Apsa W&E GORDIJNEN a<;i;m>a s Hermes-SVV vastgesteld r 3 imt Duitsers in Amerikaanse uniform brengen Nederlanders brood Dijk bij Papendrecht is weer dicht Regeringsnota over de ramp Mededeling C 3 handweef stoffen en damasten .Vrijdag 6 Februari 1953 Op verzoek van hot Comité Wa tersnood heeft de SBLO zich tot de twee Schiedamse eerste klassers Hermes-DVS en SVV gewend ten einde een ontmoeting van deze voetbalclubs ten bate van het Rampenfonds vastgesteld te krij gen. Van beide clubs is in deze spontane medewerking verkregen. Reeds gisteren werd bepaald, dat deze wedstrijd Zaterdagmiddag zal plaats vinden aan de Dam- laan. Een beslissing van de KNVB om in het komende weekeind ech- J ter geen competitiewedstrijd noch vriendschappelijke ontmoetingen toe te laten, heeft even een streep door de rekening gehaald. In ver- I band hiermee is deze ontmoeting tot waarschijnlijk over enkele we ken verschoven. Collecte voor Rampenfonds De collecte voor morgen Vanavond van 79 uur kunnen in het R.K. gebouw aan de Lange Nieuwstraat de bussen worden af gehaald voor de collecte voor het Rampenfonds. De aanmelding van collectanten hiervoor was zo over stelpend, dat ruimschoots in de behoefte kon worden voorzien. Het aantal wijken en bussen laat uit breiding niet toe. De mogelijkheid bestaat, dat in de loop van Za terdag nog enkele bussen beschik baar komen. Men doet er dan ook goed aan in de loop van morgen nog eens in de Lange Nieuwstraat te informeren. J. v. d. Touw overleden In de ouderdom van 94 jaar is om zes uur vanmorgen in zijn wo ning aan de Raam overleden, de heer J. van der Touw, een Schie dammer. die als geen ander in de stad bekendheid geniet. Geboren aan de Schiekant, verbleef hij hier zijn hele leven. In zijn jeugd was Van der Touw molenaarsknecht, welke baan hij er aan gaf om la ter over te gaan in dienst van de familie Schwagermann. Bij veilingen was hij een figuur, die men nooit miste, Toen de zoon van de familie Schwagermann eerste conservator werd van het Stedelijk Museum, trok ook de oude Van der Touw mee naar de Hoogstraat, waar hij jarenlang nog zijn plaats vond in de portiersloge. Zijn lichamelijke gesteldheid ging de laatste tijd hard achteruit. Reeds maandenlang kwam v. d. Touw niet meer op straat om zijn wandeling door de oude stad te maken en bij de oudere garde nog eens gesprekken over vroeger aan te knopen. (Advertentie LM.) béndagsaanbiedingen houden wij van artikelen waarvan de kwaliteit zó beduidend boven de gangbare soorten uit steekt en de prijs daaren tegen zó opvallend laag is, dat al onze vaste klanten het moeten weten. Gordijn peau de pêche, geen enkele, maar dubbelzij dige peau dé pêche van 7.90 per meter (bekend door de buitengewone dichtheid van weefsel) met de hand geglansd in de meest gevraagde kleuren. En onze bekende gordijn- velours van 7.90, een mooie rijke velours met een prach tige glans, die in één slag aan Uw kamer dal cachet geeft, dat al Uw kennissen U zullen benijden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze gordijnvelours en dubbele peau de pêche 125 cm. breed, in het grootste kleuren assor timent dat mogelijk is en U koopt ze nu, één dag, alléén Zaterdag per meter WiNKfckUHlRUM B.nhENWcO, trokken. Met beklemming ver nemen wy nog dagelijks de tra gische gevolgen van de storm, welke het water deed losbarsten over onze lage landen. Hier moet gezameinük en in eendrachtige samenwerking onder leiding van de overheid hulp worden gebo den, snel en doeltreffend. Geheel het land maakt zich hiertoe op. Daadwerkelijk is reeds veel tot stand gebracht, maar finan cieel zijn de behoeften nog zeer groot, de talloze