Als dijken bezwijken... Gironummer 9575 Steun uit het Noorden De houding van de A.V. R.O. DERDE BLAD Nieuwsblad van het Noorden van Donderdag 5 Februari 1953 Zwaar is Nederland getroffen door de watervloed, die in de afgelopen dagen in Holland, Zeeland en Brabant niet te peilen leed en onberekenbare schade heeft veroorzaakt. Nu werd het water opgestuwd in de richting van het Nauw van Calais en werden de Zeeuw se dijken het zwaarst beproefd. Maar wat zou er gebeurd zijn als dezelfde watermassa in oostelijke richting was geperst? Dan hadden de woeste golven een uitweg gezocht of gemaakt tussen de waddeneilanden door, totdat het tot krachtmeten kon komen met de Om- meiander dijken. De dijkbreuk van 1717 Zo is het meermalen gegaan. De laatste grote dijkbreuk vond plaats op Kerstmis 1717. De veel te zwakke dijken werden toen vrijwel geheel weg geschoven en het zoute water over spoelde dorpen en landerijen. De stad Groningen kwam zelfs midden in de watermassa te liggen. De dijken wor den nu voor hun taak berekend geacht en zij verkeren in een prima staat van onderhoud. Gesteld echter, dat zij zouden bezwijken, dan zou de Stad weer rondom in het water komen te liggen. Tot in de Steentilstraat zou men er last van krijgen. Tof voor de wallen Behalve in 1717 is het zeewater ook in 1570 en in 1686 voor de wallen van Groningen geweest. Omtrent de vele andere en tussentijdse watervloeden is lang zo veel niet bekend als van de genoemde drie, die berucht zijn ge worden. Vooral die van 1717 heeft zo veel slachtoffers gevraagd, omdat er toen aan geen gevaar werd gedacht. Iedereen sliep rustig. Op 24 December was het water van de Eems tot een ongekend lage stand teruggeëbd. Nie mand had het ooit zo meegemaakt en geen mens had ooit zulk een vreemde onheilspellende lucht gezien. 's Nachts stak er een vliegende storm op, West-Noord-West. De vol gende morgen om 6 uur moesten de dijken het opgeven. Van de drie sluizen bij Delfzijl was er één, de Slochterzijl genaamd, die direct werd geruïneerd. Het water .drong binnen. De commandeur van de vesting Delfzijl, jonker Alberda, woon de met zijn familie in een huis achter het kerkhof. De wacht had reeds ge waarschuwd. Zonder te vermoeden wat er stond te gebeuren, waren de doch ters begonnen de gootgaten met zak doeken dicht te stoppen om het water buitenshuis te houden. Een ogenblik later was het duidelijk, dat het op deze wijze niet ging. Direct daarop werd bevel gegeven tot afvuren van het ge schut. Weinigen zullen het hebben gehoord. Hier en daar rende een ruiter voor de aanrollende golven uit. Klep- Post voor geëvacueerden De P.T.T. heeft alle geëvacueerden verzocht hun nieuwe adres bekend te maken aan allen, van wie zij post- zendingen kunnen verwachten. De correspondentie voor geëvacueer den, die door de post niet binnen een paar dagen bezorgd kan worden, zal aan de afzenders worden teruggezon den, teneinde deze niet in onzekerheid te laten omtrent het lot van de verzon den stukken. Het vermelden van naam en adres van de afzender op poststukken is thans nog meer nodig dan anders. Extra verstrekkingen aan hulpverlenende militairen De Minister van Oorlog heeft goed gekeurd, dat militairen, die daad werkelijk optreden in de noodgebieden, tot nader order per dag een extra zak geld zullen ontvangen van een gulden, alsmede een pakje sigaretten, zulks met terugwerkende kracht van Zondag 1 Februari af. Herhalingsoefeningen afgelast wegens ramp (Van onze parlementaire medewerker) In de Eerste Kamer heeft minister Staf gisteren meegedeeld, dat de in Maart te houden herhalingsoefeningen van het 44ste regiment gevechtstroe pen zijn afgelast in verband met be schikbaarstelling van kazernes en le- gergebouwen in West-Brabant ten be hoeve van de evacué's. Militairen, afkomstig