Aantal evacues zal waarschijnlijk de 50.000 niet overschrijden Sinds de watersnoodramp is het aanschijn van Breda veranderd Hartverscheurende tonelen ontvangstcentra voor evacué's spelen zich af in uit rampgebied Luchtmacht helpt dag en nacht Dr. DREES DANKT ENGELAND ZEVEN AMERIKAANSE HEIJCOPTERS REDDEN REEDS 625 MENSEN Geëvacueerden bereiken veilig gebied Situatie Zeeuwsch- Vlaanderen gunstig DE MANNEN VAN DE R.V.D. WERKEN DAG EN NACHT ALS PAARDEN In Brabant betrekkelijk weinig schade aan protestantse kerken en pastorieën Spoor naar R'dam over vier weken weer bruikbaar Vrijdag 6 Februari 1953 Pagina 5 ONDANKS STORM EN REGEN DEN HAAG, 5 Febr. Ongeacht de slechte weersomstandigheden ge durende de nacht van 4 op 5 Februari is de hulpverlening dcor de lucht macht voortgezet. De inzet van de vliegtuigen is daarbij wederom van grote waarde geweest. „Droppings" volgden elkaar in het grootst moge lijke tempo op. Autobanden, „ding hies", reddingsgordels, zandzakken, voedselpakketten, drinkwaterbussen en vele andere materialen werden uitgeworpen. Daarnaast zijn in de nacht nog verschillende hulpkrachten vervoerd, zoals doctoren en technici, naar Haamstede en Meliszand. Drie chirurgen konden zodoende snel Haamstede bereiken. Daar de nacht landingen onder zeer moeilijke om standigheden moesten geschieden werden drie Austers beschadigd, n.l. 3 bij Meliszand en 2 bij Haamstede. Uiterst belangrijk is het optreden van helicopters, die uiteraard voor dit reddingswerk zeer geschikt zijn. Rond S00 personen werden gered door Amerikaanse schroefmachines in sa menwerking met amphibievaartuigen, voornamelijk uit Nieuv/e-Tonge. Een opgave van het aantal geredde perso nen door Engelse en Belgische heli copters is nog niet bekend Inlichtingen evacué's alleen bij Rode Kruis DEN HAAG, 5 Febr. Informaties over geëvacueerden moeten uitslui tend worden ingewonnen bij het Ne- derlandsche Roode Kruis, Prinsesse- gracht 27 Den Haag. Hierdoor komt de mededeling te vervallen, die een paar dagen geleden in een circulaire van de minister van binnenlandse zaken over de registratie van geëvacueerden ver scheen, dat deze informaties ook te betrekken waren bij de rijksinspectie der bevolkingsregisters. Ministers Van Thiel en Zijlstra spraken met Prov. Opbouworgaan TILBURG, 5 Febr. Vanmorgen is op het bureau van het Proviciaal Opbouw orgaan te Tilburg een bespreking ge houden tussen de minister voor Maat schappelijke Zorg, mr. F. J. van Thiel, de minister van Economische Zaken, prof. Zijlstra, en het dagelijkse bestuur van het Provinciaal Opbouworgaan in Noord-Brabant, o.a. de heren P. Coppes, voorzitter, de directeur van dit orgaan, drs. Verdijk, en de heer De Leeuw van de evacuatie dienst dezer provincie. Tij dens deze bijeenkomst werden maatrege len besproken om na de eerste phase der hulpverleniging de tweede phase, name lijk de verzorging van de evacué's en de getroffenen uit de geteisterde gebieden in goede banen te leiden. Na deze be spreking zijn de bewindslieden doorge reisd naar Breda om een bezoek te bren gen aan de evacuatiecentra aldaar, om vervolgens West-Brabant te bezoeken. Gestreeld wordt de vluchtelingen zo dicht mogelijk bij huis onder te brengen In Brabant al 18.000 personen ondergebracht DEN HAAG, 5 Febr. Hoewel op dit ogenblik nog geen cijfers beschikbaar zijn van het aantal geëvacueerden en de verspreiding over het land, kan gezegd wor den, dat