Q2SSE De wraak van Si Fan The Crimson Pirate Slachtoffers van ramp in Zaandijk Men moet geen ijzer met handen willen breken Amsterdam krijgt een derde pontverbinding DWERGEN DRAAI ONS NUMMER DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 TOEN HET WATER KWAM Of een eskader vliegiuigen naderde ZAANDIJK. In de huiskamer van de familie De Gast, Guisweg 77, zit mevrouw Van Meer uit Zevenbergselioek tegenover ons. Haar gezicht is nog wat bleek van de doorstane vermoeienissen, haar dochtertje in een luie stoel heeft zich verdiept in een boek. Buiten loeit de storm. Een venijnige hagel klettert tegen de ruiten. Wij luisteren stil naar het geluid van de woedende natuurelementen en denken aan de duizenden landgenoten, die in deze zelfde barre kou hoopvol uitkijken naar een veilige boot of een zwevende helicopter. Tegen hun wankele huizen donderen de woeste golven, terwijl de bange nacht zün^ zwarte kleed uitspreidt over de pijnigende eenzaamheid. Aan dit vreselijke lot is mevrouw Van Meer gelukkig ontkomen. Nog wist zij zich met haar familie tijdig uit de voeten te maken, maar de eerste indrukken van die vreselijke ramp ontgingen haar niet. Deze rustige Brabantse vrouw vertelt ons haar droevig relaas. Een van die duizenden verhalen, die ons regelmatig uit de getroffen gebieden bereiken. nacht van Maandag op Dinsdag stapte hij op de motor en ronkte Zuidwaarts, In zijn zijspan konden enkele familie leden mee naar het veilige Zaandijk, waar de bewoners spontaan hulp boden om de Brabanders van het nodige te voorzien. Moeder Van Meer is er nog ontroerd door. Zij heeft nu nog slechts één verlangen: zo gauw mogelijk terug keren naar huis. Voorlopig zal daar echter nog niets van komen. Want op de plaats waar vroeger de kerktoren uitstak boven de vriendelijke huisjes van Zevenbergsehoek, kookt en bruist nu het onberekenbare water van het Hollands Diep. Droevig relaas! „Wij waren gewone tijd naar bed gegaan. De storm was zo in hevigheid toegenomen, dat we ons nauwelijks ver staanbaar konden maken. Buiten heer ste een inktzwarte duisternis. Wij kon- d de slaap niet vatten. Nu en dan legden we ons oor te luisteren, want het leek alsof duizenden eskaders vlieg tuigen over het huis vlogen. Een steeds meer aanzwellend geronk, dat van heel ver scheen te komen." Moeder Van Meer vertelt verder hoe er 's morgens om zeven uur op de deur werd ge bonsd en een mannenstem dringend riep om de deur te openen. Het was haar eigen zwager, die als politieagent zijn dienst had beëindigd. Zijn waar schuwende tijding liet geen verdere gesprekken toe. Bij Moerdijk was een dijk doorgebroken, het water werd met ontembare kracht landwaarts gestuwd. Er bleef nog een mogelijkheid over om het vege lijf te redden. Vluchten met grote spoed. De familie Van Meer wilde echter eerst nog wat huisraad naar de zolder brengen. Het kostbaarste werd in allerijl naar boven gedragen. Toen het huis uit! Voort naar veiliger oorden. Reeds begonnen zich in* lage gedeelten van het dorp grote plassen te vormen. „Waar ze vandaan kwamen weet ik niet, maar van alle kanten reden bussen en particuliere auto's af en aan om de bewoners te helpen vervoeren," aldus mevrouw Van Meer. Een lange colonne zette zich in beweging. In de verte za gen de geschrokken Brabanders het water al naderen. Grifs kolkend water, waarin de kadavers van het verraste vee stuurloos ronddreven. In Breda De grote zaal van Concordia in Breda was reeds ingericht om de vluchtelin gen te ontvangen. Honderden militairen werkten hier met nooit verslappende ijver aan de verzorging en afvoer van de duizenden daklozen. Zo op het oog leek er een paniekstemming te heer sen. Vrouwen in