Aan Katholiek Nederland Sint Jansklokken No. 1540 Pagina 3 6 Februari 195S Af te kondigen op Zondag 8 Februari 1953 Dierbare gelovigen, f^OD heeft ons volk een zwaar kruis opgelegd. Honderden verloren het leven, tienduizenden verloren huis en haard, honderdduizenden lijden bitter en millioenen lijden innig mee. Wij buigen in diepe deemoed ons hoofd voor Gods heilige ivil en aan bidden Zijn ondoorgrondelijke Voorzienigheid. Zijn heilige tvil is ons altijd goed en gezegend. Maar, dierbare Gelovigen, wij moeten veel meer doen. Ons vólk moet op de knieën in gebed en boete. Wij moeten niet ophouden de goede God te smekendat Hij zich in barmhartige goedheid over ons moge ontfermen en ons de kracht moge geven, oiri deze zware uren gelovig te dragen en om in waarachtige broederschap elkander te helpen. Uw Bisschoppen doen daarom een heilig beroep op U allen: doet boete, verenigt U in gebed en helpt zo goed als ge kunt. Als wij allen op deze wijze in Zijne Naam verzameld zullen zijn in deze droevige dagen, dan zal God in ons midden zijn en dan zal zelfs deze zware beproeving ons dichter bij God brengen. En vergeet dan ook Haar niet, die ons door God iverd gegeven als Troosteres der bedroefden. Zij is onze Moeder vooral in de nood en Zij zal ook nu door Haar smekende almacht tonen, dat Zij tevens de oorzaak van onze blijdschap wil zijn. Geheel Christelijk Nederland gaat op Zondag aanstaande 8 Februari samen de handen vouwen, katholieken en niet-katholieken. Zorgt, Priesters en Gelovigen, dat al onze Gelovigen van die dag een bid- en boetedag maken. Wij schrijven aan onze Geestelijkheid voor, dat zij te dien einde gepaste regelingen zal treffen, zoals bijvoorbeeld enkele uren van gezamenlijke aanbidding, en Wij smeken al onze Gelovigen, om zonder uitzondering mee te bidden en mee te offeren, met het hart en met de daad. God. zegene en bescherme ons land en ons volk. Gegeven te Utrecht, 4 Februari 1953. f Dr. B. J. ALFRJNK, Aartsbisschop-Coadjutor v Utrecht t Dr. J. H. G. LEMMENS, Bisschop van Roermond f J. P. HUIBERS, Bisschop van Haarlem f W. P. A. M. MUTSAERTS, Bisschop van 's-Hertogenbosch tJ. W. M. BAETEN, Bisschop van Breda Medeleven van de H. Vader De H. Vader heeft het volgende telegram aan de Nederlandse regering doen zenden: Met diepe ontroering over de verschrikkelijke ramp welke Nederland heeft getroffen, maakt Zijne Heiligheid deze zo grote nood tot de Zijne, en smeekt de Goddelijke Barmhartigheid af over de slachtoffers en de ge troffen bevolking, en zendt tot troost Zijn Apostolische Zegen. k Als verder bewijs van zijn me deleven heeft de H. Vader 30.000 gulden geschonken en dit bedrag doen overmaken aan de Aposto lische Internuntius in Den Haag, Mgr. Paolo Giobbe, ter verdeling onder de getroffenen. Dit bedrag heeft Mgr. Paolo Giobbe, de Apostolische Inter nuntius, overgemaakt aan de Officiële Berichten Beno entingen Z.H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, Bisschop van 's-tHerbogenibqsoih, heeft op ver zoek van de HoogEerw. Pater Provin ciaal van de Paters der H.H. Harten, benoemd tot waarnemend Rector van de Zusters Augustinessen te St. Oeden- rode de WelEerw. Pater Fr. J. Arts ss.cc.. Verder heeft Z.H. Exc. benoemd tot: Geestelijk Adviseur van de afdeling Nijmegen van