bressen, gesla gen in onze dijken, moeten wor den gedicht, boerderijen en hui zen wederom opgebouwd en de troosteloze binnenzeeën in vruchtbare akkers herschapen. Een enorme nationale taak, waarvoor het Nederlandse volk wederom gesteld wordt in een tijd, waarin het nog gebukt gaat onder de gevolgen van de ram pen die de oorlog ons gebracht heeft. Schiedam, hoewel gelegen in de eerste gevarenzone, is door een gunstige bestiering voor gro te nood bewaard gebleven. Wie het water heeft zien stormlopen tegen onze dijken, beaeft hoe groot het gevaar was. Laten wij onze gevoelens van dankbaarheid tonen, niet door een gift. maar door een offer, uit deernis en medeleven gebracht voor onze getroffen landgenoten. Burgers van Schiedam: Zater dag wordt gecollecteerd voor het Nationaal Rampenfonds. Werkt mede om de nood van tiendui zenden slachtoffers te lenigen. De burgemeester van Schiedam, Mr J. W. PEEK V Bijeenkomsten worden uitgesteld De Toneelavond van de vereni ging „Het Singelkwartier", die Za terdagavond in Musis Sacrum. Lan ge Haven gehouden zou worden, zal niet doorgaan. De datum waarop deze avond wel zal door gaan, is nog niet bekend, doch zal nader worden bekend gemaakt. Chr. Hist. Jongerengroep. De ver gadering op 7 Febr. in „Irene", zou spreken ds J. Godthelp uit Rotter dam over het onderwerp „Gods dienst en Politiek", is tot nader order uitgesteld. De feestavond, die de Oud-Katho lieke jeugdvereniging ..Sint Jan" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan op Maandag 9 Februari in ..Musis Sacrum" zou houden, is af gelast tot een nader te Opalen da tum. Uitlening RK Leeszaal in de Gorzen Zolang de uit-leen-zaal onder de Gorzenkerk onbruikbaar is zal de boeken-uitleen geschieden in het Gvmnastiek-lokaal van de St. Hen- ricuschool aan de IJsselmondese- straat, en wel iedere Dinsdagavond van half zeven tot acht uur. Dins dag 10 Februari wordt er mee be gonnen. Schiedamse drukkerij vrijgesproken ROTTERDAM. Conform het vonnis van de Kantonrechter, sprak de Rotterdamse rechtbank vanoch tend de 51-jarige H. L. J. R. uit Wassenaar vrij. Deze zou als mede firmant 40.000 biljetten hebben la ten drukken, die overeenkomst zou den hebben vertoond met biljetten van een gulden. R. was mede-ven noot van de Koninklijke Drukkerij Roelants uit Schiedam. Dokter R. H. M. Geerdes werd begraven Op de R.K. Begraafplaats aan de Vlaardingerdijk is vanmorgen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van dokter R. H. M. Geerdes, die dezer dagen in de leeftijd van 72 jaar in huize Lidwina overleed. Sedert 1908 was dokter Geerdes in Schiedam woonachtig. Hij ver wierf er zich een grote praktijk als huisarts. Daarna werd hij in 1928 directeur van de dokter Noletstich- ting. Opó het gebied van de gezond heidszorg in de R.K. Kring nam dokter Geerdes een vooraanstaande plaats in. Daarbuiten trad hij ook in velerlei functies op de voorgrond, De overledene bekleedde ook nog de functie van kerkmeester van de parochie van de H. Lidwina. Gereformeerde evacué's kunnen vragen De diaconie van de Geref. Kerk te Schiedam deelt mede. dat gere formeerde evacué's zich op Zater dag, 's middags tussen drie en vijf uur voor het verkrijgen van inlich tingen kunnen vervoegen in de Ju- lianakerk aan de B.K. Laan (zij ingang). Technische Hogeschool Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaats- examen voor electrotechnisch inge nieur de heer E. Rijsdorp en voor het ingeriieursexamen de heer G. J. Seip. Beiden wonen te Schiedam. Burgerlijke Stand GEBOREN: Myriam G. L. d. v. P. G. J. de Graauw en C. A. v. d. Meer: Cornelis z. v. J. v. Kralingen en W. J. Landzaad. ONDERTROUWD: W. J. Gloudi 22 j. en A. de Jong 26 j.; T. A. de Goeij 27 j. en F. Dolstra 24 j.; J. F. A. Gijzen 25 j en L. Jagt 23 j.; J. C. C. Hille 31 j. en A. de Koek 34 j.; A. Immerzeel 28 j. en J. P. C. M. Bouter 24 j.; L. L. Kamp 21 j. en A. v. Nielen 20 j.; P. K. Noor- dijk 28 j. en P. Hoogstad 27 j.; F. A. Schuurmans 28. j en C. M. v. Rut ten 28 j.; J. B. A. Timmers 27 j. en W. Th, v. d. Ende 22 j.; J. A. v. Uden 43 j. en M. S. Bosman 31 j.; Th. Vaandrager 28 j. en G. Hen driks 20 j J. Vrijenhoek 49 j. en A. M. Visser 53 j. GEHUWD: C. IJ. Nobel 25 j. en T. Sonneveld 25 j.; A. Bonte 23 j. en S. A. v. d, Klundert 19 j.: P. W. Slavenburg 27 j. en J. C. Kop 26 I j.; H. W. J. Collignon 26 j. en J. A. I Tavenier 24 j.; J. Neef 31 j. en G. J E, Teerlink 24 j.; A. L. J. Keij- zer 22 j. en A. M. A. ter Braak 23 j.; J. J. C. Wuisman 24 j. en M. A. Th. Ruigrok 21 j.; A. Moritz 21 I j. en F. Lucas 19 j.; A. Th. Geeve I 23 j. en A. v. d. Stel 19 j.; C. Ver kade 28 j. en H. T. Schildt 23 j. I OVERLEDEN: R. H. M. Geerdes, 72 j. M. C. Meijer, 73 j. weduwe van I M. J. Bergman. (Advertentie I.M.) Zoete most van appelen Voor iedereen in elk seizoen Goed, goedkoop, gezond DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Wat men loet weten Tentoonstelling: 30 Januari—16 Februari, Stede lijk Museum, da. 105, Zo. 25 Films: Passage, da. 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2. 4.15, 7. 9 15 uur: Storm over Malakka (14 jr.). Gasvergiftiging aan Baansloot In de woning Gedempte Baan sloot 2 heeft zich een geval van gasvergiftiging voorgedaan, dat ge lukkig goed is afgelopen. Ten huize van de 53-jarige me- vrouw A. E. brak in de nacht een verkeerde gummislang bij de hoofd- I kraan af. Het uitstromende gas ver spreidde zich door de woning, waar o'p de zolderverdieping de 30-jarige J. de J. en haar zevenjarig zoontje lagen te slapen. Beiden werden be dwelmd. Ze zyn met een zuurstof apparaat behandeld en ter obser vatie naar het gemeenteziekenhuis gebracht. 2117. De kapitein ver telt Bill, dat zij zich vol gens een gegist bestek op ongeveer 250 myl van de Zuid-Amerikaanse kust bevinden. „Ben jij in staat de kleine sloep te strijken?" vraagt bij Ja, Bill voelt zich nu krachtig genoeg Wil de kapitein het schip ver laten? Nee, de kapitein schudt het hoofd. Hij voelt zich ziek en vreesi. dat hij het niet lang meer zal maken „Ga jij in de sloep," zegt hij te gen Bill, „en piobeerhvi vasteland te bereiken Het weer is goed. En bereik je de wal, wil ie dan de reders verslag uitbrengen van cfeze onge- luksreis?" Bil] begrijpt wel, dat het niet zo een voudig za] zijn om in een kleine sloep 250 mijl te roeien, maar anderzijds wil hij toch graag dit kapitein, laadt proviand en water in de boot dodenschip verlaten. En misschien wordt hij kiest zee. Wat zal er van hem worden? onderweg opgepikt. Hij neemt afscheid van de ACHT JAAR NA DE OORLOG (Van een onzer verslaggevers) STEENBERGEN, Vrijdag. Het lot kan vreemde spelingen in het menselijk leven brengen. Als u mij begin 1945 had gezegd, dat. ik acht jaar later drie Duitsers zou helpen brood uit een auto te laden, dat voor Nederlanders in nood was bestemd, zou ik u op zijn minst gezegd ongelovig hebben aangekekenEn als u er bij had, gezegd, dat die Duitsers Amerikaanse uniformen en helmen zouden dragen, had iknu ja, laat ik zeggen, het niet geloofd. Toneelavond de Schied. Kunstkring Het bestuur van de Schiedamse Kunstkring had ondanks de om standigheden toch gemeend de voorstelling van „U spreekt met Uw moordenaar" door de Ned. Co- medie te moeten laten doorgaan Voordat het doek opging heeft de voorzitter K. J. Heijboer dit be sluit, dat