De Hengstenkeuringen te Leeuwarden Lichtwedstrijd Groningen-Friesland CLOWNTJE RICK Scheepstijdingen Nieuwsblad van het Noorden van Donderdag 5 Februari 1953 - Pagina 10 Polmar de beste jonge hengst Paladijn wederom algemeen kampioen klasse. Dit heeft hu nog. Zyn verscho ning is apart. Hij heeft de klasse die (Van onze deskundige médewerker). De belangstelling voor de hengsten- keuring te Leeuwarden was minder groot dan vroeger. Nu het bestuur van het Fries Paardenstamboek heeft beslo ten zijn keuring te Sneek te houden gaf dat ongetwijfeld een terugslag op het bezoek. De Vereniging „Het Bovenlandse Paard" had besloten haar jonge heng sten niet gecentraliseerd voor te bren gen in Groningen, doch tc Leeuwarden. Niet direct een uiting van medewerking om de hengstenstapel in het N.W.P.- gebied voor het voetlicht te brengen voor de binnen- en buitenlandse bezoekers te Groningen. De tijd vraagt om actie en reclame voor het paard. Verstaat men deze vraag niet, dan gaan andere fok- districten, die dat wel doen, met de eer en het voordeel strijken. Voor dekking werd goedgekeurd een vierjarige zoon van Tello. Wat de jury in deze goedkeuring ziet, is niet duide lijk, omdat de hengst vier jaar is en vooral in de achterhand het gebrek ver toont van een ouder paard dat veel ar beid heeft verricht. De zoon van Feiner Kerl, het vorige jaar tweede van de eerste premieheng- sten, kwam nu in een andere gedaante voor. Hij was in mindere conditie en was daardoor veel mooier geworden. Zijn type was nu goed. Hij is breed en diep en zijn verschijning toonde veel meer adel. Zijn beenstanden hadden ge leden en waren zowel voor als achter niet in overeenstemming met de ver wachtingen. Zijn stap was best hoewel iets wijd, de draf is goed. Zijn naam is thans Ferdinand. Onno, V. Officier, fokker F. J. Zijlker te Midwolda (O.) en verkocht naar Friesland, werd zeer onverzorgd voor gebracht en werd afgekeurd. De nieuwe import uit Oldenburg, V. Elmer, is een zwarte nengst met een mooie sterke bovenbouw, maar ook hij komt evenals zyn stalgenoot in de been standen tekort en mist daarin de ge vraagde uitdrukking. De draf is goed. Hij werd gedoopt als Eduard. De driejarigen Verder werden voorgebracht de drie jarige hengsten Reflex, V. Gustaaf, Gra niet, V. Grenadier, en Palmar, V. Harro, die te Groningen reeds waren voorge bracht en goedgekeurd. Reflex is een mooie vos, die ook nu weer opviel door zijn type en bijzondere manieren, eig. J. Poelstra, Winsum, en J. J. Schuirm- ga, Balmahuizen. Wordt te Opeinde ge- stationneerd. Graniet eig. H. Smit, Mid. wolde (W.) en A. J. Koopmans te Veen- klooster, liet zich goed zien, terwijl Pal mar, V. Harro, eig. als voren, er nogal uitliep wat kwaliteit en figuur betreft en overwegend de meerdere was van de collectie. Er bestond nogal enige spanning over de uitslag van de premiekeu ring. De plaatsing was als volgt: Palmar, Eduard, Graniet, Ferdi nand. Het was feitelijk een teleur stelling, dat de jury aan alle vier hengsten een eerste premie toeken de. Hieruit kon geconstateerd wor den, dat het een extra collectie was en daarmede was men het in het algemeen niet eens. Er zijn eerste premiehengsten en ook niet eerste premiehengsten, wanneer de eisen die aan een eerste premiehengst ge steld worden, ook hier worden ge handhaafd. Het kampioenschap Een spannend moment was de strijd tussen Palmar en Paladijn om het kam pioenschap der drie- en vierjarige heng sten. Paladijn was verleden jaar alge meen kampioen en behaalde dat kam pioenschap met overmacht door zijn op vallend best type en zijn buitengewone SCHAATSEN. Broekman c.s. rijden voor de getroffen gebieden Op Sandefjordbaan Op initiatief van een der bladen uit Oslo zou Woensdagavond in het