nachtgewaad, die geen tijd meer hadden gehad om iets mee te nemen, stonden dicht op elkaar ge pakt, kinderen schreeuwden om vader of moeder, er dreigde een chaos. Spoe dig kwam er echter tekening in de situatie. Verscheidene groepen werden over enkele gebouwen verdeeld, talloze Bredanaars schoten toe om hulp te ver lenen. Vader De Gast verkeerde in tussen in grote ongerustheid. In de DANK Het is ons als slachtoffers van de watersnood opgenomen bij de familie De Gast aan de Guisweg te Zaandijk een grote behoefte onze hartelijke dank te betuigen aan de bevolking van Koog aan Zaandijk voor de hulp en kleding, welke ons werd verstrekt. We hebben verbaasd gestaan over de spontaneïteit waamede dit kie- dingvraagstuk werd opgelost. Familie Van Meer. KOOG ZAANDIJK Broodbakkers nemen maatrege'en Zwarte lijst voor wanbetalers KOOG-ZAANDIJK. Alle bakkers In Koog-Zaandijk (ook de Coöperatie) hebben eensgezind besloten maatrege len te treffen tegen wanbetalers, zulks in navolging van de maatregelen te Zaandam. Met degenen, die op achter zijn met hun betalingen zal een regeling woi-den getroffen om op korte termijn de schuld af te lossen. Bij niet-betaling komt men op de z.g.n. „zwarte" lijst te staan, welke aan alle bakkers wordt doorgegeven. Het is dan niet mogelijk om bij een andere bakker brood te betrekken. Eerst moet de oude schuld zijn afgelost. KOOG AAN DE ZAAN OVERZICHT NUTSSPAARBANK KOOG AAN DE ZAAN. Op 1 Januari 1953 verschuldigd aan inleggers f 3.473.157.31; gedurende de maand Januari ingelegd f 257.077.26: gedurende de maand Januari afgehaald f 143-131.70; dus meer ingelegd dan afgehaald f 113.945.56. Zodat op 1 Februari 1953 aan inleggers verschuldigd was een drag van f 3.587.102.87. Ruim dertien mille in Assendelft ASSENDELFT. De geldinzameling in Assendelft is eveneens een succes geworden. Door de diverse vrouwen organisaties werd het dorp in een vlot tempo afgewerkt. De opbrengst der huis-aan-huiscollecte was reusachtig. Toen 's avonds de telling gereed was kon burgemeester J. de Boer bekend maken dat een bedrag van f 13.672.46 aan het Rampenfonds kan worden af gedragen. OOST-KNOLLENDAM „Eensgezindheid" op de planken OOST-KNOLLENDAM. Door de toneelvereniging „Eensgezindheid'' werd een opvoering gegeven van het toneel spel „De verloren zoon". De tonelisten gaven een uitstekende vertolking van het stuk. Vooral mei- E. Leegwater als de moeder en do heer H. Reyne als de verloren zoon, gaven een prima uitbeel ding van hun rol. 1-Iet bestuur had de sympathieke ges te de helft van de opbrengst der tom bola af te staan voor het Nationaal Rampenfonds, waardoor een bedrag van f 50 kon worden afgedragen. Laatste waarschuwing ZAANDIJK. De Korpschef van de gemeentepolitie te Zaandijk, vestigt er de aandacht op, dat het voor wielrijders is verboden de notwegen en voetpaden achter de woningen te berijden. Dit levert vooral gevaar op voor de kinderen. Waarschuwingen worden niet meer gegeven. Uil de Omtrek 2 Rode Kruis ambulance auto's vertrokken OMTREK. Ook de Rode Kruis- colonne Zaanstreek is thans in het hulpverleningswerk in het getroffen ge bied ingeschakeld. Reeds Dinsdag vertrok een auto van Polak Schwarz, welke als ambulance was ingericht, naar Rotterdam. De wa gen had behalve de chauffeur vijf man schappen onder leiding van de heer Mulder. Woensdag kwam bericht, dat de am bulance op Voorne en Putten was in geschakeld. Woensdagmiddag werd met spoed een tweede ambulance-auto uit de Zaan opgeroepen- Ditmaal ging een auto van Schipper's Aardewerk uit Zaandijk met vier manschappen onder leiding van de heer Breeker. Deze tweede ambulanceauto is naar Dordrecht gedirigeerd. Volleybalwedstrijden gaan niet