TVorUun Eric's Rijk in Gevaar DOUANE ZWITSAL Chr. Oratorium vereniging te Heerenveen viert haar zilveren feest Stichting Schoolland verzorging in Heerenveen geïnstalleerd (pepermunt-oublies Donderdag 5 Februari 1953 FRIESE KOERIER De Christelijke Oratoriumvereniging te Heerenveen, die in het culturele leven een belangrijke plaats inneemt en veel baanbrekend werk heeft" gedaan, zal op 10 Februari haar 25-jarig jubileum ge denken. Voordien bestond te Heerenveen een bloeiende christelijke zangvereniging ..Hallelujah", waarvan achtereenvol gens directeur waren de heren J. Go- defroy te Steenwijk en H. H. Broekstra te Heerenveen. De laatste, een bekwaam muziek- paedogoog, had echter hoger strevingen en achtte de tijd rijp voor de oprich ting van een Oratoriumvereniging. Een actie in die richting werd ondernomen. Vooral de heer P. K. Dam, inspecteur bij het lager onderwijs, weerde zich krachtig. Resultaat: op 10 Februari 1928 werd in het Posthuis opgericht de Christelij ke Oratoriumvereniging met niet min der dan 73 leden. Het bestuur bestond uit H. Kremer, voorzitter, A .S. Tuin- stra, secretaris, A. M. Knottnerus. pen ningmeester. J. Duursma. 2e voorzit ter, zr T. Dijkstra, 2e secretaresse, J. M. Ram. 2e penningmeester en mevr. During-Bolkensteyn. Het eerste optreden in het openbaar was op 29 Augustus 1929 te Beetster- zwaag tijdens een concours van de nieuwe Bond van Chr. muziekcorpsen, waarbij als solisten optraden me Hekkert van Eysden cn mej. T. Bor- kent. Door de houding van het publiek was het succes toen niet daverend. De officiële uitvoering op Tweede Kerst dag te Heerenveen gaf meer bevredi ging. Aanvankelijk bestond de begeleiding alleen uit een vleugel, bespeeld door mej. li', de Jong, muzieklerares. Bij het 10-jarig bestaan'is met veel succes uitgevoerd de Johannes Passion van Bach en de Paulus van Mendels sohn. Het 20-jarig bestaan is gevierd met een uitvoering van de Matthaus van J. S- Bach. Tal van grote werken zijn in de loop van de jaren ten gehore gebracht. De laatste jaren geeft men de Mattftau: herhaaldelijk. Ook dit jaar weer, en wel op 6 Maart. Medewerking verlenen de solisten Mea Nabermann, Akke de Vries, Wiebe Drayer, Laurens Bogtman en Anton Elderingh. Een paar maal is de vereniging de eer te beurt gevallen te mogen optre den voor de N.C.R.V. Slechts twee directeuren heeft het koor gehad. Tot 1939 de heer Broek stra, sindsdien de heer R. Teule. Het huidige bestuur bestaat uit J. Duursma, voorzitter, J. Tillema, secre taris, K. Poslma, penningmeester, J. M. Ram, 2e voorzitter, mej. K. Drijf hout, 2e penningmeesteresse, S. Aarts- ma-Van den Brink, bibliothecaresse en L. Kamminga. De heren J. Duursma en J. M. Ram hebben 25 jaar deel van het bestuur uitgemaakt. De dames Duursma-Tuin- stra, K. Drijfhout, A. Wismen en Al- stein zijn 25 jaar onafgebroken lid ge weest. Het ledental ging sterk op en neer, maar op het ogenblik zijn er 82. Ver der bestaat reeds vijf jaar een jongens koor, dat 30 leden telt. De financiële toestand van het koor is niet altijd even goed. Met dankbaar heid kan gewag worden gemaakt van de steun uit het gemeentelijk Cultureel Fonds. Het bestuyr denkt het jubileum te vieren met een receptie op 10 Februari in de Sociëteitszaal van het Posthuis, dezelfde zaal, waar in de vereniging is opgericht. In het Ere-corrüté hebben zitting ge nomen de heren G. H. Kuperus, bur gemeester van Heerenveen, E. de Haan, wethouder, dr A. H. Smook, ds M. J. W. Zevenboom, mej. ds T. van der Zwaag te Tjalleberd, W. G. Borkent, H. Veeninga, pastoor J. de Jong, E. IJ. Dikkerboom en F. Schurer. Dü, sa mei oarmans lot bigien, Hastü dyn plicht al dien? Nat. Rampefouns Den Haag 