Jjjttch-'Diner Cuisine Rim DE LAATSTE LATINIST Mededeling Radioreportages in hele wereld Verslaggevers van allerlei landen in ons land KNVB gelast alle wedstrijden af Staatscommissie kiesstelsel DE ZEVEN ONTVLUCHTEN KNIKKERTJE LIK 695 r-f IlIMI f ik STiTSI SUMMI PONTIFICATUS UITZENDING NAAR CURACAO EEN EEN LERAAR LERAAR EEN LERAAR r. BOKMA „de Prinsenkelder" CHALET DE WIPSELBERG „Willems DE TIJD VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 PAGINA 8 Omroepstations in een groot aantal landen geven radio-reportages van de watersnood in Nederland. Radio-ver slaggevers van allerlei nationaliteiten zijn naar ons land gekomen en maken gebruik van de faciliteiten van ver scheidene radio-instanties. Andere landen hebben een beroep ge daan op de wereldomroep waarmee zij in connectie staan als afnemers van zgn. transcriptie-programma's. Zo worden van Hilversum uit directe uitzendingen gemaakt ten behoeve van de N.BjC. in de Ver. Staten en de C.B.C. in Canada. Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond heeft besloten, dat in verband met de Nationale Ramp alle voor Zaterdag 7 en Zondag 8 Fe bruari vastgestelde competitiewedstrij den zijn afgelast. Rekening houdend met de wens van de regering, verzoekt het bestuur van de K.N.V.B. ook geen vriendschappelijke wedstrijden te orga niseren. Ook alle voor Zondag vastge stelde wedstrijden van de K.N.S.B. gaan niet door. De courses, welke Zondag 8 Februari in het Hilversumse Sportpark zouden worden gehouden, zijn verschoven naar Zondag 15 Februari. Besloten is ze dienstbaar te maken aan de hulpverle ning. De Stichting Totalisator Nederland heeft reeds een bedrag van f 10.000 be schikbaar gesteld. De Stichting Ned., draf- en rensport schenkt 4% uit de om zet van de totalisator. Ten bate van het Nationaal Rampen fonds zijn vastgesteld de voetbalwed strijden Willem II—PSV (15 Febr.) en Haags Elftal—Rotterdams Elftal (17 Febr.) De afdeling Noord-Holland van de Ne derlandse Wandelsportbond heeft be sloten de voor a.s. Zaterdag en Zondag georganiseerde wandeltochten ten bate van het Nationaal Rampenfonds, niet te doen doorgaan. De tochten zullen nu ge houden worden op 14 en 15 Februari. In verband met de Nationale Gedenk dag heeft het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Biljart Bond alle dis tricten en gewesten verzocht de vastge stelde wedstrijden voor Zondag a.s. af te gelasten. Een simultaan-seance te Amsterdam heeft f 1000 opgebracht. Om de Engelse beker Uitslagen overgespeelde wedstrijden De uitslagen van de wedstrijden, wel ke voor de vierde ronde van de F.A.- cup werden overgespeeld, luidden: Birmingham City—Sheffield United 3 —1. Brentford—Aston Villa 1—2, Luton Town—Manchester City 5—1, Tottenham Hotspurs—Preston North End 1—0, West Bromwich AlbionChelsea 00 na ver lenging. Notts County—Bolton 2—2 (na ver lenging). WalthamstowManch. U 25. W ereldkampioenschap voetbal Veertig landen hebben ingeschreven Voor het tournooi om het wereldkam pioenschap 1954 (Coupe Jules Rimet), waarvan de eindronden in Zwitserland worden gespeeld, hebben de volgende veertig landen ingeschreven: Zwitser land, Zweden, W.