Tweede verlieslijst van liet Rode Kruis LAATSTE N I EUWS ?BAG 6 FEBRUARI 1953 DAGBLAD VOOR NIJMEGEN Pauselijk waarnemers Mgr. Lambertini in Nederland 's GRAVENHAGE, 6 Febr. KNP) Mgr. -Lambertini, de looi* de Paus aangewezen waar nemer voor Nederland, is heden morgen via Brussel in Nederland aangekomen. De pauselijke afgezant bracht een bezoek aan de Bisschop van Breda, Mgr. J. W. M. Basten, teneinde zich te doen inlichten over de omvang van de ramp in dit bisdom, en de vereiste hulp maatregelen. Van Breda vertrok Mgr. Lambertini naar de Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. W. Mutsaerts. Vandaag zou Mgr. Lambertini zich ook nog naar de Maliebaan te Utrecht begeven voor een be spreking met het Aartsbisdom. Tijdens zijn verblijf in Neder land zal Mgr. Lambertini zijn in trek nemen op de Apostolische Internuntiatuur te !s Gravenhage. Prins Bernhardopnieuw naar rampgebieden 's GRAVENHAGE, 6 Febr. Z.K.H. Prins Bernhard is heden opnieuw naar de ramp-gebieden vertrokken, Hij zal per bef- schroefvliegtuig die plaatsen be zoeken, welke niet op andere wijze te bereiken zijn. Ook gisteren heeft de Prins op deze wijze contact gehad met enige geheel afgesneden dorpen en hun burgemeesters. Laat in de namiddag zal de Prins weer een vergadering van het Rampenfonds presideren. Het ligt in de bedoeling deze dagindeling de eerstkomende da gen. met uitzondering van a.s. Zondag, te handhaven. Een van de grootste zorgen van de volksgezondheiddienst biedt de opruim.ing van kadavers. Er is sterke 'mankracht voor nodig om het kadaver van dit verdronken varken, te bergen. WOLPHAARTSDIJK Lijken geborgen: Caan, Ina, geb. 12-ll-'77 te Wolphaartsdijk, echtgenote van David van Damrhe, laatste adres: A 149; van Damme, Adriana, geb. 23-6-'19 te Wolphaartsdijk, laat ste adres: A 149; de Leeuw, Mar tina, geb. 14-8-'73 te Wolphaarts dijk, echtgenote van Jan Hoek van Dijke, laatste adres: A 176; Giezen, Maaike, geboren 31-10- '52 te Wolphaartsdijk, doch ter van Fred. .Giezen' en Geêr- truida Maria v. d- Velden, laatste adres: A142; Heijnsdijk, Gijs- bfecht, geb. 22-6-'81 te Axel, laatste adres: BI; op 't Hof, Jacoba, 'geb. l-12r'81 te Oude- lande, echtgenote van Gijsbrecht Heijnsdijk,laatste adres: B 1; Geleedst, Elisabeth, geb. ll-4-'87 te Wolphaartsdijk, wed. van Wil lem Verschure, laatste adres: B 4. Lijken nog niet geborgen': Tramper, Cornells, geb. 21-1- '85 te Wolphaartsdijk, laatste adres: B21; Schipper, Dingenis, geb. 19-4-'76 te Wolphaartsdijk, laatste adres: A 205. ZUIDLAND DEN HAAG, 6 Febr. De tweede door het Rode Kruis ge publiceerde lijst van slachtoffers Van de watersnood luidt als volgt. Er moet weer hetzelfde voorbe houd worden gemaakt als bij de eerste lijst, namelijk dat volledige betrouwbaarheid nog niet kan worden gewaarborgd. Het is dus mogelijk dat achteraf een enkele wijziging nodig zal blijken. ABBENBROEK Geïdentificeerd: s Marion, Leen, Haasdijk 165. 