Ook na de grote inzameling blijven Delftenaren actief Na dagen van verschrikking wachtte evacué's in Delft een goed onthaal Hulpploeg van gemeente naar Voorne en Putten Oproep Raad van Overleg Evacué's naar Westland Hulp van T.H. loopt best Delftsclie Groenten veiling" deed in 1952 geen slechte zaken DRIEKWART TON AAN GELD BIJEEN Uit alle lagen der bevolking komen nieuwe initiatieven op Gebouw P.T.T. aan Doelenplein is thans vrijwel voltooid Bedrijven leveren groot aandeel ïïct Stimeniiof PAG. 3 HET BINNENHOF DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 VLOTTE ONTVANGST IN PATRONAATSGEBOUW Doorlopend gaat gezin na gezin naar het hoofdkledingmagazijn Ongeveer 160 evacué's uit Nieuwe Tonge, Zierikzee, Ooltgensplaat en andere plaatsen op Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland zijn gis teravond laat in' Delft aangekomen. Zij waren direct uit de te Rotterdam aankomende boten in gereedstaande autobussen gestapt en doorgereden naar Delft. De geëvacueerden werden ontvangen in het patronaatsgebouw aan de Raamstraat. Zij kregen hier wat te drinken en hadden even tijd om op verhaal te komen. Intussen werden zij onderworpen a.an een voor lopig medisch onderzoek en nam men de verschillende gegevens op ter registratie. Daarna werden zij met luxe auto's naar de Mensa, waar hun een warme maaltijd wachtte en verder naar de diverse evacuatie-centra gebracht. De Baad van Overleg uit de Vakcen trale wekt alle werknemers, in het bij zonder de bij de vakbonden aangesloten leden op, zoveel mogelijk in de bedrijven mede te werken, om de gevolgen van de grote ramp die het vaderland getroffen heeft, te helpen verzachten door bijvoor beeld enkele uren over te werken en het verdiende bedrag ter beschikking van de aangewezen autoriteiten te stellen. N.V.V. Besturen Bond Delft, P. MOURITS; K.A.B., afdeling Delft, L. J. v. BUITENEN; Delftsche Chr. Besturenbond, J. W. H. v. HURK. Dronken man maakte misbruik van omstandigheden Onder de evacué's, die gisteravond in Delft waren aangekomen, bevond zich een man, die kennelijk onder invloed van sterke drank verkeerde. Dit wekte natuurlijk de bevreemding op van de dokters, die op het ontvangstcentrum aan de Raamstraat werk. zaam waren. De man hing echter zulk een triest verhaal op van de dagen, die hij een zaam op het dak van een huis, dat verder geheel onder water stond, zou hebben door. gebracht, dat men maar geen verder onder zoek instelde. Later gaf hij te kennen, dat hij bij kennissen in Delft wilde worden ondergebracht. Inderdaad bleken op 't aan gegeven adres kennissen van hem te wonen, doch er kwam tevens aan het licht, dat de man uit Apeldoorn afkomstig was en niets met de watersnood had uit te staan. Burgerlijke Stand Geboren: Adriaan, z. van W. J. van Dijk en van Rijswijk, Kloosterkade 210; Josianne, Marie, d. van M. van Galen en van J. A. M. Gayet, Korthuizerstraat 17; Johanna, Wilhelmina, d. van P. A. van Eeden en van A. Glaser, Hippolytusbuurt 43b; Leo- r. ar dus Pieteir, z. van L. P. Hoek en van E. Krijgsman, Prunuslaan 75; Maria Johan na Catharina, d. van D. A. van Eijk en van W. J. v. d. Helm, Veenweg 83, Nootdorp; Clemens, Gerardus Maria, z. van L. A. Kester en van A. M. Toussiant, Leeweg 25a, Naaldwijk; Anita, Alyda, Maria, d. van J. Platjouw en van A. L. van Grem- berghe. Voorstraat 9b. Overleden: M. J. Luteyn, 52 j„ gehuwd met A. Groenveld, Buitenwatersloot 142. SCHIPLUIDEN L.T.B.