getuige de paar honderd lege plaatsen lang niet door alle leden werd geapprecieerd, ver dedigd. Hoewel er een zekere matheid over de zaal lag, gelukte het de to neelgroep waarin Maxim Hamel op uitstekende wyze Gu- Oster ver ving, toch wel de aandacht te prik kelen. In de pauze is gecollecteerd voor het Rampenfonds. Een bedrag van 645,52 werd bijeengebracht. Dit is tot ƒ800,— aangevuld door het be? stuur. Naar werd medegedeeld komt op 9 April het Vrije Toneel met „En gelen hebben vleugels". Kamer van Koophandel vergaderde Voor het afwerken van de agen da van de vastgestelde vergadering van de Kamer van Koophandel kwamen de leden gistermiddag bij een in het Handelsgebouw te Vlaar- dingen. O.a. kwam de spoorweg overgang in Schiedam nog even ter sprake. Voorzitter Ch. Buschmann wijdde in zijn openingswoord aandacht aan de schade die vooral ook in het ge bied van de Kamer door de wa tersnood is aangericht. Heeft men op de rechter Maasoever al een duidelijk overzicht van de schade, op Voorne en Putten is dit nog al lerminst het geval. Staande her dacht de vergadering de slachtof fers van deze verschrikkelijke ramp. Naar de heer Buschmann mede deelde is een organisatie van de Kamer van Koophandel in Zuid- Holland in wording, die zich zal bezig houden met de hulpverlening aan het getroffen gebied. Bij de ge houden bestuursverkiezing zijn de heren Ch. Buschmann. voorzitter, B G. Hoogendam en P. Hoogerwerf, ondervoorzitters, herkozen. Open Deur-dienst In de reeks bijzondere kerkdiens ten, bestemd als „Open-Deurdiens ten", is a.s. Zondagavond 7 uur ds J. W. v. Swigchuur van Rotterdam aan de beurt. In deze dienst is het onderwerp bepaald door de nood dezer dagen. Ds Van Swigshum zal n.l. spreken over: „Door water en vuur". Het Hervormde Kerkkoor zingt in deze dienst. Men kan zijn kin deren weer toevertrouwen aan hier toe in de Grote Kerk aanwezige jeugdleidsters en -leiders. Voor het Rampenfonds Van de afdeling Schiedam van de Alg. Bond van Ambtenaren verne men wy. dat men daar een bedrag van f 250.— naar Den Haag heeft overgemaakt. Vandaag zouden op de Grote Markt duizend kilogram goudrei- netten worden verkocht door de heer Boom, Wattstraat 32a. De op brengst hiervan gaat direct in de bus voor het Rampenfonds. Eden in Lagerhuis: Chinees voorstel over Korea is oude kost LONDEN. „Het recente Chinese voorstel over het staken van de vijandelijkheden in Korea is oude kost," sprak de Britse minister van Buitenlandse Zaken. Eden, in het La gerhuis. Eden zei. dat op het eerste gezicht het aanbod van Tsjou en Lai wellicht aanvaardbaar leek, maar dat niemand zou kunnen verwachten,-dat de Ver Naties er in toe zullen stem men een wapenstilstand te sluiten en de geallieerde krijgsgevangenen in communistische kampen te laten, tot een oplossing voor het krijgsgevan- genenprobleem gevonden is. Eden werd zowel door de Conservatieven als door de Labourleden van het La gerhuis luide toegejuicht, toen hij dit standpunt kenbaar maakte. Toch is dat precies, wat ik nu j enkele uren geleden heb gedaan Ik was met de pont overgestoken van het geheel overstroomde gebied Schouwen Duiveland naar het even zeer onder water staande Anna Jacoba, op St. Philipsland. De weg van Anna Jacoba naar Steenbergen in Brabant staat voor een groot deel onder water. Maar toen ik er Donderdagochtend over kwam. was het water nergens dieper dan 20 cm. Een colonne legerauto's trok er wel gemoed door. Nu vertelde een Rode-Kruismeis- je, dat in Anna Jacoba koffie aan het uitdelen was, mij echter, dat het peil hoger was geworden en dat er 80 cm water op de weg stond. Er zou tot 5 uur 's nachts geen auto meer