Bislet- stadion te Oslo een internationale wed strijd worden gehouden, waarvan de net to-opbrengst bestemd zou zijn voor de hulpverlening aan de getroffen gebieden in Nederland. De Noorse schaatsenrijders- bond kon zich echter met deze wedstrijd die niet op de kalender voorkwam, niet verenigen. Wel hebben de Noorse officials in beginsel zich bereid verklaard na de wereldkampioenschappen, welke 14 en 15 Februari te Helsinki worden gehouden, een datum vast te stellen voor een bene fietwedstrijd in het Bisletstadion te Oslo. De mogelijkheid is groot, dat deze wed strijd nog op 20 Februari zal plaats vin den. Voor gisteravond heeft echter de ijs- club van Sandefjord het initiatief over genomen en natuurlijk moest Kees Broek man voor het behalen van de titel een ereronde rijden. Talrijk zijn trouwens de gelukwensen, welke onze landgenoot de laatste dagen telegrafisch in ontvangst heeft genomen. Hjallis Andersen en diens echtgenote zon den hem een kort telegram met slechts drie woorden: „Goed, beter, best." Kornel Pajor, de 30-jarige architect, die enkele jaren geleden te Davos het wereld kampioenschap behaalde, is aan zijn laatste wedstrijdseizoen bezig. „Ik heb het zo druk met mijn werk op het architecten bureau te Stockholm, dat ik geen vol doende tijd meer kan vinden voor trai ning en wedstrijden", zo deelde bij mee. Wel reed hij gisteren te Sandefjord. Finn Hodt noteerde 43 sec. over de 500 meter, hetgeen een nieuw baanrecord be tekende en Roald Konsmo werd tweede in 43,7 sec-, een nieuw persoonlijk record. Huiskes was vierde met 45,1 sec., Broek man vijfde met 45,8 en Wim van der Voort zevende in 46.2. Op de 3000 meter eindigde Kees Broek man met 5 min. 08,8 sec. op de eerste plaats met Anton Huiskes, de wereldre cordhouder op deze afstand, als tweede in 5.11.8. Er heerste natuurlijk een spor tieve rivaliteit tussen beide landgenoten, want nu Kees Broekman in een latere serie startte dan Huiskes, precies anders om als 10 dagen geleden te Davos, zei de Europese kampioen: „Ik sla je nu met se conden Anton", hetgeen dan ook vlot ge beurde. Wim v. d. Voort werd twaalfde in 5.24,3. In het algemeen klassement heeft Finn Hodt de leiding met Anton Huiskes op de tweede plaats Menamara als derde, Kees Broekman als vierde en Wim v. d. Voort als achtste. de tegenwoordige tijd vraagt. Zijn hoofd heeft karakter. Palmar heeft meer vo lume. Zijn bouw is extra. Zijn schouder zeer goed, de schoft is wat breed, maar hoofd en hals hebben het moderne van een Harro, evenals Paladijn. De achter hand van Palmar is gespierder. Zyn to taal heeft niet geheel ie lijn van Pala dijn, hoewel hij iets mannelijker van figuur is. Deze twee beste zoons van Harro streden om de hoogste onder scheiding. De strijd duurde lang een be wijs van het geringe verschil tussen deze twee super dieren en tenslotte was het Paladijn die de titel verwierf. Niet met overmacht, maar hoe zwaar der de strijd, hoe groter de overwinning. De twee hengsten zyn voor Friesland een grote aanwinst. Twee eigen fok- producten, die de Oldenburger imports ver achter zich lieten. Othello, de im port van het vorige jaar, toonde over duidelijk dat hij de gevraagde klasse verre mist. De vereniging „Het Boven landse Paard', die thans over drie Ol denburger Imports beschikt, heeft daar mede de klok achteruit gezet. Naast de verschillende zeer goede hengsten die Friesland bezit, heeft men toch ook verschillende candidate:!, die het tempo van de tijd niet by kunnen houden. De collectie fokpredicaat heng sten was op een enkele uitzondering na een aandenken aan de oude tijd. Tascc en Rimon zullen niets meer kunnen ver beteren. Arjolus staat op veel te hoge klemvoeten. Wat moet men met een Allard die het type van een