uit nood gebieden, krijgen extra verlof Hoezeer de militaire autoriteiten zich ook bewust zijn van de zwaarte van de door hen te treffen maatregel, ach ten zij het niet verantwoord, thans aan militair personeel uit de geteister de gebieden verlof te verlenen. Zodra echter de toestand is gestabi liseerd en er tekening is gekomen in de evacuatie en de registratie zal aan al het militair personeel in werkelijke dienst bij zee-, land- en luchtmacht, j afkomstig uit de door de nationale ramp getroffen gebieden een buitengewoon verlof met familiebezoek worden ver leend van vier dagen. Zo spoedig mogelijk zullen hiervoor nadere regelen worden vastgesteld. Hulp voor zwervende huisdieren in noodgebied De stichting „Amivedi" te 's-Graven- hage wil trachten de noodlijdende die ren in het rampgebied zoveel mogelijk te helpen. Zij, die bereid en in staat zijn de stichting te helpen met hokken, manden, voedsel, transport enz. wor den verzocht dit per omgaande te willen opgeven aan: Stichting Amivedi, AnL Duyckstraat 6, Den Haag, tel. 556137. Men wordt verzocht vooralsnog geen artikelen op te sturen. pende klokken werden overstemd door het oorverdovende geraas van de storm. Eerst toen na de lange midwin ternacht de dag aanbrak, was de aan gerichte ravage te overzien. Nimmer is er meer geleden dan toen. De be schikbare bronnen zijn niet eenslui dend in het vermelden van het aantal slachtoffers. Het geheel was destijds minder goed te overzien. Er moeten in die nacht in de provincie Groningen meer dan 2300 mensen zijn verdronken. Te Leens waren 180 slachtoffers, te Niekerk-Vliedorp 103, te Hornhuïzen 120, te Kloosterburen 188, te Uithuizer- meeden 280. Laatstgenoemde plaats had door de watervloed van 1686 ook 313 doden moeten afstaan. Alleen in Hunsingo bedroeg de schade aan leven de have pl.m. 1700 paarden, 6400 run deren, 13500 schapen en 770 varkens. In hun bedsteden Hele gezinnen werden in hun bed steden door het water overrompeld. Voor zover mogelijk werden hoger ge legen plaatsen opgezocht, vooral daken en bomen. Maar wie in nachtgewaad in een boom was geklommen, werd door de hevige koude weerloos ge maakt. Voor de ogen van zijn naaste betrekkingen tuimelde menigeen van zijn plaats om de verdrinkingsdood te vinden. Wie het geluk had een drijvend voorwerp te bemachtigen, was er niet veel beter aan toe als hij door het woeste water werd meegetrokken. Een man en vrouw hadden met vier kinde ren, de meid en de hond een hoop stro kunnen bereiken. Zij dreven van Hom- huizen naar Eenrum. Een gezin uit Tinallinge dreef op een gedeelte van een dak naar Kolham, doch daar moes ten de vrouw en drie kinderen worden begraven. De man bleef alleen over. Een ander slachtoffer dreef van Uit- wierde naar Nieuw Scheemda. In één graf Een vrouw te Bellingeweerstermee- den werd wakker van het loeien van de storm. Zij stond ap voor haar werk, doch kon liet licht niet brandende hou den. Spoedig daarna vlogen de vonken van het vuur in de haardstede in de schoorsteen omhoog; het zoute water naderde. Een muur bezweek, de kinde ren in de bedstede zaten opgesloten. Op de zolder daarboven lag ongedorst haver. De kleinen verdronken. De wan hopige moeder zocht in nachtgewaad een schuilplaats op het dak en werd eerst na geruime tijd daar aangetrof fen door een voorbijvarende. De kinde ren werden te Bellingeweer in één graf begraven. Te Kloosterburen voer in de ramp nacht een grote tjalk met 4050 last geladen, over de dijk. De schipper, wat onwennig met zijn schip buiten de zee, wist een groot aantal mensen te red den, ook uit huizen, die spoedig daarna instortten. Er was zoveel drijfgoed op het water, dat dit voor de overleven den veel gevaar opleverde. Drie en een half etmaal zo rond te drijven zonder voeding was