door OMTREK Door het bestuur van het District Zaanstreek van de Ned. Vol- leybalbond zijn alle volleybalwedstrij den in het District Zaanstreek t.e.m. Zondag afgelast. Het programma voor a.s. Maandag wordt weer normaal afgewerkt. Cursus voor bromfiets berijders OMTREK De Ver. v. Veilig Verkeer „Zaanstreek" deelt mede, dat boven staande cursus voor Wormerveer een aanvang neemt op Woensdag 11 Fe bruari a s. in een lokaal van de school aan de Beukenweg en te Zaandam op Vrijdag 13 Februari d.a.v. in een lokaal van de Slationsstraatschool te Zaandam. Aanvang 8 uur. Voor verdere inlichtin gen wende men zich tot het Secreta riaat: Heijermansstraat 99, Zaandam, Tel. 4097. NIEUWS UIT WORMERVEER Centraal punt voor hulp verlening WORMERVEER. De inwoners van de gemeente Wormerveer worden er by deze op attent gemaakt, dat de diensten van het Comité-Watersnood met ingang van heden (4 Februari) zijn gevestigd in de cantine der Brand- ■eerkazerne te Wormerveer, telefoon 5392. Er heerst een ontstellend gebrek aan bedden, matrassen en beddegoed, wel ke artikelen men hier kan inleveren. Desgewenst wordt dit weggehaald. Lijfgoederen worden tot nader order niet meer aangenomen. Ook de beschik baarstelling van levensmiddelen door H.H. fabrikanten kunnen op dit adres orden gemeld. Voor het afdragen van gelden gelieve men zich uitsluitend te wenden tot de heer A. C. Couwenhoven, Ohmstraat 4, telefoon 82400. Voorts kunnen aan de Brandweerka- daan, die van belang zijn voor hulp aan de noodgebieden. De cantine is dag en nacht geopend. Men kan haar berei ken over het terrein van het gasbedrijf door de hoofdingang naast de toonka- mer van Gasbedrijf Zaanstreek-Water land. Bijna zestienduizend gulden WORMERVEER. In tegenstelling tot eerdere berichten, kunnen we nu mededelen, dat tot Woensdagmiddag 12 uur de juiste opbrengst van de bussen en lijstencollecte was f 15967.04. Dit be drag is echter geenszins definitief, want de stroom giften 'houdt nog steeds aan. Het Comité-Watersnood zal telkens van dag tot dag de stand verder bekendma ken. Afgezegde bijeenkomsten WORMERVEER Aanstaande Za terdag zou de Gemeentelijke Vrijwil lige Brandweer haar algemene jaarver gadering houden. Op dez^ jaarvergade ring volgt dan normaal het „jspuit- feest". In verband met de omstandig heden van de afgelopen week werd de jaarvergadering voor onbepaalde tijd uitgesteld. Ook het feest, dat ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de hockey-club „De Kraaien" op 14 Fe bruari zou worden aangericht, is tot r.ader aankondiging afgezegd. Wegens dronkenschap bekeurd WORMERVEER. Onze gemeente geniet nog al eens de twijfelachtige eer, dat. op onze openbare wegen mensen worden aangetroffen, die onder de in vloed van alcohol blijken te zijn. Ook deze week hadden we er weer een paar. Een ingezetene uit Wormer en een plaatsgenoot werden met een brom in naar het bureau gebracht en konden na ntnuchtering wordenvrijgelaten, Met natuurlijk de aanzegging van een proces-verbaal. Een Amsterdammer kwam in de nacht met zijn auto uit de richting Alk maar en reed rechtuit over de verkeers heuvel. welke daar voor de Stations straat in de weg ligt. Zijn auto raakte daardoor defect en kon met verder rijden. Bij het daarna ingestelde onder zoek bleek ook deze chauffeur niet ge heel brandschoon en werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt terzake het onder invloed besturen van een motor rijtuig. De vistent moesf hef weer ontgelden WORMERVEER. Meidden we vo rige week, dat het glazen visverkoop- huisje aan de Zaanweg het had moeten ontgelden en dat een paar kleine jon gens uit Wormer er een stuk of wat ruiten hadden ingegooid, thans moesten