De droeve lijst Omgeving Den Bosch Hulp uit Den Bosch en Vught in Zierikzee en Krabhendijke Oirschot's uitbreidingsplan STEEKT DE HANDEN UIT DE MOUWEN! Vrijdag 6 Februari 1953 Nieuwe fabriekshal bij Lips te Drunen geopend Bij de N.V. Lips te Drunen werd Dinsdagmiddag een nieuwe fabriekshal geopend. Hierbij waren aanwezig Deken Rooyackers, die het nieuwe gebouw in-, zegende, Burgemeester Snels, die het opende en verder de directie der N.V. Lips, stafpersoneel en verdere genodig den. Bij deze gelegenheid werd het woord gevoerd door de E. A. heer bur gemeester en de heer Max Lips, die d>: opening van deze nieuwe stripwalserij weer een goede aanwinst noemde. Inmiddels is men begonnen met de bouw van een nieuwe fabriekshal, die de oppervlakte zal krijgen van 120 m lang en 40 m. breed. DRUNEN Hulpactie. Zodra het nieuws van de grote nationale ramp Zondag j.l. in Dru nen bekend was en het vermoeden om trent de grootte van de ramp met het uur sterker werd, dat het een ramp was die men sinds eeuwen niet had gekend werd alhier een hulpcomité in het leven geroepen dat Zondagmiddag ten ge meentehuize reeds bijeen kwam. Het da gelijks bestuur van dit comité bestaat uit Burgemeester Snels, voorzitter, K. van Dun, secretaris, Mevr. Schreurs. H. Portier, J. Vissers, L. Th. van Drunen, C. van Drunen en W. van Esch. Tijdens deze vergadering kwam reeds het bericht binnen dat de gemeente Dus- sen zou moeten evacueren en dat in Drunen plm. 400 personen zouden moe ten worden ondergebracht. Hoezeer het lot van deze personen de ingezetenen van Di'unen en Elshout ter harte ging bleek wel uit het feit, dat direct na de oproep om geëvacueerden op te nemen spontaan zich 800 personen hiervoor op gaven. Ongeveer 140 personen uit Dussen werden in de loop van Maandag in Dru nen en Elshout ondergebracht. Door het hulpcomité werden ook reeds geldinzamelingen gehouden. Alle be dragen zijn nog lang niet bekend omdat tal van wijken nog moeten binnenko men. Maar verwacht mag worden, dat in onze gemeente met deze eerste geld inzameling plm. f 10.000,zal worden bijeengebracht. Tal van giften in natura zoals b.v. 100 paar schoenen zijn reeds toegezegd. Deze week zal ook begonnen worder. met de inzameling van kleren, schoeisel enz. enz. Aanbesteding. Dezer dagen had de onderhandse aanbesteding plaats van 'n woonhuis met practyk-gebouwen voor de alhier te vestigen geneesheer Dr. H. M. Verhaak. De inschrijvingen waren als volgt: Fa. A. Herrijns, Drunen f 33356. L. Verboord, Vlijmen f 33760. G. Merkx, Drunen f 34264. Gebr. de Wit, Drunen f 34290.— A. van Iersel, Drunen f 34750. M. van Loon, Drunen f 34760. P. Kouwen'oerg, Drunen f 35270 Bïemans, Oosterhout f 38000. Dt opdracht gegeven aan de laagste inschrijver. DRUNEN Gaat niet door. De aangekondigde uit- Voering der 'Harmonie De Volharding op a.s. Zaterdag gaat wegens de om standigheden niet door. ELSHOUT. H. Familie. A.s. Zondag 8 Februari zal in de bovenzaal van het parochie huis een vergadering belegd worden van de heren prefecten en onder-pre fecten der H Familie. Voornaamste punt is de bespreking van de ledenwerving. De bedoeling is ook dat er een inten sieve propaganda wordt gemaakt voor het familieblad. Volleybal. Daar de demonstratie Vol leybalwedstrijd niet is doorgegaan heeft men nog niet gehaast met de oprich ting van de dames volleyclub. Men zal echter zo spoedig mogelijk het Bossche damesteam opnieuw uitnodigen. Voor de getroffenen Het actiecomité voor hulpverlening aan de slachtof fers van de waternood heeft in onze parochie druk gewerkt. Met behulp van verschillende parochianen en onder lei ding van de beheerder van het opvangs- centrum, „St. Hubertus" de Weledel, heer W. van Esch, werd