M.S. „SPES" ALS MOEDERSCHIP MET 15 VLETTEN VERTROKKEN Dertig Zaankanters naar de geteisterde gebieden Ruim f 120000 Zeevaartscholieren losten de „Stong" Gerard Hengeveld concerteerde voor de Zaanse Kunstkring De wereldreis van Jimmy Brown DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 Lading balken werd in één dag gelost ZAANDAM. Vannacht zijn dertig Zaankanters naar de geteisterde gebieden vertrokken, nadat vooraf het m.s. ,.Spes" van schipper J. Tichelaar uit Sneek was geladen met 15 vletten, verschillende buitenboordmotoren en een provian dering voor minstens 14 dagen. Het bovenstaande is spoediger neergeschreven, dan dat men tijd nodig had om de afvaart van de „Spcs" mogelijk te maken. Toch is dit laatste binnen enkele uren gelukt, dank zij de medewerking van tal van instanties, waarbij havenmeester Stelleman als de motor optrad. Want tijdens de avonduren moest alles voor elkander komen. Niet alleen de proviandering voor de ruim 30 man, maar ook een behoorlijke voorraad benzine, smeerolie en petroleum moest aan boord van het Friese vaartuig worden gehesen. Bovendien zorgde de heer D. Husslage dat de P.T.T. een zend- en ontvanginstallatie en een versterkingsinstallatie aan boord bracht: Het uitrusten van de „Spes" trok gisteravond, ondanks het gure weer een gitote belangstelling van de Zaandammers. Proviandering voor twee weken Gistermorgen was het m.s. „Spes" in de Zaandamse haven aangekomen met een lading balken. -Havenmeester Stel leman had in de Iood van de dag het schip eens bekeken en vroeg of de schipper bereid zou zijn zijn schip in te laten richten als een moederschip voor vletten, waarna men dan naar de geteisterde gebieden zou kunnen varen. De schipper dacht er geen ogenblik aan om hier geen gevolg aan te geven. De heer Stelleman stelde zich, na overleg gepleegd te hebben met burgemeester Thomassen in verbinding met de Com mandant van de Onderzeebootdienst te Rotterdam. Laatstgenoemde zag de vletten liever gistermiddag dan vandaag vertrekken. Hij verzocht de heer Stelle man de „Spes" naar Hellevoetsluis te laten varen, zodat men zich daar zou kunnen melden. Grote medewerking Direct werd de Zaandamse Gemeen schap ingeschakeld en hoewel het reeds ZAANDAM. Gisteravond zjjn by het bestuur van de Zaandamse Ge meenschap nog een aantal collecte-bus sen ingeleverd door vertegenwoordi gers van verschillende bedrijven. Met de giften van de groot-bedryven heb ben de Zaandammers thans een bedrag van ruim f 120.000 geofferd voor onze 'getroffen landgenoten. Dit bedrag zal echter nog hoger worden, want nog steeds komen er toezeggingen voor gif ten binnen. De stroom houdt aan OMTREK Nog steeds vernemen we berichten van bedrijven, waarvan het personeel gelden beschikbaar stelt voor de watersnoodslachtoffers. Het personeel van de Zaanlandse Stoomdrukkerij te Koog aan de Zaan gaat tienuur overwerken. Door de di rectie wordt eenzelfde bedrag toege voegd. Door het personeel van Avis' Verf- fabrieken ie Westzaan wordt het loon van een vacantiedag beschikbaar ge steld, waar de Directie een dag bij doet. Personeel van de Coöp. Zaanstreek bracht f 930.bijeen. Personeel van Gerkens Olieraffina derij te Warmer staat vier weken lang 2 pet van het loon af, welk bedrag door de Directie verdubbeld wordt. Boven dien schenkt de Personeelsvereniging f 50.