Tweede lijst van slachtoffers watersnood Nationaal Rampenfonds boekt ruim ƒ11.5 millioen FLAMINGO EILAND WAAROP STEMT U AF? mêeS/k PANDA EN DE MEESTER-DOKTER Neem ter bestrijding van KOU en GRIEP l de speciaal samengestelde i HAAGSCHE COURANT Vrijdag 6 Februari W53 Pagina 2 HEI OUWEL-CACHET WAARBORGT SMAAKLOOS EN GEMAKKELIJK INNEMEN (Niet gecontroleerde opgave) ABBENBROEK Geïdentificeerd Marion. Leen Haasdijk 165. 's-GRAVENPOLDER Stoffelijk overschot geborgen Echtgenote van Cornells v. Wee- len. HALSTEREN Slachtoffers, geïdentificeerd en geborgen Castelein, Cornelia Maria, echt genote van de Krom, Adrianus Franciscus. geb.: 4-10-1911 te Al kemade, laatste adres: Tholense- weg B 316; Van Eekelen, Adriana Maria, geb.: 6-7-1933 te Halsteren, laatste adres: B 327; Hoetelmans, Antonius Adrianus Johannes, geb.: 2-10-1938 te Halsteren, laatste adres: B 334; Van Osta, Cornells, geb.: 24-10-1868 te Halsteren, echt genoot van Stoffels, Maria Elisa beth, laatste adres: B 338; Van Schilt, Helena, geb.: 7-9-1896 te Steenbergen en Kruisland echtgen. Ote van de Koek, Gerardus, laat ste adres: A 128; Schijvenaars, Ma ria Helena, geb.: 13-12-1926 te Din- teloord en Prinsland. echtgenote van Van Tillo, Hendricus Marinus. laatste adres: A 139; Van Tillo, Anna Helena Maria, geb.: 29-6-1949 te Halsteren, laatste adres: A 139; Laanen, Antonius, geb 16-9-1899 te Dinteloord, echtgenoot van Pe- tronella Maria Stoffels, laatste adres: B 313; Laanen, Cornelius Hendrikus Jacobus Maria, geb.: 29-6-1937 te Halsteren, laatste adres: B 313; Roks. Bernardus Laurentius Maria, geb.: 18-6-1952 te Halsteren, laatste adres: B 326; Van Meer, Cornelis Hendrikus Simon, geb.: 14-8-1951 te Halsteren, laatste adres: B 337; VanMeer, Petronella Elisabeth Dymiphna, geb.: 15-7-1951 t,e Halsteren, laatste adres: B 337; De Krom, Johannes J., geb.; 3-5- 1951 te Halsteren, laatste adres: B 316. HELLEVOETSLUIS Geïdentificeerd Schrijver, Herman, Oostkade 22; mej. N. Schrijver. Oostkade 22; S. Bakker, Oostkade 6: mej. E. Spon- selee-Finke, Opsomerlaan 20; mevr. Corn. Vader-De Pijper, Opsomer laan 6. KORTGENE Alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen De Looff, Pieter Atie, geb. 31.8.83 te Wissekerke, landarbeider, laat ste adres: Torendijk 88, Kortgene; Schrier, Jacomina Catharina, geb. 26.1.07 te Kortgene. laatste adres: Torendijk 45; Verhulst, Adriana, geb. 24.3.96, echtgenote van Jan Verburg, laatste adres: Torendijk 41; Van Vliet, Hendrik, geb. 21.1.92 te Harmeien (U.), laatste afdres; Torendijk 115; Bollen, Conielia, geb, 18.8.22 te Cats, 'echtgenote van Marinus Fijsse, laatste adres: Kortgene, Torendijk 57; Kramer, Hendrika Adriana, dochter van Mariuus Kramer en Joh. Wille- mina Wolfe, geb. 20.8.1952 te Kortgene, laatste adres: Toren dijk 113; Van Vliet, Gerrelje, geb. 23.11.1905 te Utrecht, laatste adres: Torendyk 115; Boer, Jan, geb. 10.6.1948 te Leersum, zoon van Bart Boer (overl.) en Liena Gij- tenbeek, laatste adres: Torendijk 109; Koster. Lena, geb. 13.6.99 te Wissekerke, wed. van Jan Gillisse, laatste adres: Ooststraat 5; Engel vaart, Johannes Marinus, geb. 25,6.69 te St.. Philipsland, echtge noot van Janna Koets, laatste adres: Ooststraat 16; Koets, Janna, echtgenote van J. M. Engelvaart, geb. 16.3.73, laatste adres: Oost straat 16; Clement, Adriaan, geb. 13.9.12 te Kortgene, echtgenoot van Chrstiana Huyge, laatste adres: Torendijk 51; Huyge, Chris tiana, geb. 28,1.13 te Colijnsplaat, echtgenote van Adriaan Clement, laatste adres: Torendijk 51; Cle ment, Bastiana Neeltje, geb. 16.1.47 te Kortgene, dochter van A. Cle ment en Ch. Huyge, laatste adres: Torendijk 51; Timmerman, Wil- helmina Suzanna, geb. 20.11.49 te lerseke, dochter van Marinus Timmerman en Fransina Jospe- rina van Strien, laatste adres: Cats Annapolder 11S; Weijs, Jan Franciscus, geb. 20.11.1909 1;e Goes, laatste a'dres: Cats Annapol der IS; Weijs, H. E., geb. 7.3.45, dochter van Weijs, Jan Franciscus, laatste adres: Cats Annapolder 18. NIEUWERKERK Alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen Krabbe, Adriana, echtgenote van Thomas de Bil, laatste adres: Nieuwerkerk, Polderweg A 351; Lievense, Jan, 90 jaar, Nieuwer kerk, Ooststraat; Kats, Toos, echtgenote van Eliza Kleemans, laatste adres, Nieuwerkerk, West straat; Raamsdonk, Maria Janna, echtgenote van Izak Cornelis v. d. Male, laatste adres: Nieuwerkerk, Poederweg A 37. OUWERRERK Slachtoffer geïdentificeerd en geborgen Boogerd, Helena, echtgenote van Joost de Jong, laatste adres: Ouwerkerk, Heinekenstraat. NIEUWE TONGE Geïdentificeerde slachtoffers Gezin W. Bruggeman te Batten- oord; De Jong, J. te Battenoord; Van Prooyen, Leni, Kortewegje; Van Prooyen, A., Zuiddijk; Vrees wijk, Mies en Francina; Verwey, Marinus; Koppenaal, Teun; Oos terling, Jac.; Vis, L. en 2 dochters; Van Wezel, Driessen, Wed. A.; Koote, mej. J. plus kleinkind, allen te Oostervoorgors; Kransse, mej. R. en dochter Marie; Troost, A., 2 zoons van Appel, L., 2 zoons van; Hoogmoed, Jac. De laatste 5 omgekomen in de Pallandtpolder; Koert, Kees. De familie Van Ba len, man, vrouw, dochter en schoonzoon, genaamd Van der Sluis. STELLENDAM 2 Hagenaars aldaar overleden: Klaasen, H„ geb. 17.7.1886; Klaa- sen-Zieck, geb. 21.12.1887, wonen de: Wassenaarseweg 27, Den Haag. Opgegeven door: A. Roodenburgh, p/a Wassenaarseweg 27, Den Haag. TIEN GEMETEN Niet geïdentificeerd Dingeman Ordon; Gerrit Ordon. WOLPHAARTSDIJK Stoffelijke overschotten geborgen Caan, Ina, geb. 12.11.77 te Wol phaartsdijk, echtgenote van Da vid van Danlme, laatste adres: A 149; Van Damme, Adriana, geb. 23,6,19 te Wolphaartsdijk, laatste adres: A 149; De Leeuw, Martina, geb. 14.8.73 te Wolphaartsdijk, echtgenote van Jan Hoek v. Dijke, laatste adres: A 176: Giezen, Maai ke, geb. 31.10.52 te Wolphaarts dijk, dochter van Fred. Giezen en Geertruida Maria v. d. Velden, laatste adres: A 142; Heynsdjjk, Gysbrecht, geb. 22.6.81 te Axel, laatste adres: B 1; Op 't Hof, Ja- coba, geb. 1.12.81 te Oudelande, echtgenote van Gysbrecht Heyns- dijk, laatste adres: B 1; Geleedst, Elisabeth, geb. 11.4.87 te Wol phaartsdijk, wed. van Willem Ver- schure, laatste adres: B 4. Nog niet geborgen: Tramper, Cornelis, geb. 21.1.85 te Wolphaartsdijk, laatste adres: B 21: Schipper-, Dingenis, geb. 19.4.76 te Wolphaartsdijk, laatste adres: A 205. ZUIDLAND Niet geïdentificeerd Piet Woltèrs, vrouw en 6 kin deren, wonende Kerkweg; Van der Velde, Dirk, vrouw en 2 kinderen, wonende Kerkweg; Kapel, 2 ge zusters, wonende Kerkweg; Bre- deland, mej. C., wonende Kerk weg; Haï, Dirk, met gezin op de Buitendijk. (Het Ned. Roode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken.) Canadese hulp voor emigranten De Canadese regering heeft zich bereid verklaard aan alle emigran ten uit de noodgebieden een crediet te verstrekken voor de overtocht naar Canada. Deze credieten be hoeven niet, zoals thans in Canada gebruikelijk is, in twee jaren te worden terugbetaald. Het ligt in de bedoeling een langere termijn voor terugbetaling vast te stellen. fAdvertentie Werkelijk, je kunt Lodaline voor alles en nog wat gebrui ken. Denk eens aan badkuip en wastafel. En weet je wat mijn kruidenier vertelde? Dat hij geen last meer heeft van aan geslagen ruiten, doordat hij deze met een doek, in Loda line gedrenkt, afwrijft. Dat schuimt natuurlijk, maar dat laat hij gewoon opdrogen en de eerste dagen slaan de rui ten niet meer aan. Lodaline kost maar 43 ct per fles en er zit een HELE liter in!" Hulp van alle zijden (Advertentie) Hebt Gij ook al rheumatiek Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hóe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akker's Kloos terbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep in de weefsels doordringen, voelt U, hoe een heerlijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U be merken, welk een weldadige wer king dit ideale wrijfmiddel bezit. Niet vóór niets zegt men al 3 ge slachten lang: Akker's Klooster balsem: ..Geen goud zo goed". Het Nationaal Rampenfonds heeft tot nu toe een bedrag van ruim 11,5 millioen ge boekt. De Nederlandse Antil len