G.E.B.-Dordt hield de situatie stevig in de hand ■MORGEN» Steeds vlotter verloopt de evacuatie via Dordt Fataal uur Minister Beel bezocht Dordt Adjudant Schepers overleden SCHERPE HOEST Met gulle hand Ir Marisover een maand rijdt de trein Ook Streefkerkse balsturigen met kloeke hand aangepakt Nalatige stoffeerder wegens brand door schuld veroordeeld Op een Dordts schoolbord Treinen tot Baan- hoek Brandweer kwam toch bij het hooi Over een maand weer per trein naarBrabant „Piet Hein" in Dordt Oude vrouw na vijf dagen gevonden Verootmoediging en vernedering Vrijdag 6 Februari 1953 DE DORDTENAAR Pag. 3 Ofschoon de nieuwe centrale uitviel, werd stroomtoevoer niet onderbroken Zonder een spoor van paniek, doch in het hesef dat door het be houd van de stroomtoevoer voor licht en poldergemalen mensenlevens gered konden worden, hebben de ingenieurs en technici van het G.E.B. Zaterdagnacht en Zondag een verbeten strijd geleverd tegen het wa ter. Juist omdat er zoveel mensenlevens op het spel stonden, leidden directie en ingenieurs deze strijd met vaste hand en koel verstand. Ir J. A. Fijn van Draat, de directeur van het G.E.B. had de leiding in de nieuwe Centrale op de Staart op zich genomen. Ir P. Smit, de onder-directeur, leidde de actie in de oude centrale op de Noordendijk. Bijgestaan door de overige ingenieurs en een grote staf van technici werd de strijd tegen het water aangebonden en dank zij een voortref felijk teamwork heeft men deze veldslag practisch gewonnen, al ont kwam het G.E.B. niet aan de algemene schade. minderde weer snel. Alleen bij 's Gra vendeel en Numansdorp, een gedeelte van de Alblassedwaard en verder de overige plekken die diep onder water staan, daar kan nog geen stroom wor den geleverd. Gunstige situatie in Dordt In Dordt is de situatie zelfs zo gunstig, dat men geen enkele be perking meer in acht behoeft te nemen. Zuinig moeten alleen Ba- rendrecht, Heerjansdam en IJssel- monde zijn, zulks met het oog op de voorziening van de gemalen daar. Met voldoening mag men constateren, dat het G.E.B. dank zij een uitstekende organisatie en een spontane en toege wijde medewerking van hoog tot laag er in is geslaagd, dat het de strijd met deze ongekend hoge waterstand, welke door de orkaan een rampspoedige scha de aanrichtte, heeft gewonnen. Nu richt zich alle activitiet op het ver dere herstel. Wat wij hierboven beschre ven was de strijd om de stroom in het hoogspanningsnet, wat de hoofdtoevoer is van alle energie. In het z.g. laag spanningsnet, dus de aansluitingen van kabels in de straten en de huisaan. sluitingen zijn hier en daar flinke bres sen geslagen, bijna overal waar het water de huizen binnenstroomde, ont stonden kortsluitingen. Ook hiertegen is met een ware legermacht de strijd aan gebonden. O.p tal van plaatsen is de scha de reeds hersteld, doch men gaat onver poosd door met dit werk. Van enorme betekenis was, dat de toevoer van stroom ononderbroken ge handhaafd bleef. Weliswaar ontstond eeh zeer kritiek moment, toen bij een waterstand van. 3.50 m een keldertje met motoren voor het oppompen van koelwater in de nieuwe centrale onder liep, doch fataal is deze onverwachte tegenvaller niet geworden. Op dat moment wist men, dat de nieu we centrale binnen een uur uitgescha keld zou moeten worden, terwül deze centrale (zoals tijdens ieder weekein de) alleen in bedrijf was. Doch op de Noordendijk had men inmiddels de kel ders met de vitale machines voor de aandrijving van de hoofdmotoren vol komen tegen de vloed beschermd, zo dat met inspanning van alle krachten de oude centrale binnen dat fatale uur in bedrijf kon worden gesteld, juist op het moment waarop de nieuwe cen trale uitviel. Dordt hielp Rotterdam Intussen viel ook de centrale Rotterdam uit. Dordt verkeerde echter in de gelukkige