Jonge boeren moeten persoonlijkheid tot meer ontwikkeling brengen Slachtoffers watersnood herdacht Het onpeilbaar moet door allen leed van duizenden worden meegedragen Catastrofe van ontstellende verwoesting Voortdurende hulp uit huiten en binnenland Vrijdag 6 Februari 1953 Kring Den Bosch K.K.J.B. (Van onze landbouwredacteur) De Kring s-Hertogenbosch van de R.K. Jonge Boerenstand heeft gisteren in Hotel Noord-Brabant- te Den Bosch zijn jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord herdacht voorzitter J. Bekkers de slachtoffers van de watersnood en drukte hij de jonge boeren op het hart op de meest volledige ivijzc de hulpacties te steunen. De algemeen voorzitter van de Jonge Boeren, de heer Leo de Bekker, heeft er in een korte toespraak op gewezen dat de Jonge Boeren alle gelegenheden moeten aangrijpen om hun persoonlijkheid te ontwikkelen. In aansluiting daarop, ontwikkelde de Kringadviseur kape laan Hoek enkele gedachten over het cultureel, sociaal en maatschappelijk iverk, dat tot nu toe in de jonge boerenbeweging te weinig benadrukt werd. wezen aan de afdelingen Elshout en St. Michiels-Gestel. Vendelen Naar aanleiding van de mededeling dat een paar sportleiders bezig zijn het vendelen te leren, stelde Kan. Hoek de vraag, of dit geen moeilijkheden zou kunnen opleveren met de gilden. Het is mij bekend aldus kapelaan Hoek dat voormannen van 't gildewezen een en ander niet toejuichen. De alg. secretaris van de R. K. J. B., Kringsportdagen te Elshout en St. Michiels- Gestel Na goedkeuring van de jaarstukken over 1952 had een bestuursverkiezing plaats. De aftredende voorzitter J. Bek kers uit Olland werd herkozen. In twee ontstane vacatures werd voorzien door de keuze van de heren A. van den Brand uit Haarsteeg en B. de Bekker, Empel. Een voorstel van het bestuur om de contributie-afdracht van de kring op twee kwartjes per lid te brengen, werd met algemene stemmen aangenomen. De sportleider van de kring, de heer Van den Akker, deed een aantal mede delingen over de sport, terwijl de tech nisch adviseur de heer Kamp een korte inleiding hield over de gewassenwed- strijden en de proefvelden voor 1953. Op de kringproefvelden zullen dit jaar bieten worden verbouwd. De twee kringsportdagen zijn toege- PLUNDERAARS IN ARREST In het zwaar getroffen 's-Graven- deel bevinden zich 1000 inwoners, die, of niet geëvacueerd wilden worden of terug kwamen. Vijf onverlaten, die zich aan plunde ren schuldig maakten, zijn gearresteerd en ingesloten in het huis van bewaring te Dordrecht. Men heeft zich genood zaakt gezien in 's-Gravendeel een avondklok in te stellen. Het is verbo den om van half zeven 's avonds tot zeven uur 's morgens zich op straat te begeven, als men geen toestemming heeft. De politie heeft opdracht gekre gen om na de eerste sommatie t< schieten. GELD VOOR RAMPENFONDS IN EIGEN ZAK GESTOKEN Door de Groninger recherche is ge arresteerd de 70-jarige D. J. Hij heeft geld, dat hij ophaalde voor het natio naal rampenfonds, in eigen zak gesto ken. Enkele Groningers maakten de politie attent op zijn malversatie, toen hij bezig was te collecteren. Hij legde een volledige bekentenis af en zal voor de officier van Justitie worden geleid. de heer J. van Geffen deelde mede, dat er bij het algemeen secretariaat nim mer een officiële klacht van die zijde is binnengekomen. Dit ondanks het feit dat de jonge boeren in het verleden al eens opgetreden zijn met een groep van 24 vendelaars. Activiteiten in