9575 Texel gistermiddag opnieuw in een angstige spanning Prins Bernhard weer thuis, terstond naar rampgebied Zouden doorweekte dijken stand houden? Een militair verdronken Hulpverlening gecoördineerd Schoenfabriek afgebrand Ontroering in Zeeland bij bezoek Prinses Wilhelmina Gaat Tsjang Kai Tsjek China bombarderen? Met Amerikaanse vliegtuigen Inzameling kleding en oud meubilair stopgezet Donderdag 5 Febitmrï 1953- Pagina 7 (Van onze redacteur) TEXEL Opnieuw was de noodtoestand op het eiland ingetredenomdat de wind met krachtige vlagen uit het Westen icas komen lopen, om dan naar het Noordwesten te ruimen. Met zorg in het hart had burgemeester C. de Koning de maatregelen vastgesteld, die redding kunnen brengenivanneer het in de nacht van Woensdag op Don derdag mis zou gaan. Evacuatiepapieren lagen klaar, extra mannen voor de hulp aan getroffenen en bescherming der dijiken werden gereed gehouden. En met bange voorgevoelens wachtte men de nacht af, omdat om ong. 2 uur de hoogste water stand zou zijn bereikt. En wat zou er gebeuren, wanneer de wind bleef aanhouden? Woensdagavond was een ver sterking van honderd mariniers van het vasteland overgezet, om de reeds aanwezige 250 man aan te vullen. Studenten kwamen van heinde en ver, ingenieurs van Provinciale en Rijkswaterstaat hadden samen met de burgemees ter en de commandant van de militaire eenheden besprekingen gevoerd, om een zo goed moge lijk reddings- en veiligheidspro gramma uit te stippelen voor alle mogelijk onverhoopte gebeurte nissen. Woensdagmiddag was men daarop begonnen met beschikbaar vervoermateriaal het vee uit de polder „Het Noorden" over te brengen naar het hoger gelegen Eierland, Ruim vierhonderd run deren en ongeveer duizend scha pen werden op deze manier naar veiliger oorden gebracht en bij het allereerste alarm zouden ook de mensen onmiddellijk uit de bedreigde polders worden ge ëvacueerd. Boven de vijftien boe renhofsteden en de vele wonin gen hing een dreigend lot, als de dijken het niet meer zullen hou den. Het is geen wonder, dat zich opnieuw een vreemde en gespan nen stilte over de Texelaars heeft gelegd, dat men nauwelijks aan dacht schonk aan de vragen naar bijzonderheden en dat men zich geen tijd gunt om vreemdelingen te woord te staan. Het is alsof men zich volslagen wilde con centreren op de dingen die straks zullen moeten plaats vinden. God verhoede het. En terwijl in de Waal de eerste slachtoffers bij het ongeluk op de Eendrachtsdijk werden begraven, de dominee de nagelaten families met het Bijbelwoord troostte, re den over de weg, vlak langs de kerk, de vrachtwagens aan en af, trokken de aflossingstroepen naar de bedreigde punten langs de Zeedijk en de binnendijkjes en sjouwen de mannen onvermoeid de zakjes zand bijna drie meter steil omhoog tegen de poreus ge worden dijk. Men wist bijna, dat men nutte- loos werk deed, omdat de bin nendijkjes rond de Eendrachts- polder practisch niets meer waard zijn, dat zij totaal door het zee water zijn aangevreten en bij het minste gerucht onmiddellijk zul len wegsmelten. En dan?? Zouden de in-der-haast-ge- stopte gaten bij Oosterend, bij Dijkmanshuizen en by Oudeschild het blijven houden? In het Gemeentehuis. waar burgemeester C. de Koning met zijn staf verbeten alle plannen ontvouwd, hangt een klein schil derij van een vreselijke overstro ming in 1775. Zal die tragiek zich opnieuw herhalen in deze nieuwe bange nacht, waar man en macht klaar staat om in te grijpen? De dijken rond Texel hebben harde klappen gekregen, de dui nen blijven afbreken en een nieuwe aanval van de zee zal funest kunnen zijn. Een groot aantal vrijwilligers van het Provinciaal Waterleiding bedrijf uit Bloemendaal zit thans twee dagen op het eiland. De mannen hebben alles meege bracht, om het de Texelaars niet moeilijker te maken, dan nodig is. Ze werken door, tezamen met de militairen, de studenten, de Texelaars, de D.U.W.