Giro 9575 De Europese biljarters in Viersen willen Nederland helpen Verrassend begin in de strijd om de Europese titel 71-2 Italiaan op pier 7 Waalhaven - Terwijl U- DIENSTMEISJES AHOY NAAR RAMPGEBIED Finn Hodt op eerste plaats in Tousberg Kapitein van „Faustus" heeft volkomen fout genavigeerd Tweede lijst van de slachtoffers Verstrekt door het Rode Kruis SUSKE WISKE JTWEEDE BLAD - PAGINA 4 DOKDRECHTSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 Eric, onze speciale verslaggever by de Europese kampioenschappen 71-2 in Viersen telefoneerde ons vanochtend: TTTAT ons in dit kleine Duitse stadje, waar gistermiddag sinds vele jaren voor het eerst weer op Duitse bodem een Europees biljarttournooi begonnen is, het meest gefrappeerd heeft, was niet het vooruitzicht dat de strijd om de Europese titel zwaar zal worden, zwaarder dan in Groningen bij het 47-2, omdat vannacht niet minder dan vijf spelers nog ongeslagen wa ren, t w. Piet v. d. Pol, Lutgehetmann, Van Hassel, Galmiche en Rudolph en de vier anderen. Metz, Reicher, Spielmann en Vin- gerhoedt reeds voor 90 pet uitgeschakeld werden door vier verliespunten. Nee, wat ons het meest frappeerde was het sterke medeleven met de ramp, die Nederland ge troffen heeft. Dit was ons al opgevallen in Duitse bla den, waarin krachtige oproepen werden ge daan om de hulpacties te steunen en hier in Viersen begon de burgemeester met de aanwezigen te verzoeken, enkele ogenblik ken van hun stoel op te staan. Deernis met de slachtoffers van de ramp. dat is wat wij hier overal ontmoeten. De biljarters zouden willen helpen. Zij zouden naar Rot terdam willen komen om hier voor het goede doel een groot tournooi te spelen. Wij hebben er ernstig over gepraat, maar Van Hassel en Vingerhoédt zijn de eerste weken zo in beslag genomen door wedstrijden en tournooien in België, dat zij zich met geen mogelijkheid kunnen vrijmaken. Jammer, maar misschien komt er toch nog wel een andere kans om de schouders onder de rampacties te zetten. De kaarten opnieuw geschud "jVFU over de wedstrijden, die in dit kleine stadje, 16 km van de Nederlandse grens, zijn begonnen. Was er in Groningen bij het Europees kampioenschap 47-2 een ietwat vreemde uitslag, hier zijn de kaarten op nieuw geschud en heeft de eerste dag al een radicale schifting te zien gegeven waarvan... Metz en Vingerhoedt reeds het slachtoffer zijn geworden. Want met twee verloren partijen staan hun kansen om nog kampioen te worden hopeloos. Reicher, de Oostenrij ker, is het derde slachtoffer en Spielmann, die hier het negende wiel aan de wagen wordt genoemd, omdat hij als de derde Duitse man min of meer het gebruikelijke De stormramp heeft zoveel ellende teweeggebracht, dat een stranding van een zeeschip in de haven thans van zeer onder geschikte betekenis lijkt. Toch ziet het er voor het Italiaanse 6153 bruto registerton metende s.s. Cesare Battiste, dat in de nacht van Zaterdag op Zondag door de kracht van de storm en het hoge water hoog en droog op Pier 7 in de Waalhaven werd gezet, allesbehalve hoopvol uit. Er zal, zo vertelde de Havendienst ons, nog zo'n hoog tij nodig zijn om het schip los te krijgen. Als dat, naar iedereen trouwens hoopt, niet het geval is, dan zal er niets anders opzitten dan een gedeelte van de pier te ontgraven om het grote, lege schip in zijn element te krijgen. Door de storm is op de kop van de