-afdeling hield kaartavond De L.T.B., afdeling Schipluiden, hield gisteren in café De Valk zijn kaartavond, waarbij ook de dames van de leden uitge nodigd waren. De uitslag van het prijskaarten luidt als volgt: Ie prijs mevrouw A. Arkesteyn van Paassen, 5443 p.; 2e prijs mevrouw A. Hofstedevan Wijk 5166 p.; 3e prijs mevrouw N. van der VoortStolk, 5155 p.; 4. N. van Wijk, 5134 p.; 5. W. A. van Vliet, 5133 p.; 6. L. H. van Paassen, 5124 p.; 7. mevrouw A. Arkesteynvan Win den, 5065 p.; 8. L. Roeling, 5044 p.; 9. Th. A. Roeling", 5034 p.; 10. A. G. Arke- sterjn, 4974 p.; 11. mejuffrouw R. Knijnen- burg, 4944 p.; 12'. J. Kestei-, 4941 p. K.A.B. kaartte voor Nationaal Rampenfonds De opbrengst van de gebruikelijke kaart avond van de K.A.B.ƒ20,werd dit maal bestemd voor het Nationaal Ram penfonds. De uitslagen van het prijskaarten wa ren: mevrouw J. Berkhout 5998 p., de heren S. de Wit 5515 p., S. Berkhout 5155 p., D. v. d. Vaart 5124 p., mevi-ouw J. Gie- lesen 4991 p., de heren J. Gielesen 4865 p., G. Schilperoort 4812 p. Evacué's verwacht, gymnastiekzaal gereed Ook in Schipluiden zullen een aantal evacué's uit de geteisterde gebieden wor den ondergebracht. Hiervoor is de grote gymnastiekzaal van de St Jozefschool in gereedheid gebracht. Eerste voorschotten aan evacué's Gemeenteambtenaren hebben gisteravond een begin gemaakt met de uitbetaling van de eerste voorschotten 'aan de ge- evacueerden. Delftse agenda HEDENAVOND. Rubber Stichting. Oost singel 178, 2023 uur filmvoorstellingen ten bate van Nationaal Rampenfonds. VRIJDAG, 6 Febr. Congregatiegebouw, 20 uur. concert mondaccordeonverenigingen ten bate van Nationaal Rampenfonds: Gebouw W. W., Excursie A.R.K.A,City theater. 20 uur. jaarvergadering bond „Voor het gezin". TENTOONSTELLINGEN Paul Tetar van Elven, 1116 uur permanen te tentoonstelling: Congregaticgebouw, 1922 uur, tentoonstelling jeugdboeken Kunsthandel Bokhoven. Wijnhaven 13, 9—18 uur. Aquarellen F. J. Alkemade. APOTHEEKDIENST De apotheek fa Hanssen en Nijdam, Burg wal 5 (tel. 800) - voor de avond-, opend. BIO S CO OPPRO GRAMIVIA (met K.F.O-keurlng) CITY: „De kleine wereld van Don Camillo" (a.l.) 2.30, 7, 9; DELFIA: „Het is middernacht, dr Schweitzer" (14) 2.30, 7, 9: DOELEN-KINO: „De gevangene van Mandorra" (14) 2.30. 7. 9; FLORA: „Menseneter van Kumaou" (14) 7, Nog duizend uit Rotterdam? Hoewel deze mensen slechts het vege lijf hebben kunnen redden, was hun mo reel uitstekend. Wellicht kwam dat door dat de meesten van hen geen naaste fa milieleden hadden verloren. Zij waren vol lof over de reddingpogingen, die op grote schaal werden ondernomen. Onder hen waren er verscheidenen, die met helicop ters van de daken der huizen waren ge haald. Anderen hadden er verschrikke lijke dagen doorgemaakt zonder eten en drinken op een bovenetage of samenge pakt in een vertrek van een hoger gele gen gebouwen moesten een toch vol ont beringen maken, zittend in het stro van een platte schuit. De ontvangst in het patronaatsgebouw verliep zeer vlot. Het personeel van. het ontvangstcentrum, dat uit de aard der zaak geheel uit vrijwilligers bestaat, heeft ondanks de lange uren van wach ten en slapeloze nachten niets aan en thousiasme ingeboet. Men heeft gisteren weer tot diep in de nacht gewerkt, doch vanmorgen vroeg was men weer present om een nieuwe stroom van getroffenen op te vangen. Met korte