Tankwagen van brandweer Markelo voorziet Philipsland, Vossemeer e.o. Doodstraf feu geëist in Oradour-proces Springvloed van naastenliefde in binnen- en buitenland Drinkwatervoorziening in ondergelopen gebied Vee dient geëvacueerd E¥geded@Isng Vforkrgfri Begin van herstel is gemaakt Evacué's terug naar Zevenbergen en kerkdorp Langeweg Willemstad: 2 doden, zegt de burgemeester EDG of anclers geen hulp Nieuwe jager in Korea Thans 250 vliegtuigen in noodgebied Op weg naar Korea: inzameling op „Piet Hein" braclit 7,- per man op Verlof is niet verantwoord .7 BRABANTS NIEUWSBLAD Vrijdag 6 Februari 1953 (Van onze verslaggever) ANNA JACOBAPOLDER, Woensdagavond Wij zijn vanmorgen uit Steenbergen vertrokken met de tankwagen die drinkwater brengt naar de boeren bij Anna Jacoba. Twee vrijwilligers uit Markelo in Overïjsel zijn hier met een splinternieuwe wagen die een tankcapaciteit heeft van 5200 liter en die de bewoners van Markelo zelf niet eens gezien hebben. Onmiddellijk nadat de ramp bekend werd, is deze wagen, die veertig mille gekost heeft, door de burgemeester van Markelo ter beschikking gesteld. Sedert Maandag nu, worden de boeren in de omtrek van Phi lipsland, Nieuw Vossemeer en Anna-Jacoba ermee van water voorzien. Na de tocht die we vandaag gemaakt hebben, ziet het er echter naar uit dat voor een belangrijk gedeelte zal moe ten worden gestopt met dit werk: Deze nacht namelijk hebben we de wagen, die naast een onderge lopen weg in Anna-Jacoba was geraakt, moeten-achterlaten. Om de wagen te redden moesten en kele duizenden liters drinkwater worden afgetapt, water, waaraan de boeren enkele honderden me ters verder zaten te snakken, vooral in verband met het vee dat is achtergebleven. Men over weegt nu evacuatie van dit vee. De weg van Steenbergen tot Philipsland is vrij: Even voor dit ondergelopen dorp moesten we echter wachten, omdat het vloed was, en de weg verderop daar door onberijdbaar bleek. Toen we terugkwamen uit Philipsland, waar tussen de brokstukken i huizen, de opgezwollen kadavers van koeien en varkens en het drijvende meubilair en bedde- goed, een honderdtal vrijwilli gers bezig was met opruimings- werk, maakte juist een passeren de helicoptère een noodlanding langs de Rijksweg. De bestuur der was een Amerikaan die gis teren vertrokken was van Stutt gart en nu op weg was naar Woensdrecht. Na telefonisch con tact met de vliegbasis, vertrok de piloot met de opdracht zijn niet al te best meer lopende machine boven het land te houden. Hij dacht nog deze middag te wor den ingezet voor het reddings werk boven Schouwen-Duive- land. Schouwen-Duiveland, wel licht het zwaartst getroffen ge bied. Via Steenbergen is het veer daarheen alleen te bereiken via de grote Rijksweg, die ook wij vandaag volgden, nadat het wa ter wat was gezakt. Even voorbij Philipsland heeft men deze vitale verbindingsweg versterkt door zandzakken, waar over ijzeren platen. Daarna ech ter, komt het pas. Het zijn al leen de koppen van de witte aaltjes in de berm die aange- en hoe men rijden moet; van de weg zelf is namelijk niets te zien. Men rijdt daar alleen maar in en rondom het water, dat de wielen half onderspoelt. Voetje voor voetje komt men voor waarts. Tot Anna-Jacoba en het overdrukke veer dat daar de mi litairen naar de overkant, Zijpe en Bruinisse brengt. Anna Jacoba Anna Jacoba staat geheel on der water: maar slachtoffers zijn er gelukkig niet. De bevolking is geheel geëvacueerd, behalve dan een twintigtal mannen, die werkzaam zijn aan het veer of het achtergebleven vee verzor gen. Veerman Maes is van zijn eigen woning vertrokken naar een huis dat wat hoger ligt. Hier ontving hij ons, en vertelde zijn -.vedervaren sinds Zaterdag. Alle details zullen wij hier niet weer geven, maar één ding staat voor ons vast: Aan veerman Maes en de zoon van de vroegere