omstandig heid, dat het stroom kon leveren over het koppelnet, zodat niet al leen het eigen verzorgingsgebied, dat van Goeree tot Vianen reikt, steeds van electriciteit kon worden voorzien, maar ook een groot rayon buiten het eigen verzorgingsge bied. Centrale-Noordiendijk was van -dat ogenblik af het hoofdkwartier geworden Alle meldingen van storingen kwamen daar binnen en als ware veldheren overzagen de ingenieurs het enorme ge bied dat van de Dordtse stroom af hankelijk is op de lange wandkaart waarop het uitgestrekte en ingewik kelde net in beeld is gebracht. De opzich- ters en andere technici in dit uitgestrek te terrein, meldden hun bevindingen telefonisch en via de eigen lijnen, en aan de hand daarvan werd met spel den in diverse kleuren op de kaart de ■toestand van het net tot op de minuut bijgewerkt. Dit nauwkeurige overzicht stelde de staf in staat aan de technici in het ge bied de nodige aanwijzingen te geven voor het schakelen, waardoor stukken die zonder stroom waren geraakt soms weer onder spanning konden worden ge zet. Dramatische ontwikkeling Met het voortrazen van de storm sloe gen echter hoe langer hoe meer lijnen uit. Het onderstation in de pijler van de brug over de Oude Maas explodeer de, waardoor de stroomlevering aan Zwijndrecht kritiek werd. Tengevolge van de inundatie vielen diverse onder stations uit, terwijl breuken in kabels ontstonden die in dijken lagen welke door het water doorsloegen. De strijd bereikte een dramatisch hoogtepunt! Het aantal rode spelden op de kaart werd zienderogen groter. Toch gaf men de strijd niet op en dank zij dit doorzetten, is de stroomvoorziening in een zeer groot gebied intact gebleven, waardoor velen die moesten vluchten in het nachtelijk duister, op tal van plaatsen electrisch licht hadden. Stroomtoevoer naar Goeree bleef in tact Zelfs het zo zwaar getroffen Goeree is geen ogenblik zonder stroomtoevoer geweest. De Dordtse centrale levert stroom aan Goeree, waar de E.M.G.O., een parti culiere maatschappij, voor de verde re distributie zorgt. De gedeelten die overstroomden, geraakten grotendeels zonder electriciteit doch op de plaat sen waar betrekkelijk weinig water was geweest en van waar het reddingswerk op Goeree moest worden georgani seerd, beschikte men voordurend over electriciteit. Reeds spoedig kon het contact met de E.M.G.O. worden hersteld en het was een grote voldoening voor al de werkers van het Dordtse G.E.B. dat men het zo zwaar getroffen Goeree be hulpzaam kon zijn met materiaal, dat per schip van Dordt naar het noodge- bied werd overgebracht Bij dit werk ondervond het G.E.B. de zeer gewaardeerde hulp van verschei dene leveranciers, die spontaan onder delen en ander materiaal beschikbaar stelden. Herstelwerk in volle gang Maandagmorgen had men op de cen trale een volledig overzicht van de gele den schade. Deze viel in de niet-geï- nundeerde gebieden nogal mee. Hoe de toestand zal zijn in de gebieden die thans nog onder water staan, moet wor den afgewacht tot het tijdstip waarop het weter is verjaagd. Zondag echter werd al veel hersteld, De niet Cf: wcle kwam Zondagavond alweer in bedrijf, waardoor met groot vermogen via het koppelnet Rotterdam geholpen kon worden. .De directie Mét zich bij het herstelwerk liet leiden door de gedachte, dat de meest vitale pun ten zoals de poldergemalen, de Baren- dregtse brug e.d. het eerst opnieuw van stroom moesten worden voorzien. Aan het totaal verbrande endersta tion in de brug over de Oude Maas, werd onafgebroken 36 uur gewerkt, waarna de electriciteitsvoorziening van Zwijn drecht met behulp van een nood-station was gewaarborgd. Zelfs Strijen kreeg weer stroom, alsook de Krlmpenerwaard, behalve Ouderkerk aan de IJssel, dat zwaar heeft geledne. De Dordtse Biesbos die Dinsdag weer droog viel kon