gaan, zei ze en ze had gelijk. Maar tien minuten later stopte daar een enorme Amerikaanse duck, dat vreemdsoortige amphibie- voertuig van een modern leger. Er doken drie soldaten in Amerikaanse uniformen uit op en op mijn vraag in het Engels, wat. ze kwamen doen, antwoordden zij in het Duits, dat zij een aantal zakken met brood voor Zijpe en Bruinisse hadden. Het waren drie van de Duitsers, die door de Amerikaanse bezetting evenals door de Engelse in aienst zijn genomen voor het vervullen van allerlei noncombattante baan tjes in het leger. Ze gingen nog terug naar Steenbergen, zeiden ze en wij konden wel mee. Vijf minu ten later was het brood uitgeladen en waren wij onderweg. Het werd een wonderlijke tocht. Een klein stukje loopt de weg van Anna Jacoba over de dijk, daarna duikt hij de polder en dus. op het ogenblik, het water m. Voor ons lag een rustig kabbelende water vlakte. waar zelfs geen boom uit stak. Het water was niet diep ge noeg voor de dueks om er in te varen en dus moesten we de weg houden. Een volstrekt onzichtbare weg, die alleen nu en dan werd aangeduid door de kop van een kilometerpaaltie, dat klein en wit boven de golfjes uitstak. Enfin, het is een voorspoedige tocht geworden, die ons vijf uur wachten heeft bespaard. Maar het is werkelijk niet overdreven te con stateren, dat ik dit gebeuren moei lijk vergeten kan. Duitsers in Ame rikaanse uniformen, die brood bren gen.... en die ik vroeg of ze mij een lift wilden geven Doodstraffen geëist in proces-Oradour BORDEAUX. Tegen kapitein Kahn en andere officieren en onder- i officieren, die beschuldigd zijn in verband met het uitmoorden van het Franse dorp Oradour-sur-Glane door een afdeling van de SS in 1944, heeft de regeringscommissaris bij het mi- litair tribunaal te Bordeaux de dood- straf geëist. Deze eis geldt ook de sergeant-majoor Lcnz. een van de zeven Duitse beklaagden, die voor het Hof te Bordeaux verschenen zijn. Tegen de zes andere Duitsers zijn dwangarbeidsstraffen geëist Zoals gemeld wordt de eis tegen de Elzassers hierna in een gescheiden proces uit sproken. AMSTERDAM. De rechtbank heeft Donderdag de oud-hoofdredac teur J. M G. van een groot dagblad vrijgesproken. Tegen hem was ter zake van een in zijn krant ver schenen voor een daarin genoemd persoon beledigend geacht bericht vijftig gulden boete geëist. Generaal Ridgway in Nederland DEN HAAG. Generaal Ridgway, de opperbevelhebber van de Nato- strijdkrachten, is Donderdag voor een kort bezoek in ons land geweest. Toen hij op Schiphol aankwam met een Skymaster van de Amerikaanse luchtmacht, had hij juist een vlucht gemaakt over het rampgebied. Hij heeft hier in de Juliana-kazerne een bespreking gevoerd met de Neder landse autoriteiten en met de aan voerders van de bij de reddingswerk zaamheden ingezette Amerikaanse troepen. De generaal was diep onder de indruk van de geweldige cata strofe, welke Nederland heeft ge troffen. In de namiddag is hij naar Parijs teruggekeerd. Eisenhower stort bezittingen in speciaal fonds SAN FRANCISCO. President Eisenhower heeft al zyn geldelijke bezittingen in een speciaal fonds ge stort, dat door een administrateur wordt beheerd. De president ging hiertoe over om te voorkomen dat men hem zou kunnen verwijten zijn beslissingen te laten beïnvloeden door deze bezittingen, aldus werd meegedeeld door kapitein ter zee Butcher, de adjudant van Eisenho wer tijdens de wereldoorlog. Butcher verklaarde, dat een deel van dit fonds bestaat uit de op brengst van de verkoop van een oliebron, die, indien de president de verkoop twee of drie weken had uit gesteld, meer zou hebben opgebracht. De administrateur van