Papendrecht won de slag tegen de waterwolf Twee luchtbruggen met 220 toestellen Groots werkplan aan de dijken in uitvoering GEEN WATERSCHADE KAPPIE en 't Q.e.&eün uon mhte 2}aett Zeshonderd harde werkers leverden prachtig werk Zeer tevreden Strijen en omgeving schatten dodentol op een en veertig Duizend stuks vee verloren 's-Gravendeel in het offensief Jaarverslag veiling Zwijndrecht Grote moeilijkheden en toch succes 3.98 Miele •warmachitiM T DINGEMANS „PRODOR" - GROENMARKT 1 Vrijdag 6 Februari 1953 DE DORDTENAAR Pag. 4 Het mooiste nieuws vandaag komt van Papendrecht. Het circa 120 meter grote gat in de dijk tussen Papendrecht en Alblasserdam ter hoogte van Boele en Van Eesteren, is gistermiddag gedicht. Zeshonderd mannen zijn hier drie dagen en nachten in de weer geweest. Koorts achtig is er gewerkt. Duizenden kubieke meters zand, tonnen basalt en bossen rijshout moesten over de smalle dijk worden aangevoerd. Vele moeilijkheden moesten er overwonnen worden, maar de mannen van Papendrecht hebben de strijd gewonnen. Gistermiddag omstreeks vijf uur. juist voor het water weer ging oplopen, werd de slag gewonnen. DE DIJK IS DICHT Nog had de waterwolf enkele troe ven in zijn hand. Wanneer zijn bond genoot de wind had meegewerkt, had hij het werk van de laatste dagen weer finaal ongedaan kunnen maken, maar gelukkig bleef de Westenwind uit.: Woensdagavond hadden wind en water nog een poging gewaagd. Een poging die bijna gelukte, want een zware met basaltstenen gela den bak werd door het gat geslin gerd, honderden meters de polder in. Precair, zeer precair was de toe stand op dat moment, maar door tijdig ingrijpen, alle schepen die bij de dichtingswerkzaamheden be trokken waren, werden voor het gat gevaren, kon de waterwolf terug geslagen worden. Deze slag die met moeite gewonnen werd, gaf de harde werkers zoveel kracht dat zij met verdubbelde energie aanpakten. Snelheidsduivels Over de dijk. spiegelglad van de mod der, schoten de vrachtwagens, volgela den met zand en klei. De chauffeurs toonden zich meesters in hun vak. Hon- wederom is drooggevallen, derd meter voor het gat keerden zij1 handig in een smalle poort en met een flinke gang ging het achteruit de dijk op, Precies langs de kant want ei moest ruimte zijn voor de terugkomen de wagens. In een minimum van tijd werden de laadbakken gekiept en voort ging het weer. 's Morgens was het laatste zinkstuk neergelaten. De grote basaltblokken had den het vlechtwerk snel weg doen zin ken. Grote hoeveelheden klei en zand volgden. Daarna kwamen weer kleinere stukken basalt en tenslotte aan de bui-, tenkant van de dijk de zware blokken die de eerste stoot moeten opvangen. Om vijf uur was het dan zover. De dijk was dicht, maar het water kwam op en het was dlis zaak om zo snel mogelijk het herstelde gedeelte op te hogen. Nog sneller stoven toen de zand- Vannacht om half twee heb ben wij enkele ogenblikken met burgemeester Keizer gesproken, die uiteraard met veel belangstel ling de werkzaamheden aan de dijk had gadegeslagen. Prachtig werk hebben de mensen verricht, vertelde hij ons. Iedereen hielp mee. De grote bedrijven stonden personeel af en de bevolking vulde duizenden zakken met zand. Iedereen stond klaar. Ik kan niet anders zeggen dan dat ik zeer en zeer tevreden ben. wagens heen en weer. De dijk kreeg het aanzien van een drukke verkeers weg waar het oversteken levensgevaar lijk is. Honderden kubieke meters zand werden in enkele uren door de tiental len vrachtwagens aangevoerd. Ook deze slag werd