tussenpozen kwa men er zeven bussen uit Rotterdam met mensen, die in de Ahoy-hallen waren on dergebracht. Dit zullen er in de loop van de dag nog wel meer worden, want het ligt in de bedoeling, dat Delft vandaag ongeveer 1000 vluchtelingen van Rotter dam overneemt. De stroom was vanmorgen plotseling zo groot, dat men genoodzaakt was eerst een gedeelte van de evacué's onder te brengen in „De Tent", alvorens ze naar het ontvangstcentrum in de Raamstraat te brengen. Vandaag is men ook met spoed begonnen aan het verstrekken van de hoognodige kleding aan de getroffe nen. Doorlopend gaat gezin na gezin naar het voormalige distributiekantoor aan de Burgwal, dat nu als hoofdkledingmaga zijn is ingericht om de goederen in ont vangst te nemen. Zij hebben maatregelen getroffen voor het geval de magazijnen niet toereikend mochten blijken. Het noodziekenhuis aan de Huiberstraat is thans ook volledig ingericht. Ook wor den nu volgens een bepaald schema de verschillende huizen en scholen in gereed heid gebracht. Waarschijnlijk zullën van daag al evacué's worden ondergebracht in de school aan het Rietveld, het gym nasium, de Prins Mauritsschool, de Geer trui van Oostenschool en de sociëteit de Phoenix. Zonodig zal men nog de Marij- keschool, de Delftse schoolvereniging J. C. van Markenschool en de Korenaer- school inschakelen. Naar wij vlak voor het sluiten van de krant vernemen, kan verwacht worden, dat vandaag en morgen nog 1500 vluchtelingen in totaal uit de noodgebieden bij particulieren in het Westland en de omgeving van Den Haag worden ondergebracht. Bij het ontvangstcentrum in Den Haag zul len 500 evacué's binnen komen uit Oude Tonge en 1000 uit Nieuwe Tonge en Dirksland. De transporten zijn onderweg. Van de evacué's uit Oude Tonge gaan 350 personen naar Wateringen en 150 naar Leidschendam. De 1000 andere vluchtelingen gaan naar 's-Gravenzande (200), Naaldwijk (450) en Monster (350). Deze evacué's, die definitief bij particulieren worden ondergebracht, blijven in Den Haag, totdat boven genoemde uitwijkplaatsen gereed zijn voor de ontvangst. De desbe treffende autoriteiten zijn inmiddels verwittigd. Het ontvangstcentrum in Den Haag blijft nog twéé dagen gevestigd in de Dierentuin en wordt dan verplaatst naar een ander ge bouw. Hoogleraren, studenten en personeel van de T.H. werken met onverminderde kracht door aan het behoud van de dijk langs het Voornse kanaal. Gisteravond en van morgen was de situatie bij vloed zeer kritiek. Een doorbraak kon echter tot dus ver voorkomen worden. De weg heeft bovendien zeer te lijden gehad van het zware vervoer. Bezwijkt de dijk, dan lopen op zijn minst de polders ten westen er van over. Verwacht wordt echter, dat Helïe- voetssluis dan droog zal blijven, hetgeen voor de werkers aan de dijk van zeer groot belang is. De organisatie van de T.H., die er n streeft de kosten zelf te bestrijden, loopt nu gesmeerd. In het bedreigde gebied heeft prof. dr ir L. Vahl de leiding. Hij wordt daarin door een aantal hoogleraren bijge staan. Onafgebroken nu al sinds Zondag gaan en komen de groepen vrijwilligers. Ook van elders komen er aanvragen binnen om hulp. Zo werken er momenteel plm. 100 man in Rotterdam bij het sor teren van de massa's binnengekomen kle dingstukken. In het hoofdgebouw van de T.H. is een centraalpost ingericht, die con stant bezet blijft, en voortdurend in con tact staat met VoornePutten. Men voor ziet ook volledig in eigen voeding. De Mensa draait dag en nacht. Bovendien zorgt men daar voor de maaltijden van binnen komende evacué's. Er zijn meisjes-studen ten, die sinds het begin van de actie bijna niet geslapen hebben. Dagelijks worden duizenden boterhammen gesneden, be smeerd, belegd en ingepakt. Het zwaarte punt van het werk der T.H.