UIT BRABANT öe Blauwe saffieR ROOSENDAAL LIMELIGHT MILITAIRE JAS, DIE NARIGHEID BRACHT Nare dagen DON CAMILLO De aanrijding van 31 Mei te Roosendaal L UXOR Roosendaal - presenteert vanaf hedenavond 6.30 uur en 9.15 uur. - Zaterdagavond- 6.30 en 9.15 uur: Wie weet waar zij zijn: CITY DWARS DOOR DE VUURLINIES „Het huis aan de Rivier" 2 R BRABANTS NIEUWSBLAD Vrijdag 6 Februari 1953 Brandde het achterlicht 34 getuigen leggen verklaringen af (Van onze verslaggever BREDA, 5 Febr. De gehele dag heeft de Bredase Rechtbank zich heden intensief bezig gehou den met de noodlottige aanrij ding op de Bredase weg bij Roo sendaal op 31 Mei van het vorige jaar, toen een particuliere auto, bestuurd door de lieer A.V., op een militaire colonne inreed, met de bekende zeer ernstige gevol gen. Vanavond laat, toen het getuigenverhoor was geëindigd, besloot de Officier van Justitie zijn zeer uitgebreid requisitoir eerst morgen uit te spreken. Bij deze aanrijding werd de wachtmeester der marechaussee Jonkergouw dodelijk gewond, terwijl zeven andere manschap pen tamelijk ernstig en vijf licht werden gewond. De Officier, mr. Hustinx, leg de de bestuurder ten laste, dat hij hoogst roekeloos en onvoor zichtig zou gereden hebben, na tevoren alcoholhoudende dran ken te hebben gebruikt. Niet minder dan 34 getuigen charge en a décharge waren op geroepen om in deze zaak klaar heid te verschaffen. Brigadier Striek van de Roosendaalse meentepolitie opende de rij. Hij verklaarde o m., dat de bestuur der danig onder de indruk was na het ongeval, maar dat hij niet dronken kon worden genoemd. Het alcoholgebruik was door hem gecontroleerd: 4 flesjes bier en 2 borrels. Lantaarn is zoek Een wachtmeester der mare chaussee had een remspoor van 37 meter opgenomen. Ook een plaatje, toebehorend aan de zak lantaarn, die het slachtoffer Jonkergouw gedragen had, was door hem gevonden. De zaklan taarn zelf was echter zoek. Waar is de rest? - insisteerde mr van Loon, de verdediger, met na druk. Getuige Lazeroms uit Zegge legde een verklaring af over de snelheid waarmee de auto gere den had: 80 a 90 km, schatte hij. Hebt u rood licht gezien? vroeg een der rechters. Jawel, maar ik durf niet te zeggen of dit van de colonne of van een fietser was, aldus getuige. Volgens hem was als enige tegenligger een militaire wagen met gedimd licht op de weg geweest toen 't ongeluk gebeurde. Weet u dat zeker? vroeg de president. Ge tuige was er zeker van. Getuige Buying, een der sol daten uit de colonne, verklaarde dat alle tegemoetkomende auto's gedimd hadden. Soldaat v. d. Meer, die naast Jonkergouw liep, zeide geconstateerd te heb ben, dat de zaklantaarn van Jonkergouw brandde. Aan commandant Peters Roosendaal werd gevraagd, of het marcheren met drieën voorschrift berustte. Neen luidde het antwoord, maar dat is de ge. wone gang van zaken; de breed te der colonne was 2,40 m., de breedte van de weghelft 3.20 m. Men was op die avond aan het trainen voor de Vierdaagse. Wel of geen rood licht? Getuige van Esch uit Roosen- kwam verklaren even voor het ongeval een tegenligger met groot licht en een vaart als een straaljager" te hebben zien voorbijvliegen. Niemand heeft iets van die spookauto gezien, merkte de president op. Getui ge bleef echter pertinent bij zijn verklaring. Ook zou hij het rood achterlicht van de colonne