THOLEN vreest doorbraak van de binnendijken De Ramp Brabant Twintig schepen richten lichten op gat in dijk WERKSPOOR Stavenisse is nu geheel ontruimd Nationale Ramp heeft nog zwakke dijken Kleine bootjes dringen polders van Schouwen en Duiveland binnen WINKELS Het Vrije VoII< UNITED STATES LINES „CHRISTIEN" Bestel en betaal Nationaal Rampenfonds KETELMAKERSenCRASSEURS SANTEGA HET VRIJE VOLK DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 PAGINA 4 Nieuwendijk iu Noord-Brabant meldde Woensdagavond een nieuwe dijkdoorbraak. Er is in dit plaatsje enorm veel sehade aangericht. De huizen staan half onder water. Er zijn drie slachtoffers. De dijken zijn thans op verschillende plaatsen doorgebroken. In de Gereformeerde pastorie heeft men een noodziekenhuis inge richt. Zodra Dordrecht Woensdag middag de slechte weerberichten ver nam. is men begonnen een neg zwakke plek in de dijk bij de boven- polder te versterken. Honderden mensen hielpen hiermee De overige dijken in Dordrecht zijn betrouw baar. Het hulpVerleningswerk in Dor drecht is thans goed georganiseerd, Men verwachtte er Woensdag 20.000 tot 30 000 geëvacueerden Velen zul len worden doorgestuurd naar Utrecht. Zieken zullen in Dordrecht achterblijven. De waterstanden in Noord-Brabant regelen zich met eb en vloed. Van winst in de strijd tegen het water is nog geen sprake. Bedreigde punten In het land van Heusden en A11 e n a is de dijk, waarover de verkeersweg van Keizersveer naar Sleeuw ijk loopt, uiterst zwak. Ook zuidelijk van de Maas bij Sprang (omgeving Waalwijk) ligt een kritiek punt. De burgemeester van A 1 m k e r k heeft in een proclamatie de bevol king dringend aangeraden zoveel mogel te evacueren. De dijk aan de kant van de Biesbosch is zo slecht, dat door braak dreigt. Zou dit met toene mende wind onverhoopt gebeuren, dan komt dit gebied diép onder water te staan. Vliegtuigen hebben er Woensdag zandzakken uitge worpen. Er bestaat nog een verbinding over land tussen Brabant en Zuid- Be vel and, namelijk een route via Bergen op Zoom en Ossendrecht over de buitendijk van de Kreekrak- dam naar K r u i n i n g e n. Deze route is evenwel verboden voor Ver keer en wordt sporadisch gebruikt voor hulpcolonnes. Oproep voor familie van zeevarenden Slachtoffers van de watersnood, die naaste familie van zeevarenden zijn, kunnen zich tot de Nederlandse Re- dersverenigiug richten met mede delingen over hun toestand. De redersvereniging zal zorgen voor doorzending van deze berichten naai de schepen. Geen Vrouwenspiegel en kinderrubriek In verband met het overstel pende nieuws over de watersnood verschijnen de Vrouwenspiegel en de Kinderrubriek deze week niet. DE REDACTIE (Van onze speciale verslaggever) THOLEN, DINSDAGNACHT Het eiland Tholen is voor tweederde geen eiland meer, maar zee. Een zee, die mensen, vee en huizen verzwolgen heeft. Zij die het er levend hebben afgebracht, zijn naar de droge plek ken gevlucht. Een van die droge plaatsen is het stadje Tholen, waar de hulpverlening op volle toeren draait. Het stadje maakt de indruk van een groot hulpcentrum. Huis aan huis zijn evacué's ondergebracht. Alle beschikbare zalen zijn gevuld met slacht offers. .Maar ook daar ziet men de toekomst donker tegemoet. De zee kabbelt nu tegen de zwakke binnendijken en men vraagt zich af wat er zal gebeuren als de wind sterker zal worden, al het mogelijke om mensen en ma teriaal af en aan te voeren. Groot gebrek is er alleen aan drinkwater en electriciteit. Om een beeld te krijgen van de