BaöI Minister Staf heeft grote lof voor zijn jongens Chinees voorstel tot staken van het vuren in Korea Humanistisch Thuisfront niet gelijkgesteld met kerkelijke verzorging Goedkeuring E.D,G.-\ erdrag door België verwacht Chocolade en snoepgoed Engeland van de bon m Br A. Loudon tijdens concert overleden Bo, de beer De kleine snoeper Puzzlehoekje HET GOOI EN OMMELAND VAN DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 7 Zij werken in het noodgebied met grote voortvarendheid en de inzet van hun leven (Van onze parlementaire redacteur) Drie soldaten en twee leden van het Marinepersoneel zyn omgeko men by de reddingsacties, die door het leger worden ondernomen, zo deelde Minister Staf gistermiddag in de Eerste Kamer mede. Met gro te waardering sprak de bewinds man over het optreden van de mili tairen. Zy werken met grote voort varendheid en met de inzet van hun leven. „Wy kunnen de grootste waardering hebben voor de snelheid waarmede de militaire organisatie werkt". De militairen zyn met grote spoed direct na de oproep naar hun onderdeel teruggekeerd. De enkelen die zijn achtergebleven zullen worden gestraft. Bij het opleg gen van de straf zal rekening gehouden moeten worden met de ernst van de situatie. De samenwerking tussen de verschillende organisaties noemde de Minister uitstekend. Er zijn zeer zijzon- dere prestaties verricht en de vlieg tuigen hebben uitstekend werk gedaan. Met dankbaarheid sprak minister Staf over de buitenlandse hulp. Reeds Zon dagnacht arriveerde de eerste materiële steun van over de grenzen. Amerikanen, Fransen, Belgen, Britten en Denen heb ben vliegtuigen en een groot aantal mo- torvletten beschikbaar gesteld. De her halingsoefening van de 44ste regiment gevechtsgroep, die op 1 Maart zou be-' ginnen, gaat niet door. De. kazernes in de noodgebieden worden ontruimd en beschikbaar gesteld voor evacué's. Tal loze goederen 'uit de militaire magazijnen zullen bestemd worden voor de noodge bieden. De zeer grote bedragen, die ge- Herhaling van reeds verivorpen Russisch voorstel, aldus Washington en Londen Tsjou en Lai, Chinees premier en mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft gis teren een onmiddellijke staking van het vuren in Korea voorgesteld op de be stan dsvoorwaar den, die reeds met de ver bondenen zyn overeengekomen. Het staken van het vuren zou meteen worden gevolgd door een politieke con ferentie van elf landen over de nog on opgeloste kwestie van de repatriëring der krijgsgevangenen, aldus meldt radio- Peking. In kringen te Washington is men van oordeel dat het voorstel van de Chinees- communistische minister van Buitenland se zaken, geen nieuwe gezichtspunten opent. Het schynt, zo zeide men, het zelf de voorstel te zijn, dat in December door de Russische minister van buitenlandse zaken, Wysjinsky, bij de algemene ver gadering van de Verenigde Naties is in gediend. Volgens een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken is het voorstel van Tsjou en Lai voor Engeland volkomen onaanvaardbaar. Ook volgens hem is het in wezen het zelfde als het voorstel, dat vervat is in de Sovjet-resolutie over beëindiging van de strijd in Korea, dit is reeds -door de algemene vergadering der V.N. voor Kerstmis j.l. verworpen. moeid zullen zijn om de nood te lenigen en de herstellingswerkzaamheden aan te pakken zullen opgebracht moeten wor den zonder dat de defensieinspanning verminderd kan worden. Zo stond hoe kan het anders ook bij de debatten over de Oorlogsbe groting de nationale ramp in het mid delpunt der belangstelling. Verschil lende persorganen hebben de Eerste Kamer een verwijt gemaakt, dat zij*het voorbeeld van haar