ge zien hebben, maar dit werd weer tegengesproken door twee getui gen a décharge, die even voor 't ongeval in een vrachtauto pas seerden en die gedecideerd het tegenovergestelde verklaarden. Zij waren bijna zelf op de colon ne ingereden. Vooral deze ver klaring liet de verdediger sterk uitkomen. Het kardinale punt, t.w. of het rode lampje van de colonne heeft gebrand of niet, vormde de kern van het dispuut tussen Of ficier en verdediger, waarbij laastgenoemde aanvoerde, het niet uitgesloten te achten dat 't lampje was losgeschud en dus niet heeft gebrand. AUDIËNTIE Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal geen audiëntie verle nen op 8 Februari. Moerstraten Pols gebroken In de nacht van Zondag op Maandag had de landbouwer M. het ongeluk tij dens de werkzaamheden om de inboedel van zijn boerderij veiligheid te brengen, zijn pols te breken. Hebt Gij ook al rbeumatiek Wie de kwellingen van rheuinatlek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met AkkeLs Kloosterbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep in de weef sels doordringen, voelt U, hoe een heer lijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit ideale wnjfmtddel be zit. Niet voor niets zegt men: Akkers Kloosterbaisem„Geen goud zo goed Wouw Afscheidtoumee Jan Musch. - De laatste voorstelling die Jan Musch Zaterdag a.s. zal geven met „De Vrek", zal doorgang vinden. Sprimdel 167 evacué's Bij particulie ren in ons dorp zijn 167 ge- evacueerden geregistreerd. Het évacuatiebureau, dat op volle toeren draait, heeft allen vlot bij particulieren kunnen onder brengen. (Advertentie) CHARLIE CHAPLIN in De weergaloze clown zal U doen lachen en ontroeren. Speciale prijzen wegens lengte der film: Loge 1.50. Eerste rang 1.20. Tweede rang 0,90. Derde rang 0.70. Plaatsbespreken 10 cent. Toegang alle leeftijden. ZONDAG GESLOTEN wegens NATIONALE ROUWDAG 1*1 et «orsers, tijdelijk in Sprundel. St Jansstraat 100. zoelct zjjn zoon Jan uit Nieuw Vossemeer, Rolaf 308. i dez BELANGRIJKE BEKEND MAKING Inlichtingen voor evacué's Bewijs van inschrijving als evacué. Ten einde zich als evacué te kunnen legimiteren is het nood zakelijk dat ieder geëvacueerd gezinshoofd of alleenstaand per. soon zich voorziet van een be wijs van inschrijving als evacué. Dit bewijs moet kunnen wor den getoond bij alle verstrekkin gen, die aan evacué's plaats vin den o.m. voor de verstrekking van kleding, geldelijke uitkerin gen e.d. Voor hen die nog geen bewijs van inschrijving hebben ontvangen, wordt op morgen Vrijdag 6 Februari 1953 van 9- 12 uur gelegenheid gegeven dit bewijs in ontvangst te nemen op de afdeling Burgerlijke stand en bevolking der gemeentesecre tarie, Markt 54 alhier. KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM Omdat hij eén militaire jas moest inleveren, die hij naar zijn be wering nooit had gehad, had C. v. d. B. uit Halsteren van enkele soldaten uit Roosendaal een militaire jas gekocht. Het gevolg hier van is geweest, dat de militairen voor de Krijgsraad werden ge daagd, terwijl v. d. B. zich voor dit geval voor de kantonrechter moest verantwoorden en f 50 boete snbs 10 dagen hechtenis, plus een maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar tegen zich hoorde eisen. Wuijts, reeds eerder rubriek vernoemd. Is van het adres te Kruisland verhuisd naar Rond weg 