voor velen niet uit te hou den. Menigmaal ook bezweek het pri mitieve vlot, slechts opgebouwd uit wat stro of wat hout. Met de weten schap dat zij elkaar na de ramp niet zouden terug zien, heeft menig echt paar in die stormachtige Kerstnacht afscheid genomen. „Waarom sij door handlanging en goedenagtwensing haar aan de wil en t welbehagen des Almagtigen hebben overgegeven", schreef een tijdgenoot. Eindeloos kan het verhaal zijn van de sombere gebeurtenissen, die alle de dood tengevolge hadden. Zonder linge reddingen zijn er ook zeer vele geweest. De geest van de mens schijnt nim mer de kracht te verliezen om de schoonheid des, levens te zoeken. Een week ha de grote catastrophe, terwijl alles nog blank staat, wordt 2 Januari 1718 te Bedum een kindje gedoopt. Blij kens aantekening van de predikant geschiedde dit op de zolder van de pastorie, omdat daarvoor elders geen gelegenheid was. P. Ook op ons bureau kunt U storten De stroom van giften in geld voor onze landgeno ten, die have en goed hebben verloren, blijft stromen. Eén nummer is gegrift in het brein van elke Neder lander: 9575, het gironummer van het Nationaal Rampenfonds te 's-Gravenhage. Op dit nummer zijn reeds geweldige bedragen gestort en voortdurend nemen zij in aantal toe. Dat er ook nog behoefte is aan andere methoden van geldstorting bleek de eerste dag, waarop wij de gelegenheid openstelden dit op ons bureau te doen. Men zie slechts de verantwoording in dit nummer. Natuurlijk blijft deze gelegenheid bestaan. Wij zullen de ingekomen bedragen dagelijks ver melden en overschrijven op het gironummer, dat wij hierboven hebben afgedrukt. En wij zijn er zeker van, dat ook deze stroom nog enige tijd blijft vloeien, zoals wij nog dagelijks van allerlei lezers levens middelen en goederen ontvangen, die wij via de officiële kanalen doorsturen. Behalve bij de lijstencollectes heb ben velen in het Noorden geld voor het Nationaal Kampenfonds recht streeks gestort of via bankinstel lingen laten overschrijven. Ook op andere wijze is krachtda dige steim verleend en nog steeds houdt de steunverlening aan. De Lemmer vissersvloot is op weg naar het geteisterde gebied. De sche pen werden vandaag in het rampgebied verwacht. De Rijksveerboot Friesland van de fa. Wagenborg uit Delfzijl, die 's zomers de verbinding met Ameland onderhoudt, is met ingezamelde goe deren naar Zeeland op weg. De Fries land zal in de geteisterde gebieden waarschijnlijk cadavers gaan bergen. In Gieten leverde een filmvoorstel ling ruim f 100 en f 40 van een collecte op. De begrafenisvereniging Midwolde- Lettelbert stelde f 200 beschikbaar. Personeel van de dorsmachine te Mid- delstum gaf f110. Het personeel der melkinrichting „Roden" te Groningen besloot om naast de persoonlijke giften f500 ter beschikking van het Rampen fonds te stellen. Bovendien zullen ze het loon van acht uren arbeid aan het fonds afstaan. Een collecte onder de DUW-arbeiders, werkzaam aan het Van Starkenborghkanaal, leverde f 257.40 op Een collecte tijdens het GO V-volks- concert van Dinsdagavond had een be drag van f399.58 tot resultaat Vele tientallen roei- en zeilboten uit het Noorden zijn de laatste dagen naar de geteisterde gebieden vervoerd om daar te helpen bij het vervoer van vluchtelingen, voedsel, materieel, enz. De dagelijkse verkoping van werk stukken van Bakker's Vakschool te Groningen leverde gisteren f50 op, waardoor het totaalbedrag van drie dagen f500 is geworden. De Grunneger Sproak gaf gisteren in de Stadsschouwburg een liefdadig heidsvoorstelling van De Roege Bast. De opbrengst recette en een gehouden collecte was f487.15. 