Toestand op Putten nog steeds ernstig Mogelijkheden en moeilijkheden Koningin Juliana bezocht enige evacuatiecentra Afsluiting der zeearmen AMERIKAANS ULTIMATUM Heden melden wij De kansen op snel herstel Land van Altena West-Brabant Zeeland Hoeksche Waard Zuidhollandse eilanden EENZAAM EN VERLATEN IN HET WATER Brand in tehuis van studenten Nationaal album Watersnood '53 Uit het Haringvliet stroomt het water onbelemmerd binnen Kort en krachtig Vrijdag 6 Februari 1953 DE DORDTENAAR Pag. 5 Vervolg van pag. 1 Wat het materiaal betreft, was ir Maris van oordeel, dat er steen genoeg is. De helft van het rijshout, dat de Biesbosch in voorraad had. is verdwenen. Misschien is er van het opgeviste rijshout nog wel wat bruikbaar. Wanneer we niet genoeg hebben, is er nog wel Gelders rijs, maar dat is geen wilgenhout. De werkkrachten vormen een moeilijk punt. Wanneer we niet voldoende vakkundige steenzetters hebben, zal gebruik van asfaltdekking ons over die moeilijkheid heen helpen. Ir Maris zei, geen enkel oordeel te kunnen geven over de kosten van her stel. Er is nog niet eens een inventari satie van de schade aan de dijken, Iaat staan, dat wij weten hoeveel schade er is toegebracht aan de landbouw en de veeteelt, de huizen, de wegen, de spoor lijnen, enz. Het is volgens hem niet ver antwoord cijfers te noemen. Ook weten wij nog niet hoeveel mate rieel, zoals zuigers, bakken, draglines, wij in Zeeland en Zuid-Holland nodig zullen hebben. Hiervan zal het afhangen, of er op dezelfde voet zal worden door gegaan met de Zuiderzeewerken, maar volgens ir Maris is dit een kwestie van regeringsbeleid.- De Westelijke dijk van het Land van Altena, achter de Biesbosch, tussen Kei- zersveer en Hank, had een groot gat en zeven kleine gaten. Deze zijn nu bijna of voorlopig gedicht. Bij Kille, Noorde lijk van Nieuwendijk, is nog een gat van zeventig meter lang en vier meter diep. In de dijk aan de Zuidelijke oever van het Hollandsch Diep, de dijk van de Royale polder, is men aan weerszijden van de Moerdijkbrug aan het werk. Over twee weken zal daar de zaak proviso risch zijn voorzien. Dan kan men aan de spoordijk beginnen. Tot Willemstad zitten er ln die dijk nog zeker tien gaten. Men is daar nu be zig met verkenningen. De gemeente Willemstad heeft al een contract met een aannemer, die spoedig met het werk daar zal kunnen beginnen. ïn Zeeland zijn nog geen grote aanne mers aan het werk. Zij zijn wel aange trokken. Dit kan natuurlijk niet gebeu ren op grond van een overeenkomst. In deze ongewisse omstandigheden kan men geen bestek maken. Hier gaat men in goed vertrouwen aan het werk. Op Walcheren zijn de beschadigingen van de Westelijke zeedijk provisorisch hersteld. Deze dijk is hiermede gevrij waard van verdere beschadiging. Bij Westkapelle is een smalle duinregel door gebroken. De polder er achter is leegge pompt. De gaten in de dijk van het Veergat zullen binnenkort gesloten zijn. De be schadiging is hier niet ernstig. Zodra men er mee klaar is. kunnen de ver- keersweg en de spoordijk worden her steld. Over twee weken kan men begin nen. Het spoor "over de Sloedam is niet beschadigd. In de beschadigingen te Vlissingen is voor het belangrijkste deel voorzien. In het Noordwesten van Zuid-Beve land, bij Wolphaertsdijk, zal de Heide, maatschappij het werk aan kunnen. Dit is droog grondwerk. Te Hansweert is water gekomen tussen de Midden- en de Oostsluis van het Kanaal door Zuid-Be- veland. Het water loopt onder het Bui- tenhoofd van de Middensluis en de front, muur van de Oostsluis komt voorover. Moeilijkheden zyn hier niet uitgeslo- ten en daarom is aan de aannemer van' de werken te Veere en Vlissingen op dracht gegeven zoveel mogelijk haast te maken, zodat althans het kanaal door Walcheren voor de scheepvaart vrij komt. In het Oosten van Zuid-Beveland is een verkenningsploeg bezig. De gaten zyn hier werkelijk ontelbaar en groot. Het verschil tussen eb en