-arbeiders van de overkant. Men is de nacht goed doorge komen, maar de posten op het gemeentehuis, die voor het eerst Tivee vermist Tijdens de hulpverlening aan slachtoffers van de watersnood is op 1 Februari de dpi. soldaat E. Kasan legernr. 260724240 van het regiment zware luchtdoelartilerie Waalhaven nabij Klundert ten gevolge van verdrinking om het leven gekomen. Hij was afkom stig uit Amsterdam. Bij dit ongeval zijn twee mili tairen van hetzelfde onderdeel vermist. Het zijn de dpi. soldaat N, F. Berg. legernr 310401011, afkom stig uit ~'s Gravenhage en dpi. soldaat A. Zwarts, legemummer 310501440 afkomstig uit Delft. Meer Rijkspolitie naar rampgebied Ter versterking van de Rijks politie in het rampgebied heb ben de ministers van' Justitie en Binnenlandse Zaken ongeveer duizend man Rijkspolitie uit het niet getroffen deel des lands op geroepen. Van dit aantal bevinden zich reeds 650 man in 't rampgebied, j terwijl de overige gereed staan om naar behoefte te worden in gezet. VLUCHTELINGEN AANMELDEN De gemeenten in Nederland, die evacué's hebben opgenomen, moeten alle gegevens over deze vluchtelingen doorzenden naai de Rijksinspectie van de Bevol kingsregisters in Den Haag. De ze inspectie is gevestigd Heeren gracht 3 telefoon 183480, Ken getal K 1700. Voor niet automa tische inter locale gesprekken: letters EEE. Waarschijnlijk kan deze inspectie inlichtingen geven voor de hereniging van uit eikaar geraakte gezinnen. „WATERSNOOD 1953" Extra uitgave Dank zii medewerking van alle ziiden zal een speciale uitgave verschijnen van de Vereniging ter Bevordering van de belangen des Boekhandels, eetiteld „Wa tersnood 1953". Men kan zich nu reeds od het (binnen 14 dagen a 3.50 in de handel komende) boek laten inschrijven bii elke boekhandelaar. Van de eerste oplage wordt een bate van ca. 175.000 voor het Rampenfonds verwacht. Een ambulance voor de slachtoffers De Volkswagenfabrieken heb ben door hun vertegenwoordiger Nederland een volkswagen- Moedige redding in de nacht Rubberboten aan lange touwen In de nacht van 3 op 4 Febr. is op Schouwen en Duiveland een aantal mensen van het dak van een huis gered door het stoutmoedige optreden van een reserve-kapitein-vlieger van de luchtmacht, die met een sport- vliegtuig drie rubberboten af wierp tijdens 'n moeilijke vlucht in het duister. Deze reserve-officier, de heer J. Hoekstra, stelde zich met zijn Fairchild-vliegtuig beschikbaar voor reddingswerk op punten, waarvan bekend was, dat zij tot de zgn. noodadressen behoorden. Hij voerde drie rubberboten mee, voorzien van lange touwen, die hij tussen 2 en 5 uur Woensdag ochtend met succes heeft kunnen neerlaten. De lange touwen ge bruikte hij om verbinding tot stand te kunnen brengen tussen de mensen op het dak en de reddingsboten, die in de nabij heid in het water terecht kwa men .Dank zij deze touwen kon- i den de in nood verkerend-en de boten naar zich toe trekken en deze vervolgens gebruiken om zich van hun benarde positie te verwijderen. PAUS ZENDT SPECIALE AFGEVAARDIGDE Z.H. de Paus heeft vandaag Mgr. Lambertini. auditeur bij de Pauselijke Nuntiatuur te Pariis aangewezen in België en Neder land kennis te nemen van de grote nood en na te gaan op welke wijze de Heilige Stoel nog zou kunnen helpen. Coventry geeft ook hulp aan Nederland De gemeenteraad van de in de jongste oorlog zo zwaar getroffen Engelse stad Covetry heeft beslo ten een bedrag van 3000 pond sterling (30.000 Nederlandse gul dens) aan de Nederlandse rege ring te zenden ter leniging van de nood onder de slachtoffers van de stormramp. 