jongere collega aan de overzijde van het Binnenhof niet heeft gevolgd. Wie men ook een verwijt wil maken over deze vergaderingen, de Eerste Kamer treft geen schuld. Voor zitter Jonkman heeft aan de ministers gevraagd, wat zij wensen. De ministers v. ri. Kieft, de Bruyn en Staf hehben zich op het standpunt gesteld liever hun ontwerpen te willen afhandelen. Wat de verdediging van ons grond gebied betreft, merkte hij op, dat de vaste wil bestaat om het Nato-gebied' integraal te verdedigen. Er bestaan geen nationale plannen. In vergelijking met andere bondgenoten biedt Neder land een redelijke financiële bijdrage. De begroting werd z.h.s aangenomen. Alleen de communisten waren tegen. Volgende week Dinsdag komt de Eer ste Kamer weer bijeen om enkele wets ontwerpen en de begroting van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening te behandelen. Prins Bernhard woonde tijdens zijn bezoek aan New-Yorlc, ter gelegenheid van het driehonderd-jarig bestaan van deze stad, een dienst bij in de St. Markkerk In-The-Bowêrie, wélke diensf werd geleid door bisschop Horace W. B. Donogan (links). Tijdens deze Herdenkingsbijeenkomst hield de Prins een toespraak. Op de achtergrond een borstbeeld van Pieter Stwyvesant. Eersfe Kamer over het humanisme (Van onze parlementaire redacteur) De behandeling van de oorlogsbegro ting in de Eerste Kamer heeft, gelijk te verwachten was, een bijzonder accent gekregen door een debat over de gees telijke verzorging van de militairen. Door de deining, welke mede als ge- >]g van de beantwoording door minis ter Staf van de vragen van mag. dr. Stokman over de bezinningsbijeenkom sten van het Humanistisch Thuisfront is ontstaan, heeft zij nieuwe en ook po litiek scherper impulsen gekregen. Vertegenwoordigers van alle fracties hebben aan het debat deelgenomen. Het best, althans het uitvoerigst, gedocu menteerd kwam daarbij de a.r. senator Algera voor de dag. Het was niet de eerste maal, dat deze afgevaardigde zich mengde in een debat over het hu manisme en hij deed het ook nu sterk geëmotioneerd, scherp teg'enover elkaar stellend zijn christelijk belijden en de afwyzing dier belijdenis door de huma nisten. Hij verscherpte dit betoog door citaten uit de humanistische literatuur. En al stelde mr. In 't Veld daar tegen over, dat hij veel van wat in d'eze cita ten werd geschreven niet kan onder schrijven, wat de heer Algera stelde, maakte in de Kamer toch wel sterke indruk. Politiek belangwekkend was, dat de heer Algera er aan herinnerde, dat reeds in 1949, toen de geestelijke verzorging van de D.U.W.-arbeiders in het geding was, zijn partijgenoot Schippers het af wijzend standpunt zijner fractie t.a.v. het humanisme ten principale was ge steld. Destijds heeft de K.V.P. erhet zwijgen toe gedaan en daarom is het des te meer verrassend, dat men zich nu zo te weer stelt. Minister Staf heeft op zeer nuchtere wijze gezegd, wat er met betrekking tot het Humanitisch Thuisfront eigenlijk aan de hand was is geweest, nadat de heer In 't Veld nog eens zijn op 14 Ja nuari verdedigde standpunt had toege licht. Hij achtte een openhartig en eer lijk gesprek beter dan het langs elkaar heenpraten. De heer In 't Veld zag wel degelijk een mogelijkheid tot een over- Veiligheid van het grondgebied weegt zwaarder dan de strijdigheid met de grondwet (Telefonisch van onze Brusselse corres pondent) De Belgische Raad van State, die een adviserende taak heeft, gaf in een door de regering gevraagd advies, als zijn me ning te kennen, dat het verdrag der Europese Defensie Gemeenschap, onver enigbaar is met de Belgische grondwet. Met dit advies zijn de meeste Belgische juristen, van