ZWITSAL Sportverenigingen op de bres voor slachtoffers De plaag van OBSTIPATIE SIROOP Gas van Perzië naar hier? Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon" van Donderdag 5 Februari 1953 In de Zaanstreek en daarbuiten De Assendelver voetbalclub SVA zal financieel helpen de nood te lenigen on der de slachtoffers van de overstromings ramp. Op de bestuursvergadering van Dinsdag a.s. zal het bedrag worden be kend gemaakt t.b.v. het Nationaal Ram penfonds. Voorts bestaat bij de SVA- jeugd het streven enige tijd te gaan sparen om dan later een kleine vereni ging, die nu van alles is beroofd, wat op de been te helpen. De jeugdcommissie van SVA zal een en ander onder ogen zien. De Zaandamse klaverjassers blijven niet achter. Tijdens de competitie-avond van de Z.K.B. werd besloten de opbrengst van de tombola (f30) geheel af te staan aan het Nationaal Rampenfonds. (Uitsla gen: Centrum won van Havenkwartier, Th. Swart klopte Gem. Werken en Hop per A en Evenblij A wonnen van hun B-teams). Voetbalclub Zaandijk heeft zich na de ramp in verbinding gesteld met burgemeester Van Gelderen. Een hulpbrigade, bestaande uit voetballers, werd gevormd, die meewerkte aan de plaatselijke steunactie. Vanavond worden in Krasnapolsky te Amsterdam bokswedstrijden gehouden tussen amateurploegen van Amsterdam en Rotterdam. De Amerikaan Charley Anglee en Harry Bos boksen een demon stratiepartij. Dit alles voor bovengenoemd STRIJD OM DE ZAANSE BILJARTTITEL 3 - 4.50 In het R.K. Verenigingsgebouw te Zaan dam is gisteravond de strijd om het Zaanse biljartkampioenschap moy. 3-4.50 voortgezet. Hedenavond worden er weer enige wed strijden gespeeld. De uitslagen luidden: Post 142 36 32 3.94 Huls 150 36 21 4.16 Moerbeek 150 31 20 4.83 Jonker 110 31 11 3.54 Verkooyen 150 44 18 3.40 Lasage 91 44 9 2.06 Boekei 126 37 16 3.40 Tjipjes 150 37 15 4.05 Verkooyen 150 44 23 3.40 Post 124 44 12 2.81 Jonker 66 24 14 2.75 Boekei 150 24 26 6.25 Moerbeek 131 48 23 2.72 Huls 150 48 19 3.12 Tjipjes 150 35 22 4.28 Lasage 102 35 19 2.91 Op het ZFC-veld GEEN LICHTWEDSTRIJD VANAVOND Wegens de slechte weersgesteldheid gaat de lichtwcdstrijd ZFCDWS, die hedenavond ten bate van het Nationaal Rampenfonds zou worden gespeeld, niet door. Onder voorbehoud van de beslis sing van het KNBV-bestuur zal deze wedstrijd waarschijnlijk Zondagmiddag a.s. worden gespeeld. VAN HlEfc ■\v EN DAAR Voor de organisatie van de Spelen in 1960 zal de Japanse stad Tokio haar candidatuur stellen. Het gemeentebestuur treft maatregelen voor de uitzending van vertegenwoordigers naar grote steden in verscheidene landen, waar ze moeten trachten de steun van Olympische offi cials te verkrijgen, h* Het Australische koppel StromArnold leidt in de Zes daagse van Gent. De Haagse ijshockey - elub HHYC won gisteravond van Preus- sen Krefeld, de Duitse kampioensploeg, met 74. Uitslagen Engelse voetbal wedstrijden voor de cup: Birmingham CitySheffield United 31, Brentford Aston Villa 12, Luton TownManches ter City 51, Tottenham Hotspur—Pres ton North End 10. In Drontheim werden internationale schaatswedstrijden gehouden. De 1500 m. werd een overwin- ning voor de Noor Haugli. Gerard Maar- se werd vierde (2.27.3). In het eindklas sement was de eerste plaats ook voor Haugli. Maarse werd vierde. doel. Verdere wedstrijden voor het Nationaal Rampenfonds: Maandagavond een ijshockey wedstrijd op de Hoky te Den Haag tussen HHYC en Ijsvogels. De afdeling Noordholland van de Nederlandse Wandelsport Bond organi seert komend weekeinde wandeltochten. De wedstrijd Ajax-Blauw Wit ging gis teravond niet door. Indien het competi tieprogramma van de KNVB voor Zon dag a.s. vervalt, zal deze hoofdstedelijke derby op die dag in het Olympisch stadion worden gespeeld. Q.S.C. ZEGT CONTRACT MET TRAINER OP Naar we vernemen, zal de Wormerveerse voetbalclub QSC