naar schatting dit aan tal de 50.000 niet zal overschrij den, Men moet bij de evacuatie onderscheid maken tussen de evacuatie in de omgeving en die op verre afstand. In het alge meen worden de geëvacueerden uit Noordbrabant, de Zeeuwse eilanden met uitzondering van Schouwen-Duiveland en de Zuidhollandse eilanden met uitzondering van Goeree en Overflakkee zoveel mogelijk in de naaste of niet al te ver verwijderde omgeving onderge bracht. Zo zjjn er in Noord-Brabant naar schatting al 18.000 geëvacueerden onder gebracht. Zij zyn over vele plaatsen verspreid en niet altijd in grotere con centratie ondergebracht. Het is uiter aard niet mogelijk daarover reeds thans een volledig overzicht te geven. De evacuatie van do twee grote noodgebie- den, Goeree en Overflakkee, Schouwen en Duiveland, betreft grotendeels een georganiseerde afvoer op langere af stand. Voor zover de geëvacueerden uil Schouwen Duiveland niet naar Noord- Brabant zijn afgevoerd, waar zich reeds een klein aantal bevindt, gaan zij via Dordrecht naar Utrecht, waar 25.000 bedden beschikbaar zijn en van waaruit zij over verschillende plaatsen in de provincie worden verspreid. De geëvacueerden uit' Goeree en Overflakkee gaan zoveel mogelijk via centra in Delft en Schiedam verder naar het Noorden. Uit dit alles blijkt, dat er naar wordt gestreefd de getroffenen zoveel mogelijk niet te ver van huis onder te brengen. EEN INDRUK Ook Donderdag zijn weer duizenden personen uit de noodgebieden per auto. schip of vliegtuig overgebracht naar veiliger plaatsen. Het is onmogelijk een totaalbeeld te geven van deze evacuaties. Om een indruk te geven van de omvang van dit vervoer laten wij hieronder enkele bijzonderheden volgen. Op het ogenblik zijn er te Schiedam tussen de drie en vier honderd evacué's uit Zierikzee, Bruinisse, Herkingen, Oude- en Nieuwe Tonge, Goudsewaard en enkele andere plaatsen. Bij het ge bouw van de rivierpolitie te Rotterdam zijn gisteren 18 grote en kleine schepen aangekomen met 1275 evacué's. Aan het Willemsplein, de Oosterkadc en de Veer haven arriveerden 12 schepen, met 1007 personen. DEN HAAG, 5 Februari. De minis ter-president, dr. W. Drees, heeft de Engelse premier Winston Churchill na mens de regering en de bevolking van Nederland zyn grote dankbaarheid en waardering overgebracht voor de bui tengewone wyze, waarop Engeland „edelmoedig en doeltreffend" heeft ge assisteerd by de grote ramp, die ons land heeft getroffen, en zyn deelneming betuigd met de slachtoffers van de ramp in Engeland. „Het Nederlandse volk heeft alle reden om diep dankbaar te zijn jegens het dappere Britse volk, dat deze hulp heeft aangeboden ondanks het feit, dat' het eigen land op gelijke wijze heeft ge leden van deze vreselijke catastrophe". Neem ter bestrijding van KOU en GRIEP 1 de speciaal samengestelde Advertentie. TT zw\TSALpreparaat HEI OUWELCACHET WAARBORGT SMAAKLOOS EH f GEMAKKELIJK IHHEMEH Soms werden vijf personen in de toestellen, die normaal plaats aan drie bieden meegenomen Ook slachtoffers op brancards werden meegenomen DEN HAAG. 5 Febr. Zeven Ameri kaanse helicopters hebben tot gisteren avond 625 mensen gered. Dinsdag kon den van Woensdrecht uit in twee uur tjjds 125 personen per helicopter wor den opgehaald. Gisteren tussen half ne gen en half vijf bedroeg het aantal 450. Vandaag werden neg tien Amerikaanse helicopters uit West-Duitsland verwacht. Gisteravond toen de