Den Haag behoeft geen evacué's meer op te nemen TIEN DAGEN UIT Den Haag Burgerij heeft gemeentebestuur in hoge mate gesterkt r reclamefonds aan ten bedrage van f30.000 DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB LAATSTE NIEUWS 1500 evacué's komen nog naar Den Haag Dr A. Loudon overleden tijdens concert Donderdag 5 Februari 1953 (Van een onzer redacteuren) De gemeenteraad heeft gisteren tijdens een ogenblik van eerbiedige stilte de slachtoffers en hun familieleden van de watersnoodramp herdacht. Nadien heeft burgemeester Schokking de raad meegedeeld, dat er thans 607 evacué's in onze gemeente zijn opgenomen. Hoewel nog vele burgers hebben aangeboden door de ramp getroffenen te willen opnemen zal dit waarschijnlijk niet nodig zijn. Van regeringswege is n.l. bekend gemaakt, dat de evacué's in de richting Rotterdam en de provincie Utrecht zullen worden afgevoerd. Hoewel de schade, toegebracht aan de zeewering haven hoofden en de boulevard nog niet met zekerheid is vast te stellen, wordt gerekend op 2.millioen. De leden van de raad hebben het presentiegeld, in totaal 420.afgestaan aan het Nationaal Rampenfonds. Om vier uur is de raad in bui tengewone zitting bijeengekomen. Direct bij de aanvang nam mr Schokking het woord. Met zachte stem gewaagde de burgemeester van de ellende die duizenden land genoten heeft getroffen; er is het onherstelbare verlies aan mensenle vens. aan de andere kant is het medeleven dat allerwege wordt on dervonden een waarborg voor spoe dige leniging van de materiële schade. Op Zondag 1 Februari is het gemeentebestuur direct begonnen met het treffen van maatregelen voor hulpverlening Er werd contact onderhouden met het hogere gezag en particuliere instanties die direct of later voor hulp zouden kunnen worden ingeschakeld. Gemeente werklieden en DUW-arbeiders uit Den Haag konden naar de bedreig de gebieden worden gedirigeerd, schepen van allerlei soort konden uit de haven naar de overstroomde provincies vertrekken. Met dankbaarheid heeft mr Schokking ervaren dat de burgerij geheel achter het gemeentebestuur staat. Dit heeft de leden van het bestuur en de vele ambtenaren in hoge mate bij hun werk gesterkt. Hoewel het G.E.B. even moeilijk heden heeft ondervonden zijn deze nu weer achter de rug. Gas en wa terleiding hebben normaal gefunc- Knoeiers bij „Toto" veroordeeld (Vaneen onzer verslaggevers) De Haagse rechtbank veroordeel de vanmorgen de 44-jarige begrafe- nisbediende J. S. S. en de 43-jarige ambtenaar W. H. St. wegens ver duistering in dienstbetrekking bei den tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand met proef tijd van drie jaar en een boete van vijftig gulden. Deze mensen hadden als mede werkers van de Stichting Neder landse Totalisator een bedrag van zestig gulden aan kasgelden ver duisterd door een kleiner aantal tickets als verkocht op te geven dan in werkelijkheid het geval was geweest. Britse vissersvloot bijna geen schade De Britse vissersvloot heeft niet erg veel te lijden gehad van de stormen in het afgelopen weekein de. Het merendeel van de schepen slaagde erin na een verwoede strijd met de elementen een Engelse of Schotse haven binnen te lopen. Eén treiler heeft schade aan het roer opgeiopen. Atlantische conferentie uitgesteld tot Maart In verband met de watersnood is de Atlantische conferentie, die door de V.I.R.O. en. de Europese Be weging tijdens dit weekeinde in de Ridderzaal gehouden zou worden, uitgesteld. Uiteraard gaat ook de ontvangst van de deelnemers door het gemeentebestuur op Vrijdag avond niet door. Getracht wordt de conferentie op Vrijdag 30 en Zater dag 31 Maart te houden. Kerkconcert ten bate van slachtoffers watersnood Op Donderdag 12 Februari geeft Henk Herzog een concert in de Ju- lianakerk aan de Kempstraat. Mede werking verlenen