9575 (Advertentie) JP^^tiinpro^T^ HEERENVEEN. Jaarvergadering afd. Heerenveen N.V. Het ledental ging vooruit. Er is een klein batig saldo. Tot nieuwe bestuursleden zijn geko zen de dames KlinkerKlompmaker, Zr D. van der Meer en Tiny Hakse. ST. NICOLAASGA. De N.N.C., afde ling St. Nicolaasga hield jaarvergade ring in Unitas. Er is een batig saldo van f 145,36. In 1952 zijn geleverd 52.959 eieren, met een totaal gewicht van 3031,9 kg en een opbrengst van f 7.462,97. De hoogste netto-prijs over 1952 was f 3,48 per kg. en de laagste f 1,93. Herkozen als bestuurslid de heren J. Mous en S. van Houten. De heer Stien- stra behandelde het nieuwe systeem van de legbatterij, in het bijzonder voor dé middelzware rassen. Heerenveense jongen maakt carrière JOUKE DE JONG 25 JAAR BIJ DE PHILIPS Morgen, 6 Februari, zal de heer Jouke de Jong, lid van de directie van Philips Fabrieken te Eindhoven, zijn zilveren jubileum bij dit bedrijf mogen gedenken. Jouke de Jong is een Heerenveen- ster van geboorte en hij hangt nog steeds sterk aan deze streek. Hij is een zoon van Smid De Jong Sr, die aan de Dracht woonde in het pand, waar nu nog de heer J. de Jong Jr gevestigd is. Na zijn H.B.S.-opleiding studeerde Jouke de Jong aan de M.T.S. te Leeu warden electrotechniek. Toen hij zijn M.T.S.-diploma had behaald, was hij enige tijd werkzaam o.a. bij de be kende. machinefabriek Slikkerveer, daarna als tekenaar bij de N.Z.-H. Tramwegmaatschappij, vanwaar hij naar Philips overging. Daar is hij te werk gesteld bij de „Madza" te Brussel, welk bedrijf kort geleden tot een groot complex is uit gebreid. Als een bewijs van vertrouwen in zijn bekwaamheid werd de heer De Jong in 1947 belast met de leiding van de heropbouw van de in de oorlog verwoeste fabriek te Soerabaja. Een jaar later kwam hij weer te Brussel terug. In de loop van de jaren heeft hij zich daar bij de directie en personeel) veel waardering en vriendschap verJ worven. Hij heeft thans de leiding over een personeel van 400 man. De jubilaris zal Vrijdag worden ge huldigd. Zijn adres is Avenue Albert d'Huart 7, Woluwé St. Pierre te Brus sel. (Advertentie) YAHROSSEMS MATR0ZENSHAG ^CEIÉS^ DOUWE LAP SCHAKELT OVER OP KAMPENFONDS. HEERENVEEN. Frieslands oudste voordrager Douwe Lap, die bezig is een heel programma af te werken voor „De Hoop", heeft besloten over te scha kelen op het Nationaal Rampenfonds. Alle vastgestelde avonden gaan door. De baten zijn nu voor de door de 1 Februariramp zwaar geteisterde ge bieden. ELECTRISCH GEMAAL OP HET BUITENBROEK. OLDEMARKT. Het waterschap De Broeklanden besloot een nieuw electrisch gemaal te laten bouw,en op het Buitenbroek. De kósten worden geraamd op f 20.000. Het Rijk zal 75 pet. in de kosten bij dragen. Een bedrag van f 5000 komt ten laste van het waterschap en die som kan bij wijze van ruilverkave- lingsrente in 30 jaar worden voldaan. Dat brengt een verhoging van water schapslasten met f 30 per ha mee. MARKTKOOPLIEDEN DIENEN ZICH TE ORGANISEREN HEERENVEEN. Woensdagavond hield de afdeling Heerenveen van de Cen trale Bond van Mart-, Straat- en Ri- vierhandel een openbare vergadering in hotel Vemimmen, waarin de heer van Vondel, 2de voorzitter van de Centrale Vereniging, sprak over „Nood zaak van organisatie voor Markt- en Straathandelaren". Alvorens spreker zijn betoog begon vroeg hij eerst aandacht voor de zwaar getroffen collega's in het Zuid-Westen van het land en beval de steunlijsten van de bond warm aan. Vervolgens wees de heer Van Vondel er op dat van de 40.000 ambulante marktkooplieden er nog maar 7000 zijn aangesloten. Dit moet veranderen wil men in Den Haag invloed kunnen uit oefenen, op de beslissingen, die daar