—. De Voetbalvereniging VVZ stelt een bedrag van f 25.beschikbaar. Door de Personeelsvereniging van Albert Wijnberg werd een bedrag van f 174.88 overgemaakt. Het Visserijcollege VZOD te Assen- delft stelde tijdens z'n jaarvergadering een bedrag van f 100.beschikbaar. Tijdens deze vergadering had het lid C. Bos een drietal karpers en een schep net meegebracht. De verloting hiervan bracht nog f .12.50 op. Het personeel en de directie van Bruynzeel's fabrieken bracht de kapita le som van f 31.600.bijeen. De verpleegsters en het overige per soneel can het Zaandamse Gemeente lijk ziekenhuis offerde ruim f 2800. voor het Nationale Rampenfonds. Zes trailers vertrokken ZAANDAM. Vanmorgen zijn zes grote trailers, de bestelwagen van sla ger S. Vet en een stationcar van de Artillerie-Inrichtingen met ongeveer 1000 balen kledingstukken naar Den. Hang vertrokken. Twintig studenten uit de Zaanstreek maken de reis mee om behulpzaam te zijn bü het uitladen. Zaandam levertschoppen en laarzen ZAANDAM. Gisteravond heeft de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland burgemeester Thomassen telefonisch verzocht om gaand 1000 schoppen en 250 laarzen aan de Provinciale Waterstaat te Haarlem te leveren. Hoewel men een groter aan tal laarzen nodig had, moest het bij de 250 paar blijven, daar in geheel Zaan dam geen laars meer te krygen wcs. Dank zij de medewerking van enkele particulieren, die hun auto beschikbaar stedlen, kon het gevraagde gisteravond nog te Haarlem worden afgeleverd. Later kwam er een verzoek uit Haarlem binnen om zo spoedig mogelijk een opgave te zenden van het beschik bare aantal juten zakken in de Zaan streek. Rijkspolitie naar Zeeland OMTREK. Voor bewakingsdiensten en hulpverlening is ook uit de Zaan streek een aantal Rijkspolitiemannen naar het getroffen gebied gedirigeerd Van de groep Wormer zijn dit de wacht meesters Apeldoorn en Damme en van de groep Westzaan-Assendelft de wacht meester Vos uit Assendelft. Vandaag zal nog een tweede wachtmeester uit deze groep vertrekken. Dit zal een wacht meester uit Westzaan zijn. tegen half acht was werd van, de ver schillende bedrijven de grootste moge lijke medewerking ondervonden. De Gemeentelijke Havendienst had des middags al voor een aantal vletten ge zorgd. De eigenaars stelden spontaan hun boot ter beschikking en boden zich zelf aan om de vlet in de geteisterde gebieden te bemannen. Leden van de Uitgeester Zeilvereniging, particulieren, o.w. vooral veehouders, gaven hun bui tenboordmotor en gaven zich ook op als deelnemer van de te vormen éénheid. Dat gisteravond alles zo vlot kon ver lopen. was niet het minst te danken aan de Zaandamse havenarbeiders. Normaal zou de ..Spes" pas vandaag gelost zijn. doch toen de leden van „Eensgezind heid" hoorden, dat het m.s. als moeder schip voor vletten ingericht zou moe ten worden, werd na overleg met de cargadoors besloten door te werken. Alle balken kwamen er uit. waarna het schip nog een extra schoonmaakbeurt kreeg. In het kantoor van de Havendienst werd enige uren onder hoogspanning gewerkt. Personeel van de dienst en van het gemeentehuis waren volop in actie, om het 166 ton metende schip zo spoedig mogelijk vaarklaar te doen zijn. Hoewel schipper Tichelaar schipper op zijn eigen schuit zal blijven, zal de havenloods, de heer H. J. Hekman, de leiding van de manschappen en het materiaal krijgen. Bovendien zal dokter M. Timmer van het Gemeentelijk Zie- kenv.is de tocht meemaken. Het is de bedoeling, dat de Zaankan ters met hun vletten zo spoedig moge lijk aan de redding van de slachtoffers deelnemen, waarbij zij geravitailleerd worden vanuit de „Spes". Met man en macht worden de boten en buitenboordmotoren aan boord van het m.s. ,£pes" gebracht. Vandaag beslissing over verdeling der goederen Voorspoedige reis naar Vli issmgen ZAANDAM. De kustvaarder de goederen in kleine vissersboten en op kleine dekschuiten verder zullen worden vervoerd. De ontvangers in Vlissingen waren vol lof over de zending uit Zaandam en hebben de heren Voorthuizen en Rïgter Stong", die gisteren tegen het mid- verzocht hun dank aan de Zaandammers dernachtelijk uur met een kostbare lading aan levensmiddelen en kleding Zaandam verliet, is gistermorgen tegen 12 uur in Vlissingen na een voorspoe dige reis aangekomen. Direct na de aankomst werd een be gin gemaakt met de lossing van de