UNITED STATES LINES Britten ontvouwen plan tot samenwerking met EDG Storm veroorzaakte nieuwe overstromingen in België VS willen vóór April grote vordering in EDG zien Stranding Faustus" grove schuld van kapitein WINKELIERS! Kantoorbediende AGENT-BEZORGERS CONSTRUCTEURS en TEKENAARS AANKOMEND BEDIENDE JONGSTE BEDIENDE AANK. FACTÜRISTE JONGSTE BEDIENDE KOERIERSTERS SPORTJAARBOEK 1951-1952 PRIJS f2.90 6 Vrijdag 6 Februari 1953 Engeland bereid luchtmachteenheden uit te wisselen met toekomstig Europees leger LONDEN. Engeland is bereid luchtmachl-esquadrilles uit te wisselen met het toekomstige Europese leger. Het voorstel is vervat in een Brits memorandum, dat deze week is overhandigd aan de leden van de tussen tijdse commissie van de Europese defensiegemeenschap te Parijs. In dit memorandum worden gedetailleerde plannen genoemd voor samenwerking van de Britse strijdkrachten met het Europese leger en de hulp aan dit leger in het stadium van formering. In een verklaring van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken over het memorandum, die Donderdag in Londen is uitgegeven, worden geen bijzonderheden gegeven over de wijze, waarop de uitwisseling van luchtmacht-esquadrilles zou geschieden, maar wel wordt een aantal andere methoden voor samenwerking van land-, zee- 1 luchtmacht opgesomd. Deze methoden omvatten de co ördinatie van de verdediging in de lucht tussen Engeland en de zes Europese landen, uitwisseling van stafofficieren en gezamenlijke oefening. De Britse voorstellen omvatten verder het verlenen van oefenings faciliteiten, advies over opleiding, het attacheren van Britse officie ren bij de staf en de E.D.G., hulp bij het organiseren van tactische oefeningen en het houden van oefeningen door gemeenschappe lijke eenheden. In de verklaring van het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken wordt voorts ge zegd, dat Engeland uiting had ge geven aan de hoop, dat naast de nauwe samenwerking tussen de strijdkrachten te velde ook een nauwe samenwerking tussen En geland en de militaire en politieke instellingen van de E.D.G. zal be staan. In diplomatieke kringen te Lon den is men van mening, dat de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, in het alge meen de Britse voorstellen heeft goedgekeurd tijdens zijn bespre kingen met de Britse ministers. De Britse voorstellen, aldus 'n gezag hebbende zegsman, vormen de grootste en volledigste bijdragen, welke Engeland kan verlenen zon der volledig lid van de E.D.G. te worden. „In feite," aldus deze zegsman, „heeft Engeland door zijn voorstellen de deur geopend voor Eisenhower stort bezittingen in speciaal fonds SAN FRANCISCO. President Eisenhower heeft al zijn geldelijke bezittingen in een speciaal fonds ge stort, dat door een administrateur wordt beheerd. De president ging hiertoe over om te voorkomen dat men hem zou kunnen verwijten zijn beslissingen te laten beïnvloeden door deze bezittingen, aldus werd meegedeeld door kapitein ter zee Butcher, de adjudant van Eisenho wer tijdens de wereldoorlog. Butcher verklaarde, dat een deel van dit fonds bestaat uit de op brengst van de verkoop van een oliebron, die. indien de president de verkoop twee of drie weken had uit gesteld. meer zou hebben opgebracht. De administrateur van het fonds behoeft Eisenhower voor zijn hande lingen niet te raadplegen. Het enige wat de president zal doen is het ont vangen van de inkomsten. MüNCHEN. In de Beierse stad penzberg zijn