onmiddellijk worden inge schakeld en hoewel de stroomvoorziening van het hele gebied van de Vijfheeren- landen door de dijkdoorbraak tussen Siie- drecht en Giessendam werd bedreigd, kon men toch in dit gebied volledig de itroomvoorziening handhaven. Het aantal rode spelden op de kaart Hulp uit Den Haag Daarbij heeft het G.E.B. een welkome versterking gekregen van het G.E.B. Den Haag, dat een hoofdingenieur (die het Dordtse net uit vroegere ervarin gen hier goed kent) en drie z.g. kabel- ploegen met materiaal naar Dordt af zond om mee te helpen aan het her stel van de aansluitingen in de wonin gen en winkels, Men moet dus niet verbaasd zijn waa ier vandaag of morgen een man van het Haagse G.E.B. de lichtleiding komt repareren. Hij werkt spontaan mee met het Dordtse G.E.B. om allerwegen zo spoedig mogelijk de sporen van de ontzettende stormramp van jongstle den Zaterdagnacht uit te wissen, Geheel onverwacht heeft minis ter Beel gistermiddag een bezoek aan DnrHt Pphrarhf Dp minisfpr ook in de bestrijding van de jongste aan uorat georacm. ue mimsxer watersnoodramp niet onbetuigd heeft liet zich Uitvoerig inlichten over gelaten. Voordat adjudant Schepers de evacuatie van de bewoners van; *?aar pordt kwam was hij commandant r, 1 dier rijkspolitie te Middelburg. In zijn Zeeland waarna hij vervolgens op1 dienstperlode aldaar maakte hij in 1944 de Buiten Kalkhaven de debar- j Me ramp van Walcheren mede. H.M, de Advertentie MAAR DAN OOK ALLEEN M0R6EN B GEVULD SPEK Q'O 5 100 gram wï» H CORNEDBEEF AA -1 100 gram fcïP VI» B BONBONS RE .1 B 200 gram 00 Clt KOFFIE£RONDJES IB -1 heerlijk vers 250 gr. VI» Tnr/eM ml Geheel onverwacht overleed de com mandant van de vertoeersgroep Dordit van de rijkspolitie, de 58-jarige adjudant H. H. Schepers die in Mei 1946 het commando voerde. In hem verliest het korps der rijkspolitie een energieke die met een grote werkijver die zich catie van enkele schepen, o. Zeezwaluw" gadesloeg. a. „De Advertentie maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. Help Uw geprikkelde en ontstoken luchtpijpen en zuiver Uw adem halingsorganen met de geneeskrachtige, sljjm- oplossende AKKER'S Koningin verleende hem wegens zijn voortreffelijke diensten aan het vader land op 30 April 1951 de gouden me daille der Oranje Nassau orde. Ook was de overledene drager van de gouden medaille van de Kroonorde van België zulks in verband met de diensten van begeleiding en bewaking welke hij voor de wereldoorlog verrichtte bij het be zoek van de Belgische koninklijke fa milie. Maandag a.s. zal de adjudant in Dordt ten grave worden gedragen. Tal van mensen geven thans met ruime hand voor de slachtoffers van het water geweld. In Dordrecht bestaat een kaart club De Kankerpit geheten welke haar medeleven met de slachtoffers demon streerde door de volledige kaartpot van 22 gulden bij de redactie van de Dordte- naar te brengen. Wij zullen dit geld natuurlijk zo snel mogelijk aan het Rampenfonds 1953 doorzenden. „Zuiderdiep" uit Brouwershaven In steeds sneller tempo wordt de evacuatie van Zeeland voort gezet. Tientallen schepen meerden gisteren aan de Buiten Kalkhaven en honderden evacué's zetten voet aan wal. Het begon al in de vroege ochtend, toen twee coasters arriveerden en na die eerste ontscheping had de evacuatie-commissie geen ogenblik rust meer. Bottertjes, vrachtschepen, rijnaken en marinevaartuigen deden Dordt aan. Schit terend werk werd verricht, want nauwelijks hadden de eerste passa giers vaste grond onder de voeten of de grote touringcars reden voor. Gisteravond om zeven uur arriveer de 'H.M. mijnenveger Zuiderdiep met 104 evacué's. Commandant Beer ver telde dat hij om drie uur uit Brouwers haven vertrokken was. De vluchtelin gen waren met drie Urker vissersbo ten aan boord gebracht, want de Zui derdiep