gewonnen. De stoere werkers bleven het water voor en gisteravond laat konden zij zeggen dat de slag om de Alblasserwaard gewonnen was. Nog stromen nu duizenden liters water door deze waard. Nog staan vruchtbare lan derijen onder water, maar dank zij het prachtige werk van de honderden man nen, de bevolking van Papendrecht, die duizenden zandzakken vulde en het schit terend door de fa J. M. Dekker opge stelde en uitgevoerde plan, kan nu spoe dig met de droogmaling een begin ge maakt worden. Groot zal de schade zijn, yt het verlies aan eigendommen, maar k zij dit snelle herstel kan er nog veel gered worden. (Van onze correspondent.) STRIJEN, 5 Febr. Uit Strijen en zijn omgeving zijn eerst nu betrouwbare gegevens ontvangen, doordat deze streek lang vrijwel geïsoleerd heeft gelegen en helemaal op zich zelf was aangewezen. Van Strijen en omgeving zijn reeds 41 slachtoffers te betreuren en het gegronde vermoeden bestaat, dat dit aantal nog zal stijgen. Vele inwoners werden zo snel door het water overvallen, dat zij ïn hun huis zijn omgeko men. Deze slachtoffers kunnen pas geborgen worden als het hele eiland Hulp uit Krommenie voor Papendrecht Onverwachts hielden gisteravond twee grote vrachtauto's van de Blik fabrieken te Krommenie halt voor de post van het Rode Kruis in de Kazernestraat. De lading bleek te bestaan uit een groot aantal kartonnen dozen, die kleding, schoeisel, dekens, wiegen en ledikanten bevatten voor de slachtoffers van de getroffen gezinnen. Nog dezelfde avond was het gymnastieklokaal herschapen in een groot magazijn. Met grote dank baarheid heeft de commandant van het Rode Kruis dit alles aanvaard, evacués, die gebrek hébben aan onder- of bovenkleren, dekens, lakens of slopen mlleit-'«^hmiddellijk per circulaire van deze zerwSiing in kennis worden gesteld, zodat direct tot distributie kan worden overgegaan. Een aantal hulpkrachten is aan het werk gezel om alles zo goed mogelijk te doen verlopen en om de werkzaamheden van het Rode Kruis te verlichten. Wat deze mensen in deze week hebben gepresteerd grenst aan het ongelooflijke. De commandant had zijn schoenen sinds Zondag niet meer uitge- had. Behalve dit werk moet ook gezorgd worden voor slaapgelegenheid en voor eten aan de mensen, die meehelpen het gat in de dijk te dichten. Het werk dreigde in de war te lopen, daarom moest een oproep gedaan worden om 2 keukenwagens te krijgen. Deze stille medewerkers verdienen alle hulde voor het prachtige werk. dat door hen wordt gedaan. Weer gasvoorziening Een dezer dagen zal een begin wor den gemaakt met de gasvoorziening van Papendrecht. De inwoners wordt gelast onmiddellijk de hoofdkraan te sluiten, totdat een deskundige gecontroleerd heeft of alles nog intact is. Kerkdienst Ned. Herv. kerk: 9.45 uur ds L. Vroegindeweij; 6 uur ds P. M. v. Galen. Meeleven uit buitenland De vereniging van Deense hoeoeJ im porteurs heeft haar Nederlandse tela- tie, de heer J. de Jong Yzn.. te Süe- drecht opdracht gegeven om de tegen waarde van 5.000 Zweedse kronen ter beschikking te stellen van het Nationaal Rampenfonds 1953. De Kon. Dordtse roei- en zeilvereni ging ontving van ten bevriende rr-.laüe uit Stoke Divon (Engeland) namelijk de bezitter van een Engels jacht dat des zomers heel veel in de Dordtse haven ligt, een te'êgram waarin een geldelijke bijdrage benevens kleding werden toe gezegd voor de slachtoffers van de wa teren- od. Gisteravond, laat, het was ongeveer half twaalf, rinkelde de telefoon op de redactie. Amerika voor u aan de lijn, meldde