-mensen heeft zich van het zandzakken vullen in Rockan- je verplaatst naar het directe strijdgebied langs het Voornse kanaal. Vanavond met het opkomen van de vloed zal de toestand weer zorgwekkend worden. Geen voorrang verleend De fietser V. die op de hoek van de Pe perstraat en de Koommarkt gisteren geen voorrang verleende, reed daardoor tegen een spatbord van een personenauto op, die door S. werd bestuurd. De fietser viel tegen de lantaarn van de auto op en kreeg een bloeduitstorting bij zjjn oog. Na behandeld te zijn in het Gasthuis kon hij naar huis terugkeren. Van zijn fiets werden voorwiel en voorvork verbo gen. De personenauto liep schade op aan een van de spatborden. Vrouw stal schoenen van getroffenen Tegen de 28-jarige mevrouw K. werd proces-verbaal opgemaakt wegens het stelen van een paar schoenen uit een school uit de Gasthuislaan. De schoenen behoorden tot een partij, die voor de ge troffenen uit de watersnoodgebieden wa ren bijeengebracht. Bloemenmarkt helpt De bloemenhandelaren op de bloemen markt aan de Hippolytusbuurt hebben vanmiddag een hoeveelheid bloemen bijeen gebracht en verkocht ten bate van het Nationaal Rampenfonds. ADOPTIE VAN DIRKSLAND? Wethouder Biihler mee voor contact Een ploeg ter sterkte van 25 man van de gemeentelijke dienst van openbare werken, onder leiding van de hoofdingenieur ir H. Vos en voorzien van de nodige hulpmidde len, heeft zich vanochtend ter be schikking gesteld van de marine commandant te Hellevoetsluis. Verwacht werd, dat deze technische ploeg door de rijkswaterstaat zou worden tewerkgesteld te Dirksland, op het eiland Voorne en Putten, dat, naar men weet, zwaar door de watersnood is getroffen. De ploeg wordt vergezeld van de wethouder van financiën, de heer J. Bühler, die .v.ntact met het gemeentebestuur van jniksiand zal opnemen, hetgeen mogelijk zal kunnen leiden tot adoptie van deze zwaar getroffen gemeente door Delft. Ook de Delftse havenmeester de heer L. Reitsma is mee, evenals de heer A. H. M. Haring, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau Delft, die zonodig de ar beidsinzet zal regelen. De bedoeling is, dat het gezelschap tot morgenavond of wellicht tot Zaterdag in Dirksland bezig zal blijven. Daar er uiteraard geen gele genheid bestond om vooraf bij de raad het nodige credïet voor deze technische hulpverlening aan te vragen, vertrouwen B. en W. dat dit crediet later door de raad zal worden gevoteerd. Slechts deze klompen beton bleven over van wat eens machtige bunkers waren langs het strand van onze Westkust. De zee heeft flink huisgehouden onder de stoere vertegenwoordigers van de door de Duitsers aangelegde „Atlantic-wall''. Hedenmiddag is een veertigtal Ameri kanen begonnen de obstakels, die Zaterdagnacht en Zondag als blokken dozen naar beneden zijn komen vallen, uit de weg te ruimen. Allereerst werd schoon schip gemaakt in de omgeving van „Arendsduin" te 's-Gravenzande, waar het Zondag nogal kritiek is ge weestEen overzicht van de ravage aan het strand in de omgeving van Ter