101, Roosendaal. De 18-jarige Jan Musters uit Nw, Vossemeer; die vermist werd, is te recht. Hij bevindt zich in Tilburg. Piet de Vos, waarschijnlijk zie kenhuis te Dirksland, wordt ge zocht door mej. de Vos-Koert. K 114 Charitas, Roosendaal. Fam. A. Barcndrrgt (vader er moeder met 4 kinderen) wordt ge zocht door C. A. Barendregt, Ma rechausseekazerne te «Roosendaal. Johannes Overbeeke uit Anna Ja- cobapolder (91 jaar) wordt gezocht door Ouwerkerke, Marumstraat 31, Schiedam. Het echtpaar Kamp is weer ver enigd, dank zij deze rubriek. Vader Kamp, die in Ossendrecht was on dergebracht vond vla onze redactie zijn vrouw en kinderen veilig en wel in Sprundel btf de fam. Van Ginne- ken. die ook de vader spontaan on derdak heeft aangeboden. Vandaag wordt daar in Sprundel het blijde weerzien gevierd. W.URPWN? VRIJDAG 6 FEBRUARI ROOSENDAAL, Bioscopen LUXOR: Limelight (alle leeft.) CITYDwars door de vuurlinies. BERGEN OP ZOOM Bioscopen ROXYHuis aan de rivier. (volw.) LUXOR: Don Camillo (alle leeft.) BREDA Bioscopen: PALACE: Mannen van staal. (14 jr. LUXOR: Somebody loves Ale. (alle leeft.) CASINO: Limelight (alle leeft.) GRAND: De vrouw van een ander (18 jr.) Verdachte, die de 3 soldaten per taxi had vervoerd, had in 'n café gévraagd o£~ ~ze geen jas voor hem te koöp hadden. Een van hen be>veerde een jas over te hebben ep kwam met het kle dingstuk te voorschijn. Hij had maar 15 op zak, maar met dit bedrag namen zij genoegen. U' kon toch wel begrijpen, dat die jas geen eigendom van hen was, merkte de Kantonrechter op. Verdachte had daar niet aan gedacht. Er zijn toch wel meer soldaten, beweerde hij, die een jas over hebben. Hij had nooit een overjas gehad, maar hij moest er toch een inleveren. Om verdere moeilijkheden te voor komen had hij gemeend er maar het best een te kunnen kopen. Maar inplaats van moeilijkhe den te voorkomen was niet al len hij. maar waren ook anderen in moeilijkheden geraakt. De eis viel verdachte toch wel een beetje zwaar. Hij had een groot gezin en had toch, niette genstaande hij de jas reeds had verzonden, deze nog direct ach terhaald om ze weer terug te geven, zei hij. De Kantonrechter wilde met deze omstandigheden rekenirj houden en veroordeelde hem tot 20 subs 5 dagen, terwijl hij aannam, dat er geen reden voor was om nog een voorwaarde lijke straf op te leggen. Een wettig maar geen overtuigend bewijs M. A. uit Woensdrecht moest zich verantwoorden, omdat hij op 16 November onder Woens drecht, zonder daartoe gerech tigd te zijn, over een perceel land had gelopen, waarop jonge asperges waren geplant. f Verdachte ontkende, bij was niet ter plaatse geweest, maar hij was naar de Duintjes ge weest, die juist aan de andere zijde van zijn woning zijn gele gen, dan de grond, waarop de jachtopziener hem zou hebben gezien. Toen de jachtopziener en verdachte elkaar wat later op die dag op het erf van de woning van A. aantroffen, was het bijna tot een drama gekomen. Ver dachte had n.l. de riek gepakt om daarmee de jachtopziener te bewerken en de jachtopziener had zijn revolver gelrokken. Maar de vrouw van verdachte was tussen beide ingesprongen en had hen tot rede gebracht. Zij vond het beter dat de zaak „besproken" werd. Uit de omstandigheden meen de de verdediger mr v. Hasselt te mogen afleiden, dat verbali sant zich vergist heeft. Verdach te kan