laatsten van de genoemde 450 uit Nieuwe Tonge naar Mïddelharnis moesten worden ovèrge- brarht, moesten de toestellen tegen een wind van 45 mijl per uur in, vertelde eon van de piloten, de 34-jarige majoor Jack Ook Gilze-Rijen onder houdt luchtbrug DEN HAAG, 5 Febr. Behalve de luchtbrug Valkenburg-Zeeland is er ook de luchtbrug Gilze Rijen-Zeeland. Van het vliegveld Gilze Rijen af is vandaag met tweemotorige lestoestel- len van de rijksluchtvaartschool o.a. 16.000 kilogram jutezakken „gedropt" Boven Zeeuwsch Vlaanderen, Walche ren en Noord- en Zuid-Beveland. Gisteren werd de luchtbrug onderhou den tussen Woensdrecht en Zeeland. Op Gilze Rijen zijn thans gestation- neerd vijf „Albatros"-amphibievlieg- tuigen, acht „Stinson"-landvliegtuigen en verscheidene hefschroefvliegtuigen, alle van de Amerikaanse luchtmacht, en voorts tweemotorige „Anson"- viiegiuigen en veie helicopters van de Engelse luchtmacht. Luchtbrug met bet noodgebied - Amsterdam BELGIE W. Ruby uit Virginia. De helicopters, die eigenlijk plaats hebben voor drie passa giers, brachten dikwijls vijf of meer mensen tegelijk in veiligheid. In een ge val wei-den acht kinderen tegelijk mee genomen. De eerste evacué's vertelde majoor Ruby verder, waren oudere mensen, wier toestand zo slecht was, dat ze in de draagbaren, die aan de helicopters kun nen worden aangebracht, moesten wor den vervoerd. Soms werden ook twee kinderen in elk van de twee draagbaren opgenomen. Sommige kinderen werden bang toen ze erin werden vastgebonden. „Ik zou ook bang zijn geworden als ik op zo'n manier vervoerd moest worden", bekende de majoor. Drie Nederlandse officieren werkten met de helicopterploeg samen om bij het aan boord brengen van de mensen te assisteren en de taalmoeilijkheden op te lossen. Kleine Nederlandse vliegtuigen vlogen met brandstof naar een tanksta tion in Melissant. Evacuatie Texels vee DEN BURG, 4 Febr. Als voor zorgsmaatregel is de boeren van de Texelse polder het Noorden in over weging gegeven het vee uit deze pol der te evacueren. Toen Zondag j.l. de dijk van polder De Eendracht be zweek, werd de noorderdijk, een vrij zwakke zanddijk, aangewezen tot be scherming van de polder het Noorden. B. en W. van Rotterdam kregen blanco crediet ROTTERDAM. 5 Febr. De gemeente raad van Rottredma heeft zonder hoof delijke stemming besloten B. en W. te machtigen alle uitgaven, die in verband met de noodtoestand moeten gedaan worden, ook die, waarvan mag worden aangenomen, dat zij door andere instan ties zullen worden vergoed, te doen. Verder besloot de raad B. en W. op te dragen te zijner tijd een voorstel tot for mele regeling van het crediet op de begroting bij de raad in te dienen. „IK DURF NIET" waren de enige woorden, die het angstige knaapje sprak, toen hij over de loopplank moest om veilig aan de wal in Dordrecht te komen. V ast gehouden door zijn redders liep hij aarzelend naar de veiligheid. Vermoeid en met zorgelijk gezicht laat deze vrouw zich van het schip, (lat haar reddedoor haar redders in Dordrecht op de vaste wal krengen. .AXEL, 5 Februari. Zeeuws-Vlaande- ren is betrekkelijk gespaard gebleven; na anderhalve dag hard werken was men de situatie meseter. In het oostelijk deel vonden 13 mensen de dood. De materiële schade is zeer aanzienlijk. Afgezien van het welhaast ontelbare aantal herstelllingen, dat aan de zeewe ringen zal moeten worden verricht, is een gToot aantal