Ankie van Wicke- voort Crommelin, sopraan; mevr. R. Grims-Strootman, alt, de dameskoren Juliana en Jubilate o.l.v. Bern. Ver boom. Ds P. Lugtigheid zal een in leidend woord spreken. Het program ma vermeldt o.a. „Hebe deine Augen auf" van Mendelssohn en „Stabat Mater" van Pergolesi, voor dames koor. Voor orgel o.a. improvisatie over het zangvers „Ruwe stormen mogen woeden". De gehele opbrengst zal worden overgedragen aan het Natio naal Rampenfonds. Amivedi vraagt hulp De Stichting Amivedi, Ant. Duyck- straat 6, tel. 55.61.37 heeft in Ame- rongen de beschikking gekregen over enige schuren waar zij door de watersnood dakloos geworden huis dieren wil onderbrengen. Daarvoor heeft zij echter hokken, manden, voedsel e.d. nodig, alsmede transport. Waterhoogten 0 Febr.: Hoog water te Scheveningen; le tij 7.17; 2e tij 19.35. Het herstel van de boulevard is in volle gang. Met het opruimen van weggeslagen stenen zullen wel enkele dagen gemoeid zijn. tionneerd. Aan het filtergebouw voor de waterleiding in Berg Am bacht is gelukkig geen schade aan gericht. De Gemeente-apotheek heeft belangrijke hulp kunnen bie den bij verzending van geneesmid delen. Deze woorden van de voorzitter van de raad werden beantwoord door de nestor, de heer H. Smits kamp (A.R.) „Onder de indruk van de ontzaglijke ramp", aldus spr., „stemmen de leden van de raad met de door u gesproken woorden in. Voor hen die nog in leven zijn moet alles worden gedaan wat mo gelijk is. Ons volk is daartoe vol komen bereid en ik ben er van overtuigd dat de Haagse burgerij daarin niet achter zal blijven Het college van B. en W. kan rekenen op de volledige steun van de ge meenteraad bij heb nemen van maat regelen welke kunnen bijdragen tot leniging van de nood. Moge God al len troosten over wie zoveel droef heid is gekomen en moge Hij ons land voor verdere rampspoed be waren".- De raad ging zonder discussie ac- coord met de crediet-aanvraag van B. en W_ van 2 millioen voor herstel van de schade in onze ge meente. Drieduizend collectanten in geefgrage stad (Van een onzer verslaggevers) De collecte voor het Nationaal Rampenfonds is vanmorgen in Den Haag met verwarmende eensgezind heid ingezet. Drieduizend collectan ten vragen, waar zij vragen kunnen, op straat en langs de huizen en de Hagenaars geven veel en geven graag om een heel klein beetje van de catastrophe te kunnen genezen. Onder die drieduizend zijn. zoals wij al vertelden, de vijf en twintig bui tenlandse studenten van het Inter nationaal Academisch Instituut. Verder gaan drie matroosjes van het Haags Matrozenkantoor verschillen de instellingen af om met hun zach te zangstemmetjes te vragen om een gift. De collecteposten komen han den te kort om de mensen af te hel pen, die met een volle bus binnen stromen en amper kunnen wachten op een heel lege, die weer vol moet. Honderdtachtig mensen van gemeentelijke diensten zullen de hele avond in de Achter Raamstraat tellen en tellen. Hoeveel het zal wor den wist men op het Roode Kruis vanmiddag natuurlijk nog niet te zeggen. Het enige antwoord, dat duidelijk was luidde: „Fantastisch". Het gemaskerde bal in Hotel Kurhaus op 14 Februari zal niet doorgaan. (Advertentie l.M.) Hnagse dagblad-directies bieden het Nationaal Rampenfonds een De Haagse kring van dagbladdirecteuren heeft als deel van zijn bijdrage tot leniging van de nood de tegenwaai'de van 30.000 beschikbaar gesteld aan advertentieruimte, in de eerste plaats voor opwekkingen en dergelijke van het Nationaal Rampenfonds, erkende liefdadigheidsinstellingen en eventueel nog ten behoeve van enkele andere organisaties, die acties entameren (bijeenkom sten, sportwedstrijden met liefdadige doeleinden, zaken die een deel van hun omzet afstaan, e.m.d. komen niet voor steun uit dit reclamefonds in aanmerking). Aanvragen dienen te worden geadresseerd aan de directie van het blad, waarin deze mededeling is opgenomen. 