twintig communisten gearresteerd tijdens een opleidings cursus over revolutionnaire strijd- methoden. zo deelt het Beierse minis terie van Binnenlandse Zaken mede. Zij worden beschuldigd van voorbe reiding van verraad. Onder de gear resteerden is dr Paul Schreyer, voor zitter van de verboden Beierse ver eniging voor Duits-Russische vriend schap. Te Frankfort is bij enkele commu nisten huiszoeking verricht. Daarbij zijn papieren in beslag genomen. de opleiding en opbouw van de strijdkrachten van de defensie gemeenschap." In Franse regeringskringen gaf men Donderdagavond uiting aan de hoop, dat de Britse plannen voor samenwerking met de E.D.G. slechts een eerste stap in de rich ting van de vestiging van nauwe betrekkingen tussen de Britse lucht- en landstrijdkrachten in Europa en het Europese leger zul len betekenen. Men verklaarde, dat de Britse voorstellen niet vol doen aan hetgeen Frankrijk ge hoopt had, maar men besefte, dat het memorandum een zuiver tech nisch document is en dat de ver dere punten, die met de kwestie te maken hebben, op hoger niveau zullen moeten worden besproken. Oud -hoofdredacteur vrijgesproken van belediging AMSTERDAM. De rechtbank heeft Donderdag de oud-hoofdrq^ac- teur J. M. G. van „De Telegraaf'' vrij gesproken. Tegen hem was terzake van een onder zijn verantwoordelijk heid verschenen voor een daarin genoemd persoon beledigend geacht bericht van 3 November 1951. vijf tig gulden boete subsidiair tien da gen hechtenis geëist. In het bericht had gestaan, dat in verband met een uit bezettingstijd daterende moordzaak te Laren (N.H.) de oud-rechercheur van poli tie. de 64-jarige A. P. J. C. uit Bus- sum door de politie was gearresteerd en verhoord. In werkelijkheid is deze als getuige gehoord tijdens het on derzoek. De oud-politieman achtte zich aangetast in zijn eer en goede naam en had een klacht ingediend. Eden in Lagerhuis: Chinees voorstel over Korea is oude kost LONDEN. ..Het recente Chinese voorstel over het staken van de vijandelijkheden in Korea is oude kost," sprak de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, in het La gerhuis. Eden zei. dat op het eerste gezicht het aanbod van Tsjou en Lai j wellicht aanvaardbaar leek, maar dat niemand zou kunnen verwachten, dat de Ver. Naties er in toe zullen stem- i men een wapenstilstand te sluiten en 1 de geallieerde krijgsgevangenen in communistische kampen te laten, tot een oplossing voor het krijgsgevan- i genenprobleem gevonden is. Eden werd zowel door de Conservatieven als door de Labourleden van het La- I gerhuis luide toegejuicht, toen hij dit standpunt kenbaar maakte. Krijgt Indonesië een vertegenwoordiger in Moskou? DJAKARTA. Dinsdag zal de sec tie buitenlandse zaken van het Indo nesische parlement spreken over een motie, welke zij voornemens is in te dienen. In deze motie wordt ge vraagd zo snel mogelijk een Indone sische vertegenwoordiging in Mos kou te openen. De voorzitter van de sectie buitenlandse zaken, mr Gondo- koesoemo, heeft verklaard, dat dit gewenst is om het principe van de neutrale buitenlandse politiek van Indonesië te handhaven en voorts om de beloften na te komen van de mis- sie-Palar naar Moskou in 1950. Aneta verneemt, dat de Partai So- sialis en de Masjoemi waarschijnlijk hiertegen gekant zullen zijn, omdat zij verwachten, dat er dan ook een Russische vertegenwoordiging in Dja karta zal komen. Deze partijen me nen, dat de communisten in Indone sië hierdoor in hun activiteit