Zondagavond voor ongeveer 70 geëvacueerden een slaapplaats klaar gemaakt. De huis aan huis collecte voor een financiële bijdrage is eveneens schitterend geslaagd. On- getwijfelt zal de bijdrage van kleding meubilair enz. eveneens een succes wor den. Uitgesteld. Het bestuur der kerkfan- fare heeft besloten om de vastgestelde teeravond van 9 Februari niet te laten doorgaan in verband met de nationale ramp. Gezinszorg. Voor de Katholieke Ge zinszorg afdeling Elshout zal een col lecte gehouden worden. In gesloten enveloppen kan men zijn gift deponeren. NIEUWKUIJK Jaarverslag R.K.J.B. Door het aftre den van de voorzitter de heer Schuur- mans werd de vergadering geleid door de heer Jos van Bokhoven die hiervoor was gekozen. Uit het financieel ver slag dat werd gegeven door de secr. P. de Gouw bleek dat er gunstige resul taten waren geboekt. Het jaarverslag getuigde eveneens van de groei der vereniging. Daarna gaf de technische adviseur een uitvoerige toelichting aangaande het proefveld en het te ver bouwen gewas. De geestelijke adviseur gaf hierna een uiteenzetting over het jeugdmanifestatiewerk dat in Utrecht wordt gehouden en noemde het ook aanbevelingswaardig daarheen te gaan, Ook dit jaar zullen naast de sociale avonden, de bezinningsavonden gehou den worden, eveneens het veertiguren- D>' mrllit: Weersverwachting, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Enkele buien. Opklaringen, maar ook plaatselijk en kele buien. Overwegend matige wind. in hoofdzaak tussen Noord en Noord-West. Weinig verandering in temperatuur. 7 Februari. Zon op Zon o. Maan op Maan o. 8.11 17.39 2.29 10.27 gebed. Bij de bestuursverkiezing wa ren aftredend de heren G. van Ooijen en P. de Gouw, die allebei weer wer den herkozen.. De vacature ontstaan door het bedanken van H. Schuurmans werd aapgevuld door Fr. van Son. Bij de rondvraag die nog al enige discus sie bracht, werd nog besloten om ten bate van de nieuwe kerk een sportdag te organiseren te zamen met de- RKBB en KAJ. Gaat niet door. De aangekondigde uitvoering die zou gegeven worden dooi de gemengde zanvereniging OBK ten bate van de nieuwe kerk en getroffe nen van de watersnood gaat a.s. Zondag wegens de omstandigheden niet door. VLIJMEN Filmagenda. A.s. Zaterdag en Dins dag wordt vertoond de film „A en C of de Onbekende Man". Maandag „De zoon van de Kalief", Volharding. De R.K. Toneelvereniging Volharding, gevestigd in café B. Ore mans, geeft a.s. Zaterdag, Zondag en Maandag haar derde wintermtvoering voor donateurs en verdere belangstel lenden. Opgevoerd wordt het toneelspel in 3 bedrijven .Moeder Antje". Aan vang half aaht. Waalwijk Inzameling goederen Watersnood. Waalwijk heeft zich weer van zijn goede zijde laten zien. Van alle kanten kwam er hulp opdagen. De verkenners en studenten der Vak school hebben onder buitengewone lei ding van de heer Klaassen, die hiervoor zeker een extra pluim en dank verdiend, zonder de medewerkers te na te doen, enorm hard gewerkt. Zij zagen hun werk echter rijk beloond door het bijeenbren gen van 11 vrachtwagens goederen. Acht hiervan gingen direct door naar de ge meente Zevenbergen, welke plaats door Waalwijk is geadopteerd en de andere goederen werden opgeslagen op 't terrein van de gasfabriek om daarmede te hel pen waar het hard nodig is. Deze goe deren zijn daar allen gesorteerd door hulpvaardige dames. Opname van geëvacueerden. Ook in onze plaats zullen zoveel mo gelijk evacué's geplaatst worden. Fami lies welke geëvacueerden op willen ne men, worden daarom verzocht hiervan aangifte te doen op het gemeentehuis, afdeling Sociale Zaken. Goederen voor getroffen gebieden kunnen bezorgd worden ten kantore van het gemeentelijk