-Duitsland, Haïti, Oos tenrijk, Brazilië, Frankrijk, Engeland, Portugal, Finland, Ierland, Italië, de Saar, Ver. Staten, Luxemburg, Chili, Z.- Slavië, Korea. Polen, Egypte. Hongarije. China, India, Wales, Israël, Griekenland, Spanje, Mexico, België, Roemenië, Tur kije, Japan, Schotland, N.-Ierland, Peru, Bulgarije, Tsjechoslowakije, Noorwegen, Vietnam en Uruguay. Broekman en Van dei- Voort verbeteren baanrecord Dat de Nederlandse schaatsenrijders zich in prima vorm bevinden blijkt wel uit het feit, dat Kees Broekman tijdens internationale wedstrijden te Tonsberg het baanrecord over de 5000 meter, dat met 8 min. 24 sec op naam stond van Hjalmar Andersen, onder heel wat be tere omstandigheden gemaakt, met vele seconden verbeterde en dat Wim van der Voort het baanrecord op de 1500 me ter, dat in het bezit was van Roald Aas, beneden de 2 min. 20 sec. bracht. Van de vier afstanden bezetten de Nederlan ders drie maal de eerste plaats en twee maal de tweede. Dat niettemin Finn Hodt eerste werd in het algemeen klas sement dankt de Noor aan zijn sterke 500 meter, welke hij op de eerste avond- in 43.- sec. reed, waarmee hij bijna drie seconden voorsprong verkreeg op Kees Broekman, een achterstand welke zonder de 10.000 meter niet voor onze landge noot viel in te halen. Eur. kampioenschap 71/2 2 overwinningen voor Van de Pol Te Viersen in Duitsland is een- aan vang gemaakt met het tournooi om het Europees kampioenschap biljarten, ka der 71/2, waaraan onze landgenoten Van de Pol en Metz deelnemen. De uitslagen van de eerste dagen lui den: Van Hassel 300 17 77 17.64 Vingerhoedt 258 17 65 15.17 Van de Pol 300 21 88 14.28 Metz 190 21 66 9.04 Rudolph 300 23 62 13.04 Spielmann 249 23 46 10.82 Galmiche 300 29 77 10.34 Reiqher 248 29 32 8.55 Lütgehetmann 300 14 88 21.42 Spielmann 65 14 24 4.64 Van de Pol 300 16 66 18.75 Reicher 201 16 32 12.56 BOTWINNIK behaalt de Russische schaaktitel De zesde partij van de tweekamp BotwinnikTaimanov, welke werd af gebroken, is in remise geëindigd. Bot winnik kan zich thans wederom schaak kampioen van Rusland noemen, aange zien hij de tweekamp met 3'/2 punt te gen punt heeft gewonnen. Voor de zevende maalis Botwinnik kampioen van zijn land geworden. New York wordt bereikt via een zen der van de P.T.T. Voor Canada wordt elke middag een programma in het Engels en in het Frans per kabel naar Londen geleid en vandaar draadloos over de oceaan ge bracht. Donderdag sprak de Canadese am bassadeur Thomas A. Stone. Hij gaf zijn indrukken weer van de gehouden tocht van het corps diplomatique bo ven het getroffen gebied. Voor de Spaanse radio verzorgde de Wereldomroep een programma waarin de ambassadeur van Spanje en de di plomatieke vertegenwoordigers van en kele Zuid-Amerikaanse Staten hun in drukken gaven. Dit programma ging over de lijn naar Madrid. Andere pro gramma's gingen over de lijn naar om roeporganisaties in Parijs, Brussel, Lu xemburg en Oslo. Reportages op platen zijn op aan vraag verzonden naar Zuid-Afrika en Indonesië, de Nederlandse Antillen en Suriname. Onder leiding van mr. G. Teulings Bij K.B. is ingesteld een staatscommissie, welke tot taak zal hebben