het fonds behoeft Eisenhower voor zijn hande lingen niet te raadplegen. Het enige wat de president zal doen is het ont vangen van de inkomsten. Italiaans tankschip „Miriella" in Suez SUEZ. Het Italiaanse tankschip „Miriella", dat met 5000 ton Perzi sche olie op weg is naar Europa, is in de nacht van Donderdag op Vrij dag te Suez aangekomen. Een vertegenwoordiger van de „British Tankers Limited", een doch termaatschappij van de Anglo-Ira- nian", de olie-maatschappij, die van oordeel is de rechtmatige eigenares van de olie te zijn, deelde mede dat men de „Miriella" niets in de weg zou leggen. Een woordvoerder van de Britse marine verklaarde, dat voorzover de marine weet het schip het Suezkanaal kan passeren. BEWONDERENSWAA RDIGE ACTIVITEIT Alblasserdam zelf zwaar getroffen - geeft een ton aan Oude en Nieuwe Ton ge (Van een onzer verslaggevers) WEST-ALBLASSERWAARD, Donderdagavond. „Het gat moet van daag dicht", verzekerden onvermoeibare werklieden mij vanmiddag, met de klemtoon op „moet". „Vanavond komen we klaar met de versterkingen van de wegen en kaden rond de (noordelijke) polders", vertelde burge meester Looy van Alblasserdam. „Is het juist, dat Alblasserdam een groots plan heeft om de afrit van de brug watervrtj te maken?", was mijn volgende vraag aan deze bekwame magistraat, die dag en nacht in touw is geweest. „Inderdaad zodra de werklieden aan de wegen en kaden klaar zijn met de ophogingen en versterkin gen. worden ze naar de brug over geplaatst. Wy willen trachten twee kaden van klei op de normale thans nog onder water (op sommige plaatsen nog wel X'/j m) staande wegberm aan te brengen en daarna de rijweg leeg te pompen; een grote hoeveelheid kiel ligt reeds ge reed en ook de pompen hebben we al." Terwijl leiding en arbeiders aldus blaakten van strijdlust (tegen de erfvijand), kwam het water ver der: de noordelijk van het binnen- watertje De Alblas gelegen polders liepen langzaam vanuit het Oos ten! onder. Aan de Hogedijk is vandaag hard gewerkt. De afgelopen nacht was de natuur weer sterker geweest dan de mens en had eerder ver richte werkzaamheden gedeeltelijk verbrijzeld. Het gat was groter ge worden. Met nieuwe energie was men vanmorgen weer aan het werk gegaan. Bijna 500 man wierpen ton nen zand, basaltblokken en klei in het zienderogen kleiner wordende gat. Om vier uur zag ik vanuit een boot op De Noord, dat de voorste arbeiders van beide zijden elkaar de hand konden reiken. Nog urep bleef men doorwerken. Zand, ba salt en klei werden in een nog schier eindeloze hoeveelheid aange reden. Zonder zorg werd de nacht niet tegemoet gezien, want de af werking kwam natuurlijk nog niet gereed. Maar morgen hoopt men het nieuwe dijkstuk zowel te ver sterken als te verhogen, waarna het gevaar, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, als bezworen kan worden beschouwd. In Alblasserdam was een ver hoogde activiteit merkbaar. De ver sterkingen aan de kaden rond de Kortlandse polder en de Blokweer zouden klaar. Nog 600 m en dan zou het karwei erop zitten. Waarna de brug aan de beurt "komt. Want niet alleen Al blasserdam, ook de gehele waard ondervindt grote last van het ont breken van een verbindingsweg met Rotterdam. Ondertussen heeft Alblasserdam, dat.naar schatting nu reeds een schade van vierhonderd duizend gulden heeft, toch nog tijd kun nen vinden aan zwaarder getrof fen delen des lands te denken. DEN HAAG De minister-presi dent heeft aan de voorzitter van de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij voornemens is een nota met be trekking tot de watersnood aan de Kamer te doen toekomen. Deze nota zal Maandag 9 Februari aan de