de Bommeler- w aard Tenslotte deelde de heer L. de Bekker mede dat de vendelkwestie nog eens in het Centraal Bestuur zal worden bezien. De heer de Bekker keerde zich voorts tegen bepaalde activiteiten die de Lan delijke Stichting voor het technisch landbouwjongerenwerk in de Bomme- lerwaard dreigt te gaan ontwikkelen door actief op te treden bij het organi seren van grasland- en aardappelselec tiewedstrijden. Anderzijds kan ik deze Stichting geen verwijt maken, aldus de heer de Bekker. Als onze Jonge Boeren standen in de Bommelerwaard actief genoeg waren, dan zou de Stichting, nooit zover hebben kunnen gaan als ze thans doet. Na een zeer geanimeerde rondvraag werd de vergadering gesloten. Aanbesteding Arch. bur. H. M. en P. W. de Graaf te 's-Hertogenbosch heeft namens de St. Jansstichting: Het bouwen van een school voor l.o. met 6 klassen a.d. Kets- heuvel te Orthen, gem. Den Bosch aan besteed. De uitslag luidt: W. v. Erp en Zn., Kerkdriel f 123.490 J. F. Goesten en Zn., Kerkdriel - 122.400 J. C. Meys, Den Dungen - 120.770 118.625 118.530 118.200 117.890 117.800 W. Voets, Ravenstein W. Vollenberg, Oss J. v. Hamond, Schijndel H. Pennings en Zn., Rosmalen - A. Timmers en Zn., Rosmalen - v. Bommel en v. d. Horst, Langenboom - 117.600 J. Corton, 's-Hertogenbosch - 117.500 Gebrs. Lamers, Den Dungen - 117.200 A. Hendriks en Zn., Rosmalen - 117.200 Th. v. d. Zandt, Rosmalen - 117.100 A. v. Hintum, Den Dungen - 117.000 M. Peijnenburg, Vught - 116 775 L. v. d. Plas en Zn., Rosmalen "- 116.500 Ant. v. Uden, Rosmalen - 115.900 W. v. d. Pas, Oss - 113.950 P. Bechtold, 's-Hertogenbosch - 113.500 P. Kreté en Zn., 's-Hertogenbosch - *12.000 C. v. d. Wittenboer en Zn., Vught - 111.400 Berghege en de Bont, Oss - 111.380 M. Verhagen en Zn., Orthen - 110.053 Prins Bernhard tot het Nederlandse volk Snel recht Op Walcheren hebben een beroeps sergeant-majoor en twee beroepsser geanten zich met grove veronachtza ming van hun plicht onttrokken aan de hulpverleningswerkzaamheden, waar voor zij waren ingezet. Zij zijn onmid dellijk gedegradeerd. AUSTRALIë SCHENKT 50.000 POND STERLING De Australische federale regering heeft besloten aan het Verenigd Ko ninkrijk en Nederland elk 50.000 pond sterling te schenken voor hulpverlening aan slachtoffers van de overstroming. Dr. LOUDON TIJDENS CONCERT OVERLEDEN Tijdens een concert van het Residen tie-orkest in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag is gisteravond overleden dr. A. Loudon, sceretaris-generaal van het permanente Hof van arbitrage en voorzitter van het Residentie-orkest. Voor de aanvang van het concert had dr. Loudon de bezoekers opgeroepen tot steun aan de slachtoffers van de nationale ramp. Kort voor de pauze werd hij in zijn loge onwel. Enige tijd later overleed hij in de bestuurskamer. Hij is zestig jaar oud geworden. PENNING WATERSNOOD 1953 De vereniging voor penningkunst heeft besloten een penning uit te geven, die de watersnood 1953 tot onderwerp heeft. De penning wordt algemeen ver krijgbaar gesteld en de netto-opbrengst zal ter beschikking van het nationaal rampenfonds worden gesteld. Prof. L. O. Wenckebach is bereid gevonden het ontwerp hiervoor te maken. Katholieke Charitas helpt Bij het Landelijk Sociaal Charitatief Centrum, alhier zijn behalve de tele grammen, waarvan we op een andere plaats in dit blad melding maken, nog binnen gekomen: een telegram van de Internationale Katholieke Charitas Organisatie, waar in is medegedeeld, dat het