6000 pond werd bestemd voor de slachtof fers van de ramp in Engeland. DRIE MILLIOEN SIGARETTEN De gezamenlijke Nederlandse slgarettenfabrieken hebben een hoeveelheid van 3.050.000 sigaret ten aan het Ned. Rode Kruis ter beschikking gesteld ten behoeve van de slachtoffers. Van leger en marine De Commandant Zeemacht Ne derland heeft zich gistermorgen in Den Haag met zijn staf ver voegd bij de Nederlandse Terri toriale Bevelhebber en diens staf. teneinde de coördinatie en samen werking te versterken. Tot nu toe werkte de staf van Commandant Zeemacht Nederland van Den j Helder uit en waren bij de 9taf N.T.B. liaison-officieren van de Koninklijke Marine geplaatst. Deze maatregel houdt verband met het feit, dat het vaarklaar maken van schepen en het diri geren van schepen en personeel van Den Helder uit thans groten deels zijn beslag heeft gekregen. Anderzijds heeft hierdoor het voor de hulpverlening ingezette varend materieel t'hans een der gelijke omvang aangenomen (42 na enkele dagen wederom bezet waren, zijn uiterst werkzaam ge weest. Voor alle zekerheid heeft burgemeester C. de Koning het vaartuig van de Teso, de „Voor waarts" die oorspronkelijk naar het Zuiden zou varen, in de haven van Oudeschild achtergelaten. Ook enkele kotters bleven thuis om op alle gebeurtenissen voor bereid te zijn. Deze nacht is in ieder geval goed afgelopen en dat is een groot winstpunt. Geen gevaar voor de Hondsbosse In tegenstelling met de lopende feruchten als zou de Hondsbosse eewering, tengevolge van de laatste stormen zijn ondermijnd, is ons bij informatie ter bevoeg- der plaatse gebleken, dat van on dermijning geen sprake is. Wel is zij over een afstand van 3 KM op vele plaatsen beschadigd. Diverse grote steenblokken zijn losgerukt en liggen her en der verspreid. Men is zeer druk doende de dijk provisorisch te herstellen om ver dere afbrokkeling te voorkomen. In de toestand waarin de dijk momenteel verkeert, kan zij ech ter nog veel doorstaan alvorens reden tot ernstige bezorgdheid te geven. Zes maanden voor plunderaar De politierechter te Rotterdam heeft gistermiddag een 26-jarige timmerman uit Rotterdam, we gens plundering van drie jassen, enige dagen geleden gepleegd in Ahoy-hal te Rotterdam, veroor deeld tot 6 maanden gevangenis straf. De officier van Justitie, die eveneens zes maanden had ge- eist, zei, dat het hem speet niet meer te kunnen eisen tegen deze man, voor wie iedere kwalifica tie te gering is. Het gironum.mer van het Nationale Rampenfonds is 9575, Den Haag. Ook aan de bureaux van onze krant kan men gel den storten of per giro of postwissel overmaken. Alle binnengekomen gif ten zullen wij in dit blad verantwoorden en aan stonds overmaken aan het Rampenfonds. BOUDEWIJN NAAR RIVIERA NICE, 4 Februari Koning Boudewijn van België is heden voor een verblijf van ongeveer tien dagen aan de Franse Rivièra- aangekomen. Hij werd vergezeld door zijn vader, ex-koning Leo pold en diens gemalin, de prin ses van Rethy. Jeugdige inbrekers zwaar gestraft De Maastrichtse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak te gen drie jongelui, die door op windende films van de kook ge bracht, zich hadden schuldig ge maakt aan een inbraak in de ma gazijnen van Vroom en Drees- mann in de late avond van 8 op 9 December j.l. Daax-bij roofden zij voor een waarde van 2500 góederen. De hoofddader, de 17- jarige