hebben meer dan een mil lioen bijeengebracht, evenals de provincie Friesland. Ged. Staten van Gelderland stel len ƒ250.000 ter beschikking. De inzameling te Arnhem is de drie ton gepasseerd. Uit de stroom be richten over plaatselijke collecten blijkt, dat allerwegen met ruime hand wordt gegeven. Tot zelfs in de kleinste dorpen worden grote bedragen ingezameld, gemiddeld ongeveer 10 per persoon. B. en W. van Rotterdam kregen van de Raad een blaneqcrediet. Het vacantiefonds voor de landbouw schonk een ton. Urk bracht 12.000 op. Prov Staten van Limburg hebben ƒ50.000 gevoteerd ter leni ging van de nood. De bisschop van Roermond schonk 10.000. In het zelf getroffen Krimpen a. d. Lek is meer dan 10.000 gecollecteerd. De militaire oorlogsslachtoffers, weduwen en wezen van de bond van Nederlandse militaire oorlogs slachtoffers, begaan met het lot van de getroffenen van de natio nale ramp, hebben uit hun kas een bedrag van 1000 ter beschikking gesteld van het Nationaal Rampen fonds. Een buitenlandse reder, die in Nederland schepen laat bouwen, schonk ƒ5000. Een collecte aan boord van de „Piet Hein" heeft 2000 opgeleverd. De gemeente Ruurlo adopteert Serooskerke Schiedam Goudswaard. D.U.W.- arbeiders uit Nijmegen hebben 's nachts vrijwillig gewerkt aan het vullen van zandzakken te Breda. De Van der Steng van „Onze Marine" is als hospitaal schip ingeschakeld. De boeren te Kampen hebben 176 stuks vee, be nevens 175.000 kg hooi geschonken. Enige barkassen van de passagiers- dienst Delfzijl-Ameland helpen mede met de evacuatie van Zierik- zee. De vereniging van ambtenaren H.O.R.A. heeft in haar herstellings oord te Ede (Gld.) 30 kamers be schikbaar gesteld. De Federatie van Textiel Gros sierbonden in Nederland, zetelend hier ter stede, heeft 10.000 be schikbaar gesteld voor het Natio naal Rampenfonds. Rijk staat buiten besteding In zijn laatste radio-praatje heeft dr. L. G. Kortenhorst., de voorzitter van de Tweede Kamer, nadrukke lijk meegedeeld, dat het Rijk ge heel buiten de besteding van het Nationaal Rampenfonds staat. Het FEUILLETON 71 In zekere zin was ze Carlos thans dankbaar voor zijn aandrin gen op geheimhouding. Hierdoor was ze aan het denken geraakt en alles was nu gemakkelijker te regelen, zonder dat hij openlijk een nederlaag ten opzichte van haar behoefde te lijden. Olivia lachte goedkeurend, toen Toni haar elegante buiging maak te. Ze was hoe langer hoe meer gehecht geraakt aan dit Engelse meisje, dat een charme en een wellevendheid bezat, welke zeld zaam waren in de tegenwoordige wereld. Ze zou haar missen, als ze van Floriana wegging. Olivia zuchtte even, in het besef, dat het afscheid niet zo heel ver meer af was. Ze wist, dat Toni verlangde om naar huis terug te gaan en al leen bleef tot na haar verjaardag, omdat dit nu eenmaal zo afge sproken was. Ze mocht het meisje niet tegenhouden. Half-spottend, half-triest, en met een vage hoop in het hart onidat een bevesti gend antwoord zou betekenen, dat Toni misschien hier zou blijven vroeg ze: Je bent toch met ver liefd up mijn administrateur, is het wel, Toni? Toni keek haar verwonderd aan. Een week geleden zou ze waar schijnlijk nog gebloosd hebben en gestameld by een dergelijke vraag. Nu glimlachte ze enkel en ant woordde rustig: Nee, mevrouw Burden, dat ben ik niet. Jammer, je ziet er zo aardig uit vanavond. Er zijn helaas geen andere geschikte huwelykscandi- daten meer op Floriana. Ik had je zo graag hier gehouden, begrijp je. als het mogelijk was Spontaan boog Toni zich over de rolstoel en gaf de oude vrouw een kus op het voorhoofd, Ik wil door DOROTHY QUENTIN vertaald uit het Engels niet, dat U denkt, dat ik op 't ogenblik alleen maar gedachten heb voor mijn terugtocht naar Engeland. Ik heb het heerlijk ge vonden op Floriana en er zijn hier veel dingen, waarvan ik ben gaan houden, en U bent altyd erg goed voor me geweest, maar. Ze hield op en aarzelde even. Nou liefje, zei Olivia luchtig, bang voor haar eigen emotie, van my heb je niet anders dan last gehad, ik ben een oude tyran. Maar