hoofdbestuur alle nationale Charitas instanties over de ganse wereld heeft aangespoord on middellijk hulp aan Nederland te ver lenen een telegram van de Charitas in het Groot-Hertogdom Luxemburg met toe zegging van het onmiddellijk zenden van diverse wagens kleding en verzoek om opgave van datgene, waaraan drin gend behoefte bestaat; een telegram van de Franse Charitas te Parijs met aanbod een aantal kinde ren op te nemen. TTïE voorzitter van het Nationaal Rampenfonds Z.K.H. Prins Bernhard, heeft gisteravond via beide Hilversumse zenders een toespraak gehouden tot het. Nederlandse volk. De Prins sprak als voorzitter van het Nationaal Rampenfonds. Evenais Hare Majesteit de Koningin en Prinses Wilhelmina, aldus Prins Bernhard, heb ik mij persoonlijk op de hoogte kunnen stellen van de situatie in Zuid-Holland, Zeeland en het Westen van Noord-Brabant. Ik moet U zeggen dat de werkelijkheid veel erger is dan iemand zich van te voren kan voorstellen. Slechts het visuele beeld toont deze catastrophe met haar ontstellende verwoesting. Alle mensen werken hard om te behouden wat nog te behouden is, geholpen door militaire collega's, maar er moet nog veel meer hulp komen. ridhten vol ellende is er een lichtpunt. De minister-president heeft er in zijn regeringsverklaring reeds op gewezen: de eensgezindheid van ons gehele volk om te willen helpen. Voor zover het daadwerkelijke steun verlenen ter plaatse onmogelijk is, geeft men alom reeds met milde 'hand. Van ons wordt het uiterste gevraagd ONZE gedachten zijn voortdurend bij hen, die in deze rampspoedige da gen het leven hebben verloren en het innige medeleven van ons gehele volk gaat uit naar de getroffen medeburgers. Deze nationale ramp eist van ieder onzer het uiterste aan geest- en wils kracht, aan moed en offervaardigheid. Het welhaast onmogelijke wordt ge ëist van al die eigenschappen van hoofd en hart, waardoor in een noodtoestand als deze, het beste in het karakter van de mens naar 'buiten treedt. Hier moet geholpen worden en wel onmiddellijk. Het bestuur van het Nationaal Ram penfonds heeft dan ook terstond een millioen gulden van de binnengekomen gelden overgemaakt aan het Nederland se Rode Kruis, welke zijn besteed ter leniging van de onmiddellijke nood van de bevolking der .geteisterde gebieden. Bij alle dagelijks binnenkomende be- Bioscopen Zondag in gehele land gesloten Het hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond heeft bepaald, dat met het op de algemene gedenkdag, de bios copen Zondag 8 Febr. in het gehele land gesloten zullen zijn. ZONDAG GEEN SCHOUW BURGVOORSTELLINGEN? Het bestuur van de vereniging van schouwburgdirecties in Nederland dringt er bij haar leden sterk op aan a.s. Zon dag geen voorstellingen te geven in ver band met de nationale herdenking voor de slachtoffers van de watersnood. Schadeverzekering Omtrent de verzekering van schade aan opstallen en inboedels door over stroming tengevolge van dijkdoorbraak maatschappijen in haar „uitgebreide ge varen-polissen (zowel voor inboedels als voor opstallen) alle gevolgen van storm, waaronder ook schade door dijk doorbraak en overstroming, ten volle voor haar rekening nemen. Deze „uitgebreide gevaren"-polissen zijn ook in de streken die thans door de ramp zijn getroffen, in grote getale zonder enige beperking afgegeven. Informaties over geëvacueerden Informaties over geëvacueerden moe ten uitsluitend worden ingewonnen bij het Nederlandschc Roode Kruis, Prin- sessegracht 27, 