vloed,is er ander halve meter. Hoelang het zal duren, eer men de spoorlijn en de weg klaar zal hebben voor het verkeer, is niet te zeggen. In Zeeuwsch-Vlaanderèrt is een aan nemer bezig met het gat in de Nieuwe Neuzenpolder bij de Braakman. De anuere gaten in de dijk van Zeeuwsoh-Vlaanderen schijnen geen moeilijkheden meer op te leveren, maar dan moet er geen storm meer komen. Van de 3300 ha grond, die er daar zijn ondergelopen, zijn al 2500 ha afgesloten en een belangrijk deel er van is droog. In Noord-Beveland is de toestand niet zo somber. Voor het werk aan de dijk Deze kaart toont, welk ge deelte van het overstroomde gebied gisteravond om 9 uur jiog met water was bedekt. tussen Kortgene en Kats is een aanne mer aangetrokken. Tholen en Sint Philipsland zijn er ernstig aan toe. Dit is een heel groot werk. Over details beschikt de Rijks waterstaat nog niet. Aan de burgemees ter van Tholen is aangeraden een slaper dijk rond de bebouwde kom te maken. Voor dit gebied is een grote aannemers firma ingeschakeld. Van de verkenningen op het eiland Schouw en-Duivel and zijn de bijzonder heden no/g niet bekend. De kleine gaten zijn al onder handen en voor het grote werk is ook al een grote aannemer in geschakeld. De 500 mannen, die er na de evacuatie in Zïerikzee zullen achter blijven, zullen bij de hand moeten zijn, om onmiddellijk aan het werk te kun nen gaan bij kleinere herstelwerken, om grote problemen te voorkomen. Van Goeree-Overflakkee is ook nog heel weinig te zeggen. Men zal er ook' zeker maanden werk hebben. Men is be zig aan het gat bij Ouddorp. In de Hoekschewaard is het werk op drie plaatsen in grote stijl aangepakt, bij 's Gravendeel, Numansdorp en de Een- drachtspolder. Daar zijn grote aanne mers aan het werk. Op Texel is men aan het werk in de polder Eendracht. Over de duinen beschikt de Rijkswa terstaat nog niet over gegevens, maar de afslag is in ieder geval ernstig. De schade aan de Balgzanddijk bij Den Helder is wel belangrijk, maar niet gevaarlijk. De Afsluitdijk toont enige bescha digingen. De bazaltzuilen en de inge- bet-onneerde bloksteen heeft zien beter gehouden dan de Belgische bloksteen. Aan de werken in het IJselmeer is, voor zover kon worden nagegaan, weinig schade toegebracht. Alleen de niet afgewerkte dijkstukken hebl ?n geleden. In Zuid-Holland zal het er om gaan, de bïnnen-waterkcringen in orde te houden, om droog te houden wat droog is. Dit geldt voor de Overwaard, voor de Hoek- scliewaard en voor Voome-Putten. Op Putten is de zeedijk doorgebroken, met belangrijke gaten, de beide dijken van het Voomse keren hier het water. Hier is men aan het werk, maar het herstel van het gat bij Oudenhoorn zal nog lange tijd vergen. Schielamds Hoge Zeedijk brak op een plek tussen Rotterdam en Gouda. Deze doorbraak is onmiddellijk na de .storm hersteld en daardoor is een ramp voor komen. Hetzelfde is het geval geweest met de dijk van de Krimpenerwaard, die bij Ouderkerk brak. Men heeft het gat gedicht door er schepen tegenaan te laten! drijven. Wonder boven won-der, aldus ir. Maris, is dit gelukt. De polder erachter liep vol, maar de verbinding met het buitenwater is voorkomen. Op Rozenburg zijn Woensdag de gaten weer opengegaan tengevolge van de haalgolven der voorbijvarende zee schepen. Daartegen is gewaarschuwd. De Prins naar getroffen gebieden NEW YORK (Reuter) Ten min ste vijftig meisjes-studenten zijn ge wond toen er tijdens een brand in een studententehuis te Iowell (Massachu setts) een paniek uitbrak. Verschei dene meisjes zijn zeer ernstig gewond. Een werkman was met een brander aan het werk geweest. Het apparaat ontplofte, er ontstond onmiddellijk een felle brand en een groot deel van de vijfhonderd studenten geraakte op gesloten doordat de vlammen het on mogelijk maakten, de bovenverdie ping via de :trap te verlaten. Men heeft hen via het dak moeten redden. Eigen Nieuwsdienst ROTTERDAM. De Koningin be zocht