Noorse coaster, waarbü o.m- vertegen woordigers van het Opvangcentrum voor de provincie Zeeland aanwezig waren. Daar men in Vlissingen niet over voldoende havenarbeiders beschik te, werden de zeevaartscholieren van de De Ruyterschool uit Vlissingen inge schakeld. In de loop van de middag was de lading uit de boot en kon zij worden opgeslagen in de loodsen aan de Vlis- singse buitenhaven. Vandaag is in Middelburg beslist naar welke getroffen gebieden van Zeeland de goederen getransporteerd zullen worden. Het is de .bedoeling, dat Coaster „Marken" doet goed werk Reeds 300 vluchtelingen vervoerd ZAANDAM De Coaster „Marken", welke door het Scheepvaartbedrijf „Gruno" naar het bedreigde gebied werd gestuurd, met bestemming Mid- delharnis. heeft daar reeds uitstekend werk verlicht. Uit het zwaar getroffen plaatsje wer den 300 vluchtelingen aan boord geno men, die Dinsdagmorgen in Rotterdam aan wal werden gezet- Meteen heeft het schip weer koers gezet naar het bedreigde gebied, waar nog zovelen op hulp wachten. te brengen. De heren Voorthuizen en Rigter. die s vertegenwoordigers van de Zaan damse Gemeenschap de tocht naar Vlis singen hebben meegemaakt, zijn giste- met de „Stong" naar Antwerpen gevaren, waar vanuit zij weer naar Zaandam zullen terug reizen. Een colbert en een bontjas In de Oostzijderkerk is het eer gisteravond gebeurd. Onder hoog spanning werd gewerkt aan de sortering en verpakking van de duizenden kledingstukken, die de Zaandammers hadden gegeven. Eén der vrouwelijke werkkrachten trok haar bontmantel en een der mannen trok zijn colbertjasje uit, omdat ze het tamelijk warm kre gen. Even later was zowel de bontjas als het colbertjasje verdwenen. In gepakt in één van de honderden ba'en die binnen enkele ogenblik ken in het ruim van de kustvaar der ..Stong zouden verdwijnen. Direct werden een aantal zakken losgemaakt en na enig zoeken kwam de bontjas inderdaad te voorschijn. Het colbertjasje was echter onvindbaar. Het zal morgen wel ergens in Zeeland uitgedeeld worden. InhetR.K. Vereniginasaebouw Verkooyen nog sleeds de leiding ZAANDAM De biljartwedstrijden om het kampioenschap 34*2 zijn j-1. Woensdagavond in het R.K. Vereni gingsgebouw voortgezet. Hoewel de kwa liteit van het spel beter was dan Dins dag weiden er nog geen brillante resultaten .bereikt. Een fraaie partij kregen we te zien tussen de heren Jon ker en Boekei. waarbij de aatste een moyenne behaalde van 6.25. Verkooyen. die nog steeds aan kop gaat, slaagde er ook dit keer in twee partijen in een overwinning om te zetten. Lasage kan blijkbaar nog niet aan het materiaal wennen, want zijn prestaties bleven tot nu toe beneden de middel maat. Jonker uit Wormerveer, één van de gegadigden, heeft zich eveneens niet kunnen ontplooien- Voorlopig dus nog een open strijd. Leger des Heils ingeschakeld ZAANDAM. Het gehele apparaat van het Leger des Heils is aangeboden aan het comité van het Nationaal Ram penfonds- Zoveel mogelijk accommoda tie werd toegezegd. Zondagmorgen vroeg zijn de KadeUen uit de William Eooth Kweekschool te Amstelveen reeds ter hulpverlening naar Dordrecht vertrokken. Twaalf mobiele cantines zijn de werkers op de dijken en de evacué's van dienst. Vele maatschappelijke officieren ver richten prachtig werk in de geteisterde gebieden, terwijl het Leger des Heils in de niet geteisterde gebieden reeds hulp acties heeft georganiseerd, evacué's in zijn azlen opgenomen en transporten van kinderen verzorgt. Zondag 8 Februari zal in alle korp sen een bijzondere collecte worden ge houden. Meervogels roept werkers op ZAANDAM. Het bestuur van „Meervogels" verzoekt ons opname van het volgende: Alle leden en begunstigers van Meer vogels wordt verzocht om a.s. Zater dag naar het terrein aan de Ringweg te komen om met vereende krachten de stormschade te herstellen. De bal- lenvangers ziin