van advies te die nen over de vraag of en, zo ja, in hoeverre behoefte bestaat aan een wijziging van het Nederlandse kiesstelsel, en over de vraag of en zo ja, in hoeverre een wettelijke rege ling van de politieke partijen in het belang van een zuivere politieke wilsvorming ge wenst is. De commissie kan haar adviezen van wets voorstellen vergezeld doen gaan, voorzitter tevens lid is mr. G. G. C. J. M. Teulings, oud-minister van Binnenlandse Zaken. Klipfontein op een on bekende rif gelopen? Volgens een correspondent van het Kaapse blad „Cape Argus" gelooft men, dat de bij Mozambique gezonken „Klipfontein" op een niet in kaart gebracht rif is gelooen. Britse duikers hebben vastgesteld dat hét schip op zijn stuurboordzijde ligt, in 50 meter diep water. Van voor tot ongeveer midscheeps loopt een scheur, waarin zich hier en daar stukken rots bevinden, aldus de correspon dent. Zaligverklaring van Moeder Maria-Theresia Informatief proces geopend Op 1 Februari is in het moederhuis der Carmelieten van het H. Hart te Sit- tard, het informatief proces geopend voor de zaligverklaring van de eerw. moeder Maria-Theresia van den H. Jo seph, stichteres van genoemde congre gatie. Judex is Zijne Hoogw. Excellentie mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond; promotor fidei dr. C. H. Lam- bermond O.P.; tot notarii zijn benoemd de weleerw. pater A. Tohany O.P. en de weleerw. pater Josaphat O.F.M.; v' postulator is de weleerw. pater P. Jo- chum S.V.D. Moeder Maria-Theresia stierf te Sittard in 1938. Father Bazelmans O. Pr. plotseling overleden In de Norbertijner abdij te Heeswijk is nog vrij onverwacht overleden de zeereerw. heer Constantinus Bazelmans, oud missie-overste in de Norbertijner missie te Jabalpur. Father C. Bazelmans werd in 1888 geboren te Zeelst, trad in 1907 in bij de Norbertij nen te Heeswijk en ontving de H. Priester wijding in 1913. Na enige tijd werkzaam ie zijn geweest aan de Latijnse School te Ge- mert, vertrok hij in 1923 als eerste mis sionaris van de Norbertijner abdij van Heesweek naar het toenmalige Brits-Indië, r hij en zijn confraters in de Madras- :ie werden te werk gesteld. Hij was directeur van het Katholiek Kosthuis te Pirangpuram en later rector van het in lands Klein Seminarie, door hemzelf ge bouwd. Toen de Norbertijnen een eigen missie gebied kregen aangewezen in Jabalpur, werd hij pastoor van Jabalpur, welke functie hij bleef vervullen tot Juü 1940. Eind Juli vertrok hij naar Amerika, om van daaruit voor de instandhouding van de Jabalpur- missie te zorgen en de nodige financiële steun te zoeken, die gedurende de oorlog uit Nederland niet kon worden gegeven, Naar Nederland teruggekeerd in 1946 werd hij benoemd tot missieprocurator, totdat in 1948 een onherstelbare ziekte hem dwong het bed te houden. Geen audiëntie Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag 11 Februari geen audiëntie Examens UTRECHT (Rijksuniversiteit), Doet. ex. rechten: A. Maat, Utrecht; mej. F. Fuyk- schot, Utrecht; mej. L. Boissevain, Zeist. Cand. ex. rechten: Em. Eisbach, Utrecht; H. Beintema, Zeist. Doet. ex. Indisch recht: mej. E. Schrijver, Utrecht. Vee-arts