pier ook een betonnen steiger weggerukt. Het ligt er aan stukken en brokken neerge kwakt, met de afgebroken betonnen hei palen als de poten van een dood dier in de lucht. die sigaret opsteekt of dat kopje koffie drinkt, ploeteren dui zenden door het water, reddend, zorgend, helpend. Begrijpt U het van het Nationaal Rampenfonds. U kunt ook storten bij ons blad. Gevr. In Ziekenhuis Bethesda, Oostmaaslaan 25, enige nette Helpt bij leegpompen van Hoekse Waard De zandzuiger Ahoy zal, zo werd van middag beslist, de werkzaamheden aan de Faustus staken en naar de Hoekse Waard overgebracht worden om te helpen by het leegpompen van de ondergelopen gebieden. Zodra de beslissing was genomen Rijks waterstaat deed welwillend afstand van „rechten" op dit vaartuig van de N.V. Oos- terwük is de Ahoy naar het rampgebied vertrokken. Er is, zo vernemen wij,'tijdens de storm nacht van de eerste Februari een felle strijd geleverd om de zandzuiger te be houden. Met slagzij lag het schip Zondag in de Waterweg, maar reeds Zondagnacht had men de schade grotendeels hersteld. Van zijn ziekbed af hij werd kortgele den geopereerd leidt de heer J. C. Oos- terwijk deze operatie, zoals hij ook zijn bemoeienissen heeft met de N.V. Boele en Oosterwij k. welke nu Centraal Zandbureau is geworden. Als aannemer heeft hij Zon dag reeds bij het Voomse Kanaal en Maan dag bij de Binnendijk op Goeree en Over- flakkee met. de werkzaamheden laten aan vangen. Het materiaal, dat in de Brielse Maas bezig was, wordt eveneens ingezet. Rubber handschoenen en lieslaarzen gevraagd Er bestaat in de noodgebieden grote be hoefte aan lieslaarzen en rubber hand schoenen. Helaas echter zijn de beschikbare voorraden uitgeput. Er is thans een ver zoek gericht aan degenen, die nog over voorraden van deze artikelen beschikken, hiervan opgave te doen aan het Bureau Wa tersnood van het Rode Kruis, tel. 184790, Den Haag. schema ondersteboven heeft gegooid, is het ierde enhad dus eigenlijk wel thuis kunnen blijven. Maar men heeft hem er kennelijk bij betrokken om de belangstel ling, die de eerste dag en vooral 's avonds toch nog zeer slecht was. te activeren. Doordat Spielmann er bij is. stonden we voor het vreemde resultaat, dat twee spe lers gisteren nog maar één wedstrijd had den gespeeld en dat waren Lutgehetmann, Europees kampioen en Van Hassel, de Bel gische kampioen. Zij kregen het consigne mee om zich de volgende ochtend, dus van morgen, gereed te houden voor de tweede partij. Ook al een novum in de biljartsport. piET VAN DE POL behoorde bij de vijf ■*- uitverkorenen en dit is een beter begin dan in Groningen. Het zijn geen verbluffen de partijen van de Rotterdammer geweest, maar gezien de reputatie van Metz was het al een verdienste om hem in de eerste partij te verslaan. Metz heeft nog even een kleine voorsprong gehad. Na de 10e beurt stond hij 48 caramboles voor, maar even later scoorde v. d. Pol een serie van 88 en kreeg de Hagenaar, die als een hardnekkig vech ter bekend staat, geen kans meer om bij te krabbelen. En zo is het ook min of meer gegaan te gen Reicher, de Oostenrijker, die nog eens wereldkampioen bandspeler is geweest, doch in 71-2 geen verbluffende vorm liet zien. Galmiche, die de laatste tijd maar zelden geluk heeft gehad, was de beste biljarter van de eerste dag. Al had hy dan tegen Reicher geen reus te verslaan, in de vol gende partij