omgewaaid en er is schade aan het staande materiaal. De werkers gelieven zoveel mogelijk ge reedschap mede te nemen. Zonder ieders medewerking is het niet mogelijk het terrein speelklaar te krijgen voor de wedstrijden van Zondag. Chauffeur gaf geen voorrang ZAANDAM, Gistermiddag ontstond bij de Frans HalsstraatRembrandt- straat een botsing tussen een M.E.A. bus en een personenauto van Polak Schwarz. De chauffeur van de bus. die uit de Frans Halsstraat in de richting van de Westzijde reed. gaf geen voor rang aan de personenauto, die uit de Rembrandtstraat kwam. Beide wagens werden beschadigd. HVZ-jaarvergadering ZAANDAM. Dinsdagavond 10 Fe bruari wordt de HVZ jaarvergadering gehouden in gebouw „Ons Huis". Be langrijke voorstellen zullen worden ge daan. Zaans Scheepvaarthoekje ZAANDAM. Aangekomen: geen. Verwacht: geen. Posities: ms. Tilly 4-2 van Rouen te Bordeaux; ms. Pooza 5-2 van Huil naar Sunderland: ms. Ponto 21-1 van Grange mouth naar Sables d'Olonne: ms. La- rix 5-1 van Zaandam te Rotterdam; ms. Pavo 17-1 van Portsmouth te Rotter dam; ms. Joost 4-2 van Plymouth naar Bordeaux: ms. Bab T 3-2 van Bavenne naar Lowestoft; ss. Wilpo 3-2 van Rot terdam naar Grimsby. Waardig sloi van het seizoen ZAANDAM. Het bestuur van de Zaanscbe Kunstkring zal het moeilijk gehad hebben toen het stond voor de beslissing dit concert al of niet te doen doorgaan in deze verschrikkelyke da gen, maar, bijna vanzelfsprekend kwam dan de oplossing, om zowel het hono rarium van concertgever als de gehele opbrengst van het concert plus een be drag uit de kas ten goede te doen ko men aan onze getroffen landgenoten cn zo droeg ook dit concert bij tot leni ging van de grote nood. Het is daarom wel jammer, dat dit wel het minst be zochte is geweest van de serie, een ge ringere opkomst, die overigens te be grijpen is. Maar juist in deze dagen zijn we mis schien gevoeliger voor de verheffende en verstroostende werking van de mu ziek. misschien ook niet zo crities inge steld- Want wellicht zouden er dingen zijn aan te merken, die mij nu voorbij zijn gegaan onder de machtige indruk, die de chromatische fantasie en fuga van Bach op mij maakte, vooraf gegaan door de bekende bewerking van Mvra Hess van het koraal „Jesu. meine Fiêu- de", als uiting van piëteit, en werkte Beethoven's sterkende invloed na. tot uitdrukking gebracht in zijn Sonate op. 31 no 2, bijgenaamd ,.De Sturm" (won derlijke samenloop van omstandighe den). Schumann's ..Papillons", het werk dat zo sterk verwijst vooral naar zijn Vrouw mocht niet venten Troosteloze ellende ZAANDAM. 'Troosteloos was d( aanblik van de vfouw, die schoorvoe tend voor de balie verscheen. Verdach te R- V. uit Amsterdam had in Wor merveer galanterieën verkocht zonder vergunning. Ambtenaar: „Waarom vent U eigen lijk". Verdachte: ..Meneer ik leef met mijn invalide man in concubinaat. Sinds een jaar staan wij al ingeschreven bij het Arbeidsbureau, doch geen werk. Wij krijgen een uitkering van f 5.48 in dc week. Wat zou U dan doen". Dit schrijnende verhaal van mensen, die de wanhoop nabij ziin, veroorzaak te een pijnlijke stilte in de zaal. Toen trad de door het leven geteken de echtgenoot naar voren. Met een triest gebaar vertelde hij het vervolg van een bestaan, dat alle vreugde dooft „Wij krijgen soms een keer in de week warm eten. Dit is niet meer om vol te houden" besloot hij somber. De kantonrechter was kort in zijn uitspraak. Verdachte werd schuldig be vonden maar niet tot straf veroordeeld. Schaakclub „Saende" ZAANDAM. Het eerste tiental boekte voor de buitencompetitie een 6'4314 overwinning op het VAS een overwinning, die weinig voldoening schenkt, gezien het feit. dat VAS slechts met 7 spelers ten tonele verscheen, waardoor een gemakkelijke 30 voor sprong werd verkregen. De verdere uit slagen luiden: D. Diehle (Saende)H van Duyvebode fVAS) 10. P. de Vries J. J. Kliffen 34—14, A. Nieuwenhui- zen—G. de Jong V„—'4, S. Voorn—C. de Joode 14M, C. van Krimpen- Doornebal 10. P. BaasJ- A. IJsen- bout 0—1, E. Tolk—T. Gerding 0—1. De 3 hangpartijen in de wedstrijd Pion 1Saende 1 zijn inmiddels door de Bond arbitraal beslist met als resultaat voor beide partijen 1 14 punt. Hierdoor wordt de totale uitslag 5!,4'4 in het voordeel van Saende. Voor de onderlinge wintercompetitie werden nog gespeeld: le klasse: G BruinJ. J- A. Zwan afgebr, 2e klasse: S. JonghJ. H, Dorgelo 1—0. J. P. DaamJ H. Sombroek afgebr. 