze indrukwekkende woorden, deelt de voorzitter mede hoe terstond na het uitbreken van de watersnood alles is gedaan om hulp te verlenen, zodat thans meer dan 10.000,aan het Rampencomité is afgedragen, een geweldige hoeveelheid goederen is ingezameld en door zeer velen ge- sorteerd en geïnventariseerd in het raadhuis verpakt opgeslagen in af- wachting van aanvragen. Tevens is aan het comité plaats voor 500 evacué's en stalling voor 300 koeien opgegeven. Vervolgens bréngt de voorz. het jaarverslag van de gemeente uit. De bevolking is ondanks emigratie van 49 personen met 15 personen voor uitgegaan. De heer Schinkel wil op dit ver slag een aanmerking geven en zegt dat wellicht nooit in de geschiedenis de taak van de burgemeester zo moeilijk is als thans. De woningnood is groot en nu moeten bovendien voor zovele evacué's nog plaats geboden worden. Ieder zal dus zijn christelijke plicht moeten begrijpen en als de naastenliefde goed vervuld zal wor den kan Zoeterwoude in 1953 wel financieel armer, maar geestelijk zeker rijker worden. B. en W. stellen voor aan de Ver. van Nederlandse Gemeenten te be richten aan de adoptie van een ge troffen gemeente te willen deelnemen en als financiële consequentie te be sluiten af te wachten tot bekend is, waar en hoe geholpen moet worden met het beschikbaar stellen. Winkelsluiting. B. en W. stellen voor een regeling uit te vaardigen, waarbij in afwijking van de Winkelsluitingswet 1951 I wordt toegestaan, dat op Zondagen van 12 tot 22 uur consumptie-ijs ver- kocht wordt en dat het sluitingsuur voor all e zaken in het tijdvak 1 April tot 1 October, en voor kappers en tabaksartikelen het gehele jaar op 19 uur wordt gesteld. I De heer Schinkel pleit nog voor een later sluitingsuur op de Zater- &aóiuewae% naat fiet %ampg,eüied Aan de hand van de gegevens, ons door het Hoofdbestuur van de P. T. T. verstrekt, hebben wij een kaart ver vaardigd, die een nauwkeurig overzichv geeft van het nog mogelijke vervoer van brief- en pakketpost naar het rampgebied. Duidelijk komt hier tot uitdrukking welke storing de verbroken verbinding vla Moerdijk, Kreekrak en Slocdam veroorzaakt. dagen in het tijdvak 1 Oct.1 April, doch er wordt gewezen op de alom ingevoerde vrije Zaterdagmiddag als motivering. Met het oog op het later uitbetalen van de lonen in de .land bouw na melktijd wordt ook op do Zaterdagen in de winter de ver lenging aangehouden. Hierna gaat de raad ruim ander half uur in geheime zitting. Na her opening worden de agendapunten vlug afgewerkt. De afd. Zoeterwoude van de kath. kinderuitzending krijgt een verho- ging van subsidie van f 0.40 op i 0,75 per geval. Aan de Stichting j Maatschappelijk Werk wordt het voor tekort over 1951 en 1952 van \f 524,15 50% toegekend. Aan de heer J. Schouten wordt eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van school verzuim met dank vor de 42 jaar lang bewezen diensten. Het R.K. Lyceum te Leiden krijgt een subsidie ad f 15,per leerling en aan de VGLÖ-school wordt het bedrag per leerling van 30,op ƒ37,— verhoogd. Aan de openbare lagere school wordt een crediet van ƒ1104,21 ver leend voor aankoop nieuwe leermid delen. Door de R.K. meisjesschool Zuidbuurt is verzocht een voor de aanschaffing van leer- en hulpmid delen voor gewoon- on voortgezet lager onderwijs leer- en hulpmidde len te mogen aanschaffen. B. en W. stellen voor alleen voor het vak handenarbeid gelden uit de gemeentekas te geven en zolang de onbruikbaarheid alleen wegens ver ouderde methode wordt aangetoond, het crediet niet te verlenen. De heer v. d. Ploeg pleit voor nieuwe methoden op de school no dig voor jongere leerkrachten die daarop in het lesgeven ingesteld zijn. De voorz. zegt dat het schoolbestuur bij G.S. in beroep kan gaan; wy zullen gaarne een volledige uitleg ging van de wet zien. Het gaat er maar om of dergelijke uitgaven uit art. 101 of 72 betaald moeten worden. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Er wordt ook besloten medewerking te verlenen tot het bouwen van 4 leslokalen aan de R.K. jongensschool Schenkelweg, het ver beteren van de gangen en het maken van een centraio verwarming voor dit complex. Het leggen van twee nieuwe zin kers in de Vlietweg wordt onder hands opgedragen aan de fa. J. A. Elderhorst en Zn., alhier. De nieuwe straat achter de Schen kelweg stellen B. en W. voor te noe men Zwetkadc. De voorzitter zegt, dat met een beetje fantasie deze naam van kade wel te verdedigen is. Het voorstel wordt aangenomen. Bij de rondvraag wijst de heer Dorrepaal op slechte verlichting van de Weipoortseweg nabij de boerderij van Van Velzen. De voorzitter zegt, dat een ge heel nieuw verlichtingsplan gemaakt wordt waarbij het aantal lantaarns in de gemeente van 125 op 225 komt. In de bebouwde kommen wordt tel kens een lantaarn bijgeplaatst. De voorz. deelt mede, dat op 14 Februari een straatcollecte voor de watersnood zal gehouden worden. Geen film. De aangekondigde filmavond van de Luchtbescher mingsdienst, die hedenavond in het Don Bosco zou worden gehouden, gaat niet door. keren, uitkomst geve. Het is mij voorts een behoefte hier I uitdrukking te geven aan mijn waar- j dering en dank v or de wijze, waar- I op in en na die barre nacht van Za terdag op Zondag is gewerkt om te helpen en te behouden waar dat no- 1 dig was. Van meer dan één kant uit de burgerij is rr.ij verzocht in het openbaar de brandweei hulde te brengen voor wat zij heeft verricht. Gaarne voldoe ik aan dit verzoek maar tevens betrek ik daarbij alle andere diensten. Een ieder heeft met opoffering en mannenmoed zijn plicht gedaan. Na deze toespraak ging de raad in geheime vergadering voor de tijd van ruim drie uren. Na opening kwam het voorstei aan de trde om een cre diet toe te staan van voorlopig ƒ200.000,ten behoeve van herstel werkzaamheden aan de Boulevard, welk crediet werd toegestaan. De heer Nic. van Duyvenbode vroeg het eerst het woord en zeide ten zeerste erkentelijk te zijn voor wat gedaan is. .»pr. meende dat het gevraagde crediet olledig verant woord Was. Er was volgens spr. te gelijk gelegenheid de Boulevard van gedaante te veranderen. De heer D. Nasveld sloot zich geheel aan bij de vorige spreker en stelde voor de pre sentiegelden der raadsleden te schen ken aan het Nationaal Noodfonds, welk voorstel met alg. st. werd aan genomen. De heer v. d. Zwan zeide, dat on getwijfeld allen getroffen waren door deze grot< ramp. Bij de vraag wat doet Katwijk moet weliswaar rekening gehouden worden met wat Katwijk zelf geleden heeft, doch meer nog gan toch onze gedachten uit naar de rampgebieden. SLOEPEN VAN DE „SALLAND" AANGESPOELD Op het strand te Katwijk zijn twee sloepen aangespoeld van het schip „Salland" Sinds Zaterdag is geen be richt meer ontvangen over dit 298 bruto register ton metende schip, dat op weg was van Engeland naar Stockholm. Er waren zeven mannen aan boord. De kapitein is M. Teek- nvan uit Zwolle. Er wordt ernstig re kening mee gehouden dat het schip vergaan is. VOORSCHOTEN RAMPENFONDS Het personeel van de N. V. Kon. Zilverfabriek v. d. Kon Begeer heeft besloten 800.— uit de Bedrijfsfond sen te storten in het Nat, Rampen fonds. De directie heeft besloten een zeer grote partij leoels en vorken (Zilvo-pleet) beschikbaar te stellen. Met man en macht wordt op 't ogen blik in de fabriek aan de vervaardi ging gewerkt. Het personeel heeft voorts besloten 8 uurlonen af te staan aan het rampenfonds, welk be drag dan door de directie zal worden verdubbeld. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekende waargeno men voor spoedgevallen door dr. Th. J. Thiesse, Leidseweg 51, Tel. 520. De dienstdoende wijkzuster is Zr. J. W. Dammers, Tel. 436. L.T.B. De door de LTB geor ganiseerde feestavond van heden avond gaat in verband met de natio nale ramp niet door. Twee Noordwi'kse vissers verdronken P. J, Vink en J. v, d. Holst zijn bij het vergaan van de trawler „Catha rina Duyvis" jammerlijk verdornken. Alle opvarenden verdwenen met het schip in de golven. De Catharina Duyvis lag Zaterdag met zware averij voor de kust in de storm, waardoor de gehele boven bouw van het schip werd vernield. Sindsdien zijn geen berichten meer binnen gekomen, zodat de rederij wel heeft moeten aannemen, dat het schip en bemanning verloren zijn. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: D. A. Liischen 97 p le klasse; F. Koeman 97 p. 2e kl.; J. Aartman 93 p. 3e kl. In de damesklasse behaalde mej. M. P, de Groot 95 p. en mej. T. van Oosten 88 p.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2