Gasbedrijf. R.K. Vrouwengilde. De lezing van Binnenhuis-architect Van Brakel, welke voor de leden van het Vrouwengilde was vastgesteld op Dinsdagavond a.s., zal in verband met de ernstige toestand tot nader te be palen datum worden uitgesteld. Carnavalsbal afgelast. Het Carnavalsbal, dat op Zaterdag 14 Februari a.s. in zaal Thalia voor de leden van Vedehova zou gegeven wor den, is wegens de huidige ernstige toe stand afgelast. Burgerlijke Stand. Geboren] Mechelina/cl, van L. Klerks- Willéms; Margarita, d. van H. Buchner- Kranenburg; Anna, d. van F. v. d. Straeten-Rullens; Aduardus, z. van J. Kemmeren-Mahieu; Maria, d. van W. van Weert-Verhoeven; Antonius, z. van A. Hooijmaijers-van Engelen; Johanna, d. van J. Merkx-Sohuurmans; Maria, d. van C. Schalken-B rekelmans; Henk, z. van F. Keijlard-Daanen. Overleden: Walthera Sïmcnis. 78 j., wed. van J. Kosteren; Pieter Mutsaers, 67 j., echtg. van J. Fransen. Gehuwd: H. Moonen, 30 j.. Loon op Zand en C. Mulders, 23 j., Waalwijk; F. de Bruijn, 22 j., Voorscho.ten en A. van Noort, 19 j., Waalwijk; A. de Laat, 24 j., Tilburg en P. HeesterSj 22 j. Waal wijk; A. IJpelaar, 25 j., Loon op Zand en J. v. d. Heuvel, 24 j., Waalwijk; L. Harmeling. 27 j. en M. van Eekert, 25 j., beiden te Waalwijk; J. van Riel, 29 j., Loon op Zand en J. de Brouwer, 24 j., Waalwijk. MARIA-HEIDE. Toneeluitvoering uitgesteld. De To neeluitvoering van de R. K. Boerinnen- bond welke zou gegeven worden op 7, 8, 9 Febr. a.s. is vanwege de watersnood ramp tot latere datum uitgesteld. Voor de watersnood Schijndel. Ruim f 10.000 hetgeen neer komt op bijna f 1 per ingezetene. Parochie Overloon f 2300. plus opge brachte goederen, totale waarde f 3000. Nieuwkuijk f 909.19 en twee wagens kleren en levensmiddelen met een waar de van f 2000. Liempde bracht f 2600 bijeen en een grote partij klompen, beschikbaar ge steld door de klompenmakers. Haps, behalve grote hoeveelheid goe deren in natura f 2800. Zijtaart ongeacht de goederen f 1436.15 Maria-Heide f 1627, hetgeen neerkomt op ruim f 11 per gezin, plus 24000 K.G. bieten en 4000 K.G. hooi voor het vee. Uden f 6650, behalve veevoeder 166.000 K.G., er zullen 55 vrachtwagens nodig zijn om dat de transporteren. Haps f 2800. plus goederen in natura. Hertel. Bij de eerste inzameling had men in Hedel reeds f 5700 bijeen; voorts heeft het personeel van de firma Kro nenburg en van de firma Heermans 8 werkuren ter beschikking gesteld; bij de eerste firma werken 175 personen en bij de laatstgenoemde firma 40 personen. Bovendien heeft een andere collecte in natura veel opgebracht. Udenhout f 7500, plus granen ter waarde van f 500. Bovendien zal het personeel der N.V. Steenfabriek 'n deel van het loon afstaan. Door de Burgemeester van Berli- cum werd een collecte en inzameling georganiseerd, welke binnen 6 uur was afgelopen. De opbrengst be stond uit ruim f 3000, een vracht wagen gesorteerde en op deugdelijk heid onderzochte kleding alsook een registratie van het aantal te plaatsen vee en eventueel evacué's. MOOI GEBAAR VAN JANSEN DE WIT TE SCHIJNDEL Het personeel van M. Jansen de Wit's kousenfabrieken te Schijndel stond het loon van. een vacantiedag ter beschik king van het noodgebied. De directie vulde dit bedrag aan tot f 50.000,—. Op ons bureau Markt 42 "s-Her- ïogenbosch, liggen Ier inzage de door het Rode Kruis verstrekte lijsten van de bij de overstromings ramp oin het leven gekomen per sonen. voorzover deze tot nog toe gereed zijn. Het Nederlandse Rode Kruis kan, in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijsten worden verzameld, niet de volle dige garantie geven voor de be trouwbaarheid. Het is dus moge lijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken. LIEMPDE