weer een paar ruiten 'het leven laten. Nu waren het twee kleuters van een jaar of vijf uit de electra-buurt. De door hen aangerichte schade is inmiddels door de ouders vergoed. Geld van zijn baas niet afgedragen WORMERVEER. Door de politie werd hier aangehouden een Zaandij ker, die bij een baas in Wormerveer werkte. Tegen hem werd proces-ver baal opgemaakt wegens het plegen van verduistering in dienstbetrekking. De Zaandijker had geld, dat aan zijn baas toebehoorde, niet afgedragen. AANRIJDINGEN WORMERVEER Door een plaats genoot werd bij de politie aangifte ge daan, dat hij op de hoek van de Markt straat en he Noordeinde was aangere den door een vrachtauto. Hij kwam van de Marktstraat op de fiets om naar het Noordeinde te gaan en daar vond op de hoek de botsing plaats. Het voor wiel werd vernield, maar de auto was doorgereden. De fietser had echter het nummer van de auto opgenomen, zodat de chauffeur er wel meer van hoort. Op de Wandelweg ter hoogte van „Het Eigen Gebouw" wilde een chauf feur zijn auto draaien. Toen hij halver wege op de weg stond, reed een motor de auto van terzijde aan. Door de bot sing vloog de motorrijder over de mo torkap van de auto heen en kwam. wonder boven wonder, goed op de weg terecht. Dokter F. J. Heeris, die snel aanwezig was. onderzocht het slacht offer, dat inmiddels in „Het Eigen Ge bouw" was ondergebracht, maar kon geen ernstig letsel vinden. Alleen de knie was wat beschadigd. Na onder zoek door de politie werd de motor rijder door de auto, waar hij tegenop gébotst was, naar zijn woning op de Krommenieërweg gebracht. Van h' motorrijwiel werd de voorzijde geheel vernield. KROMMENIE Rivalen klopte Z.T.T.C. Zaandamse speler raakte geblesseerd KROMMENIE- Bij de Dinsdag ge houden belangrijke tafeltenniswedstrijd om de tweede plaats op de ranglijst, tussen Rivalen—ZTTC, overkwam de Zaandamse captain C. Schuddeboom een ernstige voetblessure. Bij een achter waartse manoeuvre raakte de ZTTC-er met zijn voet bekneld tussen de vloei en de zich aan de wand bevindende verwarmingsbuizen, waardoor hij een gapende hielwond kreeg. Het gebeurde tijdens de eerste game in de partij te gen B. Baars (Rivalen), die juist met 17—14 leidde. De thuisclub bood aan om de wed strijd tot nader uit te stellen, doch de overige ZTTC-ers verkozen door te spe len. Het ongeval drukte uiteraard zijn stempel op het verdere verloop van de wedstrijd, die Rivalen daardoor onbe vredigend met 73 won. De Krommenieërs bezetten nu met twee punten voorsprong op ZTTC de tweede plaats, achter TTB uit Wor merveer, dat nog royaal leidt. Kleding en vaartuigen naar het getroffen gebied KROMMENIE De geldinzameling in Krommenie gaat nog steeds door. De balans is nog niet opgemaakt, maai men nadert de acht mille. Woensdag zijn weer twee auto s niet kleding e.d. weggestuurd. Ditmaal gin gen ze naar Papendrecht. Ook zijn uit onze gemeente enkele vaartuigen vertrokken. Het betreft z.g. „platten uit Krommeniedijk en Krommenie, aan welke vaartuigen in verband met ne geringe diepgang, zo'n grote behoeite bestaat. Nagekomen giften ter secretarie KROMMENIE Ter gemeente-secre tarie bestaat gelegenheid tot het af dragen van giften. Vooral degenen, die niet thuis waren, toen Maandag de huis-aan-huis collecte werd gehouden, wordt verzocht alsnog hun bijdrage ten gemeentehuize te willen deponeren. UIT HET POLITIERAPPORT KROMMENIE Een inwoner van Eindhoven parkeerde z'n auto op het trottoir, hetgeen toch ook in z'n woon plaats niet is toegestaan. Het kostte hem een bonnetje, evenals drie Krom menieërs die 's nachts hun rijwiel on beheerd op straat lieten staan. De po litie ontfermde zich er over, tegen het bekende tarief natuurlijk. QSC raakt zonder trainer WORMERVEER. Naar we verne men zal het contract met trainer S. Veen door het Q.S.C.