irani RAMP KOST NEDERLAND TWEE JAAR 9575 Landbouw geslagen-Industrie onverlet KATHOLIEK DAGBLAD VOOR NEDERLAND Ontscheping op veilige bodem „Generaties van Zeeuwen hebben geen dijkdoorbraak gekend EERSTE DIJKEN REEDS DICHT Voor 325 millioen gulden aan voorraden verloren Eerst Schouwen, dan Goeree Buitenland zegde orders af NOG MENSEN OP DAKEN 220 Vliegtuigen in actie Schade aan vee 30 millioen 1352 DODEN Rampenfonds DE BILT EN WATERSTAAT WAARSCHUWDEN TIJDIG Brabantse E.H.B.O.-ers redden Hosties uit Oude Tonge Tachtig uren zorg voor gewonden Amsterdam blijft in de reserve VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 30ste Jaargang No. 8578 ACHT PAGINA'S Even glimlachen, mag het? Amerika overweegt n vinger-in-de-dijk dag Pagina 5 Nie .vezijds Voorburgwal 345, Amsterdam - Telefoon 64633 (8 lijnen) - Giro 46006 Hoofdredacteur J. M. Lücker - Directeur J. A. Kolkman Abonnement f 6,35 per kwartaal; 49 cent per week; 13 cent per nummer (Van onze corr esponden ten) AMSTERDAM, 6 Febr. De stormnacht van Woensdag is barmhartig geweest; het is gebleven bij slechts enkele, betrekkelijk kleine dijkdoorbraken. En uit de luwte komen thans de eerste schuch tere berichten van overwinning: dijk dicht bij Willemstad en overal verzekering van de waterkerin gen. In Zevenbergen en Langeweg keerden Donderdag de vluchtelingen alweer terug. In de Hoekse- waard wil men op drie plaatsen tegelijk het herstel in grote stijl aanpakken, namelijk bij 's-Gravendeel, Numansdorp en in de Eendrachtspolder. Op Rozenburg is 't dichten van de gaten van de Kroonpolder in volle gang en de gisteren al herstelde dijk bij Papendrecht heeft het nachtelijk geweld overleefd. De ergste doodsnood schijnt voorbij. En al herademt het vaderland nog niet het dodencijfer stijgt nog toch richt zich de aandacht meer en meer op de naar haar voltooiing gaande evacuatie. Van de drie taken die eergisteren Kamervoorzitter Kortenhorst het vaderland voorhield: redden, verzor gen, herstellen, is men al aan beide laatste volop begonnen. Nederland is door de grote waterramp van Zaterdagnacht an derhalf tot twee jaar teruggezet in zijn pogingen tot het bereiken van een grotere welvaart voor zijn bevolking. De Nederlandse in dustrie is niet getroffen, maar de grote klap is gevallen bij de land bouw. Zes en een half percent van Nederlands beste en vetste cul tuurgrond staan onder water. Verwacht wordt, dat de overstroomde gebieden gemiddeld een vol jaar geen oogst zullen opleveren. Land bouwproducten ter waarde van 325 millioen gulden die anders van het rijke Zeeland komen zullen niet op de markten worden aan gevoerd. Van die goederen ging in een normaal jaar voor 250 millioen naar het buitenland. Ook dit deviezenverlies krijgt Nederland te in casseren. Economie in gevaar (Van onze correspondent) DEN HAAG, 5 Febr. De Rijkswater staat heeft berichten binnengekregen, dat er in het buitenland de indruk bestaat dat Nederland nu we] volkomen van de kaart is. Men vermoedt, dat het produc tievermogen is ontwricht. I-Iet is reeds voorgekomen, dat orders aan Nederland werden geannuleerd, of dat orders waar op werd gerekend niet werden geplaatst. Van overheidswege wijst men er daar om met nadruk op, dat Nederlands in dustriële vermogen niet beschadigd is. Alles moet worden gedaan 0111 deze ver keerde indruk in het. buitenland weg te nemen. Hier schuilt voor de Nederlandse economie namelijk een groot gevaar. 