ver sterkt zouden worden. Amerikanen vragen Finse regering om tanker naar Peking tegen te houden HELSINKI. Volgens gewoonlijk welingelichte diplomatieke kringen te Helsinki heeft de Amerikaanse le gatie aldaar de Finse regering ver zocht te verhinderen, dat het Finse tankschip „Wima" haar lading Roe meense olie in continentaal China lost. Het ministerie van Buitenlandse Zaken wenste het bericht te beves tigen noch te ontkennen. Een verte genwoordiger van de rederij sprak de berichten tegen als zou de tank boot geladen zijn met brandstof voor straaljagers. Het zou hier slechts olie voor huishoudelijk gebruik betreffen. MECHELEN De storm van Donderdag heeft in België nieuwe overstromingen veroorzaakt. Het verwachte peil is door de vloed met 60 centimeter overschreden. In de omgeving van Lillo bij de Nederlandse grens is een nieuw gat in een dijk ontstaan Het water stijgt langzaam en de laatste ver binding tussen Lillo en Antwerpen over de weg is ondergelopen. Er worden plannen gevormd voor de evacuatie van de laatste 1.000 inwo ners van Lillo, die na de eerste overstromingen van een totaal aan tal van 1.500 zijn overgebleven. De evacuatie zal over de rivier moeten Elaats vinden, daar geen wegver- inding meer bestaat tussen Lillo en de rest van het land. Bij de overstroming van Zondag zijn in deze streek twee mensen omgeko men. Lillo ligt ten Noorden van Antwerpen. Een boot van de scheepvaart maatschappij „Flandria" is Donder dag uit Antwerpen vertrokken naar het dorp Kallo. ten Noorden van Antwerpen op de linkeroever van de Schelde. De „Flandria" heeft een lading voedsel aan boord voor de bewoners van het overstroomde ge bied. In hetzelfde gebied is drie kwart van het dorp van Zandvliet overstroomd door water dat weg vloeit van overstroomd Nederlands gebied. Een andere bedreigde plek in het gebied van Antwerpen is het gehucht Vlassenbroek, dat geheel overstroomd is. De bevolking is geëvacueerd en de schade is groot. De rest van de getroffen gebieden maakt het vrij goed. Het water toont de neiging zich terug te trek ken en gehoopt wordt, dat in een paar dagen alles weer normaal zal zijn. Er worden nog krachtige maat regelen genomen om te voorkomen dat epidemieën uitbreken. De Taye. de Belgische minister van Volksgezondheid, heeft Donder dag een oproep gericht tot het Bel gische volk, waarin hij het verzocht zijn medewerking te verlenen bij de oprichting van een nationaal rampenfonds. Dit fonds werd geor ganiseerd door het Belgische Rode Kruis met steun van de regering. Doodstraffen geëist in proces-Oradour BORDEAUX. Tegen kapitein Kahn en andere officieren en onder officieren. die beschuldigd zijn in verband met het uitmoorden van het Franse dorp Oradour-sur-Glane door een afdeling van de SS in 1944. heeft de regeringscommissaris bij het mi litair tribunaal te Bordeaux de dood straf geëist. Deze eis geldt ook de sergeant-majoor Lenz. een van de zeven Duitse beklaagden, die voor het Hof te Bordeaux verschenen zijn. Tegen de zes andere Duitsers zijn dwangarbeidsstraffen geeist. Zoals gemeld wordt de eis tegen deElzassers hiema in een gescheiden proces uit sproken. Italiaans tankschip „Miriella" in Suez SUEZ. Het Italiaanse tankschip „Miriella". dat met 5000 ton Perzi sche olie op weg is naar Europa, is in de nacht van Donderdag op Vry- dag tc Suez aangekomen. Een vertegenwoordiger van de ..British Tankers Limited", een doch termaatschappij van de Anglo-Ira- nian", de olie-maatschappij, die