alle politieke richtingen, het eens. De Belgische Grondwet is n.l. zeer categorisch: in artikel 68 bepaalt de grondwet, dat de Koning de strijdkrach ten ter land en ter zee commandeert, de oorlog verklaart, handels- en vredesver dragen afsluit. Artikel 66 van de Grondwet zegt voorts, dat de Koning de officieren be noemt en artikel 121 luidt: geen enkele vreemde legermacht mag in de dienst van de Staat worden aangenomen, het grondgebied bezetten of doortrekken. In het EDG-verdrag zullen al deze pre rogatieven des Konings door het commis sariaat van het leger worden vervuld. Zelfs in de homogene, op nationale basis georganiseerde strjjdeenheden van 13.000 man, zal de Koning de lagere of ficieren benoemen op voorstel van het commissariaat. Wat toch duidelijk ge noeg is. Alle hogere officieren zullen dooi de Raad der Ministers benoemd worden. Het overdï-agen van zulk een groot deel van nationale souvereiniteit, aan hel aupra-natiónale orgaan, is dus werkelijk wet, wat niemand behoeft te verwonde ren, daar deze in 1830 tot stand kwam, in de periode van het opruiende anti- Nederlandse nationalisme. Een wijziging van de Grondwet kan in België slechts plaats - vinden met een meerderheid van ten minste twee derde der stemmen in een gemeenschappelijke vergadering van -de Tweede Kamer en de Senaat. In de huidige omstandigheden is dit niet mogelijk, en zal de Koning het par lement dienen te ontbinden, wat waar schijnlijk tot gevolg zal hebben, dat de huidige katholieke meerderheid zal wor den verslagen. Op grond hiervan heeft het vele politici verbaasd en geërgerd dat bet advies van de Raad van State in :i alle» laatste paragraaf de reg jfe een reddende hand toesteekt. Lm paragraaf zegt, dat slechts de gebie dende urgentie om de nationale on afhankelijkheid en de integriteit van het grondgebied te bewaren een noodzaak en urgentie, waarover al leen dë wetgever mag en ltan oor delen de goedkeuring van het ver- t'< ag zou rechtvaardigen, vóór dat de wyziging van de Grondwet zou heb ben plaats gevonden. De drie betrokken ministers, premier Van Houtte, Van Zeeland en kolonel De Greef .zullen hun verdediging op deze paragraaf baseren. Men verwacht dat het parlement het onverenigbaar met de Belgische Grond- E.D.G.-verdrag zal goedkeuren. eenstemming te komen. Men heeft het voorgesteld, zo zeide minister Staf, alsof iedere soldaat die vrije dagen wil hebben vrij kan krijgen voor het bezoeken van bezinningssamen- komsten van het Humanistisch Verbond. Men moet het ook zien in de juiste ver houding: 12 bijeenkomsten, elk voor 30 man, per jaar, terwijl jaarlijks 4000 Prot.-Chr. en 4000 R.K. militairen aan bezinningssamenkomslen deelnemen. Aan de gestelde taak voor de geeste lijke verzorging: de christelijke waarden te bewaren en te versterken wordt on verkort de hand gehouden en door de uitingen van het Humanitisch Thuis front mogen die waarden niet in twijfel worden gesteld. Van enige gelijkstelling van het werk van het Humanistisch Thuisfront met dat van de kerken is geen sprake. Bij subsidiëring van de thuisfronten moet worden nagegaan dat in de uitin gen niet tegen de- christelijke waarden zal worden ingegaan. Het bezoeken van de bezinningsbijeenkomsten van het Hu manitisch Thuisfront mogen niet worden bezocht door militairen uit kerkelijk milieu. Minderjarigen mogen alleen deelnemen op schriftelijke toestemming van ouders of voogden. De minister kan zich overigens ook wel verenigen met de opvatting van de heer Algera, die gesteld had, dat de kwestie der geestelijke verzorging een zaak is van regeringsbeleid. En daarmede is deze kwestie voorlo pig weer van de baan. Proces van de Staat wegens