kon niet aan de kant komen wegens een te grote diepgang. De stem ming onder de evacué's vond de com mandant niet slecht. Natuurlijk waren de mensen niet opgewekt, maar bijzon der neerslachtig toch ook weer niet. Vol lof waren de vluchtelingen over de bemanning die de drie voorverblijven had afgestaan. Dat dit niet overdreven was, hebben wij zelf geconstateerd, want bij - het afgaan van de loopplank werden er vele handen gedrukt. Vijf mijnenvegers zijn in actie. Zon dagmiddag werden de bemanningen op geroepen en Maandagmorgen vroeg ging het van Den Helder naar Zeeland. Voor Schouwen en Duiveland heeft de Zuiderdiep heen en weer gevaren. De Zeeuwen wilden nog niet evacueren, zij probeerden nog ter redden wat er te red den viel, maar toen gisteren met de Westen wind de toestand weer kritiek werd, moest er geëvacueerd worden. Commandant Beer heeft een zeer voorspoedige reis gehad. Op volle kracht, 12 mijl, is hij uit Zeeland weg gevaren en alleen op de Dordtse Kil heeft hij de mijnenveger moeten inhou den. De snelheid bedroeg hier zeven mijl en dit was zelfs nog iets te snel. Na de debarkatie van de evacué's heeft de commandant zijn mannen en kele uren rust gegund. In de loop van de nacht zou de watervoorraad worden aangevuld zodat hij bij het ochtend gloren weer naar Zeeland zou kunnen koersen. Duizenden Zeeuwen moeten nog geëvacueerd worden H.M. Zuider diep wacht nog een belangrijke taak. Twee dagen op de dijk Op een der schepen die in Dordt meer den spraken wij Dora Geertse uit Ooster- land. Twee dagen had zij op de dijk bij Vianen op Schouwen en Duiveland ge zeten. Gevlucht uit de noodwoning waarin zij met haar familie woonde, was zij via een boerderij en een stroklamp Zondagmorgen op de dijk terecht geko men. Eerst Dinsdagmiddag werd het groepje waarvan Dora deel uitmaakte door een helicopter ontdekt. Nog was het leed niet geleden, maar weldra arri veerde een sloep van de Koninklijke Marine en konden de van huis eri haard verdrevenen in de sloep worden opge nomen. Gemakkelijk ging dit nog niet. Tot de knieën moesten de matrozen door de blubber waden om bij de vluchtelin gen te komen. Een prachtig gebaar maakten de Nederlandse Jantjes toen. Zij trokken hun laarzen uit en stonden die af aan de vrouwen. Zelf gingen ze op blote voeten naar de sloep terug. Na aan boord van een sleepboot te zijn ge bracht ging het snel naar Zierikzee en eenmaal daar volgde evacuatie naar dro gere gebieden. Het gezin Geertse heeft alles verloren, maar zodra Schouwen en Duiveland weer droog is keert het weer terug. De Zeeuwen hechten aan hun grond en zij zullen vechten voor het behoud van hun schone provincie. /f= Honderd gulden uit de kas der bejaarden De Dordtse afdeling van de Federatie van Ouden van Dagen heeft ƒ100 op gezonden aan het Comité Rampenfonds 1953. Lessen Huishoudschool. Maandag Februari beginnen de lessen weer aan de Dordtsche Industrie- en Huishoud school, ingang Stek. Rechter-plaatsvervanger. Bij Kon. be sluit is benoemd tot rechter-plaatsver vanger in de arrondissementsrechtbank te Dordrecht mr G. J. van Oostveen, secretaris van de Kamer van Koophan del en Fabriken voor Dordrecht en om streken,. EmmaD.F.C. gaat niet door De voetbalwedstrijd Emma- D.F.C., die hier was georganiseerd voor Zaterdagmiddag ten bate van het Rampenfonds, gaat niet door. Zulks na overleg met de Regering, die er op aangedrongen heeft, dat al dergelijke voetbalwedstrijden op een latere datum gehouden zullen worden. Jonge Strijd. De bijeenkomsten van „De Jonge Strijd" gaan Zaterdag en Zondag a.s. niet door. Geslaagd. Voor het camdidaatsex- amen veeartsenijkunde slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht onze stad genoot M. E. M. Stumpel. Aan de Tech nische Hogeschool te Delft slaagde voor het candi'daatsexamen voor