ten opzichte van de marktkooplieden worden genomen. Verder wees spre ker er op, dat van de zijde van Mid denstandsorganisaties getracht wordt de marktkooplieden in hun organisa tie te krijgen, terwijl men daarvoor eigenlijk vijandig tegenover die markt kooplieden stond. Noodzakelijk is, dat een zo groot mogelijk aantal leden wordt ingeschreven. Dat is beter dan contributieverhoging, want het aantal betaalde bestuursleden dient ook gro ter te worden, daar 3 leden slecht 1016 gemeentebesturen kunnen bezoeken om over de belangen van de markt- en straathandelaren te spreken. Boven dien is men verzekerd van rechtskun dige bijstand in gevallen waarin dat nodig is. Na afloop van sprekers betoog wer den tal van vragen gesteld, die tot vol le tevredenheid werden beantwoord. AGRARISCHE COMMISSIE IN SMALLINGERLAND DRACHTEN. Door burgemeester Hopperus Buma van Smallingerland is dezer dagen de gemeentelijke Agrari sche Commissie geïnstalleerd. De com missie zal o.m. tot taak hebben :n even wicht te zoeken tussen de belangen van de landbouw en die van de industrie. RAUWERD WINT VAN TIETJERK. RAUWERD. De alhier gehouden dam wedstrijd tussen Rauwerd en Tie tjerk is met 128 door de thuisclub gewonnen. HET GEBRUIK VAN DROOG GRAS ST. NICOLAASGA. Voor de afdeling Doniawerstal van de bedrijfsvoorlich ting hield de heer J. Boerstra, van de Rijksvoorlichtingsdienst te Sneek, een inleiding over de kostprijsberekening van grasdrogen. Hij kwam daarbij tot de conclusie, dat grasdrogen alleen rendabel is bij gebruik van het droge gras als vervangingsmiddel voor krachtvoer. Nog te veel wordt droog gras gebruikt naast het normale rant soen krachtvoer. Besparing op de kostprijs kan alleen worden bereikt door de kosten van het drogen lager te maken. De kosten voor de winning van het natte product zijn niet voor verlaging vatbaar. KOUenGRSBP kunt U bestrijden met de zo krachtig werkende (Advertentie). HET OUWEL-CACHET WAARBORGT SMAAKLOOS EN GEMAKKELIJK INNEMEN ONGEVAL IN ZUIVELFABRIEK WILLEMSOORD. De heer B. Trinks, botermaker aan de Lijempf te Thij, kwam in de fabriek zo ernstig te val len. dat hij in het Diaconessenhuis te Meppel moest worden behandeld- Hij kon later naar huis worden vervoerd. (Advertentie) Bescherm Uw Kinderen Bij gevatte kou direct de Uw kind [bedreigende gevaren bestrijden met^i Burgex'lijke Stand BAARDERADEEL, van 26 Jan.—2 Febr. Geboren: Lambertus zv H. Blumers en T. Talsma te Weidum; Katrinus zv IJ. Walsweer en T. Hiemstra te Oosterlit- tens. Overleden: Aris Alexander Smits 7 te Winsum. overleden te Apeldoorn. Getrouwd: H. Hoekstra en P. Rauke- ma. SMALLINGERLAND, van 29 Jan.- Februari. Geboren: te Drachten: Willem Anko zv A. Achterhof en K. E. Frouws; Roelofke Kornelia dv K. Exter en H. Douma; jel- lines zv I. Smid en J. de Vries; Akke dv W. Jansma en A. Tuinstra. Opeinde; An na Margaretha Carolina Trijntje dv H. Veenstra en P. Houtstra; Ymkje dv H. van der Veen en Fr. Boonstra, Suameer; Jacob zv H. Minkes en N. Engelsma; Au- ke zv Tj. Veenstra en D. Loijenga, Kor- tezwaag; te Houtigehage: Harmke dv S. de Boer en A. Witteveen, Houtigehage; te Rottevalle: IJbeltje dv J. de Boer en W. Dalstra, Rottevalle; Berend zv W. v. Molen en A. P. Riemersma, Rotteval le; te Oudega: Jantine dv S. de Jong en J. Smit, Oudega. Overleden: te Boornbergum: Grietje Roersma 81 j w.v. W. Brouwer, Boorn bergum; te Oudega: Adrianus van Berk 76 j w.v. J. W. Vergunst, Oudega. Ondertrouwd: J. Beijert te Drachten en J. van der Zee te Drachten. Standorganisaties wenden zich tot boerenbevolking Tot op gisteren zijn door Friese boeren ruim 1000arunderen spontaan aangeboden voor de zo zwaar getrof fen boeren in de rampgebieden. Ook