dijk graaf, de heer Wisse, heeft men het te danken dat er tenminste één polder rond Anna Jacoba be houden is gebleven: dat is de Abraham Wisse Polder, die deze mannen nog hebben kunnen red den, door - na een levensgevaar lijke tocht door de storm over door 't water bedreigde dijken - de oude sluisdeuren te sluiten. De rest rondom Anna-Jacoba was niet voor het water te red den. Twee gaten, één van hon derd meter lang en één van vijf tig, die door de storm in de Zeedijk geslagen waren, hebben dit gebied in open verbinding gesteld met de zee. Volgens veerman Maes, die de omgeving hier door en door kent, is er maar één mogelijkheid om verbetering te krijgen en te voorkomen dat het water steeds diepere geulen uit de dijk zal vreten: dat is het direct dichten van deze gaten in de dijk zelf. Door het leggen van nooddijk- jes (dat reeds gebeurd is) be reikt men niets: men kan slechts constateren dat ze de andere dag zijn weggeslagen. Onderkomen vee Op onze tocht door de omge ving van het ondergelopen Anna- Jacoba, drukt steeds meer de troosteloze verlatenheid hier. Op Sint Philipsland is ontzaggelijk veel meer verwoest, maar daar zijn mensen, daar wordt gewerkt. Hier ziet men slechts verlaten heid. Alleen op de boerderij van de heer Van Est, die een kleine twintig stuks vee heeft dat se dert Zaterdag zonder water stond troffen we een groepje van een vijftal mensen. Hier moest een roodbonte koe, die Zondag ge kalfd had en nadien steeds on geveer bewusteloos in de stal had gelegen, worden verwijderd omdat die toch zou sterven en er vannacht nog twee andere koeien zover zouden zijn. Het dier leed verschrikkelijk; men zag zich genoodzaakt het de. hals af te snijden met een broodmes. Daar na sleepten wij het naar de weg... als er nog eens een destructor komt, kan het worden meegeno men. Verder weer: er zijn meer men sen en dieren die water hebben moeten. Doch we zijn niet verder gekomen. De straten waar het water niet hoog staat, in Anna- Jacoba, en waar theoretisch dus (Advertentie) Neem ter bestrijding van KOU en GRIEP H j de speciaal samengestelde^®--® HET OUWEL-CACHET fi [SA WAARBORGT V j§5r SMAAKLOOS EN TGEMAKKELIIK INNEMEN te rijden is, zijn óók niet te ver trouwen: vóór we de volgende boer bereikt hadden, schoof on ze wagen, die twintig ton weegt, langzaam naar links, naast de weg, waar het water wellicht twee meter hoog staat. Vlug eruit, de kraan van de tank openen daar gaat dan het drinkwater, hetzelfde water waarvoor we zoveel moeite heb ben gedaan om het hier te krij gen. Heel donker was het al, toen we eindelijk twee Amerikaanse amphibiewagens gevonden had den die hun kolonne verlaten mochten om ons te helpen. Onze wagen stond weer op de weg, maar de motor bleek onklaar. Morgenochtend wordt ze gerepa reerd, zodra het tij tenminste toelaat dat Anna Jacoba wordt bereikt. Dan terug naar Steen bergen, tankenen weer op nieuw. Maar niet lang meer, is ons verzekerd. Het vee MOET weg, en het beetje water dat de mensen daar nog nodig hebben, is dan altijd nog wel aan te voe- GELD INGEZAMELD TEN EIGEN BATE GRONINGEN, 5 Febr. (ANP) - Door de Groninger recherche is gearresteerd de 70-jarige D. J. Hij heeft geld, dat hij ophaalde voor 't Nationaal Rampenfonds, in eigen zak gestoken. Enkele Groningers maakten de politie attent op zijn malver satie, toen hij bezig was te col lecteren. Hij legde een volledi ge bekentenis af en zal voor de officier van Justitie worden ge leid. Herstel van dijken Vandaag zal door de firma Ra- venberg te Breda begonnen wor den met herstel van de Kwar- tiersdijk en Slobbegorsedijk te Fijnaart. Reeds zijn bulldozers aangekomen voor het herstel van deze dijken, waarvan het lot van Fijnaart voor een deel afhangt. Ook met het herstel van de bui tendijk zal nog deze week een begin worden gemaakt. N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek „Victoria", Dordrecht, hervat deze week de productie. Met de leveringen aan de groothandel is reeds weer een aanvang gemaakt en deze zullen dan ook in de volgende week weer vrijwel normaal doorgang vinden. BISCUITS-CHOCOLADE o DROOGMALEN VAN POLDERS BEGONNEN Zo is het polderbestuur onder Fijnaart begonnen met 't droog- BORDEAUX, 5 Februari (AFP) De regeringscommissaris bij het militaire tribunaal te Bordeaux heeft de doodstraf tegen kapi tein Kalm en andere officieren en onderofficieren die beschuldigd zijn in verband met het uitmoorden van Oradour-sur-Glane door een afdeling van de S.S. in 1944. Deze eis geldt ook de aanwezige beschuldigde sergeant-majoor Lenz. Tegen degenen, die de orders uitvoerden zijn dwangarbeïdstraf- fen geëist. Onder hen vallen de aanwezige beschuldigden Bleschke, Frentzel, Pjeufer, Daab, Degenhardt en Boehme. (Van onze verslaggever) GETEISTERDE WESTHOEK: 5 Februari Het is nog steeds moeilijk een volledig overzicht te geven van de juiste aantallen slachtoffers en de verwoestingen in de Noord-Westhoek van West- Brabant, waar de plaatsen Willemstad, Fijnaart, Klundert, Moer dijk en Zevenbergsche Hoek zwaar geteisterd zijn en Standdaar- buiten, Noordhoek en vooral Zevenbergen en Langeweg werden bedreigd en eveneens schade leden. Langzaamaan komt er enige tekening in de situatie en het begin van het herstel is gemaakt. Het is nog een werken, waar de hand iets te doen vindt en ingrijpen daar waar direct het meeste succes te verwachten is. malen van de polder naar de weg van Fijnaart naar Stampersgat doorloopt. Ook in andere pol ders is men begonnen waar dat mogelijk was de gemalen weer in werking te stellen. Het lozen op de Mark kan echter niet on gelimiteerd plaats vinden. Terugkeer Op de eerste plaats moeten er maatregelen genomen worden door de polderbesturen, welke de zorg over de binnendijken hebben. Het Heemraadschap Mark en Dintel in Oud-Gastel kon nog geen overzicht van de toestand verstrekken. De ravage wordt thans opgenomen. Zo gauw mogelijk worden de pol ders in het randgebied naar dit kan weer droog gelegd. Overal vertoont het getroffen gebied 'eenzelfde beeld: cadavers wor den geruimd, naar de vermiste slachtoffers wordt gespeurd en de schade wordt opgenomen. Zo veel mogelijk worden de verbin dingen hersteld. Voor Zevenbergen begint het herstel met de terugkeer van de evacué's uit Breda, Roosendaal en Tilburg naar Zevenbergen en Langeweg, waarvoor het ge vaar nu geweken is. Dapper werk van de militairen en bur gers uit eigen dorp en streek en elders uit het land heeft de Dikke dijk behouden en de rijks weg Breda-Moerdijk. In de ge bieden rond Klundert, dagen FOSTER DULLES: BONN, 5 Febr. (Reuter). De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken John Foster Dulles, heeft Donderdag bij zijn besprekingen met Westduitse politici in duidelijke taal ver klaard, dat de V.S. hun huidige hulp niet zullen voortzetten, in dien Europa vóór April geen grote vorderingen maakt bij de integratie van zijn defensie, al dus heeft een hoge functionaris Donderdag te Bonn medege deeld. Foster Dulles zal Vrijdag in Nederland aankomen voor het voeren van besprekingen met Nederlandse autoriteiten. Veerboot vergaan TOKIO, 5 Febr. (AP) - Een veerboot, die de verbinding tus sen de eilanden van de Rioe- kioe-archipel onderhield, is Woensdag in de nabijheid van Okinawa bij ruwe zee omgesla gen. Men meent, dat 58 eiland bewoners verdronken zijn. De kapitein en een andere overle vende zijn naar een klein eiland ten Noorden van Okinawa ge zwommen. PISSAREV BLIJFT GEVANGEN 's GRAVENHAGE, 5 Februari. (ANP) - De rechtbank heeft de gevangenhouding van de Rus sische journalist Pissarev ver dacht van spionnage, wederom 30 dafon verlengd. 