van oordeel is de rechtmatige eigenares van de olie te zijn, deelde mede dat men de „Miriella" niets in de weg zou leggen. Een woordvoerder van de Britse marine verklaarde, dat voorzover de marine weet het schip het Suezkanaal kan passeren. Aan Britse kust komt DULLES WAARSCHUWT IN BONN: langzaam normale toestand terug LONDEN. Langzaam keert in de getroffen Britse gebieden de normale toesland terug. De inwo ners zijn druk bezig hun bescha digde huizen op te lappen. Op het eiland Canvey, waar het water nog in de straten staat, herstelt men de tuinhekjes en hier en daar is men zelfs reeds bezig met gras- knippen. De minister van Buitenlandse Zaken. Eden, heeft verklaard, dat de openbare gezondheid in de ge troffen gebieden op dit moment geen zorgen baart. Het moreel en het gedrag van de bevolking is, aldus de minister, voorbeeldig ge weest. Een Brits functionaris heeft Donderdag meegedeeld, dat de zee de te Bonn, dat premier De Gasperi het afgelopen weekeinde 500 BONN. De Ver. Staten zullen hun huidige hulp niet voortzetten indien Europa vóór April geen grote vorderingen maakt by de integratie van zyn defensie, zo heeft Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Donderdag in Bonn verklaard. Dulles deelde kanselier Adenauer en de leider van de West-Duitse socialistische oppositie. Ollenhauer, mede. dat de Verenigde Staten tegen de tyd van de volgende bijeenkomst der N.A.T.O.- raad in de tweede helft van April concrete resultaten wilden zien. Anders zou het vrijwel onmogelijk zijn het Amerikaanse congres er toe te brengen gelden voor hulp goed te, keuren, aldus Reuter. Dulles zou de ontsteltenis van zijn van nationale legers in Europa, regering onder woorden hebben ge- i hoewel minister Eden bereid was bracht over het klaarblijkelijke in- zo ver mogelijk te gaan. doch dat storten van het denkbeeld van een Churchill Woensdagavond bij het Europese integratie, dat reeds zo- diner met Dulles toonde, dat hij ver gevorderd was. Dulles verklaar- j zich achter het E.D.G.-verdrag voor Eden en Butler begin Maart naar Washington LONDEN. Het Bfitse ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede, dat minister Eden en minister Butler begin Maart hun aangekondigd be zoek aan Washington zullen brengen om aldaar economische besprekin gen te voeren, verband houdend met de jongste economische conferentie van het Britse gemenebest. De Britse ministers zullen het plan mede bren gen tot verhoging van de productie en uitbreiding van de wereldhandel, zoals dit op de economische confe rentie van het Britse gemenebest werd opgesteld. Er zullen tijdens de komende besprekingen geen beslis singen worden genomen voordat de organisatie voor Europese economi sche samenwerking wordt geraad pleegd. Mijnwerkersbond in Saarland verboden SAARBRÜCKEN, De regering van Saarland heeft de ontbinding bevo len van de mijnwerkersbond, die een onwettige politieke bedrijvigheid aan de dag zou leggen Vele leiders en leden, aldus de regering, zijn lid van de communistische partij, die de bond als mantelorganisatie wil ge bruiken Er zijn 42.000 mijnwerkers bij de bond aangesloten. Brits vrachtschip sinds Zaterdag vermist LONDEN. Sedert Zaterdag wordt het Britse vrachtschip „Yewvalley" (823 ton) vermist. Het schip heeft een bemanning van elf koppen en was met een lading cement op weg van Gravesend in Kent naar Bodness in Schotland. Het laatst meldde de ..Yewvalley" zich Zaterdagmiddag. Het schip bevond zich toen