loopjongen A. H. van L., die vroeger bij V. en D. in dienst was en de inbraak had opgezet, werd conform de eis tot. ander half jaar jeugdgevang'enië*Veroor- deeld. Zijn mededader, de 18- jarige stoffeerder F. H. S. en de 24-jarige timmerman F. H. V., die bij de inbraak op de uitkijk had iéstaan, werden veroordeeld tot jén jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk. Tegen hen was de eis eveneens anderhalf jaar jeugdgevangenis geweest. DE „FAUSTUS" Staat vraagt schadevergoeding Naar wij vernemen zal de staat der Nederlanden dezer dagen de dagvaarding uitbrengen aan de Panamese rederij, die eigenares is van de „Faust.us", die in de nacht van 6 op 7 November jl. in Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland is vergaan. Het be stuur van deze rederij bezat twee schepen, waaronder de „Faustus". Het andere schip is in Januari jl. verkocht. De eige naren van deze rederij schijnen Grieken te zijn en wonen in Engeland. De staat vordert nader vast te stellen schadevergoeding wegens het stukvaren van de dijk en het wegwerken van het wrak. Door tot nu toe onbekende oor zaak ontstond Dinsdagavond om streeks 23.30 uur brand in de schoenfabriek van de firma Ge broeders Leyten aan de Hoge Ham te Dongen. De brandweer kon door snel en krachtig op treden met veel moeite de be lendende gebouwen, waaronder hotel „Musis Sacrum," behouden. Van de fabriek werd weinig be houden. De schade wordt geraamd op f 300.000. De fabriek was op beurspolis verzekerd. D-trein bij Luik ontspoord De D-trein van Basel naar Am sterdam via LuikMaastricht is 20 km voor Luik ontspoord. Er zijn geen doden of zwaar gewon den, wel werden enige reizigers licht gewond. Of zich hieronder Nederlanders bevinden, is nog niet bekend. De reizigers van de ontspoorde trein zijn per extra trein naar Nederland vervoerd. Om half acht gistermorgen is Z.K.H. Prins Bernhard met het K.L.M.-lijntoestel Olivier van Noortuit New York op Schiphol teruggekeerd. Hij was kennelijk ont roerd toen hij werd begroet door H.M. de Koningindie enige ogenblikken eerder zonder gevolg op het vliegveld was gearriveerd. Beiden waren zichtbaar onder de indruk van de gebeurtenissen der laatste dagen. De Prins werd ook begroet door minister dr. Beel en de secre taris-generaal van Algemene Za ken, mr. Fock. Prins Bernhard sprak een korte verklaring uit voor de microfoons van de Nederlandse en de We reldomroep. „Van het ogenblik af", zo zeide hij, „waarop de slag, die Neder land heeft getroffen, in Amerika bekend was geworden, is mij een overvloed van medeleven betuigd. Mijn telefoon heeft niet stil ge staan en ik geloof, dat er op grote schaal geholpen zal worden". Voor de BBC-microfoon sprak de Prins vervolgens zijn diepge voelde dank uit voor de blijken van medeleven met een ramp, die ook Engeland zo zwaar heeft ge troffen. Al die tijd stond H.M. de Ko ningin beheerst maar zwijgend en in gedachten verdiept temidden van de groep personen, die bij deze korte, plechtige verwelko ming aanwezig waren. Te omstreeks acht uur vertrok de Koninklijke Familie naar Soestdijk. Om kwart voor elf steeg de Prins, vergezeld van majoor Ger- ben Sonderman, van het vliegveld Soesterberg op voor een oriën- tatievlucht over de getroffen ge bieden. Gevlogen werd over de Alblasserwaard, de Moerdijk, Goeree en Overflakkee, Schou wen en Duiveland, Tholen. Zuid- Beveland, Zeeuws-Vlaanderen en daarna terug over Walcheren, Nrd-Beveland, Schouwen-Duive- land en Goeree naar Soesterberg. De Dakota, door de Prins zelf bestuurd, vloog op een hoogte van ongeveer 600 meter, zodat hij een goed overzicht kreeg. De Prins was