toestand op Tholen, zijn wij vanmid dag laat over het eiland gereden. Van Tho'.en naar Oud Vossemeer, waar gelukkig niets bijzonders gebeurd is. De weg tussen deze twee plaatsen is geheel intact en als men de droge wellanden aan weerskanten van de weg ziet, kan men moeilijk begrijpen, dat tien kilometer verder honderden mensen de dood hebben gevonden in de golven. Schapen en koeien grazen hier nog rustig op de weilanden en de boerde rijen staan kaarsrecht en kurkdroog overeind. Verdronken land Maar in St-Annaland begint de misère van het verdronken land. In dit dorp is Zondagmorgen de zee in ongekende kracht over de kade van de haven heengeslagen. Negen huizen v erden in diggelen gebeukt en de Voorstraat werd herschapen in een snelstromende rivier. Nu is het water er al weer een stuk gezakt, maar de trieste overblijfselen van de huizen illustreren nog de ellende, die Zon dagnacht werd veroorzaakt door de woest geworden zee. In de haven liggen schepen van binnenschippers, die geboren en ge logen zijn in St-Annaland. Zij wór den nu geladen met de opgezwollen kadavers van koeien, paarden en varkens. Stavenisse kunnen wc per aulo niet bereiken. Daar is de zeedijk 't Scheld over een lengte van 1800 meter totaal weggeslagen. Een bewoner van deze streek, die ons wijst waar Stavenisse moet liggen, zegt: „Uit die zeedijk hebben ze nog niet zolang geleden alle Duitse bunkers weggegraven. Zo ontstonden zwakke plekken, waardoor de zee zijn bressen sloeg. In de gaten heeft men namelijk zand gegooid en zand vermengt zich nooit met de vette klei van de dijk. Zelfs op de plekken waar telefoon palen stonden heeft de springvloed het eerst gaten in de dijken gesla gen". De weg van St. Annland naar Sta venisse is voor het grootste deel on begaanbaar. Aan de linkerkant van de weg. die over de binnendijk loopt, staat het water maar enige centi meters hoog. Maar gisteren waren de uitgestrekte weilanden hier nog volkomen droog. Het water in de ondergelopen Weipolder, die tot Sta venisse loopt, ondermijnt op het ogenblik echter, de dijk. Ook daar wa_r de dijk noe heel is stroomt Zullen die dijken, die geen échte zeedijken zijn, het dan houden? Wanneer zij niet bestand zouden zijn tegen het zeewater, is het leed voor het nu nog droge deel van het eiland niet meer te overzien. Niemand durft daaraan denken, maar als de nood zó hoog zou stij gen, is er voor het oude stadie Tho len ook weinig hoop meer. Daarom is een groot deel van de mannelijke eilandbevolking gemobiliseerd om le proberen de dijk bij St. Annaland zó stevig te maken, dat de zee er niet doorheen zal breken. Dae en nacht wordt doorgewerkt om nieuwe ram pen te voorkomen. Vanavond zijn hier in Tholen vijf tig mensen uit Stavenisse aangeko men. Gered door een motorschip van de Samenwerkende Havenbedrijven uit Amsterdam. Vijftig verkleumde, angstige en wanhopige mensen wer den door dit schip uit een der wei nige, nog droge straten van Stave nisse opgepikt. Met als enige bagage wat kleren en beddegoed zijn zij aan boord ge stapt. Drie van hen waren er tame lijk ernstig aan toe, o.a. een 93-jarige vrouw, voor wie de emoties van de laatste dagen zwaarder geweest wa ren dan alle emoties uit haar lange leven te zamen. Verlaten dorp Het plaatsje is voor meer dan de helft weggevaagd. Maandag begon de evacuatie van Stavenisse en Woensdagmorgen zijn de laatste overlevenden in veiligheid gebracht. De mensen uit Stavenisse. die hier zijn aangekomen, zeggen: „Maar op Schouwen is het nog veel erger." Dat