's GRAVENPOLDER :j Lijk geborgen: Echtgenote van Cornelis van Weelen in 's Gravenpolder. HALSTEREN .Slachtoffers, geïdentificeerd en geborgen: 1 ;'Gastelëm, Cornelia Maria, echt- fenote van de Krom, Adrianus ïanciscus, geb.: 4.10.1911 te Al kemade, laatste adres: Tholense- vJeg B 316; van Eekelen, Adriana Maria, geb.: -6.7.1933 te Halsteren, laatste adres: B 327; Hoetelmans, Antonius Adrianus Johannes, geb.: 2.10.1938 te Halsteren, laat ste adres: B 334; van Osta, Cor nelis, geb.: 24.10.1868 te Halste ren, echtgenoot.van Stoffels, Ma ria Elisabeth, laatste adres: B 338; van Schilt, Helena, geb.: ,7.9.1896 te Steenbergen en Kruisland, echtgenote van de Koek, Gerar- dus, laatste adres: A 128; Schij- venaars, Maria Helena, geb.: 13.12.1926 te Dinteloord en Prms- land, echtgenote van van Tillo, Hendricus Marinus, laatste adres: A139; van Tillo, Anna Helena Maria, geb.: 29.6.1949 te Halste ren, laatste adres: A 139; Laanen, Antonius, geb.: 16.9-1899 te Din teloord, echtgenoot van Petronel- la Maria Stoffels, laatste adres: B 313; Laanen, Cornelis Hendn- kus Jacobus Maria, geb.: 29.6.37 tó Halsteren, laatste adres: B 313; Roks, Bernardus Laurentius Ma ria, geb.: 18.6.1952 te Hanteren, laatste adres: B 326; van Meer, Cornelis Hendrikus Simon, geb.: 14.8.1951 te Halsteren, laatste adres: B 337: van Meer, Petrone)- la Elisabeth Dymphna, geb.: ïb.l. 1951 te Halsteren, laatste adres: E 337: de Krom. Johannes J„ Sfb-' 3,5.1951 te Halsteren, laatste adres: B 316. HELLE VOETSLUIS Geïdentificeerd: Schrijver, Herman, Oostkade 22- Mej. N. Schrijver, Oostkade 22- S. Bakker. Oostkade 6; Mej. E. 'Sponselee-Finke, Opsomerlaan 20; Mevr. .Corn. Vader-de Pijper, Opsomerlaan 6. KORTGENE Alle slachtoffers geïdentifi ceerd en geborgen. De Loof, Pieter Arie, geb: 31.8 83 te Wisssekerke, landarbeider, laatste adres; Torendijk 88, Knrt- gene- Schrier, Jacomina Catha- rina, geb. 26.1.07 te Kortgene, laatste adres: Torendijk 45; Ver hulst, Adriana, geb. 24.3.96. echt genote van Jan Verburg, laatste adres: Torendijk 41: Van Vliet. •Hendrik, geb. 21.1.92 te Harme ien (U.), laatste adre„: Toren dijk 115; Bollen, Cornell, geb. 18.2.22 te Cats, echtgenote van Marinus Fijsse, laatste adres; Kortgene, Torend;;v 57; Ivamer, Hèndrika Adriana, dochtci van Marinus Kramer en Joh. Wille- mina Wolfe, geb. 20,8.1952 te Kortgene, laatste adres: Toren dijk 113; Van Vliet, Gerretje, geb. 23.11.1905 te .Utrecht, laatste adres: Torendijk 115; Boer, Jan, geb.' 10.6.1948 te Leersum, zoon van Bart Boer (overl.) en Liena Gijtenbeek, laatste adres: Toren dijk 109; Koster, Lena, geb. 13.6 99 te Wissekerke, wed. van Jan Gillissé, laatste adres: Ooststraaf 5; Engelvaart,. Johannes Marinus, geb. 25.6.69 te St. Phiiipsland, echtgenoot van Janna Koets, laatste adres: Ooststraat 16: Koets, Janna, echtgenote van J. M. Engelvaart, geb. 16.3.73, laat ste adres: Ooststraat 16; Clement, Adriaan, geb. 13.9.12 te Kort gene, echtgenoot van Christiana Huyge, laatste adres: Torendijk 51; Huyge, Christiana, geb. 28.1. 