trekpaard vertegenwoordigt? Er valt hier nog wel het een en ander op te knappen. De in voer van een Tugaro, die verscheidene jaren door het V.L.N. gebied zwierf, omdat hij nergens voldeed, kan ook moei lijk als een aanwinst voor Friesland worden beschouwd. Men kan misschien een mooie vos als Reflex niet zwaar genoeg vinden, maar de klasse van deze hengst stelt vele, die zwaarder zijn maar beslist de kwa liteit missen, in de schaduw. De tijd vraagt wat anders dan alleen zwaarte. Er is in Friesland de eerste jaren nog wel wat te doen om de hengstenstapel te verbeteren en deze te brengen in de lijn van een Paladijn, Palmar, Graniet, Reflex, Piloot, Camillus, Commandeur, Cambinus, Hoofdman e.a. Nationale Ruiterdag te Utrecht In verband met de watersnood is de Nationale Ruiterdag der Koninklijke Federatie van Landelijke Rjjverenigin- gen welke gehouden zou worden op Woensdag 18 Februari a.^. te Utrecht tot nader order uitgesteld. VOETBAL Zaterdagavond in het Oosterpark De voor gisteravond vastgestelde licht wedstrijd Groninger eerste klassers Groninger tweede klassers heeft geen doorgang kunnen vinden. Door de vorst van de voorafgaande nacht en de daarop volgende regen- en sneeuwval was het Oosterparkterrein onbespeelbaar gewor den. De wedstrijd blijft in petto, Imaar voor Zaterdagavond is een ontmoeting van andere allure ingelast. De Afdeling Gro ningen heeft zich namelijk in verbinding gesteld met de Afdeling Friesland en spontaan is men daar bereid gebleken om met de sterkste Friese combinatie Zater dagavond naar Groningen te komen, ten einde om zeven uur een lichtwedstrijd tegen Groningen te spelen. Ook Abe Lenstra Natuurlijk is daarbij ook opgesteld Abe Lenstra en de reden waarom we op hem speciaal de aandacht vestigen, is gelegen in het feit, dat de Heerenvener zich ook reeds beschikbaar had gesteld om als gast te spelen in het elftal der Groninger tweede klassers. Dat was helaas niet mogelijk, omdat de ploeg reeds was geformeerd, maar nu heeft ZAALHANDBAL Vlugheid en Kracht won van Jahn II Goed voorbeeld van Stormvogels Het peil van de wedstrijden van de zaalhandbalcompetitie van gister avond is niet groots geweest. Er werd sfeerloos gespeeld en ongetwij feld is de rampzalige toestand van deze dagen hier oorzaak van. De heren van Vlugheid en Kracht kwamen^ bijzonder goed voor de dag. Er werd vlot gecombineerd en daardoor werd de verdediging van Jahn II (Stads kanaal) vaak voor grote problemen ge steld, die zij 12 maal niet kon oplossen. Jahn II scoorde in totaal 6 doelpunten. Brunhilde behaalde een kleine zege op Stormvogels (Delfzijl). Met een 21 ne derlaag werden de bezoekers naar huis gezonden. Athene hield tot de rust goed stand tegen Vlugheid en Kracht, waar door de score blank bleef. In de tweede helft echter moest haar doelvrouwe tweemaal zwichten. De heren van SGV (Schildwolde) behaalden een verdiende 11-7 overwinning op Stormvogels na een rommelige wedstrijd, terwijl Sparta GHC met 73 klopte. De oudjes van Olympia gaan nog steeds opwaarts. Nu werd Vlugheid en Kracht II met 115 aan de zegekar gebonden. De Vlugheid en Kracht Juniores dames tenslotte wonnen met 6—3 van Brunhilde. Vanavond wordt de gehele opbrengst van de zaalhandbalwedstrijden afgedra gen aan 't Nationaal Rampenfonds. Storm vogels gaf gisteravond een bijzonder voorbeeld, door tijdens de reis naar Gro ningen te collecteren. De opbrengst f24.50 is ter hand gesteld aan het afde lingsbestuur, dat het zal overmaken aan het Rampenfonds. PAARDEN. Paardensport voor de ramp „Toto" gaf f 10.000. In samenwerking met het bestuur van de Stichting Totalisator „Nederland" en de vereniging te Hilversum heeft het be stuur van het N. D. R. maatregelen over wogen tot hulpverlening aan de rampge