Aanbesteding. Onder architectuur van de heer C. F. Rooijakkers te Best werd alhier in café C. J. van der Velden de aanbesteding gehouden van het bouwen van een woonhuis met winkel en werk plaats voor de heer J. H. van Houtum alhier. De uitslag van de aanbesteding, exclusief de post schilderwerk en sani tair, was als volgt: G. Boons, Boxtel f 23.430, A. Fooien, St. Oedenrode f 23.300. W. Willems, Best f 22.697,— H. v. d. Boom en, Liempde f 22.060. C. J. v. d. Velden. Liempde f 22.000, C. v. d. Boer en Zn., Liempde f 21.930, UDENHOUT. K. J. M. V. Na het welkom door de voorzitter en de gebruikelijke verslagen werd tot bestuursverkiezing overgegaan. Van het in zijn geheel aftredende be stuur werden herkozen J. Brekelmans, J. Mutsaerts en A. de Ruijter. Als nieu we bestuursleden werden gekozen Jo Brekelmans en P. v. d. Voort. Een gro tere activiteit werd nodig geacht. HEDVCHRT. ft Ten bate Rampenfonds. Voor Zondag a.s. staat op het programma een uitvoe ring vari dë toneelver. „Echo der Dui nen" mét het toneelspel „In het web van de Spin" van Stan Tayeman en P. Mossinkoff. De algehele opbrengst van deze uit voering zal door „Echo der Duinen" worden afgedragen aan het Nationale Rampenfonds, een geste welke navolging verdient. Aanvang 7 uur in de zaal van het R. K. Verenigingsgebouw. Ie lustrum „Spoorzoekers." In ver band met de grote ramp, welke ons land heeft getroffen, heeft het bestuur van P. V. „de Spoorzoekers", de festiviteiten welke voor Zaterdag 7 Februari waren, aangekondigd, doen atlassen. KELDONK Geluk gehad. Woensdagavond j.l. w erd een wasdemonstratie gegeven te Erp. De deelneemsters werden per bus afge haald aan de kerk. Toen de bus wilde vertrekken sloeg de motor in brand, doch door het terstond en kordaat ingrijpen van de chauffeur en enige andere personen, was het vuur spoedig uit en werd er geen schade aan gericht, zodat de bus toch de reis kon voortzetten. BERLICUM. Uitgesteld. Omdat Zondag 8 Februari als algemene bid- en boetedag is aan gewezen in verband met de nationale ramp heeft het bestuur van de R.K. Bond voor het Gezin de feestmiddag voor ouders en kinderen op Zondag a.s. tot nadere aankondiging uitgesteld. NULAND Jaarvergadering N.C.B. Woensdag avond hield de boerenbond van Nuland, de NCB, algemene ledenvergadering in de zaal van W. van Helvoirt. Deze ver gadering werd druk bezocht. De voor zitter, de heer Schimmel sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen en vooral tot Rector Bekkers, die speciaal gekomen was, om op dezé vergadering een enkel woord te spreken, als alge meen adviseur der NCB. De geestelijk adviseur kon-déze avond wegens om standigheden niet aanwezig zijn. Hier na sprak de algemeen geestelijk advi seur Rector Bekkers over. het rampge^ bied, en spoorde dan ook de Nulandse boeren aan, indien er een beroep op hen gedaan zou wqrden, pm dan deze nood mee te halpen lenigen. Verder sprak de rector over de jonge boeren'en over de toekomst hiervan, alsmede over het feit dat de boeren georganiseerd moeten zijn. Hierna richtte de heer Schimmel een dankwoord tot de Rector voor de woorden, welke hij op deze vergadering had gesproken. De heer Wolters, een vertegenwoordiger van de C.H.V. van Veghei deed hierna kasver- slag over het afgelopen jaar, Uit het kasverslag bleek dat het afgelopen jaar een aanzienlijke winst was gemaakt. Door de vergadering werd voorgesteld van deze winst een gedeelte af te saan aan het nationaal rampenfonds. Dit werd terstond door de algemene ver gadering goedgekeurd en werd besloten om voor het rampengebied een bedrag van f 1200 over te maken aan 't ram penfonds. Ook werd besloten een be drag van f 1200 over te maken aan het kerkbestuur van