tegen Vingerhoedt legde hij twee prachtige series, resp. van S2 (de hoog ste van de dag) en van 85 op tafel. Vinger hoedt, die de nastoot had met nog slechts 140 caramboles achter zijn naam. hield nog even de spanning er in door fanatiek 85 bij elkaar te tikken, maar toen was het afgelopen. Hij ging slecht gehumeurd naar bed en terecht, want 's middags had hij van Van Hassel verloren. Naar de verdere prestaties van de tweede Duitser, Rudolph, zijn we ook nieuwsgierig, 's Middags won hij van Spielmann met nog geen opvallend verschil, maar 's avonds won hij van Metz en daar moest tot de laatste 25 caramboles voor worden gevochten. Lutgehetmann heeft, zoals gezegd, de eerste dag maar één partij gespeeld, doch daarin werd Spielmann zo met huid en haar opgepeuzeld, dat toch wel weer zeer ernstig rekening met hem moet worden gehouden. Van Hassel had vanochtend weinig moeite om van Spielman te winnen. In 11 beur ten, iets langer dan een uur, was de partij uit. Heel wat meer moeite had Lutgehetman met zijn landgenoot Rudolph, die in deze partij de hoogste serie scoorde, t.w. 102. Van Hassel heeft nu de leiding in het klas sement. De uitslagen luiden: Van Hassel (België) 300 17 77 17.64 Vingerhoedt (België) 258 17 65 15.17 Van de Pol (Ned.) 300 -21 88 14.28 Metz (Ned.) 190 21 66 9.04 Rudolph (Duitsland) 300 23 62 13.04 Spielmann (Duitsland) 249 23 46 10.82 Galmiche (Frankrijk) 300 29 77 10.34 Reicher (Oostenrijk) 243 29 32 8.55 Luetgehetman (Duitsland) 300 14 88 21.42 Spielmann (Duitsland) 65 14 24 4.64 Van de Pol 300 IS 66 18.75 Reicher 201 16 32 12.56 Sloepen van de Salland bij Katwijk aangespo?;d Op het strand vain Katwijk' üj;» t'.ve'a sloepen aangespoeld van het schip Salland. Sinds Zaterdag is geen bericht meer ont vangen over dit 298 bruto register ton me tende schip, dat op weg was van Engeland naar Stockholm. Er waren zeven mannen aan boord. De kapitein is M. Teekman uit Zwolle. Er wordt ernstig rekening mee ge houden dat het schip vergaan is. (Advertentie) Werkelijkje kunt Lodaline voor alles en nog wat gebruiken. Denk eens aan badkuip en was tafel. En weet je wat mijn krui denier vertelde? Dat hij geen last meer heeft van aangeslagen ruiten, doordat hij deze met een doek, in Lodaline gedrenkt, af wrijft. Dat schuimt natuurlijk, maar dat laat hij gewoon op drogen en de eerste dagen slaan de ruiten niet meer aan.Lodaline kost maar 43 ct per fles en er zit een HELE liter in!" Broekman kon achterstand zonder de 10.000 meter niet inhalen Op de tweede avond van de internatio nale wedstrijden te Tonsberg was het droog weer, maar een felle, zeer koude wind blies over de baan. Dat de Nederlandse rijders zich in prima vorm bevonden, bleek wel uit het feit, dat Kees Broekman het baan record over de 5000 meter, dat met 8 min. 24 sec. op naam stond van Hjalmar Ander sen en het vorig seizoen onder heel wat be tere omstandigheden werd gemaakt, met vele seconden verbeterde en dat Wim van der Voort het baanrecord op de 1500 meter, dat in het bezit was van Roald Aas, beneden de 2 min. 20 sec. bracht. Van de vier afstan den bezetten de Nederlanders drie maal de eerste plaats en twee maal de tweede. Dat niettemin Finn Hodt eerste werd in het al gemeen klassement dankte de Noor aan zijn sterke 500 meter, welke hij op de eerste avond in 43 sec. reed, waarmee hij bijna drie seconden voorsprong verkreeg op Kees Broekman, een achterstand welke zonder de 10.000 meter niet voor onze landgenoot viel in te halen. De uitslagen luiden: 1500 m: 1. Wim van der Voort (Ned.) 2.19.8 (nieuw baan record; 2. Finn Hodt (Noorw.) 