ik kan je zeggen, dat je mè veel goed gedaan hebt. Het is ver frissend iemand om je heen te heb ben. die niet bang voor je is en die je er niet onder kunt krijgen. En ga er nu vandoor en breek het hart van de arme Carlos, die stel lig al vol ongeduld op je staat te wachten. Bijna met tegenzin pakte Toni het avondcapeje, dat op een stoel lag, op en verdween. Fisk zou bin nen enkele ogenblikken binnen komen om zijn grootmoeder voor het diner naar beneden te brengen. Toni maakte geen gebruik van de lift, maar langzaam wandelde ze langs de brede trap naar de hal, een elegant figuurtje in haar lange witte jurk. Carlos, die op haar stond te wachten, sloeg haar gade en een wild verlangen brandde in hem op. Hij kon echter op deze plaats, waar de Burdens of één van de bedienden ieder ogenblik langs konden komen, niets van zijn hartstocht laten merken. Maar hoe graag zou hij in dit koele Engelse meisje een vuur doen ontbranden, dat het zijne evenaardde. Carlos sloeg Toni gade. en ergens op de achtergrond sloeg heimelijk Jua- nita Carlos gade. Dezfi was zich nergens van bewust en had slechts ogen voor Toni's gratie. De haat in Juanita's donkere ogen zag hij niet en ook niet haar gebalde vuisten. Je ziet er verrukkelijk uit, ca- rissimazei hij langzaam en na drukkelijk. Toni keek bijna verschrikt op, zó was ze in gedachten verdiept geweest. De hartstocht, die ze in zijn ogen zag, deed haar voelen, dat de avond, die voor haar lag, niet gemakkelijk zou verlopen. Dank je, zei ze. Mevrouw Burden maakte me ook al een compliment. Het is zeker die witte jurk. Carlos kon haar op dat moment niet zeggen, dat ze altijd ook in andere kleren voor hem een jonge, hoogst aantrekkelijke vrouw was met oneindige mogelijkheden voor liefde en tederheid en met een eigenschap, die haar onderscheidde van alle andere vrouwen, die hij gekend had: een ongereptheid en ongenaakbaarheid, die voor Carlos een extra-prikkel vormden om haar voor zich te winnen- Hij had veel ervaring met vrouwen maar hij had nog nooit iemand als Toni ge kend: zo'n mengsel van praktische beroepskennis. intelligentie en vrouwelijkheid.... Ook scheen ze er niet op uit te zijn om mannen verliefd te maken.... Ze was in elk geval een tegenstelling tot de vrouwen die Carlos tot dusverre gekend had. Carlos gaf Toni het gevoel, alsof ze een koningin was, voor wie een hoveling, die elke wensvan haar wilde vervullen, diep boog. Hij in stalleerde haar met overdreven zorg in zijn wagen. Je mag die mooie jurk niet scheuren, zei hij zorgzaam, terwijl hij de wijde rok om haar drapeerde. Toni zou zich er om geamuseerd hebben, als ze geen schuldig gevoel ten opzichte van hem had gehad. Om de een of andere reden keek ze even om, toen ze wegreden, en zag, dat Juanita hen stond na te staren met een vertrokken gezicht. Toni huiverde even. Carlos merkte het en vroeg onmiddellijk: Heb je het koud? Dat kan toch niet! In het land. waar ik vandaan kom, zeggen ze dat een vrouw, als ze huivert, hongerig is hongerig in de meest uitgebreide zin van het woord. (Wordt vervolgd) fonds is een zuiver particuliere instelling, die zelf over de be steding van het geld beslist. Dr. Kortenhorst herinnerde er aan, dat het Rijk wel belastingfaciliteiten verleent aan degenen, die bij dragen in het fonds. De buitenlandse hulp De hulp die uit het buitenland wordt gegeven, is overweldigend, zowel financieel als materieel. Buitenlandse aanbiedingen om kinderen uit te nodigen komen in steeds groter getale binen. De stad Hays in de Amerikaanse staat Kansas heeft aangeboden een Nederlandse stad te adopteren. Een zelfde besluit werd genomen door de Abel-Tasman Club te Hobart in Tasmanië. Daadwerkelijke hulp wordt nog steeds gezonden. De R.A.F. stuurde onder meer gisteren drie Valetta's en zes opleidingsvliegtuigen. Uit Italië kwamen drie militaire vlieg tuigen de hulpploegen versterken en uit Duitsland vertrokken zowel geallieerde als Duitse vaartuigen. Zeven-en-veertig politiebeamb ten uit Bremen hebben dit jaar afstand gedaan van hun vacantie- recht. Zij