de „Faustus" Naar wij vernemen zal de Staat der Nederlanden dezer dagen de dagvaar ding uitbrengen aan de Panamese rede rij, die eigenares is van de Faustus", die in de nacht van 6 op 7 November j.l. in de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland is vergaan. Het bestuur van deze rederij bezat twee schepen, waar onder de Faustus". Het andere schip is in Januari j.l. verkocht. De eigenaars van deze rederij schijnen Grieken te zijn en wonen in Engeland. De staat vordert nader vast te stellen schadevergoeding wegens het stukva ren van de dyk en het wegwerken van het wrak. Lagerhuis juichte (Telefonisch van onze Londense corres pondent) Een vreugdevolle gebeurtenis voor En geland was het toen majoor Lloyd George, de minister voor voedselvoorzie ning, gisteren in het Lagerhuis de ophef fing aankondigde van distributie van cho colade en snoepgoed. Zyn mededeling werd met gejuich ontvangen. De prijs controle op chocolade en suikerwerken werd tegelijk opgeheven. Er bestaat nu de vrees dat de artikelen door de duurte buiten bereik van velen zullen vallen. De meeste kinderen hebben nog nooit naar hartelust kunnen snoepen, behalve ;edurende de vier maanden van 1949, toen lekkers van de bon ging, een expe riment dat toen mislukte. Thans schijnen de voorraden voldoende. Desondanks stonden er reeds gisteravond lange rijen voor de winkels, omdat de mensen dachten, dat zij vandaag niet aan bod zouden kunnen komen. In Engeland zijn nog op de bonsuiker, boter en margarine, binnenlandse kaas, verbruik sterk aan banden is gelegd. Zondag werd de vrije concurrentie in benzine hersteld, zodat nu alle bekende merken weer te krijgen zijn, in plaats van liet slechte eenheidsmengsel, waar mee de automobilisten het al die jaren hebben moeten stellen. De nieuwe ben zine geeft groter snelheden, veroorzaakt minder vuil en is zelfs beter dan de voor oorlogse. CLARK schoenen Jitsluitend verkrijgbaar voor lilversum by ICLIAS - 's-Gravel.weg 12 a n voor Bussum bij iOSENDAHL - Vlietlaan 28 Vrije prijsvorming landbouw gronden ongewenst De stichting voor de landbouw heeft n een adres aan de Tweede Ka mei- meegedeeld, de vrije prijsvorming van landbouwgronden niet gewenst te ach ten. Geen sabotage Vastgesteld is, dat de (beperkte) brand in het reusachtige Britse passa giersschip Queen Elizabeth", die in de ifgelopen week plaats vond, niet door sabotage is veroorzaakt. Oud-ambassadeur in Wash ington, lid van de Raad van State Tiidens een concert van het Resi dentie-Orkest in het gebouw voor Kunsten en Wetenschapnen in Den Haag is gisteravond overleden Dr. A. Loudon, secretaris-generaal van het permanente hof van arbitrage en voorzitter van het Residentie- Orkest. Voor de aanvang van het concert had Dr. Loudon de bezoekers opge roepen tot steun aan de slachtoffers van de nationale ramn. Kort voor de pauze werd hy in zijn loge onwel. Enige tyd later overleed hij in de bestuurskamer. Hy is zestig jaar oud geworden. Dr. Loudon had in zyn toespraak by het begin van het concert een hartelijk woord van aanbeveling gesproken voor het concert ten bate van het nationale rampenfonds, dat het Residentie-orkest Zondag a.s, zal geven en voor het con cert, met hetzelfde doel te geven door het „Orchestre National" uit Parijs op 18 Februari a.s. Hjj had daarbij meege deeld dat de leden van het Franse orkest hun salarissen voor dit concert, bij elkaar ongeveer 2500, aan het Nationale Ram penfonds zouden schenken, dat de bij drage van de K.R.O. voor het opnemen van het concert eveneens naar het ram penfonds gaat en dat een schilderij van een Franse meester in de pauze bij opbod zal worden verkocht. Tijdens de