3e klasse: G- de BoerG. Tolk 01. M. Venverloo—G. A. Vrijdag 10, Lijklama—T. Wiggemans 1—0. OP VTERTAL ZAANDAM. Door de kerkeraad van de Doopsgezinde Gemeente Leeuwarden is. in verband met de pre- dikantsvacature, het volgende viertal gemaakt: ds E. Daalder van Dantuma- woude. ds A. J. van der Sluis te Alk maar. ds Th. van Veen van Texel en ds H. Wethmar te Zaandam. DIPLOMA KRAAMVERZORGSTER ZAANDAM Na opgeleid te zijn door het Wit-Gele Kruis zijn de volgen de dames geslaagd voor het diploma kraamverzorgster: J. Passant (met lof) C. Stor, C. Jansen, B. Koopmeiners, al len te Zaandam. ..Carnaval" heeft voor mijn gevoel de minste indruk achtergelaten. In de So natine van Ravel viel vooral op het meesterlijke pedaalgebruik, waardoor Hengeveid een wonderlijke klankmen ging verkreeg. In zijn Chopin-vertolkingen was het de „Berceuse", die ondanks de grote populariteit door het prachtig afgewo gen geluid diepe indruk maakte. Met de eveneens met buitengewoon mooie toonvormin# gespeelde „Clair" de lune" uit de ..Suite Eergamasque" van De bussy nam onze gast afscheid van zijn dankbaar publiek. En zo zijn we weer aan het einde ge komen van deze serie concerten, geor ganiseerd door onze Zaansche Kunst kring. Ook dit seizoen heeft ze ons in contact gebracht met onze groten en wij zijn haar daarvoor veel dank ver schuldigd. Door haar gebaar van deze avond, in samenwerking met de con certgever cn gesteund door autoritei ten, pianohandel. drukker enz. heeft zij bewezen ook haar taak te kennen in de grote gemeenschap van ons volk, D. v. d. VEEN. Spaarzaam Zaandam ZAANDAM. Overzicht over de maand Januari bij de gemeentelijke Spaarbank. Aantal boekjes in omloop bij het begin der maand 4899. Uitgege ven nieuwe boekjes 40- Ingetrokken boekjes 24. Meer uitgegeven boekjes 16. Totaal 4915 boekjes. Ingelegd f 165.340.18. Terugbetaald* f 67.723.95- Meer ingelegd dan terugbe taald f 97.616.23. Saldo verschuldigd aan inleggers aan het einde van de maand f 2.114.0.36-04. CULTURELE JONGERENAVOND UITGESTELD. ZAANDAM. In verband met de ge beurtenissen der laatste dagen gaat de culturele jongeren-avond „Kunst en kunst", welke op Vrijdag 6 Februari in ..Ons Huis" gehouden zou worden, niet door. 21. De donkere man, die naast hen was gaan zitten en die een glas zwarte koffie had besteld, beviel Jimmy maar half. Hij merkte dadelijk, dat de vreemdeling wel dééd alsof hij de twee anderen niet zag, maar dat hij in werkelijkheid scherp oplette en dat hij trachtte elk woord, drt Jimmy en Piet Potlood wisselden, te verstaan. Jimmy begon daarom fluisterend met zijn vriend te spreken, maar één ding kon hij zo gauw niet wegmoffelen.... Dat was de kaart van de Sahara. De vreemde man, die een zwart baardje droeg, keek Jimmy tot tweemaal toe aan met een raadselachtig lachje op zijn gezicht en toen stond hij op en kwam naar hen toe. „Vergeef mij, edele heren", zei hij met een zachte stem, „dat ik mij verstout mij met zaken te bemoeien die niet de mijne zijn. maar ik geloof toch, dat ik de plicht heb u er op te wijzen, dat u met uw verlof, bezig is een grote dom heid te begaan. Ik heb begrepen dat u met uw auto een tocht dwars door de woestijn wilt gaan maken en dat ge dat wilt doen zonder een gids mee te nemen. Veroorloof mij u er op at tent te