ex.: E. Klopping, Duivendrecht; J. Kramer, Ijlst (Fr.); A. Schukken, Nijland (Fr.j; A de Bok, Breda. Cand. ex. veeartsenij kunde: A. Adank, Breda; G, de Boer, Giekerk; A. Brand, Giessendam; R. Dijk stra, Zutphen; A. Elgersma, Britsum (Fr.): Chr. Folkers, Leeuwarden; J. de Haas, Haarlem; Y. Hara'eman, Rijsoord; L. Ho- gendoorn, Schipluiden; F. Kuyper, Soest; A. v. d. Linden, Steggerda (Fr.); G. v. d. Mey, Nijkerk; F. Meutstege, Eibergen; B. Molenaar, Amstelveen; E. Oldenkamp, Deventer; R. Queadvlieg, Den Haag; J Remmen. St. Anthonis; C. v. d. Reit, Din- teloord; G. Rypkema, Drachten; C. Schalk, Hardinxveld; mej. I. Siebenga, Wagenin- gen; J. Slingerland, Lekkerkerk; W. Smidt, Groningen; J. Stam, Warnsveld; M. Stumpel, Dordrecht; H. van Swaay, Den Haag; mej. E. Toebes, Den Haag; P. Werkhorst, Meppel; J. Wille, Koudekerk a. d. Rijn; A. Wouters, Breda; P. Wijers, Veenhuizen; 1. Nathans, Arnhem. LEIDEN. Gepromoveerd (cum laude) tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift „Adult ace, an investiga tion based on certain aspects of growth curves" Ii. R. v. d. Vaart, geb. te Ma kassar, wonende te Leiden. Id. op proefschrift (cum laude) „Het nitrose- rinoproduct van chloorphenol" A. Kraayeveld, geb. te Middelburg, wonen de te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de geneesk. op proefschrift „Incontinentia urinae relativa (stress incontinence) en electro therapie" W. G. J. Hoofmann, geb. te Medan, wonende te Leiden. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heer J. P. Rijken (Beverwijk); artsex. Ie ged. mej. E. M. L. Buwalda, mej. F. Abrahams, K. L. Peper, J. v. Dongen (Amsterdam) en Th. E. Sparrius (Heem stede). AMSTERDAM, cand. rechten J. J. Bommer (Egmond Binnen). AMSTERDAM (Gem. Universiteit). Ge slaagd voor het doctoraal examen natuur kunde de heer N„ C. de Troye, Amsterdam; voor het doctoraal examen wiskunde de heer M. de Vries, Haarlem en voor het can- didaats-examen wis- en natuurkunde de he ren G. I. Oudemans, C. Stokvis, B. Stam en Tan Tjong Liat, Amsterdam. De zesdaagse van Gent is een over winning geworden voor het Belgische koppel BruneelRijckaert, met op de tweede plaats de Australiërs Strom Arnold, SchultePeters eindigden met één ronde achterstand op de derde plaats. Familieberichten uit andere bladen. Geboren: Kees van Straaten, Amsterdam. Linda S. de Vries, Amsterdam. Eli sabeth D. van Hasselt, Aev- denhout. Johan W. Meurs,, Wormerveer, Marijke Statius Muller, Rotterdam. Getrouwd: C. Ro- zendaal en E. van Schouwen, Rotterdam. O v e r 1 e d e n R. E. A. Wijnberg, vr., 45 j., Rotter dam. C. G. Voogd, vr., 71 jr., Maassluis. Maria H. de Gaay, vr., 77 jr,, Zaltbommel. M, van Lessen, vr„ 94 jr., Gro ningen. G. H. Nikkels, m., 85 jaar, Bussum. De Heer en Mevrouw MOLKENBOER— Van der Weijden geven met grote vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun dochter CARLA. Tot ons diep leedwe zen overleed heden, na een langdurige ziekte, onze beste, hooggeachte directeur, de heer A. W. B. M. DE WIT Zhn heengaan is voor ons een zwaar verlies. Hij zal steeds in onze herinnering blijven als een vriendelijk en hoog staand mens, een voor beeld van ijver en werk zaamheid voor ons allen. Het Personeel der N.V. De Deventer Tapijtfabriek v/h Maurits Prins Dinxperlo, 2 Febr. 1953. 