Heyde. Materiaal tegen brand gevraagd Er worden met spoed gevraagd open vaten, drums en emmers voor beveiliging tegen brand voor de in Delft ingerichte evacuatieposten. Opgaven aan het stad huis. MILLIOENENNOTA IN DE GROENTENSECTOR Na slecht begin viel komkommerteelt mee Het jaarverslag van de Coöperatieve Warmoeziersvereniglng „De D-jlfische Groentenveiling" over, het jaar 1952 klinkt evenals dat van véle andere groenten- en fruitveilingen niet ongunstig. Op de aller eerste plaats kan melding worden gemaakt van een grotere jaaromzet dan in 1951. Dit Nu de grote inzamelingsactie van Delft achter de rug is, wil dit niet zeggen dat de activiteiten verminderen. Integendeel, uit alle lagen van de bevolking komen nieuwe initiatieven naar voren, die gericht zijn op de praktische behoeften in de noodgebieden en bij de geëvacueerden. Gistermorgen werden er nogmaals 1500 pakketten via Rotterdam naar de getroffen gebieden afgevoerd. In totaal heeft Delft nu ongeveer 13.000 mensen geheel gekleed. Voor enige duizenden liggen nog goederen opgeslagen Bovendien werden uit Delft 350 paar rubberhandschoenen naar het vliegveld Valkenburg gebracht om uitgeworpen te worden boven de daartoe aangewezen plaatsen. Voor het eiland Rozenburg werden 100 paar klompen naar Rotterdam vervoerd om daar met een boot verder te worden getransporteerd. Ook werd een oproep uit het overstroomde gebied beantwoord met de zending van 1100 broden, waarbij de bakkers bovendien op eigen initiatief nog een hoeveelheid beschuit voegden. BRENGT WATERSNOOD VERTRAGING? Technische diensten zijn er al gevestigd Het nieuwe gebouw aan het Doelen plein, waarin de automatische telefoon centrale wordt ondergebracht, is thans vrijwel geheel voltooid. Ofschoon niet luxueus, is het zeer ruime gebouw alles zins praktisch ingericht en keurig afge werkt, zodat de verschillende diensten, die zich reeds jarenlang in het postkantoor aan de Hippolytusbuurt tot het uiterste hebben moeten behelpen, er een ruim en geriefelijk onderkomen zullen vinden. Bereids werden de technische diensten voor de telefoon en de radio-distributie er gevestigd. De N.V. Standard Electric Mij uit Den Haag, is reeds geruime tijd doen de met het monteren van de automati- v.u ,xLulia„u sche apparatuur. Hiermede zal nog ge- 9,Ï5« ROXYi „Vivera in Face" (14), &20. 7. 9,1 ruime t\jd heengaan, want de omvang yan i onzer verslaggevers) deze apparatuur is voorlopig berekend op zevenduizend aansluitingen, welke metter tijd nog verdubbeld kan worden en dus verhoogd tot veertienduizend. Momenteel telt het telefoonnet in Delft en naaste om geving rond 4100 nummers, terwijl er een wachtlijst is met circa driehonderd aan vragen, welke echter niet kunnen worden ingewilligd vooraleer de automatisering een feit zal zijn. Er blijft; dus tot in verre toekomst ruimschoots gelegenheid tot ver dere expansie. Zoalsonlangs gemeld, werd als streefdatum voor de voltooiing van de gehele telefoon-automatisering in het dis trict Delft aangenomen 1 October 1953. Echter valt te vrezen, dat de gevolgen van de huidige watersnood zich ook bij de telefoondienst zullen doen gelden, zodat met een overschrijding van bovengenoem de datum rekening dient te worden ge houden. Verwacht mag evenwel worden dat in elk geval tegen het einde van het jaar het werk der automatisering geheel voltooid zal zijn. Oolc blijven er nog; steeds gelden bin