zeggen de mensen op Schou wen over Stavenisse, Een Tholense visser, die vanmiddag in de haven terugkeerde van een tocht naar Schouwen zei: Het is ontzettend. Ik heb er geen woorden voor. Op de dijken hebben we de koeien radeloos heen en weer zien lopen. Mensen hebben we niet gezien, We weten niet of ze gered of verdronken zijn. Bij de haven van Tholen staat het van 's morgens vroeg tot 's nachts Iaat zwart van de men sen. Men verdringt er zich voor elk schip, dat terugkeert uit Stave nisse, St Annaland of Schouwen. In een school is een noodhospitaal ingericht. Maar de ernstige gewon den. die er gebracht worden, moeten doorgestuurd worden naar de vaste wal. Naar Bergen op Zoom. dat al leen maar per boot te bereiken is. De voedselpositie is nog met zorge lijk. Enkele keren ziin er door mili taire vaartuigen en tanks kisten met levensmiddelen aangevoerd. Het regiment Prins Frederik Hen- 1 drik en de Franse hulntroenen doen (Van onze verslaggevers) Woensdagavond lagen twintig schepen, die onder leiding van het verbindingsschip .Jacob" stonden, voor de kust van Schouwen en Duiveland, ter hoogte van Ouwersluis. Ze hadden alle lichten op en richtten deze op een groot gat in de dijk. In de loop van de middag waren kleine bootjes de polders binnengedrongen en verschillende daarvan keerden terug met vluchtelingen uit Nieuw erkerk en Ooster- 1 a n d. De vluchtelingen werden naar de grotere schepen overgebracht en enkele trawlers en coasters voeren direct naar de richting van het Zijpe en Volkerak, op weg naar Dordrecht, waar zich ook het hospitaalkerkschip „De Hoop" moest bevinden. Intussen meldde het verbindings schip „Jacob", dat Haamstede en Burgh op Schouwen dringend om zandzakken hadden gevraagd. Er is in deze streek gevaar van nieuwe dijkdoorbraak en men vroeg dan ook de zandzakken zo snel mogelijk af te werpen. Ook in het waterschap Noord Schouwen en Schouwen vreest men nieuwe dijkbreuken. De laatste dijk wordt door honderd militairen en Ingenieurs verdedigd. De zware wind bemoeilijkt al het werk zeer. Radio Haamstede meldde dat het aanta. doden in Dreisclior offi cieel 15 was, in Serooskerke eveneens 15 en in Oosterland 60. De Urker vissersboot „Sursum Um bra" meldde Woensdagavond dat de toestand van de dijk tussen Z1 er 1 k- z e e en '.rouwershaven zeer kritiek is. Ook hier worden zand zakken gevraagd. In dit gebied be vinden zich vele mensen. Zandzakken zijn naar deze plek nog Woensdagr Zierikzee: evacuatie De burgemeester van Zierikzee heeft dringend verzocht geen voorra den meer naar Schouwen te zenden, wanneer hierom niet wordt gevraagd. De bevolking van Zierikzee wordt geheel geëvacueerd en de transpor ten zouden de afvoer van de bevol king belemmeren. De „Fortuin" die in de buurt van Vlissingen ligt. seinde Woensdag avond dat hij vjfentwintig geredden had overgegeven aan de coaster „Arizona". Alle vrouwen cn kinderen zullen van Goeree en Overflakkee worden geëvacueerd. Dat betekent dat er nog maar zeer weinig bewoners op het eiland zullen overblijven. Namens de burgemeester van Oude Tonge op Flakkee is door een Vlaamse logger aan Radio Sche- veningen bericht, dat in deze plaats 260 mensen worden vermist, die hoogstwaarschijnlijk zijn verdron ken. Tot nu toe zijn twaalf stoffelijke overschotten geborgen. De burgemeester vroeg dringend vrijwilligers aan het Gewestelijk Ar beidsbureau, om te helpen met het bergen van de stoffelijke overschot ten. De overgegeven bevolking kon voor dit werk niet worden ingezet. De burgemeester van