13 te Colijnsplaat, echtgenote van Adriaan Clement, laatste adres: Torendijk 51; Clement, Bastiana Neëltje, geb. 16.1.47.te Kor! gene', dochter van A. Clement en Ch. Huyge, laatste adres: Torendijk 51; Timmerman, Wilhelmina Sii- zanna, geb. 20.11.49 te Ierseke, dochter van Marinus Timmer man en Fransina Josperina van Strien, laatste adres: Cats Anna polder 118; Weijs, Jan Franciscus, geb. 20.11.1909 te Goes, laatste adres: Cats Annapolder 18; Weijs, H. E. geb. 7.3.45, dochter van Weijs, Jan Franciscus, laatste adres: Cats Annapolder 18. i DE DAG VAN \EEN koningin 's-GRAVENHAGE, 6 Febr.' Hedenmorgen te 11.30 uur heeft H.M. de Koningin op het paldis aan het Lange Voorhout de kolonel Valen- tini, militair adviseur van de president van Italië ontvan gen. Hij heejft een van dè I hulpvliegtuigen naar Neder land gevlogen en overhandig- I de aan H. M. een- persoonlijke boodschap van de president. Om 12.00 uur brachten de Amerikaanse ministers Didles en Stassen een bezoek aan I H. M. de Koningin. Om 15.00 I uur hedenmiddag ontving H. M. minister Algera en de di- i recteur-generaal van de rijks waterstaat, Ir. Maris. Om 116.00 uur worden de ministers Beel, Van Thiel en Mansholt ontvangen. Om 17.00 uur de minister president en om 17.30 (uur de generaal Buurman van i Vreeden. Niet geïdentificeerd: Plet Wolters, vrouw en 6 kin deren, wenende Kerkweg; van der Velde, Dirk, vrouw en 2 kin deren,. wonende Kerkweg; Kapel, 2gezustërs; wonende Kerkweg; Bredeland, mej. C., wonende Kerkweg; Haf, Dirk, met gezin op de Buitendijk. Keulen bereidt zending van „Schip naar NIEUWERKERK Alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen: Krabbe, Adriana, echtgenoot van Thomas de Bil, laatste adres: Nieuwerkerk, Polderweg A 351; Lievense, Jan, 90 jaar, Nieuwer kerk, Ooststraat; Kats, Toos, echtgenote van Eliza Kleemans, laatste adres: Nieuwerkerk, Wes.t- straat; Raamsdonk, Maria Janna, echtgenote van Izak Cornelis v. d. Male, laatste, adres: Nieuwer kerk, Poederweg A 37. OUWERKERK Slachtoffer geïdentificeerd en geborgen: Boogerd, Helena, echtgenote van Joost de Jong, laatste adres: Ouwerkerk, Heinekenstraat. NIEUWE TONGE Geïdentificeerde slachtoffers: Gezin W. Bruggeman te Bat'-" tenoord; de Jong, J. te Bat- tenoord; van Prooyen, Leni, Kortewegje; van Prooyen, A., Zuiddijk; Vreeswijk, Mies en Franeina; Verwey, Marinus; Kop penaal, Teun; Oosterling, Jac.; Vis, L. en 2 dochters; van Wezel, A.; Driëssen, wed. A.; Koote, mej. J. plus kleinkind, allen te Oos- tervoorgors; Kransse, mej. R. en dochter Marie; Troost, A., 2 zoons van; Appel, L., 2 zoons van; Hoogmoed, Jac., de laatste 5 om gekomen in de Pallandtpolder; Koert, Kees; de familie van Balen, man, vrouw, dochter en schoonzoon, genaamd van der Sluis. STELLENDAM 2 Hagenaars aldaar overleden; Klaasen, H., geb. 17-7-1886, Klaasen, Zieck, geb. 21-12-1887, wonende: Wassenaarseweg 27, Den Haag, opgegeven door: A. A. Roodenburgh, p/a Wassenaar seweg 27, Den Haag. TIEN GEMETEN Niet geïdentificeerd: Dingeman prdon; Gerrit Ordon. Holland" voor Conferentie bij Kard. Frings KEULEN, 6 Febr. (KNP) Aartsbisschop Kardinaal Frings, heeft een speciale conferentie bijeen geroepen om de nood in Nederland te bespreken. Uit dankbaarheid voor de grootscheepse hulpactie, die de Nederlandse katholieken onder de leuze „Een schip naar Keulen" reeds vlak na r"e coring hebben gehouden, wil Kardinaal Frings een hulpactie „Schip naar Hol land" organiseren. De besprekin gen hierover zijn nog in een be- gin-stadium. Een tragische bij zonderheid daarbij is, dat het Keulse aartsbisdom juist is ge troffen door de dood van de vi caris,-generaal, Mgr. E. David. Verklaring van Dulles: Nederlanders