per 1 April a.s. het con tract met trainer Siem Veen beëindigen. De trainingsanimo van de roodwitten (senioren) is momenteel gering, vandaar dat QSC het óp een andere manier gaat proberen. Het QSC-bestuur wijst er op, dat men deze be slissing niet moet zien als een gevolg van onvoldoende capaciteiten van de heer Veen. In het eerste elftal van QSC voor deze maand heeft Piet Kat zijn oude plaats weer ingenomen. Bond v. Bejaarden, Zaandam De toneelavond voor de leden van de Bond van Bejaarden te Zaandam, die in de recreatiezaal van de N.V. Albert Heijn zou worden gehouden, gaat niet door. H.V.Z. Dinsdagavond 10 Februari a.s. wordt de jaarvergadering gehouden in Ons Huis. Ge dempte Gracht, Zaandam. Belangrijke voor stellen en mededelingen zullen worden ge daan. Denemarken wil tegen Nederland voetballen De Denen willen in ons land een voet balwedstrijd spelen tegen een Nederlands elftal ten bate van de slachtoffers van de stormramp. Een voorstel, dat o.i. het over wegen zeker waard is. Geen voetbal in de afdeling Rotterdam Het bestuur van de afdeling Rotterdam van de K.N.V.B., de voormalige Rotter damse Voetbalbond, heeft besloten in ver band met de nationale ramp voor Zater dag en Zondag geen wedstrijden vast te stellen. Wat er Zondag al niet doorgaat In verband met de nationale ramp heeft de Koninklijke Nederlandse Hockeybond alle wedstrijden voor Zaterdag en Zon dag afgelast. Voorts gaan de handbal-, korfbal- en tafeltenniswedstrijden ko mend weekeinde niet door. Volleybalprogramma in de Zaanstreek opgeschort Het volleybalprogramma voor de Zaan se clubs wordt deze week, in verband met de nationale ramp, niet afgewerkt. Waarschijnlijk worden de wedstrijden Maandagavond a.s. voortgezet. I.V.A.O. Hedenavond houdt de afdeling Zaandam in café Groot, Hogendijk 188, de jaarlijkse ledenvergadering. Het bestuur zal verslag uitbrengen over de activiteit in het afge lopen jaar en het verloop van het ledental en de financiën in dat jaar. Bovendien bevat de agenda plannen voor 1953, o.a. het zomer- programma, de propaganda en de oprichting van een spaarfonds. Daarvoor is het echter noodzakelijk in enige vacatures in de be- stuursbezetting te voorzien. O.a. is de be langrijke functie van voorzitter vacant. onder redactie van het Esperanto Propaganda Comité ZAANSTREEK-WATERLAND Jorrespondentieadres: Bureaus v. d. blad. Qver de belangstelling voor de contact- avonden kunnen wij over hel alge meen zeer tevreden zijn. Wij hebben nu reeds met ongeveer 250 cursisten kennis kunnen maken, waardoor de band tussen de cursisten en het comité is versterkt. Wij vertrouwen, dat ook de nog te hou den bijeenkomsten zich in een grote be langstelling mogen verheugen. LES 19 Wij gebruiken het achtervoegsel -aj om een ding of zaak, in het algemeen om iets aan te duiden, hetgeen verband houdt met het stamwoord. Voorbeelden: bela - mooi; la bela ajo of la befajo - het mooie ding of iets moois; bona - goed; bona ajo of bonajo - een goed ding of iets goeds; alta - hoog; alta ajo of altajo - een hoog ding of een hoogte: facila - gemak kelijk; malfacila - moeilijk; malfacila ajo of malfacilajo - een moeilijke zaak of een moeilijkheid; sukero - suiker; sukeraio - iets van suiker of suikergoed; ligno - hout; lignajo - iets van hout of houtwerk; po- sedi - bezitten; posedajo - bezitting; kon strui - bouwen; konstruajo - bouwwerk. Wanneer men voor ogen houdt dat -ajo betekent ding, hetgeen in de volgende zin goed tot uitdrukking komt: ,.Li tro- vis la ajojn de la virino - Hij vond of hij heeft gevonden de dingen (zaken, spul- Jen) van de vrouw, dan behoeft-het juis te gebruik van dit achtervoegsel ook geen moeilijkheden op te leveren. Algemene opmerking. Vele, meest' ldeine woordjes, hebben wij reeds geleerd die noch tot de werkwoorden, bijwoorden noch tot de bijvoeglijke naamwoorden be