in elk geval niet op het zelfde moment op 2 plaatsen ge weest zijn en er waren aanwij zingen, die de bewering wettig den, dat hij op het Duintjester- rein was geweest. De ambtenaar van het O. M. hield zich aan het ambtsedig proces-verbaal en eiste 15 boe te subs 3 dagen hechtenis De Kantonrechter, die door het ambtsedig proces-verbaal 't wettig bewijs geleverd achtte, meende echter ook dat het over tuigende bewijs ontbrak. Hij vond het een zeer eigenaardige geschiedenis en hij veronder stelde daarom de mogelijkheid Kledingverstrekking aan eva cué's. Morgen bestaat vanaf 2 u. des namiddags nog gelegenheid tot het ontvangen van kleding voor hen die nog geen kleding ontvingen en hieraan behoefte hebben. Deze kledingverstrek king geschiedt uitsluitend in de school der Eerw. Zusters aan de Kloosterstraat te Roosendaal. Geldelijke uitkeringen aan evacué's en kwartiergevers ie Roosendaal. Voor hen die op 5 Februari gisteren nog geen gel delijke uitkering ontvingen als evacué en/of als kwartiergever bestaat hiertoe alsnog gelegen heid in 't Gildenhuis Damstraat (Advertentie) „Werkelijk, je kunt Lodaline voor alles en nog loat gebrui ken. Denk eens aan badkuip en wastafel. En weet je wat mijn kruidenier vertelde? Dat hij geelast meer .heeft van aan- uiten, doordat hij dezer/net een doek, in Loda line gedrenkt, afwrijft. Dat schuimt natuurlijk, maar dat laat hij gewoon opdrogen en de eerste dagen slaan dg rui ten niet meer aan. Lodaline kost maar 43 ct per fles en er zit een IIELE liter in!" alhier. Zie hiervoor onderstaan de regeling: Het eenvoudigst is als evacue en kwartiergever zich te samen voor deze uitkering aanmelden. Men kan echter elkander mach tigen. Machtigingsformulier verkrijgen op de afdeling Socia le Zaken. Voor een vlotte gang van za ken geldt de volgende regeling, van 9-10 uur de letters A-B, van 10-11 uur de letters C-G, van 11-12 uur de letters H-L, van 14-15 uur de letters M-P. van 15-16 uur de letters Q-Z. Voor de evacué's en kwartier gevers te Nispen Te Nispen vindt betaling plaats op Zaterdag 7 Februari a.s. in het gebouw Harmoniezaal bij F. Verhoeven naast de kerk te Nispen, en wel: van 9-10 uur de letters A-G, van 10-11 uur de letters H1 van 11-12 uur de letters S-Z. Laat ieder zich stipt houden aan de gegeven tijden om onno dig wachten te voorkomen. Voorop gesteld wordt dat de ge- evacueerden dan alleen uitke- schikt. Verstrekking- van nachtleger en dekens. Uitsluitend indien het huidige nachtleger en de huidige dekking onvoldoende is kan men hiertoe een aanvraag doen op de afdeling Sociale Zaken, Markt 54, alhier. Roosendaal, 5 Febr. 1953. HANDBOOGDRIEDAAGSE UITGESTELD. De handboogdriedaagse, die door de vereniging Sint Sebas- tiaan tegen 7, 8 en 9 Februari was georganiseerd, is tot nader order uitgesteld. Reeds f 12.538,52 voor het Rampenfonds De lijstcollecte ten bate van de slachtoffers van de waters nood had, toen wij gisteren laat in de middag de stand opvroe gen, reeds een totaalbedrag van f 12.538,52 opgebracht. Men schat dat ongeveer dé helft van de ba ten hiermede binnen zijn. Van diverse wijken van de stad moe ten de opbrengsten namelijk nog binnenkomen of geteld wor den. Het totaalbedrag zal worden gestort in de kas van het Natio naal Rampenfonds. GEEN JEUGDVOETBAL IN ROOSENDAAL Het programma voor de junio ren voetbal-competitie