nenstromen. Men is in Delft de 75.000 gulden thans ruim gepasseerd. Maar niet alleen voor geld en goederen zorgt men in Delft. Zo hebben de kappers de zorg van de evacué's op zich genomen waar het scheren, knippen en haarwassen betreft. De tandartsen staan eveneens klaar om geheel belangeloos de tandheel kundige verzorging op zich te nemen. De Delftse industrie blijft niet achter. Zo is één van de belangrijkste taken, die Calvé zich gesteld heeft, de zorg voor de levering van voedsel voor het geredde vee. Reeds Zondagavond kon ook op andere wijze worden geholpen door het beschikbaar stellen van duizend ledige zakken, waarom in Nieuwerkerk aan de IJsel was verzocht, 's Maandags werd op Bericht Doordat enkelen van onze bezorgers in actie waren voor hulp aan de getroffen gebieden, was het ons in de afgelopen da g-en niet altijd mogelijk de krant overal tijdig in het bezit van de abonné's te bren gen. Er zijn thans de nodige maatregelen genomen om de bezorging weer glad te 1 laten verlopen. het bericht, dat veel vee in Sliedrecht was samengebracht, een auto met 20.000 kg. veevoeder derwaarts gezonden. Zeeuws-Vlaanderen, dat op directe wijze onbereikbaar was, ontving per auto's een zelfde hoeveelheid via Brussel. Een op onthoud in Valkenswaard, ondanks gel dige papieren, vertraagde de reis, maar de chauffeurs slaagden er niettemin in 's ochtends om tien uur de lading af te leveren, die daar hoog nodig was. Dank zij een schipper uit de wilde vaart, die zjjn diensten gratis aanbood, werd Middelburg met honderd ton veevoeder bevoorraad. Een schip met eenzelfde kwantum zal heden naar Breda vertrek ken. Op het vliegveld Valkenburg werd binnen net uur tien ton veevoeder afge leverd, bestemd om te worden gedropt op Schouwen en Duiveland. Fabriek en kantoor brachten spontaan binnen 24 uur 3500.bijeen en nog wor den bijdragen van de buitendienst ver wacht. De directie zal eenzelfde bedrag storten en heeft zich bovendien bereid verklaard ook op andere wijze nog finan ciële steun te verlenen. Spelleiderscursus uitgesteld De spelleiderscursus die onder normale omstandigheden vanavond zou zijn voort gezet, wordt tijdelijk gestaakt. Nadere berichten zullen volgen. Vastenavondbal K. en O. afgelast Het bestuur van de R.K. Culturele ver eniging „Kunst en Ontspanning" heeft be sloten het jaarlijkse balmasqué, dat tegen 16 Februari was aangekondigd, wegens de nationale ramp niet te doen doorgaan. Het bedrag, dat met deze feestelijkheden zou zijn gemoeid, zal worden gestort als bij drage in het Nationale Rampenfonds. was een bedrag van 642.000.Zodoende kon het jaar worden afgesloten met een omzet van ƒ9.466.713. Een zo gunstig verloop werd in het be gin van 1952 niet verwacht. Zo mislukte bij veel tuinders in het voorjaar de komkom- merieelt, zodat geheel opnieuw moest wor den begonnen met het poten van nieuwe planten. Wanneer men rekent, dat de kom kommers als hoofdproduct van deze vei ling moeten worden gerekend, dan valt te begrijpen dat de vooruitzichten niet erg hoopvol waren, te meer omdat met de aan schaf van jong pootmateriaal hoge kosten gepaard gingen. Alles bij elkaar genomen is het eindresultaat van de komkommer teelt nog meegevallen. In totaal werden 10.516.999 stuks aangevoerd voor een be drag van ƒ2.487.005. De export heeft ook verleden jaar weer een leeuwenaandeel van de omzet inge nomen. De omzet bedroeg 73.03 %~of 