horen. O.m. zijn dit: apud - naast of dicht bij; al - aan of naar; ce - bij; sur - op; tra - (dwars) door; gis - tot; pro - voor of wegens; de - van; dum - tijdens of ge durende; ekster - buiten; en - in; antaü - voor; super - boven; el - uit; inter - tussen; kun - met; sen - zonder; post - na of achter sub - onder; pri - over of betreffende; trans - over (heen); por - voor of ten behoeve van; per - door mid del van; enz. Al deze woordjes noemen wij voorzetsels. In het Esperanto kiest men steeds het voorzetsel dat lo gisch de juiste betekenis aangeeft. Men zegt dus niet: Oni flaras kun la na- zo - Men ruikt met de neus, doch: Oni flaras per (door middel van) la nazo; Li mortis de la malvarmo - Hij stierf of is gestorven van de kou, doch Li mortis pro (door, wegens) la malvarmo. Kan men de betekenis niet precies met een dei- bestaande voorzetsels weergeven, dan ge- bruike men het voorzetsel zonder specia le betekenis j e. Men zal dus kunnen voelen dat men niet moet schrijven: Mi venos sur Sabato - Ik zal op Zaterdag ko men, doch Mi venos je Sabato; oor la dekdua horo - om twaalf uur, doch je la dekdua horo. Vertalen en tegelijk inzenden met les 18. Oefening A in het Nederlands en oefening B in het Esperanto.' A- Mi esperas, ke (dat) li venos je Sa bato. Kiel fartas via edzino? Je la deka horo li revenis. Kie estas mia nova tran- cilo? Tie gi estas sur la skribtablo sub tiu dika libro. La pregejo estas bela kon struajo. B- Zaterdag (op Zaterdag) ga ik naar mijn vriend. Ik kom Zaterdag om nvaalf uur met mijn zuster met de autobus. Hoe is dat boek? Wat zag U daar in dat huis? Wij komen morgen naar U (toe). Zij groetten ons. Attentie: Daar wij er nog niet ge heel in geslaagd zijn voor elke cursist(e) een passende correspondentievriend(in) te vinden, worden neg niet alle ontvan gen brieven doorgezonden. Zij, die echter wel een correspondentiebrief ontvangen worden verzocht, indien dit maar enigs zins mogelijk is, deze te beantwoorden en; tegelijk met de opgave aan ons in te zen den. Wij zorgen dan weer voor doorzen ding. Op deze manier blijven wij ook op de hoogte van de vorderingen en kunnen tevens nog een kleine controle uitoefe nen. Verder maken wij onze cursisten in Westzaan ook cursisten uit andere plaatsen zijn van harte welkom op de contactavond attent, die hedenavond in De Prins, Kerkbuurt aldaar, plaats vindt. Wormerveer komt 19 Februari aan de beurt. ^jj/"ij lazen ergens, dat verstopping een algemeen menselijke kwaal is. Nu, dat gaat ons beslist te ver. Obstipatie mag dan een zeer verbreid kwaad zijn, maar dat vrijwel iedereen daar nu aan zou lijden is beslist niet waar. U vindt het misschien onwelvoeglijk, dat daar in Uw goede trouwe krant zo maar over deze dingen wordt gesproken, maar wij zijn van me ning, dat het een heilzame uitwerking heeft wanneer in ons kleine, nette en deftige land sommige dingen eens bij him naam worden genoemd. Wanneer spreken we van obstipatie? Kijk, daar heb je nu zoiets. Dat weten de meeste mensen niet eens. En dat komt juist door dat vele zwijgen over alle aan gelegenheden, die de stoelgang betreffen. Hoeveel patiënten zien wij niet op ons spreekuur, die „wel eens een keertje overslaan" en die nu voor hun verstop ping een recept van een of ander komen halen! Natuurlijk, in onze streken en met MEDISCHE BRIEF onze voeding is éénmaal per dag het meest gewone, maar dat wil helemaal niet zeggen, dat er ziekelijke toestanden be staan wanneer iemand in drie dagen geen ontlasting heeft gehad. En het wil even min zeggen, dat er in zo'n geval behoefte bestaat aan paardenmiddelen. Wanneer er dan toch slagzinnen moeten worden gebruikt, zouden wij liever zeg gen, dat obstipatie een kwaal van kan toormensen is. Dat komt door dat vele zitten. Zij begeven zich des morgens zit tend naar hun kantoren, ze brengen de dag daar