gisteren verscheidene centra, waar evacué's worden opgevangen en geregistreerd. Omstreeks het middag uur bracht koningin Juliana een be zoek aan de Utrechtse veiiinghallen aan de Croeselaan, waar het provin ciaal evacuatiebureau is gevestigd. Tijdens haar bezoek kwamen er juist zeven bussen met evacué's uit Dor drecht aan. De Koningin is de bussen ingegaan en heeft meegeholpen mi het uitdelen van sinaasappelen en brood. Daarna vertrok de landsvrouwe naar Amersfoort en bezocht daar het evacua tiecentrum. Zij liet zich op de hoogte stellen van de organisatie en bezichtig, de de medische afdeling en het baby centrum. Ook het Zeister slot, waar de afgelopen dagen honderden vluchtelingen uit de noodgebieden werden geregi streerd, onderzocht en doorgestuurd naar de beschikbare adressen, heeft de Ko- ningin bezocht. Zij onderhield zich in alle plaatsen geruime tijd met de evacué's. Via Haamstede Prins Bernhard is gistermorgen van het vliegveld Soesterberg opgestegen voor een bezoek aan de geteisterde gebieden. Nadat hij op het vliegveld Haamstede was geland, is hij overgestapt in een heli- coptère. Met dit toestel heeft de Pr in? gedurende de gehele dag verscheiden; zwaar getroffen gemeenten bezocht, voor namelijk op yehouwen-Duiveland, Noord Beveiand en Zuid-Bevèland. De Prins prees de moedige houding van de bur gemeesters der getroffen plaatsen. Hij was eveneens vol lof over het werk van de Nederlandse strijdkrachten en van de buitenlandse militairen. Tegen de avond landde de Prins op het .vliegveld Ypen- burg. Daarna voerde hij besprekingen met het bestuur van het Nationaal Ram penfonds. Griekse deelneming Koningin Frederika van Griekenlan-: heeft in opdracht van Koning Paul, die buitenslands vertoeft, aan Koningin Ju- liana haar deelneming betuigd met de ramp. Aan koningin Elisabeth van En geland en president Eisenhower zon; koningin Juliana telegrammen, waarin zij haar dank betuigde voor de snelle h'hr. Ook aan de hoofden van andere staten, die Nederland hulp hebben ge boden, heeft de Koningin dankbetuigin gen doen toekomen. DEN HAAG. Informaties over ge- evacueerden moeten uitsluitend worden ingewonnen by het Nederlandsche Roode Kruis, Prinsessegracht 27 in Den Haag. Men kan deze informaties dus niet meer betrekken bij de ryksinspectie der bevolkingsregisters. Een molen en enkele huizen op het eiland Schouwen, dat bijna geheel zal worden geëvacueerd. AMSTERDAM. Het ligt in de be doeling van de vereniging ter bevor dering van de belangen des boekhan dels haar uitgave „Watersnood 1953" tot een waarlijk nationaal albuan te ma ken. Dit nationale karakter wordt ver hoogd door het feit, dat H.M. de Ko ningin de toezegging heeft gedaan een voorwoord in het boek te zullen schrij ven. Als titel van de uitgave heeft de vereniging gekozen „De Ramp". Zij is voornemens een uitgave te doen ver schijnen in Franse. Duitse en Engelse tekst. Ook bestaan er plannen voor een Zuidafrikaanse uitgave. De baten van het boek zijn bestemd voor het Natio naal Rampenfonds. De rechtbank heeft de gevangenhou ding van de Russische journalist -Pissa- rev, verdacht van spionnage, wederom met dertig dagen verlengd. Een vraag actueler dan ooit Eigen Nieuwsdienst DEN HAAG. De overstromings ramp heeft de kwetsbaarheid van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilan den onder abnormale weersomstan digheden onderstreept. De vraag of een afsluiting van de stromen en zeearmen niet noodzakelijk is om dergelijke catastrofen te voorkomen, is thans meer dan ooit actueel. Uit de artikelen in ons blad over één gesloten kustlijn is reeds gebleken, dat dit idee niet van vandaag of gisteren is, maar al jarenlang in de gedachten van vooraanstaande wa terbouwkundigen leeft. In het Waterloopkundig Laboratorium te Delft heeft prof. ir. Th. Thijsse dit onderwerp reeds ettelijke jaren betrok, ken in de .kring van zijn wetenschappe lijke studies. Het probleem is uiterst