van de kring Roosendaal voor Zaterdag is in zijn geheel verschoven naar een leader te bepalen datum. RESERVE-GRENSBEWAKING De lessen, die vanavond door de Koninklijke Marechaussee ge geven zouden worden voor de reserve-grensbewaking Roosen daal, vinden geen doorgang. In St Willebrord Wielerdemonstratie's t.b.v. Rampenfonds ST. WILLEBRORD. - Wim van Est, Wout Wagtmans, Thijs Roks, Gerrit Voorting, Henk Faanhof en 'n groep amateurs, o.m. Kees Aanraad, Klaas van Est, Piet de Bruijn, Jan van Osta, Henk van Glerum, Rien van der Veeken, enz. zullen a.s. Dinsdagavond in het Luma-Theater te St. Wille- brord demonstraties verzorgen op home-trainers. De avond wordt georganiseerd door „Wil- lebrord Wil Vooruit" en de ge hele opbrengst is bestemd voor het Nationale Rampenfonds. Er zullen a.s. Zondag in het gehele land geen competitiewed strijden voetbal, korfbal, hockey, etc. gespeeld worden. dat verbalisant zich vergist hadt ring dient te ontvangen, indien Hij sprak daarom verdachte vrij.hij niet over geldmiddelen be- Prov. Opbouworgaan In Rucphen centrum hulpverlening In de grote militaire opslag plaatsen te Rucphen zal het gro te hulpcentrum van het Prov. Opbouworgaan worden geves tigd. Hier zullen de goederen, die ter beschikking van de slachtoffers worden gesteld, on der beheer van burgemeester Albers worden gedistribueerd in het West-Brabantse noodge- bied. De geëvacueerden uit Nieuw- Vossemeer, die enige dagen in dit kamp doorbrachten, zijn on dergebracht bij particulieren in Rucphen. Thans verblijven er twee bataljons Franse soldaten, die van deze basis uit 'hun hulp acties ondernemen. Situatie bij S'buiten bevredigend De situatie in de polders bij Standdaarbuiten is op het ogen blik zeer hoopgevend. Het ge maal „de Eersteling" is in wer king en de polders lopen leeg. Het water in de Prins Hendrik polder loopt vrij langzaam weg. De dijken zijn goed, het gevaar schijnt geheel geweken. Momenteel bevinden zich Standdaarbuiten ongeveer 200 evacué's, zij zijn goed gehuisvest en de voedselvoorziening ver loopt geheel naar wens. Gisteren werd een grote zending kleding, dekens en matrassen ontvangen uit Oisterwijk, Weert, Huizen, Deurne en Cuyck. geschakeld was van Oudenbosch naar de bedreigde gebieden, is onder Oudenbosch door de glad heid van de weg geslipt en tegen 'n boom gereden. Een inzittende genaamd Van E., is met een bo venbeenbreuk in het St Ignatius- ziekenhuis opgenomen. De ove rigen zijn na geneeskundige ver zorging, naar hun woonplaats te ruggekeerd. Geen uitvoering door D.E.S. De reeds eerder in ons blad aan gekondigde liefdadigheidsuitvoe ring door de toneelvereniging „Door Eendracht Sterk" op Zon dag 8 Febr. a.s. kan wegens om standigheden niet doorgaan. Hoeven Hulp-acties. De gemeente Hoeven heeft voor de leniging van de nood van de slachtoffers die hier onderdak gevonden hebben, al van vele zijden hulp gekregen. Uit Huizen in N. Hól land kwam een grote zending kleding-pakketten Ook uit ande re plaatsen en van particulieren is een belangrijke zending bij eengekomen voor de getroffe nen. Grotendeels is de ergste nood gelenigd, maar er zijn nog zaken waaraan urgente behoefte bestaat. Zo zoekt de burgemees ter nog naar een kinderwagen en een kinderstoel, voor een ge troffen gezin. St Willebrord BUjartkamploensohap. - De wed strijden om het