580.000 Guerrilla's in Mao-China NEW-YORK, 5 Febr. (Reuter) Volgens de Chinese Nieuws dienst, zijn meer dan 580.000 georganiseerde anti-communis tische guerilla-strijders actief opgetreden op het Chinese vas teland. De nieuwdienst verklaarde deze inlichting verkregen te hebben van een hooggeplaatste militair op Formosa. Deze gue- rillastrijders kunnen gecoördi neerd met de nationalistische geregelde troepen, wanneer er grote operaties tegen het Chi nese vasteland zouden worden begonnen. Voorts is meegedeeld, dat vrij wel dagelijks aanvallen op de kust worden uitgevoerd door twintigduizend guerillastrijders van de marine, van eilanden uit die slechts op een afstand van dertig kilometer van het vaste land liggen. SEOEL, 5 Febr. (Reuter). - Te Seoel is bekend gemaakt, dat reeds in het begin van de winter in Korea door de verbondenen nieuwe geheime nachtstraal jagers zijn ingezet, die zijn uit gerust met een nieuw soort radaruitrusting voor het auto matisch zoeken van Noordelijke vliegtuigen en het richten van kanonnen. Het nieuwe type heet „Skynight". Honderden evacué's zijn met boten uit de Zeeuwse eilanden in Rot terdam gearriveerd. Enkele vluchtelingen worden door behulp zame handen bij htm debarkatie geholpen. O O Nog een week werk voor helicoptèrs VVOENSDKFCHI', 5 Febr. - „Oh, it is terrible" (het is ver schrikkelijk), zegt de piloot van een Amerikaans hefsclioefvlieg- tuig, nadat hij even tevoren een vrouw in zijn toestel had zien sterven, die met veel moeite uit de kruin van een boom was ge red. Het is een van de tonelen, die de bemanningen van de hef- schroefvliegtuigen, die in het noodgebied opereren hebben meegemaakt. Op Schouwen-Duiveland ont dekte men een man in een boom, die van ontbering was overleden. Omdat hij zich echter met een touw had vastgebonden, was hij in de boom blijven hangen, na dat hij ten laatste de geest had gegeven. De majoor Rulz vertelde van oudere mensen, wier toestand zo sledht was, dat ze in de draag baren, die aan de helicoptèrs kunnen worden aangebracht, moesten worden vervoerd. Soms werden ook twee kinderen in elk van de twee draagbaren op genomen. Sommige kinderen werden bang toen ze erin wer den vastgebonden. „Ik zou ook bang zijn geworden als ik op zo'n manier vervoerd moest worden", bekende de majoor. Het aantal vliegtuigen, dat vandaag was ingelast bij de red dingswerkzaamheden bedroeg meer dan 250. De gehele dag vlogen deze toestellen af en aan om de mensen te redden, die al dagenlang uitzien naar hulp. Voorlopig blijft er nog werk genoeg voor deze vliegtuigen. Volgens de piloot van een Bel gisch hefsehroefvJiegtuig, dat daag naar België is teruggekeerd om mensen op te halen uit een door de sneeuw geïsoleerd dorp je bij Eupen, is er nog minstens voor een week werk voor de helicoptèrs in de noodgebieden. Ook koeien De meest bedreigde mensen zijn nu bijna echter allemaal in veiligheid. Er blijven echter nog talrijke mensen over, die even eens geëvacueerd moeten wor den, omdat er een gebrek aan de meest elementaire levens behoeften is ontstaan en voor wie allerlei ziektes dreigen. Daarbij is men ook begonnen met het evacueren van het vee. Prins Bernhard heeft vandaag met een helicoptèr verschillende vluchten gemaakt boven Schou wen-Duiveland. Daarbij heeft hij met verschillende burgemees ters gesproken, wiens houding tijdens de laatste dagen hij ten zeerste zei te bewonderen. bedreigd, werden de Stoof dijk (Klundert-Oude Stoof) Klundertseweg tot de Pelikaan behouden. 