bieden De totalisator stelde daarbij f 10.000 beschikbaar benevens de baten, welke 15 Februari a.s. Zondag zijn er geen courses uit de omzet te Hilversum voortvloeien. De gehele netto-opbrengst, zowel van de totalisator Nederland, het N D. R. en Hilversum zal trouwens wor den afgedragen. Bovendien worden de totaalprijzen-bedragen tot f 600 per num mer verminderd en het verschil ter be schikking gesteld, waardoor de opbreng sten vergroot worden. Met alle paardensportorganisaties is overleg gaande voor verdere maatregelen. Lenstra zijn plaats in het Friese team graag aanvaard. En eveneens is dat het geval met de bekende midvoor van Leeuwarden, Keesje v. d. Ley, die nu met Lenstra en Germ Hofma een zeer sterke linker vleugel vormt. Deze lichtwedstrijd, welke zeer aan trekkelijk belooft te worden, is geprojec teerd in de gerechtvaardigde ver wachting, dat Zondag de competitie zal stilliggen. Het Friese elftal Het Friese elftal is onmiddellijk samen gesteld en ziet er als volgt uit: Blaauw Hiemstra v. d. Ley (H.veen) (Nicator) (Leeuw.) Lenstra Hofma (Heerenveen) Reserves zijn: De Jong (FVC), Jongsma (Frisia), Engels (Heerenveen) en Kramer (Leeuwarden). Groninger formatie De Groninger ploeg is als volgt samen gesteld: Roffel (GVAV) Appel Drewes Hoekstra (Be Quick) (GVAV) (GVAV; Walburg Lugthart Walburg (WW) (Be Quick) (Veelerv.) Brugts De Grooth (Be Quick) (GVAV) -Reserves: Hamminga (HSC), Jeltema (GVAV), Fransen (Oosterparkers) en Lacrois (GVAV). De kaarten, welke voor de gisteravond vastgestelde wedstrijd waren genomen, blijven geldig. Voorverkoop is opengesteld bij Homan en Bonsema tegen de gewone prijzen. Ook de opbrengst van deze ontmoeting komt geheel ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Er behoeft geen vermake lijkheidsbelasting en geen terreinhuur te worden betaald. Denemarken stelt benefiet wedstrijd voor Te spelen in ons land Naar wij vernemen heeft de heer Ebbe Schwarz, voorzitter van de Deense Voet balbond. een telegram aan Karei Lotsy gezonden, waarin hij uiting geeft aan zijn medeleven met het door de ramp getroffen Nederland. Tevens biedt hij aan een wedstrijd in Nederland te spelen ten bate van de slachtoffers. Alle Zondagen tot 15 Maart en alle weekdagen tot de week die 28 Maart eindigt zijn hiervoor, wat de Deense Voetbalbond betreft, be schikbaar. Het tournooi om het wereldkampioenschap 1954 Voor het tournooi om het wereldkam pioenschap 1954 (Coupe Jules Rlmet) waarvan de eindronden in Zwitserland worden gespeeld, hebben de volgende veertig landen ingeschreven: Zwitserland, Zweden, W.-Duitsland, Haiti, Oostenrijk, Brazilië, Frankrijk. Engeland, Portugal, Finland. Eire, Italië, De Saar, Ver. Staten, Luxemburg, Chili, Z.-Slavië, Korea, Polen, Egypte, Hongarije, China, India, Wales, Israël. Griekenland. Spanje, Mexico, Bel gië- Roemenië, Turkije, Japan, Schotland, N.-Ierland, Peru, Bulgarije, Ts.-Slowakije, Noorwegen, Vietnam en Uruguay. Geen Noordelijk handbal en basketbal Geen afdelingsvergadering In verband met de rampen in het Zui den van ons land zijn alle Handbalwed strijden in het Noorden van het land afgelast. Ook de jaarvergadering van de afdeling Groningen, die a.s. Zondag zou worden gehouden, is tot nader order uit gesteld. Ook voor de basketbalcompetitie zijn alle wedstrijden voor deze week afgelast. Het Nederlands Handbalverbond heeft alle wedstrijden voor Zaterdag en Zon dag a.s. afgelast. Gevonden voorwerpen tot en met 1 Februari. Onderstaande voorwerpen zijn als ge vonden gedeponeerd aan het Hoofdcom missariaat van Politie, Ossenmarkt 34. kamer 5 en aldaar te bevragen iedere werkdag van 11.30 tot 12.30 en van 16.00 tot 17.00 uur. uitgezonderd Zaterdags middags: buisje vergif, mutsen, boek. springtouw, plunjezak. speelgoedauto, snawls, handschoenen en wanten, radio- doppen, portemonnaies. sleutels, padvin- dersriemen, ceintures, belastingwetboek, k.kous, gymnastiekschoen, vulpotlood, schroevendraaier, zadeldek, jongensjasje, scheergerei, rozenkrans, nylonkous. sier speld. De navolgende voorwerpen zijn te be vragen aan de onderstaande adressen: d.