electrotech- nisch ingenieur de heer P. Bouman uit Dordt en voor het candidaatsexamen voor sohedkunddg ingenieur onize stad genoot H. J. C. Boertje. VOOR DE POLITIERECHTER QOK tegen gezagsondermijnende lieden buiten Dordrecht treedt thans de Justitie met nog meer kracht op dan tevoren reeds. In Streefkerk had H den T. zich verzet tegen aanmaningen van een wachtmeester der Rijkspolitie; twee van zijn kamaraads hadden zich vervolgens met het geval be moeid en ten slotte stond gisteren het drietal voor de politierechter om zich te verantwoorden over hun in een schromelijk' dronken bui bedreven verzet. De substituut-officier van Justitie, mr J. P. van der Meulen, voer boos uit te gen de thans zeer timide jongelieden, die zich van het hele geval maar wei nig konden herinneren. Hij eiste tegen elk van hen zes weken gevangenisstraf. Verdediger, mr W. P. Bijleveld, wees op de dorpse verhoudingen waaronder het geheel zich had afgespeeld en vroeg vrijspraak of een milde boete, daar de drie jongens momenteel bezig zijn te helpen bij de bestrijding van de waters nood in de Alblasserwaard. Met dit laatste was de substituut- officier het niet eens; dat moest bij een eventueel gratieverzoek pas in overweging genomen worden, aldus mr J. P. van der Meulen. Politierechter mr jhr D. J. P. Hoeufft sprak één van het drietal, die zich niet 'zozeer met het geval bemoeid had als de beide anderen, vrij en veroordeel de H. den T. en L. B. tot twee weken gevangenisstraf. Op een willekeurig schoolbord voor een Dordtse klas, troffen wij volgend gedichtje dat de leerlingen zich ter harte dienden te nemen. Het resultaat was overweldigend! Zag jij niet je huis in het water verzinken? En heb je nog kleren en eten - en drinken? Zit jij vanavond bij 't licht warm en knusjes? En heb je nog ouders - en broertjes en zusjes? Is t niet zo erg thuis alsin 's-Gravendeel? Denk dan aan d'and'ren: Geef gauw en geef veel! Personeelsver. Aviolanda schenkt duizend gulden aan het Rampenfonds Het bestuur van de personeelsvereni ging Aviolanda heeft besloten de vastge stelde feestavonden op 7, 8 en 9 Mei a.s. niet door te laten gaan. Het hier voor uitgetrokken bedrag ad. 1000,- zal worden overgemaakt aan het Na tionaal Rampenfonds. Laten we hopen dat vele personeelsverenigingen dit goe de voorbeeld zullen volgen. Met ingang van vandaag hebben de spoorwegen een drietal verbindingen, die per trein en per bus in beide richtingen tussen Dordrecht en Gorin- chem worden onderhouden, door auto busdiensten vervangen. De vertrekuren van de vervangen verbindingen blij ven dezelfde. Er is voorts een extra verbinding buiten het spoorboekje om tussen Gorinchem en Dordrecht tot stand gebracht voor alle werkdagen. Vertrek van Gorinchem om 6 uur morgens. Treinen rijden van Dordt tot Baan- hoek waar bussen de passagiers over nemen. De lege trein rijdt door omdat deze bij Baanhoek niet kan keren. Aan het herstel van de spoorbaan voorbij Baanhoek, wordt hard gewerkt. Trei nen met zand rijden ook naar het Zuiden naar het onder water staande traject ten Noorden van de Moerdijk, waar eveneens reeds enkele dagen met man en macht wordt gewerkt aan het herstel van de verbindingen. De EDAD onderhoudt een verbinding met het function,nerende veer bij de Kop van 't Land. De toestand van de Bandijk 9taat een verdere busverbin ding met Werkendam nog niet toe. Buitenleerlingen Ulo-Groenendijk Tal van buitenleerlingen van de ULO- Groenendijk blijken nog geëvacueerd te zijn. Het schoolhoofd weet hun adres sen niet. Hij heeft in Dordrecht bij de ouders van andere leerlingen spontane gastvrijheid verkregen voor de geëva cueerde leerlingen. Laten die meisjes en jongens zo snel mogelijk in Dordt komen logeren en dé lessen op de ULO hervatten. Hoopvol beeld van herstel: In Heerjansdam pompt men de