2118. Tien dagen lang zeilt Bill over de oce aan, zonder een zeil of een rookpluim te zien. Houdt hij nog de goede koers? Zo goed en zo kwaad als het kan pro beert hij elke middag zijn bestek op te maken, maar hij heeft te weinig verstand van de instru menten, die aan boord zijn. Komt er nu nog geen land in zicht? Hij kan het met de proviand nog wel enige tijd uit houden, maar hoe lang kan deze reis nog du ren? Dan, eindelijk ziet hij in de verte een zeil! De redding is nabij Maar zal men aan boord van het schip de kleine sloep opmerken? De zee is zo groot. Bill ont steekt het blauwlicht en hij merkt, dat het schip steeds meer in de buurt komt. Kijk, het is een men? Ja, het schip verandert van koers en vaart zeilschip met stoomvermogen, want nu ziet hij nu recht op de sloep aan. Dat betekent gelukkig ook de rookpluim. Heeft men hem al waargeno- het einde van zijn ellendige omzwerving. (Van een onzer verslaggevers) In de Dierentuin zullen deze twee dagen nog ongeveer 1500 evacué's uit de noodgebieden aankomen die wor den ondergebracht in Den Haag. Vanmorgen zjjn cr ongeveer 200 per bus uit Rotterdam gebracht, afkom stig van Schouwen en Duiveland en Flakkee. De andere transporten die vandaag en morgen nog verwacht worden, 500 mensen uit Oude Tonge en 1000 uit Nieuwe Tonge en Dirksland, zullen in de omtrek van Den Haag borden ondergebracht. Van de evacué's uit Oude Tonge gaan er 350 naar Wateringen en 150 naar Leidschendam. Uit Nieuwe Ton ge en Dirksland gaan er via de Die rentuin 200 naar 's-Gravenzande, 450 naar Naaldwijk en 350 naar Monster. De vanmorgen in de Dierentuin aangekomenen, voor het merendeel ouden van dagen en moeders met kleine kinderen blijven in Den Haag. Huldiging Cees Laseur uitgesteld Op 28 Februari zou de toneelspeler en directeur van de Haagsche Co- medie, Cees Laseur, gehuldigd wor den in verband met het feit, dat hij 35 jaar aan het toneel verbonden is. Op verzoek van de jubilaris is beslo ten in verband met de ramp die ons land getroffen heeft, de viering van dit jubileum enige tijd uit te stellen. Het bestuur van de Vrije Aca demie heeft besloten de filmvoor stelling van 7 Febr. en de daarop volgende contactweek niet door te laten gaan. Tijdens een uitvoering van het Re sidentie Orkest In het gebouw voor K. en W. Is dr A. Loudon, de voor zitter van het bestuur, plotseling overleden. Kort nadat dr Loudon op het po dium een warm pleidooi had gehou den voor de concerten ten bate van het Rampenfonds werd dr Loudon in zijn loge onwel. Tijdens de uitvoe ring van het eerste werk „air" uit de derde suite van J. S. Bach is hij naar de bestuurskamer gebracht. Het concert werd onmiddellijk afge broken, toen de tijding, dat dr Lou don daar overleden was, de dirigent bereikte- Buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister Bij K.B. is aan jhr mr G. C. J. van Reenen. adviseur voor protoco- laire aangelegenheden bij het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, de persoonlijke titel van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister verleend. Bus T rijdt fietser aan Met een schouderfractuur is de 73-jarige fietser A. den H. uit de Bakhuizenstraat in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen, nadat hij op de Gedempte Gracht is aangereden door bus T. De Verkeerspolitie roept getuigen op van dit ongeval, waarvan de oorzaak nog niet geheel vast staat. Zaterdag a.s. zullen de tentoon stellingen in het Gemeentemuseum aan de Stadhouderslaan weer gratis toegankelijk zijn. IN MEMORIAM In dr A. Loudon is een man heenge gaan. die in menig opzicht uitstekend op zijn plaats was in de loopbaan, die hij. na te Leiden rechten te hebben ge studeerd. in 1920 koos, toen