Nieuwe Tonge, die werd vermist, is niet verdronken. Slechts vier over Eerst thans wordt uit Nieuwe Tonge bericht, hoe reeds Zondag morgen een ploeg van 24 mannen naar het gehucht Battenoord (aan de Krammer) vertrok met auto's en vrachtauto's bij zich, om te gaan helpen. De tocht stond onder leiding van burgemeester Hofwegen. De groep werd door een vloedgolf overvallen. Slechts vier mensen onder wie de burgemeester brachten er het leven af. Mpn schat het aantal verdronken koeien op Flakkee op 3000. Melis- sant en D i r k s 1 a n d zijn weer bereikbaar Het laatste dorp is er verreweg het beste afgekomen. Het ziekenhuis kon daar blijven functionneren. Het behield zelfs licht, want het heeft een eigen elec- trische uitrusting. Dr Stoel, genees heer-directeur heeft thans diverse patiënten naar de vaste wal laten varen, om plaats te maken voor de stroom van nieuwe slachtoffers. Battenoord verloren De evacuatie uit de bedreigde dor pen op Goeree-Overflakkee heeft tot dusverre op volle toeren gedraaid. Dinsdagavond reeds hadden een 5000 mensen het eiland via Middelharnis verlaten. Nieuwe Tonge bleef onbe reikbaar Battenoord moet geheel verloren zijn. De toevloed van hulp van mensen en materiaal is op Goeree-Overflak kee zeer groot. Poortvliet op Tholen meldt een hardnekkige strijd van de bevol king. om de dijk tijdig dicht te krij gen. Inwoners en gemeentebestuur van Tholen en Scherpenisse werken mee. De genie helpt zoveel hij kan. Men wordt krachtig gesteund door vliegtuigen. Colijnsplaat op Noord- Beveland meldde, dat alles er droog is en dat er geen slachtoffers zijn. het brakke water al onder de dijk door. Op deze plek zijn mannen uit Tho len en St Annaland bezig zandzak ken aan te dragen ter versteviging van de dijk. Wanneer zij er niet in zullen sla gen de vloed hier te keren zullen nog veel meer polders onderlopen. Tot het stadje Tholen toe. De gedacht am deze nieuwe ramp vervult ieder, die nog in een droge woning woont, met angst en schrik. Als de wind maan niet opsteekt. Dan zal dit ons tëespaard blijven, denkt men. Eiland van ellende Zonder een woord te zeggen wordt er daarom gewerkt om het derde deel van het eiland Tholen. dat nog niet overstroomd is, te behouden. Maar het is moeilijk werken op de plek, die het meest bedreigd wordt. In het water drijft daar namelijk een tweehonderd meter lang eiland van hooi. stro en riet met daartus senin huisraad en dode koeien. Gis teren nog heeft men uit dat eiland van ellende en droefenis acht lijken van mensen uit Stavenisse geborgen. En de mannén moesten doorwerken om de dijk te redden. Ze hadden nergens anders oog voor. Ook niet voor de uitgeputte man uit Stavenisse. die met zijn kind m de armen geklemd werd opgepikt door een paar Tholenaars in een roeiboot. Toen hij in de boot werd gehesen bleek, dat zijn kind, waarmee hij een dag op een dak van een verwoeste boerderij had gezeten, gestorven Dit zijn de met geen pen te be- sennjven gebeurtenissen, die de be volking van het eiland Tholen bij tientallen hoort. Men hoort het. en wordt er stil van. Woorden zijn er ook niet. te vinden vooral dit mense lijke leed. dat deze streek van ons land in de diepste duisternis heeft gedompeld. Daar is de stikdonkere nacht, waarin Tholen door het uitvallen van de electnsche stroom, nu gedom peld is, niets bij. Genoeg materieel Zuiderzeewerken (Van onze parlementsredactie) Het zal vermoedelijk niet nodig ziin bagger- en ander mechanisch mate rieel voor het herstel van de dijken te onttrekken aan de