-bestuur na 1 April niet verlengd worden. CHINEES VOORSTEL TOT STAK „VAN HET VUREN IN vO.vEA Tsjou En Lai, Chinees premier en minister van Buitenlandse Zaken, heeft Woensdag een onmiddellijke staking van het vuren in Korea voorgesteld op de bcstandsvoor-.vaarden, die reeds met de verbondenen zijn overeengekonten. Het staken van het vuren zou moeien worden gevolgd door een politieke con ferentie van elf landen over de nog onopgeloste kwestie van de repatrië ring der krijgsgevangenen, aldus meldt radio-Peking. Tsjou zei. dat de bestandsbesprekm- gen te Panmoendjon onvoorwaardelijk heropend dienen te worden. Hij voeg de er aan toe, dat „indien de Ameri kaanse regering niet van plan is deze besprekingen te heropenen en de Ko reaanse oorlog wil uitbreiden, China volledig bereid is verder te strijden". Volgens een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken is het voorstel van Tsjou En Lai voor Engeland volkomen onaanvaard baar. Volgens hem is het in wezen het zelfde als het voorstel, dat vervat in de Sowjet-resolutie over beëindiging van de strijd in Korea. Dit is reeds dooi de algemene vergadering der V.N. vóór Kerstmis j.l. verworpen. Wedstrijden ten bate van Rampenfonds Maandagavond 9 Februari wordt op de H O.K.Y. in Den Haag een ïjshockev- wedstrijd gespeeld tussen H.H.Y C. en de Ijsvogels ten bate van de slacht offers van de watersnood. Tot datzelfde doel worden door de afdeling Noord-Holland van de Neder landse Wandel Sport Bond op Zaterdag 7 en Zondag 8 Februari wandeltochten rehouaen. De wedstrijd AjaxBlauw-Wit. die Woensdagavond in het Olympisch Sta dion zou worden gespeeld, is niet door gegaan Indien het competitieprogram van de K.N.V.B- voor Zondag 8 Febru ari vervalt zal AjaxBlauw-Wit op die dag in het Olympisch Stadion worden gespeeld. Dit week-end geen korf bal, handbal en tafeltennis De Koninklijke Nederlandse Korfbal- bond en de Koninklijke Nederlandse Handbalbond hebben, in verband met de nationale ramp welke ons land heeft getroffen, besloten alle voor Zaterdag en Zondag vastgestelde wedstrijden af te gelasten. Ob de zelfde reden zullen ook de tafeltenniswedstrijden dit week-end geen doorgang vinden. De coupe Jules Rimet Voor het voetbaltornooi om het we reldkampioenschap 1954 (coupe Jules Rimet) waarvan de eindronden in Zwitserland worden gespeeld, hebben de volgende veertig landen ingeschre ven: Zwitserland, Zweden, W.-Duits land, Haiti, Oostenrijk. Brazilië. Frank rijk, Engeland, Portugal, Finland. Eire, Italië, De Saar, Verenigde Staten, Lux emburg, Chili, Zuid-Slavië, Korea, Polen, Egypte. Hongarije, China, India, Wales. Israël, Griekenland, Spanje, Mexico, België, Roemenië, Turkije, Japan, Schotland, N.-Ierland, Peru Bulgarije. Tsjecho-Slowakije. Noorwe- gen, Vietnam en Uruguay. Eerste Kamer over Oorlog en Marine (Van onze parlementaire redacteur.) rjE KERNVRAAG inzake de Nederlandse legeropbouw is of wij einde 1954 redelijkerwijze aan de bestaande plannen hebben voldaan. Nakaarten over vroegere fouten heeft thans geen zin meer. Aan de andere kant moet men geen ijzer met handen willen breken. Aldus betoogde minister Staf Woensdagmiddag in de Eerste Kamer tijdens de behandeling van dc begroting van Oorlog en Marine. De begroting werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen met de gebruikelijke communistische aantekening. Princip ë'e discussie over humar isme P)E hoofdmoot van het debat werd ge vormd door een zeer principiële dis cussie over het humanisme en de wei-K- zaamheden van het Humanistisch Thuis front. Minister Staf