2.21.1: 3. Kees Broekman (Ned.) 2.21.6; 11. Anton Huiskes (Ned.) 2.28.0. 5000 m: 1. Kees Broekman 8.21.3 (nieuw baanre cord); 2. Anton Huiskes 8.29.1; 3. Finn Hodt 8.33.7; 4. Wim van der Voort 8.34.8. Het eindklassement luidt: 1. Finn Hodt (Noorw.) 193.720 punt; 2. Kees Broekman (Ned.) 194.607 pnt.; 3. Anton Huiskes (Ned.) 197.310 pnt.; 4. Wim van der Voort (Ned.) 198.330 punt. 5. Pat Mcnamara (V.S.) 198.-367 punten. 0 Tin bate van het Nationale Rampenfonds' zal op Dinsdag 17 Februari op het V.U.C.-ter- rein in Den Haag een liehtwedstrijd tussen een Haags en een Rotterdams elftal worden ge speeld, 0 De uitslagen van de voor de vierde ronde van de F,A. -cup overgespeelde wedstrijden luiden: Notts CountyBolton Wanderers 22 (na verlenging): Walthamstow AvenueMan chester United 25. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Terwijl Nederland leeft in de werkelijkheid van watersnood heeft de Raad voor de Scheepvaart in Amsterdam de herinnering aan een andere stormramp opgeroepen: het vergaan van de Panamese „Faustus" voor de Nieuwe Waterweg in de nacht van 5 op 6 November. Voor het begin van de zitting heeft president, prof. Offerhaus, uitdrukking gegeven aan de deernis waarmede de Raad, die zozeer het water als vriend en vijand kent, vervuld is voor de slachtoffers van de huidige nood en toen her leefde voor de geest uit de getuigenissen van de beide zeeloodsen Bos en Den Hartog die in deze nacht aan boord waren van de beide loods boten „Procyon" en de „Rigel" en uit die van de lichtwachter Ackerman, die dienst had op de seinpost bij De Hoek en van de zeeloods Smit, die in de ochtend van de 6de November als eerste man aan boord kwam van de verongelukte „Faustus", het gebeuren in die stormnacht. Relaas van zeeloodsen De „Faustus" van het Westen komende, naderde de „Procyon" op het ogenblik, dat de loodsdienst gestaakt werd. De „Faustus" koerste toen naar het Noordoosten, dwars voorbij de Waterweg en kwam bij de „Rigel" toen ook deze het beloodsen had stopgezet. De stuurman-zeeloods aan boord van de „Procyon" had de hondenwacht; het schip lag een kleine 4 myl buitengaats, de tweede loodsboot lag ruim 4 mijl noordelijker. Om ongeveer 3 uur zag de loods van de „Procyon" de „Faustus" tenminste de twee toplichten van een schip; de „Procyon" had een Frans en een Duits schip beloodst, een Engelsman ging langs zonder loods en voer op eigen gelegenheid naar binnen. Om 5 minuten over half 4 heeft men de loodslichten gedoofd en het beloodsen op gegeven; dit werd aan de kust en per tele foon aan de „Rigel" medegedeeld. Het schip dat men voor de „Fautus" aanzag, heeft niet bij de „Procyon" stilge legen maar het voer, tussen „Procyon" en kust door naar het noordoosten, zodat men de indruk kreeg, dat het niet voor Rotter dam bestemd was. De zeeloods heeft buiten bakboord van de „Faustus" geen licht bij de loodstrap gezien en evenmin andere seinen om een loods. De „Faustus" ging op ongeveer een halve mijl voorbij en het laatste wat men zag was het heklicht van het naar het noorden stomende schip. Om kwart over drie was de „Rigel" bezig met pogingen om een Duitse sleepboot die met een lichter in de buurt was te