Zuiderzeewerken, aldus deelde men ons van bevoegde zijde in Den Haag mede. Er zijn genoeg kranen, bakken, zui gers. e.d. in Nederland aanwezig. De werkzaamheden aan de nieuwe pol der Flevoland zullen daardoor dan ook niet worden vertraagd. Zuiderzeewerken heeft een grote voorraad stortsteen, waarvan reeds een deel per schip naar Dordrecht en omgeving onderweg is. Stortsteen kan in het buitenland op korte termijn worden bijbesteld. Een moeilijk punt is echter het rijshout. Dit is een na tuurproduct. De voorraad van dit materiaal, onmisbaar voor het her stel van de gaten, moet dan ook nauwkeurig in het oog worden gehou den. Emmereompascuum In café Aar- dema vergaderde de begrafenisvereni ging Emmereompascuum onder voor zitterschap van de heer D. Hars. De uitgaven bedroegen f 3902.54 het sal do op 1 Januari 1953 was f 4730.72. Het ledental bedraagt 912. Oud-ambassadeur dr A. Loudon overleden (Eigen nieuwsdienst) Dr A. Loudon, secretaris-generaal van het Permanente hof van Arbitrage is gisteravond plotseling overleden tij dens een concert van het Residentie- Orkest in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag. Dr Loudon, die 60 jaar geworden is, woonde het concert bij als voorzit ter van het bestuur van het R esidentie-Orkest. Aan het begin van het concert had hij gedurende een tiental mi nuten het publiek toegesproken naar aanleiding van de nationale ramp en tot het doen van mededelingen over de veranderingen in het pro gramma van het orkest. Nadat hij zich naar zijn loge.had begeven speelde het orkest het Air van Bach ter herdenking van de slachtoffers. Omstanders viel het op. dat de heer Loudon zich daarbij niet van zijn zitplaats verhief. Hij is overleden aan de gevolgen van een hartaanval. Het concert is uiteraard afgelast. Levensloop Dr Loudon werd in 1892 in Den Haag geboren Hij studeerde in Lei den in de rechten en koos een diplo matieke loopbaan. Hij was o.m ge zant te Bern en vertegenwoordiger van Nedèrland bij de Volkenbond. Van 1938 tot 1947 verbleef hij te Washington, waar hij eerst als ge zant en sinds 1942 als ambassadeur voor ons land optrad. In 1947 werd hij benoemd tot lid van de Raad van State. In het be gin van het vorig jaar vroeg hij ont slag als zodanig wegens zijn benoe ming tot secretaris-generaal van het Permanente hof van Arbitrage, dat in het Haagse Vredespaleis geves tigd is. Als voorzitter van het Residentie- Orkest was de heer Loudon in het Haagse culturele leven een vooraan staande figuur. Schepen op iveg naar Bruinisse (Van een onzer verslaggevers) Scheveningse vissers, die met een vijftiental sloepen naar het verdron ken land zijn geweest, hebben bij Abbcnbroek zevenhonderd mensen in veiligheid gebracht. Verder hebben zij bij Hcllcvoetsluis, Zuidland en Oudenhoorn honderden personen ge red. Vissers van de rederij Frans Vrolijk, die Dinsdagavond in Sche- veningen terugkeerden, zijn Woens dagmiddag met auto's naar België vertrokken om vandaar weer naar Tholen te gaan. De roeiers vertelden ons, dat zij urenlang woeste golven hebben i loe ten trotseren om boerengezinnen van verspreide hoeven te halen. Soms moest vier a vijf uur achtereen wor den geroeid. Hier en daar weigerden boeren van zolders en daken te komen. Een an der schreeuwde: „Komen jullie ste len?". Een hulpvaardige roeier kreeg een schilderij naar zijn hoofd. De verknochtheid aan het land en de emoties van de laatste dagen en nachten hadden sommige slacht- Een oude vrouw had alleen een kof fertje en een mattenklopper bij