polder al leeg Kachel met gat In dewerkplaats van de stoffeerder K. te Dordrecht was enige tijd ge leden brand ontstaan, doordat geduren de de schafttijd een bijzonder slechte kachel er zat een gat in en het roos ter placht er nogal eens uit te vallen veel te hoog was opgestookt, Dat had de knecht gedaan, K.'s zoon had het ge controleerd en K. zelf had het pas ge merkt, toen de zaak al in lichter laaie stond. - Substituut-officier mr J. P. van der Meulen vond het aan het misdadige grenzen zó'n kachel nog te gebruiken. Als mr Van der Meulens buren zo'n ding durfden aan te steken zou hij ze een aframmeling geven, zo deelde hij mee. Tegen K., die uiteindelijk de ver antwoordelijkheid heeft voor wat er in zijn stofferderij gebeurt of wordt na gelaten eiste hij wegens brand door schuld een boete van vijftig gulden subs. 25 dagen hechtenis. De uitspraak van de politie rechter luidde een boete van veer tig gulden, bij niet-betaling te vervangen door een hechtenis van twintig dagen. Gisteren gaven wij een bericht waarin werd medegedeeld dat de Dordtse brand weer er niet in had kunnen slagen een brand te bereiken die door hooibroei dreigde op de boerderij van de heer Keiler aan de Beerkade onder Dubbel dam, midden in het overstroomde ge bied. Hieraan moeten wij thans toevoe gen dat de brandweer, weliswaar met veel moeite er in geslaagd is toch op het terrein van de brand te komen. Aanvankelijk verscheen men met de acht-tons wegende grote motorspuit, maar het scheen toen voldoende een man achter te laten om toezicht te- houden op het broeiend hooi, dat men inmiddels uit elkaar getrokken had. Deze man achtte het eohter na een uur toch noodzakelijk dat er een spuit aan te pas kwam en men rukte toen uit met een draagbare motorspuit die met de bellewagen werd vervoerd, voor zover de wegen dat toelieten. Op enige afstand van de boerderij moest men echter stoppen en diende de spuit ver der met een platbomende boot voorzien van een hulpmotor, naar de boerderij gebracht te worden. Halverwege echter raakte de hulpmotor defect en met be hulp van een lekke roeiboot heeft men tenslotte de spuit op het terrein van de bedreigde boerderij kunnen brengen. Met twee slangen hebben de brandweer mannen, geassisteerd door een aantal dijkwerkers en M.T.S.-ers het hooi nat gehouden; van half 12 's morgens tot 's avonds half 6 is men daarmede bezig geweest en toen was - het gevaar weer zover geweken, dat de brandweer huis waarts kon keren. Geen zangavond Het bestuur der Dordrechtse Wandel sport Federatie bericht ons dat de Zangavond voor Dordrecht en omstre ken. die gehouden zou worden op Dins dag 10 Februari a.s., tot nader aan kondiging is uitgesteld. Ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, deelde in een uiteen zetting van de toestand van het ogen blik mede, dat verwacht wordt, dat de spoorbaan Rotterdam-Noord Brabant over een maand weer bruikbaar zal zijn. De wegverbinding zal reeds een week eerder in gebruik kunnen worden ge nomen. Op het ogenblik worden de gaten in de royale polder bij de Moerdijktorug gedicht. Verwacht wordt, dat de wa terkering van de provincie Noord-Bra bant over enige weken hersteld is. Ook aan de andere zijde van de Moerdijk- brug zal zulks het geval zijn. De doorbraak van het Eiland Dor drecht zal namelijk eveneens over een tweetal weken gedicht kunnen zijn. Dat betekent, dat over twee weken met het herstel van de spoorlijn kan worden be gonnen, welke dan twee weken later weer bruikbaar kan zijn. Met de voor bereidingen wordt inmiddels een aan vang gemaakt. Beroep op ouden van dagen Het bestuur van de afdeling Dor drecht van de Algemene Bond van Ouden van Dagen heeft een beroep op de leden gedaan om zich beschikbaar te stellen als collectant bij de inzame ling van gelden voor de door de watersnood