belood sen. De „Rigel" lag toen 4mijl benoorden de noorderpier en 2'/: mijl uit de kust. Het beloodsen van de Duitse sleepboot die later zee koos en de volgende ochtend veilig binnenkwam was niet mogelijk ge weest en om ongeveer 4 uur staakte ook de „Rigel" het beloodsen. Van schepen die in de buurt van de „Rigel" waren heeft men geen enkel sein om een loods gezien. De lichtwachter van de seinpost heeft reeds om ongeveer 2 uur een schip uit het westen zien aankomen. Toen de „Procyon" het beloodsen staakte, was dit schip de „Faustus" nog niet voorbij de noorder pier. In de buurt van de ..Rigel" heeft de „Faustus" toen een rondtorn gemaakt en is in zuidoostelijke richting op de kust af teruggevaren. Om ongeveer 4.20 uur zag men van de seinpost dat het schip zo de Waterweg niet zou kunnen bereiken en in gevaar dreigde te komen en 7 minuten lang heeft men met de lamp het sein U gegeven maar de „Faus tus" ging door in dezelfde koers. Om 4.30 uur zag de lichtwachter een grote zee over de brug van het schip gaan. waaruit hij opmaakte, dat het schip vast zat. Dat was op ongeveer 300 m. benoorden de noordey- pier. f Zeeloods Smit was in de ochtend van .de 6de November om kwart over 9 met "de reddingboot naar de Faustus gegaan l en had aan boord de kapitein gesproken. De loods 7 g de toestand toen zeer ernstig in; het schip lag voor 2 ankers met de kop naar de noorderpier. De luiken 1, 3 en 5 waren geopend. De Inspecteur-Generaal voor de Scheep vaart, de heer C. Moolenburgh heeft na het getuigenverhoor een recapitulatie gegeven van hetgeen er in deze stormnacht van de „Faustus" gebeurd is. Tegenover de ver klaring van de kapitein van de „Faustus" dat hij aangezien zijn olie door zeewater onbruikbaar was geworden, wel in Rotter dam moest binnenvallen merkte de inspec teur op. dat dit schip bij de laatste ver bouwing van aftapkranen was voorzien, zo dat men het zeewater gemakkelijk had kunnen aflaten. Opgevallen is, dat de sein post reeds een kwartier voor de ramp de loodsdienst en de wal heeft gewaarschuwd dat er een schipbreuk zou komen. Het reddingwezen dat binnen een half uur ter plaatse was verdient alle lof. Dc kapitein van dc „Faustus", aldus de inspecteur, heeft volkomen fout genavigeerd. Toen het schip vastzat en op het strand beukte, heeft hij er niet eens aan gedacht het schip te verzwaren door water in de dubbele bodem te laten. Toen kapitein en bemanning van het schip gehaald werden heeft verder niemand er aan gedacht de scheepspapieren mee te Het is wel tragisch dat zulke personen belast worden met het bevel over zeesche pen en zodoende een gevaar vormen voor de scheepvaart. Deze zelfde kapitein kan in de toekomst nog eens op eigen gelegenheid proberen in Rotterdam binnen te lopen, met wellicht dezelfde gevolgen. De Raad zal later uitspraak doen. Met benzine vermengde petroleum verkocht De Zwolse rechtbank heeft uitspraak ge daan in de Raalter „pelroleum-zaak". In een huis te Raalte is indertijd een ontplof fing ontstaan toen petroleum, vermengd met benzine, gebruikt werd bij het aan maken van de kachel. Een vrouw liep hierbij zware verwondingen op, waaraan ze later overleed. Conform de eis werd de depotchef van de benzinemaatschappij, G. H. te Almelo, vrijgesproken. De chauffeur van de tank wagen. H. B. te Coevorden, werd even eens vrijgesproken (eis: 100). De petro- leumhandelaar H. J. B. uit Raalte werd veroordeeld tot 120 boete (eis: 250). 