persoonlijk biljart kampioenschap van St. Willebrord, in het Luma Theater, lopen ten einde. Zaterdag worden de laatste (Advertentie) vertoont vanaf hedenavondDe nooit tevoren vertelde geschiedenis van de DUIVELSRIJDERS die Generaal Patton's opmars naar Parijs mogelijk maakten met JEFF CHANDLER, Alex Nicol, Judith Braun en Charles Drake. P~VoorafEen aangrijpende reportage van de Watersnood Ramp (Advertentie) Verdrijf de periodieke pijnen j?en dai ionie, lusteloze gevoeN tdirect en afdoend meteen paari We marcheerden gezamenlijk naar het station. Michael, Digby, St. André, Boldini naast elkaar, en daarachter ikzelf, Hanlc Bud dy en Mans, een Zwitser die goed Engels sprak. Deze Maris was 'n patente ke rel. Hij had veel gereisd als be diende van voorname heren, en als koerier en had alle eigen schappen die van zo iemand ge- eist kunnen worden. Hij sprak vlot enige talen, had ervaring, handigheid en goede manieren. Hij hechtte zich nog al aan ons, omdat we Engelsen waren en hij, zoals hijzelf zei, erg gesteld was op heren. Op het station van Oran be stegen we 't armzalige en lang zaamste apparaat, dat ooit door stoom werd voortgedreven. Met een gangetje van vijftien kilo meter per uur reden we naar „Sidi". De reis duurde lang. Boldini vertelde zijn pikante verhalen, waarvan hij een onuit puttelijke voorraad aangelegd scheen te hebben, en ik keek naar buiten. Het was toch wel een vreem de gewaarwording om in een derde-klasse rijtuig door Afrika te rijden met myn broers, twee Amerikanen, een oud-officier van het vasteland van Europa, een Anglo-Indische Italiaan, een Zwitserse koerier, en een paar Duitse arbeiders! Het landschap leek mij zo on Afrikaans mogelijk: oerwoud noch' woestijn, maar een land- schap van akkers, weiden, boom gaarden en boerderijen vertoon de zich. Pas tegen het einde van de reis zag ik heuvels en zand vlakten, en langzamerhand be gonnen deze te overheersen, en werd het landschap wilder. Bij elk station kwamen neger jongens en kleine Arabieren fruit te koop aanbieden; heer lijke druiven, sinaasappelen, meloenen en vijgen waren voor een paar stuivers te koop. „Mooi zo", zei Digby, die erg veel van fruit hield. „Als we in Sidi ook zo goedkoop fruit kun nen krijgen „Ja", zei Boldini, als je je hele inkomen aan fruit besteedt, kun je elke dag wel een paar drui ven kopen 's Avonds kwamen we in Sidi- bel-Abbès aan. We werden door een sergeant met een paar kor poraals ontvangen en marcheer den gevieren langs een brede weg naar het depót. Bij de uit gang van het station merkte ik een groepje onderofficieren op, die elke voorbijganger scherp opnamen. Sidi-bel-Abbès deed me wat Spaans aan vermoedelijk omdat ik iemand op een guitaar hoor de spelen en een paar vrouwen zag, die er, met hun hoge kam men en mantillas Spaans uitza gen. We betraden het centrum door een hoge poort in de enor me stadsmuur. Ik waande me in Babel. Sta tige Arabieren, knappe Franse vrouwen, autobussen, kamelen, halfnaakte negers, elegante of ficieren, groepen armzalige Een verbaal uit het I VREEMDELINGEN- LEGIOEN door P. C. WREN I Joodse werklui, honderden sol daten, negers, kleurlingen, zwarte krantenjongens met de Echo d'Oran, Europese meisjes met vlechten, Spanjaarden, Fransen, Algerijnse Joden, Le- vantijnen, „Bijbelse" figuren, krioelden dooreen. De bouwstijlen waren even