3500 ha bleven voor 'n ramp gespaard. De verbindingen van Zevenbergen met Leur, Standdaarbuiten en Langeweg- Driehoefijzers zijn normaal. De Klundertseweg is bruikbaar tot Pelikaan. De nieuwe Rijksweg 16 is uit de richting Princenhage bereikbaar tot café Van der Ma de (kruispunt Lapdijk-station). In Zevenbergen en Langeweg krijgt het leven weer een nor maal aanzien, nu de bewoners terugkeren. In Klundert staat nog steeds negentig procent onder water. Er zijn dertien doden. De heer Leen van Wensen met z'n vrouw mevr. Van Wensen-Tollenaars en zeven kinderen kwamen in de watermassa's om, toen een woning aan de buitendijk werd meegesleurd. Zeven hectaren rond Klundert liggen onder wa ter. Vele boerderijen zijn over stroomd. Fijnaart: 28 doden In Fijnaart keren de mannelij ke inwoners terug om aan de dijken te werken. Hier werd de Stoof dijk behouden door held haftig werk van de onvermoei bare militairen en burgers. In deze gemeente met inbegrip van Heiningen en de andere gehuch ten, welke nog dezelfde trooste loze aanblik bieden, zijn thans 28 doden. Honderd vijf en tach tig militairen en burgers wer ken thans aan het bergen van cadavers, het versterken van de dijken en vrijmaken van de we gen. Er zijn thans vier honderd mensen-m-Fijnaart. De Her vormde Kerk is legerplaats ge worden. De dijkgraaf en de wa terschappen confereren over de vraag waar het eerst gemalen moet worden aan de Kwartiers- dijk of het Slobegors. Zo spoedig mogelijk worit begonnen. Uit de putten in de polders worden zoveel mogelijk aardappelen ge haald. De toestand is nog verre van normaal. De schade is nog steeds niet te overzien. Dijk gedicht In Willemstad is het gat in de dijk nabij de haven, waar Zon dag de voornaamste dijkdoor braak geschiedde, thans gedicht. Vrijwilligers zijn nog druk be zig vijf gaten in andere dijken te dichten. Overigens houden de dijken zich goed. Er is voldoen de voedsel maar er staat nog steeds water. Het aantal slacht offers is niet meer dan twee do den. Opnieuw heeft Willemstad onder leiding van burgemeester Cor van den Hooft een ramp ge zien de omstandigheden goed overleefd. Zaterdagavond om half zeven begon de ellende. Spoedig wer den Klundert en Fijnaart ge waarschuwd. De boeren uit de Ruigenhilse polder werden ge waarschuwd: tien gezinnen, in totaal 45 personen gaven aan deze oproep geen gehoor. Het tijdig paraat zijn heeft erger voorkomen voor de 1200 inwo ners. Heldhaftig heeft Willem stad zich verdedigd. Er vielen twee gaten in de Westdijk, een in de Oostdijk. Het Belgische monument werd geheel ver nield. In vergelijking met ande re plaatsen valt de schade mee, maar in de polders is de schade groot. Nu het dichten van de dij-, ken succesvol verloopt, kan men weer rustiger ademen. Minister Algera heeft Woens dag- behalve aan Zierikzee nog een bezoek gebracht aan Willem stad, waar burgemeester C. van der Hooft nog eens uitdrukke lijk alle berichten tegensprak, waarin wordt gesproken van meer dan twee doden als gevolg van de watersnood in zijn ge meente. Kort voor het ministeriële be zoek aan Willemstad - waar met uitzondering van de omringen de polders het water geheel is verdreven - was er weer elec- triciteit en regelmatig telefo nisch contact met de buitenwe reld. Van Willemstad uit is de laatste dagen, dank zij een ge- improviseerde verbinding met Roosendaal, Ooltgensplaat en Tiengemeten voorzien van brood drinkwater en andere levensbe hoeften. Minister Algera liet na een overzicht door burgemeester Van der Hooft van de vastbera den houding van de bevolking tijdens de watersnood enige mi litairen en burgers, die zich bij zonder hebben onderscheiden, aan zich voorstellen. Hij maakte daarna nog kennis met 'n groep zeeverkenners, die zich vrijwil lig hadden opgegeven voor de hulpactie en van Willemstad uit opereren. Met het zingen van 't Wilhelmus werd het bezoek aan Willemstad besloten. DEN HAAG, 5 Februari (ANP) Een vloedgolf van geld en goederen voor de bevolking van de getroffen gebieden blijft bin nen stromen. Geen collecte, of de verwachtingen er van worden overtroffen. Een hoer uit Lekkerkerk, die hesloot vee voor zijn collega's te verzamelen, heeft na twee dagen reeds 35 koeien, 28 pinken en 8 kalveren bij elkaar, die worden