- polsnorloge. doublé (gev. 2 Januari): te bevragen FlikReinders. P.V.kade 85. Kielwindeweer; zakken: v. Royenlaan 34a: handschoenenklem: Feithstr. 34: autodoppen: Meeuwerderweg 103. Garage Smit. Oosterhoogebrug; tasje: Hema, Herestr.; autoband: P. Hendrikszstr. 69a: vulpen: Bataviastr. 21a: koffertje: Nieu we Weg 30: polshorloges: Pelsterstr. 14a, L. Hennëttestr. 25a: d.noeden: A. de Ruv- terlaan 34, Kerklaan 14: pakje marga rine: J. Israëlsstr. 14: parapluio: Ooster- weg 30; riem: Lopendediep 16: padvin- dersriem: Billitonplein 15a; portemon naies: Bloemstr. 5, G. Bakkerstr. 40. Tuinbouwstr. 94b, Medanstr. 13. Moes- kersgang 10: bankbiljet: 2e Hunzestr. 43a; dekkleed: Paramaribostr. 4. Horten sialaan 53; parapluie en broche: C. en A. Herestr.: zuurstofcylinder merk Aga: te bevr. achter stookinrichting Ooster ham rikkade achter garage Meinhardts: d.parapluie: Nieuwstr. 54a: vulpen: Sel- werderdwarsstr. 27: actentas: Herestr. 23: rijwieltassen: Gr. Rozenstr. 8. Visserstr. 23; poederdoos: O. Boteringestr. 53/1: gymnastiekschoenen: Hyacinthstr. 121: Engels boek: Aljehstr. 37; theemuts: Coendersweg 35: zadeldek: Begoniastr. 45: broches Noorderbinnensingel 129, Pluimerstr. 27; overall: J. Israëlsstr. 95; doos macaroni- Zuiderdiep 78; armban den: v. Panhuysstr. 7. Helperwestsingel 30. Tuinbouwstr. 95a: krielkip- Bedumer- weg 108; medaille: Selwerderstr. 38: ka toen en borduurgaren: Zaagmuldersweg 60. Gemeentetram Akkerstr.: foudraal van parapluie. broche, streng koralen, para pluie, alpino. fluit. padvindersriem. shawl. pop. portemonnaie. hangslot. 2 luiers, ceintuur, steeksleutel, schouder vullingen, handschoenen en wanten. Handels- en Marktberichten ZUIDWOLDE. (Eiermarkt.) Aange voerd 37500 eieren. Op de voorschotprijs van de vorige week werd 18 ets. per kg. bijbetaald, zodat de definitieve prijs bedroeg f 2.30 per kg. of 13} tot 14} cent per stuk. Thans werd een voorschotprijs uitbetaald van f2.per kg. ASSEN. (Paardenmarkt.) Aanvoer en noteringen 182 paarden. Ie soort werk paarden 1000—1200. 2e soort 900—1050. xwenters 500—900. enters 400—750. Ove rige noteringen: 135 biggen 28—34. 4 dr. varkens 2.252.75. 120 zouters hoogste prijs 2.39 per kg. geslacht gewicht. Han del vrij vlot. WOLVEGA. (Veemarkt.) De totale aanvoer 1219 stuks. w.o. 812 varkens (645 zouters. 167 zware varkens), 272 biggen. 123 nucht. kalveren. 6 schapen. 3 geiten. 3 paarden. De aanvoer van varkens ruim. De handel in zouters ge lijk de vorige week. De prijzen niet no- ger. Notering 1.751.77. Een enkele beste partij 1 cent meer. Handel in zware varkens gedrukt, zodat de prijzen enigs zins lager waren. Notering 1.651.72. Ook de gemeste zeugen deden minder, note ring 1.401.55. alles per kg. levend gew. zonder korting. Biggen minder aange voerd. Handel vlot. Prijzen geen veran dering. Notering 3545.. Nuchtere kalve ren meer aangevoerd, de handel was slecht, de prijs van de vorige week kon nauwelijks gehandhaafd blijven. Notering 0.901.00 per kg. levend gew. Voor scha pen en geiten en paarden geen notering wegens geringe aanvoer. Op de pluimvee- en konijnenmarkt kleine aanvoeren, handel vooral voor pluimvee matig. Voor konijnen iets meer vraag. Notering pluimvee 1.252.50, ko nijnen 2.505.00. Aanvoer 10 manden pluimvee en 9 manden konijnen. Kerk- en Schoolnieuws GEREF. KERKEN (Art. 31 K.O.) Be roepen te Hilversum ds H. D. van Herk- sen te