verschillend als de bevolking: witte glanzende moskeeën met stralende minaretten naast sme rige achterbuurtcafétjes._ grote winkels met verlichte étalages naast donkere, gesloten, Arabi sche huizen; Moorse koepels en bogen naast Westerse hotels en clubs. In alle richtingen liepen brede verkeerswegen, beplant met olijf komen en palmen. Van de minaretten klonk het „Allah Akbar! Lah illah il Al lah! Ya Saidna rais ul Alah!" van de muezzin; een woedende Spaanse vrouw schreeuwde; een zwarte voerman liet zijn waar- •schuwende kreten in 't sabir weerklinken; van passerende soldaten ving ik een paar woor den Frans op: een goumier van de bereden politie op kame len ketterde in het Arabisch tegen een kameeldrijver; en van achter een muur klonk 't vreem de lied: „Travaja la muquier Travaja bono Bono bezef la muquier Travaja bono" Mijn neus werd geprikkeld door de geuren van Oosters voedsel, van Westerse dranken, van vuurtjes van kamelenmest en Parijse patchoeli; van onge- Oud-Gastel BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Oud- en Nieuw Gastel maakt be kend, dat de geldinzameling voor de noodgebieden, zowel te Oud Gastel als te Stampersgat is aan gevangen. De aandacht wordt er op ge vestigd dat degenen die van de belastingfaciliteit gebruik wen sen te maken hun gift ten ge meentehuize tegen afgifte van een kwitantie kunnen storten. De Burgemeester van Oud en Nieuw Gastel, H. J. M. HOFLAND. R.K. Bouwvakarbeidersbond. De feestvergadering welke a.s. Zaterdag in Placé de Meir zal worden gehouden gaat wegens de noodtoestand niet door. Het bestuur zal met goedvinding van de leden het hiervoor be schikbaar gestelde geld aïstaan voor de getroffen gebieden. Gouden priesterfeest. Pas toor Cl. v. A. Elzen herdacht Donderdag zijn 50-jarige pries terwijding. In verband met de watersnood werd afgezien van een uiterlijke feestviering. De receptie is afgelast. De jubilaris droeg om 9 uur een H. Mis van dankbaarheid op geassisteerd door Kap. Janssen en Van Dam, resp. diaken sub-diaken. De jubilaris mocht vele schriftelijke en telegrafi sche gelukwensen ontvangen als mede telegrammen. De kinderen kregen een vrije dag. De abt van Bornem kwam de jubilaris per soonlijk feliciteren. Oudenboscli PUBLICATIE Ten behoeve van zieke geëva cueerden (lopende patiënten) i houdt dokter S. Ligtenberg dagelijks van 9 tot 10 uur spreekuur in zaal „Kunstmin" (Polderstraat). Voor bedlegerige patiënten wende men zich tot de huisarts van de kwartiergever (indien mogelijk voor 10 uur 's mor gens). Auto geslipt Een auto met jongens uit Wageningen die in- partijen gespeeld en zal de eersta kampioen van S. Willebrord bekend zijn. Er zijn nog drie kanshebbers! H. Saman, M. Koevoets en Marth. Heeren. -waarvan Saman de beste papieren heeft. Hij heeft 9 punten uit 5 wedstrijden, Koavoets en Hea- ren beiden 10 punten uit 6. De stand na de voorlaatste speel* avond 1. M. Koevoets 6 gesp., gem. 10.03, 10 p.; 2. M. Heeren 6 gesp., gem. 6,62, 10 p.3. H. Saman 5 gesp. gem. 5,76, 9 p.; 4. J. Jaspers 6 gesp. gem. 5,21, 7 p.5. D. Koos 6 gesp., gem. 6.57. 