90 tot 100 leerlingen van de Gro ninger Kook- en Huishoudschool ver richten tegen betaling huishoudelijke diensten voor wie maar naar haar vraagt. Ze lappen ramen, poetsen zil ver- en koperwerk, kloppen matten, naaien en verstellen en doen verder alles wat ze maar kunnen doen. Na tuurlijk gaan alle verdiensten naar het Nationaal Rampenfonds. De voetbalvereniging Oosterparkers te Groningen heeft uit de clubkas f 400 gestort in het Nationaal Rampenfonds, terwijl de donateurs er nog f100 bij deden. Vijfhonderd gulden in totaal dus. Het winkelpersoneel van Winschoten bracht gisteren nog eens f 450-10 bij een. De gedetineerden in de gevangenis en het Huis van Bewaring te Gronin gen brachten f302.10 op; het personeel f333.50. Personeel en directie Gebr. ten Have te Groningen verzamelden f454. De Groninger Pluimveeclub gaf f 100. R.K. Kerkkoor, H. Hart Parochie te Groningen f200. In Coevorden werden gistermiddag drie grote vrachtauto's met beddegoed ingezameld. Personeel en directie van de Bata- vusfabriek te Heerenveen brachten f3400 bijeen. IJscentrale Heerenveen gaf een be drag van f2000. De personeelsvereniging van de Nrd. Ned. Beetwortelsuikerfabriek te Hoog kerk gaf het geld voor het jaarlijkse reisje (f5000) aan het Rampenfonds. De Friese Levensverzekering Maat schappij te Leenwarden gaf f50.000. De Nederduits Hervormde Diaconie te Leeuwarden f 10.000. Het personeel van Dijkstra's Druk kerij N.V. te Groningen werkte negen uur over. Het bedrag werd door de directie verdubbeld tot f1500. Pagina 9 Ook België rs getroffen door de woedende natuurelemen ten. Zo werd er o.m. in de bad plaats Heyst veel schade aangericht door de storm en het water. Generaal Ridgway in Nederland Onverwacht is vanmorgen om 11.20 uur in een Skymaster van de Ameri kaanse luchtmacht generaal Ridgway, opperbevelhebber van de N.A.T.O.- strijdkrachten, uit Parijs in Nederland aangekomen. De generaal, die vanmiddag bespre kingen in Den Haag zal voeren over mogelijke hulpverlening, zal daarna onmiddellijk terugkeren naar het SHAPE-hoofdkwartier in Parijs. Ongerustheid over m.s. Salland Men maakt zich ernstig ongerust over het lot van het m.s. Salland, thuishorend in Delfzijl, dat Donderdag j.l. van Par (Z.-Engeland) is vertrok ken met een lading pijpaarde voor Stockholm. Ter hoogte van Katwijk zijn twee sloepen aangespoeld. De Salland werd in 1952 gebouwd en heeft een laad vermogen van 350 ton. De kapitein eigenaar was zelf aan boord alsmede zes opvarenden. Opbrengst collectes Scheemda (7500 inwoners) f20.000. Noordbroek (ruim 2000 inwoners): f 5120,55. Zijldijk: f 7241.25 of per gezin f 51.50. Onstwedde (behalve de plaatsen Stadskanaal en Alteveer)f 33.790. Kantens (2300 inwoners)f 10.355.86 Ulrum (4200 inwoners): f16.000 (verdeeld als volgt: Ulrum f6582,50; Vierhuizen en Westpolder f2767,20; Zoutkamp f 3103,75; Niekerk f 1385,50, Houwerzijl f2161,05). Nieuwe Pekela (6000 inwoners): f 15.000. Baflo (2800 inwoners): f37.500 (uit sluitend van particulieren), d.i. ruim f13 per inwoner. (Rasquert, 300 inwoners f 5412.50 en Tinallinge, 150 inwoners f 3909,50, d. i. ruim f 26 per inwoner) Veendam (15000 inwoners): f40.000. Oldehove (2400 inwoners): f36.000, d.i. f 15 per inwoner. Usquerfc (1800 inwoners) gedeelte lijke opbrengst f7415. Win sum (3250 inwoners)f 31.783,10 d.i. f 10 per inwoner. Finsterwolde (3200 inwoners) f 17.421,45, d.i. f 5.50 per inwoner. Termunten (3800 inwoners): voor lopig f19.409, d.i. ruim f5 per in woner. Heerenveen (24000 inwoners): f35.000, Tjalleberd f4000, Oranje woud f4000, Jubbega f 11.000, Nije- horne f 2916. Overschild (1000 inwoners) f 6333,50, d.i. ruim f 6 per inwoner. Kloosterburen (2300 inwoners): f19.000, d.i. pl.m. f 8.per inwoner. Voor Hulpactie Apollo ZATERDAGAVOND Feestavond Bedrijfsvereniging Wijers. Opvoering van het blijspel „Polly Perkins". Met muziek. Èntrée f 0.75. Kaarten bij Apollo en Wijers, A-kerk hof. ZONDAGAVOND