4 Februari overleed in de Abdij van Berne te Heeswijk, na een langdurig geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze beminde Broeder, Behuwdbroe- der en Oom De Zeereerwaarde Heer GERARDUS ANTONIUS JOSEPH BAZELMANS O. Praem. Emeritus-Rector te Gemert, Overste der Missie te Jabbalpur (India), Missie Procurator Abdij van Berne, in de ouderdom van 65 jaar, het 44e jaar van zijn religieus leven, in het 40e jaar van zijn H. Priesterschap. Wij bevelen de ziel van de dierbare overle dene aan in uwe gebeden en H.H, Missen, Zeelst, 4 Februari 1953. F. J. J. BAZELMANS A. BAZELMANS—Van Tilburg Rio de Janeiro: Rev. Pater J. BAZELMANS C.ss.R. Meerveldhoven: Wed. J. BAZELMANS en kinderen Strijp-Eindhoven: A. BAZELMANS M. BAZELMANSAarts en kinderen De Pontificale Uitvaart, gevolgd door de begra fenis, zal plaats hebben op Zaterdag 7 Februari 1953 in de Abdij van Berne te Heeswijk te 10 uur. Illllllllllllllllll!l!llll!llllllll!lll!lll!!lllllllllllllllllllll HERENHUIZEN AMSTELVEEN TE KOOP (m. en zonder garage) Keizer Karelweg, di rect bij K. Karelplein. 24.000.Hoge hyp. beschikbaar. Direct te aanvaarden. Bezichtiging óók Zaterdag en Zondag. H. VAN DAM AZN ZONEN Sarphatistr. 35, A'dam, Tel. 52400 „Judocus en Michiel de kater hadden met grote aan dacht zitten luisteren naar het verhaal van Nummer Een. Toen de laatste uitgesproken was, zei Judocus: „Ik liet alle sleutels van de gevange nis bemachtigd, de bewakers slapen en in de stad is nie- man meer op de been. Wij moeten vertrekken voordat de dag aanbreekt." Judocus trok zijn schoenen uit en de zeven wijzen volg den zijn voorbeeld. En nu sloop Judocus op kousevoeten en gevolgd door Michiel de kater en de zeven wijzen door de gevangenis naar poort. Weldra stonden ze de donkere straat en trokken hun schoenen aan. Ze bega ven zich op weg. Ze hadden nog slechts en kele honderden meters gelo pen toen Nummer Zeven plotseling in lachen uitbarstte bij de gedachte aan de op schudding als de volgende morgen ontdekt zou worden, dat de zeven wijzen ontsnapt waren uit de gevangenis. „Sssssst!" vermaande Num mer Een. Maar het was al t< laat. Ze bevonden zich juist tegenover het koninklijk pa leis en de koning had het lachen gehoord. Een raam werd haastig opengeschoven aan de voorkant van het pa leis en het hoofd var koning werd zichtbaar ir licht van de lantaarns, voor het paleis stonden. „Ik heb een arme stakker horen lachen", riep de koning met een bezorgde stem. „is er een ongeluk gebeurd in Bimbollebom?" Op hetzelfde ogenblik stootte hij zijn hoofd tegen de rand van het raam en zijn kroon viel van zijn hoofd en kwam luid rinkelend 'jd de keien van het voorplein. Toen kon geen van de Wij zen van het Waaibomenbos zich langer goed houden. Ze begonnen allen te schater lachen van louter plezier Ook Judocus en Michiel de kater barstten in lachen uit, en weldra rolden ze alle negen onmachtig van de pret over het graspar.