ge compliceerd. Immers, het is hoogst be langrijk te weten, hoe het water zich gedraagt na afdamming van de zeear men. Men denke byvoorbeeld aan de moge lijkheid. dat de zee in meer Noordelijke streken onze kust zwaarder zal gaan aanvallen. De afsluitingen kunnen voorts niet worden ontworpen zonder minutieus bodemonderzoek. Uitgebreide bodemproe- ven moeten in de zeearmen worden ge. nomen alvorens men dc juiste plaats voor het leggen van de a^'uitdijken kan bepa len. De kwaliteit van de bodem kan bet noodzakeliik maken, dat de dyk enige kilometers landinwaarts moet worden gelegd, waarbij natuiirlyk de niet onbe- langryke diepten, die zouden moeten wor den overwonnen ook grote invloed op de keuze van de plaats uitoefenen. Ten slot te is nog van groot belang bij de plaats keuze de lengte van de afsluiting. Al deze punten zouden onderzoekingen vergen, die zeker geruime tijd nodig zui len hebben. Wij denken hierbij in de orde van jaren. De ontzaglijke ramp, die de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden heeft getroffen, zou zeker dit (evenals de in. dijking van de wadden) reeds oude denk beeld nieuw leven kunnen inblazen. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de Afsluitdijk, die de Zuiderzee tot IJselmeer maakte en vruchtbare polders opleverde, voor de oorlo. 140 miliioeu gulden kostte, een bedrag, dat zeker me', vijf zou moeten worden vermenivuldigd. indien men het gigantische werk op dit ogenblik zou moeten uitvoeren, kan men zich enig denkbeeld vormen van de kos ten, gemoeid met een afsluiting van de zee-armen, die de technici nog voor nieu we problemen stelt. De Afsluitdijk heeft zich in de storm prachtig gehouden en zeer waarschijnlijk heeft hij voorkomen dat één of meer randgebieden van het IJselmeer eveneens tot rampgebied zijn geworden. Daarom is het zeer verklaarbaar, dat in waterstaatkun dige kringen een zeer bijzondere be- 'nnastpWvn bestaat voor de aanpak van het probleem der Zeeuwse en Zuidhollandse stromen. Geld voor rampenfonds in eigen zak gestoken GRONINGEN (A.NP.) De recher che te Groningen heeft de zeventig jarige D. J gearresteerd. Hij had geld, dat hij ophaalde voor het Nationaal Rampenfonds, in eigen zak gestoken. Knkeie Groningers maakten de politie attent op zijn malversatie, toen hij bezig was te collecteren. Hij legde een volle- uige bekentenis af en zal voor de offi cier van justitie worden geleid. Strijd om Oostelijke kanaaldijk te behouden Droge polders op Voorne niet gevrijwaard Eigen Nieuwsdienst HELLEVOETSLUIS. Vooral aan de Oostelijke kant van het Voornse kanaal, dus op het eiland P,utten, baarde het hoge water gisteren steeds grote zorgen. Het water stroomt, nog immer door een 55 meter breed gat in de Oudenhoornse zeedijk uit het Haringvliet naar de reeds volle polders van Putten. Het water is langs de Oostelijke dijk van het kanaal zo sterk gerezen, dat in ijltempo maatregelen moesten worden genomen om te voor komen, dat hij het zou begeven, waar door ook de nog droge polders op Voorne direct ten Westen van het Voomse kanaal zouden onderlopen. Ir. Schermerhorn van Rijkswaterstaat, die vlakbij de haven zijn hoofdkwar tier heeft opgeslagen, vertelde ons, dat in de buitendijk langs het Haring vliet ettelijke gaten waren geslagen in de nacht van Zaterdag op Zondag. De kleine heeft men met zandzakken kunnen dichten, maar met dergelijke kleine middelen, zoals hij het noem de, valt hieraan niet te denken bij het grote gat. Hier moeten er onder meer draglines aan te pas komen. Hij zou nog dezelfde middag naar Den Haag gaan om de te treffen maat regelen te bespreken. Door de harde wind werd Woensdag avond het water weer met grote kracht uit het Haringvliet de polder binnengestuwd, maar hoewel de wind gistermorgen minder was geworden, was de vloed veel sterker. Duizenden zakken zand werden gedeponeerd op het middengedeelte, ter lengte van circa zes kilometer, gelegd op de