ter hoog te van Cromer in Norfolk. Sedert dien is niets van de „Yewvalley" ver nomen. Felle brand in Belgische wapenfabrieken: 1 dode LUIK. Woensdagavond heeft een felle brand gewoed in de Bel gische wapenfabrieken te HerstaL Een brandweerman kwam door verstikking om het leven. De ma teriële schade wordt op enkele millioenen francs geraamd. De oor zaak van de brand is nog niet be kend. gaten in de dijken in Zuid-Oost- Engeland heeft geslagen en dat er thans 100 tot 150 zijn gedicht. Hiervoor waren zes millioen zand zakken gebruikt. Het aantal do den is thans officieel 256. van Italië een groot voorstander j van de E.D.G. was. dat de Franse I regering haar uiterste best deed om I tot ratificiatie van het verdrag te i komen, doch dat haar aanhangers i in het parlement onzeker waren en dat premier Churchill aanvanke- I lijk meer voelde voor handhaving Staat sal rederij dagvaarden (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Na urenlange be raadslagingen door de Raad van de Scheepvaart over de stranding van het Panamese schip „Faustus" de zes landen van West-Europa zou plaatsen. Dulles had voorts, aldus Reuter, de socialistische leiders in West- Duitsland meegedeeld, dat de Ame rikaanse regering niet dacht aan de mogelijkheid van een Duits na tionaal leger binnen het Atlantische pact. omdat zij niet het risico wilde lopen Frankrijk van zich te ver vreemden. Een socialistisch plan voor een soort bondgenootschap van vrije landen voor gemeenschappe lijke beveiliging had Dulles ..zwak en onvoldoende" genoemd. Hij kon Ollenhauers opvatting, dat de her eniging van Duitsland zou worden gehinderd door toetreding van West- Duitsland tot de E.D.G. niet delen. De enige manier om Duitsland te herenigen was te tonen, dat de Sowjet-Unie de Russische zone van Duitsland niet meer kon gebruiken I zijn conclusie. „Welke zeeman vaart met open ruimen, in November, de Noordzee op als overal storm wordt als een magneet om West-Duitsland voorspeld? Toen ik het hoorde, kon buiten de Atlantische gemeenschap ik het niet geloven, maar hier heeft te houden, aldus had Dulles vol- een getuige het verteld en de foto's gens de zegsman verklaard. •ijzen het. bewijzen het. Het is ongelofelijk.' „Er was geen enkele reden voor ae kapitein om te trachten zonder loods de Nieuwe Waterweg op te varen. Er was voor 24 uur bruikbare olie Een woordvoerder van de Ame rikaanse ambassade te Londen heeft berichten tegengesproken als zou de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken. Dulles. Groot- 6 November jl. voor de monding i de Nieuwe Waterweg, heeft de in specteur-generaal van de Scheep vaart. de heer J. C. Moolenburgh £3 'Sér Pan'ameV rederïj. die eige- to te lopen gespeend te worden a a ia? S naar is van de „Faustus". De Staat I van Amerikaanse militaire en eco- cMenm til' al! H»t vordert nader vast te stelen schade- nomische hulp. In gewoonlijk wel- toSelïchte kringen is men van tne- aan boord, en nog veel meer met j Brittannië het ultimatum gesteld water er bij." I hebben, dat het zich voor 2 April De Staat der Nederlanden zal de- met het vaste land van West-Euro- zer dagen de dagvaarding uitbrengen j pa diende te verenigen of het risi- de verantwoording over e schip hebben en zo een gevaar voor de scheepvaart zijn. Het is helemaal niet uitgesloten, dat deze kapitein op een ander schip nog eens in Rotter dam terugkomt. Daar wil ik het bij laten." „Toen het schip eenmaal aan de grond zat. heeft de