de telefoniste. Enkele minuten later een Engelse stem „go ahead" en weinige ogenblikken daarna spraken wij met Salt Lake City in Utah, waar vele Dordtse Mormonen zich gevestigd hebben. De verbinding was zeer slecht, met Iedere evacué, die een onderkomen hee'. veel moeite kenden wij enkele heeft gevonden in onze gemeente, moet woorden opvangen. Natuurlijk was menzich ten spoedigste aanmelden op de daar allereerst zeer nieuwsgierig naar i gemeente-secretarie, afdeling Bevolking, d>e toestand, die wij in het kort uiteen-1 De evacue's ontvangen een bewijs 1 hebben. Onze oud-stadgenoot devan inschrijving, voorzien van een ge- Strijen is een zwaar getroffen gebied, zowel wat landverlies be treft als in materieel opzicht. Ka pitale boerderij-bedrijven zijn reeds in elkaar gevallen. Ongeveer 50 huizen zijn door het aanstormende water direct weggevaagd, terwijl andere op instorten staan. Momenteel zitten hier 3300 personen samengeperst in slechts 250 huizen. Vele nog overgebleven huizen herher- gen 20 tot 30 personen. Van de veestapel zijn naar schat ting ongeveer een 1000 stuks omgeko men. De pluimveestapel is voor het overgrote deel verdronken. Hetzelfde kan gezegd worden van de varkens en schapen. De verliezen aan de ge wassen, zaai- en pootgoed zijn nog niet te overzien. Gisteren was de verbinding in zo verre hersteld, via een mobiele zender, dat de voornaamste berichten door gegeven konden worden. Ook is het electrische licht weer hersteld. Telefoon is nog te sterk ge stoord om op korte termijn hersteld te kunnen worden. In angstige spanning wordt het weers- en waterverloop gevolgd. De noodorganisatie welke door het ge meentebestuur in het leven werd ge roepen, functionneerde reeds Zondag middag. Dit geldt met name voor de distributie van voedsel, benzine e.d. Ploegenstelsels werden tegen de strijd tegen het, water in het leven geroe- Sliedrécht De raad der gemeente Sliedrecht komt Maandag a.s. om 7.15 uur bijeen tot het aanhoren van een uiteenzetting over de watersnood in de gemeente, met voorstel om een crediet te verlenen van f 25.000 ter voorlopige voorziening in de kosten. Hpnrlrik Idn Ambacht Bid- en Dankstonden worden Zondag a.s. in alle H.H. kerkdiensten gehouden als uren van verootmoediging onder Gods slaande hand Tevens zal in deze diensten een offer worden gevraagd ten bate van het Nat. Rampenfonds. Dubbeldam Evacue's moeten zich aanmelden heer P. van Wijngaarden vertelde daar na dat men hard bezig is met een hulp actie. Geld. kleren en dekens worden inge zameld en zo spoedig mogelijk /uilen die naar Nederland worden gezonden. Met een good bye en good luck n-im de stem uit Amerika afscheid van ons. „Rusland arresteert nog drie „spionnen" meentestempel. Alle evacué's en alle getroffen inwoners van onze gemeente kunnen iedere middag van 2 tot 4 uur. indien zulks noodzakelijk is, kleding, dekking en schoeisel afhalen in de openbare lagere school no 1. aan de Dubbelstevnlaan (hoofd de heer C. J. M. Mazure) en in de openbare lagere school no. 2 aann de Rijksstraatweg (hoofd de heer M. Tuinder). Nieuw geval van hooibroeï. Van ochtend is ae brandweer gealarmeerd voor een nieuw geval van hooibroei onder de gemeente Dubbeldam. Het be treft hier de geïsoleerde boerderij van Vervelde. Wieldrechlse Zeedijk 104. MOSKOU (A.P.) De Pravda heeft vandaag bekendgemaakt, dat de Russi sche staatsveiligheidsdienst onlangs 3 Zwijndrecht mannen op verdenking van spionnage ten behoeve van een buitenlandse mo- Geslaagd: Aan de Technische Ho- gendheid heeft gearresteerd. In een van .jc-chool te Delft slaagde voor het can- deze gevallen wordt de Amerikaanse i dboaatsexamen voor eleolrotechnisch inldditinigendieost met name genoemd. 