hij als at taché deel ging uit maken'van onze bui- tenlandsè, destijds nog diplomatieke dienst. Voor het volkenrecht koesterde hij oprechte belangstelling, het ging hem ter harte. Zo viel ook te verklaren, dat hij in 1927, dus reeds een zevental jaren werkzaam zijnde in de diploma tieke dienst, te Leiden op een volken rechtelijk proefschrift promoveerde. Nadat hij in 1934 gezant te Bern was geworden, zag hij zich in 1938 aan het hoofd van ons gezantschap te Washing ton geplaatst, later verheven tot ambas sade. In 1947 kwam aan zijn ambassa deurschap daar een einde. Daarop heeft hij vier jaar deel uitgemaakt van de Raad van State, doch boven het lid maatschap van dat college gaf hij in 1951 er de voorkeur aan, de functie te gaan bekleden van secretaris-generaal van het Permanente Hof van Interna tionale Arbitrage. Als gezant te Bern was dr Loudon tevens belast met de diplomatieke ver tegenwoordiging van Nederland bij de Volkenbond. Met al wat daar voorviel, leefde hij ten volle mee. Het wel en wee dier internationale organisatie ging hém ter harte en als hij dan te Genève vertoefde toonde hij daar o.m. een prijzenswaardig inzicht in het nut van een goed contact met de pers. Datzelfde inzicht kwam hem even eens zeer to stade op zijn post in de Verenigde Staten. Op frisse wijze gaf hij ook daar blijk de waarde te besef fen van het onderhouden van vriend schappelijke relaties met journalisten, publicisten enz. Kortom, Loudon had er bepaald slag van als geen of nau welijks een van zijn in dat opzicht heel wat stijvere of zich ouderwetser gedra gende voorgangers—Nederlands naam bij de Amerikaanse openbare mening een bijzonder goede klank te bezorgen. Van het tijdstip van de Duitse inval af, waarvan ons land in Mei '40 het slachtoffer werd, is dr Loudon onver moeid doende geweest de reeds, dank zij hem, in sterke mate in de Verenig de Staten gekweekte sympathie voor Nederland, nog aanmerkelijk te doen toenemen. Hierin voortreffelijk bijge staan door zijn vrouw, was hem geen moeite te veel om de Nederlandse zaak en eveneens de Nederlanders in Ameri ka te helpen. Hiervoor en in het algemeen voor wat dr Loudon in het bijzonder in de oor logsjaren in Amerika voor Nederland heeft gedaan en is geweest, is in dit korte „in memoriam" een warm woord van dankbaar gedenken zeer zeker 01 zyn plaats. ;r op V. R. Juridisch adviseur CNV Tol juridisch adviseur van het Chr. Nat. Vakverbond is benoemd onze stadgenoot mr W. R. v. d. Sluis, werkzaam op de afdeling wetgeving en publiek recht van het departe ment van Oorlog alhier. Mr v. d. Sluis werd op 27 Aug. 1923 te Dirks- horn geboren. vGPAVENMAGC officieel nieuws De volgende Secretarieafdelingen zullen, in verband met de overplaatsing naar het nieuwe Stadhuis, op de hierna vermelde verhuizingsdata geslo ten zijn. De spreekuren van de Wethouder en het Hoofd van de afdeling Onderwijs op 11 Februari 1953 vervallen. Secretarieafd.: Verhuist op: Nieuw adres: KUNSTZAKEN 7 en 9 Febr. Burgem. de Monchypl. 9 (en secretariaat Haagsch Cultureel Centrum) (thans Lijnbaan 32) ONDERWIJS 7, 9, 10, 11 en 12 Febr. Burgem. de Monchypl. 9 (en de Haagse Stichting voor Lichamelijke Opvoeding) (thans Lijnbaan 32). Nieuw telefoonnummer van deze afdelingen: 185281* Heropening der kantoren op de dag na de laatste verhuisdatum. Concerten R.O. en Orchestre National voor Rampenfonds Zowel het concert van het Res- dentie-orkest van Zondag als da uitvoering van het Orchestre Natio nal van Woensdag 18 Februari zul len geheel ten bate van het Ram penfonds zijn. De salarissen van -ie Franse mu sici, tezamen 2200, zullen in Pa rijs worden afgedragen aan de Ne derlandse ambassadeur. De vergoe ding welke de KRO betaalt om heil concert op platen vast te leggen en uit te zenden, gaat eveneens naar It Rampenfonds. Tenslotte