schuren verloren ge gaan, vonden honderden stuks vee de «lood in het water en zal ook de schade aan de grond door het zoute zeewater zich nog lang doen gelden. Het' verkeer in Zeeuwsch-Vlaanderen is behoudens enkele uitzonderingen, vrij normaal. De veerdiensten Bresken Vlissingen en TerneuzenHoedekens- kerk functioneren. De dienst' Perkpolder Kruiningen is nog steeds gestaakt. De steiger te Eperkpolder is beschadigd en in Kruiningen is, zoor zover men het van deze zijde kan beoordelen, van de installatie weinig of niels meer over. Dg Moerdijkpont, die in Kruiningen in de haven lag, is door de dijk heenge slagen en op een boerenerf terecht ge komen. De spoorwegen onderhouden weer een personenvervoersdienst' GoesMiddel burg, waarbij op de Sloedam ongeveer een kwartier moet worden gelopen. Het overige spoorwegverkeer is tot Breda ge stagneerd. De Z.V.T.M. onderhoudt thans een nooddienst per bus van Breskens via Oostburg. Axel en Hulst naar Breda. De telefoon is intact, maar het aantal lijnen voor interlocale verbindingen is beperkt SCHEPEN NAAR HET GETEISTERDE GEBIED. Uit alle delen van het land zijn schepen van allerlei soort naar het Zuidwesten gediri geerd om te helpen bij het lenigen van de nood, in de eerste plaats bij het evacueren van de duizenden landgenoten, die nog op be dreigde plaatsen zitten. Overzicht uit de lucht van de stroom schepen op de Oosterschelde op weg naar Zierikzee. (Luchtopname ANP-foto). DEN HAAG, 4 Februari. Spoedige hulp is dubbele hulp. Dit motto geldt meer dan ooit in de strijd, die ons land sedert Zaterdagnacht tegen het water voert. Spoedige hulp kan slechts worden geboden met snelle verbindingen. Waar het telefoon- en telegraafverkeer in de rampgebieden van het eerste uur af groten deels was ontwricht, bracht de radio uitkomst. Een berichtendienst ontstond, of liever, werd uit de grond gestampt en 24 uur per etmaal klinken mededelingen en inlichtingen door de aether, die er voor zorgen, dat een plaats op Schouwen benzine krijgt en dat ten oos ten van Kortgene rubberboten worden afgeworpen. Het centrum van deze berichtendienst is in Den Haag, aan de Wassenaarse weg no. 40, bij de rege ringsvoorlichtingsdienst. Het eerst'e bericht(d« regeringsverklaring van Zondagmiddag over de ramp, die ons land had getroffen 1is al door honderden andere gevolgd. Het bleek al spoedig nood zakelijk een apart appa raat in het leven te roe pen: telefonisten, die dag en nacht de binnenko mende mededelingen van de meest uiteenlopende aard stenografisch opno- men, een redactie om vast te stellen, welke rae- delingen voor radioberich ten in aanmerking komen en telexisten om de ver zoeken of Inlichtingen, die niet via de radio worden verspreid, door te geven aan de betrokken instan ties. De eerste dagen heeft het R.V.D.-personeel dag en nacht gewerkt om de berichtendienst gaande te houden. Zij hebben nu versterking gekregen van personeel van andera diensten en vrijwilligers. Vijf telefoontoestellen zijn dikwijls nog niet voldoen de om de berichtenstroom te verwerken; vier redac teuren. acht stenografis- ten en twee telexisten hebben er hun handen vol aan. Het rode lampje bo ven de ingang van do studio, waar omroepers van de omroepverenigin gen vrijwillig langdurige diensten doen, brandt velo uren per dag. De stromen berichten, die via micro foon en luidsprekers de luisteraars in geheel Ne derland bereiken, zijn een bijdrage