9 De voorzitter van de Duitse Voetbalbond. <ii' Bauwens, heeft bekendgemaakt, dat hij de heer K. J. J. Lotsy heeft voorgesteld binnen de kortst 'mogelijke tijd een 1n Duitsland te spelen wedstrijd le organiseren tussen een Duits en een Nederlands vertegenwoordigend elftal, De nelto-opbrengst van deze ontmoeting zou ten goede komen aan de door de over stromingen getroffen Nederlandse voetballers. 0 De eindstand van de Gentse Zesdaagse luidt: 1 Bruneel—Ryckaert (Belg.) .'178 pnt.- 2. Strom--Arnold (Ausn254 pnt.; op één ronde: S. S.-hf 't.-—Peters (Ned.) 120 pnt.: op twse ron den: i. ückeis—Van Steenbergen (Bela.) 190 pnt. Alle overige koppels hadden vier of meer ronden achterstand. 0 De zesde party van de tweekamp Botwin- nikTalmanov. is te Moskou in remise ge ëindigd. Botwinnlk kan zich hierdoor wederom kampioen van Rusland noemen, aangezien hij de tweekamp met 3'.': punt tegen 2"s punt heeft gewonnen. Het Nederlandsche Roode Kruis kan In verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verliesiyst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus moge lijk, dat een enkele wyziging achteraf nood- zakelyk zal biyken. Abbenbroek GEÏDENTIFICEERD MARION, Leen, Haasdijk 165. 's Gravenpolder STOFFELIJK OVERSCHOT GEBORGEN Echtgenote van Cornells van Weelen in 's Gravenpolder. Halsteren CASTELEIN, Cornelia Maria, echtgenote van De Krom, Adrianus Franciscus, geb. 4-10-1911 te Alkemade, laatste adres: Tho- lenseweg B 316; VAN EEKELEN, Adriana Maria, geb. 6-7-1933 te Halsteren, adres: B 327; HOETELMANS, Antonius Adrianus Johannes, geb. 2-10-1938 te Halsteren, adres: B 334; VAN OSTA, Cornells, geb. 24-10-1868 te Halsteren, echtgenoot van Stoffels, Ma ria Elisabeth, adres: B 338; VAN SCHILT, Helena, geb. 7-9-1896 te Steenbergen en Kruisland, echtgenote van De Koek, Gerar- dus, adres: A 128; SCHIJVENAARS, Maria Helena, geb. 13-12-1926 te Dinteloord en Prinsland, echtgenote van Van Tillo, Hen- dricus Marinus. adres: A 139; VAN TILLO, Anna Helena Maria, geb. 29-6-1949 te Hal steren, adres: A 139; LAANEN, Antonius. geb. 16-9-1899 te Dinteloord, echtgenoot van Stoffels, Petronella Maria, adres: B 313; LAANEN, Cornelius Hendrikus Jacobus Maria, geb. 29-6-1937 te Halsteren, adres: 313; ROKS, Bernard Laurentius Maria, geb. 18-6-1952 te Halsteren, adres: B 326; VAN MEER, Cornells Hendrikus Simon, 14-8-1951 te Halsteren, adres B 337; VAN MEER, Petronella Elisabeth Dymphna, geb. 15-7-1951 te Halsteren, adres: B 337; DE KROM, Johannes J„ geb. 3-5-1951 te Halsteren, adres: B 316. Kortgene ALLE SLACHTOFFERS GEÏDENTIFICEERD EN GEBORGEN De LOOFF, Pieter Arie, geb. 31-8-1883 te Wissekerke, landarbeider, adres: Torendijk no. 88; SCHRIER, Jacomina Catharina, geb. 26-1-1907 te Kortgene, adres; Torendijk 45: VERHCLST, Adriana, geb. 24-3-1896, echt genote van Jan Verburg. adres: Torendijk no. 41; VAN VLIET, Hendrik, geb. 21-1-1892 te Harmeien (U.), adres: Torendijk 115; BOLLEN, Cornelia, geb. 18-8-1922 te Cats, echtgenote van Marinus Fijsse, adres: To rendijk 57; KRAMER, Hcndrika Adriana, dochter van Marinus Kramer en Joh. Wille- mina Wolfe, geb. 20-8-1952 te Kortgene, adres: Torendijk 113; VAN VLIET, Ger- retje, geb. 23-11-1905 te Utrecht, adres: Torendijk 115; BOER, Jan, geb. 10-6-1948 te Leersum, zoon van Bart Boer (overl.) en Liena Gijtenbeek, adres: Torendijk 