Amerika's sterkste en oudste vrienden SCHIPHOL, 6 Febr. Met de super-constellation van Président Eisenhower zijn vanmorgen om 11.05 uur de Amerikaanse Minis ter van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles en de Directeur van het bureau voor wederzijdse vei ligheid, Harold E. Stassen, uit Bonn op Schiphol aangekomen. Foster Dulles verklaarde: „Ik ben blij te weten, dat onze ge wapende macht in Europa al In staat is geweest aanmerkelijke hulp te bieden- De heer Stassen en Ik zijn hierheen gekomen op vriendelijke uitnodiging van uw Regering en op Verzoek van President Eisenhower, om met uw leiders van gedachten te wis selen 'over zaken van wederzijds belang. Vandaag hoop ik uw vorstin Koningin Juliana weer te zien. Wij en de Verenigde Staten hebben de Nèderlanders altijd beschouwd als een van Amerika's sterkste en oudste vrienden. Ik ben er zeker van dat ons bezoek de voortzetting van deze warme vriendschap zal consolideren." Morgen te 9.45 uur zullen de hoge gasten met hun medewer kers de reis van Schiphol naar Brussel voortzetten. Tweemaal levenslang geëist wegens moord AMSTERDAM. 5 Febr. Tegen de 39-jarige los werkman G. L. uit Laren en de 27^jarige grond werker T. J. W. V. uit Hilversum, heeft de Officier van Justitie bij de Amsterdamse Rechtbank, levenslange gevangenisstraf ge- eist wegen moord op de 72-jarige tuinder M. Verheul uit Naaröen. De twee verdachten bekenden tezamen op Woensdag 30 Aug. j.l. deze oude man met een hamer en een broodmes des morgens bij het krieken van de dag in zijn tuin van het leven te hebben beroofd. Twee dagen tevoren hadden zij -dit plan reeds willen uitvoeren, doch toen verscheen de tuinder door een toeval te laat. Toeristen gaven 1.150.000.000 dollar uit WASHINGTON, Febr. (Ass. Press) Volgens officiële cijfers hebben de Amerikanen verleden jaar op buitenlandse reizen 1.150.000.000 dollar uitgegeven. Voor Europa was dit buiten landse toerisme van de Ameri kanen vermoedelijk het grootste op zichzelf staande dollarinko men, hoewel gedetailleerde cijfers voor het gehele jaar nog niet beschikbaar zijn. Het totaal voor 1951 beliep ongeveer 1.050.000.000 dollar. De buitenlandse uitgaven van de Ver.' Staten worden alleen overtroffen door die voor koffie uit Brazilië. De Amerikaanse toeristen zijn in nog groter scharen dan in het Heilige Jaar 1950 toen alle records gebroken werden naar Uuropa getrokken. Incasso van gas, water en electriciteitsgelden De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Nijmegen heeft zich tot het. College van B. en W. van Nijmegen gewend inzake de wij ze van incasso van de verschul digde bedragen voor gas-, water en eleetriciteit.sverbruik. Gevraagd is het starre systeem van öf contant betalen öf auto matische giro-afschrijving uit te breiden met. de mogelijkheid van normale giro-afschrijving. De begin- en eindstanden van de meter dienen naar het oordeel van de Kamer steeds vermeld te wórden. Als ze reddeloos zijn Paarden en koeien worden afgemaakt DEN HAAG, 6 Febr. Nog steeds staan in de overstroomde gebieden vele paarden en koeien in het water. Deze dieren zijn nu al dagenlang aan een verschrik kelijk lijden blootgesteld. Het ligt in de bedoeling, deze