wilde in deze kwestie de principiële zijde evenmin uit het oog verliezen. Hij zal waken tegen een aantasting van humanistische kant van de christelijke waarden. In dit verband noemde hij de door de heer Algra (A.R.) geciteerde gedeelten uit officiële uitgaven van het Humanis tisch Verbond ontstellend. De minister is niet van plan het Hu manistisch Thuisfront gelijkstelling met de kerken te geven noch een monopolie voor de buitenkerkelijken. Hij zal zich op de hoogte doen houden van het be sprokene in de bijeenkomsten van dit Thuisfront teneinde miskenning van christelijke waarden tegen te kunnen gaan. Deze bijeenkomsten zullen voorts slechts twaalf maal per jaar met ten hoogste dertig deelnemers mogen wor den gehouden. Minderjarige militairen behoeven de toestemming van hun ouders; alleen positieve aanhangers van het Humanisme zullen verlof krijgen de bijeenkomsten te bezoeken. DR A. LOUDON TIJDENS CONCERT OVERLEDEN Tijdens een concerf van het Residen tie-orkest in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag is gis teravond overleden dr. A. Loudon, se cretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage en voorzitter van het Residentie-orkest. Voor de aanvang van het concert had dr Loudon de bezoekers opgeroe pen tot steun aan de slachtoffers van de nationale ramp. Kort voor de pauze werd hij in zijn loge onwel. Enige tijd later overleed hij in de bestuurskamr. Hij is zestig jaar oud geworden. In 1938 werd dr Loudon gezant te Washington. Van 1942 tot 1947 diende hij ons land als ambassadeur in de Amerikaanse hoofdstad. Na zijn terug keer in Nederland in 1947 werd hij lid vn de Raad van State. In Mei van het vorige jaar werd hij secretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage in Den Haag. als opvolger van wijlen jhr mr A. M. Snouck Hurgronje. Motortreiler vermist Een 58 ton metende motortreiler wordt vermist. Het vaartuig bevond zich Zaterdag op ongeveer 55 mijl ten Noord-Westen van Terschelling. Daar na is niets meer van de treiler verno men. Aan naburige schepen is verzocht uit te zien naar het vermiste vaartuig. Voor het overige herhaalde of ver duidelijkte minister Staf vele van zijn vroegere uiteenzettingen. Tegen mal versatie zullen zonder aanzien des per- soons strenge maatregelen worden ge nomen. Nederland heeft als bruggelioofd in het kader van de Westeuropese ver dediging grote betekenis: de ministe riële raad van de Noordatlantische Verdrags Organisatie is vast besloten geheel West-Europa integraal te ver dedigen. Voor een militaire dictatuur over deze ministeriële raad behoeft niet te worden gevreesd: het zal een lange, lange weg zijn om tot een supra-natio nal e N.A.V.Ó. te komen. Voortdurende waakzaamheid en krachtsinspanning is en blijft geboden. De paraatheid tegen strategische over vallen op vliegvelden en havens wordt opgevoerd; binnenkort zal een gedeelte der troepen ook tijdens de weekends op haar post blijven. De territoriale ver dediging bevindt zich in een toestand van gestadige opbouw. Minister Staf hoopte op een spoedige ratificatie van het Europese Defensie gemeenschapsverdrag, maar wilde wel iets meer over de Franse plannen tot aanvulling of wijziging van dit vedrrag weten. Tenslotte ging de minister nog met enkele woorden in op de luchtmacht, de marine, de bewapening van de handels vloot en de problemen rond de offi ciersopleiding. Daarna werd gerepli ceerd. OVER 2n, JAAR Gem'eenieraad voteert f 13 679.200 De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond een bedrag van f 13.679.200 gevoteerd voor een derde pontverbinding tussen de IJ-oevers (Distelweg-Tasmanstraat)namelijk, tot het aanschaffen van vier dieselélec- trïsche