uitvoering van het eerste nummer „Air" van Bach, is Dr. Loudon overleden. Het concert werd afgebroken. Dr. A. Loudori is op 5 Juni 1892 in Den Haag geboren. Hy studeerde rechts wetenschappen aan de Leidse Universi teit en promoveerde daar in 1927. In 1920 werd hjj attaché bij het Nederlandse ge zantschap te Londen, in 1922 tweede ge zantschapssecretaris te Buenos Aires en later te Washington. In 1926 werd hij benoemd tot eerste gezantschapssecreta ris te Madrid, in 1932 gezantschapsraad en zaakgelastigde aldaar. In 1934 volgde zijn benoeming tot ge zant te Bern en vertegenwoordiger van Nederland by de Volkenbond. In 1938 werd hij gezant te Washington. Van 1942 tot 1947 diende hjj ons land als ambassa deur in de Amerikaanse hoofdstad. Np zyn terugkeer in Nederland in 1947 wen hy lid van de Raad van State. In Mei van het vorige jaar werd hy secretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage in Den Haag, als op- volgec van wijlen Jhr. Mr. A. M. Snouck Hurgrunje. Sinds eind 1948 was hy voorzitter van het Residentie-Orkest, BLIJF toch eens zitten, waar je zit", mopperde Bo, de beer tegen zijn kleine broertjes en zustje, waarop hij passen moest. Dat was helemaal geen gemakkelijk werkje, want die kleine, wollige berenkinderen waren erg eigenwijs en wilden niet luis teren naar hun grote broer. „Moet je nu van die berg afrollen?" schreeuwde Bo kwaad toen Grossie, het kleinste berenkind, heel onvoorzichti; op de rand van een rotsblok ging staan en daar allerlei sprongen uitvoerde. Bo, die maar al te goed wist wat er voor hem opzat, als één van de klein tjes iets zou overkomen, trok de waag hals vlug terug in het nest. dat goed verborgen in een diepe rotskloof v „Kom", zei hij, „ik zal jullie eens een mooi verhaal vertellen. Maar blijf dan stil zitten en luister goed". Bibi, Grossie en Grilzie schikten zich gezellig om him grote broer en zij keken hem vol verwachting aan. Bo begon erg gewichtig met zijn zware bromstem te vertellen: „Er was eens een grote, wilde by, die zoveel van bruine beren hield dat hij iedere dag' een korf met honing voor Bo kwam brengen. Van die heer lijke, zoete honing, weet je wel?. Juist op dat ogenblik stapte moeder de bergkloof binnen. „Wel, wel," zei ze tevreden, „wat is die Bo toch een lieve jongen voor zijn broertjes en zusje". Bo, die eigenlijk een rakker was, kneep zijn kleine ogen half dicht en lachte tegen zijn moeder. „Maar wanneer be hoef ik nu eens niet meer op de klein tjes, te passen?" vroeg hij voorzichtig. „Ik houd niets van zo'n werkje". „Dat is me wat moois", zei moeder. „Wat wil je dan? Ik moet toch iemand hebben die op de kinderen past, als ik op jacht ga en voedsel haal. Of wil jij dat soms liever doen?" Bo's hele snuit lachte en zijn ogen glommen van pret. Op zo'n gelegenheid had hij juist gewacht. „Nu moeder", zei hij. „Ik zou best eens op jacht wil len gaan. Ik ben drie jaar oud en ik behoor toch niet meer ieder ogenblik voor kinderjuffrouw te spelen". „Ja, je hebt wel gelijk", gaf moeder toe. „Het begint tijd te worden dat je iets van de wereld gaat zien. We spre ken af dat jij morgen op voedsel uit- De volgende ochtend was Bo al voor dag en dauw op pad. Uitgelaten rende hij de rotsen af en na een lange tocht kwam hij in een groot woud, waar hij al dadelijk een paar spitsmuisjes ver schalkte. „Het is hier niet slecht", grinnikte Bo. „Muizen, kikkers, kevers! Wel, het lykt hier wel Luilekkerland. Waar zou nu die honing zijn, die ik maar steeds ruik?" „Moet je goed zoeken in die Acacia boom, daar ginds", riep opeens een Ho- ningvogeltje met een fijn stemmetje. „Ik kan er niet bij komen, Maar mis schien is er voor jou wel