van niet te onder schatten betekenis in de strijd tegen het water. „Kom binnen, wees welkom" Bevolking sjouwt dag en nacht om de vluchtelingen te verzorgen Dc ene actie volgt op de andere BREDA, 5 Febr. Sinds de watersnood ramp is Breda van aanschijn veranderd. Heel de bevolking schijnt er zich op te hebben ingesteld de getroffenen, die de laatste dagen hier met duizenden zijn aangekomen, zo hartelyk mogelijk wel kom te heten. Geen moeite is te veel en geen zorg te groot om het hun naar de zin te maken. Tientallen uitvoeringen zUn afgelast, heel het normale open bare leven in de stad ligt vrijwel stil. Alles en alles geconcentreerd om het vluchtelingenprobleem, waar men dag en nacht mee bezig is. De eerste dagen werden vooral de kazemegebouwen in de stad voor het on. nemen van vluchtelingen in gebruik genomen. Daarenboven laat zich ook d« bevolking zelf niet onbetuigd. Duizenden hebben evacué's in hun huizen opgeno men, zonder te vragen naar rang of stand. ,.Kom binnen, wees welkom", was het parool en de totaal versufte mensen worden verwend met het beste van het beste. Een kledingactie liep dermate vlot van stapel, dat in één morgen de hele stad was afgestroopt. Tonnen goed zijn bin nengekomen. Een perfect georganiseerd „warenhuis" zorgt voor de distributie, dat zoveel service biedt, dat de evacué's, Grootvader Brouw uit Stavenisse zag voor eigen ogen familie verdrinken Honderden doodskisten voor Tholen (Van een speciale verslaggever). BERGEN OP ZOOM, 5 Februari. Hedenmorgen om 11 uur zyn te Bergen op Zoom de eerste 500 vluchtelingen uit Stavenisse aangekomen, de zwaarst getroffen gemeente op het eiland Tholen, waar naar schatting 300 doden te betreuren zyn. Zij werden ontvangen door leden van het Rode Kruis, die hen in autobussen overbrachten naar het patronaats gebouw, waar zy, na geregistreerd te zyn, een maal tijd ontvingen en van nieuwe kleding werden voor zien. Hierna werden zy verder geëvacueerd naai Den Bosch en Breda. In het Bergse patronaatsgebouw speelden zich ont roerende tonelen af. Familieleden, die met verschil lende aken waren aangevoerd, en op het ogenblik van de ramp door de vloedgolf van elkaar waren gescheiden, ontmoetten elkaar hier weer voor het eerst en wij waren getuigen van de vreugde van een man uit' Stavenisse. die zijn vrouw en beide kinderen terugvond. De molenaar Hoek uit Oosteland (Schou wen en Duiveland) was zelf mot een kind door middel van een amphibievaartuig van het dak van zijn woning gered, waarop hij twee dagen en nachten ln een huilende storm en een ijzige koude een toe vlucht had moeten zoeken. De verheugenis over het weerzien, die men hier en daar waarneemt, wordt echter verre overschaduwd door het leed, dat op de gezichten van de meesten te lezen valt. De 70-jarige opa Brouw uit Stavenisse vertelde ons ,dat het gehele drama zich in een goed kwartier afspeelde. In vijf minuten stond het water 1.50 meter hoog. Binnen een kwartier was het tot 3.50 meer gestegen om daarna langzaam de maxi mum-stand van 5Vis meter te bereiken. De achter kant van het huis van de familie Brouw werd reed? door de eerste vloedgolf weggespoeld, en men moest zich op het dak redden. Toen liet water dit dak dreigde t'e overspoelen en het gehele huis op instor ten stond, was men gedwongen zich naar een hoger gelegen woning te begeven. Hierbij verloor opa Brouw zijn dochter en zag hij verscheidene leden van zijn