kapitein niet eens de moeite genomen om te trachten de ruimen van zijn schip vol water te laten lopen. Toen hij van boord gered werd. heeft hij zijn scheepspa pieren maar niet eens meegenomen", aldus begon de inspecteur-generaal Sleepboot-bemanningen staken in New-York NEW YORK. De bemannin gen der sleepboten, die in de ha ven van New York dienst doen. staken sinds Zaterdag. Hierbij hebben zich Donderdag de haven arbeiders, uit solidariteit, aange sloten. Het scheepsverkeer in de haven van New York dreigt ver lamd te worden. Het 34.183 ton metende Britse passagiersschip Caronia is in de nacht van Woensdag op Donder dag met de Cunard-pier in Man hattan in botsing gekomen. Dit was een gevolg van het feit. dat het schip zonder sleepboothulp moest meren. De 81.000 ton metende Queen Mary wordt vandaag in de ha ven van New York verwacht. De vereniging voor handel en industrie te New York heeft pre sident Eisenhower Donderdag ge vraagd te trachten een einde te maken aan de staking in de haven. Door de vereniging werd gezegd dat de staking een gevaar voor de internationale handel is. egens en voor het wegwerken an het wrak. De eigenaren van de rederij zijn volgens het A.N.P. Grieken die in Engeland wonen. Behalve de „Faus tus" bezaten zij nog een schip, dat in Januari j.l. is verkocht. Instorting in Oost-Duitse uraniummijn: 98 doden BERLIJN, Tengevolge van een instorting zijn in de „Stalin"- uraniummijn te Oberschlema (Saksen) 98 Oostduitse mijnwer kers 0111 het leven gekomen. Het ongeluk zou zich vorige week Don derdag hebben vr.or-cdaan. op de dag, dat in dezelfcie mijn 22 mijn werkers het lever, verlorc-1 ten gevolge van een o vei stroming. Amerikanen, bij Unesco werkend, moeten zich aan onderzoek onderwerpen PARIJS. De Amerikaanse re gering heeft besloten alle Ame rikanen die bij de Unesco, de or ganisatie der V.N. voor onderwijs, wetenschap en cultuur, werken aan een onderzoek naar hun loya liteit te onderwerpen. BONN. Volgens West-Ber- lijnse functionarissen is Herbert Stier, hoofd van de afdeling-Leip- ning. dat juist op dit punt het on derhoud Éden-Dulles goede gevol gen heefl gehad. Ook een woord voerder van het Foreign Office liet zich in bovenstaande geest uit. Sloepen van „Salland" te Katwijk aangespoeld KATWIJK. Op het strand zijn twee sloepen aangespoeld van de „Salland". Sinds Zaterdag is geen bericht meer ontvangen over dit 298 bruto register ton meten de schip, dat op weg was van En geland naar Stockholm, Er waren zeven mannen aan boord. De ka pitein is M. Teekman uit Zwolle. Er wordt ernstig rekening mee gehouden dat. het schip vergaan Pissarew blijft gevangen DEN HAAG. De rechtbank heeft de gevangenhouding van de Russische Tass-correspondent Pis sarew. die verdacht wordt van spionnage, wederom met 30 dagen verlengd. In Korea nieuwe geheime nachtstraaljagers? SEOEL. Reeds in het begin van de winter zouden in Korea door de verbondenen nieuwe ge heime nachtstraal'agers zijn inge- zig van het officiële Oost-Duitse zet, zo wordt te Seoel bekend ge- persbureau. ADN, naar het Wes- ten uitgeweken. SMYRNA. Bij Smyrna (Tur kije) zijn 15 perscnen om het le ven gekomen toen het huis. waar zij een bruiloft vierden, instortte. maakt. Deze nachtstraaljagers zou den zijn uitgerust met een nieuw soort radaruitrusting voor het automatisch zoeken van Noorde lijke vliegtuigen en het richten van kanonnen. Het nieuwe type zou „Skynight" heten. Biesjes 250 gram voor 58* Coc. macroontjes 200 gr. v. 