'olgcns de dircctcur-gene- 1 Duiveland. Het, dichten ter voorbereiding op het ewoon moeilijk probleem, staat op de ranglijst der Het moeilijkste herstelwerk voor de Waterstaat ligt raai van de Rijkswaterstaat, ir Maris, op Schouwen 1 van de kleine gaten is reeds onder handen genomen grote werk. „Schouwen", aldus ir Maris, „is een buitei De gaten zijn zeer groot en bijna ontelbaar. Schouwei zwaar getroffen gebieden bovenaan. Het zal hier een werk'van zeer lange duin--zijn. Vijfhonderd mannen die achter gebleven zijn hebben tot taak gekregen te doen wat de noo<l van het ogenblik vraagt. Men zal zich bij de Rijkswaterstaat zeer gelukkig prijzen wanneer het eiland voor het volgend winterseizoen geheel droog ligt. Goeree-Overflaklcee staat als punt twee op de ranglijst. Men is bezig het gat in de Zuidelijke dijk bij Ouddorp te dichten. Het gaat ook hier om zeer aanzien lijke en moeilijke gaten. Reeds zijn drie aannemers ingeschakeld. Bij Dirksland zijn de duinen en een klein gedeelte land drooggebleven. Dit zal voor' de herstel werkzaamheden dienen als 'n soort bruggenhoofd voor de strijd tegen het water." Volgens (lc gegevens waarover (le staf van de Territoriale Opperbevelhebber In de derde militaire afdeling Donderdagmiddag omstreeks 13.00 uur de beschik king had, zijn op vijf plaatsen op Schouwen en Duiveland nog mensen op daken waargenomen. Zij werden gesignaleerd ten Zuidoosten van Moriaanshoofd, ten Zuidwesten van Zierik/.ee, bij Serooskcrkcn, Oudesluis en Dreischor. Bovendien schijnen nog in vele boerderijen bewoners opgesloten te zitten. Een zegsman van de militaire staf veronderstelde, dat het wel meer dan een week zal duren, voordat ook deze slachtoffers in veiligheid zijn gebracht. Wat dc evacuatie van Schouwen en Duiveland betreft werd medegedeeld, dat 15.000 van de 20.000 man tellende bevolking zijn weggevoerd. Over de 5000 resterenden bestaat nog geen enkele zekerheid. Zeven Amerikaanse helicopters hebben in het rampgebied tot gisteren avond 025 mensen gered. Dinsdag konden van Woonsdrecht. uit in twee uur tijd.s 125 personen per helicopter worden opgehaald. Gisteren tussen half negen en half vijf bedroeg het aantal 450. Vandaag werden nog tien Amerikaanse helicop ters nit West-Duitsland verwacht. Het aantal bij het reddingswerk betrokken vliegtuigen neemt geregeld toe. Dinsdagmiddag bedroeg het totaal 124: Woensdagmiddag 150 en heden, Donder dagmorgen, is het totaal reeds aangegroeid tot. 220 stuks, waarvan 25 hefschroef- vlicgtuigen. l it het buitenland worden nog een paar dozijn toestellen verwacht, Behalve de luchtbrug Valkenburg-Zeeland is er ook de luchtbrug Gilzc Rijen- Zeeland. Van het vliegveld Gïlze Rijen af is vandaag met tweemotorige lestoe- steilen van de Rijksluchtvaartschool onder andere 16.000 kilo jutezakken „ge dropt" boven Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en Noord- en Zuid-B eve land. Ongeacht de slechte weersomstandigheden gedurende de nacht vart 4 op 5 Fe bruari is de hulpverlening door de luchtmacht voortgezet. De inzet van de vlieg tuigen is daarbij wederom van grote waarde geweest. „Droppings" volgden elkaar op in het grootst mogelijke tempo. Autobanden, „dinghies", reddingsgordels, zand zakken, voedselpakketten, drinkwaterbussen en vele andere materialen werden uitgeworpen. Daarnaast zijn in de nacht nog verschillende hulpkrachten vervoerd, zoals dokters en technici, naar Haamstede en Meliszand. Drie chirurgen konden zodoende snel 1-Iaamotede bereiken. de getroffen en nict-getroffen gebieden. Gr is natuurlijk voor millioen guldens ïinder geproduceerd, zonder dat dit in ijfers blijkt. Pas later zal blijken hoe- eel millioenen het herstel van dijken, analen, wegen, bruggen, spoorwegen, huizen, boerderijen en schuren gaat kosten. Al dat geld zal door Nederland moeten worden opgebracht en het zal gaan ten koste