de Standsorganisatie voor de Werknemende Middenstand de Weleerw. Pater H. Giele O.E.S.A.; Geestelijk Adviseur van de afdeling Geertruidenberg-Raamsdonksveer van de R.K. Blond van Kleinhandelaren in Groenten-, Fruit en Aardappelen „St. Walfridus" de Weleerw. Heer P. J. A. v. Luyck, kapelaan te Raamsdonks- veer; Geestelijk Adviseur van de R.K. Sportvereniging „Broekhoven" de Weleerw. Heer W. A. Huls en, kape laan van de Parochie H. Familie te Tilburg; Geestelijk Adviseur van de R.K. Voetbalvereniging „Helvoirt" te Hel- voirt de Weleerw. Heer J. A. C. San ders, kapelaan; Geestelijk Adviseur van de afdeling Vlijmen van de Bossche Diocesane Bond der Katholieke Arbeiders Be weging met alle plaatselijke vak- en onderafdelingen de Weleerw. Heer H. G. J. v. d. Berg O. Praem., Kapelaan te Vlijmen. Audiëntie Z.H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts zal in de aanstaande week geen audiëntie ver lenen op Woensdag en Donderdag. H.H. Wijdingen Evenals verleden jaar zal Z.H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts op Zaterdag 21 Maart a.s. in de parochiekerk van de H. Thomas a Villanova te Nijmegen (Graafseweig 178) aan de Religieusen gelegenheid geven tot het ontvangen van de H.H. Wijdingen. De ZeerEerw. Oversten worden ver zocht zo spoedig mogelijk, doch uiter lijk tot 1 Maart a.s., opgave te doen van de candidaten voor deze H.H. Wijdin gen met vermelding van het aantal en van de te ontvangen Wijding. Voor het bespreken van plaatsen vqor Familieleden van de Wijdelingen dient men zich in verbinding te stellen met de ZeerEerw. Heer Pastoor van de parochie H. Thomas a Villanova te Nijmegen. Van hier en daar Prof. Dr. A. A. Smijers, hoogleraar in de muziekwetenschap aan de Rijks universiteit te Utrecht en Priester van het Bisdom' 's-Hertogenbosdh, ont ving verleden Maandag het ere-docto- raat in de kunstgeschiedenis en de archeologie uit de handen van Mgr. (H. van Wayenbergh, rector ^magnifi- 2e. Voor Ons Bisdom menen Wij hieraan het volgende te moeten toevoegen. Ie. Wij verzoeken alle Heren Pastoors en Rectoren, zodra mogelijk een Plech tige H. Mis op te dragen voor de slachtoffers van de watersnood, zowel voor hen, die daarbij het leven gelaten hebben, als voor hen, die de ramp overleefd hebben. (Stip. ex aerario eccl.) Vanaf heden zal gedurende de maand Februari het voorgeschreven gebed als voor een ernstige aangelegenheid oratio imperata tamquam pro re gravi) in de H. Mis gebeden wordenn.l. het gebed „voor ieder soort van kwelling": „Ne despicias" (No 13 inter Orationes votivas). 3e. Tenslotte schrijven Wij voor, dat a.s. Zondag onder alle H.H. Missen en onder het Lof een collecte met open schaal gehouden worde voor de slacht offers, waarvan de opbrengst ZO SPOEDIG MOGELIJK door alle Heren Pastoors en Rectoren worde overgemaakt RECHTSTREEKS naar het Bis dom van 's-Hertogenbosch (Postgiro 87915). Op het giro-strookje worde a.ls bestemming opgegeven „Watersnood-collecte". Wie spoedig geeft, geeft dubbel. Nota. De collecte voor de Bijzondere Noden vervalt a.s. Zondag. De collecte voor onze Arme Kerken wordt verschoven naar Zondag 15 Februari. 's-Hertogenbosch, 4 Februari 1953. f W. Mutsaerts, Bisschop van 's-Hertogenbosch,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1