aangetrouwde familie voor zyn ogen ver drinken. „Ik heb slechts mijn twee honden, die trouw met mij meezwommen, kunnen reddenzegt hij met gesmoorde stem, terwijl de tranen hem op nieuw in de ogen komen. Onbescliryfelyk is het wat zich op Tholen heeft afgespeeld. Een gezin van zes personen dreef op een weggeslagen dak door de watermassa's. Langzamer hand braken de stukken van dit vlot af en iedere keer werd een der overlevenden meegesleurd door de golven. De enige die levend van het vlot afkwam was een jongeman, «lie zijn huisgenoten stuk voor stuk door de golven zag verzwelgen. Op een stuk dijk, waarop nog zeven huizen overeind stonden, bevonden zich ongeveer 40 mensen. De dyk werd op een gegeven moment weggeslagen en de mensen werden bedolven onder het puin. Al het vee uit «1e eens zo welvarende polder is verdronken, op tien paarden na. In het ontvangstcentrum te Bergen op Zoom zagen wij nog een drie-jarig kind. Het zat met grote ver baasde ogen naar dc drukte rondom zich heen te kijken met een grote pop in de armen geklemd. ..Gisteravond heeft zij erg gehuild om haar vader en moeder", zo vertelde ons een der Rode Kruis-ver- pleegsters, maar ze zal die niet weerzien....". Verscheidene mensen hebben een zenuwaandoening en men vertelde ons, dat enkele personen zelfs krankzinnig zijn geworden of het gebruik van hun stem hebben verloren. De amphibievaartuigen heb ben ln de bomen op het eiland Tholen mensen ge vonden, die daar van koude en ontbering waren omgekomen. I^n identificatiecommissio is bezig de bij de overstroming te Stavenisse omgekomenen ter plaatse te registreren. Terwijl de vluchtelingen uit Stavenisse heden morgen in de haven van Bergen op Zoom aankwa men werden op een andere kade in een Uohter hon derden geïmproviseerde doodskisten Ingeladen met bestemming Stavenissede zwaarst getroffen ge meente in Europa. wanneer zij gereed zijn met hun „in kopen". per auto naar hun nieuwe adres worden ge-bracht. Zakenlieden van bui ten de stad, die van deze actie horen, schakelen zichzelf bereid/willig in, zelfs twee Amerikanen en een Fransman heb ben een dag lang meegereden. Deze ser vice is overigens niet overbodig, want wie een groot gezin heeft, moet een hele bezending mee naar huis nemen, die te voet onmogelijk vervoerd kan worden. Grote contingenten Amerikanen uit Duitsland en Fontainebleau hebben thans ook in Breda hun pied a terre. Van hier. uit worden zij naar de verwoeste gebie den gedirigeerd. De straten daveren van het motorgeronk der eindeloze stoeten king op touw gezet. Kinderen zamelen speelgoed in voor hun kameraadjes, ta bak, sigaretten, shag stromen toe. Honderden komen op het gemeente huis inlichtngen nwinnen naar ver miste huisgenoten. Tragische tonelen spelen zich hier soms af. Kerels als bo men staan handenwringend en met nauwelijks verborgen tranen hun ver driet te verwerken, vrouwen zitten we zenloos op banken te staren naar het sinistere telefoontoestel, waaruit het nieuws moet komen, waarop zij vol spanning wachten. Wat sinds gisteren in Breda binnen komt, wordt geregistreerd en zo snel mo. gelijk doorgezonden. Men volgt het sy steem zoveel mogelijk dorp bij dorp te laten. Zij worden verspreid over de dor pen van Brabant, die al even gastvrij zijn. In de Kon. Militaire Academie zijn momenteel nog ruim 800 evacué's onder materiaal. die op en af rijden naar Je gebracht. Zij hebben hier een prima te- noodgebieden. huis