1 ingenieur onze plaatsgenoot W. Krijger. pen, opdat niet alles op enkele mensen zou neerkomen en niet door gebrek aan mankracht deze strijd a priori hopeloos zou zijn. Een noodhospitaal werd ingericht. Voorts kunnen waar nodig, patiënten naar bestaande ziekenhuizen worden afgevoerd. In de gemeente-raadzaal! werd een magazijn ingericht, van waar uit de aangevoerde goederen centraal verdeeld worden. Op het moment is er ruim voldoen de voedsel, dank zij de enorme hulp vaardigheid en goedgeefsheid van het hele Nederlandse volk. Als echter de laatste verbinding verloren gaat zal uiteraard de voedseltoevoer gestag neerd worden, waardoor een distri butie nu alleszins gerechtvaardigd is. Indien wind en getij niet te ongun stig worden is er het vertrouwen, het in Strijen te kunnen redden. Water via Alblasserdam uit de Alblasserwaard In een gemeentelijke gestencilde afkondiging aan zijn gemeentena ren, acht burgemeester L. Looy van Alblasserdam het vrij zeker dat het in de Alblasserwaard bin nengestroomde water via Alblas serdam en wel in het bijzonder via de Polder Blokweer zal moeten worden afgevoerd. De defensieve periode is voorbij, wq zijn nu in het offensief gekomen, zeide de heer J. van den Hoek, de plaatsvervangend dijkgraaf te 's-Gravenhage, die met zijn staf in een manufacturenwinkel aan de Zuid-Voorstraat het werk aan de dijken van 's-Gravendeel leidt. De dijkgraaf zelf, de heer L. I. Overwater leidt het offensief van Puttershoek uit. Aan die zijde heeft de dijkgraaf 350 vakbe kwame dijkwerkei*s ingeschakeld, terwijl van de zijde van 's-Gravendeel een aantal vakbekwame dijkwerkers steim ondervindt van een dragline, welke voor ruim honderd man werk verzet. Nieuwe wijk komt droog Het doel van deze groots opgezette operatie is het dichten van de Gorsdijk tussen Puttershoek en 's-Gravendeel. Wanneer deze buitendijk is gedicht, is een gebied van 2500 ha beschermd tegen het buitenwater. Id dit grote gebied is een belangrijk deel van het dorp 's-Gra vendeel gelegen. Tevens wordt met man en macht gewerkt aan de slaperdijken tussen 's-Gravendeel en Strijen, die via Maasdam op Puttershoek aansluiten. In dit gebied staat thans nog gemiddeld twee meter water. Op sommige plaatsen werd echter een waterstand van drie en een halve meter gemeten. Getracht wordt de zandzuiger Ahoy bij het leegpompen van dit ge bied in te schakelen. Met de bemalingen en de vele brandweerauto's, die van heinde en ver naar 's-Gravendeel zijn gekomen, verkrijgt men dan een pomp- capaciteit van 1000 m2 per minuut. Tnt.ii.sspn zijn ruim twintig brandweer auto's uit Dordt en verder tal van pl .'fit sen in de provincie Utrecht bezig met het leegpompen van de Beverhoekpolder, waarin de nieuwe wijk van 's-Graven deel, de Nest, (is gelegen. Deze prachtige woonwijk met 'twee nieuwe kleuter scholen, het gebouw van het Groene Kruis en tal van uitstekende grote pan den staat thans nog 45 cm. onder water. Naar schatting bevindt zich hier een hoeveelheid van VA miUioen M3 water. Iedere brandweerauto heeft een capaci teit van 2 M3 per minuut. Sinds gistr ren is het water reeds 17 cm. gezakt. Men verwacht dat einde van deze week de Beverhoekpolder droog zal ko men. Dit wil echter niet zeggen dat de bewoners dan reeds kunnen terugkeren. De burgemeester wijst er met nadruk op dat men eerst na oproep mag terug