HELPT! 9575 In veilige haven Bijdragen op postgiro of stuurt een postwissel aan het secretariaat van het Nationale Rampenfonds Statenlaan 81, Den Haag. Operatie luchtbrug Zwoegen onder hoogspanning Jk durfniet Vrijdag 6 Februari 1953 3 Foto boven: Bij Slrijen zijn uil het land gekomen middelbare scholieren en studenten hard aan het werk om de dijk tijdelijk te herstellen met zandzakken. p.-M. KUNST Oostdtjk ,gj-, philifslanp p. M. Kupy; Qostdijk 6T PKIUPSLAMp 8 w Vliegtuigen hebben Woensdag middag in zes uur tijd boven de geteisterde gebieden 59-700 zand zakken11.150 broden, 2000 liter drinkwater en voorts grote bussen voedsel, Rode Kruis-pakketten, dekens en rubberboten afgewor pen. Dergelijke operaties hebben continu plaats. 's Morgens was de luchtmacht de hulpverlening, de evacuatie en de verkenningen begonnen met meer dan 150 vliegtuigen, waar onder Engelse en Amerikaanse. Uit Frankrijk, Italië, Zwitserland, Noorwegen, Zweden en Dene marken zal nog hulp voor de luchtmacht arriveren. Van het vliegveld Valkenburg is een luchtbrug ingesteld naar de geïsoleerde gebieden. Van de hoogspanning waaronder hier ge werkt wordt geven deze foto's een duidelijk beeld. 1. Tot de vliegtuigen die Amerika ter beschikking heeft gesteld behoren enige vliegend verhuis wagens, waarvan er één hier wordt geladen met zandzakken. 2. Brood, waaraan grote behoefte bestaat, wordt in waterdichte zakken verpakt. 3. Ook ingeblikte levensmiddelen worden bij grote hoeveelheden gedropt in waterdichte zakken. 4. Onmisbaar voor de geïsoleerde gebieden is water, dat in Jerry- canse, voorzien van een paar auto-binnenbanden, wordt afge worpen. Foto rechts: Tientallen schepen in het Mastgat tussen Tholen en Schouwen-Duiveland op weg naar de vele in nood verkeren de plaatsen om medicamenten, voedsel, kleding en water te brengen en de bevolking af te voeren. Nieuw leven bloeit 1 Het nieuwe le ven ontluikt te- midden van veel, °P dat werd afgebroken en verwoest. Deze moeder, afkom stig uit de bedreigde gebieden en geëvacueerd naar Rotterdam, schonk enkele tientallen uren na de ramp het leven aan een flinke dochter van bijna acht pond. Greta Roos zal de nieuwe wereldburger heten. Vader en vier andere kinderen hebben elders in het land een on derdak gevonden in de veilige we tenschap, dat moeder en de ba by liefderijk worden verpleegd in het Zuiderziekenhuis. Moeder en kind maken het wel, deelde men ons mede. Een simpel zinnetje, dat ech ter een vertroosting moge zijn in deze dagen, waarin veel levens ver loren gaan, maar het nieuwe leven zich onweerstaanbaar aandient. waren de enige woorden, die het angstige knaapje sprak, toen hij over de loop plank moest om veilig aan de wal in Dordrecht te komen. Vastge houden door zijn redders liep hij aarzelend naar de veiligheid.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1