leden worden toegezonden. De voorzitter zal in de vergadering van Dinsdag 10 Februari voorstellen, deze nota onmiddellijk aan de orde te stellen. Levenslang geëist tegen daders van moord op oude tuinder AMSTERDAM. Tegen de 39- jarige los werkman G. L. uit La ren en de 27-jarige grondwerker T. J. W. V, uit Hilversum heeft de Officier van Justitie bij de Am sterdamse rechtbank, mr G. R. Nube, Donderdag levenslange ge vangenisstraf geëist wegens moord op de 72-jarige tuinder M. Ver heul uit Naarden. Uitspraak 19 Februari. Met algemene stemmen besloot de gemeenteraad uit het reserve fonds f 100.000 te bestemmen voor Oude en Nieuwe Tonge! Door de uitbreiding van het on dergelopen gedeelte van de waard, is de bevloeide oppervlakte onder tussen tussen de 9.000 en 10.000 ha groot geworden. Nieuwe evacuaties behoefden niet plaats te vinden. Aannemende, dat de Hogendijk bij Papendrecht afdoende is gedicht, behoeft geen verdere uitbreiding van de overstroming in dit gebied te worden gevreesd. Gaarne bezorgen wij by onze abonné's uit het ge troffen gebied die moesten evacueren ons blad. Wij verzoeken ons de naam, het adres waar men thans verblijf houdt, zomede het oude adres op te geven. Dit kan ook telefonisch on der no. 25430 (7 lijnen). Voor prompte toezending van de krant zal worden ge zorgd. DE DIRECTIE. Instorting in Oost-Duitse uraniummijn: 98 doden BERLIJN. Tengevolge van een instorting zijn in de „Stalin"- uraniummijn te Oberschlema (Saksen) 98 Oostduitse mijnwer kers om het leven gekomen. Het ongeluk zou zich vorige weel: Don derdag hebben vtorgedaan, op de dag, dat in dezelfde mijn 22 mijn werkers het leven verlore t ten gevolge van een overstroming. Sloepen van „Salland" te Katwijk aangespoeld KATWIJK. Op het strand zijn twee sloepen aangespoeld van de „Salland". Sinds Zaterdag is geen bericht meer ontvangen over dit 298 bruto register ton meten de schip, dat op weg was van En geland naar Stockholm. Er waren zeven mannen aan boord. De ka pitein is M. Teekman uit Zwolle. Er wordt ernstig rekening mee gehouden dat het schip vergaan is. DEN HAAG. Het ministerie van Oorlog heeft aan de burge meesters medegedeeld, dat indien er in hun gemeente personen zijn, die in de gemeente, van waaruit zij zijn geëvacueerd, kostwinnersvergoeding genoten, deze vergoeding uitbetaald kan worden, nadat door de diverse burgemeesters by het desbetreffen de departement in dit geval het ministerie van Oorlog en Marine is geïnformeerd naar het bedrag, dat in de gemeente van herkomst werd uitbetaald. Een nadere circu laire met instructies zal volgen. SCHIEDAM brengen sfeer in Uw woning Grote keuze in 120 cm breed, p mtr 1.89 - 2.78 2.98 - 3.75 4.25 - 5.50 Frisse dessins Smaakvolle kleuren cmnrmzm ^b ^b el»b afej «£e Baby commode 29.kin- derledikantje 19.50. Ton en andere modellen. Alles gelakt Tussenbroek. Edison- straat 31 a. Schiedam. Mevr. Wieling. Jan Steen straat 77, vraagt een flinke werkster, met goede aanbe velingen. Aanm. 's avonds na 7.30 uur. Aangeboden Zit-slaapkamer met volledig pension. Str. water aanwezig. Plein Een- dragt 23 a. Gevraagd: nette hulp in de huishouding, boven 16 jr. van 8 uur v.m. tot 2 uur n.m. (warme maaltijd). Me vrouw J. v. d. Velden, Jac. Catslaan 7, Schiedam. Wy moffelen Uw rijwiel met bylevering van nieuwe spatborden, nieuwe spaken, kettingkast en jasbescher- mer gedemonteerd en ge monteerd, totaal 37.50 als nieuw terug. Alleen Rotter- damsedijk 240a, aan de kant van de Hema. Wij hebben geen filialen. Frans Walt- man. Rotterdamsedijk 240a, telefoon 68948. (Bel ons op en wy halen Uw rijwiel).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3