6.913.421.van de totale omzet. Duitsland was de grootste afnemer. Engeland nam niet dat quotum af, wat was verwacht, terwijl Zweden en enkele andere landen iets meer afnamen dan in andere jaren. Van een goede invloed van de Benelux viel niet veel te merken. Het nut van de productenfondsen is verleden jaar eens te meer bewezen. Zo werd uit het slafonds rond 50.000.meer uitbetaald dan ont vangen. De fondsvorming is dan ook een grote zegen voor de tuinbouw. In 1952 werden enkele vernieuwingen op het veilingterrein aangebracht. Zo kwam er een nieuwe timmerloods beschikbaar voor reparatie van fust. Ook besloot het be stuur de weg op de kop der havens te laten verbreden om losplaats voor het binnen land te verkrijgen. De heer N. v. Spronsen, die dit jaar verslag opmaakte, heeft ook enkele wensen uitgesproken ten aanzien van eventuele verbetering der outillage der veilinggebou wen. Zo dient het kantoor van de betaal meester te worden uitgebreid. Ook zou een overkapping dienstig zijn op de plaats, waar het fust wordt uitgegeven. Tenslotte is vernieuwing van de bestaande houten loodsen noodzakelijk. In het jaarverslag wordt tenslotte nog een lans gebroken voor het vroeg en gecombi neerd veilen. Marktberichten C.C.W.S.: Freesia: geel 40—94. wit 40—82, Refracta 30—49. Caro 56—79. grote witte 85— 1.60. blauw 1.60—2.80 per bqsje. Tulpen: Rose Copland 60—84, Pitt 70—84, Bartigon 70—80, G. Harvest 70—95, E. Eddy 75—85, Albino 70-^85. dubbele 7088, W. Sail 5471 per bos, Anjers: wit 15—28, Sim 17—23. Brenner 23—41. rose Sim 23—28 per stuk. Diversen: Anemonen 1.25 1.40. Chrysanten 5084 per bos. Hyacinthen 1021, Calla 3856. Euphorbia 34—41 per stuk, Plumosagroen tot 1.70 per bps. Potplanten: Pri mula Cinensis 1524, idem Malecoides 1833, Cineraria 601.05 per pot. Poeldijkse Bloemenveiling: Chrysanten: Louis Germ 7 per stuk. Tros Chrysanten: Long Island 3136, Louis Germ 3864, Orchid Beau ty 35, Pink Ideaal 27, Schlager 43, Katjes 8. Anemonen 471.00, Tulpen Krelage 48, Rose Copland 63, Freesia: Refracta 20—32, Buttercup 3376, Grote Witte 4278, Gekleurd 74 p. bos. Hockey en korfbal gaat niet door In verband met de nationale ramp, welke ons land heeft getroffen, heeft het hoofd bestuur van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond besloten alle voor Zaterdag 7 en Zondag 8 Februari a.s. vastgestelde wed strijden af te gelasten. De Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond heeft dezelfde maatregel genomen. Toch watersnood-postzegel Ten behoeve van de getroffenen zal de P.T.T., aldus wordt nader bericht, op zeer korte termijn toch een speciale waters nood-postzegel uitgeven in de frankeer- waarde van 10 cent met een toeslag even eens van 10 cent. De opbrengst van de toeslag komt geheel ten goede aan de slachtoffers. Katholiek dagblad voor Zuid-Holland Het Bijkantoor te Delft is gevestigd op de Hippolytusbuurt 26. Redactie: Botaniestraat 28, Tel. 794 en Noordeinde 5, TeL 676. De abonnementsprijs bedraagt: per week ƒ0.47; per kwartaal ƒ5.95. Advertentieprijs 012 per millimeter hoogte. Contracttarieven worden op aanvraag onmiddellijk verstrekt. Ingezonden mededelingen 0.24 per millimeterhoogte. „Delvertjes" tot 20 woorden f 0.50. Voor elke 5 woorden meer 10 cents. Zowel de advertentiën alsde „Del vertjes" verschijnen zonder extra kos ten 'in de Westlandse editie.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2