maken dat dit een onverant woordelijke daad zou zijn die u beiden waarschijnlijk mét de dood zou moeten bekopen". De vreemdeling had dit met een zachte welluidende stem gezegd en hij had zijn woorden besloten met het maken van een gracieuze buiging. Jimmy vond het maar een rare snoes haan. maar hij kon zich niet verhelen dat de waarschuwing hem toch had getroffen. Hij liet hier echter niets van blijken, toen hij vrij onverschillig tegen de vreemdeling zei: „Ik geloof, mijnheer, dat wij bes) onze eigen boontjes kunnen doppen en dat wij niemands hulp nodig hebben. Wij heb ben trouwens geen geld ons deze hulo te verschaffen". WESTZAAN Jeugdig initiatief Voor een goed doel WESTZAAN. Drie jeugdige Zui derlingen, de 14-jarige Anton Visser- met zijn vriendjes Wirn Wiinands cn Anton Oosbree willen het hunne bij dragen tot leniging van de nood in het getroffen gebied. Van burgemeester Vijlbrief kregen ze vergunning om bij de Westzaners oud-papier, carton, vod den en lege statiegeld-flessen af te ha len, waarbij toezicht wordt uitgeoefend door de heer W. Kesselaar in wiens bergplaats de opgehaalde goederen wor den opgeslagen. Woensdag zijn de jongens begonnen en ze hebben al karren-vol aangesleept. Eén en ander geschiedt in overleg met dc plaatselijke handelaren in afvalstof fen, die zich met de verkoop zullen be lasten. Daar deze actie ontketent is ten bate van het Rampenfonds wordt er niet aan getwijfeld dat een ieder aan de jongens goederen en kranten, welke men anders toch ook wegdoet, mee geeft. Inlichtingen, of indien men een grote partij heeft weg te halen, bij de heer W. Kesselaar, Zuideinde alhier, telefoon 3089. Gemeenschapsuitwisseling uitgesteld WESTZAAN. Vanavond zouden de Westz.aanse dammers, schakers, biljar ters en klaverjassers voor een tegenbe zoek naar Midden-Beemster. zulks op uitnodiging van het Gemeenschapsbe st uur aldaar. Het tegenbezoek der Westzaners is echter in verband met de nationale ramp voor onbepaalde tijd uitgesteld. „Lambert Melisz"-baan gaat droog WESTZAAN. Het bestuur van de IJsclub „Lambert Melisz" overweegt de ijsbaan leeg te laten lopen. Nu reeds zoveel land onder water staat wordt het niet juist geoordeeld in verband met de voedselpositie van ons land. onnodig land onder water te laten staan. OOSTZAAN Onverwachte nederlaag voor damclub Oostzaan OOSTZAAN- In tegenstelling tot de verwachtingen heeft het eerste tien tal van de Damclub Oostzaan in de uit wedstrijd tegen D.D.V.. één der zwakke zusjes in de afdeling, een nederlaag ge leden. Mot een 128 nederlaag konden de Oostzaanse dammers naar huis terug keren. De persoonlijke resultaten waren als volgt: D.D.V, 1—Oostzaan 1 12—8 J- van AmstelJ Kuiper C. van TilburgW. Koning T. C. van TilburgC. Engel A. StrienJ. Ahbring W. Malba—D. Muller M. MasseurD. Veen H. van der PloegA. Koele J. SoarkastJ. Schuss J. van GeemenC- Oderkerk P. de BoerK. Spaapen 2—0 1—1 1—1 2—0 0—2 1—1 1—1 1—1 Door deze nederlaag is de positie van Oostzaan 1 als leider met een uitste kende kampioenskans, minder gunstig geworden. Thans rest nog de thuiswed strijd tegen Canisius 1. Plaats voor veel koeien OOSTZAAN. Zo wij reeds eerder meldden, zijn in onze gemeente koeien ondergebracht uit het overstroomde ge bied in Zeeland. Indien noodzakelijk mocht blijken, kunnen in onze gemeen te echter nog veel meer koeien en ander vee worden ondergebracht. In totaal is hier plaats voor 460 koeien, volgens de opgave welke aan het bestuur van de Polder Oostzaan werd verstrekt. Ongeval tijdens collecte OOSTZAAN. Terwijl mej. N. Boon aan het collecteren was voor de slacht offers in het overstroomde gebied, werd zii aangereden door een passeren de vrachtauto- Met een gapende hoofd wonde en een hersenschudding werd ze bij omwonenden op de Kerkstraat bin nengedragen. I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2