slachtoffers van de watersnood af te maken, indien blijkt, dat redding on mogelijk is. Zo spoedig mogelijk zullen deze paarden en koeien door mitraiileurvuur van vlieg tuigen uit hun lijden worden ver lost. HORECABEDRIJVEN a.s. ZONDAG 's GRAVENHAGE, 6 Febr. De bedrijfsgroep Horeca brengt ter kennis van de ondernemers in de Horecabranche, dat het ge wenst is, in verband met het in getogen karakter van a.s. Zondag die dag het bedrijf zo kalm mo gelijk te laten verlopen, in de avonduren de buitenverlichting te doven en zich te onthouden van anderemuziek dan die van de officiële radio-uitzendingen. Provincie Gelderland geeft een kwart millioen Heden is het volgende telegram verzonden aan het Nationaal Rampenfonds, te 's-Gravenhage. Na- telegrafisch overleg met alle leden Provinciale Staten, van Gelderland kan College van Ge deputeerde Staten U in uitzicht stellen een bijdrage van één kwart millioen gulden uit pro vinciale middelen Gelderland voor leniging ernstige nood in door waterramp getroffen zuster- proviricies. Voorzitter Gedep. Staten Gelderland, Quarles van Ufford. Herhalingsoefeningen van Maart afgelast 's,GRAVENHAGE, 6 Febr. Bericht voor alle militairen van de Koninklijke Landmacht die in de eerste helft van de maand Maart 1953 voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen moeten komen: In A'erband met de noodtoe stand bepaalt de Minister van Oorlog het volgende. - -Be herhalingsoefeningen wor den afgelast voor die oorlogs onderdelen van de Koninklijke Landmacht die in de eerste helft van de maand Maart 1953 onder de wapenen dienen te komen. Alle reserve-officieren, dienst plichtige onderofficieren en dienstplichtige korporaals van de Koninklijke Landmacht die een oproeping hebben ontvangen om op 2 Maart of 5 Maart 1953 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen en alle dienst plichtige- korporaals en dienst plichtige soldaten van de Koriink-1' lijke Landmacht die een oproe ping hebben ontvangen cm op 16 Maart 1953 voor herhalings oefeningen onder de wapenen te komen, behoeven, aan deze op roeping géén gevolg te geven. COöP.; GROENTEN- EN FRUITVEILING HUISSEN Notering van 5 Februari Groenten: Spruiten I 8189; I kruis 73—30; II 65—74, B I 62 71, B II 4653; Spruitenbollen 18—26; Andijvie 90—1.20; Veld sla geschoond 1.802.20, onge- schoond 1.101.60; Brei A II 28 37, B II 1626; Uien grof en middel 3443; Waspeen A 17 28, B 1520; Breelcpëen III 12 15, II 8—10; Bieten A kruis 11—15, B 7—11; Boerenkool 31 36; Savoyekool 14—21; Rode kool 12—16; Witte kool 9—11; Witlof A 42—57, B 31—42; Knol selderij I p. st. 21—28, II 17—20, III 11—14, IV 8—11. Bisdom Den Bosch Bijzondere bepalingen wegens de watersnood Z. H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, Bisschop van 's Hertogenbosch, heeft naar aanleiding van de watersnood enkele bepalingen uitgevaardigd. Aan de pastoors en rectoren wordt verzocht zo spoe dig mogeljjk een H. Mis op te dragen voor de slachtoffers van de watersnood, zowel voor hen, die daar bij het leven lieten, als voor hen, die de ramp hebben overleefd. Verder zal vanaf he den gedurende de maand Fe bruari het voorgeschreven gebed als voor een ernstige aangelegen heid in de H. Mis worden