hebben aangeboden deze tijd in Nederland, deelnemend aan de hulpverlening, door te brengen. Deze Westduit.se reddingploeg brengt haar eigen reddingboten mee en zal geheel voor haar eigen bevoorrading zorgen. Vannacht \yerd de North Star van de Canadese luchtmacht met een lading dekens, kleren en schoeisel uit Montreal verwacht. Aan boord bevindt zich onder meer miss Margaret Wilson, secretaresse van het Canadese Rode Kruis, die met het Nederlandsche Roode Kruis zal overleggen, hoe men het beste en snelste hulp kan verlenen. In de Scandinavische landen zijn grote hulpacties op touw gezet en zendingen dekens, kleding, voedsel en medicamenten zijn onderweg of al aangekomen. Rode Kruishulp- ploegen worden aangeboden. In Portugal, Zuid-Afrika en Ierland wordt voedsel en kleding verza meld. Voorts worden in vele lan den materiaal, rubberlaarzen en vaartuigen bijeengebracht om naar Nederland te worden gezonden. In Italië worden ambulances gereed gemaakt en in Frankrijk brachten twintig vrachtauto's goederen naar het vliegveld Le Bourget. Het Oostenrijkse Rode Kruis maakt een speciale trein klaar. Dankbetuigingen Koningin Juliana heeft tele grammen van dankbetuiging ge zonden aan president Eisenhower, koningin Elizabeth van Engeland, en aan de hoofden van andere staten, die Nederland hulp boden. Minister-president, dr. W. Drees. heeft de Engelse premier Churchill namens de regering en de bevol king van Nederland zijn grote dankbaarheid en waardering over gebracht voor de buitengewone wijze, waarop Engeland „edel moedig en doeltreffend" heeft ge assisteerd bij de grote ramp die ons land heeft -getroffen en zijn deelneming betuigd met de slacht offers van de ramp in Engeland. Kostwinnersvergoeding Het Ministerie van Oorlog heeft aan de burgemeesters medegedeeld, dat indien er in hun gemeente per sonen zijn die in de gemeente, van waaruit zij zijn geëvacueerd, kost winnersvergoeding genoten, deze vergoeding uitbetaald kan worden, nadat door de diverse burgemees ters bij de desbetreffende departe menten in dit geval het ministerie van Oorlog en Marine is geïnfor meerd naar het bedrag dat in de gemeente van herkomst werd uit betaald. Goed bedoeld De burgemeester van het stadje Hays in Kansas heeft bekend gemaakt, dat zyn gemeente Bussum (dat ech ter niet door de overstro mingsramp getroffen is) geadopteerd heeft en thans op richtlijnen van de Neder landse ambassade in Wash ington wacht. Bussum werd uitgekozen wegens het feit dat een Bussums meisje verleden jaar aan de Uni versiteit van Hays college heeft gelopen. Gratis brillen voor getroffenen De samenwerkende groothandel in optische artikelen en de vak opticiens in Nederland maken be kend, dat getroffenen, die door de ramp hun bril hebben verloren, bij de opticiens van de evacuatie- plaats gratis een nieuwe bril kun nen aanschaffen onder overlegging van een door het Rode Kruis of andere bevoegde instanties afge geven verklaring. Deze regeling geldt behoudens verlenging tot 15 Februari De aanvragen voor brillen, die door de Federatie van Brillenhan- delaren gratis aan evacué's uit de getroffen gebieden worden ver strekt. moeten aan de plaatselijke bureaux voor Sociale Zaken wor den gericht. De bijzondere berichten dienst Met ingang van vandaag zullen de berichten van de bijzondere be richtendienst a 11 e e n op de hele uren worden uitgezonden. Dit kan thans, omdat zeer vele instanties weer via de kortegolf of telefoon lijn te bereiken zijn. Voor zeer belangrijke berichten wordt een uitzondering gemaakt, Die worden dan tussentijds uitgezonden en op de hele uren herhaald. Mr. Kesper bezoekt geteisterde gebieden Mr. L. A. Kesper, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland zette zijn bézóëken aan de geteisterde delen van de provin cie voort en nam o.m. verschillen de zwaar getroffen punten per vliegtuig in ogenschouw. De leden van Ged. Staten, de heren Jansen Manenschijn, mr. Schilthuis, ir. C. H. Wittenberg, A. C. A. Deerenberg en mevrouw De Ruïjter-De Zeeuw onderhouden dagelijks door