bijzonder onder de in druk van het beeld,, dat hij aan schouwde. Tijdens de vliegtocht zag men bij Vreeswijk de „Piet Hein", die als hospitaalschip op weg is naar de geteisterde ge bieden. Prinses Wilhelmina in Zeeland Van Dinsdagmorgen af bracht H.K.H. Prinses Wilhelmina een bezoek aan Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen. Aan boord van een marechaussee vaartuig ging H.K.H. van Kort- gene op Noord-Beveland naar Zierikzee en vandaar naar Tho len. Ooggetuigen vertelden, dat wat WASHINGTON, 4 Febr. De democratische Senator Fullbright heeft heden in een interview het denkbeeld geopperd, dat de V.S. de Chinese Nationalisten op For mosa van vliegtuigen zullen voorzien om communistisch China te bombarderen zoals Rusland de communisten in Korea van vliegtuigen voorziet. Tezelfdertijd verdedigden an- helpen piloten voor hen op te dere leden van het Congres het leiden, misschien mogelijk zou bevel van Eisenhouwer aan de zijn. aanvallen, te doen op de zevende vloot om de nationalis- verbindingslijnen van communis ten de vrije hand te geven voor tisch China. Hij wees er op, dat aanvallen op het Chinese vas^e de Russen de Chinese commu- land, tegen de Britse critiek nisten in Korea vliegtuigen leve- hierop. ren en piloten voor hen opleiden De Republikeinse Senator Coo- en verklaarde. „Er is ongetwij- per verklaarde te vrezen, dat de feld een precedent voor een UNO niets zal doen dat doelirsi- overeenkomstige handelwijze van fend is om een einde aan de onze zijde", oorlog in Korea te maken. I „De Engelsen vinden het niet aangenaam, maar wii moeten in deze aangelegenheid naar eigen inzicht handelen", zei Cooper. „De maatregel van President Eisenhower is de minst gevaar lijke stap, die wij op dit ogen blik kunnen doen met uitzicht De Britse Minister van Buitenlandse Zaken, Eden. heeft gisteren in het lager huis gezegd, dat Eisenhowers bevel aan de vloot „ongeluk kige politieke terugslagen zal hebben zonder dat daar even redige militaire voordelen te genover staan". op enige verlichting in Korea". Fullbright betoogde dat het de Chinese nationalisten indien de Het democratische lid van het VS hun bombardementsvliegtui- huis van afgevaardigden, Ri- gen zouden overdragen en zou chards, voormalig voorzitter van de commissie voor buitenlandse aangelegenheden uit het Huis van Afgevaardigden, merkte op: „De Engelsen proberen slechts Hongkong en hun commerciële belangen in China te redden. Hoe eerder zij zich er van be wust worden, dat dit zelfbedrog is. hoe beter." Uitspraken Meervoudige Kamer, Alkmaar ALKMAAR Veertien da gen geleden moest een aantal automatiek-exploitanten voor de Meervoudige Kamer van de Alk- maarse Arrondissementsrecht bank verschijnen om te zien uit gemaakt, wat volgens de wet wel en niet geoorloofd zou zijn met betrekking tot hun automaten. Zij werden allen vrij gesproken en van rechtsvervolging ontsla gen. omdat zij door de Horeca erkende bedrijven vertegenwoor digden. en het hun ten iaste ge legde buiten de werking van de winkelsluitingswet viel. De schipper J. C. B. die terecht moest staan wegens een overtre ding van het binnenscheepvaart- reglement. werd eveneens vrij gesproken. Vergadering Ver. voor Bedrijfsvoorlichting WIERINGERMEER Hierme de herinneren wii de landbou wers aan de vergadering van de Ver. van Bedrijfsvoorlichting die op Donderdagmiddag a.s. in Hotel -Smit te Middenmeer ge houden wordt. Aanvang 2 uur. Demonstratie „Make Up" de Prinses deed, groots was. Met tot. Bloem" zal worden vertoond, een bestelwagen reed zij Zierik-1 Pe lezing van de heer F. Rusting zee binnen, vergezeld door de j0n wegens