109; KOSTER. Lena, geb. 13-6-1899 te Wisse kerke, wed. van Jan Gillisse, adres: Oost straat 5; ENGELVAART, Johannes Marinus, geb. 25-6-1869 te St Philipsland, echtgenoot van Janna Koets, adres: Ooststraat 16; KOETS, Janna, echtgenote van J. M. En gelvaart, geb. 16-3-1873, adres: Ooststraat no. 16: CLEMENT, Adriaan, geb, 13-9-1912 te Kortgene. echtgenoot van Christiana Huyge, adres: Torendijk 51; HUYGE, Chris tiana, geb. 28-1-13 te Colijnsplaat, echtge note van Adriaan Clement, Torendijk 51; CLEMENT, Bastiana Neeltje, geb. 16-1-1947 te Kortgene, dochter van A. Clement en Ch. Huyge, adres: Torendijk 51; TIMMER MAN, Wilhelmina Suzanna, geb. 20-11-1949 te lerseke, dochter van Marinus Timmer man en Fransina Josperina van Strien, adres: Cats Annapolder 118; WEIJS, Jan Franciscus, geb. 20-11-1909 te Goes, adres: Cats Annapolder 18; WEIJS, H. E., geb. 7-3-1945, dochter van Weijs, Jan Francis cus, adres: Cats Annapolder 18. Nieuwerkerk ALLE SLACHTOFFERS GEÏDENTIFICEERD EN GEBORGEN KRABBE, Adriana. echtgenote van Tho mas de Bil, adres: Polderweg A 351; LIE- VENSE, Jan, 90 jaar, adres: Ooststraat. KATS, Toos, echtgenote van Eliza Klee- mans, Weststraat; RAAMSDONK. Maria Janna, echtgenote van Izak Cornells v. d. Male, Polderweg A 37. Ouwerkerk BOOGERD, Helena, echtgenote van Joost de Jong, Heinekenstraat. Nieuwe Tonge GEÏDENTIFICEERDE SLACHTOFFERS Gezin W. BRUGGEMAN te Battenoord; DE JONG, J„ te Battenoord; VAN PROOYEN, Leni, Kortewegje; VAN I'ROOYEN, A., Zuiddyk; VREESWIJK, Mies en Francina; VER WE Y, Marinus; KOP PENAAL, Teun; OOSTERLING, Jac.; VIS. L„ en 2 dochters; VAN WEZEL, A.; DRIES- SEN, wed. A.; KOOTE. mej. J., plus klein kind, allen te Oostervoorgors; KRANSSE, mej. R., en dochter Marie; 2 zoons van A. TROOST; 2 zoons van L. APPEL; HOOG MOED, Jac. De laatste 5 omgekomen in de Pallandtpolder. KOERT, Kees. De familie VAN BALEN, man. vrouw, dochter en schoonzoon, genaamd VAN DER SLUIS. Stellendam KLAASEN. H., geb. 17-7-1886, KLAASEN, Zieck, geb. 21-12-1387, beiden wonende Was- senaarseweg 27, Den Haag; opgegeven door: A. Roodenburgh, Wassenaarseweg 27, Den Haag. Tiengemeten NIET GEÏDENTIFICEERD Dingeman ORDON; Gerrit ORDON. W olpliaartsdij k STOFFELIJKE OVERSCHOTTEN GEBORGEN CAAN, Ina, geb. 12-11-1877 te Wolphaarts- dijk, echtgenote van David van Damme, adres: A 149; VAN DAM.ME, Adriana, geb 23-6-1919 te Wolphaartsdijk, adres: A 149; DE LEEUW, Martina, geb. 14-8-1873 te Wol- phaartsdyk, echtgenote van Jan Hoek van Dijke, adres: A 176; GIEZEN, Maaike, geb. 31-10-1952 te Wolphaartsdijk, dochter van Frcd. Giezen en Geertruida Maria v. d. Vel den. adres: A 142; HEIJNSDIJK, Güsbrecht, geb 22-6-1881 te Axel, adres: B 1; OP T HOF. Jacoba, geb. 1-12-81 te Oudelande, echtgenote van Gïjsbrecht Heijnsdijk, adres: B 1: GELEEDST, Elisabeth, geb. 11-4-1887 te Wolphaartsdijk, wed. van Willem Ver- schure, adres: B 4. STOFFELIJKE OVERSCHOTTEN NOG NIET GEBORGEN TRAMPER, Cornells, geb. 21-1-1885 te Wolphaartsdijk, adres: B 21; SCHIPPER, Dingcnis, geb. 19-4-1876 te Wolphaartsdijk, adres: A 205. Zuidland NIET GEÏDENTIFICEERD Piet WOLTERS, vrouw en 6 kinderen, Kerkweg: VAN DER VELDE, Dirk, vrouw en 2 kinderen, Kerkweg: 2 gezusters KA PEL, Kerkweg; BREDELAND, mej. C-, Kerkweg; HAI, Dirk, met gezin op de Bui tend yk. en in HET ZINGENDE NIJLPAARD door WILLY VAN DER STEEN 38.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 6