Onnen (gem. Haren). Aangeno men naar Delft ds J. F. de Weger te Sappemeer. Waterstanden Mannheim 251 0.04, Trier 228 —0.12 Koblenz 263 0,15. Keulen 272 0.12, Ruhrort 516 —0.10. Lobith 1147 —0.05, Nijmegen 924 0. Arnhem 912 —0.03, Eefde 476 —0.19. Deventer 369 0.15. Namen La Plante 162 —0.20 Borgharen 4173 +0.14. Belïeld 1270 —0.50. Grave 549 0.6-' Vreeswijk 1.08 +8; Lith 2.34 —19.0. Provincie Groningen, (ten opzichte van het normale kanaalpeil om hedenmorgen 8 uur) Eemskanaalboezem: Delfzijl 8; Zuid- laarder Meer +5; Waterhuizen bene den +6; Waterhuizen boven +10; Veendam beneden +45; Veendam bo ven +45; Winschoten -f2; Ooster- sluis +4. Fivelingo: Damsterdiep Groningen +18. Westerkwartier: Electra (Oldeh.) +24; Gaarkeuken +24; Oostersluis +26; Westerhavensluis +26. Friese boezem: Gaarkeuken boven +42. Neerslag gisteren: Delfzijl 8.8: Zout kamp 5.1; Oldehove 9.0; Winschoten 6.5. Het gemaal Electra wordt vandaag weer in werking gesteld. De Avonturen van Voor Je kleintjes Het schip voer lustig verder. Van het land was niets meer te zien; de kust was al ver achter hen. De zon begon al lager te zinken, de avond begon al te vallen. Ze keken naar de prachtige rode bol, die langzaam wegzakte. Toen werd het langzaam donker. We moeten straks zeker gaan slapen, hè? zei Bunkie. Zijn er bedden? Natuurlijk, wat dacht je? zei Rick. Als ik een boot tover waarmee we een reis gaan maken, doe ik het goed. En dan zijn er bedden ook. Kom maar eens kijken. Ja hoor, er waren bedden. En wat een heerlijke bedden! Drie naast el kaar, in de hut. Nou vond Oepoetie. Daar zullen we lekker in slapen! Toen het dan ook donker geworden was en nadat ze nog wat gegeten had den, kropen ze fijn in bed. Eerst lagen ze nog een poos wakker en praatten en lachten nog wat met elkaar; maar eindelijk kregen ze toch slaap. Dat was ook al geen wondervan het water word je slaperig! En in de donkere nacht dobberde de boot bij het maanlicht rustig over de Passagiersschepen Bloemfontein 5 te Kaapstad. Fairsea p 5 Kp. Bonn n. Amsterdam. Grote Beer 5 te New York. Joh v. Oldenbarnevelt p. 5 Malta naar Djakarta. Maasdam p. 5 Kp. Hatteras n. N. York. Nieuw-Amslerdam 5 te Havanna. Oranje 5 v Singapore n. A'dam. Rijndam 5 v. Cob.h 7 te R'dam verw. Rijndam 5 v. Co.bh.; 7 te R'dam verw. Willemstad p. 5 Azoren n. Southampton Zuiderkruis 5 Kn. Verde n L Palmas Jagerfsfontein 4 400 mijl O.N.O. v. St. Helena n. Teneriffe. Grote vaart: Aalsum 4 v. Monrovia n. Dakar: Abbekerk 5 n. New York; Agatha 5 te Pladjoe: Aldegonda 4 v. Bangkok n Pladjoe: Alchiba 5 n. Santos; Alnati 5 t< Bahia; Amsteldijk 5 te Galveston: Am stelvaart 5 n. Belawan; Arendo 5 n Genua; Baarn 4 te Antw.; Bennekom L te San Antonia; Blitar 4 te Antw.; Breda p. 5 Azoren n. Trinidad; Callisto p. 4 Kaap Leeuwin n. Engeland: Caltex Per nis p. 5 Dungeness n. Sidon; Caltex Utrecht p. 5 Gibraltar n. R'dam: Cistula 3 v. Port Pirie n. Singapore: Clavella p. 5 Littleton: Congostroom 5 te Lagos: Cool haven 4 te Duinkerken; Coryda p. 5 Cayenne n. Curacao: Delfland 5 n. Bahia; Delft 4 v. Buenaventura n. Ta lara; Edam 4 v. New York n. R'dam: Enggano p. 4 Muscat: Esso Amsterdam 8 te Pernis verw.; Gaasterkerk 4 v. Dur ban n. East London: Grootekerk 5 tt Beira: Hector 5 te Venetië: Hera 4 v. Guaquil; Hersilia 5 te Antw.: Hestia 5 te Hamburg; Hoogkerk 4 te Rotterdam: Lutterkerk 3 te Dammen: Maashaven 5 te Freetown: Merwede 5 te Houston; Metula p 4 Flores n. Sydney: Modjokerto p. 4 Malta n. R'dam: Muiderkerk 5 te Genua; Nieuw Holland p. 4 Timor naar Sydney; Nigerstroom 5 te Bordeaux: Ovula 4 te Ardrossan: Rempang p. 4 Fi- nisterre n. A'dam: Roepat 5 te Balti more; Rotula 4 te Liverpool: Sa- marinda 5 te Christobal; Stad Bre da 4 dw. v. Bermuda n. Nederland; Te- lamon 