omstandigheden niet Commissaris van de Koningin Jhr,| doorgaan, mr de Casembroot. Op het haven rondvaartboot passeerde met tien tallen vluchtelingen. Onmiddel lijk verscheen de Prinses aan dek, wind en regen trotserend. De vluchtelingen zagen haar: man nen rukten de hoofddeksels af en een vrouw riep: „Prinses «dank". Meer kon ze niet zeggen. Maar ieder voelde zo vertelde men ons dat deze woorden welspre- kender waren dan menige rede- dagHJ werd iaarv^a^J voering. J gehouden van de Vrouwenbewe- In Stavenisse gin0 de Prints ging, in hotel „De Maaier" te na een kort bezoek aan ooord wieringerwer. Behalve het huis van een «ander vaartuig, dat haar - - naar Bergen op Zoom bracht. Vergadering Alg. Ver. voor Bloembollencultuur WIERINGERMEER Op de Maandagavond in Slootdorp ge houden vergadering van de Alg. Vereniging van Bloembollencul tuur, afd. Wieringermeer. werd door de voorzitter allereerst een overzicht gegeven van het jaar 1952. waarin de prijzen wel eens teleurstellend waren geweest. Optimistischer geluid kwam omtrent de groei van het leden aantal van de afdeling, die nu 50 leden telt en hoogstwaar schijnlijk een stemrecht van 6 stemmen zal hebben op de Al gemene Vergadering. Het verzoek om meer keu- ringsdagen voor gladiolen in de Wieringermeer kon nog niet worden ingewilligd, maar zou voor het volgend seizoen op nieuw worden bekeken. Verder werd besloten gezamenlijk per bus naar de „Flora" te Heem stede te gaan. Op het program ma staat voorts een filmavond, waarop de H.B.G.-film ..Van bol N.K.J.B.-retraite Alle leden van de N.K.J.B. uit de afd. W'huizen, Tuitjehorn, Langediik. 't Veld en Heerhugo- waard Zuid-Noord en 't Kruin, worden nogmaals herinnerd aan de speciale N.K.J.B.-retraite wel ke gehouden wordt van 1013 Febr. a.s. Zij die nog wensen deel te nemen aan deze retraite dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bii hun bestuur. Stel het niet uit en doe het nog van daag! Rijst en suikerwaren naar West-Duitsland De invoercommissie van de Bonsdrepubliek heeft 2,3 millioen mark vrijgegeven voor invoer uit Nederland. Daarvan is 1.57 mil lioen mark bestemd voor rijst, 325.000 mark voor suikerwaren, 250.000 mark voor zoetwatervis sen en 150,00 mark voor boek- weitmeel en grutten. Gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk PARIJS, 4 Februari De Franse ministerraad heeft Woensdag bepaald, dat op 3 en 10 Mei a.s. in Frankrijk gemeen teraadsverkiezingen zullen wor den gehouden. Vliegtuig neergestort houdelijk gedeelte vermeldde het Jjjj Pariis programma nog een demonstratie! J J~ van „Make up". Er waren onge-PARIJS, 4 Februari Heden veer 150 aanwezigen. De gees- i is een C 47 van de Amerikaanse telijk adviseur hield een korte luchtmacht bij het landen op het causerie over „Make up". De vliegveld Orly te Parijs neerge- mens bestaat uit ziel en lichaam.1 stort. Vijf van de 19 personen TT.r. Hp7<> he.hV.en elUanHer dje zjch aan boord bevonden, lie- oen verwondingen op. De piloot plein van Zierikzee drong de be volking rondom de wagen en mannen en vrouwen schreiden als kinderen en drukten woordeloos de handen van de Prinses. Zacht zei zij: „Ik kan niet anders zeg gen dan: mijn innige deelneming" Ontroerend waren ook de korte momenten, zoals vlak voor Sta venisse, waar eert- Amsterdamse .11 l.ull 1c.uu ctll vvmup i 1 a a l 1 ambulance aangeboden aan de oorlogsschepen en 100 motorsloe- minister-president dr. W. Drees, pen en -vletten), dat door nau- De ambulance is onmiddellijk in- were coördinatie een groter re- gezet in de noodgebieden. sultaat kan worden verkregen. Met grote ontroering heeft het hoofdbestuur vaïi