is in ruime mate reeds veevoeder ter beschikking gesteld. De gezamenlijke Friese landbouw organisaties (Friesche Mij, C.B.T-B., A.B.T.B. en de Stichting v. d. Land bouw in Friesland) hebben zich nu in een oproep tot de Friese agrariërs ge wend. De hoofdbesturen der organisa ties doen een beroep op de boeren in Friesland om a. ter leniging van de directe nood met name hooi ter beschikking te stellen. b. ter voorziening in de toekomsti ge behoeften vee, zaaigoed enz. af te willen staan. Naderhand zullen zij die hulp heb ben toegezegd bericht ontvangen, wan neer de dieren en/of goederen kun nen worden geleverd. Opgemerkt wordt dat, voorzover het dieren be treft, gerekend moet worden op een termijn van terbeschikking houden van maanden. Aan ruwvoeder, in het bijzonder hooi, zal reeds op korte termijn be hoefte bestaan, zodat spoedige opgave hiervan uitermate van belang is. In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten, hoofden van bij zondere en openbare scholen, de ouderraad, tandartsen en wethou ders der gemeente is Woensdagmiddag in het gemeentehuis „Crack- state" te Heerenveen de Stichting Schooltandverzorgingsdienst in deze gemeente officieel door burgemeester G. H. Kuperus geïnstal leerd. Burgemeester Kuperus zei, dat in een vergadering op 29 Mei 1951, na een uiteenzetting van de heer Bakker Dirlcs, direct warme belangstelling voor deze dienst bestond. Een comité kon wórden gevormd, dat de voorbe reidende werkzaamheden ter hand nam. De zaak is flink aangepakt en gezien de uitgestrektheid van de ge meente was een Dentalcar noodzake lijk. De raad verleende voor de aan koop hiervan een crediet, doch voor dat alle officiële goedkeuringen wa ren verkregen ging eén hele tijd heen. Bovendien moesten in meerdere scholen nog ^lectriciteitsvoorzienin- gen worden getroffen. Dank zij een gelukkige samenwerking van alle in stanties is het thans zo ver, dat de schooltandverzorgingsdienst over en kele dagen zijn werk kan aanvangen. Spreker bracht dank aan tde heer Buurma. tandarts te Heerenveen, die ontzaglijk veel werk voor de totstand koming heeft verzet. Hij is niet in het ERIC DE NOORMAN 22e AVONTUUR 31. Als eerste van zijn mannen bereikt Hovin de oever van de stroom. „Uit!" mompelt de woesteling. „Te gemakkelijk dit einde! En nu.... naar Tyrfing! Voor het laatste bedrijf!" De ruiterij van Wogram's burcht heeft zich, in overeenstemming met de bevelen van de koning, eerst vele uren later op weg begeven. Met grote omzichtigheid leiden Ewoud en. Haifa hun mannen langs de wég, die de' koning gegaan is. Het kost maar weinig moeite om de sporen te volgen en vooral Haifa moet zich telkens weer bedwingen om niet voorwaarts te stor- men. Maar ook deze trouwe edelman beseft, dat een voorbarige:]handeling de kans op redding van Erwin te niet kan doen. Maar tegen de middag wijkt het dubbele paardenspoor, dat zij volgen, onverwacht van het pad af en de vertrapte struiken wijzen hun de weg naar de open plek tussen de bomen."' As en houtskool duiden de plaats aan, waar nog kort geleden een vuur moet hebben gebrand. Eén van de krijgsknechten slaakt een kreet. „Een helm!" Haifa ziet Ewoud aan en in eikaars ogen lezen zij dezelfde aarzeling. „De gevleugelde helm!" deinst hij geschrokken terug, „de helm van de koning!" In drukkend zwijgen kijken de wapenknechten toe. De anders zo spraakzame ridder vermijdt het Ewoud in de ogen te zien. Onrustig dwalen zijn blikken over de grond, spiedend naar aanwijzingen, die hun meer kun nen vertellen, van wat hier gebeurd moet zijn. Hij vindt de losgewerkte koorden achter de boom.... Ewoud ziet toe, zoekt dan in een wijde kring rond de stam verdei-. „Hier!" roept