persoonlijk bezoek en anderzins contact met gemeen tebesturen en andere autoriteiten. Nu allerlei werkzaamheden van dringende aard veelvuldige tochten van mr. Kesper naar de getroffen gebieden nodig maken, is zijn plaatsvervanger, mr. J. J. R. Schmal, voortdurend ter provin ciale griffie, Korte Voorhout 1 te 's-Gravenhage aanwezig en aldaar telefonisch bereikbaar. A.V.R.O. verdedigt haar beleid De regering heeft geen zendtijd van de AVRO gevorderd, aldus de AVRO-voorzitter, de heer De Clercq, in een radio-praatje. De AVRO heeft Zondag alle mogelijke hulp geboden; zij was het middel punt van alle berichten uit het ge hele land. Het Nat. Rampenfonds heeft op uitstekende wijze met de AVRO samengewerkt, t.a.v. de be richtgeving is er geen enkele klacht geweest. Maandag was de AVRO niet in de aether en toen is de bericht geving niet ideaal geweest, zoals iedereen, die geluisterd heeft, persoonlijk heeft kunnen constate ren, aldus de heer De Clercq. Toen men ons dan ook Dinsdag aanbood op deze wijze door te gaan, hebben wij voorgesteld ons systeem van werken op Zondag weer in te voe ren, nadat onze ondervinding op Zondag geleerd had, dat het nood zakelijk was de berichtgeving in eigen hand te houden. Wij waren gaarne bereid onbe perkte zendtijd voor de berichtge ving af te staan, wanneer de rege ring de verantwoordelijkheid voor de uitgezonden berichten zou dra gen, zoals de AVRO dit gedurende de gehele Zondag zelf had gedaan. Want wij hebben Zondag maar al te zeer ondervonden, boe nodig het is in tijd van paniek het hoofd koel en het heft in handen te houden, omdat een gebrekkige organisatie of een slappe houding de onrust al leen maar nodeloos kan bevorde- Dit voorstel is toen terstond dankbaar door de regering aan vaard, Van enig conflict is dan ook geen sprake geweest. Het I, •ureau Watersnood Het Nederlandsche Roode Kruis verzoekt nogmaals dringend voor het Bureau Watersnood uitsluitend de nummers K 1700 18.47.90/91 en 92 te gebruiken. Informaties geëvacueerden Informaties over geëvacueerden moeten uitsluitend worden inge wonnen bij het Nederlandsche Roo de Kruis Prinsessegracht 27, 's Gravenhage. De F 221-ets Vele Eerste Kamerleden blijken, volgens het voorlopig verslag over Binnenlandse Zaken, veel te ge voelen voor revisie ten behoeve van de z.g.n. F 221-ers, de Over heidsdienaren. die in de bezettings tijd slap zyn geweest. De verbinding met Oud-Beijerland De Rotterdamse Tramweg-maat schappij gaat met ingang van mor gen, echter alleen op werkdagen, een bootdienst onderhouden tussen Rotterdam en Oud-Beijerland en terug. Het vertrek van Oud-Beij erland is om 8.uur bepaald en om 14.uur, dat van Rotterdam om 10.uur en om 16.30 uur (ver trek Boompjes by de Rederijstr.). Bovendien rijden er van en naar Oud-Beijerland aansluitend auto bussen naar de niet overstroomde gemeenten. In verband met het feit, dat de radio-programma's gewijzigd zijn en feitelijk van uur tot uur wor den vastgesteld, is het ons niet mogelijk betrouwbare opgaven voor Hilversum I en II te geven. Engeland. Home Service 330 m. 12.00 Orkestconcert. 12.55 Geva rieerd programma. 13.55 Weerbe richten. 14.00 Nieuws. 14.10 Gram.- muziek. 14.55 Orkestconcert. 15.30 Amusementsmuziek. 16.00 Gram.- muziek. 16.25 Sport. 17.20 Orkest, concert, 18.00 Voor de kinderen. 18.55 Weerberichten. 19.00 Nieuws. 19 15 Sport. 19,30 Gev. muz, 20.15 Interviews. 20.45 Parlementsover- zieht. 21.00 Gevarieerd programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Hoorspel. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nieuws. 12.00 Orkestconcert. 13.00 Parle- mentsoverzicht. 13.15 Lichte muz. 13.55 Sport. 14.15 Lichte muziek. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Variété orkest en solisten. 15.45 Orgelspel. 16.00 Militair orkest. 16.30 Sport. 16.45 Idem. 18.00 Gram.muziek. 18.30 Sport. 19.00 Jazzmuziek. 19.45 Vragenbeant- woording. 20.00 Nieuws' en radio journaal. 20.25 Sport. 20.30 Hoor spel. 21.30 Orkestconcert. (Onge veer 22.15 Voordracht). 23.00 Nws. 23.15 Gevarieerde muziek 24.00 Gram.muziek. 