het Neder landse Rode Kruis de massale stroom van goederen, die het Nederlandse volk bijeen heeft willen brengen ten behoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp, in ontvangst genomen. In verband echter met het feit, dat op het ogenblik het aan tal ontvangen gedragen kledingstukken en gebruikt meubilair een dergelijke omvang heeft aangenomen, dat in de eerste behoefte ruimschoots kan worden voorzien, moge met klem worden verzocht de inzameling van deze goederen in het gehele land tot nader order thans stop te zetten, opdat ook een eerste overzicht kan worden verkregen van datgene wat ontvangen is. Wat reeds tot nu toe ingezameld is, zal uiteraard nog gaarne door de intendance van het N.R.K. in ontvangst worden genomen. Wel is er grote behoefte aan dekens, overig beddegoed en matrassen, die alle gestuurd kunnen worden naar de intendance van het hoofdbestuur van het N.R.K., Fluwelen Burgwal 19, Den Haag. Het Rode Kruis moge van deze gelegenheid gebruik maken vast een eerste woord van dank te uiten voor de opofferings gezindheid van het Nederlandse Volk. werd zwaar gewond. Het vlieg tuig werd beschadigd. \nar ivij vernemen zal de bond van politie-ambte- naren in Nederland tot bescher- En deze twee hebben elkander nodig, aldus spr. De verzorging van het lichaam moet gezien worden als dienstbaar aan het natuurlijke en bovennatuurlijke. En zo is ook de „Make up" op zich goed. Hét blijft echter ge boden in het leven de rangorde, der waarden niet uit het oog tel verliezen. Mej. A. Loots uitj Haarlem gaf daarna een demon-i—5--w;-00 stratie, waarvoor een grote be-1 ^'a.n "ie*?,n °P langstelling bestond Zij duidde i April het jaarlijkse congres hou- speciaal op de huidverzorging. Deden in Leiden: voorzitster bracht dank aan de geestelijk adviseur en aan mej. i heeft de nieuwe Nederlandse Loots voor de uiteenzetting van j ambassadeur in Bonn, de heer A. dit wel specifieke vrouwelijke Th. Lamping, zijn geloofsbrieven onderwerp. Na de pauze bracht aan president Heuss aangeboden: mevr. Rops-Bennet het financieel verslag uit. In de plaats van de zal jje beurs Voor meubelen en b£tSSienen weid SgÊSë- «nmftextiel. welke .j. Maan- zen mm a! Com U'™'» gouden. De verkiezing van drie nieuwe we' doorgaan, bestuursleden werd vlug afge werkt, zodat inplaats van de af- tredende en niet-herkiesbare da- mes A. Corstiaensen-Schuivinga K.V.P.-vergadering niet op 10, maar op .11 Februari WIERINGERMEER De al- gemene vergadering van de KVP toegevoegd, die in hotel Smit te Middenmeer T- »--* zal worden gehouden is één dag uitgesteld. Deze bijeenkomst zal dus plaats vinden op Woensdag 11 Februari en niet op 10 Febru ari. zoals in de circulaire was vermeld Om teleurstellingen te voorkomen verzoeken wii deze wijziging van de datum zoveel mogelijk door te geven. en A. Eurlings-Crijns voortaan in het bestuur zitting hebben n.l. mevrouw van Dam-Janssen uit Wieringerwerf en Mevr. Blom- Appelman uit Slootdorp. Verder haaïd. Het leven" maandblad „Vi'ouwen wordt zeer aanbevolen. Verbinding Ooster- en Westerterpweg wordt aanbesteed WIERINGERMEER Blijkens een bericht in de Ned. - Staats courant vindt op 16 Febr. a.s. de aanbesteding plaats van het bouwe» van een viaduct over de Rijksweg No. 7. ten Zuiden van Wieringerwerf. Dit betekent dat de zo lang begeerde verbin ding tussen de Ooster- en Wes terterpweg tot stand komt. Het grote verkeersprobleem, dat door het ontbreken van dit viaduct bestaat, zal hiermede tot aller genoegen worden opgeheven. Voor de verbinding tussen de, 3 dorpen betekent, dit ook een 1 leden en belangstellenden orga- grote verbetering. Voorts