gebe den, het gebed „voor ieder soort van kwelling". De Bisschop schrijft vervolgens voor, dat a.s. Zondag onder alle H.H. Missen en onder het Lof een collecte met open schaal zal worden gehouden voor de slachtoffers. De collecte voor Bijzondere Noden vervalt a.s. Zondag. De collecte voor de arme kerken wordt verschoven naar Zondag 15 Februari. Richtlijnen voor evacué's Evacué's melden zich ten stad- huize, afd. Bevolking, Nieuw- straat, alwaar zij in het bezit worden gesteld van een identi teitsbewijs. Vervolgens wordt op de Ge meentelijke Dienst voor Sociale Zaken, Kronenburgersingel 73, beoordeeld welke goederen ter leniging van de ëerste nood, be schikbaar zullen worden gesteld. Hierna kunnen de goederen in ontvangst worden genomen in het Veiling-gebouw aan de Maria- laan. Beek-Ubbergen Woensdagmorgen had op het Gemeentehuis te Beek de aan besteding plaats van de verbete ring van de weg Beek-Millingen. Zoals men weet, wordt deze weg in twee gedeelten' ondër handen genomen. N.l. het vak vanaf de brug over het Meertje tot dé Thorense Molen en het gedeelte vanaf de boerderij van Terhorst in Leuth tot aan de grens van Millingen. Het gedeelte vanaf de Thorense Molen tot de boerderij van Terhorst is reeds verbeterd. Er waren zestien inschrijvingen binnengekomen. Laagste in schrijver was de fa. H. Bolsen- broek te Bloemende al met een bedrag van f 603.585;- voor het gehele werk .Hoogste inschrijver was de fa. Th. Heymans en Co. te Nuland met een bedrag van f 713.568,-. De gunning wordt nog aangehouden. VÖÖR DÈ SLACHTOFFERS VAN DE WATERSNOOD De inzameling van goederen en de collecte, waarvan wij gisteren de resultaten hebben, vermeld, vormen slechts één van de vele acties, welke in de gemeente Ubbergen worden ondernomen. Deze collecten hadden bovendien uitsluitend betrekking op de dorpen Beek en Ubbergen. Er zijn evenwel allerwegen in de gemeente groot-opgezette hulp acties gaande, waarvan wij ech ter de resultaten nog niet kun nen mededelen, aangezien deze acties nog niet zijn afgesloten. We doelen hier o.a, op de initia tieven van de steenfabrieken Ooy Leuth, Kekerdöm e.a., alsmede op die van verenigingen ed„ wel ke evenals overal elders, op zo'n spontane en enthousaste wijze begroet wérden, dat de resultaten veelbelovend zullen zijn. BILJARTOOMPETITIE KADER 38/2 Woensdagavond stond het team van „De Tol" te Ubbergen weer in het harnas aangetreden rond het groene laken in Café Heijnen. omf de strijd aan te binden met het team van W.K.T. (Water kwartier) uit Nijmegen. „De Tol sleepte een 80 over winning in de wacht. De eerst volgende thuiswedstrijd van „De Tol" wordt gespeeld op 2 Maart a.s. tegen Oh-Kay uit Nijmegen. ■ZESDAAGSE TE HANNOVER HANNOVER, 6 Febr. De eindstand van de Zesdaagse te Hannover luidt: 1. Piattner-Preiskeit - (Zwits.- Duitsl.) 569 pnt.; 2. Van Vliet Acou (Ned.-Belg.) 354 pnt. Op een ronde: 3. Knocks;v. Bueren (Duitsl.- Zwits.) 