keren, zulks in verband met de voed sel-, warmte- en drinkwatervoorziening. De woningen moeten eerst op hun deug delijkheid worden getest. De Beverhoek polder, waarin de wijk dc Nest is gele gen. is 11 ha groot. Bü het leegpompen zijn sinds Vrijdag ook enkele Storkpom- pen ingeschakeld, welke een grote capa citeit hebben. Ontstellende ontdekking Bij het onderzoek van de gaten in de dijken stuiten des deskundigen van wa- tterstaat en waterschap bijna overal op oude Duitse militaire stellingen en bom- trechters. Men schrijft vele doorbraken aan deze oude militaire objecten toe. De Luchtfoto van het zwaar getroffen 's-Gravendeel. Rechts de grote wegnaar het Wieldrechtse veer, waarop twee paarden een droge toevlucht vonden, en die tot Maasdam onder water staat. Een op vele plaatsen doorbroken Molendijk, zonder de huizen die even over de grote weg stonden, voor zij werden weg geslagen, voert niet meer naar Putters hoek. Nederlandse defensie heeft Indertijd ook wel stellingen op de dijken aangelegd, doch deze kwamen tot stand in. overleg met waterstaat en waterschap. De Ne derlandse stellingen werden tegen de dijk aangebouwd. De Duitsers hebben htm stellingen veelal in de dijken inge graven, waardoor zwakke plekken ont stonden. Ook de oude bomtrechters, die later weliswaar zijn volgestort, vormen vele zwakke plekken In de dijken. Alblasserdam Ned Predikbeurten op Zondag a.s. Herv KeTk 9.30 u ds Trouw, 6 Ewoldt. Ver van Vrijz Herv 10.30 ds Slaayen. Gèref Kerk 9 30 en 6 ds Stolte. Geref Kerk (art 31) 8.45 en 5 u ds Boe sema. Geref Gemeente 10 en 6 u leesdienst. Oud-Geref Gemeente 9.30 en 6 u ds Toes. Geref Samen komst 9.30 en 6 u ds Verloss. Verschenen ls het jaarverslag van de Veiling te Zwijndrecht. waaraan wij het volgende ontlenen; Te midden van de branding in het leven der volkeren en de dikwijls gevaar lijke klippen die het zakenleven bedrei gen, heeft ook het schip van de tuinbouw in het jaar dat afgesloten werd, zonder al te grote averij de haven weten ta bereiken. Voor de koude-grondteelt zag het er somber uit. De drie laatste dagen van de maand Maart brachten hagel- en sneeuwstormen, waardoor de bewerkte en beplante velden een woestijn gele ken. Elke tuinder, die het aanschouw de. dacht, hier komt niets van terecht. En nu de uitkomst. De omzet was hoger dan tot heden nog voorgekomen, met een bedrag van f 6.483.663.72. Een keur van groenten in alle sortimenten is de veilingklok gepasseerd en vaak wer den goede prijzen gemaakt. Het sterk wisselvallig klimaat van dit jaar heeft de handel toen weer gunstig beïnvloed. De buitengewoon grote aanplant van late bloemkool zou het plaatsen van de oogst bij normale groei zeer bemoei lijkt hebben. Nu bracht de natuur een spreiding teweeg, waardoor de perio de voor opname door de markt bijna verdubbeld werd. Het zo In grote trek ken overzien van dit gebeuren moet ons wel brengen tot de erkenning, dat wij het niet weten en niet beheersen, doch dat het al geleid wordt door Hem, die 't al regeert en die wolken lucht en winden wijst spoor en loop en baan. Er draaiden dit jaar 158.660 kisten met producten door. Hoewel nog een belangrijk aantal, is dit op het geheel niet sterk ingrijpend. Vraag en aanbod sluitend te maken zal wel nooit moge lijk zijn. Daarbij is er ook een gedeel te, dat alleen bij een heel schrale markt aan bod zou komen. In leiding geven de kringen van het veilingwezen leeft de gedachte, ook voor de binnenlandse afzet tot zekere kwaliteitseisen te komen, al zullen deze iets soepeler kunnen