4 te Maracaibo: Ternate o. 5 Ouessant n. Bona: Tjikampek 4 te Hong kong: Wieldrecht 5 n. Madras: IJssel p. 5 Gibraltar n. Lattaxia. Grote vaart: Aalsdijk 5 v. Hamburg n. Bremen; Aardijk p. 5 Sables Eiland n. New York: Agamemnon 4 v. Port au Prince n. New York; Aletta 5 te Port Swettenham: Alioth p. 5 Finisterre n. Antw.: Argos p. 5 K. Bonne n. Antw.; Arkelclijk p. 5 Bermuda n. Antw.; Blij- dendijk 5 n.m. te R'dam: Diemerdi.ik n.m. te Antw. verw.; Domburgh 5 Londen; Dongedijk 5 van Hamburg Bremen; Drente 4 te Djakarta; Esso Amsterdam 7 7 u. n.m. te Pernis verw.; Gaasterland 5 v. Rio Grande n. Amst.; Heemskerk 5 te Hanga: Helicon 5 tr Aruba; Hercules p. 5 Finisterre n. Amst.. Kedoe p. 5 Perim n. R'dam; Laagkerk 5 te Adelaide: Laertes 4 v. Pladjoe n Semarang; Langkoeas 5 te Hamburg; La- renberg p. 5 Gibraltar; Laurenskerk 5 v Genua n. Barcelona; Lieve Vrouwekerk 5 v. Aden n. Calcutta; Linge 5 v. Las Palmas n, Monrovia: Lissekerk p. K del Armi n Genua: Loenerkerk 5 Bombay: Malvina p. 5 Luson n. Yoko hama: Manto 5 v. Palermo n. Gibraltar; Marpessa 4 v. Soerabaja n. Balikpapan: Meliskerk p. 5 Perim n. R'dam: Mentor p. 5 K. St. Vincent n. Tunis; .Ondina 4 voor Nieuwe Waterweg w. o. o.; Oot- marsum p. 5 Finisterre n. Boston: Over- ï.jsel 5 dw. v. Finisterre n. Curaqao: Pamo p. 5 Dover n. Hamb.: Poeloe Laut p 5 Gibraltar n. Beiroet; Poseidon 5 te Parahona: Prins Alezander p. 4 Helgo land; Prins Fred. Hendrik p. 5 Finisterre n. Rotterdam: Prins Fred Willem 5 te Santos; Rotti 4 v. Belawan n. Djakarta: Saran.gan 2 te San Francisco: Sarpedon 4 v. Curacao n. Ciudad Trujillo; Schle 5 te Alexandrië. Schiediik p. 5 K. St. Vincent n. Hallifax: Seronia 5 v. Sydney n. Balikpapan: Slamat p. 5 Dungeness n Djakarta: Soestdiik p. 5 Malta naar Alexandrië: Stad Alkmaar d. 5 Ludzard n St. John (M.B.): Stad Lelden p. 5 Azoren n. New Orleans: Tawali 5 te Soerabaja: Tltus 4 v. Malta: Tjibodas p. Luzon: Tomini 5 te Semarang: Waal 4 te Algiers: Waterland p 5 Las Palmas n. Montevideo: Winsum p. 5 Cape Pal mas naar Monrovia. Kleine Vaart. Abro p. 5 Holtenau; Adm. Nelson p. 3 Bdrkum n. Weston- point: Adm de Ruyter 3 van Ports mouth: Albatros 4 te Swansea: Albert D p 4 Brunsbuttcl; Aldo 3 v Rotterdam n. Bergen: Alpha 4 te Antwerpen: Astra 4 te Terneuzen; Aruba 4 te Londen: Bab T 4 v. Bnvonne: Bebox p. 3 Vlis- slngen n. Tripolis: Berend N p. 3 Vlis- singen n Avonmouth: Bierum 4 te Londen: Bornriff 4 te St. Nazaire: Bounty 4 v. Malmö: Breehelle 4 te Lon- Hoe mooi was 't vooruitzicht: rustig thuis met de krant, maar... den: Capella 4 v. Gdynia n. Malmö: Con- fiance 4 te Burntisland; Cornells Hout man 4 te Port Fyauté: Corsica 4 van Liverpool: Curacao 4 v Strangford: Dag- ny 4 te Borkum, sch.: Deneb 5 v. Brussel n. Middlesbro: Deo Gloria 3 te Bridge- water: Duurswold 3 te Leith: Eemshorn 4 te Karlshamn: Eemsstroom p 4 Har- lingen; Erebus 4 n Odense; Fivel p. 4 Vlissingen n. Aabenraa; Frem 4 te Goole; Frema p. 3 Vlissingen n Wismar: Ge,ja 4 v. Nyköblng n. Mors;: Globe 4 n, An- fiska; Harold 3 v. Gdvnia n. Kiel: Iiar- tel 4 Borkum. sch.; Havik p. Lizard n. Dublin: Hinde 3 v. Aalborg n. Hobro; Horizon 4 te Norderney; Horst 4 naar Middlesbrough: Import 3 te Antwerpen; InsD. Mellema 4 te Bordeaux: Irene 4 te Goole; Jaga 3 te Newburgh n. R'dam: Jan 5 in Leith; Jonex I p. 3 Casquets n. Roscoff: Johannes 3 v. Swansea n Am sterdam: Johnny 4 te Bayonne: Jongkid 4 te Rouaan; Joost 4 v. Plymouth n. Bor deaux; Jozo 4 v. Dulls ton; Julia Mary 5 teMontrouse; Jutland 4 v. Sharpness n. Cardiff; Kolga 4 v. Zeebrugge; Koningin Juliana 4 v. Londen n. Bremen; Kun- labori 4 n. Bergen; Lark 4 te Goteborg: Liberty 4 te Londen: Lydia 4 v. Roche- fort; Makkum 4 v. Le Havre: Manta 4 te Porsgrunn; Marie