Nuland, voor een eventueel op te richten patronaat. Hierna volgde dé bestuursverkiezing. Aftredend waren het bestuurslid M. de Wit en de voorzitter J. Schimmel. Deze beide bestuursleden werden direct met acclamatie weer herkozen. Nog werd medegedeeld dat in West-Brabant hooi, stro en voederbieten voor het vee di rect gewenst waren. Hiervoor zal Nu land het zijne bijdragen. Dit werd di rect besloten op deze vergadering. Elke boer van Nuland zal hiervoor geven, wat hij kan. ST. MICHIELS GESTEL Geslaagd. Aan de Universiteit te Am sterdam slaagde voor het doctoraal Examen Wis- en Natuurkunde: De heer N. C. de Troye. ROSMALEN. K.V.P. afd. Rosmalen. Er zal een al gemene ledenvergadering van de K.V.P. afd. Rosmalen, worden gehouden op Maandag, 9 Februari a.s. des avonds om half acht in café ,,'t Gildehuis" te Ros- .rnalén. Aan de orde zal o.a. komen: Inleiding door de heer Verkuilen, te Schijndel, propagandaleider van de K.V.P. in de Rijks kieskring Den Bosch. MALISKAMP—ROSMALEN Collecte Nationaal Rampenfonds. In dagen als die wij thans beleven, passen slechts daden. Er is bittere nood onder duizenden landgenoten! Om deze nood te lenigen is ontzettend veel geld nodig. Daarom zal Zaterdagmiddag ook bij U aangeklopt worden om een offer te brengen voor Uw naasten in nood. Maliskampers, geeft allen zoveel in Uw vermogen ligt! Mooie geste der KAJ. Onze Kajotters hebben besloten de opbrengst van de ba rakwedstrijd, die op 1 Februari is be gonnen in verband met het 5-jarig be staan der vereniging, voor de helft af te staan aan het Rampenfonds. De volgende wedstrijden hebben nog plaats op 7 en 8 Februari in café G. v. d. Dussen en op 14 en 15 Februari in café J. v. d. Burgt. Op Zondagavond 15 Februari zal deze barakwedstrijd worden gesloten en zul len de prijzen worden uitgereikt. BEST. Geloof en Wetenschap. Op Dinsdag 10 Februari a.s., aanvangende 8 uur, houdt de vereniging Geloof en Weten schap een ontwikkelingsavond in de cantine van Tricot-Best. Als spreker zal optreden de heer Dr. F. A. Ver- eammen uit Tilburg met als onder werp: „Het zien van schilderijen". Dr. Vercammen zal, mede met behulp van lichtbeelden, richtlijnen aangegeven om schilderijen te beoordelen. OIRSCHOT. Harmonie. Uit het verslag over 1952 bedroeg 'het aantal werkende leden van de Harmonie „Arti et Amiciitiiae" 32 le den. De harmonie trad in 1952 24 maal naar buiten op. De financiële po sitie wordt niet ongunstig genoemd. In de jaai-vergadering werd het aspirant- lid Fr. van Kollenburg als lid toegela ten. De aftredende bestuursleden L. de Kroon, Jac. Priem en A. v. d. Sanden werden herkozen. Besloten werd aan te sluiten bij de kring Middelbeers, waar toe ook de fanfare „Concordia" uit Spoordonk is toegetreden. Bij de rond vraag kwam o.m. ter sprake het zeer hoge bedrag dat nodig geweest was voor reparaties aan instrumenten. Ge middeld bedroegen de kosten daarvan tien gulden per lid. Gevraagd werd of de harmonie niet meer luister bij kon zetten tijdens de jaarlijkse dodenher denking. Aanbesteding. Onder architectuur van de heer Jac. Priem had dezer dagen de aanbesteding plaats voor het bouwen van een boerderij voor rekening van Fr. van de Looij, Heuvel F 60, Oir- schot. Er waren 13 inschrijvers. De hoogste inschrijver was de heer J. van Gerwen te St. Oedenrode met f 30.044. De iaagste inschrijver was de heer Wüh. Smetsers te Oirschot met f 23.747. (Van een onzer redacteuren) Bergen op Zoom, Donderdagmiddag. Ze zitten op een hoop matrassen op liet toneel van De Hollandse Tuin in Bergen op Zoom, enkele dames van het Vughtse Rode Kruis. Tien heren en dc rest van de dames zijn naar Krabhendijke, waar de evacuatie in volle gang is. Dinsdag is de Vughtse ploeg naar