zich. Honderden koeien hebben de Sche- veningers weten te redden door de dieren achter de sloepen te binden en zo naar de wal te brengen. Twee Scheveningse loggers en der tien botters zijn uitgevaren om kleding dekens, medicamenten, voed sel. drinkwater, roeiboten en ver plegers naar het ondergelopen land te brengen. Allereerst werd koers ge zet naar Bruinisse. Van de Laakhaven uit zijn platte vrachtboten met kleren naar Zee land afgevaren. De Belgische douane en grensover- heden zullen faciliteiten verlenen aan Nederlanders, die zich via België naar de geteisterde gebieden in Nederland begeven of goederen transporteren en geen identiteitsbewijzen kunnen over leggen. FAMILIEBERICHTEN Met innige droefheid ge ven wij kennis, dat he den gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk is overleden onze innig geliefde Man. Vader. Behuwd- en Grootvader IIENDERIKUS DOMINICUS RENGERS in de ouderdom van bijna 64 jaar. Groningen. 4 Febr. 1953 Concord i astraat 21a. M. A. Rengcrs— Teuben Kinderen. Beliuwd- en Kleinkinderen. De gezongen uitvaart zal worden gehouden as. Maandag te 9 uur in de parochiekerk van het H. Hart van Jezus. Waar na de begrafenis op het RK. Kerkhof. Zondagavond na liet lof wordt er gebeden voor de overledene in de paro chiekerk. Met diepe droefheid ge ven wij kennis, dat op 2 Febr. 1953. na een korte ongesteldheid te Oxford (Eng.) is overle den onze lieve jongste Dochter, Zuster en Tante KAY, op de leeftijd van 22 jaar. Wynberg (Zuid-ACrika>: J. A. COHEN TREVES S. A. COHEN TREVES— OLMAN GREET PENWANDEN— A. COHEN TREVES K. PENWANDEN en Kind MARCELLE A COHEN TREVES en Verloofde De teraardebestelling heeft heden plaats ge had te Ouderkerk. Netto, handige JUFFROUW zoekt voor drie morgens per week lichte bezigheden, waar- ■an de eerste maand de hele verdienste ten goede komt het Rampenfonds. Br. fr. onder nr G 1521 b. v. d. blad Op ons lingerie-atelier is plaats voor ervaren MACHINESTIK- STER en leerlingen. Fa D. J. Rodenberg. Turftorenstraat 21. Groningen. Mét grote droefheid be richten wij, dat onze lieve Nicht. KAY A COHEN TREVES te Oxford. 22 jaar oud, is overleden. Amsterdam M. ROSELAAR A. COHEN TREVES Den Haag: R. REIMER A. COHEN TREVES A. REIMER Wynberg (Zuid-Afrika) H. OLMAN J. OLMAN—POLAK Heerlen I. OLMAN S. OLMAN -BERLIJN Neven en Nichten. Do teraardebestelling heeft, heden plaats ge had te Ouderkerk. Voor de vele bewijzen van medeleven ontvangen naar aanleiding van het overlij den van onze lieve Man. Vader. Broeder en Behuwd- broeder JOHANNES VAN MEGGELEN betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Rotterdam. 4 Februari 1953. Matlienesserlaan 302. M. V. MEGGELEN— SCHUITEMA RIA J. M. GEELHOED- v. MEGGELEN A. I. GEELHOED G. v. MEGGELEN PH. v. MEGGELEN ajsiissug^§w!iai .Officiële Publicatie Het Gemeentebestuur van Groningen verzoekt degenen, die uit de rampgebieden naar deze gemeente zijn gekomen, zich voor registra tie te melden aan de Afde ling Bevolking der gemeente secretarie. Agricolastraat 33. Het. bureau is geopend van 9—12.30 en van 14—16 uur. des Zaterdags van 9—12 uur. SINTERKLAAS TERUG? ,Dc VéGé-kruidenier lijkt wel op Sinterklaas", schrijft Mevr. Jans. ..Bij de boodschappen krijg ik altijd geldzegels cadeau!" In aanbouw zijnde tussen Molenstraat, en Gro ningerstraat TE HUUR Inlicht. Bouwver. „Assen". Rozenstraat 1. Maand. 