met ahe accomodatie, die zij zich Artie op actie wordt door de bevol-1 denken kunnen. DEN HAAG, 5 Febr. Ds. H. J. F. W esse lijk van Eindhoven, de voor malige praeses van de generale sy node der Ned. herv. kerk, heeft teza men met de praeses van de provin ciale kerkvergadering van Noord-Bra bant een aantal gemeenten in de ge troffen gebieden in die provincie be zocht. Terwijl het percentage in geheel Noord-Brabant nog geen 10% be draagt, is van de getroffen bevolking bijna 40 protestant. Van deze pro- testantsen behoort 2/3 deel tot de Ned. Herv. kerk en bijna 1/3 deel tot de gereformeerde kerken. Voorzover bekend is er in Noord- Brabant betrekkelijk weinig schade aan protestantse kerken en pastorieën aangericht. In Moerdijk evenwel staat het water, nadat het gezakt is, nog manshoog in kerk en pastorie en in <jp andere gebouwen. De predikant van deze plaats heeft vcor de tweede maal al wat hij bezit verloren. In Os- sendrecht zijn in een pas gereed ge komen kazerne 1000 geëvacueerden ondergebracht, waaronder de imvo- SCHIP MET VEE STOOTTE LEK ROTTERDAM, 5 Februari. Van nacht is de motorboot „Spes-Salutis" uit Brielle in de Parkhaven te Rotterdam aangekomen met aan boord 90 koeien uit Scharredijke, Het schip was tijdens de reis lek geraakt, waardoor de dieren tot de knieën in het water stonden. Met een hijskraan werden ze op de wal ge bracht, waarna ze met veeauto's naar twee stallen zijn vervoerd. De brand weer, die gealarmeerd was, om de boot leeg te pompen verscheen met een ge reedschapwagen en een babyspuit. Men kon echter niets doen, omdat de bodera van het schip met een laag kaf was bedekt. Met eigen middelen werd het water uit de boot gepompt, en het kleine lek werd voorlopig gedicht met een stuk spek, welwilllend afgestaan door een slager. ners van Moerdijk en Rilland. In Os- sendrecht is een noodgemeente ge sticht met drie predikanten, te we ten 2 hervormde en 1 gereformeerde predikant. Alle aanwezige kerke- raadsleden zijn samengebracht in 'n noodkerkeraad. In alle plaatsen, die werden be zocht, zijn de predikanten zeer actief bezig en zijn zij allen ter plaatse ge bleven zolang nog 'n doel der bevol king aanwezig was. De predikanten van de ontvangende gemeenten tref fen alle maatregelen om de pastorale zorg en hulpverlening zo goed moge lijk te doen verlopen. Er is een goe de samenwerking met de burgerlijke autoriteiten en ook onderling tussen de predikanten der verschillende ge meenten. DEN HAAG, 5 Febr. Ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de Rijkswater staat, deelde in een uiteenzetting van de toestand van het ogenblik mede, dat verwacht wordt, dat de spoorbaan Rot terdamNoord-Brabant over een maand weer bruikbaar zal zyn. De wegverbin ding zal reeds een week eerder in ge bruik kunnen worden genomen. Op het ogenblik worden de gaten in de polder bij de Moerdijkbrug gedicht. Verwacht wordt, dat de waterkering van de provincie Noord-Brabant over enige weken hersteld is. Ook aan de an dere zijde van de Moerdijkbrug zal zulks het geval zijn. De doorbraak van het eiland Dor«irecht zal namelijk eveneens over een tweetal weken gedicht kunnen zijn. Dat betekent, dat over twee weken met het hei-stel van de spoorlijn kan worden begonnen, welke dan twee we ken later weer bruikbaar kan zijn. Met de voorbereidingen wordt inmiddels een aanvang gemaakt.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3