wat te vinden". „Bedankt", bromde Bo. „Ik ga er direct op af, want ik heb juist trek in honing". Zijn zware stappen daverden over de bosgrond en hij vond al heel spoedig de oude, holle Acacia. Hier was de ho ning. Bo stak zonder aarzelen zijn snuit in het gat van de boom en zijn lange tong duwde hij begerig in de raat, die vol met zoete honing bleek te zijn. Hongerig als hij was, maakte hy zich in het geheel geen zorg om de hon derden bijen, die boos om zijn kop zoem den. Maar plotseling brulde hij van pijn. Vlug trok hij zijn kop terug en wreef zijn neus uit alle macht tegen een boom stam. De bijen hadden er plezier om en lachten de snoepgrage, domme beer hartelijk uit. „Ha, die bereman", giechelde ook het Honingvogeltje op een tak boven Bo's kop. „Hebben de lieve bijtjes je zo lekker gestoken Wist je dan niet, dom oor, dat je niet ongestraft van hun ho ning kan snoepen?" „Valse vogel", brulde Bo hard, omdat zijn neus zo erg pijn ging doen. Hij gooide zich zelfs van pijn op zijn brede rug, stond daarna weer op en strom pelde het woud uit in de richting van de rotskloof. Uitgeput van pijn kwam hij daar aan. Moeder Beer stond hem al op te wach ten. „O, moeder", huilde Bo. „Ik heb uit een honingraat gesnoept en toen hebben wel honderd bijen my in mijn snuit gestoken. Ik kan het bijna niet uithouden van de pijn". „Jij bent ook een mooie", zei moeder boos. „Zelf gaat hij lekker snoepen en voor ons brengt hy niets mee. Enfin, je hebt je verdiende loon". Bo ging stilletjes tussen zijn broer tjes en zusje zitten. „Ik blijf voorlopig maar kinderjuffrouw, moeder", zei hij... En hij zorgde nog lang tijd voor de kleine berenkinderen als moeder op jacht was en lekkere hapjes voor hen bemachtigde. NANNIE VAN BEEK Jantje zag de jampot staan In de keukenkast Overal snoepte 't ventje van, Tjonge, wat een last! Vlug pakte hij de jampot beet In zijn knuistjes klein, En hij likte van de jam Nu, 't was reuze fijn! Maar, o, o, o, o, wat schrik, Daar kwam pappie aan, Toen moest hij voor straf 'n poos In een hoekje staan. De oplossing van de kruiswoordpuzzle van vorige week is van links naar rechts I rok, 3 arm, 5 To, 6 aar, 8 ar, 10 Abe, II oke, 12 Ko 13 Épe, 14 en 15 tol, 16 Ben. van boven naar beneden: 1 robot, 2 Ka, 3 ar, 4 maken, 5 tak, 7 aap, 9 ren, 13 el, 14 en. Deze keer een zestal woorden, ieder met vier omschrijvingen er onder. Een van de vier is steeds de juiste. Weet je die allemaal te vinden? 1. Een „fanfare" is a. een muziekgezelschap met uitslui tend koperen instrumenten, b. een jonge koe, c. een grote trom, d. een orkest met alleen strijkinstru menten. 2. een „debuut" is a. een vis in de tropen, b. een plantje met mooie bloemen, c. een ruwe kerel, d. het eerste optreden van een acteur, 3. een „luchtkasteel" is een a. een droombeeld, b. luchtspiegeling, c. slot op een hoge berg, d. nieuw vliegtuig. 4. een „hovenier" is a. een tuinman, b. een hofdienaar, c. éen orgaan van het menselijk lichaam, d. een steenkolenhandelaar. 5. een „marmot" is a. een heel klein soort mot, b. een gemakkelijke stoel, c. een knaagdier, d. een delfstof. 6. een „katuil" is a. een huisdier, b. een muziekinstrument, c. een waterverfschilderij, d. een nachtroofvogel.' P. R. Beste meisjes en jongens. Eigenlijk had ik nog even met jullie over de laatste wedstrijd willen praten, maar ik bewaar het tot één van de vol gende keren, want ik. wil eerst flink opschieten met de brieven. Daar gaan we dus meteen. Mieke v. d .Bosch, Weesp. Bedankt voor je aardige briefje. Ik ben je heus niet vergeten. Is Oma weer helemaal beter? Elf weken in het ziekenhuis is inderdaad een hele tijd. Frjn, dat je zo veel van lezen