van andere dingen, die de Neder lander misschien voor zichzelf graag zou kopen. Het gaat om geweldige bedragen Er zijn 35.000 koeien verdronken, die behoorden tot de beste van Nederland en per stuk zeker S00 gulden waard waren. Directe schade bijna 30 millioen gulden. Kostbare Zeeuwse koudbloedraspaarden zijn bij duizenden omgekomen. Alleen het verlies van vee en de verwachte kleinere oogst kosten Nederland 400 millioen. Herstel De veestapel kan over twee jaar weer ongeveer zijn aangevuld, de varkens stapel al over écn jaar, Hoe het. met het herstel van de landbouw zal gaan, zal voor een groot stuk afhangen van het verdere verloop van zaken. Er wordt al aan herstel gedacht nog vóór de laatste slachtoffers van de ramp zijn geborgen, omdat met dat herstel de welvaart van allo overlevenden op het spel staat. Daarbjj speelt het wegvallen van een landbouwproductie van 325 millioen gul den een belangrijke rol. Waarschijnlijk zullen sommige gronden al dit jaar opnieuw een oogst opleveren, al zal die schraal zijn. De boomgaarden zullen echter, als zij lang in het zoute water -staan, geheel herplant moeten worden en pas over zes jaar vruchten op- De cijfers betreffende schade zijn be trouwbare ramingen van een deel van de schade, die Nederland nog zal gaan lijden. De schade, die al geleden is, valt niet te becijferen. Misschien zal over twee jaai kunnen worden nagegaan welke invloed de watervloed heeft gehad op de produc tie, de werkmogelijkheid en werklust in PLUNDERAARS De jakhals van het noodgebied everen. Het vee, dat op slechte weide gronden komt, zal minder melk or leveren. Sommige boeren zullen door cl stroom hun land weggespoeld vinden. Een herverkaveling moet zeker plaats hebben. De schade blijft doorwerken. Er zullen minder aardappelen komen. Er zal mip- .der tarwe zijn. Er komt minder vlas. Alle bedrijven, die deze producten ver werken, zullen de terugslag ondervinden van de waterramp van 1953. Pas over jaren zullen de laatste sporen van de ramp volledig uit het beeld van de Ne derlandse economie verdwijnen. Stenen gebruikt voor de bouw van buizen en stallen in Zeeland kunnen niet elders worden gebruikt. Werkkracht, in het noodgebied besteed aan herstel, kan geen andere goederen voortbrengen. Neder land zal langzaam opkrabbelen na de slag, zoals het na de oorlog weer omhoog is geklommen. Wachten op Waterstaat I-Iet waohten is nu in de eerste plaats op „Waterstaat", dat de dijken dicht moet maken en moet zorgen, dat het wa ter verdwijnt. Uit sommige gebieden vloeit het water vanzelf af. Als de wegen en kanalen zijn hersteld en er een nood- verblijf staat, zal de boer weer aan bet werk willen gaan op zijn land, dat hij met tegenzin neeft verlaten. Voor de ontzilting zijn rijke ervarin- ;n opgedaan bij de ch-oog'legging van Walcheren, kort na de oorlog. Die erva ringen worden nu weer toegepast. Ne derland is op de wereld het lancl met het kleinste stukje cultuurgrond per inwo ner. Ieder stuk zal daarom worden terug gewonnen. Voor ieder product van de Zeeuwse en Brabantse gronden de tarwe, de gerst, de suikerbieten, het vlas, het kleine fruit, de uien (belangrijk voor export) liggen de omstandigheden an ders. De snelste kans op herstel maakt het grasland. Dan komt nog het machi nepark. Op Goeree alleen hadden de boe ren 265 zware rupstractors in gebruik. Hoe snel kan dat machinepark weer c peil worden gebracht? Gevangenhouding verlengd DEN HAAG. 5 Febr. De Haagse ■echtbank heeft de gevangenhouding van le Russische journalist Pissarev, dacht van spionnage, tig dagen verlengd. Onder voorbehoud: DEN HAAG. Febr. Het to taal aantal slachtoffers van de wa