-t nidden van het paleisplein. Eerst l_chte de Bimbolle- bömse koning uit volle borst mee uit medelijden, terwij) hij tussen zijn lachbuien door riep: „Ach die arme stakkers toch! Ze hebben kramp, <.e gaan dood! Roep onmiddellijk mijn lijfarts! Roep alle dok ters van de stad! Roep de Bimboilebomse brandweer!".. Of die lijfarts en de Bim boilebomse brandweer inder daad kwamen? Dat en al die andere dwaze avonturen van Judocus en Michiel kunt U beter zelf lezen in dat mo derne sprookjesboek van Daan Zonderland: KNIKKER TJE LIK. Bovenstaand frag ment ontleenden wij hieraan. De Verkrijgbaar in de boekhan del en bij N.V. Drukkerij De Tijd, Amsterdam. Postgiro 22884. het boek dat 't kind doet schaterlachen en ouderen binnenpretjes geeft. MEUBELEN vitrages, gordijnstoffen bedden en tapijten. J„ A. Damiëls Ji. 2e Boomdwnrsstraat 9 Tel. 40275 (na 6 u. 42574j 2e Lindcndwarsstraat 19 Spec, reparatie-inrichting voor al Uw meunelen Kousen - CORSETTEN Opgericht 1886 Tricotages 32 filialen Grote keuze - Gunstige prijzen BUSTEHOUDER groot model voorslui ting, stevige zalmkl. stof, prettig insluitend en gemakkelijke pas vorm CORSETBAND elastiek voorpand met boven- en onderrand, achterpand van soliede corsetstof, een keurig AMSTERDAM: Leidsestr. 43, Nicuu-endijk 179, Ferdinand Bolstraat 61-63, Oude Doelen- straal 5-7. Van Woustraat 120, Bildcrdijk6traat 67, lo van Swindcnstraat 59-61, Kinker straat 308-310, Zeilatraat 13, Jan Evertsenstraat 41. HAARLEM: Gr. Houtstr. 7L HILVERSUM: Kerkstr. 68-70. (Scotl-Kmgs Modem Europe) Roman v. uVKlïn WAUGH Vert HANS BRONKHORS'l Gebonden tn geheel linnen f 2.90 PrtJ» i de yerk rijg baai lel en bij N.V, Drukkem JE TIJD - AMSTERDAM - Postgiro 22884 AGENDA Bespreking 2 dagen te voren van 1(1-3 uur. Na ur 32932 Zaterdag 7 Febr. 8 uur Amsterdams roneeigezelisctiap Gijsbreght van Aemstel Offic. Gem. Volksvoorst. Prijzen f2.— tot fU.5'J ZONDAGMIDDAG EN -AVOND GESLOTEN Dinsdag 10 Febr. 8 uur NederianUsche Opera Der Fliegende Hollander (D-abonnemenL) Op eers(e rangen nog plaatsen verkrijgbaar Haagsche Comedie Dir.CeesLaseui - Paul Steenbergen Woensdag 11 Febr. - 8.15 uur - Federico Garcia Lorca's Yerma Vert, van J. W. F. Weruraeus Buning. Regie: Cees Laseur Elisabeth Andersen. Frans v. d. Lingen, Willy Haait, Marie Meunier, Ann Hasekamp, Diny Sproeit, Annie Leenders Donderdag 12 Febr. Nederlamlse.Iie Opera Aida Prijzen 1 7.5')f l .50 N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek „Victoria", Dordrecht, hervat deze week de productie. Met de leveringen aan de groothandel is reeds weer een aanvang gemaakt en deze zullen dan ook in de volgende week weer vrijwel normaal doorgang vinden. BISCUIT S-CHOCOLADE li encycliek van Z.H. Paus Pius XII over de eenheid van hei menselijk geslaeht en het herstel van de vrede Prys 0.50. Verkrijgbaar in de boeit handel en b\1 N.V Druk kerij De Tijd Amsterdam Postgiro 72884 F.STUBBE&Zn. geeft '1 meest voor ouae lompen, metalen, n. metaai- snippers en auto-accu's Waterloopleln 32-34 - A'dam Tel. 4302442434 Inkoop goud en juwelen H. W. DAMES Stadsschouwburg Zaterdag 7 Febr. 8 uur Off. Gem. Volks voorstelling GIJSBRECHT MISTEL ZONDAGAVOND GESLOTEN Amst. Ton.gezelschap Het Schoolbestuur van de R.K. Ambachtsschool