zal het niseerde de R.K Landarbeiders- riiwielpad dat langs de Scha- boixd St. Deus Dedit een voor- gerweg ligt oo.' worden doorgetrokken. w«i vuu, - - - het riiwielverkeer een prachtige I hield.een inleiding. De Katholie- onlossing is. ke Emigratie Centrale wil de Ook vele ouders, waarvan de segadieden op allerlei gebied kinderen in Wieringerwerf de v"an advies dienen. Voorts wees scholen bezoeken, zien met ver- spr. op de grote verschillen die Scheepstijdingen Almdijk 4 Febr. van Galveston te R'dam: Alanti Buenos Aires/ R'dam 3 Febr. 290 mijl Z. Bahia/ Uheos; Aludra 3 Febr. van R'dam ^v. j naar Bremen; Bennekom 3 Febr werd nog Mevr. Couwenhoven- j van Corral bii Talcahuano; Bo- van Zunderen aan het bestuur naire A'dam/W Indië 3 Febr. 910 hit' rfant,0 rfjmyl W.Z.W. Madeira/Barbados: voorzitster bï Esse Den Haag <tjAruWR'dam stuursleden voor het vele werk i ga?s- nacht 3/'4 Febr. Mona-eil.. wat ze voor de vereniging had-fairsea Sydney/Adam 4 Febr. den verzet en wenste Mevr. Cor- -"5 mijl O.t.Z. Malta: Ganymedes stiaensen het allerbeste in haar 3 Febr n.m. van New York te nieuwe toekomstige woonplaats,Port au Prince: Hermes 3 Febr en was eveneens dankbaar voor van R'dam naar A'dam; Indra- het werk der penningmeesteres poera R'dam/Tj. Priok 3 Febr. in en de verslaggeefster. I Golf van Suez/Aden: Japara De presidente spoorde allen (Krl) 2 Febr. van rede Singapore aan tot propaganda voor lidmaat-.. Singapore- Joh van Ólden- hard nodig. We moeten onze stem i febl Tenez/Pt Said. Kota laten horen wanneer het gaat J^ten 4 Febr. v.m. van Port Ar- over het behoud van de christe-thur te New Orleans; Maasdam lijke samenleving. Havana/New York pass. 3 Febr De volgende vergadering is er Key West; Prins Frederik Hen gelegenheid tot voldoen der con-|drik Valencia/R'dam 3 Febr. v.m tributie over het jaar 1953. Na Gibraltar gepass,: Rijndam New dien wordt de contributie opge- York/R'dam 3 Febr. 750 mijl W. Valencia/Cobh; Tiba 3 Febr. van Buenos Aires te R'dam; Tjibadak 1 Febr. van Honkong naar Sibu; Tjipanas 2 Febr. te Kobe; Tji- dondok 31 Jan. van Tj. Priok naar Semarang: Tjiwangi 2 Febr. van Hongkong naar Singapore; Veendam R'dam/New York 3 Febr. 190 mijl W. Landsend/ Halifax; Willemstad Cristobal/ it. laiuis ut oenci- h",1-';'" ---- A'dam 3 Febr 450 miil Z W. 'etrokken' voor I De°he?,- "k&oS no^ou.hamp.0": «intcwUk 3„u.;i hioih oen iniptdinff. Dp Katholie- dam/Cuba pass. 3 Febr. Finis- terre/Havanna; Zuiderkruis Kaap- stad/A'dam 3 Fber. 180 mijl Z.W. Kp Palmas/Las Palmas. De heer Koehorst sprak over eniigratieproblemeit WIERINGERWERF Voor kunnen bestaan op het gebied I van kerk en onderwijs in verge lijking met het Moederland. De ouders zullen meer persoonlijk onderricht moeten geven. Ver volgens werden de mogelijkhe den besproken die landen als Australië, Nieuw-Zeeland en plaatsgenoot de heer J. Westdorp Canada bieden. Maar ondanks hoopt met ziin echtgenote 9 Fe- alle voorlichting, moet men zich bruari a.s. naar Australië te ëmi- er terdege van bewust ziin. dat j WOERDEN, 4 Februari - Aan- greren. Wij wensen beiden een emigreren steeds pionieren blijft i voer: 17 partijen; le soort 2.23 goede toekomst in het nieuwe onder soms zeer primitieve om- 2.28 2e soort 2.182.22; extra vaderland. 1 standigheden. zware kw. 2.31. Handel matig. langen naar deze brug uit. daal de huidige verkeerssituatie aller lei gevaren voor hun kinderen oplevert, Emigratie WIERINGERWERF Onze Nuchtere kalvermarkt Utrecht UTRECHT, 4 Februari Aan voer 145 stuks. Prijzen 3542,50. Handel flauw. Kaasmarkt Woerden - i

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4