houdt, dat is een prettige bezigheid en tevens een goede ontspan ning. De plaatjes en je brief had je' werkelijk prachtig gekleurd. De oplos sing was goed, maar jammer genoeg lootte je geen prijs. Dag Mieke, groeten aan Oma. Leo du Bois, Hilversum. Welkom in onze kring. Je verjaardag heb ik op mijn kalender gezet. Wat leuk dat je bij de welpen van de Rudgard Kipling- groep bent. Schrijf je me daar eens wat over. Het gedichtje dat je samen met vader maakte, vond ik wat aardig. Ik zal het hier afdrukken, dan kunnen al onze leden het lezen. Dag Leo, tot de volgende keer zullen we maar zeggen. Wintergezicht 't Is vandaag de witte wereld, Bomen, huizen, veld en strand, Liggen onder sneeuw bedolven 'Rein is nu het hele land. Vogels zoeken naar hun voedsel, 't Witte dons dekte het toe, Ook hun water is bevroren, Zij zijn er nu slecht aan toe. Kinders, wil bij 't sleetje rijden Of bij jullie sneeuwbalpret, Onze vogels niet vergeten, Vlug dus voedsel neergezet I Irene den Besten, Hilversum. Ik vind me zelf een domoor, hoor, dat ik zo maar jouw verjaardag vergat. Ik kan je op mijn kalender niet vinden, dus bën ik indertijd wel van plan ge weest je er op te zetten, maar ik heb het vergeten. Dat vind ik helemaal niet leuk. Wel vind ik het fijn dat je mijn vergeetachtigheid zo sportief op vat, Irene, en dat je er niet boos om bent. Je bent een reuze lid van onze club. Wil je mij nog even precies schrij ven wanneer je jarig bent, dan kan ik het opnieuw noteren. Doe je net Opge let Plaatjes- en Puntenspaarders! Irene, Jupiterstra.at 4,. heeft nog enkele Cin- derella-plaatjes en die wil ze graag rui len voor andere Cind.-plaatjes of D.E.- punten. Dag Irëne! Bedankt voor de tekening. Antoinette van Brink, Hilversum. Leuk, dat je ook graag lid van onze club wilt worden en hartelijk welkom. Je verjaardag staat op mijn verjaar dagskalender. Het duurt nog wel even, hè? Als het zover is, kun je niet meer een sneeuwbalgevecht houden, zoals je in je brief schreef. Doe je ook de groe ten van mij aan Rita, Japïe en Wimmie. Zijn dat je zusjes en broertjes? Ook hier: Plaatjes- en bonnenverzame laars, spits de oren! Antoinette, Kam. Onnesweg 160, heeft punten van de Enk- huizer Banket- en Beschuitfabriek en ze wil die graag ruilen voor filmster plaatjes en Planta-foto's. Ik hoop dat het in orde komt, Antoinette! Dag. Rieke van Hemert, Hilversum. Alweer een nieuw vriendinnetje! Hartelijk wel kom dus als lid van onze club. (Tjonge, wat een club is dat! Hij wordt iedere dag groter en groter). Ik moest wel een beetje lachen om je verhaal over die mesthoop. Dat is me toch ook wat. dat je kousen er nog inzitten. Wat zeiden ze er thuis wel van? Ik vind het leuk dat je boven je briefje vacantiepret zet te, want het was in elk geval wel „pret". Als je weer eens wat beleeft, moet je het mij beslist schrijven. Wat een prach tig gekleurde tekeningen zaten er by je brief! Vertel je mij ook eens hoe oud je bent, in welke klas je zit, wanneer je jarig bent en zo al meer. Groet Loes- je en Tonnie van mij. Lezen ze ook wel eens onze Voor de Jeugdkrant? Dag. Riekie Beste allemaal, myn adres is nog steeds Oom Herman, Het Gooi en Om meland, Groest 21, Hilversum, en jullie brieven zijn heel hartelijk welkom. Ik neem afscheid en zeg gegroet tot de volgende week op deze plaats. OOM HERMAN >^iL 6EEN BOOE sc-WAp DOEN HqLjS ie, wiL Jij EVEN EEN BooDSCHAp» w VOOR ME - A<Soeö,T>AN ZAL JONGENS, H ik-RE-T ZElf WEL ALSJE. ^4AR(£ "31 EIS kWAAD Gst. 1 CHT 2 ET, 3>oen moeders 3>e Boodschap pen ~rc=l -fjot BESTAAT-HET -pi ET IS NIAAfl <SOEE> 3>At i'k Geen Lu ST N éét ik. Lust gesh

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4