Sint Jozef te Willemstad op Curasao, door in gebruikne ming van een nieuw modern gebouw verplicht tot klassesplitsing en uitbreiding voorbereidende, roept voor onmiddellijke uitzending en indiensttreding sol licitanten op voor: tenminste in tet bezit van de akte N IV, tenminste in het bezit van de akte N V, in liet bezit van de Hoofdakte en de akte Wiskunde L.O. Bezit van ook de akte Engels L.O. strekt tot aanbeveling. Leeftijd: bij de indiensttreding niet hoger dan 34 jaar. Salarisregeling: ongeh. bezold. 3936.tot 5952, duurtetoeslag 2712.— tot 3456.— geh. bezold. 4920.tot 7440. duurtetoeslag 3504.tot 4548. Voor leraren, in het bezit van een theorie- en prak tij kakte, twee Theorie-akten of de Hoofdakte en Wis kunde en Engels L.O. worden deze schalen: ongeh. bezold. 4512.tot f 6624.— duurtetoeslag 2952.tot 3684. geh. bezold. 5640.— tot 8280.— duurtetoeslag f 3828.tot 4848. Kindertoeslag 5% van de bezoldiging per kind tot een maximum van 300.— per kind per jaar. Tot en met het derde kind ondergaat de duurte toeslag dan ook nog enige verhoging. De maximum-bezoldiging wordt in 14 jaren bereikt door 7 tweejaarlijkse verhogingen. Toelage voor extra akten 360— per jaar. Diensttijd: in hoofdbetrekking bij het Nijverheids onderwijs in Nederland of Indonesië kan medetellen tot een maximum van 10 jaren. Pensioenbijdragen: van de bezold. 5% voor eigen. 3% voor weduwe- en wezenpensioen;inkoop dienst tijd 5% korting tot aanzuivering gehele bedrag. Uitrustingskostcnongehuwd iy2 maand bezoldiging plus duurtetoeslag: gehuwd 2 maanden bezoldiging plus duurtetoeslag, tot een maximum van 1500. Alle bedragen zijn in Antilliaans Courant. Sollicitaties zo spoedig mogelijk inzenden bij de Frater Respicius, Gasthuisstraat 68, Tilburg. Hierin vermelden: Geboortedatum en -plaats, burger- lijké staat, vooropleiding, bevoegdheden, staatvan dienst, huidige werkkring, adres, en referenties en eventuele bijzonderheden. OUDE GENEVER Het allerbeste! AMSTERDAM Bezoekt OUD-HOLLANDSCH RESTAURANT PRINSENGRACHT 438 Dir. Dikker Thijs. AMSTERDAM CARLTON Bezoekt ons Franse Restaurant en American Bar. Tijdens het diner optreden van Trio Bilagher. Modern zalencomplex voor vergaderingen, congressen, recepties en familiefeesten. Telef. 31203 - Vijzelstraat 2—16 - Amsterdam AMSTERDAM Restaurant SCHELLER Hotel Rembrandtsplein. Gerenommeerde Schiller Bar. Keuken geopend tot 12.30 uur. Zalen voor vergaderingen en extra-diners. AMSTERDAM t'aïe Rest. Leidseplein Moderne" Telefoon 30700 - 31447 AMSTERDAM APOLLO-PAVILJOEN APOLLOLAAN 2 - TEL 712410 HARRY POLAH en PETER LEECHBURCH spelen dagelijks in de nieuwe lounge. AMSTERDAM Hotel-Bar-Rest. ,/f KALFJE" sedert 1610 Tel. 26064 - Ouderwets - intiem - Rest. D-klasse ASSEN Hotel-Rest. „STATIONSKOFFIEHUIS" Tel. K 5920 - 2213 HET HOTEL, WAAR U GRAAG LOGEERT BEEKBERGEN bij Apeldoorn Hotel-Restaurant Uu r„ÜEN OP ZOOM (fi. Reeds in de vorige eeuw dineerde men in Hotel „De Gouden Leeuw" Telefoon 26. Fortuinstraat 14 BREDA Hofel-Resi. „DE KROON" HET ADRES voor GASTRONOMEN Telef. K 1600 - 8491 DEVENTER Hotel-Café-Rest. „DE LEEUWEN- BRUG" - Keizerstraat 1 - Tel. K 6700 - 3742 Voor familiediners, -partfjen enz. hèt adres. 