's-Gravenhage. Hierdoor komt de mededeling te ver vallen, die een paar dagen geleden in een circulaire van de minister van bin nenlandse zaken over de registratie van seëvavueerden verscheen, dat deze in formaties ook te betrekken waren Hij de rijksinspectie der bevolkingsregisters. DRUNEN Veiling. Spruiten 3060 en 6082, Witlof 45—75, Sav. kool 7 Va23, Rode kool 1013, Boerenkool 627, Kroten 414, Koolrapen 48, Juin 732, Nero 2044, Breekpeen 1534, Wortelen 6 13. Prei 2549 Witte kool 6- -8 per kg. Knolselderij 834 per stuk. Selderij 4 8 per bos, Appelen 628, Peren 413 per kg. tegen onze vriend doch tevens onze vijand het water. Ook zijn we buitengewoon dankbaar en erkentelijk voor de vele en grote bijdragen die ons uit de gehele wereld toestromen. De ingezamelde som van f 11.672.000, welke op het ogenblik tot onze beschik king staat is natuurlijk een respectabel bedrag, dat spreekt. Toüh moet ik hier uitdrukkelijk ver klaren dat dit bedraig nog maar een klein onderdeel is van het totaal, dat nodig zal zijn om de gevolgen van deze siag, die ons land heeft getroffen, het hoofd te kunnen 'bieden. Het onpeilbare leed van duizenden landgenoten moet door ons allen mee worden gedragen. Het Nationaal Rampenfonds rekent op u. ekmau en v. d. Voort braken records Bij de internationale schaatswedstrij den te Tonsberg, waarvan de opbrengst aan het Rampenfonds wordt afgedra gen, heeft Kees Broekman het baanre cord over de 5000 meter, dat met 8 min. 24 sec. op naam stond van Hjalmar An dersen en het vorig seizoen onder heel wat betere omstandigheden werd ge maakt, met vele seconden verbeterd. Verder heeft Wim van der Voort het baanrecord op de 1500 meter, dat in het bezit was van Roald Aas, verbeterd en beneden de 2 min. 20 sec. gebracht. Van de vier afstanden bezetten de Nederlan ders drie maal de eerste plaats en twee maal de tweede. Dat niettemin Finn Hodt eerste werd in het algemeen klas sement dankte de Noor aan zijn sterke 500 meter, welke hij op de eerste avond in 43 sec. reecl, waarmee hij bijna drie seconden voorsprong verkreeg op Kees Broekman, een achterstand welke zon der de 10.000 meter niet voor onze land genoot viel in te halen. Het eindklassement luidt: 1 Finn Hodt (Noorw.) 193.720 pnt.; 2 Kees Broek man (Ned.) 194.607 pnt.; 3 Anton Huis- kes (Ned.) 197.310 pnt.; 4 Wim van der Voort (Ned.) 198.330 pnt.; 5 Pat Mcna- mara (V.S.) 198.367 pnt. Duitse en Deense voet balbonden willen Nederland helpen x De voorzitter van de Duitse Voetbal bond heeft bekend gemaakt, dat hij de heer Karei Lotsy heeft voorgesteld bin nen de kortst mogelijke tijd een in Duitsland te spelen wedstrijd te orga niseren tussen een Duits en een Neder lands vertegenwoordigend elfal. De netto-opbrengst van deze ontmoeting zou ten goede komen aan de door de overstromingen getroffen Nederlandse voetballers. Denemarken 'had reeds eer der voorgesteld voor hetzelfde doel een interland-wedstrijd in Nederland te spelen. KNVB legt competitie een week stil Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond deelt mede, dat alle voor Zaterdag 7 en Zondag 8 Febr. vastgestelde competitiewedstrijden zijn afgelast. Zesdaagse te Gent De eindstand van de Gentse zesdaagse luidt: 1 Bruneel-Ryckaert (Belg) 379 pnt.; 2 Strom-Arnold (Austr.) 