zittend door achter schrijftafels of loketten en 's avonds zitten zij de krant uit te spellen. Bij zulke levensgewoonten ziet men maar al te vaak hardlijvigheid. Van werkelijke obstipatie, van een zieke lijke afwijking dus, mag men pas spreken als de ontlasting duidelijk te hard is en altijd drie of meer dagen uitblijft. Als iemand daar last van heeft, is er iets niet in orde. Dan bestaat er een kwaal, die een nadelige invloed uitoefent, zowel op de lichamelijke als op de geestelijke gezond heid. Heeft men chronische obstipatie, dan is het zaak de dokter te raadplegen, opdat deze de oorzaak en de aard van deze plaag kan vaststellen. In de meeste ge vallen kan afdoende hulp worden gebo den. Geneesmiddelen moeten pas in de laatste plaats ter sprake komen. Eerst dient de onnatuurlijke levenswijze van PLASTIC PLEISTERS De Amerikanen hebben een middel ge vonden om kleine lekkages in buizen snel te kunnen verhelpen, zonder dat er lood gietersmateriaal aan te pas komt. Natuur lijk is het weer plastic, dat dit mogelijk maakt. Eerst wordt over het gat een pleis ter gelegd bestaande uit glasweefsel en kunsthars. Natuurlijk moet men, als het een waterleidingbuis betreft, eerst de hoofdkraan afsluiten zodat er geen water uit het lek naar buiten komt tijdens de behandeling. De pleister wordt op het gat gebonden door er zo stijf mogelijk een band om te wikkelen, die ook weer be staat uit glaswol, nu echter vermengd met een vloeibare plasticsoort. Dit plastic be vat stoffen, die het materiaal snel doen verharden. Op die manier komt de afslui ting tot stand, waarna ten overvloede nog eens een vlechtwerk van glaswol en plas tic om de reparatie wordt aangebracht en dan het geheel rondom beplakt wordt met een strook taai papier. Geen Zaanse arbiter Dinsdag vermeldden wij een bericht van „Trouw", dat de Wormerveerse arbiter Kersten de wedstrijd HCSC-AGT ondanks noodweer toch liet doorgaan. Een andere scheidsrechter heeft echter deze wedstrijd geleid, omdat de heer Kersten wél aange schreven stond, doch verhinderd was naar Den Helder te gaan. Waarvan dus acte. Advertentie l.M In een serie van drie artikelen behandelt onze geneeskundige medewerker enkele onderwer pen, die over 't algemeen min der netjes" gevonden worden. Het gaat hier om dingen, die voor al te velen een voortdu rend probleem vormen en die ook voor de volksgezondheid niet zonder betekenis zijn. De „strijd tegen de wurmenen de moeilijkheden van het zinde lijk worden" werden reeds be sproken. Hier volgt „De plaag van de obstipatie". vele kantoormensen eens grondig te wor den bestreden. Om te beginnen wordt dat ,.te voet" naar en van het bureau, x-nige sportbeoefening is voor iedereen al erg aan te bevelen, maar mensen met een zittend leven en neiging tot verstopping moeten deze vorm van lichaamsbeweging niet achterwege laten. Het gebruik van laxeermiddelen wordt daarbij spoedig overbodig. Meestal moeten er in het da gelijks me nu ook enkele wijzigingen wor den aangebracht. Het is namelijk in het geheel niet onverschillig wat men precies eet. Iedereen weet wel, dat vruchten, groenten en bruin brood de stoelgang be vorderen. Het zou zo goed zijn als men daar ook naar handelde. Dr. H. W. SCALONGNE. Advertentie l.M. Bescherm Uw Kinderen Bij gevatte kou direct de Uw kind ^bedreigende gevaren bestrijden met:j jjet is wel een Amerikaans plan, maar geenszins een hersenschim. Het gaat er om de geweldige hoeveelheden aard gas, die worden opgeleverd door de olie velden in Arabië en het Zuiden van Per zië, op te vangen en naar Europa te bren gen. Op het ogenblik gaat dit gas alle maal verloren, wat een onmetelijk verlies aan energie is. Nu heeft een Amerikaanse onderneming, de Bechtel Corp. te San Francisco, voorgesteld een gasbuis aan te leggen van de Perzische Golf naar Parijs, waardoor dit gas ten nutte