bestemd voor een spe ciale gemeente met veel kleine getroffen hoeren. De bakkersgezel len zullen tien procent van hun loon afstaan. Dit bedrag zal door hun werkgevers worden verdubbeld. De duizenden soldaten, die zich in de noodgebieden de laatste dagen zulk voortreffelijk werk hebben verricht, zullen de gulden, die zij per dag extra zullen krij gen in het Rampenfonds storten. De geldelijke inzamelingen verschillende gemeenten van ons land hebben eveneens weer goede resultaten opgeleverd. Heeze in Nrd-Brabant f 15.000; Westerborg f 41.000; Veenendaal f 100.000; Posterholt 5500 gul den; Fordfabriek te Amsterdam f 75.000; Mgr Lemmens, bisschop Roermond f 10.000; Provin cie Limburg f 50.000; Ooster- Hesseler f 30.000; Winsum 32.000 'ulden; Oldehoven f 36.000 Faflo f 38.000: Heerenveen f 35.000: Esso-Nederland f 100.000 Vacantiefonds voor de Land bouw f 100.000: de bedrijfsgroep „Horeca" f 10.000; Tsjechische legatie f 300: Nieuwleusen in Overijssel f 40.000; Uithuizermee- den in Groningen f 57.500; Uit hoorn in Noord-Holland f 48.000: de schepen „Polydorus" en de „Teucer" van de maatschappij .Oceaan" hebben resp. f 310 en f 650 telegrafisch overgemaakt: Zuidbarge bij Emmen f 4565; In de dorpen Jubbega, Schurega en Oornsterzwaag is f 11.000 opge haald. En verder in Nederland: Tzum (Fries plattelandsdorp) f 29.652 ofwel 106 gulden per ge zin, Wieringermeer f 94.418, dus 61 gulden per gezin. Moerkapelle lemmermeer, twee ton, Bloemen- daal ruim f 50.000, Zevenhuizen f 37.000. Een aantal militairen van het 1-4 bataljon zware tank „Prins Alexander" in de legerplaats Oorschot, dat geholpen heeft bij het dichten der dijken in Zee land, heeft 350 gulden bijgedra gen. Ten slotte bracht een collecte aan boord van de „Piet Hein", op weg naar Korea een bedrag van 2.000 gulden op. Vliegtuigen vol uit het buitenland Ook in het buitenland is het medeleven indrukwekkend. Op Schiphol komen bijna met ieder binnenkomend toestel goederen uit het buitenland aan. Voor de goederen, die met spoed n-aar Nederland moeten worden vervoerd worden door de regeringen van de betreffen de landen vliegtuigen ter be schikking gesteld. Dat dit nodig is bewijst wel het feit, dat al leen in Baltimore reeds meer goederen werden ingezameld dan met een vliegtuig kan wor den vervoerd. Ook aanbiedingen om getroffen kinderen op te ne men zijn uit alle landen in West- f 11.500, Sneek f 60.000, De Haar- Europa binnengekomen. Geld en goederen Uit Ziuitserland vertrok reecis een colonne Rode-Kruis auto's en een vliegtuig met 550 rubber laarzen, S00 stuks waterdichte kleding. 500 dekens en 450 lakens. Het leger des Heils in Canada gaf 3S.000 gulden voor ons land en Engeland. Het Deense Rode- Kruis had Donderdag reeds 250.000 Kronen ingezameld. Uit Denemarken komen verder 5000 nieuwe spaden. De taxi chauffeurs van Viborg in dat land zijn van plan hun ontvangs ten van Vrijdag af te staan. De stad Bochum in Duitsland schonk 5000 Mark en in Dortmund staan 4 speciale groepen arbeiders klaar om direct naar Nederland te vertrekken, evenals een poli tieploeg uit Bremen, met volle dige uitrusting. Luxemburg zond 2000 wollen dekens en het Rode Kruis daar voor 100.000 francs nieuwe kleren. Voor militairen uit noodgebied DEN HAAG, 5 Febr. (ANP) De chefs-staf van de Neder landse strijdkrachten hebben vandaag bekend gemaakt, bet niet verantwoord te achten, dat militairen uit de thans ge teisterde gebieden met verlof worden gezonden. Zodra echter de toestand is ge stabiliseerd en er tekening is ge komen in de evacuatie en de re gistratie zal aan het militaire personeel in werkelijke dienst bij zee, land- en luchtmacht, af komstig uit de door de nationale ramp getroffen gebieden een buitengewoon verlof met familie bezoek worden verleend van vier dagen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4