254 pnt.; op een ronde: 3 Sehulte-Peters (Ned.) 128 pnt.; op twee ronden: 4 Ockers-Van Steenbergen (Belg.) 199 pnt. Alle ove rige koppels hadden vier of meer ron den achterstand. Boiwinnik wederom kampioen van Rusland De zesde partij van de tweekamp BotwinnikTaimanov is na 42 zetten in remise geëindigd, waardoor Botwin nik wederom kampioen van Rusland werd. Voor de zevende maal is Botwin nik nu al kampioen van zijn land ge worden. BOSSCHE PAARDENMARKT Op de Bossche paardenmarkt van gisteren werden aangevoerd 279 stuks. Niettegenstaande de nationale ramp was de aanvoer bevredigend. In de kwaliteiten jonge paarden was veel handel, ook naar werkpaarden was veel vraag, voor beide soorten werden hoge prijzen besteed. Weinig aanvoer van hitten en ponny's, matige handel. In het begin der markt was de handel in de beste kwaliteiten slachtpaarden vlug, wat hogere prijzen, afloop trager. De prijzen waren als volgt: Voljarigen 9501175; 2Ó-jarigen 800 1050; 1 té-jarigen 650850; Jaarlingen 400550; Werkpaarden 1225, alles psr Stuk; Slachtpaarden 1.501.75 per kg geslacht gewicht. Prima boven notering. Eerstvolgende paardenmarkt Donder dag 5 Maart a.s. ZOEKEN NAAR VERMIST VLIEGTUIG GESTAAKT Het zoeken naar het viermotorige Britse transporttoestel dat. sedert Maan dag boven de Atlantische Oceaan in de omgeving van Labrador vermist wordt, is Woensdag gestaakt. Het toestel, een „York", had 39 personen aan boord: be halve de bemanning een aantal Britse militairen met hun gezinnen. Het was onderweg van Groot-Brittannië naar West-Indië. De Canadese luchtmacht maakte be kend dat het zoeken naar de vermiste „Lancaster" in Labrado tot nu toe geen resultaat heeft opgeleverd. De Lancaster had een bemanning van ne- Rekening houdende met de wens van gen koppen aan boord, de regering, verzoekt het KNVB-be- stuur ook geen vriendschappelijke wed strijden te organiseren. Overstelpende stroom MET man en macht wordt op 't hoofd kantoor van het Nationaal Ram penfonds gewerkt om de waarlijk over stelpende stroom van gaven te verwer ken. Thans is werkelijk geboekt voor 'n bedrag van f 11.672.000, dit met uitzon dering van de toegezegde bedragen die nog niet binnen gekomen zijn. Dankbaar zijn we voor deze bijdra gen uit Nederland en uit de gehele we reld, waaruit zo duidelijk blijkt, dat een klein volk groot kan zijn, wanneer het gaat om offerbereidheid in tijden van rampspoed, zoals nu in de strijd (Advertentie) BOE ALS velen, betrek Uw zo belangrijke bril van een gedipl. Opticiën, met deskundige bediening H. VAN GRINSVEN, Vughterstraat 136, Den Bosch, Telef. 7064. Dodelijke aanrijding te Grave Donderdagvoormdddag is nabij de op rit van de brug over de Maas onder Nederasselt de 79-jarige S. Bruijsten door een auto aangereden en op slag gedood. Ned. Textielindustrie verleent steun (Van onze Tilburgse correspondent). De Vakraad voor de Nederlandse Textiel-industrie heeft, in overeenstem ming met de suggestie van de „Stichting van den Arbeid", aan alle aangesloten werkgevers in het ganse land een rond schrijven gericht, met verzoek, in enigerlei vorm, hetzij door overwerk, het zij door het beschikbaar stellen van een z.g. „snipperdag", aangevuld door een evenredige bijdrage der ondernemin gen zelve, financiële hulp te verlenen aan de getroffenen bij de watersnood. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat het geen twijfef laat of alle betrok ken textiel-industriëlen zullen in over leg met bun werknemers aan deze op roep gevolg geven. Omtrent de opbrengst dezer gezamen lijke krachtsinspanning is uiteraard, naar men ons uit bevoegde kringen ver zekerde, zelfs bij benadering geen schat ting te maken, omdat een en ander van verschillende factoren afhankelijk is. Wel bestaat de indruk, dat gezien het grote aantal personen in deze tak van nijverheid werkzaam, het bedrag zeer aanzienlijk zal zijn. Benjamino Gigli schonk een millioen lire DE stroom van hulp uit buiten- en binnenland blijft onafgebroken in allerlei vorm doorgaan. Allerwegen wordt medeleven en sympathie onder- venden met de slachtoffers en ons ge hele land. Spontaan staan particulieren hun werk en hun geld af of verzinnen alle mogelijkheden voor nieuwe op brengsten. Het geld maar ook giften in natura stromen nog steeds binnen. Van de Franse regering zijn twee hefschroefvliegtuigen onderweg die drie tot vier passagiers kunnen vervoeren. De beroemde tenor Benjamino Gigli heeft een millioen lire geschonken voor de slachtoffers in Nederland en België. Duizend Parijse gezinnen hebben aangeboden een Nederlands kind onder dak te bieden. Denemarken zendt 5000 schoppen naar Nederland en koning Frederik stuurde een auto met geschenken w.o. 40 wollen dekens. Uit Saarbrucken is een volle trein goederen onderweg. Zweden zal rubberboten zenden en 100.000 dekens. Uit Rijnland en Westfalen zijn am bulances naar Nederland onderweg. De Oostenrijkse socialisten hebben 100.000 schilling uit hun verkiezingsfonds gestort voor de slachtoffers; de Oosten rijkse Volkspartij schonk 120.000 schil ling; het Amerikaanse Rode Kruis heeft 100.000 dollar beschikbaar gesteld als eerste bijdrage. De Duitse padvinders bieden aan: 100 jongens bij ouders van Duitse pad vinders onder te brengen voor drie we ken met gratis vervoer. AUTO TE VEGHEL IN HET WATER Jongen uit Vught verdronken (Van onze correspondent) Een personenauto, komend uit de richting Den Bosch is gisterenmiddag om 5 uur onder Veghel in de Zuid-Wil lemsvaart gereden. Van de drie inzit tenden konden er zich twee in veiligheid stellen. De 15-jarige Den O. uit Vught eerst worden bevrijd nadat hij zolang in het water had moeten verblijven dat de geboden hulp niet meer mocht baten. Langdurig werd kunstmatige ademha ling toegepast en met een zuurstofappa raat gewerkt. De jongeman is evenwel in 'het St. Josef ziekenhuis te Veghel overleden. Het bedrag, dat de Zwitserse natio nale rode-kruisorganisaties beschikbaar stellen voor de hulp aan de slachtoffers van de watersnood in Nederland, Enge land en België heeft de 2.200.000 Zw. francs (bijna 2 millioen gulden) over schreden. De gemeenteraad van Zue- rich heeft 50.000 Zw. francs (45.000 gul den) voor de getroffenen beschikbaar gesteld. Bij het hoofdkwartier van het Ca nadese Rode Kruis te Montreal en bij het Nederlandse consulaat stromen in middels ook giften in geld binnen. Zo heeft het gemeentebestuur van Toronto een fonds geopend waarin het 500 dollar heeft gestort voor de noodgebieden op het Europese vasteland. De verenigde kerk van Canada heeft een bedrag van 10.000 dollar gezonden voor de slacht offers in Engeland en Europa. Het gemeentebestuur van Ottawa heeft met algemene stemmen aanbevo len, een fonds te stichten waarin de gemeente 1.000 dollar zal storten. Neder land krijgt 30% van de bijdragen die in dit fonds worden gestort. De Nederlandse consul-generaal te New-York, baron De Vos van Steenwijk, heeft medegedeeld, dat tot dusver in het geheel een bedrag van 2.400 dollar is ontvangen voor de getroffenen. Een buitenlandse reder voor wie Wilton-Fijenoord schepen in aanbouw heeft, bestemde spontaan een bedrag van f5000 voor storting in het Nationaal Rampenfonds. Hulp overal vandaan OP verzoek van de militaire comman dant van het garnizoen Venlo werd de gemeente Venray verzocht om zo veel mogelijk zakken zand te leveren voor de geteisterde gebieden. Gister nacht werd met de werkzaamheden be gonnen door pl.m. 200 D.U.W.