zijn dan die voor de export. Naar Duitsland werden 511.001 kis ten verladen, tegen 401.427 in 1951 en naar België 126.099 tegen 235.744 in het vorig jaar. Met een variant op een an dere uitdrukking zou men kunnen zeg gen; „Kijk die Benelux eens werken". In tegenstelling met de groenten was de waardering van het fruit vooral voor de vroege en minder begeerde soorten belangrijk lager dan het voorgaande jaar. Er zijn dit jaar 249 veilingen gehou den, met een aanvoer van 2.504.341 kis ten en 64.827 kleine bakjes. Dit jaar werden aangekocht 50.000 groentekisten. 10.000 pootbakken en 20.000 witlofkistjes. De laatste waren no dig, omdat de kwaliteitsopvoering van het witlof voor verpakking kleiner ma teriaal vereist, hetwelk ook door de han del gewild wordt. HULDE AAN VLIEGERS EN GRONDPERSONEEL Eigen Nieuwsdienst DEN HAAG. Twee luchtbruggen zijn naar het noodigebied in Zuid- Holland en Zeeland geslagen. De ene looDt van Gilze-Rijen. de andere van Valkenburg. Dag en nacht volgen de droppings elkaar op, waarbij de door de geïnundeerde gebieden gevraagde artikelen worden afgeworpen Rubber boten, autobanden, reddingsgordels, zandzakken, voedselpakketten drinkwaterbussen zijn de meest ge vraagde goederen. Ook geneesheren en technici zijn in de nacht naar Haamstede en Melis sant gebracht. In Haamstede werden drie chirurgen afgezet. Drie Auster vliegtuigen werden bij nachtlandingen, die onder uiterst moeilijke omstandigheden moesten geschieden beschadigd. De moeilijk heden voor het vliegend personeel zijn trouwens nog te weinig bekend. De velden waarop de goederen moeten worden afgeworpen, zijn over het al gemeen zeer klein en door vlaggen gemarkeerd. Voor het afwerpen van wal zandzakken op zo'n klein veld moei dikwijls meer dan twintig tot vijf-en-twinüg maal over het veld worden gevlogen alvorens men de zekerheid heeft, dat de zakken inder daad op hun plaats komen. Dergelijke „runs" vergen zeer veel van de be manningen. Nog meer verwacht Liefst 220 toestellen waren gisteren in geschakeld bij de reddingsactie en de hulpverlening. Nog een paar dozijn toe stellen worden verwacht van de Ameri kanen, uit Engeland, Frankrijk, Italië, Noorwegen en Zweden. Zij zijn van het type Dakota, een Anson, en voorts drie Albatrossen, een Catalina, amphibievlieg- tuigen en ongeveer zeven hefschroefvlieg- tuïaen. De laatste zullen zich dan bij de reeds in actie zijnde 25 hefsch roef vlieg tuigen voegen. De Amerikaanse hefschroefvliegtuigen redden in samenwerking met hun amphi- bievliegtuigen rond vijfhonderd mensen uit Nieuwe Tonge. Db resultaten van de overige hefschroefvliegtuigen waren gis teren nog niet bekend. De luchtmacht heeft gistermorgen in vijf uur tijd de volgende goederen afge worpen; DIRKSLAND: 2000 broden, 50 rubber laarzen, 50 pakken voedsel, 6500 zand zakken. NOORDGOUWE; 4000 zandzakken. COLIJNSPLAAT; 8 rubber, ikken, 1 pak voedsel, 16300 zandzakken. SLOEPOLDER; 5800 zandzakken. THOLEN: 6000 zandzakken. DEN BOMMEL; 100 paar rubberlaarzen en 13.800 zandzakken. SCHARENDIJKE; 4 ton hooi, twee jerry cans water. NIEUWE TONGE; 130 paar sokken. BRUINISSE; 10 rubberboten, 1 jerrycan water. WISSEKERKE; 1 pak voedsel. KORTGENE; 180 broden, 7 containers met voedsel. SOMMELSDIJK; 25 paar rubber laarzen. STAVENISSE; 100 paar rubber hand schoenen. Sprekende cijfers Het zijn allemaal cijfers en artikelen, die ieder voer zich spreken van de nood en de ontbering in de ondergelopen ge bieden, een nood, die dank zij het on vermoeide werk van de vlieger- en het grondpersoneel