55 bedden - EINDHOVEN Hotel „Schimmelpenninck" Rest. „Au Carré des Champignons" J. A. BIEMANS - Tel.nrs. 4441 - 4442 ENSCHEDE „PARKHOTEL" Tel. K 5420 - 5057 Voor Lunch - Diners - Partijen. D-klasse Moet U - GRONINGEN - bezoeken? Dan kunt U logeren ea. 7 km buiten deze stad in Hotel „Fryslarf Paterswolde - Rustig gelegen Tel. K 5907 - 312 Rest. klasse I QUEEN'S GARDEN RESTAURANT in PARKHOTEL EEN „KONINKLIJK" RESTAURANT Den Haag - Molenstraat 53 - Telef. 184030 HARDERWIJK Hotel-Café-Restaurant „DE Grootste Huis ter plaatse. STADSDENNEN" Tel. K 3410 - 2003 alle comfort. Prijsklasse D. Th. Roelofsen DOESBURG Rest. „DE WAAG" Het gerenommeerde Restaurant v. d. Achterhoek In het liistorische Waaggebouw. HARLINGEN Hotel-Rest. „Heerenlogement" - Tel. K 5178 - 762 De zaak op Uw route Holland-Friesland (over de afsluit dijk). Modern comfort. Club-Hotel KJ4.A.C. HEEZE bij Eindhoven Hotel-Café-Restaurant „DE KEMPEN" - Tel. 8 Paté maison HILVERSUM xT>rsDr nsivA7» Hotel-Café-Rest „SANTBERGEN achter het Station HOORN Hotel-Café-Rest. „DE ROSKAM" Telef. K 2290 - 4403 „Goede wijn behoeft geen krans" A. Muller KAATSHEUVEL Hotel-Rest. SMIT Tel. K 4167 - 2100 Het adres ter plaatse. Prima keuken LEEUWARDEN Hotel-Restaurant „DE NIEUWE DOELEN" - Tel. K 5100 - 3065 Het eerste Huis ter plaatse. HEIDEN Café-Rest. „Het Gulden Vlies" Breestraat 125 - Tel. 24503 - 24505 en Café-Rest. ,/l Schuttershof" Steenstraat 2 - Tel. 30335 UW ADRESSEN BIJ UW BEZOEK IN LEIDEN Hotel Bodega-Restaurant. 99 MAASTRICHT Statlonstr. 60-54, tel. K 4400-2833. 3514 Hotel Reservering Eig. G. Kruger, v.h. Chef Kok ..Grand-Hotel Central" annex „The House of Lords", Den Haag. NOORDWUK AAN ZEE „SEINPOST" is een gezellig Hotel-Café-Rest. Met een prachtig uitzicht op de zee. NIJMEGEN H.-C.-Restaurant „ORANJEHUIS" N.V. v/h (Bonte Os) Centrum der stad - Molenstr. 99 - K 8800-26103 RENKUM Hotel „RUNZICHT" Telef. 466 Iedere dag diner-dansant. F. C. v. Rijswijk, Eig. ROOSENDAAL Hotel-Café-Rest. „C^axLlDlCe." t/o Station Tel. K 1650 - 871 LOCHEM AtacL ato.cüem' Hotel //V Tel. K 6730 - 1020 Rust - Ontspanning en goede verzorging SNEEK Restaurant „PISO" Tel. K 5150 - 2793 Hèt Restaurant ter plaatse. SOEST Holel-Café-Resl v. d. BRINK Soesterb.straat 122 - Tel. K 2955 - 2706 L. J. F. v. d. BRINK v/h Expl. Hotel „De Bosvijver" TIEL Hotel-Café-Rest. v.h. „Telkamp" Tel. K 3440 - 3003 Alle modern comfort. Eig. J. J. Rouwhorst. TILBURG HOTEL „MODERN" HEUVEL 100 - TEL. K 4150 - 2719 Eig. JOS. V d. BREKEL UTRECHT REST. „CAMBRIDGE" CULINAIRE SPECIALITEITEN Tel. K 340014010, Vredenburg "1. Vergaderzalen tot 100 personen. VORDEN Hotel-Café-Restauranl ,,'t Wapen van Gelderland" - Tel. K 6752 - 312 Bij ons is „Cuisine Renommee" een realiteit WAALWIJK Hotel-Café-Restaurant „DE TWEE KOLOMMEN" - Tel. 2220 - K 4160 Het beste adres ter plaatse en van de Langstraat ZALTBOMMEL Hotel „Gottschalk" Rechtuit bij de Waterpoort Tel. K 4180 - 313 Zalen disponibel voor alle doeleinden. ZEIST Res±, „HET JAGERSHUIS" Telef. K 3404 - 3013 SPECIAAL ADRES VOOR CLUB-DINERS

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5