383 pnt; 4. Depauw Glorieux (Belg.) 251 pnt. Alle overige koppels hadden drie of meer ronden achterstand, j Onze landgenoot Lakeman nam i •met zijn Duitse ploeggenoot Kaune de negende en laatste plaats met 8 ronden achterstand Scheepsberichten Aagtekerk, R'damSydney, 5 Febr. van Le HavreMarseille. Aalsdijk, R'damNew York, 5 Febr. te Bremen. Aar dijk, 7 Febr. van R'dam te New York verwacht. Abbedijk, R'damNew York, 5 I Febr. Schillys gepasseerd. Alioth, Buenos Aires—R'dam passeert 6 Febr. Ouessant, 7 Febr. n.m. Antwerpen ver wacht. Amerskerk, R'dam—Australië, 5 Febr. van Fremantle naar Adelaide. Bengkalis. 5 Febr. van A'dam naar Indonesië. Blommersdijk, 5 Febr. van R'dam te New York. Bljjdendijk, 5 Febr. van N. York te R'dam. Fairsea, SydneyA'dam passeer de 5 Febr. Bizerta. Friesland, R'damIndonesië, 6 Febr. te Belawan. Indrapoera, R'damTj. Priok, 5 Febr. 150 m. N.t.O. Massawa— Aden. Joh. van Oldenbarnevelt, A'dam Priok, 5 Febr. 60 m. O.t.Z. MaltaPort Said. Oranje, PriokA'dam, 5 Febr, van SingaporeBelawan. Rijndam, New YorkR'dam, 5 Febr. van CobhSouthampton. Rempang, IndonesiëA'dam, verw. 5 Febr. nam. Ouessant. Sibajak, R'damWellington, 5 Febr. 460 Z.W. Tahiti. Slamat, R'damIndonesië pas seerde 5 Febr. OuessantPort Said. Tabinta, Priok—A'dam, 5 Febr. te Colombo. Tosari, R'damPriok, 5 Febr. van Padang. Veendam, R'damNew York, 5 Febr. 700 m. W.t.Z. Valentia Halifax. Zuiderkruis, KaapstadA'dam, passeerde 5 Febr. Dakar-^Las Palmas. Het Geldersch landschap Zaterdag 21 Februari houdt de stichting Het Geldersch Land schap 's middags 2.30 uur in Musis Sacrum een algemene ver gadering, waar de Voorzitter mededelingen zal doen over het werk van de stichting gedurende de laatste jaren. Daarna zal de heer J. P. Strijbos een lezing met kleurenfilm geven van een reis door Zuid-Frankrijk en de Pyre neeën naar Andorra. Geen verliezen bij Commando-troepen DEN HAAG, 6 Februari. In tegenstelling tot geruchten, als zouden 5 manschappen van het corps Commando-troepen tijdens het reddingswerk in de rampge bieden zijn omgekomen, kan worden gemeld, dat dit corps ge lukkig geen verliezen heeft ge leden. ZEEPOST 's GRAVENHAGE, 5 Febr. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. „Talisses" (12 Febr.); Nw. Guinea: m.s. „Lang- koeas" (12 Febr.); Ned. Antillen m.s. „Willemstad" (17 Febr.); Suriname: s.s, „Cottica" (18 Febr.)Unie van Zuid-Afrika én Z. W. Afrika: m.s. „Oranjefon tein" (10 Febr.): Canada: s.s. „Rijndam", (12 Febr.); Australië en Nw Zeeland: m.s. „Fairsea" (12 Febr.); Argentinië, Bolivia, Chili, Paraguay. Uruguay, Bra zilië: m.s. „Alhena" (11 Febr.). DEN BURG, 6 Febr. Van ochtend is het laatste slachtoffer van de ramp te Texel Zondag j.l. omgekomen in de Eendracht- polder geborgen. Het is de 23-,iarige landarbeider Siebren Walsbeer (gehuwd en vader van één kind). De toestand op het eiland is thans zo, dat er aldus het gemeentebestuur van Den Burg „geen bijzondere zorgen" zijn. BONN, 6 Febr. (Rtr.) De Amerikaanse regering heeft de Westduitse bondskanselier, Dr. Adenauer, voor een bezoek aan Washington in het voorjaar uit genodigd, aldus heeft John Fos ter Dulles, de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse zaken vandaag bij zqn vertrek uit West- Duitsland naar Nederland, ver klaard. Adenauer heeft de uit nodiging aanvaard. Met reeds eerder gebruikte parachutes heeftjnen dit droge stuk grond in Zierikzee, af gebakend, en wordt nu gebruuct als droppingsplaalf

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5