Christine 3 v Ply mouth n. R'dam: Maria Theresia 5 te Antwerpen: Maria 4 te Halmstad: Marva 4 v Cardiff n Swansea: Marwit d 3 Vlissingen n. Hamburg: Mary 4 n. Wor men Megres N 3 v. Las Palmas n. Mon tevideo: Mees Cremer 4 te Rotterdam: Meeuw 3 v. Rotterdam: Menkar N 3 te Rouaan: Metropole 4 te A'dam: Mies 4 te Bayonne; Mira 4 te Fencount; Mudo 4 le Helsingborg: Myfem 4 te Harburg: My Puck 4 te Rouaan. Narwal 3 v. Aberdeen; Nautilus 4 v. Dover: Necton 31 te Den Helder; Nellie p. 3 Vlissingen n. Tilburg: Nezo 3 te Huil: Nimrod 5 te Antw.; Noordstad 4 n. Randers: Oceaan 4 te Sunderland; Olivier v. Noort p. 4 Gibraltar n. Bar celona: Oostereems 3 te Trelleborg; Oostzee 4 te Sunderland: Pamir 4 v. Grangemouth: Pollux 4 v. St. Malo naar Le Leque; Pres. Roosevelt 4 v. Vigo: Prior 5 te Valencia: Prima 4 te Boston (L.): Regulus 4 te Bremen; Renovatie 4 te Uddevalla: Ruja p. 4 Brunsbuttel; Santa Lucia p. 4 Ouessant n. Grange mouth: Santa Margherithe 3 te Windau: Schokland 4 v. Goole n. R'dam; Setas 4 te Heroea; Servus 4 te Boness; Soemba 4 v Brunsbuttel n, Antw.; Sparta 4 te Oslo; Sporata 4 te Gothenburg: Spurt 4 te Southampton: Sumatra 3 te Antw.: Swallow 4 v. Marans n. Bordeaux: Teun 4 te Londen; Teuna 4 te Caen: Tide 4 te Dublin: Tim 4 te Antw.; Tilly 4 te Bor deaux: Triton 4 n. Karlshamn: Trude K 3 te Barrow; Tuko 3 te Sas v. Gent; Unitas 5 te Amst.: Vesta 4 n. R'dam; Vitesse 4 te Grangemouth: Westpolder 5 te Lissabon; Wilhelmine p 5 Holtenau n. Kingslynn: Willem Barendsz 4 te Portington; Willy 4 te Newport; IJsel 3 v. Port Talbot n. Rouen; Zeehond d. 5 Vlissingen n. Gent; Zeeland 5 te Cux- haven. Kleine vaart (aanv.): Helen 3 v. Caen; Agiena 4 te Londen; Dija 4 te Rouen; Mary Ward 4 te Cuxhaven; Hazewind 4 v. Kribi; Remmert 4 te Duinkerken; Navis 4 te Vlissingen; Wim p. 4 Kiel- Holtenau; Kithy 5 te Kopenhagen; Nim rod 5 te Antw.: Königshaven 5 in Golf v. Biscaje n. Londen: Sante Lucia p. 4 Ouessant n. Grangemouth: Volharding p. 5 Finisterre n. Nantes; Vlier 5 n. Lis sabon. DELFZIJL. Binnengekomen: Hunze VI 3 v. Hamburg. Vertrokken: Kitty 3 n. Kopenhagen; Niagara 3 n. Sharpness; Phoenix 3 n. Middlesbrough; Franka II 3 n. Duinker ken: Trio 3 n. Boston; Tim 4 n. Ham burg. HARLINGEN. Aangekomen: Alice 4 v. Duisburg. Vertrokken: Markab 3 n. Esbjerg; Ruja 3 n. Kopenhagen; Heimwarts 3 n. Hamburg: Hamburg 3 n. Hamburg; Eemsstroom 4 n. Geldermalsen. Gerechtshof Leeuwarden Arresten F. H. S. te Groningen (doorgereden na mrijding): f200 boete subs 50 dagen hecht.: geen ontzegging (Vonnis Rechtb. Gron.: f400 en 1 jaar ontz. (Eis Proc.- Gen f 300 of 60 d. h. en 1 jaar ontz.). De 55-j. expediteur Sas v. d- V. te Opende (doorgereden na aanrijding): vrijspraak. (Vonnis Pol.-Recht. Gron.: f75 boete. Eis Proc.-Gen.: bevestiging). Wegens het onder invloed van alcohol fietsen werden veroordeeld: Jan H. N Zuidhorn. tot f40 of 1 week en 1 week voorw. met proeftijd van 2 jaar. (Eis Proc.-Gen,: 1 week). J. v. B.. Groningen, tot 10 dagen hecht, tenis. (Eis Proc.-Gen.: 14 dagen). Allie T.. Veendam, tot 10 dagen hecht, (eis Proc.-Gen.: 2 weken) en Pieter M. Veendam. tot 1 week hechtenis (eis Proc.-Gen.: 2 weken). De 65-iarige landbouwer Klaas H. uit Stiens (aood door schuld): 2 mnd. ge- vangenisstr.. onvoorwaardelijk, en 2 jaar ontzegging. (Vonnis Rechtb. Leeuwar den: 1 maand voorw.. f 1000.— en 2 jaar ontzegging (Eis Proc.-Gen.: 3 maanden gev. en 5 jaar ontz.). Berend D„ zonder vaste woonplaats (verduistering van geld voor loten): 6 mnd.. waarvan 4 mnd. voorw. met proef tijd van 3 jaar. (Vonnis Pol.rechter Gro ningen: 6 maanden gev.str. (Eis Proc.- Gen.: 9 mnd met aftrek waarvan 3 mnd. voorw.. met proeftijd van 3 jaar)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 6