getroffenen. Bedr ij f scompetities stopgezet De federatie van personeelsvereni gingen heeft besloten alle bedrijfscom- petities tot nader order stop te zetten. Advertentie VOOR ANTIQUITEITEN Vermeulen - Bagijnhof 36 Hedenmorgen omstreeks 12 uur arriveerde aan de Buiten Kalkha ven het Koninklijke jacht de Piet Hein met 51 evacué's uit Zeeland aan boord. De meeste evacué's wa ren er ernstig aan toe. Op bran cards werden zij van boord ge bracht en met snelle ambulances naar de 'ziekenhuizen vervoerd. Na het innemen van proviand ver trekt de Piet Hein weer naar Zee land. LONDEN (A.F.P.). De reddings werkzaamheden in het overstroomde gebied zijn nu zover gevorderd, dat de huizen in de zwaarstgetroffen plaatsen systematisch kunnen worden door zocht. Daarbij heeft men gisteren op het eiland Canvey een vrouw van 76 jaar gevonden, die nog leefde. Vijf dagen en vier nachten had zij 'op hulp gewacht, in het bed in haar slaapkamer dat in een meter water ronddreef. Toen haar redders het slaapvertrek met een gaffel aftasten, klemde zij zich er met haar laatste brachten aan vast. Het enige wat de zeven tig-jarige na haar redding kon uitbrengen was: Dat heeft wel wat lang geduurd. Landbouwdeskundigen schatten, dat het vijf jaar zal duren voor de akkers hun vroegere opbrengst zullen geven. Politie-oproep De Commissaris van politie te Dor drecht verzoekt de persoon, die tijdens de aanrijding op de eerste Februari om kwart over vijf op de hoek van de Boog- jes en Slikveld naast de bestuurder van de bij deze aanrijding betrokken per sonenauto heeft gezeten zich te melden aan het hoofdbureau van politie, afde ling verkeer. Dank- en bidstond in Hervormde Kerk Zoals in vele kerken in den lande, is ook Dordrecht gisteravond en mas se naar de gebedenhuizen getrokken, om een dank- en bidstond te houden voor de grote ramp die ons land ge troffen heeft. In de Augustijnenkerk waren het de predikanten J. Hovius en R. C. Ver hoef, die deze dienst leidden. Ds. Hovius sprak naar aanleiding van Klaagliederen 3 21 t/m 23, heb ben in deze tijd van ramp, gauw de neiging om als Dordtenaren te gaan zeggen; „Dat we dit ergens aan te danken hebben", en doelen dan op eigen kracht waarmede het geweld van het water tot 'staan is gebracht. Laat ons echter bedenken, dat het niet aan ons te danken is, dat we gespaard ge bleven zijn, doch dat dit alleen verkre gen is door de grote rijkdom van Gods' genade. Ons past verootmoediging en verne dering tegenover God over onze zon den. Als wij ons door deze lankmoe digheid van God niet bekeren, worden ook wij vernield. Het is zo'n grote rust te kunnen schuilen in de schuilplaats des Allerhoogsten. Ds. Verhoef sprak vervolgens over Ik heb niet voorgenomen iets te weten onder U dan Jezus Christus en die ge kruisigd. 1 Cor. 2. Het zijn niet alleen de slachtoffers die geslagen zijn, aldus spreker, ook wij zijn getroffen. Het is niet alleen zaak, dat wij komen om te danken, maar kunnen wij ook bidden? Wij mogen dan geen man, vrouw, kind of ander fami lielid verloren hebben- maar hebben wij God niet verloren? Men gaat niet verloren door het water, neen, men gaat verloren als God neen zegt. God roept ons op Jezus Christus vast te houden. God zal ons ook bij dit geloof in deze nood bewaren. Kleuters weer naar school De Diaconie Kleuterschool aan de Vest hervat Maandag de lessen. Dinsdag 10 Februari zal de stoom vaart Mij. „Nederland" in gebouw Pa trimonium haar nieuwe kleurenfilm „Met de Johan van Oldenbarnevelt naar Australië" vertonen. Bezoekuren Weizigt. De bezoekuren voor de Weizigtpatiënten, thans onder gebracht in de MTS, zijn: Woensdags, Zaterdags en Zondags van half drie tot half vier. De reünie van Oud-Weizigtpatiënten van 14 Februari gaat niet door.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2