Toneelvereniging „Vios", onderafdeling Speeltuin Oosterpoort. Opvoering van „De Zwaarver", toneelspel. Kaar ten bij Apollo a f 0.75, K. Oosting, Meeuwerderweg 40a en E. Huizing, Timorstraat 56a. Tel. 24635. Met medewerking van de Zangvereniging „Harmonie". MAANDAGAVOND Bedrijfsvereniging Fongers. Opvoering van „De Roege Bast". Entrée f0.75 Kaarten bij Apollo. DINSDAGAVOND Cabaretgezelschap Muzadanto. Entrée f 0.75. Kaarten bij Apollo. WOENSDAGAVOND Cabaret Bedrijfsliandbalbond. Entrée f0.75. Kaarten bij Apollo. Ingezonden Naastenliefde Naar aanleiding van het geval, dat. iemand aan een auto met militairen benzine geweigerd heeft, wil ik gaarne hierover een en ander schrijven. In noodtoestand moet men toch maatregelen treffen en had in dit geval direct zélf benzine moeten tanken. Tevens had men die persoon mee moe ten nemen in de wagen. Bij het eerste huis dat gedeeltelijk onder water stond, had men die meneer boven op het dak moeten zetten, liefst een paar dagen en nachten. Ik geloof, dat hij dan wel tot andere gedachten zou komen. A. J. DIKBOOM. De heer De Clercq verdedigt zich „Berichtgeving Maandag niet ideaal" Hedenmiddag heeft de voorzitter van de A.V.R.O., de heer G. de Clercq, in een korte toespraak tot de luisteraars een commentaar gegeven op hetgeen de laatste dagen over de houding van de A.V.R.O. is betoogd. De A.V.R.O.-voorzitter herinnerde er aan, dat de A.V.R.O.-reporters er Zon dag reeds op uittrokken'en verslag uit brachten van de ramp. De A.V.R.O.-stu- dio was het middelpunt van het gehele land en zovele aanvragen om inlichtin gen werden tot deze Omroep gericht, dat des middags via de microfoon het dringend verzoek moest worden gedaan niet de vele telefoonnummers te blok keren. Aan het verzoek van het Nationale Rampenfonds om de berichtgeving te coördineren is terstond gevolg gege ven. T laandag, toen de A.V.R.O. niet in de aether was, was de berichtgeving niet ideaal, aldus de heer De Clercq en toen de A.V.R.O. Dinsdag werd aangeboden om op deze wijze voort te gaan, heeft de A.V.R.O. voorgesteld zijn systeem van werken van Zondag weer in te voeren, omdat de ervaring had geleerd, dat de berichtgeving in eigen hand diende te worden gehouden. De A.V.R.O. verklaarde zich gaarne bereid onbeperkte zendtijd af te staan, wanneer de Regering de verantwoor delijkheid voor de uitgezonden berich ten zou dragen, zoals deze Omroep dit gedurende de Zondag zelf had gedaan. Want aldus de A.V.R.O.-voorzitter we hebben Zondag maar al te zeer ondervonden hoe nodig het is om het heft in eigen hand te houden en het hoofd koel te houden, omdat een ge brekkige organisatie of een slappe hou ding de onrust slechts kan bevorderen. Dit voorstel is door de Regering terstond dankbaar aanvaard. De A.V.R.O. heeft uit zich zelf de Regering zendtijd aangeboden om be richten om té roepen en dit aanbod is zoals gememoreerd door de Re- Telegi gering aanvaard, met het resultaat dat onze uitzending even vlot en beheerst heeft kunnen plaats vinden als Zondag. Aldus de heer De Clercq. Wij hebben niet willen nalaten deze „verdediging" ook in ons blad op te nemen. Zij culmineert in zelfbewonde ring en gebrek aan waardering voor het werk van anderen. Een verdedi ging, die steek houdt, kunnen wij er met geen mogelijkheid in zien. Vooral niet met de herinnering aan reportage- flitsen, die wij Dinsdag kort vóór mid dernacht hoorden. Deze muntten zeker niet uit boven wat andere omroepen gaven! ram van AVRO-leden aan Minister Het Landelijk Comité van Actie van de AVRO-leden heeft het onderstaande telegram verzonden aan de Minister van O., K. en W., onder wie de radio ressorteert.: „Het Landelijke Comité van Actie van de AVRO-leden heeft met ver ontwaardiging kennis genomen van de weigering door de voorzitter van de AVRO om de berichtgeving betreffen de de noodgebieden op bepaalde voor waarden te coördineren met de andere omroepverenigingen. Het verzoekt Uwe Excellentie met klem zodanige maat regelen te nemen, dat de bedoelde weigering in geen enkel opzicht schade kan doen aan de uiterst belangrijke taak, die de radio heeft ter leniging van de nood en ter verzachting van het leed". Schouwburgen en bioscopen Zondag gesloten Naar wij vernemen zyn Zondag, de nationale gedenkdag, de schouwburgen in het gehele land gesloten. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond heeft bepaald, dat ook de bioscopen Zondag 8 Februari in het gehele land gesloten zullen zijn. Bijeenkomsten die niet doorgaan De propaganda-avond van Veilig Verkeer, die morgen om acht uur in De Faun zou worden gehouden, gaat niet door. Ook de bijeenkomst van het Humanistisch Verbond op Zondag a.s. is uitgesteld. Het Roode Kruis De afdeling Groningen van het Ne derlandse Roode Kruis deelt het vol gende mee: De ingezamelde textielgoederen uit de stad Groningen zijn na sortering geheel doorgezonden naar de noodge bieden. De hoeveelheid doorgezonden goede ren is moeilijk te bepalen, doordat momenteel de afvoer van stad en pro vincie ineenvloeit. Vast staat, dat vanaf Maandagavond tot en met Woensdagavond een autocolonne met een laadvermogen van tenminste 243 ton, geheel beladen met gesorteerde goederen, is doorgezonden. In aansluiting aan de mededeling van het hoofdbestuur van het Roode Kruis wordt de inzameling van meu belen voorlopig opgeschort. Zodra de behoefte blijkt, zullen mededelingen worden gedaan over de voortzetting dezer actie. Het Informatiebureau van het Roo de Kruis is aangevangen met de pu blicatie van voorlopige verlieslijsten, welke ter inzage liggen op het Roode Kruis Bureau, Kraneweg 18, hier ter stede, op het Stadhuis en op de dag- bladburr .u's. Steun van Hengelverenigingen gevraagd De Hengeldub Parkzicht heeft het initiatief genomen tot een grote inza meling onder alle hengelverenigingen. De penningmeester van de H.C. Park zicht, de heer M. Pater, Mauritsstraat 10, gironummer 526414 heeft zich be reid verklaard de gelden te ontvangen en door te zenden naar het Nationaal Rampenfonds. Giften Nationaal Rampenfonds Op het bureau van ons blad werden de volgende giften voor het Nationaal Rampenfonds afgegeven: Nieuwsblad v. h. Noorden, Groningen 5.000. E. v. Koldam en personeel 157.50 G. E. 20.— Directie en personeel N.V. Mijnhardt Auto's 641.84 Instuif N.H. Gemeente 10. H. B. 0.95 Melkinricht. Roden, Gron. 500. B. v. G. 0.37 T. H., Groningen 10. Personeel Prov. Griffie en Waterstaat, Groningen 1.017. N. N. 5— Mej. De B. 10.— N. N. 5— Proost Papier 6.— N. N. 30.— N. L., Groningen 3. Kaartclub O.V., Groningen 23.25 Chr. Mannenkoor „Gloria Deï", Groningen 41.— Kaartclub „Parkbuurt", Groningen H 50. Personeel Fa A. H. Becker, Groningen 315.— Fa A. H. Becker, Groningen 315. N. N. 10.— J- K. L- J. D. I., Groningen 15. H. H. 20.- E. B. 4.44 N. N. 10.— Mevrouw H. N. 5._ IJsvereniging „Rijlusf', Noordlaren 50. Gezamenlijke Gron. Schille- boeren M 400.— Personeel Firma Klaassens, Groningen 22.55 Str., Groningen 10 L., Groningen 6. Pot Canastaclub &60 W. V., Groningen H 10.— Fa Drenth, Groningen 200. Gron. Ton. Gezelschap 25 Directie en personeel Kled.- fabr. „Megro" N.V. 107.45 C. T., Groningen 53.40 G- S. M 2.50 D- K. J. 100.— J. S., Groningen 10. Bapt. Vrouwenveren. Hoog kerk (Peizerweg) 10.— N. N. 100.— Toneelclub „Bethel" 15. N- N. 2.50 C. J. 10— N- N. M 250 Kaartclub 4, T- O. L— Ter V., Groningen 25. Biljartclub Café Bierbar 40.— J- H. 10— N. N. M 2.50 Personeel N.V. Veem- «1 Fact.bedr., Groningen 212.80 Kaartpot B. L. 16.75 R. v. D., Groningen 15 N. N. 4JQ

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5