reehterberm van de Oostelijke kanaal dijk. Het reeds overspoelende water had al drie gaten veroorzaakt, maar dank zij het snelle ingrijpen kon ge lukkig erger worden voorkomen. Op het kritieke stuk, dat ongeveer drie 5 vier kilometer lang is, waren giste ren zeker duizend arbeiders en hulp krachten bezig de situatie in handen te houden. Zand over het kanaal Het berijden van deze dijk werd langzamerhand zo gevaarlijk op de sterk verzwakte plaatsen, dat men ge noodzaakt was over de Westelijke dijk de vele zakken zand met vrachtauto's aan te voeren, die dan verder met kleine schepen naar de overzijde van het Voornse kanaal werden gebracht. Op de marinepost te Hellevoetsluis deelde men ons mede, dat het aanvan kelijk niet zo vlot ging om de beschik king te krijgen over het benodigde va rende materiaal. De boeren, aan wie verzocht werd hiervoor hun boten af te staan, weigerden dit soms, met het motief, dat hun vee nog in de stallen stond, zodat zij er misschien zelf ge bruik van moesten maken. Hoewel de marine even buiten haar boekje is ge gaan, besloot zij toen toch de boten te vorderen met de overweging, dat het beter is te strijden tegen het sluipende gevaar, dan af te wachten. Het komt ons voor, dat dit een volkomen ver antwoord buiten haar bevoegdheid gaan was. Uit de houding van ir. Schermerhorn hebben wij wel "begrepen, dat de situa tie zeer ernstig was. Kort na ons ge sprek zagen wij hem rijden in de rich ting van het grote gat in de buitendijk. Dravend legde hij de laatste paar hon derd meter hierheen af, om zo snel mogelijk op te kunnen nemen, hoe de ontwikkeling was. Rustig en geordend Ondanks dit zware gevecht tegen het water, gaat op een afstand van enige kilometers de aanvoer van geëvacueer- den en de veerdienst met levensmidde len en andere goederen naar Goeree en Overflakkee en naar Schouwen en Duï- veland rustig en geordend voort te Hel levoetsluis. Marinecommandant Reitsma vertelde ons, 'dat hij nu werkt met tien marine- en dertig andere vaartuigen. Van vele te hul-p gekomen schepen be hoeft geen gebruik te worden gemaakt. Met drie grote schepen wordt de veer dienst op deze eilanden onderhouden. Een groot aantal aken heeft nu via Middelbands circa 6000 mensen geëva cueerd van Goeree en Overflakkee. Tal rijke schepen met een geringe diepgang worden nog steeds naar deze eilanden gebracht. Hieronder bevinden zich ook verscheidene Engels» amphibievaar- tuigen. De reis van Dulles BONN (Reuter). John Foster Dul les, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, die op zün rondreis door Europa thans Bonn bezoekt, heeft volgens een hoge ambtenaar van de Westduitse regering tijdens besprekingen met Westduitse policici in ronde bewoor dingen doen weten, dat Amerika zijn te genwoordige hulp aan Europa niet zal voortzetten, indien er tegen de maand April geen grote voortgang zal zijn ge maakt met de gemeenschappelijke Europese defensie. Intussen is een gerucht, als zou minis ter Foster Dulles het ultimatum hebben gesteld, dat Engeland voor 2 April vol ledig zou moeten deelnemen aan de Europese samenwerking op straffe van gespeend te blijven van Amerikaanse militaire en economische hulp, gisteren te Londen officieel tegengesproken. Geëvacueerden kunnen f 250 p. week opnemen bij boerenleenbanken Eigen Nieuwsdienst DEN HAAG. De beide centrale boerenleenbanken te Utrecht en Eind hoven laten weten, dat geëvacueerden op hun spaarbankboekjes van de Boe renleenbank 250 gulden per week kun nen opnemen bij alle plaatselijke boeren leenbanken, aangesloten bij een van deze centrales. Indien ook het spaarbankboekje ont breekt, kan de desbetreffende boeren leenbank een bijzondere regeling tref fen, in overleg met de centrale bank. Giften voor het Nationale Rampenfonds kunnen worden vergemaakt via de boerenleenbanken. Geëvacueerde kassiers van boeren leenbanken uit de noodgebieden wordt verzocht, hun adres op te geven aan him centrale