zal een schilderij van een der Franse mees ters tijdens de pauze oo Amerikaan se wijze bij opbod verkocht worden voor de slachtoffers van de nood gebieden. Rudolf Moralt, dirigent van het gisteren afgebroken concert, heeft eveneens een belangrijk deel van zijn honorarium aan het Rampen fonds afgestaan. Het Franse schip „Carthage" dat op het Scheveningse strand gelo pen is, trekt dagelijks honderden belangstellenden. Handige zaken lui hebben om en bij het strand hun tenten opgeslagen en doen goede zaken. Protest tegen reisbesluit voor rijksambtenaren Naar aanleiding van het nieuwe reisbesluit voor de rijksambtenaren heeft het hoofdbestuur van de Bond van Middelbare en Hogere Techni sche Ambtenaren (B.T.A.) in zijn vergadering van 31 Januari beslo ten ernstig te protesteren bij het bestuur van het ambtenarencentrum en te verzoeken geen geoorloofd middel ongebruikt te laten om aan „deze ongewenste toestand" een ein de te maken. Het hoofdbestuur heeft er o.m. bezwaar tegen dat middel bare technische ambtenaren derde klasse moeten reizen, terwijl hun collega's in de particuliere industrie tweede klas plegen te reizen. orgelconcert Op het programma staan werken van Bach, Mendelssohn en Guilmaut rpEN BATE van <ic hulpactie mor het rompengebM geelt het flesi- „g ■f dentie-Orkest Zondagmiddag een extra concert, voor hetzetjae een orgeiConcert in de Lutherse kerk. doel geejt Feike Asma Vrijdag een orgel-recital en wordt m het Pop pentheater Nassau Dillenburg straat Zaterdag en Zondag een program ma gebracht van muziek, voordracht en poppenspel. Toneelpreinieres brengen het Amsterdams Toneelgezelschap met Nieuw Land", het - - Parijsc Theatre Höbertot met „Rome n'cst plus daas rome" en de OrM.1 ond» l.rtltag jan Haagsche Comedie met „Het heilige experiment Abonnementsconcer- die a het vioolconcert van sibeüus ten worden verzorgd door het Concertgebouw-Orkest o.l.v. Rajaei speeit Theo Bruins geeft om 8 uur Kubelik en door het Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. De in samenwerking met de stichting - - - - J- Kunstcontact een piano-recital in Dili- gentia. ZONDAG 8 FEBRUARI. Om 2.30 uur geeft het Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo met medewerking van Theo Olof en Herman Krebbers een buitengewoon concert in K en W. ten bate van de slachtoffers van de atersnood. Uitgevoerd worden Zwitserse componist Henri Gagnebin treedt op voor de Haagsche Kunstkring, Theo Bruins en Clara Haskil geven pianoconcerten en Excelsior voert Handei's „The Messiah" uit. Toneel DONDERDAG 5 FEBRUARI. Geen voorstelling in verband met de nationa le ramp. VRIJDAG 6 FEBRUARI. De Haag sche Comedie geeft in de .♦Koninklijke Schouwburg om 8 uur een voorstelling van „Ondine". ZATERDAG 7 FEBRUARI. ..DG Kersentuin" wordt in de Ko ninklijke Schouwburg om 8 uur ge speeld door de Haagscho Comedie. I11 het Poppentheater Nassau Dillen burgstraat 8 om 8 uur een programma ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Hieraan werken mee Gui- do v. Deth's Poppentheater met „Die ene vlag". Maud Cossaar met voor dracht, Jan van den Berg. viool, en Ine ke Vonders en Frank Kooman, piano. WOENSDAG 11 FEBRUARI. Ds Nederlandse comedie geeft een opvoe ring van „U spreekt met Uw moorde naar" om 8 uur in de Kon. Schouwburg, DONDERDAG 12 FEBRUARI. In ae vioolconcerten van Mendelssohn en van Kon. Schouwburg een besloten voor- Tsjaikowski en hot dubbelconcert van ZONDAG 8 FEBRUARI. In verband met de Nationale Ramp in de Kon. Schouwburg geen voorstellingen. In het Poppentheater, Nassau Dillen- burgstraat 8 hetzelfde programma als Zaterdag ten bate van het Rode Kruis, j om 8 uur. MAANDAG 9 FEBRUARI. „Daar moet je 'n vrouw voor zijn" wordt om 8.15 uur gespeeld in de Koninklijke Schouwburg door het Vrije Toneel DINSDAG 10 FEBRUARI. Om 8 uur