zou komen van het dichtbevolkte West-Europa. Die gas leiding zou een lengte van ongeveer 4000 km. moeten krijgen en dat is technisch heel goed uitvoerbaar. De Bechtel Corp, zelf heeft in de Ver. Staten enorme lei dingen gebouwd, -die zonder storingen werken. Op die manier wordt op het ogenblik het aardgas van Texas in het Zuiden van de Ver. Staten over duizenden kilometers vervoerd naar de omgeving van New-York. Hét zcu even goed moge lijk zijn zo'n leiding aan te leggen over Iran, Irak, Turkije, Griekenland, dwars door de Adriatische Zee, en vervolgens door Italië naar Frankrijk, van waaruit het gas verder gedistribueerd zou kunnen worden. De kosten van het plan worden begroot op 2'/2 milliard gulden, wat geens zins een onoverkomelijk bedrag is. De ontwerpers van het plan beweren, dat het gas in Parijs geleverd zou kunnen worden voor de helft van de prijs van het tegen woordige fabrieksgas. De grote hindernis is natuurlijk dat zo'n gasleiding van dui zenden kilometers 'n groot aantal landen zou moeten passeren, met alle politieke bezwaren, die daaraan zijn verbonden. Wanneer slechts een van de landen, over welker grondgebied de leiding zou lopen, 't in zijn hoofd zou krijgen de gastoevoer te onderbreken, hetgeen bij politieke span ningen heel goed mogelijk is, zou daar mee onmiddellijk het economisch leven in Europa zwaar worden getroffen. Het is om deze reden ,dat het plan binnen af zienbare tijd wel niet tot uitvoering zal komen. Niettemin is het een aantrekke lijk project, dat men niet als waardeloze fantasie opzij moet schuiven. 3). Wat gaat jou dat aan, als ik vra gen mag?" viel Rolf vrij scherp uit. „Ozo mot je het niet opvatten, maatIk sting aan de andere kant van de straat, weet-je. En ik zag de taxi aankomen krek eender als jij. Als jij niet zo bliksems vlug op je latten was geweest, had ik 't vrachie gehad." Zijn ogen werden als met magneten naar het geldstuk in Rolfs hand getrokken. „Een halve crown," zei hij schor. „Jan tje zal me kraken! En daar sta ik naast, 't Is op de wereld niet eerlijk verdeeld." De verbittering die in zijn laétste woorden doorklonk, deed Rolfs ergernis als sneeuw voor de zon versmelten. Hij keek hem wat opmerkzamer aan. On tegenzeglijk was hij een ongunstig in dividu, vies en vervuild, maar de hon ger lag de man op het gezicht. Als een half verhongerde wolf stond hij naar het geldstuk te kijken, met zijn magere hals uitgerekt en een flink stuk bloot been schemerend door een groot gat in zijn broek. „Nou't spijt me dat ik je vóór ben geweest," zei Rolf. „Ik kan 't geld natuurlijk ook goed gebruiken, maar hij dacht nog even na, „als je mee wilt gaan om een kop koffie te drin kenkoffie, met een paar boterham men erbij, dan vind ik het best." Het gezicht van de schooier helderde op. „Da's verdraaid fideel van je, maat zo waar ik hier sta." Met zijn duim wees hij over zijn schouder. „Daar gin ter is een stalletjeeffe om de hoek. Beste koffie schenken ze daarbeste koffie." „Laten we die beste koffie dan eens gaan proeven." Rolf stak de halve crown in zij'n zak. „O, ja, dat wilde ik nog vra gen," ging liij voort. „Wat is dat voor een huis daardat daar, met het licht hoven de deur." „Waar dat meissie naar binnen ge gaan is? Odat is zo'n nachtkroeg „Blonde Venus" heet het er." Ze liepen nu samen het trottoir langs, Rolf met grote passen en het manneke sloffend naast hem. „Je weet zeker niet, wie de eigenaar is?" De ander schudde het hoofd. „Weet ik niet. De een of andere knul, die cen ten wil verdienen, zou 'k zeggen, 't Mot der 's nachts bar toegaan, hebben ze me welis verteld." Hij keek Rolf loerend aan. „Je denkt zekereentje, die zo de duiten rondstrooit, kan ik der zak nog wel wat lichter makenja, ze ker, hè maat?" Rolf onderdrukte een plotselinge be hoefte om de vent een trap te geven. „Je moet toch leven," zei