-arbeiders, afkomstig uit de omgeving van Nijme gen. De plaatselijke vrachtrijders werd verzocht de gevulde zakken te vervoeren en aan dit verzoek werd spontaan vol daan, zodat Donderdagmorgen reeds plm. 3000 gevulde zakken bij de marechaus- séekazerne te Breda waren afgeleverd. Nadat de gehele nacht vrijwillig door de DUW-arbeiders werd gewerkt, vinden ook thans deze werkzaamheden nog voortgang. De heer B. M. Pon, directeur van Pons autohandel te Amersfoort, de im- porteur van de „volkswagen", heeft de minister-president, een „volkswagen"- ambulance-auto aangeboden. De auto, welke is ingericht voor het vervoer van twee zieken, is door de mi nister-president overgedragen aan de dienst der Volksgezondheid. Reeds gis termiddag werd het voertuig in Bergen op Zoom in gebruik genomen. De K.L.M.-toestellen, die Donder dagochtend van Kemajoran zijn ver trokken hebben in totaal 4'/2 ton goede- Adressen geëvacueerden familieleden voor Aan de geëvacueerden, die onderdak hebben gekregen wordt verzocht, per briefkaart aan hun naaste familieleden te berichten op welk adres zij zijn onder gebracht. Bom m el erwaard AMMERZODEN. Varkensfonds. Het varkensfonds hield gisteren in café „De Arend" zijn jaar vergadering. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat 1952 niet bij zonder gunstig was geweest en een na delig slot te zien gaf van f 60. Voor het Nationaal Rampenfonds werd een bedrag uitgetrokken van f 100. Concert ten bate van Nat. Rampen fonds. Zondag a.s. te half acht zal op de Gemeenschapszaal door de fanfare „St. Cecilia" in samenwerking met de zangvereniging „Vita Nova" een con cert worden gegeven ten bate van de slachtoffers der geteisterde gebieden. KERKDRIEL. Voor de getroffenen. De R.K. Toneel vereniging „Vondel" geeft Zondag 8 en Zondag 15 Februari a.s., 's avonds om 8 uur in het Centrum Theater al hier een opvoering van het bekende toneelstuk in 4 bedrijven „De twee wezen". Verder zal de klucht „De ge heimzinnige brief" worden opgevoerd. De baten van de beide voorstellingen zullen worden afgedragen aan het Na tionaal Rampenfonds. Benoeming. Met ingang van 1 April a.s. is Mej. M. Vissers onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier, be noemd tot onderwijzeres aan de B.L.O. school voor meisjes te 's-Hertogen bosch. ROSSUM. Loop tier bevolking. Per 1 Januari 1952 telde onze gemeente 1545 inwo ners, waarvan 774 mannen en 771 vrouwen. Door geboorte nam de be volking toe met 32 personen te weten 17 mannen en 15 vrouwen. In deze ge meente vestigden zich 19 mannen en 23 vrouwen, in totaal 42 mensen. Er stier van 15 personen, 6 mannen en 9 vrou wen. Naar elders vertrokken 66 men sen, 26 mannen en 40 vrouwen. Op 1 Januari 1953 had onze gemeente 1538 inwoners, te weten 778 mannen en 760 vrouwen. ren voor de slachtoffers van de water snood in Nederland meegenomen. Een groot aantal Franse studenten is met een trein vol dekens op weg naar Nederland. Na aflevering van hun kost bare vracht zullen zij in gezelschap van Nederlandse studenten met dezelfde trein naar Parijs terugkeren, waar zo wel de Nederlandse als de Franse stu denten in de straten van Parijs zullen collecteren voor de noodgebieden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3