tersnood bedroeg vanmorgen om 1 uur volgens opgave van het ANP 1352. In onderstaande lijst het aantal doden achter de ver schillende plaatsen vermeld. Abbenbroek 1; Brandwijk 2, Brouwershaven 3, Brui- nisse 1, Burgsluis .10; Capelle 3: Dinteloord 3, Dreischoor 1-5; Fijnaart 46; Gèersdijk 1. Goese-Sas (aangespoeld van elders) 7, 's-Gra\ endeel 57; Halsteren 19, Hellevoetsluit 5, Hey- nenoord 2; Nieuwendijk (Land van Heusden en Altena) 3, Heijningen 25; Elftplaat (gem. Portugaal) 7, Hoede- kenskerke 1. Hondsbossezeewiering I, Hontenisse (kerkdorp Samswaardc) 8; Klundert 13, Kortgene 40, Krabbedijke Kruiningen 11; Maartensdijk 4. Maassluis I, Middel- harnis 17, Moerdijk 13; Nieuwerkerk en OuWerkerk 13. Xieu- e Tonge 87, Nw Vossemeer 50, Nu mansdorp 67 Oosterschelde (aangespoeld van el ders) 4, Ossenis.se 1. Oosterland 40, Ouddorp 1, Ouderkerk a.d. Use! 2, Ou- delande 2, Oude Tonge 300: Papendrecht 1. St Philipsland 1: Raamsdonksveer 2, Rilland 1 (burge meester) Rotterdam 1 Serooskerken lo, Stavenisse 300, Steen bergen 13, Stellendam 27, Sliedrecht 1, Stormpolder 6, Streynen 20 (minstens): Terneuzen 2. Texel 5. Tiengemeten 2; Veere 2, Vlissingen 3; Wagenberg 1, Willemstad 2, Wolfaarts- dijk 9 Yerseke (aangespoeld van elders) 10, IJsselmonde 3; Zaamslag 1, Zierikzee 15, Zuidland 20. IN de ondergelopen polders van Zeeland zijn Franse pontonniers bij het inval len van de duisternis nog druk bezig ■met. het bergen van cadavers. De op de onafzienbare watervlakten ronddrijven de dieren vormen een gevaar voor be smetting. Het ïs daarom noodzakelijk dat zij zo vlug mogelijk naar destructie bedrijven worden overgebracht. TWEE Zuidbevelandse vrouwen, door Nederlandse so gebied gehaald, worden in Rüïand-Bath op veilige bodem ontscheept 1 amphibic v aartu ig. Rijkswaterstaat verbreekt stilzwijgen Bioscopen Zondag dicht DEN HAAG, 5 Febr. Wegens de al gemene gedenkdag heeft het hoofdbe stuur van de Nederlandse Bioscoopbond bepaald, dat Zondag de bioscopen in het gehele land gesloten zullen zijn. Ook aan de. schouwburgen is verzocht geen voor stellingen te geven. (Van onze correspondent) DEN HAAG, 5 Febr. Dat de stormvloed in de Zuidwestelijke hoek van Nederland zoveel slachtoffers heeft geëist, komt mede door dat de mensen, die midden in de polders woonden, volkomen op de dijken hebben vertrouwd. De vakmensen werden gealarmeerd toen bleek dat het water bij de eb van Zaterdag bijna niets gezakt was. In Dordrecht en Willemstad volgden om 12 uur 's nachts de eerste waarschuwingen voor ernstig gevaar. Dit verklaarde vandaag ir Ma- ris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat. zo te behouden. Zo wend voor het vaste land van Zuid-Holland een vamp voorko men. Het decentralisatie-systeem waar mee „Waterstaat" in Nederland werkt, is gebleken juist te zijn. Het initiatief ligt daarbij bij de laagste organen. Onmid dellijk ingrijpen is zo mogelijk geweest. I-Iet „weerbericht" heeft niet gefaald. Integendeel. 1-Iet voorzag een zeer zware storm met windsnelheden van 120 kilo meter per uur. Er zijn echter zwaardere stormen geweest, met 140 km windsnel heid, die niet deze gevolgen hebben ge had. De windkracht alleen is niet de oor zaak geweest. De storm woedde over een zeer groot gebied en heeft grote massa's Alle dijken worden hersteld Die deskundige wees met klem van de hand, dat het onderhoud van de water keringen na de oorlog niet zo goed zou zijn geweest als voor de oorlog. Ook hier kan de oorzaak van de ramp niet liggen. Dat het Zondag was, heeft evenmin op de ontvang van de rantp invloed gehad. I-Iet is Zondag nog gelukt de Schielandse hoge zeedijk en de dijk van