54 v. 59=i Sinas Snippers 200 gram 75=. Choc. Hagelslag 200 gram 45=. Minta's 200 gram 45=. Uw kwarijfe is 30 ci waard Melkcaramels lOOjjr. v. 30 v. 25 et Vrijdag 6 Febr. Zaterdag 7 Febr. Saucijzenbroodjes van 20 voor 16=. De Directie van c maakt bekend, dat van heden af haar kantoor voorlopig onder de volgende telefoonnummers bereikbaar is: 110 8 3 0 - DIRECTIE en INKOMENDE LADING 113 2 01/02 - UITGAANDE LADING 113203 -PASSAGE WESTERSTRAAT 14 ROTTERDAM Uw etalage verzorgd, alleen 's avonds. Mijn salaris gireert U naar het NATIONAAL RAMPENFONDS GEVRAAGD op Handelskantoor (vr.) 20 jaar. M.U.L.O.-opl. vereist. Br. onder No. 9721 bureau van dit blad. gevraagd. Brieven met voll. bijzonderheden no. 9722, bur. v. d. blad. De AFO -Apparatenfabriek „OVERIJSSEL" N.V. te Hattem vraagt voor spoedige indiensttreding meerdere voor Relais- en Schakelapparatuur Prettige werkkring Mooie bosrijke omgeving Sollicitaties aan de Directie Hoeveel merken cigaretten zijn er? Waarschijnlijk weet niemand het juiste aantal. Maar veel kunt U er zo opnoemen. Waarom? Omdat er regelmatig voor wordt geadverteerd. Hebt U daar wel eens over nagedacht? Doe dat eens. Het zal U overtuigen dat met dagbladadvertenties uitstekende resultaten worden bereikt. Bedenk, wat dagbladreclame vermag! „HET ROTTERDAMSCH PAROOL" brengt de naam ER IN! Assurantiekantoor vraagt (mnl.) vrij van militaire dienst plicht voor de transport afdeling, alsmede (vrl.) voor bediening van telefoon en eenv. administratie. Min. eis Mulo-diploma. Br, no. 9723 bur. v. d. bl. Groothandel in parfume rieën vraagt ca. 18 jaar, alsmede (mnl.) Beiden bekend met typen F. L. Vollemans en Zonen Groothandelsgebouw Weena 723 o<êk> Te koop gevraagd Hand. en trapnaainiachines te koop gevraagd, defect geen bezwaar. Groen's Naaimachine handel, Vlerambachtsstraat 114, Tel. 36653. Te koop aangeb. Moderne stofzuigers vanaf 1.50. f 2 p. w. zond voor- uitbet. Vraagt ziehtzending. De Vries. Cl. de Vrieselaan 66 b, tel. 32888. R'dam. Singer handnaaimachines f 50, f 75. t 100, prima werkend. Volle garantie. Groen's Naai machinehandel, Vlerambachts straat 114. Tel. 36653. Moderne kinderledikantjes 20 iongelakt). Commodes, kin derstoelen, looprekken, was hokken. Alles uit eigen fa- k. Rosepoortstraat 6. Tel. Aanmaakhout en blokken ƒ2 per mudzak. Thuisbezorgd. Mercurius, Zwaanshals HO b. Tel. 83359. 3-zitsbanken, ultschuifbaar tot 2-pers. bed. 69,—, 95.—, 120.—, 160,— enz. „De Spe cialist", Burg. Roosstraat 23 (bij Zwart Janstraat). Stofzuigers, alle merken f 27,50, 37,50, 57,50, 65,-. Rebuilt. Volledige schriftelijke garan tie. Easy Huis. v. Citterstraat 70 a (West). Slaapkamers in verschillende houtsoorten. bestaande uit grote 3-deurs kast, toogledikant met 2 nachtkasten, tafel en 2 stoelen, compleet I 365.„De Meubelbeurs". Grote Visserij straat 810 bij de Mathenes- serbrug. Lederen kleding. Lange lederen herenjas met garantie I 139,—. ook voor dames: lederen vesten t 49.50; beenpijpen 7,90; hand. schoenen f 9,50. Oudste spe ciaalzaak Willem de Jongh. Ie Middellandstraat 38, Tel. 30211. van 3-zttsbank tot en 2-pers. bed «net berg ruimte vanaf t 85.— Comfort Walenburgerweg 104 R'dam Tel 48499 Tram! 1—3—5—22 Gemakkelijke betaling. Meube len, 3-zitsslaapbanken, bedden, dekens, tapijten, kleding. N.V, Mij „De Pool". Rochussenstraat 54—56. Tel. 28891. Auto'fc - Motoren Rijwielen Het Motorpaleis is ook brom fietsparadijs. Kaptein Moby- Is'te vanaf 415.—. Italiaanse -quito 445.