WATER 8 BRABANTS NIEUWSBLAD Vrijdag 6 Februari 1953 Met man en macht is men dag en nacht in to uw om de dijk aan de Noord-West punt van Noord- Beveiand te dichten. (Luchtfoto). Boven: Niet altijd overheersen de redders in het noódgebied, want. de ondermijnde wegen zijn ver raderlijk. Dat ondervond de „high speed", die hierboven is afgebeeld. De wagen verzonk in de modder langs de Thoolse. weg. Boven: Alles water; toch geen water genoeg. Een van de grootste problemen vormt de drinkwatervoorziening in de geïsoleerde gebieden. De bemanning van dezè rijnaak zendt op deze manier een S.O.S. aan overkomende vlïegtuigbemdnningen. (Luchtfoto) Van alles beroofd, maar getroost door het behoud van het kostbaarste bezit. oeiwfcKiy neooen aeze oaoies nog geen weet van ae verscnriKKeujice ramp, aie nen plotseling rot wezen heeft gemaakt. In de evaucuatiecentra hebben tientallen dames zich belast met de zorg voor de hulpeloze kinderen, die eerst veel later zullen beseven wat zij in één rampzalige nacht hebben verl oren - Boven: Een van de ducks die van Bergen op Zoom uit een pendeldienst met Tholen onderhouden. De kwieke zwem-auto zorgt ervoor dat het de geïsoleerde bevolking aan 7iiets ontbreekt. Ook de post over en weer gaat prompt mee. Rechts: Vissersboten met ervaren, stoere bemanningen, die met de gevaarlijke elementen van het water bekend zijn, kwamen uit Urk, Volendam en andere plaatsen spontaan hun hulp aanbieden en hebben, reeds onmisbare diensten voor de in nood verke- renden verricht. Een aankomende reddingsboot bij het havenhoofd van Zijpe. (Luchtfoto)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5