hij verrast. „Deze diepe voetafdrukken kunnen slechts van iemand zijn, die snel gelopen heeft. Zou de koning de moordenaar ontvlucht zijn?" Gejaagd volgt hij de sporen, doch dan verstijft hij! Haifa ziet de oude edelman bukken en omhoog komend houdt hij in zijn handen een pijl met gedroogd bloed aan de puntEwoud loopt verder tot aan de bruisende bergbeek-om daarna langzaam, afwezig starend naar de pijl in zijn handen, bij Haifa terug te komen. „Er is geen twijfel mogelijk!" zegt Ewoud met gesmoorde stem. De verslagen toeziende krijgsknechten houden de adem in. „Deze pijl heeft ons land beroofd van zijn koning!" stichtingsbestuur opgenomen, aange zien de heer Buurma zelf aan de dienst meewerkt. Eveneens dankte de burgemeester de heren Knoppien en Van der Velde. Verheugend noemde burgemeester Kuperus het, dat alle openbare scho len en bijzondere scholen op één na (de bijzondere school te Oudehorne doet niet mee) hun steun en mede werking hebben toegezegd. In 1953 komen van de overgang September 291 jongens en 27.4 meisjes van de eerste klassen voor behande, ling in aanmerking en van de over gang April resp. 12 jongens en 8 meis jes. Ieder daarop volgend jaar wordt het onderzoek naar de hogere klassen uitgebreid, zodat na enkele jaren alle schoolkinderen behandeld zijn. De dienst heeft de beschikking over 4 tandartsen, die alle mogelijke steun en medewerking hebben toegezegd. Met de wens, dat deze dienst aan al le verwachtingen moge beantwoorden verklaarde burgemeester Kuperus de dienst voor geïnstalleerd. Hierna werd de Dentalcar door de genodigden bezichtigd en allen waren vol lof over de schitterende inrich ting. In het Stichtingsbestuur hebben zit ting: namens de gemeente burge meester 'Kuperus en de heer Kampfer- beek, hoofd van de dienst van sociale zaken; namens de tandartsen de he ren L. P. Kabel en J. C. Pape; namens het ziekenfonds A.N.O.Z. oud-wethou der E. Ettema; namens A.P.F.Z. de heer E. Zijlstra: namens de Bijz-scho len de heer B. D. Faber; namens de ouderraad mevr. M. G. Koek-Kwast; namens het Groene Kruis mevr. A. Hartman-De Wolde, terwijl als advi serend lid daarin zitting heeft mej. dr L. Werkhoven, schoolarts te Heeren veen, aan wie burgemeester woorden van hartelijke dank richtte voor de kundige adviezen en statistieken, die zij had verstrekt. Na afloop hield de stichtingsraad zijn eerste vergadering, waarin mej. G. Ekkens tot assistente werd be noemd en waarbij de start van dienst werd bepaald op Maandag a.s. (Advertentie) ^POLETTE- OÜDE GENEVER AHN0 1690 WAT LEVÉRT LEVERT IS GOED! FEUILLETON >AVlP GA£TH Wat was het ook weer wat Two-gun altijd zei over de perioden, dat hij in het nauw had gezeten? Zij kon hem bijna met zijn brommende stem horen zeggen: „Laat ik je iets zeggen er waren tijden daar aan de grens, dat de Eenennegentigste Psalm beter was dan een paar revolvers en een vlug paard. Je kunt nu eenmaal niet altijd even sterk, handig of dapper genoeg zijn, om aan jezelf genoeg te hebben." De wat? De Eenennegentigste Psalm?- Fontaine keck plotseling op. Ja, zij had wel van de Psalmen ge hoord in de Bijbel natuurlijk. Wel, als dat goed genoeg was voor Two- gun. was het ook goed genoeg voor haar. Dat vreemde impulsieve verlan gen naar iets kameraadschappelijks en wijsgerigs maakte die mysterieuze Eenennegentigste Psalm tot iets wat ze absoluut nodig had om weer tot rust te komen. Zij wist, dat er maar één Bijbel in het huis was en dat was de oude fa miliebijbel van haar grootvader, die hij altijd trouw bewaarde. Zij zocht de boekenkasten af, en liet haar blik i langs de planken gaan, tot zij hem vond op de laagste plank dicht bij zijn bureau. Zij haalde het