Bergen op Zoom gekomen, waar in Vrederust een noodhospitaal was ingericht; daar zouden de zieken worden ondergebracht die met het hospitaalschip van Zierikzee zouden komen. Het is anders gelopen: in ver hand met het feit dat in Bergen op Zoom maar tweemaal per dag schepen kunnen binnenkomen, is het schip naar Rotterdam gedirigeerd, waardoor de helpsters en helpers tot werkloosheid werden gedoemd; vandaag hebben ze echter volop werk gehad hij de evacuatie van Krabhendijke en hij het opvangen van aankomende evacué's in Bergen op Zoom. Die evacuatie, waarbij 1500 mensen betrokken waren, zou nog vanavond zijn voltooid. Flarden ellende Tegen zevenen arriveren enkele da mes uit Krabhendijke. Ze zijn met een amphibiewagen van Zuid-Beveland ge komen en vertellen van haar ervarin gen. Onder de evacuerenden die ze heb ben meegebracht bevond zich een kraamvrouw met haar kind, dat Zater dag weinige uren vóór de ramp, is ge boren. Per brancard hebben ze haar naar het ziekenhuis vervoerd. Op een vlet zijn vandaag twaalf mensen aange komen, uitgeput van ellende, na drie dagen te hebben rondgedreven. Een man die alle familieleden verloren heeft is krankzinnig naar Vrederust gebracht. Het zijn flarden van verhalen die ens in de oren blijven hangen, flarden ellende, zoals overal in dit land. Mobilisatiesfeer In de lokalen van De Hollandse Tuin heerst de bekende mobilisatiesfeer. Er worden vanavond honderd evacue's ver wacht en men is doende, evenzoveel bedden in elkaar te zetten. Dekens, brancards en matrassen liggen overal opgestapeld, broden, blikjes vlees en an der proviand zijn in ruime male aan wezig. De Bossche Rode Kruis-mensen zijn spoorloos. Een deel van de afdeling zit in Ossendrecht, waar een noodziekenhuis is ingericht, de rest bevindt zich in Zie rikszee. Gisteren zijn dokter Starman en dokter Gips mee naar Zierikzee geweest, vertelt ons de fourier; dokter Gips is er achtergebleven toen het schip een Amsterdamse plezierboot moest terugkeren. Vandaag zal de ontruiming van Zierikzee worden voltooid. Machtige actie De evacuatie! Met man en macht wordt eraan gewerkt. Amphibiewagens en boten ploeteren heen en weer van Halsteren naar Tholen. Telkens brengen ze nieuwe ontheemden naar de vaste wal. Nederlanders, Belgen en Fransen werken onverdroten aan de veiligstel ling van hen die op de bovenverdiepin gen van hun ondermijnde huizen een toevticht hebben gezocht. Hefschroef- Inleiding door ir. Teppema De zaal van de heer G. Elshof was volledig bezet toen de heer A. van de Sohooi, voorzitter van Oirschots Stu dieclub, de spreker van deze avond, ir. Teppema, inleidde. «Het volledige college van B. en W. en vele raadsleden gaven door hun aan wezigheid 'blijk van hun bijzondere be langstelling voor het leerzame en inte ressante onderwerp „het uitbreidings plan. Ir. Teppema zette allereerst uiteen op welke wijze een uitbreidingsplan moest worden samengesteld en hij gaf 'hierbij enkele voorbeelden van andere gemeenten. De agrariërs spoorde hij aan om in de meeste gevallen hieraan volledig mede te werken. Spreker zei het is beter een minne lijke schikking aan te gaan dan dat men langs gerechtelijke weg probeert zijn recht te zoeken. B. en W. en de raadsleden spoorde ir. Teppema aan de uiterste zorg te beste den aan het nieuwe uitbreidingsplan, omdat daardoor vel narigheid kan ver meden worden. Na de pauze werd er gelegenheid ge geven om vragen te stellen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. De heer Adr. v. d. Heijden gaf o.m. te kennen dat er zo weinig overgangen komen over de toekomstige nieuwe Rijksweg. Zelfs was hij bang door de slechte afwatering die hierdoor ontstaan zal te zullen verdrinken. Uitvoerig werd