ponten (elk met een dekopper- vlakte van 584 m2) en het bouwen van de nodige steigers, hetgeen onge veer twee en een half jaar zal vergen. De wethouder voor de bedrijven, mr Van Wijck, zei, dat het Rijk stellig in de kosten en de exploitatie zal moeten bijdragen, daar slechts 45% van het verkeer over de ponten locaal en de rest interlocaal en transito-verkeer is. De financiering zal door leningen ge schieden. Gerekend wordt met een af schrijving in vijftien jaar. De nieuwe verbinding geeft een uit breiding van 66% aan de overzetmoge- lijkheid. Burt Lancaster in een kleurrijk piraten- verhaal, groots en mas saal opgezet, vol roman tiek en avontuur! Technicolor, 14 jaar. Dag. 7 en 9.15. Zo. 2.30 en 4.45. Wo. 2.30. Za.m'dd. 3 u., Zo.ocht. 10 u. Zaanse fllmkeru met „ZIJ GAVEN HEM MACHT" (,A11 The King's Men) Vooraf o.a. een interes sante film voor post zegel-verzamelaars Entree 70 cent, IS jaar. Vr. t/m. Zo. 7 en 9.15. Za. en Wo. 2.30. Zo. 2.30 en 4.45. De 2-weekse seriefilm „De Trommen van Fu Manchu" 14 jaar. Ma. t/m. Do. 7 en 9.15 Broderlck Crawford, Donna Reed, John Derek in de sensationele film DE ZWARTE PAGINA (Scandal Sheet) 18 jaar. Diversen: AUTOBOXEN TE HUUR nabij Prov.weg, Zaandam. Te bevr. N.V. Laadstation „Abra- hamssloot", Tel. 3014, Z'dam. EMIGRATIEKOFFERS en grote reistassen. Fahner's Lederhandel. Sav. Lolunan- straat 13, Zaandam. PLASTIC NAAMPLATEN, wijzerplaten Schaalverdelin gen. Graveerwerk voor de in dustrie. Stempelfabriek Van der Brug. Westzijde. 202 Zaandam. Tel. 4128. ONZE geh. gerest, bruilofts-, feest- en verg.zaal is nog enkele d. disponibel, 100 pers. Café „De Kroon", Zulddijk 137. Tel. 4G60, Zaandam. „KOH I NOOR" 3.50. Luxe Biscuits Blikje van „Verkade" In de speciaalzaak t.o. Park Wandelweg 52, Wormerveer. STEEDS MEER worden betere brillen gedragen. Doet U ook mee? In de speciaal-brillen- winkel is keus! Meester Opti cien Kooreman, Ged. Gracht 22, Zaandam. HUURT UW Hoover-wasma- chine bij Mag. „De Burcht", Zulddijk 55, Zaandam, tel. ACCORDEONS zonder voor uitbetaling op termijn, alle merken. Mondorgels voor hal ve prijs. Dirk Witte, Vijzel straat 53, bij de Munt, Am sterdam. Tel. 64655. DAMESPORTEMONNAIES, dertig soorten, va. 1.95. Grote sortering boodschaptassen va. 2.45. Volrundleder boodschap tassen v.a. 9.SS - Fahner's Lederhandel, Sav, Lohman- straat 13. Zaandam. BETAAL NIET TE VEEL! Dameszolen en hakken de luxe, ijzersterk, f 2.95. Schoenrepa- ratie vandaag gebracht, mor gen klaar. Fahner's Leder handel. Sav. Lohmanstraat 13, Zaandam. Wij staan gereed Het voor een ieder, maar vooral oor de zakenman zo onmisbare communi catie-middel. Geeft er uw relaties kennis va- De telefoonnummers van 82241, 82242, 82243, 4982 or.ze advertentie-afd. zijn Baby-kleding 3836 DE OOIEVAAR, Westzijde hoek Zee- Zeemanstraat Zaandam, Speciaalhuis. voor wiegen, baby- en kinderkleding. Specialiteit in Kinderwagens, Bodediensten nastraat, Zaandam. Expeditie Zaan streekAmsterdam. Borduren - Aiouren Plisseren 2166 FIRMA GRORBIN, Ged. Gracht 82— 109, Zaandam. Het speciale adrtai op dit geoied. Dames- en Herenstoffen 4431 FIRMA G. MELK-VIS ER SNOEK Zcemansstraat lA, Zaandam. Ruime sortering Kamgaren Herenstoffen. Optiek Mr. Opticlën, Permanent 4062 Dames, wij permanenten u met garantie enU wordt op Uw afgesproken tijd geholpen bij JAC SMIT, Dames- en Herenkapper Oostzijde 85 Uw fiets? G«en nood, die zet U achterom. Ook dat is gegarandeerd. Radio 4569 Taxi en Trouwauto's 3250 ruime 61 persoons. HALTAX, Frans Halsstraat 4244, Zaandam. Ziekenauto en Taxi 3052 (b-£-£- 2052> F'""» J. DE BOER i Czn Czaar Peterstraat 4, Zaandam 9 I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4