van de luchtmacht vlug althans enigszins kan worden gelenigd. Bijzondere berichtendienst alleen op hele uren DEN HAAG (A.N.P.). Met ingang van vandaag zullen de berichten van de bijzondere berichtendienst (dus hier zijn niet bedoeld de nieuwsuitzendingen van het A.N.P.) alleen op de hele uren wor den uitgezonden. Dit kan thans, omdat zeer vele instellingen weer via de korte, golf of telefoonlijn te bereiken zijn. Voor zeer belangrijke berichten wordt een uit zondering gemaakt. Die worden dan tus sentijds uitgezonden en op de hele uren herhaald, Wij verheugen ons U te kunnen mede delen, dat de schade In ons bedrijf, door de watersnood aangebracht, tot een minimum beperkt is gebleven. Onze afdeling GORDIJNSTOFFEN en TAPIJTEN hebben wij door het on bruikbaar worden van de vloer van de parterre moeten verplaatsen naar de le etage. Onze complete collectie is echter daar in zijn geheel aanwezig, zodat U onze bekende service en rijke sortering daar zult vinden. ENKELE SPECIALE AANBIEDINGEN Dubbele Gordijnvelours met onzichtbare weef fouten In bruin, terra en groen, 120 cM- breed, M 6.98 per Meter Bouclé Tapijt 100 c.M breed per Meter Jabo Tapijt 100 c.M. breed M 6.90 per Meter Glasgordijnen 90 x 160 A per stuk V Sterke Vitrage 90 c.M. breed, per Meter 1.10 - 0.86 - TS Of Grote sortering Balatum en Linoleum BALATUM 200 c.M. br„ per Meter 3«f0 Hfele Duizendvoudig beproefd en steeds opnieuw verbeterd door technische vindingen. Vanzelfsprekend grote ca paciteitgroot was-effect en het bij alle spreekwoordelijk geworden ontzien en sparen van Uw kostbaar wasgoed. Gering stroomverbruik Goede service. TEXTIEL - WONINGINRICHTING SCHEEPSSTOFFERING li j i i ii Vriesestraat 65 TELEFOON 3551 Bagijnhof 10 - 3285 STEEGOVERSLOOT 57 Ruimt zijn nat geworden Dames-, Heren- en Kinderschoenen tegen zeer lage prijzen oP. De N.V. BÏSCUÏT- vraagt voor een harer vrouwelijke employé's EEN ZIT-SLAAPKAMER met gedeeltelijk pension (alleen warme maaltijd). Brieven te richten a. d. Sociale afdeling, Postbus 32, Dordrecht VAN ZATERDAG 7 FEBR. AF WEER GEOPEND. VERKOOP ZOMER- EN WINTERSPORT-ARTIKELEN, KLEDING EN SCHOENEN, welke meer beschadigd zijn door het ruimen, dan door water, TEGEN STERK VERLAAGDE PRIJZEN Komt U eens kijken. Er is vast wat voor U bij, voor nu of later. GROENMARKT 1 24. Toen de Zeewolf de sloep na derbij zag komen, liet hij zijn schip bijdraaien, „Hallo, jonge Swarte Daen jeugdige ijzervreter!" riep hij naar beneden, „wat kom- je doen?" Het duurde even. voor er antwoord kwam toen herhaalde de Maat. wat Kaopie hem had voor gefluisterd: „lk Kon) die schuit van jou ilvs be kijken en verder wilde ik het nog •ven hebben ove? die paar goud stukken. die je van me hebt wegge kaapt". „Kom maar boven!" riep de Zee wolf, een touwladder uitgooiend, „maar wat die goudstukjes betreft, die wil ik graag houden; ze passen mooi in een muntenverzameling, die ik heb aangelegd Maar je mag er iets anders voor uitzoeken uit mijn voorraad geroofde schatten!" Dat was een tegenvaller; Kappie wilde zijn eigen geld hebben en niet geroofd goed. „Doe maar net, of je op zijn voorstel ingaat", fluisterde hij, terwijl hy achter de Maat de touwladder beklom, „dan zien we waar hij zijn gestolen spullen be waart en dan kunnen we proberen ons geld weer stiekum terug te ne men" Met angst in zijn hart klom de Maat omhoog. Het denkbeeld, dat hij op een zeeroversschip zou moeten inbreken, vervulde hem met bange voorgevoelens. (Wordt vervolgd.)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3