grote zware boek te voorschijn, bevond, dat het afgesloten was. herinnerde zich, dat haar groot vader de sleutel altijd in een koperen doosje op zijn lessenaar bewaarde en droeg tenslotte de opengeslagen Bij bel naar de divan. Psalmen Psalmen Psalmen v/aar stonden die Psalmen toch? De Eeneennegentigste Psalm. Beter dan een paar revolvers af en toe. Wel,: Two-gun kon het wetenZij vond hem tenslotte vlak voor de Spreuken. Onderaan de pagina las zij Die in de schuilplaats des Aller- hoogsten is gezeten, die zal ver nachten in de schaduw des Al- machtigen. Ik zal tot de Here zeggen: Mijne toevlucht en mijne burg Fontaine sloeg de bladzijde om en vond tot haar verbazing in de Bijbel een lange witte enveloppe tussen de bladen. Een leeswijzer neen, ze was aan haar geadresseerd! „Voor Fontai ne Carsden" in het handschrift van Two-gun.... Met vingers, die trilden van emotie, rukte zij de enveloppe open en nam de inhoud er uit een gevouwen brief; rie.en, er was nog iets anders, dat op de grond viel een groen slipje papier. Zij sloeg er aanvanke lijk geen acht op, daar zij de brief eerst wilde lezen. Gretig en eigenlijk nog ongelovig begon ze te lezen. Een brief geschreven in het krachtige handschrift van Nathaniel en geda teerd drie dagen voor zijn dood. Mijn geliefde Fonnie: Dit de vriend, die ik in mijn tes tament genoemd heb, die altijd bij de hand is, om je te helpen cn ik hoop, dat, daar je dit nu ontdekt hebt. je het nimmer vergpten zult. Omdat, Fonnie, er in ieders leven tij- den zijn, dat het tegen de stroom oproeien bijna te zwaar wordt en dan is „God helpe mij" een bede, die meer dan ooit noodzakelijk is. Het is natuurlijk mogelijk, dat het ingeslotene niet de oplossing is van het probleem, dat je er toe bracht dit boek te openen ofschoon ik geneigd ben, aan te nemen, dat dit wel het geval is. Maar wat ook de oorzaak moge zijn, denk er altijd aan, dat bet antwoord op vrijwel ieder probleem ter wereld in deze inspirerende pagina's gevonden kan worden. Herinner je ook, dat ik trots op je ben, dat je deze brief gevonden hebt. Als altijd je toegewijde Opa- Werktuiglijk bukte zij zich en nam het groene papiertje op. Zij keek ei- even naar en haalde toen snel adem. Of zij was in de war van de emotie, óf zij hield een op haar naam gestelde chéque voor vijftig duizend dollar in haar handen. De cijfers schenen in een waas voor haar ogen te dansen vijftig dui zend dollar op een ogenblik van zo hoge nood. Zij kon er de boete voor dat medaillon mee betalen, haar boe te voor haar aandeel in de Kamarka- le-affaire, alle rekeningen betalen en die speelschuld afdoen. Het gaf haar de kans, met een schone lei te be ginnen. Laat nu alles maar komen! Zij was gereed. Nogmaals las zy de Eenennegentig ste Psalm. HOOFDSTUK XIV De lange Bill Armstrong, die er in zijn tweedpak nogal gemoedelijk uit zag, leunde tegen een grote boom en stond naar de laatste repetitie te kij ken van het Grote Schouwspel ter Herdenking van de Stichting der Ver. Staten. Iedere Mei-maand kwam de school in actie om tonelen op te voe ren, die'voorstelden: (a) de onbe vreesde jonge Silas Brenton, die land koopt van de Indianen; (b) de Krijgs raad voor de verdediging van Bren ton, compleet met Generaal David Wooster met pruik en het muziek korps van de Boy-scouts in uniform van de revolutionnaire troepen; (c) Dansen op de oude dorpsweide; (d) „Het Visioen" hetgeen veronder steld werd iets te maken te hebben met de slichting van de Brenton School, maar daar was niemand hele maal zeker van. behalve dan de His torische Vereniging van Brenton. Bill zelf, b.v. was er absoluut niet zeker van.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3