0.56 Nieuws Nordwestdcutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amusementsmuziek, 13.00 Nieuws. 13.25 Gram.muziek. 14.00 Operettemuziek. 15.00 Volksliede ren. 16.00 Gevarieerde muziek, 17.00 Lichte muziek. 18 00 Idem. 19.00 Nieuws. 19.30 Kinderkoor. 19.45 Mannenkoor, 20.00 Carnavals programma. 21.45 Nieuws. 22.10 Symphonie-orkest en solist.. 22.40 Lichte muziek. 24.00 Nieuws. 0.10 Dansmuziek. 1.00 Jazzmuziek. 2.15 Muziek tot morgen vroeg. Brussel. 324 m. 13.00 Nieuws. 13,15 Vlaamse muz. 13.40 Gevarieerde muziek, 15.00 „De wereld der muziek'. 16.00 Accordeon muziek. 16.15 Gram. muziek. 16.30 Accordeonmuziek. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17 10 Meisjeskoor. 17.30 en 18.10 Gramofoonmuziek 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram.muziek. 20.00 Cabaret. 21.15 „Moderne Tijden'" 22.00 Nieuws en weerberichten. 22.15 Jazzmuziek. 22.45 en 22.55 Gram. muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Gram. muziek. Engeland. BBC European Service. Uitzendingen voor Nederland. 17.0017.15 Engelse les. (Op 224, 49, 42 en 31 m.); 22.00—22.30 Nieuws.. Spiegel van de week en sportjournaal. (Op. 224 en 49 m.). AGENDA VRIJDAG 6 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20 uur: ,,On- dine". Diligentia, 20 uur: Concert Spaanse muziek. Luth. kerk 20 uur: Orgelconcert Feike Asma. Kleine Co rnell ie 20 uur: „Als een Phoenix" cn „Toevallige ontmoeting". ZATERDAG 7 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur; „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg 20 u.. „De Kersentuin". Gebouw v. It. en \V. 20 ti.: Concert v. h. Concertgebouw Orkest, o.l.v. Rafael Kubelik, sol. Jan Damen viool Kleine Comcdie, 20 uur: „Als een Phoenix" en „Toeval lige ontmoeting". Theater Poppenspe lers 14.30 uur: „Singo, de aap", 20 u.: „Die ene vlag". BIOSCOPEN Apollo: De terugkeer van Bulldog Drummond, Walter Pidgeon, 14.30, 16.45. 19 en 21.15 u. B. 14. Asta: Zo zijn niet getrouwd (We're not married), Ginger Ro gers, 14.30, 13.45 en 21.15 u. Zon. 13.30, 16, 18.45 cn 21.15 u. B. 18. Capitol: De bekentenis van Annesa (De lijdensweg van een jonge vrouw) 14 en 20 u„ Zat. 14, 18.45 en 21.15. u. Zon. 16, 18.30 en 21.15 u. B. 18. Zon. 11.30 en 13.30 u.: Paljas. B. 18. (Advertentie) ETEl"TDNt SAKSISCHE SEVERWO.RSTJE fttee*... MeeSt... VLEESWARENfABRIEK J. MEESTER N.Vju-WIJHE Centrum: Gefolterde mensen, Vitto- llo Gassmann, 13, .15, 17, 19 en 21.15 u. B. 18. Woensd. Zat. cn Zon. 13. 15 en 17 u. Kindermat. City: Ivanhoe (Wreker des Konings), Robert Taylor, 14.15, 19 en 21.15 u. Zat. en Zond. 14, 16.30, 18.45 en 21 u. B. 14. Corso: De Rode Pimpernel (The Scar letPimpernel), Leslie Howard, 14.15 en 20.15 u. Zat. 14.15, 18.45 en 21,15 u. Zond. 14, 16.30, 18.45 en 21.15 u. B. 14. Hollywood: Mel geheime instructies (Yankee Buccaneer), Jeff Chand ler, Vrijd. Zal. Zond. 14.30 16.30, 19 en 21.15 u. Van Maand, af 14.30, 19 en 21.15 u. B. 14. Zond. 12 u. De gele hel B. 18. Krtterion: De dood van een handels reiziger (Death of a salesman), Fredric March, 14.30, 19.15 en 21.15 u. Zond. 13.30, 15.30, 19.15 en 21.15 u. B. 18. Metrupole: Sterren stralen bveral, 14.15 en 20.15 u. Zat. 14.15, 18.45 en 21.15 u. Zond. 14, 16.15, 18.45 en 21.15 u. Alle leeft. JVIusioa: Operatie Cicero (5 Fingers), James Mason. 14.15, beh. Zat. cn Woensd. en 20. u. Zat. 19.15 en 21.30 u. Zond. 14.30, 16.45, 19.15 en 21.30 u. B. 14. Zat. en Woensd. 14 en 15.30 u. en Zond. 11.30 en 13 u. Kindervoorst. Odeon: Ivanhoe (Wreker des Ko nings), Robert Taylor, 14.15, 19 en 21.15 u. Zond. 14, 16.30, 18.45 en 21 u. B. 14. Olympia: De Hertogin van Idaho, Van Johnson, 14 en 20 u. Zond. 14, 17 en 20 u. Alle leeft. Passage: Sterren stralen overal, 14.30. 15 45 en 21.15 u. Zond. 13.45, 16.15, 1845 en 21.15 u. Alle leeft. laza: De trek naar het Westen, (The PlainsmanL Gary Cooper, 14.15, 19 en 21.15 u. Zond. 14, 16.30, 18.45 en 21 U. B. 14. Rembrandt: Affair in Trinidad, H1ta Hayworth, 14 en 20 u. Zat. 14, 18.45 en 21.15 u. Zond. 13.30, 16, 18.45 en 21.15 u. B 18; Zond. 11.30 u. Vrou wen in de nacht, B. IS. Re\-: De terugkeer van Bulldog Drum mond, Walter Pldgeon, 9.3021.30 u. Zond. 11,30 li. B. 14. Roskam: De onoverwinnelijken 20 u. Zat. 14.30 en 20 u. Zond. 1845 en 21 u. B. 14. Vader Is vrijgezel, van Maandag af 20 u. Zond. en Woensd. 