—. D.M.F. met J O. 48 cc, kettingoverbren ging 575.—. Victoria losse motor 306.—. Het Motorpa- leis. Schepenstraat 111115. Rotterdam-Blijdorp. Tel. 82950. Voor wie nadenkt is Het Mo torpaleis het aangewezen adres om zijn volgende motorrijwiel te kopen. Naast grootste keus en laagste prijs, de beste ser vice en garantie en een 30-ia- rige ervaring op motorgebied. Het Motorpaleis. Schepenstraat 111115. Rotterdam-Blijdorp. Tel. 82950 T.W.N., de volgende motorfiets- voor de meest verwende 2- tact rijder. Het. Motorpaleis. Schepenstraat 111115. Rotter dam-Blijdorp. Tel. 82950. Norton, het motorrijwiel i de rijder voor wie alleen het beste goed genoeg is vanaf f 2530.— in 500 cc. Het Motor paleis Schepenstraat 111115, Rotterdam-Blijdorp. Tel 82950. Sparta, het. Nederlandse super kwaliteitsproduct enspot goedkoop. Reeds in 200 cc voor I 1275.—. Het Motorpa leis. Schepenstraat 111—115, Rotterdam-Blijdorp. Tel. 82950. Ifa, het wonder der 125 ci motorrijwielen, telescop voor vork, verend achterframe, tel ler. accu, claxon, slechts 990 Het. Motorpaleis. Schepenstraat 111—115, Rotterdam-Blijdorp. Tel. 82950. Avros f 455.—. mod. bromfiets, ook gemakkelijke betaling. Van Gent, Zwaanshals 287; Goosen, Nwe Binnenweg 311; Motor huis Kees, Oranjeboomstraat 36. Muz.instr. - Radio's Gramofoonplaten Enig in Nederland! Elk ge wenst merk radio twee maan den op proef. Volledige ga rantie en voorbeeldige service; ook op alle technische huisraad. Aanzienlijk lagere prijzen. „Correct". Zaagmolenstr. 106 a. R'dam. Tel. 48239. Radio v.a. 2.09 p. w. zonder vooruitbetaling. Philips, Fri- dor, Erres, Radio Soons. Stad- houdersweg 17 Telef. 48352— Kroon radio levert ook pick ups en wisselaars met of zon der kast. op conditie zonder vooruitbetaling. Bel 32717, Schiedamseweg 117 tramhalte Radio Waldorp-Fridor, Erres, Philips v.a. f 2,10 p. w. Stof zuigers v.a. 1 1,50 p. w.. wrin gers v.a. 1,— p. w., alles zon der vooruitbetaling. L. Voogt, Schiekade 122. Tel. 42414. Fotografie Pasfoto's. Klaar terwijl U wacht in onze gezellige wacht kamer. Walg's Fotam. Studio Meent 127 (stadstimmerhuis) Te huar gevraagd Kamer ben. aan straatzijde cf winkel gevr. voor kantoor- gebruik Liefst drukke stand. Centrum. Aanbiedingen Tel. 36061. Te huur aangeb. „Het Bruidshuis" Verhuur van gelegenheidskleding tevens bontwerkerij. Verkoop van chique bontmantels. Vakkun dige reparaties. West Kruis kade 99, Tel. 36310. Personeel aevr. Dagmeisje gevraagd in klein gezin. Aanmelden na 7 i de Haspel, Dordtselaan 24 a gepen- jr. voor verzorging centrale verwar ming, behandeling post e. a lichte werkzaamheden. Kun nende typen. Br. no. 9724 bur. dit blad. Wegens vertrek 2 nieuwe land huisjes te koop. resp. 15.000 en 16-000. gelegen te Leus den bij Amersfoort. Te bevra gen; Aannemersbedrijf D C. Montauban. Buurtweg 1 Leus den. Tel. K 3490-5065. Waterschade? Wij repareren en stofferen al Uw meubelen in eigen fabriek. Onze servi ce-afdeling staat voor u ge reed N. Spruyt, Noordmolen straat 32—34. Tel. 42942. fabriek Noorderkanaalweg 2. Telefoon 40433. Behangen, witten op één dag. Zelf behangen. Randjes knip pen doen wij. Behangerij Johan de Widt, Slaghekstraat 144. Telefoon 70534. Kapsalon C. Snelderwaart, Claes de Vrieselaan 47. Telef. 34168. Perm. 2,50. Alleen de maand Februari. Nu bespreken. onder redactie van Klaas Peereboom. Verkrijgbaar bij: agenten en bezorgers van dit blad en aan ons kantoor.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3