in de Kon. Schouwburg het to neelspel „Nieuw Land" door het Am- sterdams Toneelgezelschap. De schry- j ver en regisseur van dit stuk is Hans Tiemeyer, die ook meespeelt: verdere medespelenden zijn Tine de Vries en Robert de Vries. Het Théatre Hé bertot speelt om 8 uur in K. en W. Ga briel Marcel's „Rome n'est plus dans Rome". stelling. VRIJDAG 13 FEBRUARI. Ten bate liederen-matinee door van de slachtoffers van de watersnood ton John Riley. Om speelt dc Haagsche Comedie om 8 uur in de Koninklijke Schouwburg „Yer- ma". ZATERDAG 14 FEBRUARI. Onder regie van Ervvin Piscator brengt de Haagsche Comedie om 8 uur in de Kon. Schouwburg de première van „Het hei lige experiment" van Fritz Hochwal- der. In dit stuk spelen alleen mannen: de hoofdrollen worden vertolkt door Paul Steenbergen, Bob de Lange, Jan Retèl en Frans van der Lingen. Dagelijks KLEINE COMEDIE: 8 uur, „Toeval lige Ontmoeting" en „Als een Phoe nixtot 15 Februari. Bach. In Diligentia om 2.30 uur een le neger-bari- uur geeft het Zuid-Hollands Operakoor er een con cert o.l.v. Harry Holtman: medewerking verlenen Lldy v. d. Veen, mezzo-so praan. en Gee Smith, bas. Om 8 uur in K. en W. een variété-avond. MAANDAG 9 FEBRUARI. De pia niste Clara Haskil speelt om 8 uur in Diligentia werken van Bach, Beethoven Brahms en Schumann DINSDAG 10 FEBRUARI. De Pool. ligentia om 8 uur een recital met mede werken van Tasso Janopoulo, piano. In Pulchri Studio om 8 uur een thé- musical voor de Ver. „Haagsche Kunst kring" met de Zwitserse componist Henri Gagnebin. directeur van het con- Mu7iek servatorlum te Genève en Olga Ongena, ait. Alex van Amerongen. piano. Dick de Reus viool en Jolle de Wit, fluit. WOENSDAG 11 FEBRUARI. In K. en W. concerteert het Residentie Orkest in het. 5e abonnementsconcert serie A o.l.v. Willem van Otterloo met de vio- VRIJDAG 6 FEBRUARI. Onder de list gzymon Goldberg. Uitgevoerd wor- t.i «namis* muziek ge- dcn oa de ouverture „Iphigcnie en Aullde" van Gluck en Bruckner's Sym- phonie no. VIII Aanvang 8 uur. DONDERDAG 12 FEBRUARI. De Canadese violiste Betty-Jean Hagen DONDERDAG 5 FEBRUARI. In Di ligentia om 8 uur een recital door de Argentijnse pianiste Maria Elena Pal- lemaerts met o.a. Argentijnse compo sities. titel „Een avond Spaanse muziek' ven Henriëtte Doornbos, alt-mezzo, Jaap Spigt clavecimbel en Dick Vis ser. gitaar, een concert in Diligentia. Aanvang 8 uur. Om 8 uur in de Mal lemolen 55/61 een „negen-stuivers-con cert", georganiseerd door het Kunst, centrum „De Zingende Zolder". Mede werkenden zijn Annie van Veldhoven, sopraan, en Lucie Deurvorst. piano. ERWIN PISCATOR regisseert voor de Haagsche Comedie Hochwal- der's „Het heilige experiment", waarvan volgende week Zaterdag de première gegeven wordt. W voert de Koninklijke Zangvereni ging „Excelsior" de „Messiah" van Handel uit om 8 uur. ZATERDAG 14 FEBRUARI. De Hoofdstad Operette brengt om 8 uur in K. cn W. de operette „G'schichten aus dem Wienerwald". In Diligentia con certeren de violist Louis Kaufman, het Röntgen Kwartet en Jean Antonietti, piano met o.a. sonates van Mozart, Hin- demith en Beethoven om 8 uur. Tentoonstellingen GEMEENTEMUSEUM: Kerstgroepen, tot 23 Februari; Herman Kruyder, tot 16 Maart MUSEUM BREDIUS: Per manente tentoonstelling, o.a. Ned. Cos- tuummuseum. MAURITSHUIS: Per manente tentoonstelling. KUNST ZALEN BENNEWITZ: Moderne Bali nese Kunst GALERIE ESHER SUR REY, Claire Bonebakker, tot 7 Februa ri. KUNSTHANDEL MARTINUS LIERNUR: Sandor Torday cn A. M. Bolleurs. tot 22 Februari. PANORA MA MESDAG: Louis Meijs. KUNST HANDEL NIEUWENHUIZEN SEGA AR: Nieuwe aanwinsten van Nederlandse en Franse Kunst, tot 15 Februari. a i alloc nullob, t■->V Lij ruuiunii. de Russische pianist Boris Roubakine KUNSTZAAL PLAATS: Engelien Reits- 3 uur in Diligentia een sona- -*-• -• - VRJDAG 13 