bank. Het bestuur van de Vereniging van Schouwburgdirecties in Neder land dringt er bij haar leden sterk op aan Zondag geen voorstellingen te geven -#• Met het oog op de alge mene gedenkdag zijn de bioscopen Zondag in het gehele land geslo ten. De colleges van de Neder landse economische hogeschool te Rotterdam blïjvèn in elk geval ge staakt tot Maandag 16 Februari De carnavalsfeesten te Venlo en Ble- rick zijn afgelast De algemene ver gadering van de Plattelandse Jonge- rengemeenschap Nederland op Zater dag 14 Februari'te Utrecht gaat niet door -*■ Ook te Bergen op Zoom is dit jaar geen carnaval De duinen van Scheveningen tot Hoek van Holland zijn, met inbegrip van het strand, voor het publiek gesloten De jaar lijkse tentoonstelling van Westfriese bloembollen te Bovenkarspel van 11 tot en met 15 Februari vindt geen doorgang, wegens de reeds te ver ge vorderde broeitoestand De feeste lijkheden te Heemstede eh Haar lem ter gelégenheid van de grote in ternationale bloemententoonstelling die 13 Maart opengaat, gaan door De uitvoering van de Roverssympho- nie door de Haarlemse Orkestvereni ging in samenwerking met dansers en toneelspelers op 7 Februari is uit gesteld tot midden Mei. Op 7 Febru ari is er nu een concert ten bate van de slachtoffers De achttienjarige Jan Musters uit Nieuw Vossemeer, die als vermist was opgegeven, is te recht. Hij bevindt zich te Tilburg De Vereniging voor Penningkunst heeft besloten een penning uit te ge ven, die de watersnood 1953 tot on derwerp zal hebben. Opbrengst is voor het rampenfonds -H- De provin ciale destructie-inspecteur te Hans- weert heeft de gemeentebesturen verzocht er op toe te zien, dat er geen cadavers worden begraven. Zij moe ten worden vervoerd naar de dichtst bijzijnde haven De spaarbank te Rotterdam heeft de Nntsspaarbank te Tholen en de Nutsspaarbank Mid- delharnis-Sommelsdijk geadopteerd -)(- De boeren van Lekkerkerk staan vee af, dat zal worden bestemd voor een speciale gemeente met veel klei ne boeren De K.L.M.-toestellen, die gisteren uit Kemajoran (Indone sië) zijn vertrokken hebben in totaal vier en een half ton goederen voor de slachtoffers in Nederland meegeno men De beurtdiensten van Am sterdam en Rotterdam op Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Be veland worden weer normaal gevaren -fc-Als onderdeel van zijn afscheids- tournee heeft Jan Musch te Schagen de hoofdrol vervuld in „De vrek" van Molière. De enveloppe die de burgemeester hem na afloop van de voorstelling aanbood, stelde hij on middellijk ter beschikking van het Rampenfonds Schiedam adop teert de gemeente Goudswaard De gemeente-musea, het museum Boy mans, bet museum voor land- en vol kenkunde en het maritiem museum Prins Hendrik zullen aan de te Rot terdam verblijvende évacué's toe gang verlenen DAT: de heer William Turner voor werk zaamheden aan de universiteit van Chicago een chèque kreeg aangeboden van 8.000.031.70 dollar, hetgeen precies acht millioen dollar te veel was. Als eerlijk man gaf hy de chèque terug. Bij onder zoek bleek dat iemand had geleund tegen de automatische chèque-sehrijfmachine, met het gevolg dat toen de chèque in kwestie werd uitgeschreven, daar ook het bedrag op kwam te staan dat reeds op het apparaat stond ingedrukt. DAT: de colporteur Alberto Siller in Monterrey, in Mexico, een pry's van ruim driehonderdduizend galden beeft ge wonnen op een stel lootjes, die by had overgehouden. Hy had ze willen inleveren, maar was daar tien minuten te laat mee. DATeen zekere William Rushen te Londen die zyn baas lol tweemaal toe had bestolen, toch zyn baantje mag honden, maar onder toezicht van zyn vrouw wordt gesteld. Zyn patroon, de beer Barrat hoeft nninelyk hesloten de vrouw van de dader eveneens in zyn dienst tc nemen, opdat zy een oogje op baar man kan houden. Per slot van rekening is bjj geen slechte kerel, verklaarde Barrat

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3