hij lakoniek! „Gelijk heb jeik wilde dat ik jou was. Een knul met een facie als jij komt overal terecht. Heb de cente maar voor het opscheppenvooral van een rok." Het was misschien gelukkig voor het manneke dat op dat ogenblik het koffie- stalletje in zicht kwam. Het bevond zich in een zijstraat en het gele schijnsel van zijn twee olielampen onder het verweer de zeildoek bescheen uitnodigend de bij na donkere straat. Achter de twee pot ten, die de zogenaamde toonbank ver sierden, zat de eigenaar. En de eigenaar was op dat ogenblik druk bezig zijn na gels met een groot zakmes schoon te graven. „Hédaar, Arthur!" De man met de zwarte, afgebrokkelde tanden duwde het overblijfsel van een hoed, dat hij op had. naar achteren en veegde zijn voor hoofd af. „Maat van me, die 'n meeval ler heb gehad," ging hij voort. „Een halve crownvan een onnozel schaap van een jaar of twintig." „Zo?" „Is derop af gegaan en heb de duiten net onder me neus weggegraaid." Hij spuwde met grote nauwkeurigheid in de goot. „Niet. dat ik 'em der lelijk om ankijkHij is een fidele ventnet as ondergetekende. Heeft me meegeno men naar hierzonder dat ik 'em wat gevraagd heb." „Zo," zei Arthur. Rolf haalde de halve crown te voor schijn. „Twee koffie," bestelde hij. „En een paar boterhammen voor me spraak zame vriend uit me studententijd." Grinnikend duwde de dikke man een paar grote, grove koppen naar voren. „Vrind uit me studententijd," herhaalde hij. „Da's een goeie mop." Hij draaide een kraantje open en een straal donker bruin vocht stroomde in de koppen. „Bent hier vreemd, niet?" ging hij voort. „Herinner me niet, dat ik je ooit meer heb gezien." „Ben een beetje uit de buurt," gaf Rolf toe. „Op me doorvaart kan je het noemen." „O, zeker van een schuit, wat?" De koffie werd hun toegeschoven, gevolgd door een stapeltje wisselgeld. „Dacht ik dadelijk aldat daar is een zeeman „Zo is 't," zei Rolf, terwijl hij zijn geld opstreek. „Knap van je om dat te raden." „Och wat zal ik zeggen," zei de dikke man. ,,'t Is gewoonlijk wel te zien. Krijg meer mensen onder me neus. Dan leer je 't vanzelf." „Moet je hèm horen! Ouwe Arthur overal steekt ie ze neus in Serlok Holms ister niks bij." De spre ker nam een grote hap brood en begon luidruchtig te kauwen. „Allang in 't vak?" informeerde Rolf. „Zou 'k denken. Negen jaar heb ik al een stalletje van mezelf en de laatste vier hierkrek op dezelfde plek. Iedereen in Soho kent Ouwe Arthur. vraag ze der maar naar." „Ja, zo is 't net," viel een koor van koffiedrinkers in. „Dan kan je me misschien wel hel pen." Rolf nam een slok koffie, die heel wat beter smaakte dan hy gedacht had. „Ik moet voor vannacht nog onderdak hebben. Maar goedkoop. Dit is al het geld, dat ik heb." „Hangter van af, wa'je goedkoop noemt," antwoordde' Arthur. „Mag 't een bob kosten?" „Ja." „Dan is 't makkelijk genoeg. Je gaat straks door naar Jim Harris en zegt 'em, dat Ouwe Arthur je gestuurd heb..... Hij is vast niet volweer veels ta mooi. Je heb 't er piekfijn.en als je een beleefde tong in je mond heb, krijg je morgenochtend nog een koppie thee op de koop toe." „Lykt me precies wat ik zoek," zei Rolf. „Waar is die gelegenheid?" „Jute Square.... nummer drie. Hier vlakbij. Eerst de straat afdan naar links en dan de tweede straat rechts. Maar denk derom dat je zegt, dat Ouwe Arthur je gestuurd heb." „Zal ik beslist om denken." Rolf nam een tweede slok hete koffie en zette de kop neer. „Je gaat toch niet weg, maat?" vroeg zijn vriend met de rotte tanden. „Jaik vind dat het tijd wordt.'* „Hèwaarom zo'n haast?" Dé man drong zich tegen Rolf op. „Je bent een immese jongen, geknipt om zaken mee Ce doen." Rolf schudde het hoofd. „Vanavond niet, vriend," zei hij, „blijf maar netjes hierje boterham opeten." (Wordt vervolgd). f i

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4