2 p.: 6. M. Wagtmans 6 gesp., gem. 5,4-1, 2 p.: 7. H de Bruin 4 gesp., gem. 4,67, 2 p.8. M. Kas 7 gesp., gem. 4.04, 2 p. Rucplien 1000 evacué's In de ge meente Rucphen verblijven thans ruim 1000 evacué's, verdeeld over de kerkdorpen. Zij komen voor namelijk van Klundert, Fijnaart, Nieuw Vossemeer. Het militaire kamp is ontruimd en huisvest thans Franse militairen. De eva cué's uit het kamp zijn naar Til* burg overgebracht. Het hulpver- lenings- en ondersteuningsapoa» raat draait op volle toeren. Etten 350 evacué's In Etten verblijven ongeveer 350 evacué's uit Hoge en Lage Zwaluwe, Klundert, St Phiüpsland. De evacué's uit Zevenbergen, Wa genberg en Terheyden keren zo veel mogelijk weer terug. In de pastorie van de Nederlands Her vormde Kerk aan de Roosen- daalseweg is het evacuatie bureau, waar veel werk wordt verzet. Mooi besluit. - De arbeiders van de N.V. Ettense Steenfabriek hebben besloten gezamenlijk een dag loon af te staan aan 'het Rampenfonds. Opgericht Zaterdagavond werd in Etten een vereniging opgericht van de gezamenlijke industriële werkgevers van Et ten en Leur. Voorzitter werd de heer Zuidwijk van de Confectie fabriek „De Drie Torens", Se cretaris de heer van Mierlo der N.V. Ettense Steenfabriek, pen ningmeester de heer Raayma- kers der firma Stabiel uit Leur. (Advertentie) wassen Oosterlingen en gepar fumeerde Westerse vrouwen. „Een gecostumeerd bal is er niets by", merkte Digby op. „Het bevalt me best." We liepen een hoofdstraat uit en betraden een pad, dat tussen de barakken van de Spahi-cava iene en het Vreemdelingenle gioen doorliep. Pcor de spijlen van de hog- ijzeren hekken zagen we een enorm geel gebouw van drie verdiepingen, achter een uitge strek Lt appélplaats. „Ons studentenhuis", zei Dig by. Aan beide zijden van de toe gangspoort stond een wachthuis je. Een kleinere deur in het hek ging open en één voor één tra den we binnen. De wacht, die op 'n bank voor 't wachthuis zat, bekeek ons met weinig enthou siasme. De wachtcommandant een sergeant, kwam naar bui ten en zag ons één voor één langs zich gaan; hij sloot zijn ogen en schudde droevig het hoofd. Een groepje mannen, in witte uniformen met brede blauwe sjerpen om het middel kwam toelopen. „Mon Dieu!" zei een van hen. „Daar is die boef van een Boldi ni weer! Even gek als slecht, blijkbaar." Boldini deed alsof hy dooi was. (Wordt vervolgd) LUXOR - Steenbergen Zaterd. 8 u. en Maandag 8 u. de grote bekroonde Italiaanse film: Onder de zon van Kome. Een film die geen aanbeve ling behoeft! Vooraf: De eer ste beelden van de stormramp Zondag GEEN voorstellingen. ROVO Oud-Gastel Zaterd. 8 u. en Maandag 8 u. 's werelds grootste komiek Danny Kay in: Het verbolgen leven van Walter Mitty VoorafDe eerste beelden van de stormramp. Zondag GEEN voorstellingen. (Adv ROXY THEATER - BERGEN OP ZOOM brengt heden Vrijdag-, Zaterdag- en Maandagavond FRITZ LANG'S adembenemende thriller: Een schokkend drama van een moordenaar die zijn eigen daden wereldkundig maakte. Toegang 18 jaar. Aanvangstijden: Vrijdag en Maandag 8 u„ Zaterdag 7 - 9 u. Zondag a.s. is wegens de Nationale Rouwdag ons Theater GESLOTEN. (Advertentie LUXOR THEATER - BERGEN OP ZOOM Wij zijn genoodzaakt, om eenieder de gelegenheid te geven, TE PROLONGEREN Vrijdag 6 Februari om 8 uur - Zaterdag 7 Februari om 6.45 en 9 uur en Maandag om 8 uur ONHERROEPELIJK LAATSTE VOORSTELLINGEN van deze bekende film. ZONDAG 8 FEBRUARI, NATIONALE ROUWDAG, GEEN BIOSCOOPVOORSTELLINGEN. IN ONS JOURNAAL SPECIALE REPORTAGE OVER DE WATERSNOOD IN NEDERLAND.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2