14.30 u. Elke leeft. Rox.y: De zoon van dr. Jekyll, (The son of dr, jekyll), Louis Hayward, Vrijd- Zat. en Zond. 1.4,30, 16.30, 19 en 21.15 u. Van Maand, af 14.30, 19 en 21.15 u. B 18: Zondag 12 u. Het proces, B. IS. Seinpost; ZU s 17 jaar (Les- deux vcrités) Anna Marie Ferrero. 14.15 en 20.15 u. Zond. 14.15, 17 en 20.15 u. B. 18. Studio: De zoon van dr, J-kvll (The son of dr Jëkv'.l) Louis Hayward. 14, 16 19 en 21,15 u. B. 18. Zond. 11.30 li Donker Afrika. Elke leeft. Thalia: Met de blanke sabel. Ronald Reagan 14.30. 16 30 19 en 21.15 u. Zond. 15. 17, 19 en 21.15 u. B. 14, Dond. Verkeerd verbonden, Burt Lancaster. B. 13. Zond. 13 u.Kin- dervoorst. - Uitkijk: The galloping Major, Basil Radford. l m. Maandag 14-15 19 en 21.15 u. Zond. 13. 15.15, 19 en 21.15 u. Elke leeft. West-End: Zij was 1.7 jaar (Les deux vérités) Anna Maria Ferrero, 14.15 en 20.15 u. Zat. 14.15. 13.45 en 21 u. Zond. 14. 16.30. 18.45 on 21 u. B. 18. Cineac: Actualiteiten, 924 u. Zond. 11 Cefa: Oliver Twist. Woensd. 20 n B, 18. Dond. WASSENAAR Astra: With a song in my hear!. Su san Hayward, t.m. Woensd. 20 u. Zatcrd. en Zond. 19 en 21.15 u. B. 14. Woensd. en Zond. 14.30 u. Winter- bloesem. Elke leeft. Dond. 20 u. Voor wien de klok luidt, In grid Bergman. B. 18. VOORBURG Forum: De Bron, t.m. Maand. 20 u. Zond. 14.30 u. B. 14. Zondag 8 Februari zullen dc bioscopen gesloten zijn. J BURGERLIJKE STAND BEVALLEN. A. M. de Roos-van Vliet, d, en 7.,; M. M. Camfferman- Mussert, z.; W. van Alphen-van Da len, z.: L Kooper-Hogeveen, z.; J. H. M. Heijgen-Bleijs, d.; A. A. A. Andreoli-Verheijdt. d.; G. van Blit- terswijk-Overvliet, d.; M. L. de Winter-Boender, z.; C. P. Vessies-v. Duin, z.; M. A, Pauptit-Hameeteman, d.; W. Dijkshoorn-Tigchelaar i.\ H. F. Langeier-Hondelink, z.; C. J. Flikweert-Melczarek, d.; J. M. van den Bergh-Dankers, 7..; C. Ravestein. Mulders z.; M. Nutbeij-Roeleveld, z.; C. J. Sprokkereef-van der Harst, z.; F. A. Lelfj-van Róssum, z.; C. Vro lijk-Roos. d.; A. A. Wubben-Göddè, d T. Dëssing-den Braven, z.; J. Smtth-Flinterman, 7..; M. J. van Dijk-Reckers, d.;M. J, Brobbel-San- derse, d. OVERLEDEN: M, E, Willemse, on gehuwde vrotiw, 74 j.; W. F. van der Poel, man van H. P. Knelissen, 77 j.; J. H. Hendriks, vrouw, gehuwd ge weest met A. H. W. du Chatenier, 45 j,; E Looi jen, man, gehuwd ge weest met B. Koopsen, 74 j.; J. L. Riehl, vrouw, gehuwd geweest met F. Korff, 76 j.; A. Schnettker, vrouw van T van Asten, 75 j.; S. I. Spille- naar Bllgen. vr.. geh. geweest met E. Botje, 61 j.; B. de Ruiter, man, ge huwd geweest met A. Ouwehand. 81 j.: J. Versluijs vrouw, gehuwd ge weest met A, Joossen, 86 j,; E F. Schmerling, man van N Schrank, 69 j.; G. X. Jansen, dochter, 4 j. 15. „Timmerlieden en loodgieters?!" herhaalde Joris ver ontwaardigd, „wat weerga, herkent ge dan een beroemde dokter niet, als hy voor Uw neus staat?! Hier, lees dit eens, dan zal 't U wellicht duidelijk worden, dat ik de bekende dokter Es- culapus ben, die bij de koning is ont boden!" En met deze woorden hield hij de schildwacht de oproep voor, die hij aan de werke lijke dokter Escula- pus had ontfutseld. Dit maakte indruk. „Neem mij niet kwalijk, dokter", stamelde de schildwacht, „komt U binnen, dan zal ik Uw komst melden." In de wachtkamer trok Joris zijn assistent vlug een doktersjas aan, „Als assistent van een beroemde dokter dient ge zo gekleed te gaan", zei hij, „een geneesheer dient altijd duidelijk kenbaar te zijn. Alleen domkoppen kunnen geen dokters van normale lieden onder scheiden." „Anuml" zei iemand achter hem „Wie hebben we daar?" vroeg Joris, zich omwendend, „wat wilt ge van ons, vriend?" „Ik ben de hofarts... eh.collega", antwoordde de binnengekomene.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2