hier verder op ingegaan en Ir. v. Vliet, welke inmiddels was gearriveerd, ant woordde de vragenstellers bevredigend. Het hoofd van de lagere landbouw school de heer Van Oosterhout, bepleitte krachtig dat straks, wanneer het uit breidingsplan eenmaal tot stand was gekomen, de grondeigenaren eensgezind zullen moeten samenwerken om het ont stane kapitaal dan zo boekhoudkundig mogelijk te specificeren om zodoende de moeilijkheden met de fiscus gemakkelij ker op te lossen. De heer P. Zeeuwen, raadslid, liet ten slotte uitkomen dat het zeer zeker de bedoeling van de raad is om zo min mo gelijk cultuurgrond te nemen omdat volgens de heer Zeeuwen deze te kost baar is. Hij zeide niets liever te zien dan een uitbreidingsplan aan de zuidzijde van het Wilhelminakanaal, aangezien de grond hier minder kostbaar is, en een plan bovendien ook zeer goed uitvoer baar. Doch de Planalogische Dienst ver zet zich hiehtegen hardnekkig en maak te tegen deze zienswijze de grootste be zwaren. Burgemeester Steger, als laat ste spreker, stelde de heer Zeeuwen ge rust door mede te delen dat allen de Raad opdracht moet geven voor een te SON TT BREUGEL. Succes Sonse solisten. Tijdens het solistenconcours, dat door de Gestelse harmonie „Philentonia" in Eindhoven werd gehouden, behaalde het duo Gebr. Toon~.i, leden van de Sonse fanfare „pro Honore et Virtute" met kleine trom in de afdeling Uitmuntendheid met 84 punten een eerste prijs. maken uitbreidingsplan en dat de Prov. Planalogische Dienst slechts de archi tectuur moor verzorgt. Het plan wordt verder doorgezonden aan G. S. ter goed keuring en moet dan nog door de Kroon bevestigd worden. Uit de Meyerij DINTHER. Oriënteringsrit ten bate van het Na tionaal Rampenfonds. De Oriënterings rit welke de Motorclub „De Knalpot' te Dinther organiseerde op Zondag 15 Febr. a.s. zal thans verreden worden geheel ten bate van het Nat. Rampen fonds. Bij goed weer zal de start plaats vinden bij café „Weltevreden" te Dinther start 2 uur. De rit is ca. 65 K.M. Mooie prijzen beschikbaar. Dammen. Uitslagen van de competitie wedstrijden: Kees PottersJ. v. d. Heijden 11; M. v. d. SchansM. Ver hagen 02. De stand is: Kees Potters 1729; M. Verhagen 1627; J. v. d. Brand 2025; J. d. Heijden 2125; P. v. Laanen 1919; Adr. Potters 1515; H. Nouwens 2213. V—>uwelijke Arbeidersjeugd. Nu de plannen van het K.A.B. bestuur, om tot oprichting te komen van een K.A.J.M. vastere vormen hebben aangenomen, zal er a.s. Maandag 9 Febr. 's avonds om half acht in het parochiehuis een bijeen komst worden gehouden, om tot defini tieve oprichitng .ver te gaan. Op deze bijeenkomst zal de districtsleider Kape laan v. Oers een voorlichting geven. Ouders met kinderen vanaf 16 jaar worden uitgenodigd deze bijeenkomst bij te wonen. VORSTENBOSCH. Boerendag. Dinsdag hield de Boeren bond de jaarlijkse boerendag. Begonnen werd met 'n H. Mis 's morgens om half acht. 's Middags om twee uur opende de voorzitter de algemene vergadering waarop de gewone agenda werd afge werkt. Na deze vergadering hield kape laan Remmen te 's-Hertogenbosch 'n in teressante lezing over: „Het boerenleven en wat de organisatie doet in de moderne tijd". Na de lezing werd de vergadering geschorst tot 7 uur. Om 7 uur hield pas toor Gooyaarts uit Borkel en Schaft 'n lezing met lichtbeelden over 'n reis naar Lourdes en Rome. Na deze lezing werd er mededeling gedaan over de collecte voor de geteisterde gebieden en werd op 'n grote vrijgevigheid aangedrongen. De gehele dag had 'n somber verloop en droeg het stempel van de watersnood. Hulp voor de getroffenen. Woensdag werd op Vorstenbosch 'n collecte gehouden voor de gebieden die door de watersnood zo zwaar getroffen werden. In onze