de Krimpe- nerwaard onmiddellijk te herstellen en drie man van de marine als bemanning vertrokken. Geen 200 meter verder moes ten de zwemvesten al om, want de boot dreigde herhaalde malen te kantelen. Zo ging dat een tijd lang door ondiep water, terwijl de duisternis al viel. De vijf opvarenden vochten om hun leven en om het behoud van de ciborie. Tenslotte kregen zij weer vaste grond on der de voeten. Zij waren toen op de zelf de plaats als vanwaar zij vertrokken, Oude Tonge. Met een groter marinevaartuig, dat het stoffelijk overschot van korporaal Van Polanen vervoerde, en de „Italia" van Phs. van Ommeren, bereikten Bekkers en Freijsen Donderdagnacht het bonds- burèau van de katholieke EHBO in Rot terdam, dat hen verwees naar de pastorie aan de Mathenesserlaan. Daar werden de Hosties veilig opgeborgen. Beide mannen zijn vandaag verder gereisd naar Tholen, vanwaar een dringende oproep om hulp kwam. water tegen onze kusten gestuwd. Vele generaties lang zijn er in het thans ge troffen gebied geen dijkdoorbraken ge weest. De mensen hielden met het ge vaar voor een doorbraak geen rekening meer. Men dacht niet meer aan dijkdoor braken, maar. eerder aan het gevaar ■erzilting. i spreekt, men plotseling ovei wenselijkheid om de zeegaten af te dam men en daardoor de kustlijn to verkor ten. Dit is echter geen kinderspel. Het gaat hier om zeegaten van 30 tot 40 me ter diepte met grote eb en vloed ver schillen, die gelijktijdig afgesloten zouden loeten worden. Ir Maris verwachtte niet dat. deze afsluiting voor dc deur staat. De herstelwerkzaamheden zullen daar- n ook geen rekening houden met een dergelijke mogelijkheid. De Waterstaat zal niet tevreden zijn voor de thans ver nielde dijken even hoog en sterk zijn als 'oorheen. Een bepaalde, mate van aan vaardbaar risico moet genomen worden. Wanneer men alle ongunstige factoren bij elkaar telt, is geen dijk hoog genoeg te maken. „We kunnen niet zeggen", aldus ir Marls, „dat één bepaald stuk zwak is ge bleken. Het natuurverschijnsel was ech ter van een uitzonderlijke hevigheid en dat is de oorzaak van de ramp." Nieuwe Duitse gezant BONN, 5 Febr. (ANP) De Westduit- se regering heeft het voornemen dr Hans Mühlenfeld. fractieleider van de Duitse Partij in de Bondsdag, te benoe men tot ambassadeur in Den Haag. Aan de Nederlandse regering is verzocht tie benoeming van dr Mühlenfeld te aan vaarden. (Voor levensbeschrijving zie pagina 2) LEVENSGEVAARLIJKE TOCHT IN VLET (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 5 Febr. Met gëvaar voor eigen leven hebben twee leden van de Katholieke EHBO, die deel uitmaakten van een hulpcolonne van tien man, op verzoek van pastoor Hofstede van Oude Tonge een ciborie met 1400 geconsacreerde Hosties overge bracht naar de Paters van Una Sancta aan de Mathenesserlaan te Rotterdam. Martien Bekkers, voorzitter der afde ling Breda, en Frans Freijsen. lid van de afde'Ing-'Ciinneken, hebben zich Zondag middag op eerste oproep naar Zierik zee begeven. Zij kwamen echter te recht in Oude Ton ge, waar de nood nog steeds schreiend Dagen en nach- hebben de EHBO-ers, bijge staan door een zus ter van het plaatse lijke Wit-Gele Kruis, geholpen bij het in schepen van enkele honderden ontheem den, het verbinden van tientallen won den door het trap pen in puin bij het door het water wa den zijn de spijker- wonden zeer talrijk en het masseren van talloze van kou verstijfde benen. Zij ook waren het, e Woensdag als eersten hielpen bij de door een wiek van een hefschroef- vliegtuig dodelijk getroffen korporaal Van Polanen uit Leiden. Van Polanen was katholiek en de enige gehuwde van het detachement