5—7. Donderdags 24. de grootste krant van Nederland Biedt zicli aan Personeel gevraagd liiNllifc. NETTE MEISJES van 14 J. cn ouder voor de lnpak- afdellng. Prettige werkkring. Aanb. van 912 en van 25 uur. N V. Puddlngfabrlek vh. A. J. Polak, Here weg 9. Gro ningen Nette JONGEN van plm. 16 j. F Dalstra. kweker, Bcijumer- weg 11. Zuldwolde (Gron.i. MEISJE v.d.e.n., goed loon, goede behandeling. Florastr. 14. Haarlem-Z. Meubelen, kleding enz. HEREN HEBT U STOF? Maak loon maatcostuum. alle voe- rlngs Inbegrepen. 55. .7. C Diderlch. Violenstraat 41a. Groningen, Tel. 26405. De Directie van de maakt bekend, dat van heden af haar kantoor voorlopig onder de volgende telefoonnummers bereikbaar is": 1 10 8 3 0 DIRECTIE en INKOMENDE LADING 113 2 01/02 UITGAANDE LADING 1 1 3203 PASSAGE WESTERSTRAAT 14 ROTTERDAM hhiimhmI Uitbreidingsplan Groningen DE BURGEMEESTER VAN GRONINGEN MAAKT BE KEND, dal het besluit, van de gemeenteraad, d.d. 20 Oc tober 1952. nr. 14 tot wijzi ging van hel uitbreidings plan, betreffende gronden gelegen ten Zuiden van de Peizerweg, door Gedeputeer de Staten is goedgekeurd bij beschikking van 23 Jan. 1953. nr. 1123 84. Ie afd. Het gewijzigde plan ligt ter gemeente-secretarie (Kamer 12, Stadhuis) voor een ieder ter inzage. Gron. 3 Februari 1953. De Burgemeester voornoemd J. TUIN Auto's, rijwielen, enz. MORRIS OXFORD m. schuif- rlak, als gloednieuw, slechts 30.000 km gelopen. Met garan tiebewijs. Kleur grijs. Sloch- terstraat 33. Sappemeer, Tel. 2671. Z g.a.n. BESTELAUTO „Ford- son", 500 kg. Radio Wabo. Noorderstraat 25, Emmen, Tel. 1013. Kappers, enz. Firma HOFMAN, HERENKAP PER sinds 1885. Herrstraat 93. Groningen. Tel. 32905. Diversen FILMVOORSTELLINGEN en 8- mm filmverhuur. Foto artl. Assen, Tel. 2795 De benodigde VERFWAREN koopt U bij Gebr. Koolman, Noorderstatlonsstraat 13. Gro ningen KININEPILLEN tegen verkoud heid en griep. Nergens beter. 100 stuks ƒ0.90. Ook Aflukin. Drogist. Klaassen, Nieuwe Bo- terlngestraat 13. Groningen WR1NGERROLLEN wij weer van nieuwe rubber Banzo, Emmererfscheldenveen Depots: Kattendlep 20. Gro ningen; Noorderplein 35. Win schoten: Bentlnckslaan Hoogeveen. TONEEL-UITVOERING door de Toneelclub OUD- GROENE WEZEN op MAANDAG 9 FEBRUARI 's avonds 8 uur in het „Tehuis". Lutkenieuwstraat. Opgevoerd wordt: Toneelspul icn drai bedrieven deur Mevrouw J. Hoekstra—Kloosterhuis. Dc gehele opbrengst ten bate van de slachtoffers. Kaarten verkrijgbaar bij: E. Gernaat. Boterdiep II; H. Ridenberg. Jacob Catsstraat 87: L. Ulot. Zaag- muldersweg: A. Stoffers, bloemenmagazijn. Ooster straat: E. Stuivinga, levensmiddelenbedrijf. Mr Mod dermanlaan: K. Jintes, levensmiddelenbedrijf. Oos- terweg 48 en bij J. Timmer, kapper, Kostverloren. Entree: VRIJWILLIGE BIJDRAGE morgen bij Uw boekhandel Met voorwoord van H.M. de Koningin. Meer dan honderd foto's uit het noodgebied en een kaart in zes kleuren van de overstroomde landsdelen. 96 pagina's. Gebonden. Groot formaat 19x257: cm. De prijs is f. 3.50. Door belangeloze samenwerking komt de gehele opbrengst ten goede aan het Snelle hulp is dubbele hulp. Onmiddellijke inschrijving en betaling zijn dringend gewenst. MACHINEFABRIEK TE AMSTERDAM vraagt Soil, te richten aan Afd. Personeel, Werkspoor N.V.. Amsterdam-C Reiskosten en loonderving worden vergoed. Banketbakkerij en't Eetbuysje V. VslZGH CAROLIEWEG 19—21 Vrijdag en Zaterdag stellen wij 10 der omzet beschikbaar voor het Nat. Rampen Fonds. Enkele MEISJES kunnen nog bij ons als LEERLINGEN worden geplaatst, Tevens een JONGEN, ca. 18 jaar. bekend met onder- voeringpersen. Inlichtingen en aanmeldingen bij W. A. Scholtenstraat 10

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3