parochie werd, zonder Dinther Hoek en Hazelberg die zich bij Dinther hadden aangesloten, ruim twaalf honderd gulden, dus gemiddeld ruim één gulden per inwoner opgehaald aan geld. Voor vervoer werd nog ge geven 20.000 kg. voederbieten en 10.000 kg. hooi en stro. Op de meisjesschool wordt verder gebreid en genaaid ten bate van de getroffene, terwijl verwacht wordt dat van links en rechts zeker nog giften zullen binnenkomen. vliegtuigen en verkenningstoestellen zijn niet uit de lucht. Het is inderdaad een machtige actie, die helaas te laat komt voor vele honderden slachtoffers. (Advertentie) Dat wordf voor ons allen opnieuw hef parool Meisjes van 15 jaar en ouder, dat geldt ook voor jullie Kom bij ons een vak leren (naaien of strijken); je gaat direct behoorlijk verdienen Volslagen naaisters en strijksters en meisjes zonder vakkennis, maar handig genoeg om een speciaal-machine te bedienen: blijft evenmin achterU kunt direct aan de slag gaan en direct profiteren van de grote N.C.I.- voordelen ALTIJD VAST WERK EN EEN GOED VAST LOON, Wij verwachten nu meer aanmel dingen dan ooit tevoren Ons Personeelsbureau is elke dag ge- geopend van 86 uur; Zaterdags van 81 uur. NATIONALE CONFECTIE INDUSTRIE N.V. Cypresstraat 47, hoek Lage- landstraat, 's-Hertogenbosch Toneel Door de toneelgroep van de Reis- en Ontspa nnin-gsver. Jansen de Wit werd in het Patronaat met succes voor het voetlicht gebracht het drama „Truus- ke", geschreven door Adri Klijsen. Beide avonden was de zaal pi'opvol en men heeft kunnen genieten van het goede spel der spelers en speelsters. Al len waren rolvast en de 7 taferelen werden vlot afgewerkt. Speciaal willen wij vermelden het goede spel van „Klaas" (A. Kusters) en de voddeman Nol Tol (M. Dekkers). De regie was weer in goede handen van de lieer N. Wels, terwijl de grime als van ouds goed verzorgd werd door de heer P. Janssen. Devotiekapel Voor de tot standkoming van Sdhijn- dels oorlogsmonument kwamen deze week de volgende giften binnen: N.N. f 10; N.N. f 0.50; N.N. f 2.50; N.N. f 1.25. KAB De KAB houdt Maandag a.s. om half 8 haar algemene jaal-vergadering in het Patronaat. Wielerclub De aangekondigde vergadering voor Zaterdag a.s. van de Schijndelse Wie lerclub gaat wegens omstandigheden niet door. Filmagenda Van Vrijdag t.m. Maandag draait in het City Theater de film „De sohat van Mor.te Christo" en van Dinsdag t.m. Donderdag „Het huis op de telegraaf- heuvel". Boerinnenbond De Schijndelse Boerinnenbond hield in het Bondsgebouw een druk bezochte jaarvergadering. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden gekozen mevr. v. d. Oetelaar en mej. v. Kronenburg. Na afwerking van de gewone agenda sprak de zeereerw. heer Paler Van Kaathoven alhier over „De godsdiensti ge opvoeding van het gezin". UDEN Jaarvergadering Boerinnenbond Onder praesidium van mevr. v. Lies hout, werd Woensdagmiddag in de har moniezaal alhier, de jaarvergadering gehouden van de boerinnenbond. By de trekking voor de Lourdesreis, was winnares mevr. van Driel van Eikenheuvel. De geestelijk adviseur, kapelaan Mutsaers sprak een opwek kend woord. Overwerk voor rampengebied Door het personeel van de N.V. Iduna corsettenfabriek, zal op twee achtereen volgende vrije Zaterdagmiddagen wor den overgewerkt. Het daarmede ver diende loon zal in zijn geheel worden afgedragen aan het comité van het ram pengebied. Crescendo Onderlinge bi', rtwedstrijd door Bil jartvereniging Crescendo gevestigd in café wed. van Lanen, alhier. De stand aan de kop is als volgt: 1. G. Janssen met 14 p.; 2. A. v. La nen met 14 p.: 3. W. v. Lanen met 13 p.: 4. G. de Groot met 11 p.; 5. H. Kar dol met 11 p.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2