militairen in Oude Tonge. De twee EHBO-ers dachten niet alleen aan lichamelijke, maar ook aan geeste lijke bijstand, want zij zagen wel, dat hier geen redden meer mogelijk was. Terwijl een hunner een akte van berouw bad, liaalde de ander de pastoor op. Deze diende de laatste zalving toe. Bij de ontmoeting met de pastoor bleek dat deze zeer veel zorgen had over de 1400 heilige Hosties in het tabernakel. De kerk stond ruim anderhalve meter in het ater en voor een nieuwe dijkbreuk was „ewaarschuwd. Besloten werd, dat Bek kers en Freijsen zouden trachten de ciborie in veiligheid te brengen. De koster van Oude Tonge en een brandweerman voeren daarop met een kerkbank als vlot. naar het tabernakel. Halverwege ontglipten hen hij het laveren de sleutel van het tabernakel. Na kostbaar oponthoud werd met een grote magneet de sleutel opgevist. In een hotel kamertje droeg pastoor Hofstede dc Hos ties over aan de twee Brabanders, die toen al 80 uren gewonden hadden ver zorgd. Met voortvarende bijstand van marine-, gemeentepersoneel en dorpsbewoners ook niet-katholieken werkten spontaan mee legden zij beslag op een motorvlet zo groot als eèn roeiboot, waarin zij om half vijf in de middag (hoog water) met Na hun heldhaftige redding van de Hei lige Hosties uit de kerk van Oude Tonge blazen beide Brabantse EHBO-ers even uit voor ander werk. Het zijn M. Dek kers (zonfier pet) en F. Freijsen. beiden uit Breda. COLONNES van militaire en burgerlijke hulpverlening 's nachts langs de wegen, ma ken het de vloot van Volks krant-auto's, die elke nacht rond drie uur Amsterdam ver laat, moeilijk op tijd in Gronin gen, Heerlen en elders te zijn. Al het mogelijke en redelijke om tóch op tijd te komen wordt gedaan. Onze lezers, die moge lijkerwijs in deze dagen de krant iets later ontvangen, zul len dit ongemak gaarne aan vaarden voor dat groter goed: hulp alom voor de honderddui zenden die have en goed ver loren en afhankelijk zijn van snel aangevoerde hulp. DIRECTIE. Kinderen uit noodgebied niet naar buitenland (Van onze correspondent) DEN HAAG, 5 Febr. Op de buiten landse aanbiedingen om kinderen uit de geteisterde gebieden enige tijd gastvrij onderdak te verschaffen zal voorlopig niet worden ingegaan. De ministeries van Binnenlandse Zaken en van. Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn evenals de landelijke organisatie voor kinderuit zending van mening, dat het beter is de kinderen de eerste tijd bij de ouders te laten. Wellicht zal dan laater toch van de buitenlandse aanbieding gebruik wor den gemaakt. Een van de voornaamste middelen ter voorkoming van massale besmettelijke ziekten is namelijk te zorgen, dat het geestelijk evenwicht niet wordt ver stoord. Dit wordt in de hand gewerkt door dé gezinshereniging na alle door stane leed. Hiermee wordt ook zoveel mogelijk rekening gehouden bij het on derbrengen der evacué'S: zo dicht moge lijk bij huis en de gezinnen bij elkaar. AMSTERDAM, 5 Febr. „Amsterdam staat klaar om alle hulp te bieden, die maar mocht worden gevraagd. Wij bob ben ons op iedere mogelijkheid voorbe reid. Als dat nodig mocht zjjn is er zie- kenhuisruimtc voor gewonden of ver zwakten. Het aanbod van adressen voor het opnemen van evacué's is zó groot, dat alleen Amsterdam dc helft van alle ontheemden zou kunnen opnemen, als het. moest. Het weerbericht geldig tot vanavond luidt: Opkla ringen, maar ook plaatselijk en kele buien. Overwegend matige wind, in hoofdzaak tussen Noord en Noordwest. Weinig verandering in temperatuur. ZATERDAG 7 FEBRUARI Zon op: 8.11 Onder: 17.39 Maan op: 2.29 Onder: 10.27

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1