FEBRUARI. In K. en ai 6 FeWutri Referendaris verborg vijandelijk geld De 40-jarige referendaris van hei ministerie van Financiën. P. H. Pï moest zich vanmorgen dubbel ver* antwoorden voor de Haagse recht bank. Hij had in 1945 van de echtge note van een politiek delinquent der* tig bankbiljetten van honderd guldei^ in bewaring genomen. Bovendien' had hij in Augustus 1952 een vervals te reisdeclaratie ingediend. Verdachte vertelde, dat hij het geld aan het Beheersinstituut had onttrokken, omdat hij de omstandig* heden zo „zielig" vond. De vrouw, gehoord als getuige, be weerde. dat zij van de dertig biljet ten nooit iets heeft teruggezien. Wat betreft de reisdeclaratie, di® P. had ingediend voor treinkosten. hoewel hij in werkelijkheid gratis vervoer per auto had gekregen. Ook hier ontkende hij zijn kwade trouw. De officier, mr De Lint, eiste een gevangenisstraf van zes maanden* waarvan twee voorwaardelijk mei driejarige proeftijd. De verdediger. mr C. A. Westerouen van Meetere» bepleitte clementie in het eerste en vrijspraak in het tweede geval. Middenstanders willen steunen De diverse Haagse middenstands verenigingen doen een beroep op da Haagse winkeliers en ambachtspa troons om gezamenlijk financiële steun te verlenen aan de rampgebie den. Zij verzoeken ook alle niet aan gesloten middenstanders zich bij de ze actie aan te sluiten. De volgende regeling is gemaakt: de winkeliers storten Zaterdagavond of Maandag a.s. minstens één procent van hun contante Zaterdagverkoop op giro 60.000 van de Ned. Middenstands bond in Den Haag met vermelding „Haagse Middenstand Nationaal Rampenfonds". De ambachtspatroons verzoeken hun personeel één uur over te werken en dit uurloon wordt, vermeerderd door de patroons met minstens eenzelfde bedrag eveneens uiterlijk Maandag a.s. gestort op bo- vermelde girorekening. Jazz-avond met Broonzy toch afgelast In verband met de watersnood lag het in de bedoeling van de Haagse Jazzclub de baten van de club avond met het optreden van Big Bill Broonzy op Vrijdag af te staan aan het Rampenfonds. Nu de be richten uit het Zuiden van een steeds grotere omvang van de ramp getuigen, is men tot de slotsom ge komen, dat een dergelijke avond beter geheel kan vervallen. Bij K.B. is benoemd, tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: M. de Wolff, te 's-Gravenhage. chef van de afdeling beroepskeuzevoorlichting van het Rijks arbeidsbureau van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De Haagse schilder Pierre Hoeks heeft zijn schilderij „Watersnood op Walcheren" afgestaan aan kunsthan del „De Poort" om te verkopen ten bate van het Rampenfonds. WASSENAAR Voor het Rampenfonds De fancy fair. die de buurtvereniging Kerkehout heden. Vrijdag, en Zaterdag avond zou organiseren in gebouw Zui derhout aan de v. d. Oudermculenlaan zal wel doorgaan. De baten zullen evenwel worden bestemd voor het Na tionaal Rampenfonds. VOORBURG Voor het Rampenfonds Zaterdag 7 Februari wordt in het Huygens Lyceum, Karei Vosmaer- straat te Voorburg door de geza menlijke Voorburgse en Leidschen- damse sportverenigingen een to neelavond georganiseerd ten bate van het Nationaal Rampenfonds. In de zaal worden tombola-loten verkocht door vooraanstaande Ne derlandse sportmensen o.a. Puck Brouwer. Fenny ten Bosch. Wim Slijkhuis en Frits Smol. De gem. Voorburg verwacht 250 evacué's uit de noodgebieden. Men be schikt over voldoende adressen om deze mensen onderdak te verlenen. RIJSWIJK Ltfsten-collecte De succesvolle buscollecte in Rijs wijk ten bate van het Rampenfonds zal Vrijdag en Zaterdag gevolgd wor den door een lijstencollecte, vooral voor hen die nog niet in de gelegen heid waren een bijdrage te offeren. De gemeente is reeds bezig met He* stempelen der lijsten.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1